Ks. Dominik Chmielewski: rekolekcje wielkopostne na antenie Radia Maryja. Dzień 2 – Trudne przebaczenie i modlitwy

Rekolekcje Wielkopostne: dzień 2 część 1 i 2

Czas Wzrastania z rekolekcji wielkopostnych dla młodzieży w Łapach

Uroczysta Eucharystia na zakończenie rekolekcji

*****
Dziś dzień 3, transmisja:
16:30 Uroczysta Eucharystia na zakończenie rekolekcji wielkopostnych dla Młodzieży w parafii p.w. św. Krzyża w Łapach
Transmisja on-line Radio Maryja (kliknij)

*****
Biblia w rok – czytania na 19 marca

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Rekolekcje i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski: rekolekcje wielkopostne na antenie Radia Maryja. Dzień 2 – Trudne przebaczenie i modlitwy

 1. eska pisze:

  Otrzymałam na maila, więc przekazuję:

  List z Lourdes
  Wyobraź sobie, co mogłoby się zdarzyć, gdyby każdy katolik na świecie modlił się na różańcu w tym samym dniu! Mamy przykład – w październiku 1571, kiedy Europa została ocalona przed inwazją potężnej floty tureckiej, przez odmawianie różańca przez wszystkich chrześcijan!
  Tak więc, w Wielki Piątek, 25 marca 2016, módlmy się wszyscy na różańcu o pokój dla świata i powrót do wartości moralnych naszych wspólnot. Jeśli to możliwe, proszę – módlcie się na różańcu pomiędzy południem a godziną 15:00.
  Ponadto prosimy o przesłanie e-mailem tego komunikatu do każdego katolika na liście adresowej i poproś ich, aby przekazali go dalej do każdego katolika na swoich listach. Jednoczmy się w modlitwie – jednej z najpotężniejszych istniejących modlitw – w tych intencjach, w jednym z
  najświętszych dni w naszym roku kościelnym. Niech Bóg błogosławi nas wszystkich!
  „Moja przeszłość, Panie, dla miłosierdzia Twojego. Moja teraźniejszość, dla Twojej miłości. Moja przyszłość, dla Twojej opatrzności. ” – Św. Ojciec Pio
  Gdy nosisz różaniec, szatana boli głowa. Kiedy używasz go, on upada. Kiedy widzi on jak się modlisz, mdleje.
  Módlmy się na różańcu w każdym czasie, a on będzie omdlewał.
  Czy wiedziałeś, że gdy chcesz przekazać tę wiadomość to szatan będzie
  próbował cię zniechęcić? Do przodu w każdym razie, by pomóc przyspieszyć tryumf Matki Bożej!
  Wyślij to do rozmodlonych przyjaciół i zobacz, jak Duch Święty działa!
  Jest wiele do zyskania i absolutnie nic do stracenia!

