Rekolekcje z o. J. Witko: Siedem oznak przekleństwa na podstawie Pisma Świętego

Siedem oznak przekleństwa
– za Księgą Powtórzonego Prawa (rozdział 28), Księgą Malachiasza (rozdz. 3) oraz 2 Listem św. Pawła do Koryntian

(nie we wszystkich przypadkach (!!!) ale w większości przypadków może to być związane z przekleństwem):

I oznaka: problemy emocjonalno-psychiczne
1. werset 34: „Dostaniesz obłędu na widok, jaki się przedstawi twym oczom”
2. werset 20: „Pan ześle na ciebie przekleństwo, zamieszanie i przeszkodę we wszystkim, do czego wyciągniesz rękę, co będziesz czynił. Zostaniesz zmiażdżony i zginiesz nagle wskutek przewrotnych swych czynów, ponieważ Mnie opuściłeś”
3. werset 65: „Nie zaznasz pokoju u tych narodów ani stopa twej nogi tam nie odpocznie. Da ci tam Pan serce drżące ze strachu, oczy wypłakane z tęsknoty i duszę utrapioną „

II oznaka: powtarzające się choroby, szczególnie dziedziczne
(Pwt) rozdz. 28
1. werset 21: „Pan sprawi, że przylgnie do ciebie zaraza, aż cię wygładzi na tej ziemi, którą idziesz posiąść”
2. werset 22: „Pan dotknie cię wycieńczeniem, febrą, zapaleniem, oparzeniem, śmiercią od miecza, zwarzeniem zbóż od gorąca i śniecią: będą cię one prześladować, aż zginiesz”
3. werset 35: ” Pan cię dotknie złośliwymi wrzodami na kolanach i nogach, nie zdołasz ich uleczyć; rozciągną się od stopy aż do wierzchu głowy”
4. werset 27: „Pan dotknie cię wrzodem egipskim, hemoroidami, świerzbem i parchami, których nie zdołasz wyleczyć”
5. werset 28: „Pan dotknie cię obłędem, ślepotą i niepokojem serca”
6. werset 59: „Pan nadzwyczajnymi plagami dotknie ciebie i twoje potomstwo, plagami ogromnymi i nieustępliwymi: ciężkimi i długotrwałymi chorobami”
7. werset 61: „Także wszystkie choroby i plagi, nie zapisane w księdze tego Prawa, ześle Pan na ciebie, aż cię wytępi”

III oznaka: niepłodność, skłonności do poronień i choroby kobiece
1. werset 18: „Przeklęty owoc twego łona, plon twej roli, przyrost twego większego bydła i pomiot bydła mniejszego”

IV oznaka: rozbicie małżeństwa i wyobcowanie w rodzinie – obecnie bardzo nagminne przekleństwo
1. Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 28, werset 41: „Wydasz na świat synów i córki, a nie zostaną u ciebie, bo pójdą w niewolę”
„Rodzisz dzieci, ale ich nie masz – ma je świat, demon, mają ich wszyscy ale nie ty” – tłumaczy ojciec Józef Witko
2. Księga Malachiasza, rozdział 3, wersety 23-24: „Oto Ja poślę wam proroka Eliasza przed nadejściem dnia Pańskiego, dnia wielkiego i strasznego. I skłoni serce ojców ku synom, a serce synów ku ich ojcom, abym nie przyszedł i nie poraził ziemi [izraelskiej] przekleństwem”.
Matka Boża w Medziugorje powiedziała 1 stycznia 2000 roku, że „właśnie szatan został spuszczony z łańcucha i przeprowadza atak na rodziny, młodzież i na pokój”

V oznaka: ustawiczny brak finansowy, brak pieniędzy
1. Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 28,
werset 17: „Przeklęty twój kosz i twoja dzieża”.
2. werset 29: „W południe będziesz szedł po omacku, jak niewidomy idzie po omacku w ciemności, w zabiegach swoich nie będziesz miał powodzenia. Stale będziesz napastowany, ograbiany, a nikt cię nie będzie ratował”.
3.
wersety 47-48: „Zamiast służyć Panu, Bogu twemu, w radości i dobrym sercem, mając obfitość wszystkiego – w głodzie, w pragnieniu, w nagości i w największej nędzy będziesz służył swoim wrogom, których Pan naśle na ciebie. On położy na twój kark żelazne jarzmo, aż do zupełnej twej zagłady”.
4. Drugi List św. Pawła do Koryntian (2 Kor), rozdział 9, werset 8: „A Bóg może zlać na was całą obfitość łaski, tak byście mając wszystkiego i zawsze pod dostatkiem, bogaci byli we wszystkie dobre uczynki według tego, co jest napisane:
Rozproszył, dał ubogim, sprawiedliwość Jego trwa na wieki”

