Apel o stałą modlitwę za ks. Adama – najświeższe informacje od bliskiego przyjaciela księdza dra M. Żurka

Dr Mieczysław Żurek:
Apeluję i błagam, nie wyrokujcie za lekarzy, nie zastępujcie ich w ocenie! Nie jest prawdą, że ks. Adam jest po udarze. Przez wszystkie dni (od 8 kwietnia do dzisiejszego dnia włącznie) jestem przy Księdzu Adamie codziennie, czasem 3 razy dziennie i na bieżąco mam informację od lekarzy dyżurnych i ordynatora OAiIT (następny, drugi oddział szpitala) oraz widziałem i widzę osobiście zmiany, jakie zachodziły w ciągu tych kilku dni. Dziś, mimo ciężkiego stanu zaobserwowałem pewne szczegóły napawające nadzieją, że w krótkim czasie powinien odzyskać przytomność. Na pocieszenie wiernych Księdzu Adamowi powiem tylko, że dzisiaj wyraźnie odczułem reakcję Księdza na naszą obecność. Słyszy słowa pokrzepienia i czuł dotyk moich rąk. Wywoływały one wyraźne uspokojenie. Nie może jeszcze mówić. Nie mam prawa ujawniać więcej szczegółów. Mogę tylko zapewnić, że ma zapewnioną wspaniałą opiekę medyczną i duchową (zarówno wiernych, jak również szerokiego grona sióstr zakonnych i księży, nie wyłączając Księdza Biskupa Gurdy i jego najbliższego otoczenia).
Za pośrednictwem niniejszej strony proszę szerokie rzesze wiernych o grupowe modlitwy w intencji uzdrowienia Księdza Adama.
Szczególnie proszę te osoby, które świadomie lub nieświadomie wyrządziły krzywdę Księdzu Adamowi.
Osobom, szczerze zainteresowanym stanem zdrowia Księdza Adama…. polecamy modlitwę i czytanie wpisów oraz informacji od osób kompetentnych.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Modlitwa, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

72 odpowiedzi na „Apel o stałą modlitwę za ks. Adama – najświeższe informacje od bliskiego przyjaciela księdza dra M. Żurka

 1. mer pisze:

  Mateczko Święta, Bogu niech będą dzięki
  Boże, dzięki Ci
  Maryjo, bądź przy Nim, proszę.
  Aniele Boży, czuwaj zawsze. proszę

 2. bogumila2014 pisze:

  Boże Ojcze Przenajświętszy,
  który tak ogromnie ukochałeś człowieka,
  że zesłałeś swojego jedynego Syna dla jego zbawienia (Rz 8,32)
  i który zesłałeś mu na zawsze swojego Ducha Świętego,
  aby objawił mu to wszystko, co musi poznać,
  by stać się Twoim przybranym synem
  i aby uznał Jezusa za Twojego Jedynego Syna.
  Błagam cię o spełnienie mojej prośby…
  w imię miłości, którą ślubowałeś człowiekowi
  i którą pragnę ofiarować Tobie
  za wstawiennictwem Świętego Charbela,
  którego miłość do Ciebie była niezmierzona.
  Albowiem człowiek jest zaproszony, by żyć
  jako stworzony na Twój obraz i Twoje podobieństwo (Rdz 1,27).
  Jest on przeznaczony do tego, by być w Tobie i z Tobą (J 17,21),
  by prosić w Twoje imię o wszystko, czego potrzebuje,
  bo jedynie Ty jesteś zdolny do dania mu tego (J 16,23),
  zwłaszcza jeśli błaga Cię przez wstawiennictwo
  twojego ukochanego świętego Charbela.
  Obdarz proszę łaską zdrowia Ks. Adama. Amen.

