Dla tych, co nie obejrzeli – film „Ksiądz” o śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Film dokumentalny bazujący na materiałach archiwalnych IPN. Jednocześnie z zapisem video powstawały bowiem protokóły czytane i analizowane przez historyków i dziennikarzy badających okoliczności śmierci księdza Jerzego Popiełuszki w X 1984 r.

Narratorem filmu jest ksiądz Stanisław Małkowski, który wspomina, opowiada i komentuje przebieg zdarzeń związanych z porwaniem i śmiercią księdza Jerzego przez pryzmat swoich obserwacji i przemyśleń.Przewodnim motywem muzycznym filmu jest Lacrimosa Mozarta, pełniąca tu także rolę komentarza. Premiera dokumentu „Ksiądz” miała miejsce wczoraj o godz. 21.55 w TVP 1.

Kliknij w link:  vod.tvp.pl
lub w zdjęcie i oglądaj:

Ksiądz

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „Dla tych, co nie obejrzeli – film „Ksiądz” o śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

 1. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. IV wt. 1.12.1987, godz. 22.45

  – Modliliśmy się dzisiaj w grupie domowej w intencji pewnego satanisty na prośbę jego matki. A teraz czuję, że szatan krąży wokół mnie, ale nie dopuszcza go Światło Pana, które mnie otacza.

  † Nie bój się, nikt nie uczyni ci nic, bo jesteś we Mnie.

  – Jaką on ma szansę uratowania?

  † Spotka go Moja sprawiedliwość, tak, jak powiedziałem. Miłosierdzie jest dla tych, którzy proszą. Dla tych, którzy nie zwracają się do Mnie, jest tylko sprawiedliwość.

  – A nasze prośby, nie liczą się?

  † Wiele potrzeba, aby zrównoważyć zło, jakiemu się oddał.

 2. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 3. Magda pisze:

  Z dzisiejszej lektury „Biblia w rok”
  M.in. o bałwochwalcach i o homoseksualistach

  18 Albowiem gniew Boży ujawnia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. 19 To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił. 20 Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty – wiekuista Jego potęga oraz bóstwo – stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się wymówić od winy. 21 Ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. 22 Podając się za mądrych stali się głupimi. 23 I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. 24 Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. 25 Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. 26 Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. 27 Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. 28 A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi. 29 Pełni są też wszelakiej nieprawości, przewrotności, chciwości, niegodziwości. Oddani zazdrości, zabójstwu, waśniom, podstępowi, złośliwości; 30 potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, w tym, co złe – pomysłowi, rodzicom nieposłuszni, 31 bezrozumni, niestali, bez serca, bez litości. 32 Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/biblia-w-rok/biblia-w-rok-marzec/biblia-w-rok-22-marca/

 4. AKSORZ pisze:

  Bardzo konkretna konferencja dla młodzieży Roberta Tekieli na Jasnej Górze 2016r

  On naprawdę próbuje zmusić młodych ludzi do myślenia !

  • Elizeusz pisze:

   AKSORZE! Pod tym Twoim dzisiejszym wpisem z Najnowszych komentarzy – jest dla Ciebie o rotarianach (o których pisałeś 20.03., g.14.06, w Gł. wpisie zatyt. ‚Niedziela Palmowa’ z 19.03.16) panoszących się w naszym kościele, wiadomość ode mnie, w moim wpisie też w Najnowszych komentarzach. Pozdr.

  • Anna pisze:

   Próbowałam tego słuchać, ale tam jest tyle buty i wyniosłości człowieka który Jezusa nazywa facetem …, te uszczypliwości do każdego nie wyłączając księży. Nie wytrzymałam nawet do połowy i nie mówcie mi, że to taki styl
   To nie dla mnie…
   (edycja)

   • AKSORZ pisze:

    Aniu to nie tak oceniłaś pana Tekieliego przedwcześnie. Zbulwersowałaś się podobnie jak ja w pierwszej ocenie ale ja wysłuchałem do końca ponieważ znam (nie osobiście) pana Roberta z wielu audycji , reportaży i artykułów i wiem że jest on ogromnym znawcą zagrożeń duchowych , specjalistą od sekt i solidnym pedagogiem. Zobacz jak ta młodzież zachowywała się na początku spotkania. Nie uszanowała pana Roberta spóźniając się na umówiony wykład , tak samo niektórzy księża. Pan Tekieli najpierw próbuje sprowokować młodych do ODWAGI bo zachowywała się tak że „odważni” i najbardziej dowcipni byli z tyłu , podśmiewujący się i przeszkadzający. Pan Robert zwracał się do różnych osób personalnie , to była młodizeż już praktycznie pełnoletnia , ale w większości niedojrzała emocjonalnie i dlatego potrzeba było takiego powiedzmy „chamskiego wstrząsu”. Zobacz Aniu jaki to przyniosło efekt , po 30 minutach wykładu zapadła totalna cisza , wszyscy słuchali z przejęciem gdy pan Robert wyjaśniał im jak są zmanipulowani i uzależnieni od prawie wszystkiego. Nawet padło zdanie że jest pan bardzo mądry. Na tym polega umiejętność wychowania młodych , nie ma się co cackać ale pokazać że mają oni myśleć !!! Bo pajacować i głupoty opowiadać każdy potrafi ale mieć własne zdanie poparte wiedzą lub jakimkolwiek doświadczeniem już nie. Pan Robert powiedział im prosto „Poznacie prawdę i prawda was … zaboli a potem dopiero wyzwoli.” Gdyby pan Robert nie poszedł tak ostro na głęboką wodę to te dziesiątki młodych ludzi wyśmiało by go lub po prostu nie słuchało.