VI oznaka: podatność na wypadki
1. Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 28,
werset 29: „W południe będziesz szedł po omacku, jak niewidomy idzie po omacku w ciemności, w zabiegach swoich nie będziesz miał powodzenia. Stale będziesz napastowany, ograbiany, a nikt cię nie będzie ratował”.

VII oznaka przekleństwa: tradycja samobójstw oraz nienaturalnych, przedwczesnych zgonów w rodzinie
1. Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 28,
wersety od 16-tego (a jest tego wiele i dlatego o. Józef nie podaje konkretów lecz same cytaty):
„Przeklęty będziesz w mieście i przeklęty na polu”, „Zostaniesz zmiażdżony i zginiesz nagle wskutek przewrotnych swych czynów, ponieważ Mnie opuściłeś” , „Twój trup będzie strawą wszystkich ptaków powietrznych i zwierząt lądowych, a nikt ich nie będzie odpędzał”

Błogosławieństwo za wierność

1 Jeśli więc pilnie będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, wiernie wypełniając wszystkie Jego polecenia, które ja ci dziś daję, wywyższy cię Pan, Bóg twój, ponad wszystkie narody ziemi. 2 Spłyną na ciebie i spoczną wszystkie te błogosławieństwa, jeśli będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego. 3 Będziesz błogosławiony w mieście, błogosławiony na polu. 4 Błogosławiony będzie owoc twego łona, plon twej roli, przychówek twych zwierząt, przyrost twego większego bydła i pomiot bydła mniejszego. 5 Błogosławiony będzie twój kosz i dzieża. 6 Błogosławione będzie twoje wejście i wyjście. 7 Pan sprawi, że twoi wrogowie, którzy powstaną przeciw tobie, zostaną pobici przez ciebie. Jedną szli drogą przeciw tobie, a siedmioma drogami uciekać będą przed tobą.
8 Pan rozkaże, by z tobą było błogosławieństwo w spichrzach, we wszystkim, do czego rękę wyciągniesz. On będzie ci błogosławił w kraju, który ci daje Pan, Bóg twój. 9 Pan uczyni cię swoim świętym ludem, jak ci poprzysiągł, jeśli będziesz zachowywał polecenia Pana, Boga swego, i chodził Jego drogami. 10 Wtedy zobaczą wszystkie narody ziemi, że imię Pana zostało wezwane nad wami, i będą się ciebie lękały. 11 Napełni cię Pan w obfitości dobrami z owocu twego łona, przychówkiem twego bydła, plonami pola, w kraju, o którym poprzysiągł przodkom twoim, że da go tobie. 12 Pan otworzy dla ciebie bogate swoje skarby nieba, dając w swoim czasie deszcz, który spadnie na twoją ziemię, i błogosławiąc każdej pracy twoich rąk. Ty będziesz pożyczał wielu narodom, a sam u nikogo nie zaciągniesz pożyczki. 13 Pan umieści cię zawsze na czele, a nie na końcu; zawsze będziesz górą, a nigdy ostatni, bylebyś tylko słuchał poleceń Pana, Boga swego, które ja ci dziś nakazuję pilnie wypełniać. 14 Nie zbaczaj od słów, które ja ci dzisiaj obwieszczam, ani na prawo, ani na lewo, po to, by iść za bogami obcymi i służyć im.

Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 28 – kliknij

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

31 odpowiedzi na „Rekolekcje z o. J. Witko: Siedem oznak przekleństwa na podstawie Pisma Świętego

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

 2. mer pisze:

  1. Księga Powtórzonego Prawa, rozdział 28, werset 41: „Wydasz na świat synów i córki, a nie zostaną u ciebie, bo pójdą w niewolę”
  „Rodzisz dzieci, ale ich nie masz – ma je świat, demon, mają ich wszyscy ale nie ty” – tłumaczy ojciec Józef Witko
  – jako stary nauczyciel mogę całkowicie potwierdzić -tak właśnie jest (rodzice z dwójka dzieci już ok 10 letnich – przestają panować w domu nad gromadką), a co dopiero – nauczyciel nad 20-tką. I nikt się do tego nie przyznaje…
  Ewa, wielkie , ogromne dzięki
  Ks Marian Polak tlumaczyl, że egzorcyzm do św Michała i tym podobne – mozna odmawiać choćby i co godzinę i – nie będzie to zbyt często.