 3. babula pisze:

  Dziękuję za tę informację. Modlę się nie tylko o powrót do zdrowia dla ks. Adama ale tez w intencjach mu drogich: za Iskrę z Polski, o dobre przygotowanie ludzi całej Ziemi do Ostrzeżenia, za nasze rodziny, współmałżonków, dzieci..może jutro gdy będziemy głodni ofiarujemy w tych intencjach chociaż parę godzin (ile kto może) postu o chlebie i wodzie?

 4. Klara pisze:

  +
  Ave Maria, gratia plena, Dominus Tecum, benedicta Tu in mulieribus et benedictus fructus ventris Tui, Jesus. Sancta Maria, Mater Dei ora pro nobis peccatoribus, nunc et in hora mortis nostrae. Amen.

  Sub Tuum praesidium configimus sancta Dei Genitrix, nostras deprecationes ne despicias in necessitatibus nostris, sed a periculis cunctis libera nos semper, Virgo gloriosa et benedicta. Domina nostra, Mediatrix nostra, Advocata nostra, Consolatrix nostra. Tuo Filio nos reconcilia, tuo Filio nos commenda, tuo Filio nos repraesenta.

 5. mer pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
  Módlmy się za Księdza Adama i za siebie nawzajem, a także za Adminkę.
  Co do dyżurów co do grafiku godzin, to nie mam pomysłu. Możnaby w każdej godzinie doby ofiarować jedną minutę modlitwy-westchnienia o łaskę zdrowia ks Adama – z wyjątkiem godzin snu. Wtedy będzie to częsta modlitwa (ja będe ją zaczynać od słow:”dziękuję za zdrowie ks Adama wg rekolekcji ks Tomasza Pirszela).

 6. Ola pisze:

  Bardzo dziękuję za te informacje.
  Dodaję nieustannie moją malutką cegiełkę do wspólnej modlitwy o uzdrowienie ks.Adama,łącząc się duchowo ze wszystkimi,którzy modlą się w tej intencji.

 7. mer pisze:

  Mnie się udało różaniec o 16.30 przed Najśw Sakramentem i Msze sw z Komunią sw o 17-tej w intencji Ks Adama i będę jeszcze , póki się nie położe, a potem jutro – krótko i często.
  Maryjo, Uzdrowienie chorych, czuwaj , proszę, nad Ks Adamem razem z Jego Aniołem Stróżem. Wszyscy Święci ,módlcie się za nami, wskazujcie nam drogę, Aniołowie Boży.

 8. Ewa rozmawiała przez tel. z panem dr Żurkiem, on ma prawo uzyskiwać wszelkie informacje w szpitalu, jest osobą do tego upoważnioną i będzie infromacje przekazywać Ewie albo od razu na stronę a Ewa jak coś dostanie to też od razu przekaże mi i damy to na stronę.

 9. mer pisze:

  Maryjo, dziękujemy Ci, że czuwasz. Otul, Mateczko, przez nadchodzące godziny spoczynku Księdza Adama, swoim macierzyńskim płaszczem.Dodaj Mu sił. Prosimy Cię.

 10. EwaT pisze:

  Jezu , Ty sie tym zajmij! ♡

 11. Malgorzata Maria pisze:

  +++

 12. Anna pisze:

  Panie Boże, my wierni prosimy, jeśli taka Twa święta wola , pozwól Ks. Adamowi powrocić do zdrowia, do pełni sił, aby nadal dla nas był wzorem i przykładem. Przez pośrednictwo świętych wysłuchaj naszych modlitw i błagań, zlituj się nad naszym drogim kapłanem i nad nami, którzy potrzebujemy wsparcia tego prawego człowieka. Jezu, ufam Tobie!

 13. Sara13 pisze:

  Bóg zapłać za tę informację! Wielkie Bóg zapłać! Aż się popłakałam! Milczę, modlę się i nie pytam o więcej…czekam na kolanach na nowe informacje…..bo czytając „między wierszami”…jestem strwożona….przekazujcie ks.Adamowi nasza czułą troskę i gesty przyjaźni….i niech dobry Bóg Wam wynagradza Waszą bliską obecność przy ks. Adamie! Niech Maryja trzyma nas wszystkich mocno w swoich macierzyńskich ramionach!

