K. Piotr Glas: Sekret z La Salette – zapowiedź wielkiego ucisku i zwycięstwa Maryi

Siódma konferencja wygłoszona przez ks. Piotra Glasa została uznana za najmocniejszą przez uczestników rekolekcji na Jasnej Górze w marcu 2016 r.
Ks. Piotr cytuje obszerne fragmenty tzw. „Sekretu z La Salette” – orędzia Matki Bożej przekazanej w latach czterdziestych XIX w. młodej Francuzce, Melanii – tak surowe w treści, że wielu ludzi Kościoła przez długie lata nie chciało jej uznać…
Ks. Piotr cytuje także testament ks. Stefano Gobbi, w którym Maryja przepowiedziała mu Swoje totalne zwycięstwo nad antychrystem.


Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

40 odpowiedzi na „K. Piotr Glas: Sekret z La Salette – zapowiedź wielkiego ucisku i zwycięstwa Maryi

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać😉

  • Maggie pisze:

   Dzisiaj w Ottawie parlament debatuje nad ustawą o eutanazji, którą nazywają (!?!) asystowaniem przy śmierci. Oby nie przeszło to, co nie jest zgodne z V Przykazaniem.

   • zofia pisze:

    przeszlo w ladnym wydaniu.Witam w Socialistycznej Republice Kanady

    • Maggie pisze:

     Tak, niestety przeszło, ale jak narazie są tam restrykcje (może dzięki listom przeciwników, do posłów, ministra zdrowia i ministra sprawiedliwości),tak, że zwolennicy/piewcy wyboru eutanazji, niebezpiecznie wrzeszczą w niebogłosy, że to są … dyskryminujące ograniczenia ….

     Jest tylko niewielką (!) pociechą, wprowadzenie ograniczeń i taka reakcja krzykaczy, bo niestety zło zostało zasiane/wprowadzone i oby się nie powiększało.
     Przypomnę, że w Kanadzie, liberałowie od Chretien’a zaczęli od zmiany „definicji” małżeństwa, a teraz to nie tylko małżeństwa ale i adopcje dzieci przez jednopłciowców są tu legalne. Teraz legalnie do aborcji dołącza następne, choć ograniczone (na jak długo?) morderstwo. Hitlerowców potępia się za eksterminację .. a tu … ??!!!

     Zbrodnia jest zbrodnią,choć niektóre zbrodnie nazywa się aborcją lub eutanazją, by wyglądały legalnie, nowocześnie i modnie ..

     Jezu, Maryjo, Józefie kocham Was, RATUJCIE dusze!
     Jezus jest Panem!

  • Bogusia pisze:

   Za ks.Adama

  • wobroniewiary pisze:

   Za Agnieszkę, ma 30 lat jest chora na raka teraz już z przerzutami.

  • Joan pisze:

   Ok mam pytanie odnosnie tego co mowil ks. Piotr Glas. On mowi, ze jak sie staje niewolnikiem Maryi to beda krzyze w zyciu. O jakich krzyzach on mowi? Bo ja bardzo bym chciala sie oddac calkowicie Maryi, ale i tak mam juz bardzo w zyciu przerabane, a ze jestem matka kilkorga malutkich dzieci, musze probowac byc spokojna, nie moge zyc w ubostwie i brac umartwienbo i tak juz mam bardzo duzo stresu. Czy ktos moze rozwinac ten temat? Czy sa jakies swiadectwa do poczytania osob, ktore zrobily to nabozenstwo?

