Jutro w Pompejach Msza św. za nas, za ks. Adama i wszystkich Czytelników WOWiT

Magda pisze:
Dołączam się do życzeń dla wszystkich i przypominam o jutrzejszej mszy w Sanktuarium w Pompejach 🙂

…W imieniu Sanktuarium Pompejańskiego dziękujemy za nadesłaną intencję i ofiarę. Zostaną one przekazane do Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach na Mszę świętą, która odbędzie się w dniu 28.03.2016 roku o godz. 7:00

Treść przysłanej intencji:
O Boże błogosławieństwo dla strony „W Obronie Wiary i Tradycji”, dla Adminów i wszystkich modlących się na niej. Za wszystkich którzy okazali pomoc dla Magdy.

*******
Nowenna na
Poniedziałek Wielkanocny
Dzień czwarty: Dusze pogan i nie znających jeszcze Jezusa

Dziś sprowadź mi dusze pogan i tych którzy mnie jeszcze nie znają, i o nich myślałem w gorzkiej swej męce, a przyszła ich gorliwość pocieszyła Serce Moje. Zanurz ich w morzu miłosierdzia Mojego

Jezu najlitościwszy, który jesteś światłością świata całego, przyjmij do mieszkania najlitościwszego Serca swego dusze pogan, które Cię nie znają; niechaj promienie Twej łaski oświecają ich, aby oni wraz z nami wysławiali dziwy miłosierdzia Twego, i nie wypuszczaj ich z mieszkania najlitościwszego Serca swego.

Niech światło Twej miłości,
Oświeci dusz ciemności,
Spraw, aby Cię dusze poznały,
I razem z nami miłosierdzie Twe wysławiały.

Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia na dusze pogan i tych, co Cię jeszcze nie znają, a które są zamknięte w najlitościwszym Sercu Jezusa. Pociągnij ich do światła Ewangelii. Dusze te nie wiedzą, jak wielkim jest szczęściem Ciebie miłować; spraw, aby i one wysławiały hojność miłosierdzia Twego na wieki wieczne. Amen. (1216-1217)

Koronka do Miłosierdzia Bożego
Nowenna na pozostałe dni: Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

105 odpowiedzi na „Jutro w Pompejach Msza św. za nas, za ks. Adama i wszystkich Czytelników WOWiT

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Warto czytać Pismo Święte ❤
  Dziś w cyklu "Biblia w rok" mamy o prawdziwych i fałszywych prorokach, jasno i dobitnie

  " Lecz jeśli który prorok odważy się mówić w moim imieniu to, czego mu nie rozkazałem, albo wystąpi w imieniu bogów obcych – taki prorok musi ponieść śmierć”.
  21 Jeśli pomyślisz w swym sercu: „A w jaki sposób poznam słowo, którego Pan nie mówił?” – 22 gdy prorok przepowie coś w imieniu Pana, a słowo jego będzie bez skutku i nie spełni się, [znaczy to, że] tego Pan do niego nie mówił, lecz w swej pysze powiedział to sam prorok. Nie będziesz się go obawiał."

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/biblia-w-rok/biblia-w-rok-marzec/biblia-w-rok-27-marca/

 3. Małgosia pisze:

  Lech Makowiecki:
  Tę jednowyrazową zbitkę – WIELKANOC – wielu z nas postrzega jako wiosenną, familijną celebrację: zajączek, jajeczko, śmigus-dyngus etc. Podobnie porobiło się z Bożym Narodzeniem, skomercjalizowanym do cna przez handlowe promocje.

  A tymczasem zrozumienie głębi słów „Wielka Noc” jest fundamentem naszej wiary! Gdyby Jezus nie zmartwychwstał – nie byłoby chrześcijaństwa. I nie byłoby nas, Polaków.

  W tym roku wysłałem sporo kartek ze świątecznymi życzeniami za granicę – do przyjaciół z Niemiec, Szwecji, Francji, Anglii… I celowo wybierałem te z Chrystusem Zmartwychwstałym, żeby jak najmocniej „ranić” uczucia ew. muzułmańskich pocztowców i listonoszy. Jak „Ahmed Bogu, tak Bóg Ahmedowi”…

  http://www.fronda.pl/a/wielkanoc-w-cieniu-dzihadu,68685.html

  • Maggie pisze:

   Święta są dla ducha, a nie dla brzucha.