 14. Kasia pisze:

  Msza Święta o powrót do zdrowia dla ks. Adama w następny czwartek. Pamiętamy o modlitwie

 15. Sylwia pisze:

  Dziękuję za informacje . Dziś w mojej Parafii Adoracja całonocna i tak sobie pomyślałam że pomodlę się w waszych intencjach i oczywiście w intencji ks. Adama . Wiem że Moc płynąca z Adorowania Najświętszego Sakramentu jest czymś wspaniałym , jest darem dla nas ludzi ❤ . Tam Pan dotyka ,tam Pan słucha naszej cichej modlitwy .
  Jezu Ufam Tobie !

 16. Bogumiła pisze:

  Mateńko uzdrów księdza Adama. Potrzebujemy Go. Przytul Go Matko.
  +++

 17. Ania pisze:

  Po odczytaniu informacji nt ks. Adama jakie zamieścili Administratorzy codziennie przyjmuję Komunię Św w jego intencji i zachowuję w modlitwie. Łączmy się, lud Boga, we wspólnej modlitwie. Wszystko jest w rękach Naszego PANA. Dziękuję za wiadomości o ks Adamie.

 18. Janina pisze:

  Bardzo dziekuje za informacje. Pamietam w modlitwie Ks.
  Adama.22 kwietnia zamowiona Msza Sw.za Ks. Adama. O 14.00 polskiego czasu. U nas to bedzie 15.00 i rozpoczynamy Msze Koronka do Bozego Milosierdzia przed Obrazem Jezusa Milosiernego.

 19. Mahejo pisze:

  A w ogóle to Skarzysko-Kamienna, a ja myślałam że Wilno … ot, gapa …

  • Maggie pisze:

   Tam też jest Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej – przed laty w Toronto był kapłan, który zbierał ofiary na budowę.

   Wiemy wszyscy, że Matka Boska Ostrobramska ma pod sobą księżyc, a więc nie tylko Ta na wizerunku z Guadelupe jest znakiem na nasze czasy.

 20. eska pisze:

  Święty Rafale Archaniele, zanieś przed tron Boży wszystkie modlitwy o uzdrowienie księdza Adama.
  Święty Michale Archaniele, osłaniaj księdza przed wszelkimi atakami złego ducha.
  Święty Gabrielu Archaniele, zwiastunie dobrej nowiny, dopomagaj księdzu i nam do spokojnego przyjmowania wszelkich wieści i spraw, byśmy zawsze umieli zaufać Bogu, ktorego łaską jesteśmy umocnieni.

  O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy!

  Jezu, bądź uwielbiony w łaskach, jakimi obdarzasz księdza Adama i nas. Ufam Tobie. ❤

 21. Janina pisze:

  Msza Sw. bedzie odprawiona w Wilnie, w Kosciele Sw. Ducha, gdie jest relikwia Papierza Jana Pawla Drugiego.22-go kazdego miesiaca Msza Sw. jest poswiecona Janu Pawlu Drugiemu.22 go
  przewieziona relikwia do tego kosciola.

  • Maggie pisze:

   Bóg zapłać Janino, za serce i troskę za księdza. Ni srebro, ni złoto lecz Msza Święta jest najcenniejszym Darem – gdziekolwiek i kiedykolwiek jest sprawowana.
   +++

   • Maggie pisze:

    Modlę się przy otwartej książeczce, na stronie z fotografią Hostii z Sokółki, bo to również wizerunek Prawdziwego Chrystusa.

    Króluj nam Chryste!