  Z pamięcią w modlitwie i prosząca o nią s.Adela
  Szczęść Boże

 2. Marakuja pisze:

  Kard. Burke: Kościół potrzebuje reformy do głębi, przez Eucharystię

  Kościół potrzebuje dziś głębokiej reformy, której pierwszym etapem powinna być święta liturgia, aby odkryć jej głęboki sens w pełnym poszanowaniu nauczania Kościoła i Tradycji – uważa kard. Raymond Burke. Przypomina on, że, jak pokazały badania, ponad 50 proc. katolików nie wierzy już w realną obecność Jezusa w Eucharystii. Wynika to przede wszystkim z zaniedbań, jakie panują od 50 lat w katechezie. Kard. Burke wspomina, że kiedy on sam przed 40 laty przyjmował święcenia, Kościół w Stanach Zjednoczonych kompletnie zaniechał przygotowywania dzieci do spowiedzi przed Pierwszą Komunią. Dlatego też potem jako kapłan spotykał młodych katolików, którzy nigdy nie słyszeli o spowiedzi indywidualnej czy rachunku sumienia.
  Kard. Burke to człowiek o wielkim doświadczeniu kościelnym. Był ordynariuszem w La Crosse i St. Louis w Stanach Zjednoczonych, przez sześć lat stał na czele Trybunału Sygnatury Apostolskiej, odegrał kluczową rolę w pierwszym synodzie biskupów o rodzinie, a aktualnie jest przedstawicielem Papieża przy Zakonie Kawalerów Maltańskich, co wiąże się z częstymi wizytami w różnych Kościołach lokalnych.
  O potrzebie głębokiej reformy Kościoła, wychodzącej od Eucharystii kard. Burke wspomina w wywiadzie dla francuskiego czasopisma L’Homme Nouveau. Zaznacza, że pierwszym krokiem powinno być właściwe sprawowanie Eucharystii, przywrócenie jej należnej godności. Zabiegał już o to Jan Paweł II, który pod koniec pontyfikatu czynił wszystko, co w jego mocy, aby przywrócić wiarę w Eucharystię i wyeliminować nadużycia w liturgii, które doprowadziły do zamętu i osłabienia wiary. Amerykański kardynał wskazuje na potrzebę dbałości o liturgię, wystrój kościoła, szaty liturgiczne i muzykę sakralną.
  Innym kluczowym elementem reformy musi być zdaniem kard. Burke’a katecheza, która otwierałaby dzieci na rzeczywistość Eucharystii. Przyznaje on, że rodzice mają z tym wiele problemów. Przede wszystkim dlatego, że sami nie otrzymali odpowiedniej katechezy. Ponadto nie znajdują oni często należytego oparcia w kościelnych szkołach, które katolickie są tylko z nazwy. W takiej sytuacji zdarzają się przypadki, że rodzice sami podejmują inicjatywę i zabiegają o utworzenie nowej i prawdziwie katolickiej szkoły, albo, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, decydują się na nauczanie domowe.
  Trzecim aspektem reformy musi być zdaniem kard. Burke’a odrodzenie kultu eucharystycznego. Nie można bowiem wierzyć w Eucharystię, jeśli się jej nie kocha – podkreśla amerykański purpurat.
  http://pl.radiovaticana.va/news/2016/03/17/kard_burke_kościół_potrzebuje_reformy_do_głębi,/1216230

 3. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "POUCZENIA" sob. 30.10.1993, godz. 5.00

  † Jeśli przychodzi na ciebie pokusa rozżalenia z powodu niewdzięczności, jakiej doznałaś od ludzi, którym okazałaś dobroć, to przyjmij tą niewdzięczność jako zadośćuczynienie za tak wiele niewdzięczności, jakiej Ja doznałem, będąc Człowiekiem, i jaką nadal doznaję. Nikogo i nigdy nie spotka większa niewdzięczność niż Mnie spotyka. Nikomu nie uczyniono większej krzywdy za uczynione dobro.

  Spójrz na Krzyż, On zawiera w sobie dwojakie znaczenie:

  – Pierwsze – to Miłość i Dobroć Boga świadczona ludziom,
  – Drugie – to niewdzięczność i zło, jakim ludzie odpłacają.

  Gdy jest ci trudno i nie możesz odepchnąć od siebie pokusy rozżalenia, to pomyśl, jak wiele razy ty okazujesz niewdzięczność wobec Mnie – nawet za tak bardzo konkretne i namacalne dobra, które dostrzegasz i rozpoznajesz swoim umysłem i sercem.

  Męstwo to także zgoda na niewdzięczność, na zło i krzywdę zaznane od ludzi. Męstwo to odwaga w okazywaniu miłości, to świadczenie o Miłości. To troska o dobro drugiego człowieka tak wielka, by nie lękać się ofiar i cierpienia własnego.

  Tchórzem jest ten, kto osłania siebie. Kto dla zaspokojenia własnych pragnień, ambicji, pożądań nie liczy się z innymi, narażając ich na cierpienie, trud, ofiary.

  Lęk miej w sercu jeden: czy nie narażasz kogoś na zło, czy ty nie jesteś powodem czyjegoś bólu, utrudzenia, smutku. Czy nie marnujesz dobra, jakie mogłaś uczynić innym, i nie zamknęłaś w sercu swoim Miłości, która pragnie przez ciebie wylewać się na wszystkich braci twoich.

  Rz 11, 25a "Nie chcę jednak, bracia, pozostawiać was w nieświadomości co do tej tajemnicy – byście o sobie nie mieli zbyt wysokiego mniemania…"

 4. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 5. Kasia pisze:

  WARSZTATY EWANGELIZACYJNE 19-20 MARCA 2016
  SOBOTA 19.03.2016
  09.00 Powitanie, zawiązanie wspólnoty, modlitwa do Ducha Świętego
  09.30 Konferencja I i modlitwa – „Dlaczego mam ewangelizować?” – o. Antonello Cadeddu
  11.30 Grupki dzielenia
  12.00 Anioł Pański
  12.10 Konferencja II i świadectwo – „Czy jestem gotowy do ewangelizacji?” – ks. Artur Godnarski
  13.30 Przerwa obiadowa
  15.00 Uwielbienie Bożego Miłosierdzia
  15.15 Konferencja III – „Gdzie i jak mogę ewangelizować?” – ks. Artur Godnarski
  16.15 Charyzmatyczna modlitwa o namaszczenie do ewangelizacji – o. Antonello Cadeddu i o. Enrique Porcu
  17.15 Przygotowanie do Eucharystii
  17.30 Eucharystia

