Módlmy się za ks. Adama Skwarczyńskiego – nieprzytomny pod tlenem w szpitalu

Piszę krótko, bo chcę zdążyć na Mszę św. i przyjąć Komunię św. w intencji ks. Adama. Leży nieprzytomny pod tlenem. Stan bardzo ciężki.

Dopisek:
Proszę Was o to, kto może jutro i pojutrze przyjąć Komunię w intencji ks. Adama, o 20-20 jest Różaniec w Radiu Maryja i potem Apel Jasnogórski, podczas którego ks. Adam codziennie nam błogosławił, tak jak i podczas Koronki do Bożego miłosierdzia.
Teraz my módlmy się w tych godzinach – kto może w intencji ks. Adama.

Jezu ufam Tobie. Panie bądź wola Twoja!

Ps. Ks. Adama odwiedził w szpitalu JE ks. bp K. Gurda. Teraz rozmawialam z ks. Jozefem przyjacielem ks. Adama. Blogoslawi nam, i sam prosi o modlitwe, niedawno rozmawiali z lekarzem, dzis przetoczono krew ks. Adamowi, jest nieprzytomny ale stan stabilny. Lekarze obiecuja, ze wyjdzie z tego

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

147 odpowiedzi na „Módlmy się za ks. Adama Skwarczyńskiego – nieprzytomny pod tlenem w szpitalu

 1. Teresa pisze:

  Oczywiście pomodlę się za ks.Adama

 2. bogumila2014 pisze:

  Jezu ufam Tobie…❤ +++

 3. mer pisze:

  Jezuniu
  +++

 4. Janina pisze:

  Proponuje modlic sie na Rozancu spolnie o 20.00 za Ks Adama.

 5. Ks. Marek Bałwas pisze:

  Pamiętam w modlitwie różańcowej jutro we Mszy Świętej błogosławię +

 6. wobroniewiary pisze:

  Przyjelam Komunie sw.,
  Prosze Was o to , kto moze jutro i pojutrze przyjac Komunie w intencji ks. Adama, o 20-20 jest rozaniec w Radiu Maryja i potem Apel Jasnogorski, podczas ktorego ks. Adam codziennie nam blogoslawil, tak jak i podczas Koronki do Bozego milosierdzia.
  Teraz my modlmy się w tych godzinach – kto moze w intencji ks. Adamal

  Jezu ufam Tobie. Panie badz wola Twoja!

  • mer pisze:

   Krystyna z Siedlec mówila mi, że leży w Szpit Wojew na tym samym piętrze ,co ona niedawno. Był u Niego biskup Gurda (wspaniały człowiek). Coś z ukladem moczowym też nie tak – chyba dializa, już przy poprzednim pobycie w szpitalu.
   Zdrowaś Maryjo, łaskiś pełna , Pan z Tobą, błogosławionaś Ty miedzy niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Świeta Maryjo, Matko Boża, modl sie za nami grzesznymi, teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen
   Maryjo, Uzdrowienie chorych, módl się za Księdzem..

 7. Ania pisze:

  +++
  Różaniec święty

 8. wobroniewiary pisze:

  Wyslalam sms do Ksiegi Apelowej na Jasna Gora o tresci:
  za ks. Adama Skwarczynskiego, opiekuna duchowego strony wobroniewiary, lezy w szpitalu po udarze nieprzytomny pod tlenem. On zawsze sluchal Apelu i podczas Apelu nam blogoslawil.

  • mer pisze:

   Dzięki. To… cała Polska sie pomodli. Przecież jest osobą publiczną. Tylu księży słucha…
   Dzięki. …

  • mer pisze:

   Błogosławi na końcu Apelu bp Depo. Nie usłyszałam nazwiska za Księdza Adama…

   • Magda pisze:

    To, że nie przeczytali nazwiska, to nic nie znaczy, o Paulin mówi przecież „we wszystkich intencjach wpisanych do Księgi Apelowej”
    Trudno przeczytać wszystkie intencje, ale modliliśmy się we wszystkich intencjach

    • mer pisze:

     To prawda. Rzeczywiście – mówil tak.
     Wszędzie teraz mają uroczystosci nadchodzace: na Jasnej Górze i w Gnieźnie, Poznaniu – chrzest Polski, a w Toruniu – 18 maja poświęcenie świątyni, więc wszyscy zajeci są organizacją tych uroczystosci…

  • Mieczysław Żurek pisze:

   Apeluję i błagam, nie wyrokujcie za lekarzy, nie zastępujcie ich w ocenie! Nie jest prawdą, że po udarze. Przez wszystkie dni (od 8 kwietnia do dzisiejszego dnia włącznie) jestem przy Księdzu Adamie codziennie, czasem 3 razy dziennie i na bieżąco mam informację od lekarzy dyżurnych i ordynatora OAiIT (następny, drugi oddział szpitala) oraz widziałem i widzę osobiście zmiany, jakie zachodziły w ciągu tych kilku dni. Dziś, mimo ciężkiego stanu zaobserwowałem pewne szczegóły napawające nadzieją, że w krótkim czasie powinien odzyskać przytomność. Na pocieszenie wiernych Księdzu Adamowi powiem tylko, że dzisiaj wyraźnie odczułem reakcję Księdza na naszą obecność. Słyszy słowa pokrzepienia i czuł dotyk moich rąk. Wywoływały one wyraźne uspokojenie. Nie może jeszcze mówić. Nie mam prawa ujawniać więcej szczegółów. Mogę tylko zapewnić, że ma zapewnioną wspaniałą opiekę medyczną i duchową (zarówno wiernych, jak również szerokiego grona sióstr zakonnych i księży, nie wyłączając Księdza Biskupa Gurdy i jego najbliższego otoczenia). Za pośrednictwem niniejszej strony proszę szerokie rzesze wiernych o grupowe modlitwy w intencji uzdrowienia Księdza Adama. Szczególnie proszę te osoby, które świadomie lub nieświadomie wyrządzili krzywdę Księdzu Adamowi.

   • wobroniewiary pisze:

    Panie doktorze edytuje Pańskie dane z nr tel. Pan na szczęście nie zna i niech nie pozna hien internetowych. Po co Panu smsy typu „papa Adasiu, zdychaj…” zło jest niestety okrutne a jego słudzy jeszcze gorsi;

 9. wobroniewiary pisze:

  Ks. Adama odwiedził w szpitalu jego ks. bp K. Gurda
  Teraz rozmawiam z ks. Jozefem przyjacielem ks. Adama
  Blogoslawi nam, rozmawiali z lekarzem, dzis niedawno przetoczono krew ks. Adamowi, nieprzytomny ale stan stabilny. Lekarze obiecuja, ze wyjdzie z tego

 10. Lucyna pisze:

  Uzdrowienie chorych módl się za ks. Adamem +++++++++

 11. Witek pisze:

  „Przez wzgląd na Twoje imię, Panie, zachowaj ( ks. Adama) przy życiu, *
  w swej sprawiedliwości wyprowadź Go z niedoli”.
  Dzisiejszą Kompletę ofiarowałem razem z żoną za ks. Adama.
  Jutrzejsza msza i Komunia Św. też.
  Z Panem Bogiem.

 12. wobroniewiary pisze:

  Zaczyna się Różaniec w RM i TV TRWAM
  http://tv-trwam.pl/na-zywo

  • Dorota pisze:

   Jezu ufam Tobie. ❤

   • Ava pisze:

    +
    In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen.
    Pater noster, qui es in caelis, sanctificetur nomen tuum. Adveniat regnum tuum. Fiat voluntas tua, sicut in caelo et in terra. Panem nostrum quotidianum da nobis hodie. Et dimitte nobis debita nostra, sicut et nos dimittimus debitoribus nostris. Et ne nos inducas in tentationem, sed libera nos a malo. Amen.

    Ave Maria, gratia plena, Dominus Tecum, benedicta Tu in mulieribus et benedictus fructus ventris Tui, Jesus. Sancta Maria, Mater Dei ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae. Amen.

    Sub Tuum praesidium configimus sancta Dei Genitrix, nostras deprecationes ne despicias in necessitatibus nostris, sed a periculis cunctis libera nos semper, Virgo gloriosa et benedicta. Domina nostra, Mediatrix nostra, Advocata nostra, Consolatrix nostra. Tuo Filio nos reconcilia, tuo Filio nos commenda, tuo Filio nos repraesenta.

    Gloria Patri, et Filio, et Spiritui Sancto. Sicut erat in principio, et nunc, et semper, et in saecula saeculorum. Amen.

 13. Ewa pisze:

  Ks. Adam leży w Szpitalu Wojewódzkim (ul. Poniatowskiego) w Siedlcach, piętro 5., sala 4.

  • Ewa pisze:

   Neurologia

  • Mieczysław Żurek pisze:

   Od środy (13.04.16), od godz. 13.45 już na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii (parter). Godziny odwiedzin: 14.00-16.00.

   • wobroniewiary pisze:

    Dz panie doktorze.
    Bardzo prosimy o informację jak pojawi się coś nowego

    Bogu niech będą dzięki, że pan doktor raczy nas informować ❤ ❤ ❤

    Ps. A że mnie nie będzie już do poniedziałku to potrójne dzięki. Pan Bóg zadbał o to, aby były świeże informacje.
    I dużo modlitwy ❤

   • ulakorczak pisze:

    A czy księdza można odwiedzić i jeżeli tak to w jakim szpitalu leży. A

    • wobroniewiary pisze:

     P. Ulu, na obecną chwilę wszystkie informacje które mogliśmy przekazać, zostały przekazane. Ks. Adam jest pod dobrą, stałą opieką lekarzy i przyjaciół którzy go odwiedzają, my otoczmy go modlitwą, szanujmy cierpienie i prywatność księdza Adama. Jeśli będziemy wiedzieć coś więcej, z pewnością o tym poinformujemy.