 22. Pepe pisze:

  Będzie dobrze, ks. Adam wróci do zdrowia, może nie będzie już tak sprawny jak kiedyś, ale wróci i będzie służył..bo Bóg na tym świecie potrzebuje takich kapłanów dziadziusiów, którzy już nie szukają siebie, ale szukają tego co zginęło.. Będzie dobrze …uwielbiajcie Boga bo Jego łaska trwa na wieki i ..pamiętajcie „bądź wola Twoja „

  • Maggie pisze:

   Pepe, jest oczywiste, że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, więc nie spekulujmy gdybając, w modlitwie gorącej jedynie trwając i jeśli taka Wola Boża, to ksiądz Adam będzie zdrowy jak przysłowiowa ryba, i pełnić będzie nadal posługę kapłańską.

   Jezus jest Panem!

 23. pielgrzym Mariusz pisze:

  Jutro jadę na pielgrzymkę na Przeprośną Górkę zawiozę intencję za księdza Adama, i was wszystkich
  pamiętam, pozdrawiam

 24. mer pisze:

  Nadal, już ponad 4 tygodnie boli mnie gardło.
  Mateczko, otul Księdza Adama na nocny czas odpoczynku płaszczem swojej Macierzyńskiej Miłości. Jego życie i zdrowie zawierzamy Tobie, Maryjo.
  Jedno Zdrowaś Maryjo za Adminów….

  • Monika0603 pisze:

   Ofiarowuje moje cierpienia za ks.Adama+++.Ja mam problemy z gardlem od 10 lat.Caly czas mam czerwone, czasem przechodzi w angine ropną.Jeszcze kilka lat temu zimą prawie nie wychodzilam z domu.Moj stan sie poprawil odkad zaczelam pic czystek a pije go naprawde duzo.Nie jest moze idealnie ale widze olbrzymia poprawe.Poza tym stres bardzo wplywa na problemy z gardlem.Moja siostra plucze gardlo plynem lugola z woda utleniona.Jej to bardzo pomaga a cala zime byla na antybiotyku.Przepis w necie mozna znalezc.Pani doktor jej kazala tak robic bo ponoc to skuteczniejsze od antybiotyku.

  • Monika0603 pisze:

   Ja ofiarowuje moje cierpienia za ks.Adama+++.Ja mam problemy z gardlem od 10 lat.Caly czas mam czerwone, czasem przechodzi w angine ropną.Jeszcze kilka lat temu zimą prawie nie wychodzilam z domu.Moj stan sie poprawil odkad zaczelam pic czystek a pije go naprawde duzo.Nie jest moze idealnie ale widze olbrzymia poprawe.Poza tym stres bardzo wplywa na problemy z gardlem.Moja siostra plucze gardlo plynem lugola z woda utleniona.Jej to bardzo pomaga a cala zime byla na antybiotyku.Przepis w necie mozna znalezc.Pani doktor jej kazala tak robic bo ponoc to skuteczniejsze od antybiotyku.

 25. Teresa pisze:

  mer a znasz Balsam Kapucyński ? polecam Ci na gardło

  • mer pisze:

   Tak, dziękuję, znam. Najpierw poczekam na wyniki wymazu (chyba wtorek), a potem będę myślała dalej. Kiedyś go piłam z mamą na cały organizm. Bóg Ci zapłać. Nawet mm tu blisko kapucynów…

   • monika0603 pisze:

    Ofiarowuje moje cierpienia za ks.Adama+++.Ja mam problemy z gardlem od 10 lat.Caly czas mam czerwone, czasem przechodzi w angine ropną.Jeszcze kilka lat temu zimą prawie nie wychodzilam z domu.Moj stan sie poprawil odkad zaczelam pic czystek a pije go naprawde duzo.Nie jest moze idealnie ale widze olbrzymia poprawe.Poza tym stres bardzo wplywa na problemy z gardlem.Moja siostra plucze gardlo plynem lugola z woda utleniona.Jej to bardzo pomaga a cala zime byla na antybiotyku.Przepis w necie mozna znalezc.Pani doktor jej kazala tak robic bo ponoc to skuteczniejsze od antybiotyku.

