Dramatyczna relacja świadków zamachu w Brukseli – wszędzie była krew. To była apokalipsa… Módlmy się!

Przeczytałam tę relację i ….. uciekam w modlitwę, uciekam…. w modlitwę…
Módlmy się – Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. Te kraje, które wyparły się Boga, nie mają Świąt Wielkiej Nocy tego roku…. mają płacz i żałobę…..

Dramatyczna relacja świadków zamachu w Brukseli

Jeden ze świadków mówi: – Wszędzie były ciała bez głów. Jakaś kobieta krzyczała trzymając dziecko w jej rękach „gdzie jest moje dziecko?”. Powiedziałam jej, że trzyma je w rękach, lecz ona odparła, że miała jeszcze jedno i nie może go znaleźć”.

Kolejny świadek: – Usłyszałem wybuch, a następnie krzyk mężczyzny w języku arabskim. Przede mną stała para wypłacająca gotówkę. Wtedy nastąpił wybuch. Kobieta straciła obie nogi, jej mąż jedną, tak samo policjant. Popękały witryny sklepowe, wszędzie była krew, starałem się pomóc ludziom wydostać się stamtąd”.

Wszędzie była krew. To była apokalipsa – dodaje menadżer działającej na lotnisku kafejki Sanmir Derrouich.

Okoliczne kawiarnie i restauracje są zamknięte.  – Boję się. To, co się dzieje, to szaleństwo —powiedziała PAP sprzedawczyni w sklepie w zamykanym właśnie punkcie ze zdrową żywnością tuż przy siedzibie KE.

******
Prezydent Duda składa kondolencje Belgom: Łączymy się w żałobie i modlitwie z rodzinami ofiar

Wasza Królewska Mość,
jestem głęboko wstrząśnięty wiadomością o zamachach bombowych w Brukseli. Akty terroryzmu wymierzone w niewinne ofiary oraz fundamentalne wartości, na których zbudowana została Europa, wymagają wspólnej reakcji. Wobec niczym nieuzasadnionej przemocy, musimy solidarnie bronić naszej cywilizacji.

Zapewniam Waszą Królewską Mość, że w tych bolesnych i trudnych chwilach, łączymy się w żałobie i modlitwie z rodzinami ofiar. Jesteśmy myślami ze wszystkimi, którzy ucierpieli wskutek zamachów.

Proszę przyjąć, w imieniu Narodu Polskiego i moim własnym, wyrazy najgłębszego współczucia.

Z wyrazami szacunku,
Andrzej Duda

Rozmowa z Prezydentem RP Andrzejem Dudą

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

20 odpowiedzi na „Dramatyczna relacja świadków zamachu w Brukseli – wszędzie była krew. To była apokalipsa… Módlmy się!

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. Małgosia pisze:

  Zamachy w Brukseli: „Ludzkie ciała bez kończyn. To był horror”

  „Widziałem ludzkie ciała pozbawione kończyn” – świadkowie opisują horror zamachu na brukselskim lotnisku Zaventem

  Pracujący na lotnisku przy zabezpieczaniu taśmą bagażu Alphonse Youla ze łzami w oczach opisywał moment zamachu.

  „Usłyszałem mężczyznę krzyczącego w języku arabskim, a chwilę później doszło do eksplozji. A później znów doszło do wybuchu, potężnej eksplozji, dużo silniejszej od poprzedniej” – powiedział cytowany przez „Daily Mail”.

  „To był horror. Widziałem co najmniej siedem martwych osób. Na podłodze było mnóstwo krwi, ludzi mieli pourywane nogi. Widziałem ludzkie ciała pozbawione kończyn” – opisuje Youla.

  Inni świadkowie opowiadali o zmasakrowanych i rozczłonkowanych zwłokach

  Samir Derrouich, pracownik jednej z restauracji na lotnisku, również opisał moment wybuchów.

  „To były prawie równoczesne eksplozje. Okropne. Widziałem tylko krew. To była jak apokalipsa” – powiedział.

  Dries Valaert oczekiwał przy kontuarze na kartę pokładową.

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-seria-zamachow-w-brukseli/aktualnosci/news-zamachy-w-brukseli-ludzkie-ciala-bez-konczyn-to-byl-horror,nId,2167471#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

 3. Małgosia pisze:

  Jeden zamachowiec mógł przeżyć, trwają poszukiwania

  Jak się okazuje, jeden z mężczyzn, którzy są odpowiedzialni za zamachy w Brukseli, mógł przeżyć. Obecnie trwają poszukiwania terrorysty.

  Jeden z terrorystów, którzy dokonali dzisiaj zamachów w stolicy Belgii, prawdopodobnie przeżył. Wydano za nim list gończy – podaje BBC News oraz Reuters.