   Gdzie znaleźć życiodajne vitaminy:
   A – w Adoracji
   B – w Błogosławieństwie
   C – w Chrystusie
   D – w Dobroci
   E – w Eucharystii
   F – we Fatimie
   H – w Hostii Konsekrowanej
   K – w Kościele
   P – w pokorze i pokucie

   Istnieje też naturalna witamina M – jak Maryja, a znaleźć ją można tylko – w Miłości Boga i bliźniego

 4. wobroniewiary pisze:

  Jezus zwyciężył, to wykonało się
  Szatan pokonany, Jezus złamał śmierci moc
  Jezus jest Panem, o Alleluja
  Po wieczne czasy Królem Królów jest

 5. Ania pisze:

  Dziękuję za Mszę św. w Pompejach ❤
  Niech Bóg Ci Magdo błogosławi

 6. Dorota pisze:

  Czy wiadomo co z ks. Adamem. Tak się martwię 😦 Matko Boża dziękuję Ci że Jesteś przy nim. Bądź uwielbiana <3. Wstawiaj się za Nim do Syna Swojego Jezusa Chrystusa ❤

  • wobroniewiary pisze:

   Tak, wiadomo, dobrze , jakby kto tam na miejscu wezwał pogotowie, on ma zaburzenia błędnika, chwieje się , wywraca, nie może opanować stabilności ruchowej, a ciśnienie…. dolne dosięga 200 a le …ON nie wezwie sam pogotowia!
   Dopiero „może we wtorek” zgłosi się do lekarza, a jak mówi…to jak „człowiek po wylewie jakby dzieląc sylaby”…. ;(

   • Dorota pisze:

    Dziękuję za wiadomość pani Ewo.. Tak mi przykro bo nie znam nikogo kto mieszka blisko Niego… 😦

   • AnnaSawa pisze:

    Boże, biedaczek. Wiem co to jest zaburzenie błędnika. Powiem tak…bardzo bym chciała aby ktoś z „pobliża” pomógł jakoś w tej sprawie. +++

   • Paweł pisze:

    Podobne „kłopoty” w namówieniu do leczenia były nawet z bł. Matką Teresą z Kalkuty. Oto cytat na ten temat z książki Grzegorza Polaka i Pawła Zuchniewicza „Kronika pontyfikatu Jana Pawła II” (wydanie II uzupełnione Wydawnictwa „M”, Kraków 2005, i Edipresse Polska S.A., Warszawa 2005; str. 47):

    „Ostry dźwięk dzwonka przeszył ciszę panującą w rzymskim klasztorze Misjonarek Miłości. – Telefon do Matki – powiedziała do Matki Teresy jedna z sióstr.
    Laureatka Pokojowej Nagrody Nobla nie czuła się ostatnio najlepiej, ale dzielnie pokuśtykała do sąsiedniego pokoju. Przez otwarte drzwi siostry usłyszały tylko kolejne ‚tak’: – Tak, Ojcze Święty. To ja, Ojcze Święty. Dobrze, Ojcze Święty. Jeszcze dzisiaj, Ojcze Święty. Dziękuję.
    Po chwili Matka Teresa kazała zawieźć się do szpitala. Taka była jej reakcja na słowa Jana Pawła II, który powiedział jej: ‚Cały świat cię potrzebuje, więc proszę, wracaj do szpitala i wypocznij’.
    Siostrom kamień spadł z serca. Matka Teresa nie dawała się namówić na leczenie i poddała się dopiero papieskiemu autorytetowi, dzięki czemu zresztą ocaliła życie. W szpitalu okazało się, że jej serce mogło stanąć w każdej chwili.
    Rozmowa ta miała miejsce w pierwszych latach pontyfikatu Jana Pawła II. Następne lata dowiodły, że w Matce Teresie miał Papież jednego ze swoich najważniejszych sojuszników i niestrudzonego ambasadora w wielu trudnych misjach. (…)”

 7. Ania pisze:

  Austriackie media: islamscy porywacze spełnili groźby. Ojciec Thomas Uzhunnalil został ukrzyżowany

  Islamiści którzy porwali księdza spełnili swoje groźby i ukrzyżowali Thomasa Uzhunnalila w Wielki Piątek w Jemenie. Poinformował o tym w Wigilię Paschalną w Wiedniu kardynał Schönborn – informuje portal wmeritum.pl, powołując się na salzburg.com.

  Informację podała m. in. austriacka telewizja ORFpowołująca się na słowa kardynała Christopha Schönborna, wypowiedziane podczasWigilii Paschalnej sprawowanej w katedrze w Wiedniu. Władze zgromadzenia Salezjanów, do którego należy kapłan nie potwierdziły jak do tej pory tej wiadomości.