   Z gory dziekuje za zyczliwosc i odpowiedzi.
   Joan

   • ja pisze:

    Nas o. franciszkanin pouczył, że krzyże od Boga to krzyże miłe i lekkie, np. codziennie wstanie, wyszykowanie dziecka do szkoły, ugotowanie obiadu, pomoc sąsiadce, bo chce ci się spać, ale wstajesz mimo zmęczenia i prasujesz, gotujesz, pomagasz w lekcjach. A nawet jak choroba cię spotka to pogodnie spędzasz czas w domu i nie wydzierasz się że inni są zdrowi tylko ciebie to spotkało.
    A krzyże nie od Pana Boga to niestety wszelkie nie dające się leczyć choroby, kłótnie, nękania, dręczenia, wydziedziczenia, rozstania, rozwody, śmierci no chyba, że jesteś Święty i zły ciebie nawiedza ekspiacyjnie

   • eska pisze:

    Joan, nie chodzi o to, zebyś na siebie nakładała więcej umartwień niejako na siłę, tylko żebyś przyjmowała i ofiarowywała to, co już jest twoim udziałem. Jak Pan Bóg będzie potrzebował, to sam coś ześle takiego, co będzie jakimś rodzajem krzyża, ktory możesz ofiarować. I to będzie krzyż na twoją miarę, a nie taki, ktory cię przygniecie do ziemi, jak to jest z krzyżami od złego.
    Czy czytałaś „W szkole krzyża” księdza Adama Skwarczyńskiego? On to pięknie wyjaśnia.

   • Maggie pisze:

    @Joan: Właśnie Twoje troski, obowiązki i radości, są Krzyżem, który ofiaruj, przez ręce Matki Najświętszej, Jezusowi – a wówczas taki Krzyż, jak mówi Eska, jest możliwy do uniesienia z radością.

 2. wobroniewiary pisze:

  91. (…) W związku z tym nie wolno odmawiać Komunii świętej nikomu z wiernych, tylko dlatego, że na przykład chce ją przyjąć na klęcząco lub na stojąco

  Przyjmowanie Komunii świętej
  Zgodnie Z uchwałą Konferencji Plenarnej Episkopatu, w diecezjach Polski przyjmuje się Komunię św. z rąk celebransa do ust w postawie klęczącej. Przepisy te należy zachować także w Mszach dla grup specjalnych. W szczególnych okolicznościach, w których uklęknięcie jest bardzo utrudnione np. przy tłumnym udziale wiernych i ścisku, albo gdy wierni uczestniczą we Mszy św. poza kościołem po deszczu, można przyjąć Komunię św. stojąco. Nie można wymagać klękania od ludzi obciążonych kalectwem, lub chorobą.
  177 Konferencja Plenarna Episkopatu Polski Warszawa, dnia 11 grudnia 1980 r. + Stefan Kardynał Wyszyński Prymas Polski
  Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
  Całość tekstu:

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2014/08/22/przepisy-koscielne-o-komunii-sw-na-kleczaco-zanim-sie-wypowiesz-zapoznaj-sie-z-nimi/

 3. wobroniewiary pisze:

  Przepraszam, ale do poniedziałku będę bez internetu, ale jak coś się wydarzy to poinformuję Admina a on napisze na stronie i komentarze wpuści wieczorem na stronę
  Pozdrawiam wszystkich i pozostaję w modlitwie

 4. Monika pisze:

  http://pojdzzamna.org.pl/do-poczytania/130-zagrozenia-duchowe-aikido-akupresura-bioenergoterapia-capoeira-dopalacze-enneagram-feng-shui-gry-komputerowe-homeopatia-horoskopy-irydologia-joga-mandala-metoda-bronnikowa-numerologia-pierscien-atlantow-rozdzki-wahadeka-szkoy-waldorfskie.html

  Przejrzyjcie ile jest tych zagrożeń duchowych a to przecież nie wszystkie – tu opisane krótko i zwięźle.
  Wymienione gry komputerowe, które są zagrożeniem. Jest też o mandali – ktoś już pytał o to wcześniej.
  Pierwszy raz słyszę o metodzie Bronnikowa – jakoś nigdy wcześniej się nie spotkałam. Lepiej poczytać i wiedzieć wcześniej, i w razie czego mieć się na baczności. Ta metoda wykorzystuje przede wszystkim osoby niewidome.
  Jezus jest Panem!