 4. Weronika pisze:

  Papież po zamachach w Brukseli potępia „ślepą przemoc”
  Papież Franciszek potępił „ślepą przemoc, która rodzi tyle cierpienia”. W telegramie do prymasa Belgii, abp. Jozefa De Kesela zapewnił o swej modlitwie w intencji ofiar porannych zamachów w Brukseli, w których zginęło co najmniej 26 osób, a ponad 100 zostało rannych.

  Ojciec Święty powierzył miłosierdziu Bożemu zabitych, a także „przyłączył się przez modlitwę do bólu ich bliskich”. Wyraził swe współczucie rannym i ich rodzinom, a także przekazał wyrazy wsparcia dla osób niosących im pomoc, prosząc Boga, aby dał im pociechę i ukojenie. Błaga Go też o dar pokoju i przyzywa Jego błogosławieństwa dla boleśnie doświadczonych rodzin i wszystkich Belgów.

  Telegram w imieniu papieża wysłał sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin.
  http://niedziela.pl/artykul/21384/Papiez-po-zamachach-w-Brukseli-potepia

 5. Maria pisze:

  Szydło: Polska jest bezpieczna. Modlimy się za ofiary

  Musimy być solidarni w takich chwilach, ale poza solidarnością, której bardzo potrzebujemy, potrzebne są też skuteczne działania – podkreśliła premier.

  – Dzisiaj zebraliśmy się w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, by ocenić sytuację i podjąć decyzję co do bezpieczeństwa naszego państwa – mówiła szefowa rządu.

  – Mogę zapewnić naszych obywateli, że są bezpieczni – podkreśliła premier. – Wszystkie służby działają, są w pogotowiu, będą wzmożone kontrole tam, gdzie powinno się to odbywać, w miejscach komunikacji, na dworcach, na lotniskach po to, żebyście państwo czuli się bezpieczni – mówiła. – W tej chwili Polska jest krajem bezpiecznym, nie ma podstaw do tego, by wprowadzać podwyższony stopień bezpieczeństwa – podkreśliła
  http://www.fronda.pl/a/premier-szydlo-polska-jest-bezpieczna,68357.html

 6. Maria pisze:

  Łukasz Karpiel
  Eurokraci – wasza wina!
  Wybuchające bomby nie stawiają żadnych pytań. Jest im całkowicie obojętne kogo zabijają i okaleczają. Ginący w zamachach znaleźli się po prostu w złym miejscu i o złej godzinie. Bruksela na naszych oczach stała się współczesnym Babilonem, centrum z którego lewackie dyrektywy rozpełzają się po krańce Europy.

  Któż bowiem jak nie brukselska biurokracja oraz jej polityczna emanacja zasiadająca w krajowych parlamentach i piastująca najwyższe urzędy jest odpowiedzialna za „wymianę ludności”, jaka dokonuje się w niemal całej Europie? Przybywający masowo do Europy imigranci, a pośród nich islamscy ekstremiści doskonale zdają sobie sprawę ze stanu w jaki znajduje się Stary Kontynent. Wiedzą, że ich brutalne i zdecydowane wtargnięcie nie spotka się z żadnym oporem.

  Read more: http://www.pch24.pl/eurokraci—wasza-wina-,42087,i.html#ixzz43f4lWeLC

 7. Anna pisze:

  Islamiści zagrozili kolejnymi aktami terroru.

  Bojownicy z Państwa Islamskiego (IS) przyznali się do przeprowadzenia w stolicy Belgii dwóch zamachów bombowych – poinformowała organizacja za pośrednictwem komunikatora internetowego Telegram. Islamiści zagrozili kolejnymi aktami terroru. „Obiecujemy sojuszowi krzyżowców wymierzonemu w Państwo Islamskie, że nadejdą dla nich mroczne dni, będące karą za agresję przeciwko Państwu Islamskiemu” – zapowiedzieli dżihadyści w komunikacie. Wcześniej o wzięciu na siebie przez IS odpowiedzialności za zamachy w Brukseli informowała powiązana z islamistami agencja Al-Amak

  Artykuł opublikowany na stronie: http://naszdziennik.pl/swiat/154453,is-przyznalo-sie-do-zamachow-w-belgii.html

 8. Weronika pisze:

  Ks. prof. Waldemar Cisło dla Fronda.pl: Nie bądźmy naiwni! Islam jest religią totalną! Płacimy za zdradę Ewangelii

  Dzisiaj doszło do kolejnych ataków terrorystycznych. Od razu nasuwa nam się na myśl, że sprawcami zamachów są islamscy imigranci. Czy takie myśli są naturalne, czy może jest to wynik jakiegoś przewrażliwienia?