  W piątek, 4 marca, doszło w Jemenie do islamistycznej agresji wymierzonej w katolików. Uzbrojone komando napadło na klasztor i zamordowało cztery siostry misjonarki miłości. Porwano również kapłana, którego los długo pozostawał nieznany.

  Read more: http://www.pch24.pl/islamscy-porywacze-spelnili-grozby–ojciec-thomas-uzhunnalil-zostal-ukrzyzowany,42199,i.html#ixzz4483EtEB6

 8. Kasia pisze:

  To są nagrania ze spotkania Młodych, ale nie ma nagrań ze spotkania ogólnego tydzień wcześniej 😦

 9. Kasia pisze:

  Magda, Bóg zapłać za zamówienie za nas Mszy św. w Pompejach.

 10. mc2 pisze:

  Zamach w Pakistanie > Zamachowiec samobójca wysadził się na placu zabaw z karuzelami dla dzieci > Zgineło co najmniej 70 osób , 300 jest rannych. Dzielnica w mieście Lahore była zamieszała głównie przez chrześcijan którzy świętowali Święto Zmartwychwstania Pańskiego.

 11. wobroniewiary pisze:

  A tu i sam Bogdan i jego świadectwo 😀

  • Bogdan pisze:

   Oj nie trzeba było 😁, ale dziekuje, dziekuje.,chwała Panu 😁

   • AnnaSawa pisze:

    Piękne świadectwo 🙂 takie świeże, szczere i naturalne. A te „wywalenie z zakonu” i „nie udało się” z Duchem Świętym :-D…w całym kontekście tego świadectwa podziałało na mnie uzdrawiająco z niezłym śmiechem :-D. Na prawdę !:) Dzięki Bogdan. Ja też się wybieram do Czatachowej pierwszy raz w to lato…pozdrawiam i Bóg zapłać!

    • wobroniewiary pisze:

     Bogdan zaczął nawracanie od…wizyty u ks. Jana, gdzie go umówiłam w Wąwolnicy, sama nie dojechałam, ale on sobie z bratem dobrze poradzili 🙂

 12. wobroniewiary pisze:

  Czyż nie cudnie śpiewają?

 13. Kasia pisze:

  ULECZONE KOLANO oraz ZNIEWOLENI PRZEZ ZŁEGO DUCHA PRZEZ MASAŻ STÓP MASAŻ RECEPTORÓW

  II-Świadectwo

  *Do mojej rodziny wkradł się polecony przez znajomych dziwny sposób leczenia .Polegał na tym, że chodyiliśmy do pewnej Kobiety która z oczu czytała choroby fachowa nazwa to IRYDOLOGIA i

  twierdziła że jedynym lekarstwem na wszystkie choroby świata bez względu na to co dolega jest dieta bezglutenowa i suplementy Diety sprowadzane z Ameryki.Dziś już wiem że ta Pani przywoływałą złe Duchy i złe Duchy jej mówiły nasze choroby ,a tabletki zawieżane były złym duchom aby jej firma miała zyski.ale potrzebowałem kilka lat aby to zrozumieć.Mój syn urodził się żdrowy ale gdy zaczeliśmy się u tej pani leczyć, *Pierwszy raz poszliśmy z ciekawości to zaczeły się przeróżne choroby Allergie na wszystko a ukłąd immunologiczyny przestał działać że mój syn leczył sie wiele lat i było coraz gorzej.

  Na nieszczęście leczyliśmu się też u Kobiety która przez masaż stóp RECEPTORÓW fachowa nazwa to AKUPRESURA również nas leczyła .i trwało by tak pewno bez końca gdyby nie moja Pielgrzymka do Medjugorje tam księża Egzorcyści modlili się nad młodą opętaną dziewczyną i w modlitwie rozeznania zły duch powiedział że wszedł w tą dziewczynę ponieważ ktoś pomasował jej receptory stóp.Natychmiast przegrzebałem cały internet i okazało się że rzeczywiście MASAŻ STÓP czyli AKUPRESURA ORAZ leczenie dietą bezglutenową czytanie z oka czyli IRYDYOLOGIA to otwarcie się na działanie złego ducha zgoda na jego działanie w naszym życiu.