 5. Elizeusz pisze:

  Przesłuchałem z uwagą i zainteresowaniem całą tą siódmą konferencję ks. P. Glasa, o rzeczach, które mi są znane. To prawda, że o treści Sekrety z La Sallete wcale się nie mówi na kazaniach w kościele, choć jest to bardzo konieczne, by ludzie wiedzieli, co ma się wydarzyć. Chcę jednak powiedzieć o pewnym zdarzeniu, które mi się przytrafiło w trakcie słuchania tej konferencji. Otóż, gdy kapłan wziął do ręki książkę już śp. ks. Stefano Gobbi „Orędzia Matki Bożej do Jej umiłowanych synów, Kapłanów” i zaczął mówić o jego testamencie, mówiąc o wiadomości/Orędziu nr 83 {z 18.10.1975r.}, w którym Matka Boża mówiła o tym, co ma nadejść, co ma się wydarzyć w przyszłości (od 23min. i 50sek. do 30 min. i 45s.), zanim zaczął cytować obszerne jego fragmenty, wziąłem i ja do ręki z szafki t. I tej książki i od razu otworzyło mi się (o g. 18.39) dokładnie na tym samym Orędziu (na str. 121).
  Co zaś do tytuł. wpisu mówiącego o zapowiedzi Wielkiego Ucisku, też i w Kościele, Pan Jezus, w ten sposób o nim, mówi V. Ryden w „Prawdziwym życiu w Bogu”:
  1. …Wejdę do Mojej Świątyni dokładnie tak, jak uczyniłem to wtedy, kiedy byłem na ziemi. Uderzę Moim Pasem Doskonałości wszystkich tych oszustów. Wejdę z siłą i obalę wszystkich wielbicieli pieniądza. Wejdę do «Jeruzalem», aby Nowe Jeruzalem mogło ujrzeć Światło. Usunę te bloki i otworzę Drogę (Iz 43,16-19). To, Vassulo, będzie znane jako Wielki Ucisk Mojego Kościoła…
  (16.05.1988; http://www.voxdomini.com.pl/tlig/oredzia.php?z=24)
  2. …Przy Swoim Powrocie Pasterz odkrywa jednak, że Jego baranki są rozproszone, wielka ich liczba – zagłodzona, Owczarnia, w której się znajdowały – zniszczona i to przez Jego własnych przyjaciół. Moje baranki udręczone i zagłodzone leżą martwe. Ci pasterze, którzy sprawowali pieczę nad Moją Owczarnią, odmówili Mi posłuszeństwa, stali Mi się niewierni. Muszę ich więc usunąć z obawy, aby nie spowodowali jeszcze większych szkód. To będzie znane jako wielki ucisk Mojego Kościoła. (Rzym, 8.08.1988; http://www.voxdomini.com.pl/tlig/oredzia.php?z=26)
  3. …Powrócę już wkrótce. Mój Powrót nie jest już daleki. (…). Powiedz wszystkim, aby modlili się o Mój Powrót. (2P 3,11n). Ja, Pan, Jezus Chrystus, Odkupiciel, odnowię wszystko, co zostało zniszczone i co jeszcze będzie zniszczone. Nie zapominajcie o Wielkim Ucisku, którego dozna Mój Kościół, zanim odnowię Go zupełnie… (5.10.1988; http://www.voxdomini.com.pl/tlig/oredzia.php?z=28)
  4. …Wkrótce nadejdzie czas wielkiego ucisku, do którego żaden inny nie był podobny… (15.11.1990; http://www.voxdomini.com.pl/tlig/oredzia.php?z=47)
  5. … Jeśli byliście stali i zachowaliście wiarę, nie bójcie się, gdy nadejdzie godzina wielkiego ucisku, gdyż Godzina ta musi przyjść, aby zmienić oblicze tej ziemi. W ten sposób wszystko, co zostało powiedziane w Fatimie, spełni się… (30.08.1991; http://www.voxdomini.com.pl/tlig/oredzia.php?z=53)
  6. …Moje małe dzieci, nie pozwólcie, aby wasze serca były zatroskane, ufajcie Mi i nie lękajcie się. Ojciec ześle wkrótce Chrzest Ognia, który wypali zbrodnie tego świata. Nadejdzie godzina, kiedy ludzie mocy wejdą do Mojej Świątyni, ludzie, którzy nie przychodzą ode Mnie. Właściwie już jest ta godzina. Ja, Jezus Chrystus, pragnę ostrzec Moich kapłanów, Moich biskupów i Moich kardynałów, pragnę ostrzec cały Mój Dom przed wielkim uciskiem. Mój Kościół zbliża się do Wielkiego Ucisku. (…). Stawiajcie opór taktyce demona, gdyż dziś, Moi kapłani, będziecie musieli zwyciężyć zło mocą, którą otrzymujecie ode Mnie, Który Jestem Prawdą. Znajdziecie się w stanie wojny duchowej, jakiej jeszcze nie było, z armią pochodzącą od mocy Ciemności. Moi umiłowani, módlcie się nieustannie. Ja Jestem jest z wami. Kocham was wszystkich. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich, jak Ja to uczyniłem. Wy jesteście Moimi przyjaciółmi (J 15,12-17). Bądźcie szczerzy wobec siebie wzajemnie. Miłujcie się nawzajem, pozostańcie mocni i bez lęku, kiedy nadejdzie Wielki Ucisk, który już obecnie jak ciemna chmura wisi nad Moim Domem i spowije go niby czarny welon. Powiedziałem wam to wszystko teraz, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, kiedy się to stanie. (17.03.1993; http://www.voxdomini.com.pl/tlig/oredzia.php?z=65)

