O. Józef Witko: Błogosławieństwo – kilka porad praktycznych

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 odpowiedzi na „O. Józef Witko: Błogosławieństwo – kilka porad praktycznych

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • an m pisze:

   W intencji mojej rodziny, szczególnie syna i męża. Za ojczyznę i rządzących, za Ojca Świętego i Jego intencje i za wszystkich kapłanów i całe duchowieństwo. Bóg zapłać

 2. Bogumiła pisze:

  W intencji otwarcia serc właścicieli firmy na potrzeby pracowników.
  Za Ojczyznę naszą, żeby ojcowie pracujący za granicą wrócili do swoich rodzin i na miejscu znaleźli godziwe prace, aby rodziny godnie żyły.
  We wszystkich intencjach Rodziny WOWITowej a szczególnie za Ewę i Kazimierza, o wszelkie łaski i błogosławieństwa dla Nich.
  Za przywrócenie wzroku w zoperowanym oku dla Karoliny.
  O dobre zdanie matury dla Dominika, odnalezienie się w życiu dla Piotra, wszelkie dobro dla Zuzi i wszystkie łaski, których potrzebują.

 3. magda pisze:

  W intencji nawrócenia w mojej rodzinie, łaski stałej, dobrej pracy dla mnie i szczęśliwie zdanego egzaminu
  We wszystkich intencjach członków Naszej Wspólnoty i nie tylko.

  • Bogumiła pisze:

   +++

  • magda pisze:

   Jak cudownie jest słuchać Ojca Witko, serce rośnie i taka WIELKA NADZIEJA i taka WIARA ❤
   Dziękuję serdecznie Ewuniu za te nagrania. Na mszy o uzdrowienie z Ojcem Witko w Kielcach i Tarnobrzegu byłam wielokrotnie ale na rekolekcjach nigdy. Te Jego kazania są naprawdę takie budujące, uwielbiam Ojca i Jego nauczanie. Jeszcze raz Bóg zapłać Ewo ❤

 4. Kinga pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę w intencji mojej rodziny a zwłaszcza w intencji mojej córki Hani. Od września bardzo chętnie chodziła do przedszkola i nie miała trudności. Ostatnie dwa tygodnie płacze, nie chce iść do przedszkola, mówi ze chce zostać w domu, że w przedszkolu jest strach i smutek. Rozmawiamy z nią, z nauczycielami. Na razie bezskuteczniie. Wiem, że wiele piszących tu osób ma wiele większych trudności, ale moje serce jest rozdarte, kiedy widzę córkę w takim stanie. W Tobie mój Boże i Matko Najświętrza jedyna nadzieja i pomoc. Bóg zapłać

  • Anna pisze:

   Poproś p. Dyrektor abyś mogła uczestniczyc przez kilka godzin w zajeciach. Z mojego doświadczenia coś musi być na rzeczy, może ktoś malenstwu dokucza albo zajecia są nieciekawe. Najlepiej porozmawiać z nauczycielem. Można też w inny sposób dowiedzieć się ale trzeba zainwestowac w zabawkę z urzadzeniem nagrywajacym ale nie do konca to dobry pomysł i uważam to za ostateczność. Najlepsza szczera rozmowa i dojscie do wspólnych wniosków co jest nie tak.

   • Maggie pisze:

    Myślę Aniu, że masz dobry pomysł, ale może być on trudny do realizacji np dla pracującej matki. Rozmowa najłatwiejsza .. ale kto wie .. czy np personel nie uprawia yogę etc.

    Może tam w przedszkolu ktoś dokucza … albo trafiło doń coś (ktoś) … związanego z okultyzmem – bo zabawki, słowa (!), gry, filmy, książeczki, różne monsters/hello kitty np na bluzeczkach etc mogą wpływać na dziecko … ? Może ktoś, kto ma jakiś bezpośredni czy pośredni związek z przedszkolem, w nieświadomy lub świadomy sposób, wszedł w coś okultystycznego, niedobrego i wylecze się „toto” do przedszkola lub siedzi w przedszkolu?

    Chyba dobrze powiedzieć dziecku o Aniele Stróżu, w taki sposób jak na WOWITpiszący, podzielili się tym: jak odczuli Jego obecność i pomoc i … jest dobrze z czułością zawiesić cudowny medalik lub krzyżyk na szyjce …
    Niech dziecko od maleńkości wie, że Pan Bóg je kocha i dlatego dał ochronę w Aniele Stróżu, który jest najbliższym i pierwszym, bo od chwili poczęcia, przyjacielem człowieka.

    Niech Aniolowie Stróżowie otoczą dzieci i całe to przedszkole, chroniąc od wszelkiego zła. Amen.
    Jezus jest Panem!