  • wobroniewiary pisze:

   To były najpiękniejsze rekolekcje….
   Aneta (dziewczyna spod W-wy) wstała bez kul chodzi i nawet tańczyła bez kul, kule odniosłam pod tabernakulum, sama też doznałam wielu łask, ale może kiedyś opublikuję swoje świadectwo, bo parę osób je nagrało 😉

   Dodam, że spotkałam wiele Czytelników, a najpiękniejsze było jak małżeństwo obok mnie modliło się o zdrowie dla ks. Adama i mówili, że znają go z Wowit… a potem już „poszło”
   Pozdrawiam Tomka, Arlettę, ich znajomych i Kasię, śpiewaczkę operową która siedziała obok mnie i czystym sopranem śpiewała pieśni ❤

   • Sylwia pisze:

    Ewa jak to czytam to raduję się w sercu , bardzo się czeszę że tyle łask spłynęło na tych rekolekcjach i tak po cichu marzę by kiedyś na takie rekolekcje też wyruszyć . Chwała Panu ! ❤ . I mam nadzieję że kiedyś spotkamy się w realu 🙂 .

    • wobroniewiary pisze:

     Mnie najbardziej ciesz: odrzucenie kul przez Anetę i mój nowy kręgosłup :))))))))))

     A propos, czy wiecie, że jak mówicie „mam cały dom na głowie” to jest to samoprzeklinanie i potem siada kręgosłup kręgi szyjne
     Tak samo „ja chyba zwariuję” – i ludzie po latach leczą się psychiatrycznie,
     „ja oślepnę” – i na starość jaskra
     „ja się zabiję” albo dziecka „ja cię zabiję” a potem nieszczęśliwe wypadki w domu, tragiczne śmierci….

     Cudowne rekolekcje, ja swoje „mam wszystko na głowie” wyspowiadałam, oddałam Panu, mam zdrowy kręgosłup i szyjny i lędźwiowy i ucisk z tyłu głowy zniknął.
     I chwała Panu!

    • wobroniewiary pisze:

     O. Józef opowiadał też, jak przyszła raz pewna pani do Niego i mówi „Niech się ojciec nade mną pomodli, bo mi to już nic nie pomoże”
     Ona sama zamknęła sobie drogę uzdrowienia mówić „mi już nic nie pomoże” i modlitwa nad nią nie miała sensu
     Uważajmy więc na każde nasze słowo i myśl!

    • Monika pisze:

     Chwała Panu!!! ❤

    • Sylwia pisze:

     O jaa! Ewa dzięki za te słowa – też właśnie czasem tak mówiłam ” cały dom na głowie ” – już teraz wiem ale nie zdawałam sobie sprawy że to jest samoprzekilnanie .. naprawdę .. i dziękuję Ci . Kochana też się cieszę to takie wspaniałe :)))) Jak Pan Cudownie działa :). To jest tak niesamowite ! że chce się skakać z radości – ja gdy doświadczyłam uzdrowienia nerek a wiem że tak było i mocno wierzę w to , miałam i nadal mam radość w sercu . Teraz modlę się o inne części ciała . I powiem że wierzę że w Ranach Jezusa jest nasze zdrowie !
     To jest niesamowity dar dla każdego nie dla wybranych , dla każdego kto chce iść za Jezusem .
     Mi samej parę lat temu wydawało się wiele spraw nie możliwych ale z Bogiem Jest wszystko możliwe i Chwała Mu za to !

    • Maggie pisze:

     Też marzę o takich rekolekcjach .. ale grupa, która zaprasza tutaj o.Witko odizolowuje się i tylko czasem można doń dołączyć jeśli na czas dotrze wiadomość i dojazd nie jest problemem. Ojciec Sylwester więcej już tu nie przyjedzie z wiadomego powodu (wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …).