 6. Maggie pisze:

  IPas gaśnie mi i nie mogę wejść na poprzednie wpisy.
  Głos Polski z Toronto, umieścił informację o Cudzie w Legnicy, wspominając o innych Cudach Eucharystycznych. Jest tam również wzmianka, którą poniżej podaję:

  Cud także w Utah (USA)?
  Jeszcze nie wiadomo i nie potwierdzono. Kilka miesięcy temu, 2 grudnia 2015r. Konsekrowana Hostia została przekazana z powrotem celebrantowi w kościele św. Franciszka Xaviera w Kearns, Utah (USA), po tym, jak przyjmowało ją dziecko, które nie było jeszcze u I Komunii Świętej. Kapłan umieścił Hostię w naczyniu z wodą, by się rozpuściła. Po kilku dniach stwierdził, iż się nie rozpuściła, a w naczyniu pojawił się czerwony kolor krwi. Sprawa jest badana przez ekspertów … tłum WM

 7. Kinga pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę w intencji mojej rodziny a zwłaszcza w intencji córki Hani, o rozwiązanie trudności Bogu wiadomych. Bóg zapłać.

 8. Czester pisze:

  +++ we wszystkich intencjach.

 9. Czester pisze:

  Prosze o modlitwe w intencji o zdrowie dla syna Pawla,jest bardzo powaznie chory. Potrzebuje operacji.
  Panie Jezu Ty sie nim zajmij, prosze Cie przez rece Maryi.

 10. Kasia pisze:

  +++ codziennie we wszystkich intencjach.

 11. ewak. pisze:

  Proszę Was- Drodzy WOWITowcy- o dołączenie do Waszych modlitw- również moich intencji odnośnie nawrócenia mojej rodziny, która się podubiła.Bardzo potrzebujemy Waszego wsparcia.Maryjo _zwyciężaj !

 12. kasiaJa pisze:

  Proszę o modlitwę w intencji Elżbiety, która jest katechetką i obecnie cierpi ataki złego w postaci pomówień, fałszywych oskarżeń i skarg do dyrekcji, kuratorium i kurii. Wysiadł jej komputer, a powrocie z pielgrzymki z Medjugorje ataki w postaci fałszywych oskarżeń, braku zainteresowania sprawą ze strony ks. proboszcza i kurii nie ustają ale nasiliły się.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s