    • mer pisze:

     Było już podawane , w jakim szpitalu leży. Jego rodacy z rodzinnego miasta – wiedzą. Zapewne domyślasz sie, Ulu, że w odwiedziny do „osób publicznych”, np. do posła itp. zawsze może zawitać pod pozorem dobra osoba niepowołana, która tu przeczyta adres…

 14. AKT OSOBISTEGO POŚWIĘCENIA SIĘ NIEPOKALANEMU SERCU MARYI

  O Maryjo, w Twoim Niepokalanym Sercu każde stworzenie ma swoje miejsce, a niebo i ziemia podziwiają Twoje cnoty i napełniają się ich wonią. I ja z podziwem i czcią, wchodzę dzisiaj i to już na zawsze, do rajskiego Ogrodu Twojego Niepokalanego Serca, gdyż sama mnie do tego zachęcasz w tych najbardziej niebezpiecznych dla świata chwilach.

  Jestem CAŁY TWÓJ – i dzisiaj, i do końca moich dni, i przez całą wieczność. Możesz obchodzić się ze mną jak ze wszystkimi kwiatami Twego Ogrodu: zabrać mnie stąd, choćby i dziś, i przesadzić w inne miejsce; podlewać wodą pociech lub dotknąć suszą oschłości i trudu, otoczyć pięknymi kwiatami ludzi bliskich i przyjaznych lub cierniami niechętnych i wrogich. Możesz dać mi obfitość pokarmu lub jałową glebę głodu, braków i niepowodzeń, a nawet odciąć mnie od korzenia życia i zdrowia, bo wiem, że w Twoich rękach będzie mi najlepiej.

  Chcę we wszystkim podobać się tylko Tobie, o Różo mistyczna, Różo męki i chwały, najpiękniejszy Kwiecie nieba i ziemi.
  Czyń ze mną, co tylko chcesz. Od tej chwili uznaję, że wszystko co mnie spotka, będzie z Twojej ręki, o Maryjo. Będę Ci za wszystko dziękował, nawet gdyby nieraz bolało i choćbym nie rozumiał, dlaczego mnie to spotyka. Nawet po śmierci chcę na wieki być w Raju Twego Niepokalanego Serca i tylko w Nim wielbić Boga, a nie w jakiś inny sposób.

  Weź mnie takim, jakim dzisiaj jestem i uczyń mnie takim, jakim chcesz mnie mieć, ku chwale Boga, teraz i przez wszystkie wieki wieków.
  Amen.

 15. E. pisze:

  Również dołączam swoją modlitwę.

 16. Tomasz Staszewski pisze:

  Obiecuję modlitwę

 17. AnnaSawa pisze:

  +++ Pod Twą obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko…..

 18. mama adopcyjna pisze:

  +++ 💚

 19. an m pisze:

  Ojcze nasz, któryś jest w niebie
  święć się imię Twoje;
  przyjdź królestwo Twoje;
  bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi;
  chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj;
  i odpuść nam nasze winy,
  jako i my odpuszczamy naszym winowajcom;
  i nie wódź nas na pokuszenie;
  ale nas zbaw od złego.

  Amen.

 20. Monika0603 pisze:

  +++

 21. Przewodnikowi pielgrzymujących przez ziemię, wprowadzającym nas z Krzyżem w dłoni przez Jubileuszową Bramę Miłosierdzia z synowskim oddaniem i pamięcią w modlitwach

 22. mer pisze:

  O dobrą noc i spokojny wzmacniający sen dla Ks. Adama:
  Aniele Boży Księdza Stróżu Jego, Ty zawsze przy Nim stój,
  rano, wieczór, we dnie , w nocy, bądź Mu zawsze ku pomocy,
  Strzeż duszy, ciała Jego i doprowadź Go do żywota wiecznego.
  Amen.
  Maryjo, Uzdrowienie Chorych , módl się za Księdzem Adamem.

 23. Mahejo pisze:

  Pod Twoją obronę …

 24. ARGON023 pisze:

  Ave Maria, gratia plena, Dominus tecum,benedicta tu in mulieribus,
  et benedictus fructus ventris tui Iesus.
  Sancta Maria mater Dei,ora pro nobis peccatoribus,
  nunc, et in hora mortis nostrae.

  Amen

 25. Robert P. pisze:

  +++

 26. Malgorzata Maria pisze:

  Swiety Archaniele Rafaelu, Archaniele Gabrielu, Archaniele Michale prosimy o ochrone dla ks. Adama, Maryjo Matko Kaplanow prosimy wstawiaj sie za nim

 27. Ania pisze:

  Również modlę się w intencji ks.Skwarczyńskiego.