  Przestaliśmy chodzić do tych uzdrowicieli a na ostatnim spotkaniu w Hali ARENA 13.03.2016 u Ojca Daniela na modlitwie Uwolnienia mój syn miał bardzo duży atak Płaczu został uwolniony od złego ksiądz egzorcysta ze słowacji który modlił się podczas spotkania indywidualną modlitwą rozeznania nad moim synem stwierdził że te choroby i wszystkie problemy syna były przez chodzenie do tej masazystki stóp oraz od leczenia tymi tabletkami suplementami diety.od tego zły Duch wszedł w syna i całą rodzina musi się z tego wyspowiadać.Mój syn został uwolniony .

  *Podkreślę na koniec że obie Panie które leczyły masażem stóp i tabletkami wzbudzały pełne zaufanie ponieważ miały pełno świętych obrazków i dużo mówiły o modlitwie i o Bogu zawsze na pożegnanie dały jakiś Święty obrazek i ten sposób kupiły nasze zaufanie.i obie twierdziły że chodzą do kościoła i dużo się modlą.|Ale niestety to był tylko kamuflarz.

  Chwała Panu.
  http://mimj.pl/uleczone-kolano/

  • Janina pisze:

   Piekne swiadectwo.Bog zaplac.Kiedys tez nieprzeciw byla poprosic ” pomocy” … A teraz zaufalam tylko Panu i Pan uczynil cud w moim zyciu.Chwala Panu.

 14. Magda pisze:

  Ewakuacja terminala na lotnisku w Modlinie
  1. Terminal lotniska w Modlinie pod Warszawą został ewakuowany
  2. Kilka lotów zostało przekierowanych na Lotnisko Chopina w stolicy

  – Potwierdzam ewakuację terminala pasażerskiego i rozpoczęcie procedur związanych z rozpoznaniem przyczyn alarmu – poinformowała nas o 22.30 rzeczniczka portu, Magdalena Bojarska.

  Lotnisko o ewakuacji poinformowało też na Twitterze:

 15. wobroniewiary pisze:

  Czy Kościół zmienił II Przykazanie? Czy obrazy, rzeźby i muzyka to bałwochwalstwo?

  Bardzo często spotykam się z oskarżeniami o bałwochwalstwo ze względu na kult obrazów. To smutne, ponieważ nawet protestanci i świadkowie kogoś tam zachwycają się kunsztem malarskim katolickich artystów z epoki średniowiecza, czy późniejszych. Wielka szkoda, bo gdyby przejrzeli na oczy i przestali ignorować Pismo Święte (co w sumie dość dziwne że robią, skoro wyznają tylko Biblię), mogliby również cieszyć się pięknem sztuki sakralnej i rozumieć, dlaczego ją tworzymy. Zanim przejdziesz dalej, uprzedzam, że mówię o nauce Kościoła katolickiego, a nie o tym, czy pani Jadzia z Gożebądzia modli się do obrazu, czy do Boga i czy uważa Jezusa i Maryję za Polaków

  http://deusexlibris.pl/czy-kosciol-zmienil-2-przykazanie-balwochwalstwo/

  • Beat pisze:

   Ja tez spotykam z takimi oskarzeniami
   ja odpowiadam ze Bog to nakazal
   Mojzeszowi jeszcze przed Narodzeniem Syna Bozego aby nie wielbili bozkow gdyz Bog ukazal sie jako Gorejacy Krzak ale my Chrzescjanie mamy PanaJezusa
   Jako czlowieka Maryje Jozefa Apostolow .Sam Bog maluje Swoje Obrazy Calun Turynski chusta Weroniki,Guadalupe itd…

 16. Czester pisze:

  +++ za ks. Adama i za Ewe.

 17. Czester pisze:

  Prosze rowniez o modlitwe za mego meza, stan sie pogorszyl,dostal wode w plucach. Dziekuje za kazda modlitwe i zycze wszystkim blogoslawionych swiat.

 18. AnnaSawa pisze:

  Wielkie Bóg zapłać za mszę w Pompejach :).

 19. rysik pisze:

  Proszę o modlitwę za moją teściową, która spadła dzisiaj ze schodów w domu , jest teraz tak obolała, że nie może zbytnio siedzieć a stanąć tym bardziej, tylko leży, ból wielki.
  +++

  • Maggie pisze:

   +++
   Oby nic złamanego,pękniętego,wysuniętego dysku czy bez obrażeń wewnętrznych – niestety najwięcej boli trzeciego dnia, a potem stopniowo się poprawia. Moja siostra jest w Polsce i wierzy w Pyralginę jako środek przeciw bólowy i przeciw zapalny (2 tabletki naraz trzymają przez wiele godzin – lepiej niż po jednej co „chwileczkę”) – oczywiście, że trzeba uważać, bo jak przy każdym leku są przeciwskazania i zalecenia. Może trzeba prześwietlić?