     Sylwio, myślę, że teraz nam wyjaśniono, iż takie „samoprzekleństwo” jest znane jako inne słowo „zapeszenie” – i to nie bajki czy przesądy, bo rezygnacja w formie zniechęcenia czy depresji to zły, podobnie jak utrata cierpliwości, czy wybuch gniewu z jakiegokolwiek powodu.

     Jak się zastanowić to kiedy potrafimy zachować spokój w myśl powiedzonka typu „nie wywołuj wilka z lasu”, „nie ma złego co by na dobre nie wyszło”, jesteśmy na dobrej drodze aby nie wpadać w pułapki samoprzekleństwowe.

   • mer pisze:

    Wspaniałe świadectwa, Ewo.
    W Warszawie na zmianę na Ursynowie i na Senatorskiej wg grafiku:
    http://www.sekretariatewangelizacji.pl/kalendarz__mszy_sw_o_uzdrowienie/24
    Na Senatorskiej jest b dużo ludzi, a na Ursynowie – jeszcze wiecej.
    Kiedys chodzilam pewno 3-4 razy, apotem zaniechałam. Ale widzę, ze warto z czegos innego zrezygnować. W 2013 bylam nawet w Ożarowie na rekolekcjach z O.Pacyfikiem Iwaszko..
    Może by Ksiądz Adam zechcial w takiej Mszy sw na Ursynowie wziąć udział w maju…? Pewno brat by go dowiózł…

    • Kasia pisze:

     Piękne świadectwo i jakie wspaniałe łaski podnoszące na duchu-ta radość udzieliła się i mnie :).Oby było jak najwięcej takich uświadamiających rekolekcji,bo często najwięcej głupstw w życiu robimy z powodu zwykłej niewiedzy,a potem dopiero łapiemy się za głowę i szukamy żródła problemu.

 3. Marta pisze:

  a są te rekolekcje może dostępne do odsłuchania?
  nie udało mi się niestety być..
  ale za to byłam na Wieczorze Chwały w praskiej Katedrze w Warszawie i było cudownie 🙂
  Boże miej w opiece swoich kapłanów, otwieraj im oczy i napełniaj ich i przez ich wstawiennicto również nas Duchem Świętym

  • Rafał pisze:

   Też chętnie bym je sobie obejrzał 🙂 Bardzo lubię słuchać nauczań o. Józefa. Posiadam kilka Jego książek, mam nadzieję, że będzie mi też dane wziąć udział w spotkaniu modlitewnym prowadzonym przez Niego.

 4. maria pisze:

  Byli tam kuzyni,,proponowali dołączenie w niedzielę i niestety zdrowie mi nie pozwoliło.

  • wobroniewiary pisze:

   Tak, w niedzielę był dzień otwarty.
   W niedzielę jako pierwsza dawałam świadectwo na tych rekolekcjach a najpiękniejsze na nich było to, że każdy kto miał ze sobą krzyż, to o. Józef w ten krzyż „wpisał” specjalną modlitwę i czyniąc nad sobą czy bliskimi znak krzyża tym właśnie krzyżem – możemy odganiać od siebie, odcinać wszelkie rzucane na nas klątwy i złorzeczenia.

   W moim przypadku jest to bardzo potrzebne, jest tyle klątw i złorzeczeń z powodu choćby prowadzenia tej strony (spam mówi sam za siebie) i teraz mam „broń” na te akty złej woli ❤

 5. Malgosia pisze:

  Wspaniale slowa,piekne blogoslawienstwo:)Takie krotkie wywiady,a jaka radosc po ich wysluchaniu.Dziekuje,dziekuje:)

 6. Paweł pisze:

  Witam serdecznie chciałbym zapytać czy to oznacza że każde narzekanie i grzech nawet lekki pociąga za sobą przekleństwo. A jak jest z krytyką innych osób.

  • wobroniewiary pisze:

   Nie, nie każdy ale O. Witko naucza, aby mówić o kimś dobrze albo wcale i tego chcę się trzymać

   Aby odróżniać grzech od grzesznika i uwielbiać Pana w każdej sytuacji i w każdym krzyżu, gdyż Bóg nie zsyła nam zła, ale je DOPUSZCZA, aby potem wyprowadzić z tego dobro 🙂

   • Paweł pisze:

    Bo chodzi m.in o to :

    Franek o 31 Lipiec 2013 o 23:57

    O. Witko w 7 części mówi że kawały żartowanie z kogoś drwienie z niego, puszczanie plotek i oszczerstw jest bardzo niebezpieczne, że jest to przekleństwo.
    Chodzi o to żartowanie i kawały i o to zamykanie się na uzdrowienie bo boję się że teraz potencjalnie każde słowo może sprowadzić na mnie i inne osoby przekleństwo.