   • Teresa pisze:

    mer ja kiedyś miałam poważne problemy z gardłem , ale to bardzo poważne ..antybiotyki, silnie uodporniające leki, było naprawdę fatalnie ,wyjazdy nad morze, inhalacje nic nie dało , usunięto mi migdały i dopiero była tragedia , ropa zbierała mi sie na tylnej ściance gardła . Nie miałam wyjścia , bo nie miałam pieniędzy na lekarstwa i z konieczności zaczełam poscic o wodzie . I tym sie uratowałam . Brak pieniedzy okazał sie błogosławieństwem dla mnie
    Teraz poszczę , juz sam sie organizm domaga . To jest poważna sprawa posty .Mój najdłuższy post to 13 dni o wodzie .Zwracam bardzo uwagę na odżywianie , np.kasza jaglana jak najczęściej , kiełki z lucerny sama robie często i poczytaj na necie o kiełkach. Najwartościowsze są z lucerny .Wiem jak potrafi dokuczyć ból gardła .
    Życzę Ci zdrowia

    • mer pisze:

     Dziękuję za wszystkie przepisy. Czystek piję z fiolkiem trojbarwnym i lisciem orzecha włos , czarnuszką od ok miesiąca. Poczekam 2 dni na wyniki wymazu. Biorę Neosine, tymianek z podbialem. Skończyłam Orofar. Miód, czosnek, na bieżaco od lat. Cebule rozkładam w domu za radą ks. Adama juz trzecią zimę. Pierwszy internista przepisał mi ok 15 marca Zinnat (antybiotyk). w dzieciństwie zjadłam dużo antybiotykow (też mam usunięty III-ci migdał) i teraz od tego szwankuje mi przewod pokarmowy. Z kaszą jaglaną jestem od ok 9-10 lat za pan brat – ok 2 razy w tygodniu. Mam mało białych ciałek krwi, więc gdy ktos kicha, to uciekam = przesiadam sie w autobusie albo w kościele.
     Bóg Wam zapłać.
     Za Ks, Adama:
     Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Książe wojska niebieskiego, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
     Maryjo, Mateczko, czuwaj nad swoim synem kapłanem Adamem.

 26. Pingback: Dziś wspominamy św. Bernadettę Soubirous | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 27. alutka pisze:

  Za ks. Adama o powrót do zdrowia +++

 28. Jacek33 pisze:

  Niech Ci Bóg błogosławi a Duch Sw.napełnia swoją mocą.

 29. Bolesław pisze:

  Niech dobry Bóg ma Cię w opiece księże Adamie .Wspierałeś Nas i wskazywałeś drogi życia .Dziś pamiętam Twoje wskazówki i porady .Dziękując Ci z całego serca ,proszę Boga o Miłosierdzie i powtarzam za Tobą ” Jezu Ufam Tobie „.

 30. Julia pisze:

  Powierzamy cię księże Adamie opiece Matki Najświętszej . Nich Bóg błogosławi. Do usłyszenia w dzień wybrany przez Pana naszego Jezusa Chrystusa .

 31. Jerzy pisze:

  Jutro o 15-ej módlmy się wszyscy Koronką do Miłosierdzia Bożego w Radiu Maryja w intencji uzdrowienia ks. Adama Skwarczyńskiego. Postaram się aby w intencjach wymienianych przed modlitwą była wspomniana osoba naszego kochanego pasterza. Zapraszam do uczestnictwa.

  • Anna pisze:

   Zamówiłam mszę w intencji uzdrowienia ks. Adama odbędzie się jutro o 6.30 w kościele pw. św. Ottona. Kto może niech łączy się duchowo. Łączymy się z wami w modlitwie.

   • mer pisze:

    No to jutro są 2 Msze sw w tej intencji,bo o 8-mej tez jest. Piszę już 3-ci raz o tym fakcie, by nie umknęło
    Na czas nocy proszę Mateczkę Najświętszą, by rozwinęła nad Księdzem swój Macierzyński Płaszcz, by spokojnie odpoczywał i nabierał sily ciała i ducha.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s