  • Elizeusz pisze:

   Modlę się by wypełniła się wola Boża w tym momencie życia ks. Adama, bo Bóg wie, co jest najlepsze dla zbawienia duszy każdego z nas, a Jego wyroki są sprawiedliwe (Ps 119,137). O tym też mówi – a tj. jakby wyższą duchową szkołą jazdy – w „Dzienniczku” św. S. Faustyna:
   Akt zdania się zupełnego na wolę Bożą, która jest dla mnie miłością i miłosierdziem samym. (…).
   Prowadź mnie, o Boże, drogami jakimi Ci się podoba, zaufałam całkowicie woli Twojej, która jest dla mnie, miłością i miłosierdziem samym. Każesz pozostać w tym klasztorze – pozostanę,; każesz przystąpić do dzieła przystąpię; pozostawisz mnie do śmierci w niepewności co do dzieła tego, bądź błogosławiony; dasz mi śmierć wtenczas, kiedy po ludzku zdawać się będzie, że najbardziej potrzeba mojego życia – bądź błogosławiony. Zabierzesz mnie w młodości – bądź błogosławiony; dasz mi doczekać sędziwego wieku bądź błogosławiony; dasz zdrowie i siły – bądź błogo sławiony; przykujesz mnie do łoża boleści choćby życie całe – bądź błogosławiony; dasz same zawody i niepowodzenia w życiu – bądź błogosławiony; dopuścisz,aby moje najczystsze intencje były potępione – bądź błogosławiony; dasz światło umysłowi mojemu – bądź błogosławiony; pozostawisz mnie w ciemności i we wszelakiego rodzaju udręczeniu – bądź błogosławiony. Od tej chwili żyję w najgłębszym spokoju, bo sam Pan niesie mnie na ręku swoim. On, Pan niezgłębionego miłosierdzia wie, że Jego samego pragnę we wszystkim, zawsze i wszędzie. (Dz 1264)
   I z książki „O naśladowaniu Chrystusa” Tomasza a Kempis:
   Z rozdz. „O tym, że każda troskę trzeba zawierzyć Bogu”
   1. Synu, pozwól mi czynić z tobą, co zechcę; ja wiem, co dla ciebie dobre. Ty myślisz jak człowiek, tak czujesz, jak podpowiada ci twoje ludzkie serce. Panie, to prawda. Więcej troszczysz się o mnie, niż ja sam mógłbym się troszczyć o siebie. Bo niezbyt pewny jest ten, kto w Tobie nie złożył całej troski o siebie. Panie, byle tylko moja wola z całą mocą i słusznością należała do Ciebie, czyń ze mną, co się Tobie podoba. Bo wszystko, co mógłbyś ze mną uczynić, może być tylko dobre.
   2. Jeśli chcesz, abym pozostawał w ciemności, bądź pochwalony, a jeśli zechcesz wyprowadzić mnie na światło, także bądź pochwalony. Jeżeli raczysz mnie uradować, bądź pochwalony, a jeżeli zechcesz mojego cierpienia, bądź pochwalony. Synu, taka ma być twoja postawa, jeżeli chcesz być ze mną. Tak więc równie chętnie masz przyjmować cierpienie, jak i radość. Tak samo spokojnie musisz znosić biedę i ubóstwo, jak bogactwo i dostatek.

 28. Elżbieta pisze:

  Za Księdza Adama Skwarczyńskiego
  O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.

 29. Sylwia pisze:

  +++ Jezu ty Jesteś najlepszym lekarzem . Jezu Ufam Tobie .

 30. Agnieszka pisze:

  Wspomóź panie ciężkiej chwili choroby, abyś był przy nim, aby modlitwy które są zsyłane z serc tych którzy poświęcają swój czas na modlitwie o wyzdrowienie ks Adama zostały wysłuchane.

 31. duszyczka pisze:

  Moje serce jest pełne smutku.
  +++ Matko Nieustającej Pomocy w Twoje ręce powierzam ks..Adama prosząc o łaskę zdrowia dla niego.

 32. mer pisze:

  Rano zrobiłam sobie wymaz z gardła. Wracając, wstąpiłam na Mszę sw do Matki Bożej Łaskawej na 8.30 (przyjęłam Komunię sw w intencji Ks. Adama)
  Dziś przed 10-tą 2 osoby mówiły mi, że dotąd nie odzyskał przytomności.
  Maryjo, Uzdrowienie chorych, modl sie za Księdzem.
  …dziś wieczorem na antenie TVP1 o godz. 22.15 zostanie premierowo wyemitowany wstrząsający dokument o bohaterstwie chrześcijan w Iraku i Syrii oraz ich oprawcach z ISIS. Film został wyprodukowany przez CitizenGO. Współproducentem filmu jest Salezjański Wolontariat Misyjny M. in bedzie wywiad z Polakiem działajacym w ISIS.

  • Danuta pisze:

   Również chciałam zachęcić do obejrzenia tego filmu. U nas nawet ksiądz w ogłoszeniach niedzielnych polecał tę produkcję. Informacja z maila do CitizenGO: „Szanowni Państwo,
   dziś wieczorem na antenie TVP1 o godz. 22.15 zostanie premierowo wyemitowany wstrząsający dokument o bohaterstwie chrześcijan w Iraku i Syrii oraz ich oprawcach z ISIS. Film został wyprodukowany przez CitizenGO. Współproducentem filmu jest Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu. To już drugi wspólny film (po „Uwolnić Asię Bibi”), którego celem jest pokazanie dramatu i bohaterstwa chrześcijan.
   (…)pragnę podziękować wszystkim Darczyńcom CitizenGO. Dzięki Państwu świat pozna sytuację chrześcijan na terenach największych prześladowań. To pierwszy na świecie film, który z tak wielu stron pokazuje sytuację żyjacych tam ludzi.
   „Insha Allah. Krew Męczenników” w reż. Witolda Gadowskiego, Macieja Grabysy i Michała Króla już dzisiaj, czyli 13 kwietnia 2016 r. o godz. 22.15 w TVP1.
   Miałam okazję obejrzeć ten dokument już w czasie tworzenia go oraz podczas przedpremiery dla dziennikarzy. Film dosłownie wbija w fotel… Za niecałe trzy tygodnie odbędzie się premiera amerykańska, w siedzbie ONZ w Nowym Jorku (będę o tym Państwa informować). Polacy obejrzą film jako pierwsi.
   W filmie zostały opowiedziane historie wielu osób, które doświadczyły prześladowań. Niektóre z nich, niestety, już zginęły. Dokument zawiera również wywiady z tymi, którzy prześladują i mordują chrześcijan, w tym z Polakiem walczącym po stronie ISIS.”

 33. Ewa pisze:

  Boże, który wszystko możesz, proszę o cud uzdrowienia dla Księdza Adama…

 34. Karolina (S.Woda) pisze:

  +++ 💜

 35. wobroniewiary pisze:

  Bez zmian, bez swiadomosci, ksiadz Adam nie kontaktuje, lezy pod tlenem

  Ps. Boze daj mi sil, te wstretne spamy, bluzniercze komentarze pod adresem ks. Adama 😦

  • Dorota pisze:

   Boże przebacz bo nie wiedzą co czynią 😦 Ewuniu trzymaj się. Wszystko w rękach Boga ❤

  • mer pisze:

   Udar, nerki, transfuzja…. Transfuzja to jak przeszczep (jestem nie-fachowcem). Czy organizm to przyjmie? Organizm wyniszczony (chociażby pokutą, o które wiele osób wie).
   Spamy mogą pisać tylko „dranie”. Porównałabym to do obecnego głosowania w Parlamencie Europejskim – i na temat Tryb Konstyt i na temat imigrantów=uchodźców, ALE na wniosek KOD-owcow i osób z PO (m. in. G Schetyna). Swoją drogą – zastanawiam się, dlaczego tak doswiadczony człowiek , jak Waszczykowski poddał tę sprawę (z Tryb Konst) do Komisji Weneckiej. Przecież on ma szron na głowie, tak jak i ja. A Janusz Wojciechowski – drugi raz już odpadł…Dlaczego pa Waszczykowski poddał tę sprawe do ekipy pani Suchockiej? Czyżby nie znal jej biografii?
   Zostało nam tylko liczyć na węgierską przyjaźń….To duzo i mało…
   Akurat dziś jest taki dzień, Ewo.
   Nie mam telewizora , wiec pewno nie obejrzę prześladowania chrześcijan dziś o 22.15 w TVP1. Cały dzień dzis jest taki…
   A Ksiadz? Może przeżywa fragment doświadczeń śmierci klinicznej i widzi „świetlisty tunel”?
   Maryjo, Uzdrowienie chorych, módl sie za Księdzem. Podobno lekarze specjalnie prowokują śpiączkę farmakologiczną (nie jestem fachowcem).
   Znajoma mi powiedziała, ze od chemtrailsów – bywa woda w płucach, że pmaga na to zapach geranium.Od grudnia zmarło w jej rodzinie na wodę w płucach 7 osób. Ma nadzieje, ze w szpitalu znajdzie sie ktoś, kto OPUKA PLECY Księdza, gdy tylko będzie to możliwe….
   Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Książę wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

   • Ola pisze:

    Krew to nie przeszczep,zanim się ją poda wykonuje się tz.”próbę krzyżową” aby wykluczyć „odrzucenie” czyzli zniszczenie komórek krwi przez biorcę tej krwi.
    To nie jest tak jak przeszczep,bo nie ma naczyń,które trzeba połączyć,które muszą się „przyjąć”,zróść z tkanką biorcy.
    To jest trochę jak odżywka,jak gotowe,przetworzone pożywienie dla organizmu.To tak jak matka daje przez pępowinę „pokarm” w takiej najlepszej,najprostrzej postaci aby bardzo słaby i bardzo jeszcze niedojrzały organizm dziecka mógł go przyjąć.
    To jest dobrodziejstwo,wielki dar i czasem ostatnia deska ratunku dla drugiego człowieka,alby przetrwać najgorszy okres.

    Dobrze byłoby,aby też jakby dla ks.Adama oddać swoją krew w najbliższym punkcie krwiodastwa.Wiem,że moża oddać krew ze wskazaniem,że pragnie się aby była przeznaczona dla konkretnej osoby potrzebującej z imienia i nazwiska.
    A nawet jeśli mamy inną grupę krwi i przez nas oddana krew bezpośrednio nie trafi do ks. Adama,to na pewno komuś innemu pomoże,może uratuje życie.