    • wobroniewiary pisze:

     Żarty a oszczerstwa – to chyba różnica!
     Ojciec Józef sam lubi żartować a jakie anegdoty opowiada uczestnikom rekolekcji – ale nigdy konkretnie o danej osobie, lecz ogólnie (np. o żydzie, który się nawracał 😀 )

 7. Sylwia pisze:

  Nie wiem czy to prawdziwe informacje , ale dające do myślenia :

  Na katolickim cmentarzu Św. Krzyża, tuż przy Grobie Nienarodzonego Dziecka, rozbił się samolot właściciela największej sieci aborcyjnej w USA. Zginęły jego dzieci i wnuki.

  Siedmioro dzieci i tyle samo dorosłych zginęło podczas niedawnej katastrofy prywatnego samolotu, który rozbił się w stanie Montana – to pierwsza informacja, jaką podały amerykańskie media. Po dwóch dniach zaczęły wychodzić na jaw kolejne fakty. Układają się one w szokującą całość. Oto szczegóły, których nie podała mainstreamowa prasa w USA.
  Właściciel samolotu

  Pieniędzy na samolot dorobił się na zabijaniu. Będąc właścicielem największej sieci klinik aborcyjnych w USA Irving Moore ‚Bud’ Feldkamp III zarobił miliony. Firmę Family Planning Associates kupił cztery lata temu. W należących do niego siedemnastu klinikach w Kalifornii zgładzono więcej nienarodzonych dzieci, niż we wszystkich pozostałych klinikach w tym stanie, łącznie z zakładami Planned Parenthood. Aborcja – pełen „serwis” – do piątego miesiąca włącznie.

  Dla niego była to kolejna inwestycję na drodze do budowy małego medycznego imperium. Posiadał już przecież dwie sieci klinik dentystycznych i udziały w kilku innych. Prywatnie to kochający ojciec dla swoich dwóch córek i dziadek dla piątki ich dzieci.
  Okoliczności wypadku

  Córki Feldkampa leciały tego dnia na wakacje. Dwie rodziny z dziećmi i znajomi. Narty, basen, golf w kurorcie dla milionerów z Yellowstone Club – tak miały spędzać wolny czas. Samolot jednak nie doleciał. Przyczyny nieznane. Oblodzenie skrzydeł – mówi początkowo jedna z hipotez. Eksperci jednak zaprzeczają. Doświadczony pilot, dobra pogoda, żadnych problemów – wynikało z ostatniej rozmowy z wieżą kontroli lotów. Świadkowie nie widzieli nic nadzwyczajnego. Tylko nagły krach. Samolot wbił się dziobem w ziemię i stanął w płomieniach. Runął trzysta metrów od lotniska. Gdzie znaleziono spalony wrak?

  Na cmentarzu Św. Krzyża

  Parafianie przychodzą tu często. Ktoś dawno temu zainicjował odmawianie w tym miejscu różańca za ofiary biznesu aborcyjnego: nienarodzone dzieci, ich nieszczęsne matki i wszystkich lekarzy, którzy mają krew na rękach. Obok cmentarnego kościoła postawili symboliczny nagrobek – Grób Nienarodzonego. Może ktoś przechodząc zmówi „Wieczny odpoczynek”. Ludzie modlili się tutaj także o nawrócenie Buda Feldkampa. Podobno w dzień po tragedii awionetki przyjechał na cmentarz. Stał tam wpatrzony w zmiażdżone śmigło. Czy widział też Grób Nienarodzonego?
  http://www.fronda.pl/a/katastrofa-o-ktorej-nie-pisza-wielkie-media,1338.html

 8. Marek pisze:

  Polecam wszystkim wysłuchać

 9. Sylwia pisze:

  Tak masz rację , to nadal aktualne , po mimo upływu czasu . Więc nic nie szkodzi by ta informacja tu została bo ma pewne przesłanie i jest przestrogą . Widać ile teraz zamieszania na temat aborcji , więc mimo tego artykuł po przemyśleniu wydaje się być jak najbardziej na miejscu .

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s