   • Maggie pisze:

    Acetominophen znany też jako Tylenol to TRUCIZNA – bo po nim jest najwięcej kandydatów na przeszczep wątroby. Niszczy też on nerki i może osobę go zażywającą „wzbogacić w posagu” o wysokie ciśnienie.

    • Marakuja pisze:

     Acetominophen to popularny w Polsce lek o nazwie paracetamol i niestety często się go stosuje nawet u dzieci. Pyralgina to stary i dobry polski lek który ma działania: przeciwbólowe, przeciwzapalne i obniża gorączkę.

     We wszystkich intencjach powyższych +++

    • Maria z Warszawy pisze:

     Pyralgina uczula i to bardzo, więc radzę również uważać z jej stosowaniem.

 20. Czester pisze:

  +++

 21. Artur pisze:

  Proszę dla mojej rodziny o łaskę wiary. O Maryjo prowadź do Jezusa! Bóg Zapłać.

 22. Bogusia pisze:

  Bog Zaplac za Msze sw. w Pompejach…!!!

  • magda pisze:

   A jak się miałam Wam wszystkim odwdzięczyć? ❤ 😀 , a i tak będę prosić w dalszym ciągu o modlitwę za mnie 🙂 coś za coś 😀

   • magda pisze:

    A tak w ogóle to przepraszam za te uśmieszki, bo właściwie to za bardzo nie jest do śmiechu, dopiero później mi przyszło do głowy. Zdrowia księże Adamie i Ewuniu. I za Was wszystkich, którzy prosicie o modlitwę.
    +++

 23. Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Dzień 4

 24. Jedną z bliskowschodnich kolebek chrześcijaństwa, przeżywającą w ostatnich latach gigantyczne niepokoje, jest Syria. Interesy światowej polityki oraz ekstremizm islamski przynoszą tam śmierć, zniszczenie, emigrację i brak perspektyw. W konflikcie tym, najbardziej prześladowaną grupą są ci, którzy chcą miłować nieprzyjaciół oraz zło dobrem zwyciężać. Polacy, za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski oraz Papieskiego Stowarzyszeni Pomoc Kościołowi w Potrzebie, okazali duchową oraz materialną solidarność z prześladowanymi chrześcijanami, przekazując ponad 1 mln. 200 tys. euro, dzięki którym zakupiono żywność, środki czystości oraz ubrania dla wielu tysięcy Syryjczyków, którzy pozostali w swojej ojczyźnie.

 25. Weronika pisze:

  Mocna słowa abp Józefa Michalika: Pojawiła się nowa Targowica

  Metropolita przemyski podczas rezurekcji wygłosił homilię, w której odniósł się do obecnej sytuacji politycznej w Polsce. – Pojawiła się nowa Targowica. Oskarżają Polskę, mobilizują narody obce na forach międzynarodowych do nienawiści wobec Polaków, którzy mieli odwagę wybrać innych, a nie ich samych – mówił abp Józef Michalik.

  W czasie rezurekcyjnej homilii metropolita przemyski nawiązał m.in. do działań opozycji, która na międzynarodowym forum skarży się na polski rząd.

  Pojawiła się nowa Targowica. Oskarżają Polskę, mobilizują narody obce na forach międzynarodowych do nienawiści wobec Polaków, którzy mieli odwagę wybrać innych, a nie ich samych. Zdumiewające spojrzenie, to się już dawno nie powtarzało. To nie jest chwałą tych ludzi, że zaufanie, którym zostali przez część narodu obdarzeni, wykorzystują przeciw ojczyźnie

  – mówił arcybiskup.

  Zaznaczył też, że nie potrzeba nam Polski „interesu partyjnego żadnej partii”, potrzebna jest współpraca i wspólny program, który trzeba popierać, a nie tylko negować. Dodał również, że Polacy są już zmęczeni taka sytuacją. Odniósł się także do krytyków patriotyzmu.