  • Dorota pisze:

   Ewuniu tak bardzo jest nam wszystkim przykro. 😥 Dzisiaj poświęcam post różaniec mszę św. Z komunią św w tych intęcjach. Niech się stanie Wola Twoja Panie Boże. ❤ Dziękuję Ci Matko Boża że Jesteś przy ks Adamie ❤

  • eska pisze:

   do wypowiedzi @mer o „spamach” i sprawach politycznych
   Dziś wspominamy św. Marcina I – papieża i męczennika. W jego czasach (zm. 13.04.656r.) to cesarze aprobowali lub nie wybory hierarchów kościelnych oraz rozstrzygali problemy teologiczne, próbując narzucać je Kościołowi. Papież Marcin I potępił uroczyście herezje monoteletów, którym jawnie sprzyjał ówczesny cesarz, co ten poczytał jako osobisty atak papieża na jego autorytet. Skończyło się to porwaniem papieża do Konstantynopola i nazwaniem go uzurpatorem oraz heretykiem, skazując na karę śmierci.
   Kiedy o nim przeczytałam, pomyślałam, że to dobry orędownik w sprawach, gdzie chodzi o jakieś ataki i oskarżenia ze strony osób, które same są winne tego, o co oskarżają. Czyli w każdej sytuacji, gdzie ma miejsce „wywracanie kota ogonem”. I dobry obrońca osób poddanych takim osądom.
   Może dlatego akurat dziś taki wysyp właśnie tego rodzaju diabelstwa. Wiadomo, że diabeł lubi „zadeptać” to, co dobre i święte swoimi kopytami. Aczkolwiek to tylko takie moje rozważania.

  • robb pisze:

   kim trzeba być żeby pisać na chorego człowieka podłości? nie rozumiem tego ,to są ludzie? naprawdę?

  • Ola pisze:

   Ewuś,wspieram ciepłymi myślami taże Ciebie.Samo to jest trudne znosić ból,obawy o zdrowie i życie kogoś drogiego,a pewnie dla Ciebie ks.Adam,którego znasz osobiście jest taką osobą,w dodatku znosić te wściekłe ataki 😦
   Może to w jakieś cząstce Matka Bolesna dzieli się z Tobą tym czego doświadczała stojąc pod krzyżem Pana Jezusa…
   Niedosyć że cierpiała z racji męki Pana Jezusa,to jeszcze urągania…
   Przykro mi ogromnie.

  • Paul pisze:

   Dlaczego dobrzy ludzie muszą tak cierpieć a łajzy zdrowe i jeszcze nerwy psują.Ale to dobrze niech plują bo dają o sobie świadectwo.

   • ja pisze:

    Na stronie Radia Maryja wczoraj ktoś ten wpis skomentował kpiąc sobie „papa Adasiu, już cie tu nie ma”
    Szczęka mi opadła
    I zabolało w środku

   • Sylwia pisze:

    Racja ci co plują nie mają serca albo serce z kamienia .. Smutne to ale tak jak pisze Paul dają o sobie świadectwo . Ewuniu myślę również o Tobie i o ks. Adamie to taki wspaniały i ciepły człowiek . Wierze i Ufam Jezusowi że Jego Miłosierdzie otacza Ks. Adama. Modlę się wciąż .

   • Szymon pisze:

    Paul – to bardzo proste – to tak proste że aż dziw jestem że sam na to nie wpadłem kiedyś mi to jeden ojciec Paulin wytłumaczył i gdy to odkryłem spadłem prawie z krzesła. Jak zapewne wiesz Bóg jest sędzią sprawiedliwym – który – za złe karze a za dobro wynagradza a jak wiesz nawet jednostki najbardziej niegodziwe czynią dobro – choćby względem swoich bliskich. Tak więc jeśli sam zmierzają drogą do potępienia to kiedy Bóg ma im wynagrodzić za to dobro które tutaj czynią – w piekle ??? …. Zakończę to tak jak ten ojciec Paulin – teraz głupio mi wam życzyć wszelkiej pomyślności :)…..

   • Elizeusz pisze:

    D l a c z e g o dobrzy ludzie muszą tak cierpieć a łajzy zdrowe…
    „Jeśli znasz się na rzeczy, odpowiedz bliźniemu, a jeśli nie, rękę twą połóż na ustach”
    (Syr 5,12)
    I. Z apoftegmatu nr 3 o Antonim Wlk. pustelniku:
    Kiedy raz abba Antoni rozmyślał o głębokości sądów Bożych (Rz 11,33), zapytał: „Panie, d l a c z e g o to jedni umierają we wczesnej młodości, a inni dożywają późnej starości? D l a c z e g o jedni są w nędzy, a inni się bogacą? D l a c z e g o bogacą się źli, a dobrzy są w nędzy (zob. Ps 49 i 73)?” I usłyszał głos mówiący: „Antoni, pilnuj siebie samego: bo tamto wszystko to sądy Boże, i zrozumienie ich nie wyszłoby ci na dobre”.
    (źródło: ‚Pierwsza Księga starców. Gerontikon’; Wydawnictwo m, Kraków 1992).
    II. z książki „O naśladowaniu Chrystusa” Tomasza a Kempis:
    1. Synu, strzeż się roztrząsać w rozmowach wzniosłe tematy i ukryte Boże wyroki: D l a c z e g o jeden wydaje się tak opuszczony, a drugi cieszy się tyloma łaskami, dlaczego ten jest smutny, a tamten wprost skacze z radości? D l a c z e g o tego dotykają nieszczęścia, a temu wszystko pomyślnie się układa?To przekracza ludzką zdolność pojmowania i żaden rozum, żadne dociekanie nie ogarnie Bożych wyroków (Hi 42,3; Ps 139,6). Więc kiedy wróg podszeptuje ci takie pytania albo pytają o to ludzie ciekawi, odpowiadaj tak jak Prorok: Sprawiedliwy jesteś, Panie, i słuszny jest Twój wyrok. Albo: Wyroki Pańskie są słuszne i sprawiedliwe same w sobie. Powinieneś lękać się Moich wyroków, ale ich nie roztrząsaj, bo są niepojęte dla umysłu człowieka…
    (z rozdz. ‚O tym, aby nie dociekać rzeczy zbyt wzniosłych i ukrytych Bożych Wyroków’)
    III. z „Dialogu o Bożej Opatrzności czyli Księgi Boskiej Nauki” św. Katarzyny ze Sieny:
    To mówi Bóg Ojciec:
    http://sienenka.blogspot.com/2011/10/opatrznosc-boza-cxxxvii.html
    … Opatrzność Ma zsyła też wszystko w szczególności: życie i śmierć, i towarzyszące im okoliczności, głód, utratę stanowiska w świecie, obelgi, szyderstwa, zniewagi. Dopuszczam, aby wszystkie te rzeczy zdarzały się wśród ludzi, choć nie Ja jestem przyczyną przewrotności woli tego, który czyni zło i wyrządza zniewagi. Ode Mnie otrzymuje istnienie i czas. A daję mu istnienie i czas nie po to, aby o b r a ż a ł Mnie i bliźnich swoich, lecz aby z miłością służył Mnie i swoim braciom. Przyzwalam na ten czyn, czy to dlatego, aby wypróbować cnotę cierpliwości w tym, którego on dotyka, czy to dlatego, aby on ją rozpoznał…
    http://sienenka.blogspot.com/2011/10/nauka-o-prawdzie-c.html
    … Jeśli chcesz dojść do doskonałej czystości, rzekła Moja Prawda i być wolna od zgorszenia, jeśli chcesz, aby duch twój nie miał sposobności do grzechu, bądź zawsze zjednoczona ze Mną porywem miłości; bom Ja jest najwyższa i wieczna czystość, jestem ogień, który oczyszcza duszę. (…). Aby dojść do tego zjednoczenia ze Mną, do tej czystości, winnaś uczynić jedno: nie sądzić nigdy woli ludzi, cokolwiek by robiło lub mówiło jakiekolwiek stworzenie, czy to przeciwko tobie, czy przeciwko bliźniemu. Winnaś widzieć tylko wolę Moją w nich i w tobie…

    Ale podzielam Paulu, tą część Twego wpisu, że mówiąc tak, jak mówią, używając takich czy innych słów … dają o sobie świadectwo.
    Dobrą ilustracją tego stanu rzeczy są, te słowa z Księgi Syracha: „W mowie jest chwała i hańba człowieka” (5,13a)

  • Elizeusz pisze:

   Trzeba nam pamiętać, że zewnętrzne objawy fizyczne chorego przejawiające się też w stanie braku/utraty przytomności nie dotykają w żadnym wypadku ducha ludzkiego czyli jego rzeczywistej nieśmiertelnej osobowości, tego, co sobie przyswoił w życiu na ziemi, ze wszystkim co wybrał z pojęć, wyobrażeń, przywiązań. Świat uczuć, intelektu i woli ducha nie ginie.

 36. PAulina pisze:

  +++
  Ja też pomodlę sie za księdza Adama
  Może nie komentuje postów ale jestem tu codziennie całym sercem.

 37. Kamil pisze:

  +++
  Niech Najświętsza Panienka ma ks. Adama w opiece i niech spełnia się wola Boża.

 38. Janina pisze:

  Jutro o 9.00 Polskiego czasu Msza Sw. za Ks.Adama w Ostrej Bramie. Prosze, kto ma mozliwosc, przylaczyc sie.

 39. wobroniewiary pisze:

  Najnowsze wieści: księdza przewieziono na OIOM i trwa pełna diagnostyka chorób.

 40. Ava pisze:

  +
  Sub Tuum praesidium configimus sancta Dei Genitrix, nostras deprecationes ne despicias in necessitatibus nostris, sed a periculis cunctis libera nos semper, Virgo gloriosa et benedicta. Domina nostra, Mediatrix nostra, Advocata nostra, Consolatrix nostra. Tuo Filio nos reconcilia, tuo Filio nos commenda, tuo Filio nos repraesenta. Amen

 41. Aleksandra pisze:

  +++

 42. Sara13 pisze:

  w takich momentach czujemy szczególnie mocno, jak drogim i bliskim jest nam ks. Adam!
  Boże – ratuj ks.Adama i nas!
  Dziś dzień pamięci o zamordowanych w Katyniu….
  jutro 1050 rocznica chrztu Polski…..
  ksiądz Adam współcierpi …..
  Maryjo Najsłodsza bądź przy swoim synu ks. Adamie!