  Ks. prof. Waldemar Cisło, UKSW, Pomoc Kościołowi w Potrzebie: Myślę, że jest to naturalny efekt procesu, który w Europie trwa od kilkudziesięciu lat. Europa bez kontroli przyjmowała największych radykałów muzułmańskich. Kiedy w Europie rozpoczęły się dyskusje na temat tego, czy dziewczyny muzułmańskie mogą nosić nakrycia głowy w klasach, to w Istambule każda studentka sięgała po nakrycie głowy przed wejściem do uniwersytetu. Europa dzisiaj płaci za swoją bardzo płytką i źle pojętą politykę migracyjną – za działanie w imię tzw. tolerancji i poprawności politycznej – nie znając języka arabskiego, nie kontrolując ekstremistów, którzy nauczali za europejskie pieniądze i na terenie Europy. W Anglii, czy we Francji ekstremiści nawoływali, żeby niszczyć te kraje. Czego my się więc teraz spodziewamy?

  http://www.fronda.pl/a/ks-prof-waldemar-cislo-dla-frondapl-nie-badzmy-naiwni-islam-jest-religia-totalna-placimy-za-zdrade-ewangelii,68377.html

  • Weronika pisze:

   Jak możemy rozumieć w tym kontekście słowa papieża Franciszka wypowiedziane w Niedzielę Palmową, kiedy mówił o tym, że„ nikt nie chce wziąć na siebie odpowiedzialności za los uchodźców”?

   Nie wiązałbym tych dwóch spraw ze sobą. Naturalną reakcją dla każdego chrześcijanina, który widzi cierpiących ludzi, głodne dzieci, kobiety, jest litość. Oczywiście mówimy o kraju wojny. Papież widział tysiące ludzi, którzy zostali nieodpowiedzialnie zaproszeni do Europy. Nikt ich nie ustrzegł przed tym, że w Europie niczego nie dostaną za darmo, że przez jakiś czas dostaną tylko zasiłki i będą trzecią klasą społeczną. We Francji i w Niemczech mamy do czynienia z trzecim pokoleniem, które nie chce być pokoleniem z marginesu. Nie chcą pracować tak jak ich rodzice – przy zbieraniu śmieci. Oni mają inne aspiracje, chcą czegoś więcej.

 9. Magda pisze:

  A „słynny jasnowidz” Jackowski już straszy przed ŚDM w Krakowie
  On widzi prawdziwą jatkę w czerwcu, a wiemy skąd czerpie swoją wiedzę.
  Nie od Ducha Św. tylko od demonów
  Szkoda, że ludzie mu wierzą 😦

 10. Pingback: Dramatyczna relacja świadków zamachu w Brukseli – wszędzie była krew. To była apokalipsa… Módlmy się! | Biały, bardzo biały

 11. wobroniewiary pisze:

  „Matka szatana” i metalowe przedmioty, czyli jakiego materiału użyli terroryści w Brukseli

  Terroryści do wczorajszych zamachów w Brukseli prawdopodobnie użyli materiału o nazwie TATP, zwanego też „Matką szatana”. Belgijscy lekarze potwierdzają, że większość ofiar miała w ciele „metalowe przedmioty”.

  Według Duncana Gardhama, eksperta ds. walki z terroryzmem, terroryści do wczorajszych ataków w Brukseli mieli użyć substancji znanej również pod nazwą „Matka szatana”. Gardham udzielił wywiadu NBC.

  Nadtlenek acetonu, czyli TATP jest niedrogi w produkcji, prawdopodobnie był używany podczas zamachów w Casablance w 2003, przy jego pomocy wysadzali się też zamachowcy-samobójcy z Hamasu. TATP ma silne właściwości wybuchowe, wystarczy niewielkie ogrzanie lub potarcie. Gdy nadtlenek acetonu przechowywany jest w naczyniu, samo jego otwarcie może spowodować eksplozję.

  http://www.fronda.pl/a/matka-szatana-i-metalowe-przedmioty-czyli-jakiego-materialu-uzyli-terrorysci-w-brukseli,68406.html

 12. wobroniewiary pisze:

  Petru lepszy we wpadkach od Komorowskiego

  Ryszard Petru znowu w akcji!
  Tym razem lider Nowoczesnej, gdy prosząc prezydenta Dudę o zwołanie spotkania Rady Bezpieczeństwa Narodowego stwierdził, że mamy dziś do czynienia z zagrożeniem… antyterrorystycznym.

  Tak to lider Nowoczesnej skomentował kwestię ataków terrorystycznych w Brukseli.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s