  NIEDZIELA 20.03.2016
  09.00 Powitanie, zawiązanie wspólnoty, modlitwa uwielbienia
  09.30 Konferencja I – „Czy dzisiejszy Kościół potrzebuje ewangelizatorów?” – o. Antonello Cadeddu
  11.30 Grupki dzielenia
  12.00 Anioł Pański
  12.10 Wprowadzenie i adoracja Najświętszego Sakramentu – o. Antonello Cadeddu
  13.30 Przerwa obiadowa
  15.00 Uwielbienie Bożego Miłosierdzia
  15.15 Konferencja II – „Idź i głoś Królestwo Niebieskie!” – o. Antonello Cadeddu
  16.30 Modlitwa wstawiennicza, posłanie – o. Antonello Cadeddu
  17.15 Przygotowanie do Eucharystii
  17.30 Eucharystia

 6. Sławomir pisze:

  Polecam do przeczytania

  http://www.pch24.pl/socci–krytyka-jest-dobra-dla-papieza–franciszek-potwierdza,41967,i.html
  .
  Ci, którzy ślepo, bezkrytycznie bronią każdej decyzji papieża najbardziej podkopują autorytet Stolice Apostolskiej. Niszczą jej fundamenty zamiast je wzmacniać”.

  • wobroniewiary pisze:

   Dokładnie, nie każda decyzja papieża jest decyzją ex cathedra

   Nieomylność papieża należy rozumieć jako bezbłędność w sprawach wiary i obyczajów a nie w sprawach codziennych – choćby w kwestii imigrantów

   Warto o tym wiedzieć 🙂
   Polecam wszystkim artykuł z pch24.
   Cudowny, dam fragment 🙂

   Socci kieruje do Papieża następujące słowa: „Błagam, spójrz na przebytą dotąd drogę, uniknij kolejnych, jeszcze poważniejszych kroków, takich jak otwarcie się w adhortacji posynodalnej na idee kardynała Kaspera (…). Nade wszystko uniknij zwoływania kolejnego synodu, który – zgodnie z istniejącymi obawami – weźmie sobie na cel ataku celibat kapłański. Tym, czego najbardziej potrzebuje większość z nas, jest wielki Jubileusz pokuty” (s. 221).

   Antonio Socci jest dziennikarzem i – jak to przystoi dziennikarzowi – jest przyzwyczajony do interweniowania w przypadku gorących wydarzeń z szybkością wymaganą przez jego zawód. Czasem może się to odbywać kosztem pogłębienia analizy, ale jako że jest to motywowane pasją, Socci gotów jest do debaty nad swoimi przekonaniami pod warunkiem, że przeważać będzie prawda i tylko prawda. Ci, którzy nie przychylają się do jego tez, powinni docenić jakość, jaką wielokrotnie prezentował.

   Pewne jest to, że Papież Franciszek po otrzymaniu książki Socciego nie potępił, nie ekskomunikował ani też nie zlekceważył. Napisał do niego wiadomość, w której czytamy: „Drogi Bracie! Otrzymałem Twoją książkę i załączony do niej list. Dziękuję Ci, oby Bóg Cię wynagrodził. Zacząłem ją czytać i jestem pewien, że wiele spośród tego, co w niej znajduje, będzie dla mnie bardzo dobre. Faktycznie, także i krytyka pomaga nam w podążaniu właściwą drogą Pana. Dziękuję Ci za modlitwy Twoje i Twojej rodziny, prosząc Boga o błogosławieństwo, a Matkę Bożą o to, by was chroniła. Twój Brat i Sługa w Panu, Franciszek”.

   Read more: http://www.pch24.pl/socci–krytyka-jest-dobra-dla-papieza–franciszek-potwierdza,41967,i.html#ixzz43OKKHI9x

 7. Magda pisze:

  Tego trzeba posłuchać 🙂

 8. Pingback: Kard. Burke: Kościół potrzebuje reformy do głębi, przez Eucharystię | Biały, bardzo biały

 9. Pingback: rekolekcje Wielkopostne na antenie Radia Maryja. Dzień 2 | Obraz Mojego Serca2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s