    Jeszcze jedno – bardzo poproszę o dowód na to że pan Tekieli wyśmiewał helloween. Sorry ale pan Tekieli stanowczo potępia to pogańskie święto więc naprawdę nie wiem o czym mówisz.

    Myślę że to co cię zabolało to twoja pycha.

   • eska pisze:

    „Pamiętam jak Tekieli kpił że halloween nic nie znaczy”. Przeczytałam cały zalinkowany artykuł i nie widzę ani jednego zdania utrzymanego w tonie kpiny. Co najwyżej można słowa pana Tekielego uznać za pewne bagatelizowanie, ale jest to konkretna i z całą pewnością poważna wypowiedź utrzymana w tonie poinformowania o tym, jak on widzi ten problem, jego kaliber i zagrożernia związane z halloween (a widzi je i wymienia). Ale kpiny nie ma tu na pewno. A wyrywek podany przy linku jest wyrwany z kontekstu i brak rozwinięcia, które jest w artykule – co zmienia jego znaczenie.

    Nagrania nie oglądalam, więc się nie odnoszę.

    • AKSORZ pisze:

     Ania według mnie brakuje ci czytania i słuchania ze zrozumieniem.
     Po przeczytaniu artykułu nie widzę żeby pan Tekieli mówił „Halloween to żadne zagrożenie i można bez obaw w nim uczestniczyć”. Mówi raczej „Halloween nie jest zagrożeniem jako takim tylko zjawiskiem (modą) wywodzącym się z religii pogańskiej i zachęca ludzi (dorosłych i dzieci) do fascynacji złem , a to z kolei w zetknięciu z konkretną formą okultyzmu np. spirytyzmem prowadzi do zniewolenia lub opętania.

     Wracając do konferencji to zastanawiam się jak byś postąpiła z taką ilością młodzieży? Jak sprawią być aby oni zaczęli słuchać , a nie tylko wyśmiewać rzeczywistość? Widać że z młodzieżą nie masz do czynienia.

 5. Aga pisze:

  Jechać na ŚDM czy nie? Po dzisiejszych atakach na Brukselę boję się i nie wiem co zrobić.

 6. EwaT pisze:

  Swiety Michale w intencji ludzi dzis tragicznie zginionych w Brukseli 😦

 7. Marek pisze:

  Dżihadyści chcieli wysadzić reaktor?! Belgowie ewakuują elektrownię jądrową! Powodem taśmy znalezione u terrorysty
  Zamachy w Brukseli, to być może tylko część przerażającego planu dżihadystów. Nie wykluczone, że chcieli wysadzić elektrownię atomową!
  (…)
  Ewakuacja elektrowni Tihange może świadczyć jednak o tym, że terroryści planowali atak o skutkach, które nawet trudno sobie wyobrazić.
  http://wpolityce.pl/swiat/286097-dzihadysci-chcieli-wysadzic-reaktor-belgowie-ewakuuja-elektrownie-jadrowa-powodem-tasmy-znalezione-u-terrorysty

 8. Rozmowa z Prezydentem RP Andrzejem Dudą

 9. Magda pisze:

  Papież prosi o modlitwę za ofiary zamachów w Belgii
  Papież Franciszek wypowiedział się na temat dzisiejszych zamachów w Brukseli, prosząc o modlitwę za ofiary i ich rodziny.

  Dramatyczne informacje dochodzą od rana z belgijskiej stolicy. Ok. godz. 8 doszło w Brukseli do dwóch eksplozji w hali odlotów międzynarodowego lotniska Zaventem. Półtorej godziny później kolejny wybuch miał miejsce na stacji metra Maalbeek, która znajduje się w tzw. dzielnicy europejskiej, opodal budynków najważniejszych instytucji unijnych. Jest wielu zabitych i rannych. Policja nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z kolejną serią zamachów terrorystycznych.

  Specjalny telegram na ręce arcybiskupa Brukseli Jozefa De Kesela przesłał w imieniu Papieża kard. Pietro Parolin. Informuje w nim, że Ojciec Święty był bardzo poruszony otrzymanymi wiadomościami o zamachach w Brukseli, które dotknęły tak wielu osób.

  Franciszek powierza miłosierdziu Bożemu wszystkich, którzy w nich zginęli, i łączy się w bólu z ich rodzinami. Wyraża też najgłębsze współczucie wszystkim rannym, ich bliskim, a także tym, którzy udzielają pomocy, prosząc Boga, by dał im pociechę i umocnienie w tym momencie próby. „Ojciec Święty ponownie potępia ślepą przemoc, która powoduje tak wiele cierpienia, i błaga Boga o dar pokoju” – czytamy w telegramie watykańskiego sekretarza stanu wystosowanym po zamachach w stolicy Belgii.

  • Marian pisze:

   Nie wiem czy politycy doszczętnie zgłupieli , czy realizują jakiś szatański plan , a najgorsze jest to że przyjmowanie ” uchodżców ” zaleca także Ojciec Święty Franciszek i duchowieństwo, czy nie widzą do czego to prowadzi ? szkoda tylu niewinnych ludzi , Panie Jezu miej nas w opiece .

 10. Pingback: Dla tych, co nie obejrzeli – film „Ksiądz” o śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki | Serce Jezusa

 11. Pingback: Dla tych, co nie obejrzeli – film „Ksiądz” o śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki | Biały, bardzo biały

 12. mama adopcyjna pisze:

  Dziekuje za link do dokumentu o smierci ks Jerzego. Wstrzasajacy i dajacy do myslenia. Ciezko bylo wytrzymac i obejrzec go w calosci, zwlaszcza pod koniec, pewnych momentow nie dalam rady ( podobnie jak fragmentow „Pasji”). P. S. Mowa ciala Grzegorza Piotrowskiego i spolki wiele zdradzala o stanie ich dusz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s