  Kto dziś powie o patriotyzmie, natychmiast podejrzewany jest o jakąś ksenofobię, jakiś szowinizm. Nie! Patriotyzm w wydaniu polskim to są Ulmowie. To są ludzie, którzy szanują drugiego człowieka, którzy mają serce otwarte przez miłość, a nie przez nienawiść. Dzisiaj trzeba tę nienawiść, która jest hańbą dla naszego narodu, eliminować

  – podkreślił abp Józef Michalik

  http://niezalezna.pl/78228-mocna-slowa-abp-jozefa-michalika-pojawila-sie-nowa-targowica

 26. mc2 pisze:

  Oto jaką ,,piękną ” myśl przeczytałem w artykule , wywiadzie z ks. Stryczkiem .
  Cytaty :Jezus wcale nie kazał się dzielić. To mit.
  Żyjemy w jakimś katomarksistowskim kraju, w którym ciągle powtarza się, że Jezus mówił, że trzeba kochać ubogich, a Marks, że należy nienawidzić bogatych.
  Ze nie ma nic złego w tym że jeden zarabia kilkaset razy więcej niż inny a ten mało zarabiający ma niską pensję , jak się nie podoba to niech znajdzie sobie lepszą pracę .
  http://manager.money.pl/ludzie/artykul/ks-jacek-stryczek-jezus-wcale-nie-kazal-sie,65,0,2046785.html

  I tak sobie pomyślałem dlaczego księża w kazaniach typu : O Bogatym młodzieńcu (Mt, 19, 16-22 ) , nie mówili wyraźnie że to nie nakaz lub zakaz tylko zalecenie , a wiec Jezus nie kazał się dzielić w słowach :
  «Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną! – to tylko zalecenie
  Tak samo jak jak cała ewangelia . to tylko zalecenia.
  Mam nadzieję że kiedyś Jan Paweł II przeprosi mnie za bzdury które głosił o społecznym podziale dóbr w szczególności za EVANGELIUM VITAE bo wynika że to co napisał to bzdury bo ks. Stryczek od dawna głosi takie poglądy i żaden hierarcha kościelny go nie upomniał a wiec to dobre i mądre.

  Wynika że cytaty JP II to bzdura :
  Ewangelicznym drogowskazem jest postawa pierwszych uczniów Chrystusa: „Ci wszyscy, co uwierzyli, przebywali razem i wszystko mieli wspólne. Sprzedawali majątki i dobra i rozdzielali je każdemu według potrzeby” [Dz 2,44-45]. Wynika stąd tożsamość „dzieci Ojca niebieskiego”, które potrafią dzielić się konkretnie i hojnie dobrami materialnymi z potrzebującymi,
  Prymat osoby nad rzeczą oraz zasadę powszechnego użytkowania dóbr materialnych, wynikającą z prawa do życia i utrzymania – to też bzdura. …

  • Marakuja pisze:

   Wypowiedź ks.Stryczka jest kontrowersyjna. Nie ma dziś do wieczora Adminki więc nie może napisać Tobie co myśli o tym co napisałeś.

  • Maria z Warszawy pisze:

   @mc2 a ja ci odpowiem, że ów ks. Jacek mówi o czymś o czym nie ma zielonego pojęcia. Po pierwsze kiedyś fortuny owszem powstawały ale przez wiele lat i przez pokolenia – ciężką pracą a nie ludzką krzywdą. Na mieszkania ludzie ciułali po 30 lat aby móc je „dostać”(przypominam ludzie je kupowali, bo „szaremu człowiekowi” nikt nic nie dawał). Ks. Jackowi proponuję „włączenie myślenia ” – bo myślenie ma kolosalną przyszłość

   • mc2 pisze:

    No tak . Ale dlaczego nie ustosunkują się do jego wypowiedzi księża ze starszego pokolenia tylko milczą . Przecież za komuny licytowali się na kazaniach kto jest lepszy kościół czy komuna . Komuna mówiła o gwarancjach minimum społecznego, o dbaniu o równość społeczną, o to aby nikt nie był głodny a księża przebijali ich na kazaniach opowiastkami o oddaniu ostatniej szaty ubogiemu. No a teraz komuna nie istnieje od ćwierć wieku , teraz jest kapitalizm i przedsiębiorcy i to im trzeba się przypodobać . Dzielenie i nauki społeczne są teraz be… Wychodzi teraz jak na dłoni jakie aktorstwo uprawiali kapłani starszej daty bo teraz milczą . A ten ks. Stryczek od kilku lat głosi takie poglądy coraz bardziej radykalizując je . Wiem co mówię bo od czasu do czasu występuje on w tv region Kraków z różnych okazji.