 43. m-gosia pisze:

  Mateńko Przenajświętsza miej ks.Adama w swojej matczynej opiece.Pod Twoją obronę uciekamy się Święta Boża Rodzicielko……
  Boże nasz Ojcze nie nasza lecz Twoja wola niech się stanie.

 44. hania pisze:

  oddaję w opiekę Matce Bożej księdza Adama

 45. Cichy pisze:

  Waszą stronę internetową przeglądam prawie codziennie.Natomiast komentowałem zaledwie kilka razy. Całym sercem jestem teraz z księdzem Adamem. Łączę swoje cierpienia.których doświadczam z cierpieniami tego oddanego BOGU i MARYI kapłana modląc się gorliwie za niego. Niech PAN BÓG ma go w swej opiece,a MARYJA przytula go do swego Niepokalanego Serca…

 46. mer pisze:

  Maryjo, czuwaj nad teraźniejszością i wiecznością Księdza Adama. Weź go pod swój Macierzyński Płaszcz, otul Jego duszę swoją Miłością.

 47. Anna pisze:

  Aniele Boży, stróżu ks.Adama, bądź przy Księdzu blisko, jeśli taka wola Boga niech szybko wróci do zdrowia i pełni sił aby nadal mógł zjednywać dla nieba rzesze ludzi, dla których jest wzorem i przykładem. Oddal wszelkie zło, które zamiast miłości i wsparcia sieje zamęt . Zanieś tak liczne prośby tu składane przed majestat Najwyższego i wyjednaj wszelkie potrzebne łaski dla naszego kapłana, pokornie o to prosimy.

 48. magda pisze:

  Amen
  +++

 49. Kasia pisze:

  Wczoraj i dzisiaj ofiarowalam Msze Sw.i Komunie Sw w intencji ks.Adama tak,jak prosila Ewa.Odmowilam Rozaniec z ks.Piorem Glasem,z fragmentami ksiazki O.Gobbi,bo ks.Adamowi byl on szczegolnie bliski,koronke do Bozego Milosierdzia i dolaczam te intencje w kazdej mojej modlitwie i jestem juz spokojna,bo przeciez ks.Adam jest teraz w rekach milosiernego Boga,a Mateczka Najswietsza jest przy nim.Modlmy sie z ufnoscia i niech dzieje sie wola Boga,a te wszystkie zlorzeczenia pochodza przeciez od ludzi,do ktorych przystep ma zly duch-Jezu Ty sie tym zajmij.
  Jezu,Maryjo,Jozefie kocham Was,ratujcie dusze!

  • wobroniewiary pisze:

   Dziś śnił mi się, przyszedł uśmiechnięty zadowolony, dawał wskazówki co mam robić…
   Wolę usłyszeć go w realu – i żeby było jasne, nie traktuję snu jak wizji, po prostu podzieliłam się z wami informacją, westchnijcie też w modlitwie, aby siostra ks. Adama przyleciała z Australii do niego…. może by się szybciej wybudził, brat stale czuwa w szpitalu, ale siostry tyle laaaaaaaaaat nie widział….

   • Kasia pisze:

    +++ 🙂

   • mer pisze:

    +++
    Zdrowaś Maryjo, łaskiś pełna , Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Swięta Maryjo, Matko Boża módl sie za nami grzesznymi , teraz i w godzinę śmierci naszej,. Amen.
    Wczoraj, za Księdza Mszę sw z Komunią sw, a dziś Mszę sw z Komunią sw i adorację ze śpiewem Godzinek (poruszalam tylko ustami z powodu bólu gardła)
    Czekamy na Ciebie.

 50. wobroniewiary pisze:

  Przepraszam, ale do poniedziałku będę bez internetu, ale jak coś się wydarzy to poinformuję Admina a on napisze na stronie i komentarze wpuści wieczorem na stronę
  Pozdrawiam wszystkich i pozostaję w modlitwie

 51. Teresa pisze:

  Ewo dobrego wypoczynku Ci życzę – koniecznie !

 52. Pingback: Ks. Adam Skwarczyński hospitalizowany | KoLiber Siedlce

 53. Betula pisze:

  Św.Teresa z Avila mówiła że aby uprosić o coś Pana Boga to trzeba umieć ująć Jego Serce i ja proszę Boga żeby nam jeszcze nie zabierał ks.A.Skwarczyńskiego bo jest on bardzo potrzebny nam i tym którzy dopiero w przyszłości potrzebowaliby jego modlitwy.

 54. babula pisze:

  dziś dopiero przeczytałam. Łączę się w modlitwie i w Komuniach Św. prosząc o zdrowie dla ks. Adama. Panie Jezu, Maryjo, proszę o Miłosierdzie dla niego.

 55. Kamil pisze:

  Czy ktoś wie co z ks. Adamem?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s