    • Maggie pisze:

     @mc2: IIPad odmawial mi posluszenstwa.
     Twoja zlosliwa ironia, ze sp. papiez (!) JPII ma Ciebie przepraszac, to co najmniej nie na miejscu.
     Kto jest wazniejszy? … papiez czy ksiadz, ktory glosi cos innego (!) niz Pismo Swiete?! Co Jezus powiedzial o bogactwach tego Swiata?
     Cytujesz „tego” ksiedza Stryczka, za ktorego potrzeba wiele modlitwy i choc wiesz, ze nie ma on racji, to jego blednym belkotem klujesz innych … to nie jest dobra forma ekspresji wlasnych uczuc.

     Nie sadze, ze starsi ksieza sledza wypowiedzi innych ksiezy, srodki przekazu i „chodza” po Internecie, aby wylapywac „kfiiijatki”. Gdzie oni sa? – pytasz … przypuszczam, ze najpredzej mozesz znalezc ich w konfesjonale, albo tam gdzie posluga kaplanska potrzebna – i choc wielu z nich jest zlozonych choroba czy posunietych w latch to: do ostatniej chwili swego zycia sluza Chrystusowi i modla sie.

     Jesli kaplan glosi cos innego niz Jezus, to znaczy, ze potrzebuje wiele (!) modlitwy i co najmniej rozmowy ze swoim zwierzchnikiem – Kosciol jest hierarchiczny. Zamiast uszczypliwosci, bardziej wskazana tu modlitwa (moze polaczona z poszczeniem?) oraz powiadomoienie biskupa.

     Zbyt malo modlilismy sie i modlimy za ksiezy, a zly atakuje ze wszystkich stron i to wszystkich liudzi, nie pozostawiajac wyjatkow. Rogata bestia miala czelnosc podchodzic do Jezusa i do Apostolow. Judasz siedzial obok, przy tym samym stole i co sie stalo? Kiedy finalnie ujrzal co uczynil… zamiast udac sie do Milosierdzia Bozego (chocby pod samym Krzyzem) .. wybral/kontynuowal diabelskie „rozwiazanie”.

     JezuTy sie tym zajmij !

  • wobroniewiary pisze:

   „Żyjemy w jakimś katomarksistowskim kraju”

   Módlmy się za tego księdza.

   „Wynika że cytaty JP II to bzdura”
   Nigdy nie pisz mi tak na mojej stronie- NIGDY!!!

   • Maria z Warszawy pisze:

    Ewa, tajemnicę pomocy w szlachetnej paczce zna tylko on sam i Bóg.
    Masz rację, iż należy się za niego modlić, jak i za wielu innych pogubionych pasterzy, którzy prowadzą owce do ….. no właśnie do czego ???

 27. Klara pisze:

  Modlitwa dla chorego ks. A.Skwarczyńskiego

  Koronka do Najświętszych Ran Pana Jezusa

  Ułożona z aktów strzelistych, podanych w objawieniu przez Pana Jezusa Siostrze Marii Marcie Chambon, zmarłej w opinii świętości w klasztorze Sióstr Wizytek w Chambery.

  Odmawia się na zwykłym różańcu, złożonym z pięciu dziesiątków. Można rozpocząć modlitwą:
  O Jezu, Boski Odkupicielu, bądź nam miłościw, nam i całemu światu. Amen.
  Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem. Amen.
  Przepuść, zlituj się, mój Jezu w otaczających niebezpieczeństwach; Krwią Twoją Najdroższą osłoń nas. Amen.
  Ojcze Przedwieczny, okaż nam miłosierdzie, przez Krew Jezusa Chrystusa, Syna Twego Jedynego, błagamy Cię, okaż nam miłosierdzie. Amen. Amen. Amen.

  Na dużych paciorkach:

  V. Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa
  R. Na uleczenie ran dusz naszych.

  Na małych paciorkach:

  V. O mój Jezu, przebaczenia i miłosierdzia!
  R. Przez zasługi Twoich Świętych Ran.

  Na zakończenie koronki odmówić trzy razy:

  Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany itd.

  http://www.guadalupe.opoka.org.pl/prowadzmnie/koronka.html

 28. AnnaSawa pisze:

  Dzisiaj, zaraz o 15.00. Odmówię Koronkę do Miłosierdzia Bożego za wszystkich cierpiących, szczególnie za tych, którzy tutaj wpisali swoje, bądź za kogoś intencje. Wiem, że niektórzy są żertwami ofiarnymi i szczególnie od Wielkiego Czwartku cierpią lub mogą cierpieć.
  Ja się nie ofiarowywałam….może (jeszcze nie) ale bardzo chciałam przeżyć z Panem te Triduum Paschalne……w piątek po mszy, w nocy myślałam, że będę wzywać karetkę bo pierwszy raz w życiu tak mi podskoczyło ciśnienie, że zwykłe leki mi nie pomogły …musiałam od rodziny wziąć silniejsze, do tego naszły mnie lęki. Wczoraj w trakcie mszy zaczęło mnie dusić, również leki za bardzo nie pomagały. Wracając od rodziny odmawiałam Nowennę Pompejańską (kończę już w przyszłą niedzielę Bożego Miłosierdzia 🙂 )….i tak „mi przyszło do głowy”, że tak jak ludzie piszą i księża mówią, że często pod koniec Nowenny zły się wścieka i przeszkadza….zwłaszcza, że i Panu wiele razy podczas tych Świąt powierzałam tą intencję. Zaczęłam wzywać w modlitwie Św. Michała Archanioła….i wyraźnie złe samopoczucie się zmniejszyło 🙂 – kochany Św. Michał Archanioł !!. Ale znowu późnym wieczorem poczułam ten uścisk…po modlitwach preszło na tyle, że mogłam usnąć.
  Oczywiście po ziemsku zrzucam to na kawę i papierosy, które jeszcze mnie męczą. Ale nie było tak abym odczuwała to w taki – powyższy sposób.
  Dziękuję Panu, jeśli sam dopuścił to….szczególnie w noc piątkową, dziękuję Matce Bożej bo może tez przez to, chce mi coś przekazać….dziękuję Św. Michałowi Archaniołowi, że jest ze mną.
  Amen.
  Wszystkim błogosławię z życzeniami od serca aby Pan uzdrowił lub ulżył we wszelkich cierpieniach, zgodnie z Wolą BożĄ ….w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego, Amen !

 29. Asia pisze:

  Prosze o modlitwe za malzenstwo Emilki , jej maz od 2 tygodni pije i awanturuje sie , a na tym najbardziej cierpi jej malutka coreczka .Panie Jezu tylko Ty masz moc uzdrowic jego z nalogu alkoholowego

 30. AnnaSawa pisze:

  Piękne opracowanie Koronki….

 31. Czester pisze:

  Bog zaplac za Msze sw. w Pompejach iza Wasze modlitwy.

 32. an m pisze:

  Bóg zapłać za mszę w Pompejach

 33. Iwona pisze:

  zmarł ks Jan Kaczkowski, zmarła matka Angelika, klaryska, założycielka katolickiej sieci medialnej EWTN. Pokój duszom zmarłych

  • Klara pisze:

   +
   Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie
   a Swiatłość wiekuista niechaj im świeci!
   Amen

   Smutno, że nie będzie już z nami tych Wspaniałych Wojowników Jezusa!

 34. mama adopcyjna pisze:

  Dolaczam sie do wszystkich wowitowych zyczen swiatecznych, a takze omadlam wszystkie zlozone tu intencje ♡♡♡ +++ Niech autentyczna radosc ze Zmartwychwstania Panskiego nie konczy sie wraz z okresem uroczystego swietowania, ale niech pozostanie i trwa w naszych sercach na codzien – niech dodaje nam sil w codziennych zyciowych zmaganiach i trudach, amen!

 35. wobroniewiary pisze:

  Prośba o kontakt, mam 5 zdań Alana Amesa do przetłumaczenia z j. ang.

  • Agna pisze:

   Czy chodzi o fragment z profilu Alana Amesa na facebooku? Postaram się zaraz napisać tlumaczenie.

  • Agna pisze:

   Każdego dnia modlę się do Maryi Królowej Krzyża (3x Zdrowaś Maryjo, 3x Ojcze Nasz, 3x Chwała Ojcu), proszę Ją o nawrócenie wszystkich muzułmanów na wiarę katolicką i aby przyprowadziła ich wszystkich do miłości, uwielbienia, adoracji i prawdziwej wiary, że Jej Syn i nasz Pan, Jezus Chrystus, jest prawdziwym Synem Bożym, jedynym Synem Boga. Że jest boskim Panem ponad innymi panami. Jest Bogiem, który przyszedł na ziemię jako człowiek i który w Trójcy Świętej stanowi jedno z Ojcem i Duchem Świętym. Potem kończę (modlitwę) Witaj, Królowo.
   Proszę wszystkich, by dołączyli do mnie w tej sprawie.
   Niech Bóg Was błogosławi,
   Alan.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s