   • eska pisze:

    Do wypowiedzi Maggie dołączyłabym przypomnienie o wielkiej mocy błogosławieństwa rodziców nad dzieckiem! Rodzic na mocy władzy nadanej mu przez Boga ma więlką moc błogosławienia. (Uwaga, bo także przekleństwo rodzica ma moc większą niż ze strony kogoś obcego).
    Mój mały synek raz obejrzał kawalątek bajki „Klub przyjaciół Myszki Miki”. Niby nic tam nie było, a on nagle się rozpłakał i uciekł. Wiemy, w czym siedzi Disney – może więc chodziło o jakieś podłączone do bajki diabelstwo niewidoczne dla dorosłych, ale wyczuwalne przez święte jeszcze dzieciątko. Mój synek chodzi do żłobka i dzieci tam mają różne Hello Kitty itp., a kierowniczka zachęca do leczenia u znajomego homeopaty…
    Oczywiście u Hani w przedszkolu może chodzić również o jakiś problem nie-duchowy, np. dokuczanie ze strony innego dziecka, jednak duchowych też bym nie wykluczała. Kasiu, błogosław córce robić krzyż na czole codziennie przed wyjściem do przedszkola. Ja mam w przedpokoju wodę św. i używam jej do błogosławienia dzieciom.

  • Pepe pisze:

   włóż do misia , albo jakieś innej zabawki mini dyktafon i sprawdza co się naprawdę dzieje …nauczyciele zawsze zapewniają , ze z ich strony wszystko jest Ok

  • Kinga pisze:

   Dziekuję za wsparcie. Byłam dzisiaj na długiej rozmowie z przedszkolanką- panią A. . Twierdzi, że nie ma zasrzezeń do zachowania córki, poza tym ze Hania prawie cały czas chce być blisko pani i nawet jak bawi się z dziećmi, to co chwilę podchodzi do biurka. Ogólnie Hania bardzo dużo chorowała w tym roku, co wiadomo wiąże się z nieobecnością. Okazało się, że konsekwencji po 5-cio tygodniowej przerwie w przedszkolu (w lutym) trudniej jest jej nawiązać kontakt z dziećmi. Ponadto pierwszego dnia jak płakała pani M. nie przytuliła jej i nie pocieszyła tylko powiedziała „Hanka, co ty!”. Ona w tym momencie tak się zacieła, że nie chce chodzić. Tyle wiem, a jakie jeszcze były okoliczności, to trudno powiedzieć.
   Poza tym Hania nosi cały czas Cudowny Medalik i to na wierzchu, bo jak twierdzi tak jest jej wygodnie:) Znamy też moc błogosławieństwa rodziców i codzienne przed snem i przed wyjściem do przedszkola błogosławimy dzieci. Jesteśmy też w Róży Różańcowej Rodziców, która też z całego serca polecam. Popełniamy też i wiele błedów jako rodzice, ale wierzę że Maryja to wszystko „naprostuje”. ;)Hania otwarcie mówi w przedszkolu, że hello kitty, kucyki pony, czy spidermeny są złe. A wiadomo, że zło też nie śpi i nie podoba mu sie to. Nieraz doświadczylismy, że kiedy zaczynałam np. jakąś nowa modlitwę, czy książkę dzieci źle spały w nocy, czy miały napady płaczu. Wtedy Zdrowaś Maryjo i błogosławieństo olejem i przechodziło. Mam nadzieję, że będzie lepiej. pokrzepiające jest to , jak nawet nie mogę z nią być to jest z nią najlepsza Mama- Maryja i Anioł Stróż. Bóg zapłać:)

   • Kasia.Rita pisze:

    Ileż to zagrożeń jest nawet w przedszkolu.Dramat..Co tu robić? A jak rodzice nie wierzą że ” Hello KITY JEST ZŁE i INNE RZECZY?Teraz to ciężko przekonać rodziców że zabawki mogą szkodzić. Byłam dziś w księgrani no chciałam kupić jakąś bajkę no i same koszmarne te postaci w tych bajkach . Wystraszyć się można. Okropne.

    • Kinga pisze:

     Niestety, nam również niewiele osób wierzy, że te zabawki są szkodliwe, część się podśmiewa a niektórzy twierdzą, że nie da się tego uniknąc i dziecko przez to nie będzie lubiane wsród rówieśników. A z książkami też prawda, niektóre postacie wręcz odrażające. Myślę, że sami nie jesteśmy w stanie poprowadzić dzieci, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdzie tyle zagrożeń czyha na każdym kroku. Maryjo prowadź nasze dzieci do Jezusa i czuwaj nad nimi każdego dnia!

 5. apostoł różańca pisze:

  Codziennie nowe świadectwa cudów NOWENNY POMPEJAŃSKIEJ. Na każdy problem, także Twój! Zobacz:

  http://pompejanska.rosemaria.pl/

 6. eva pisze:

  Szczesc Boze. Na juz jutro na 6.30 rano udalo mi sie zamowić Mszę Święta w intencji ks. Adama u mnie w rzeszowie. Gdyby ktos chcial sie duchowo do niej przylączyc, to zapraszam 😉

 7. Kinga pisze:

  W Lublinie, w czwartek 28 kwietnia 2016 r. odbędzie się konferencja naukowa z okazji 300-lecia śmierci św. Ludwika Marii Grignion de Montfort (1673-1716) oraz 30-lecia działalności ewangelizacyjnej Legionu Maryi w Archidiecezji Lubelskiej. Szczegóły są na załączonym plakacie(w linku poniżej).

  http://www.kul.pl/files/1334/public/przez_Maryje_do_Jezusa_plakat_gotowy_wydruk.pdf

 8. wobroniewiary pisze:

  Bardzo was wszystkich proszę o chociaż jedno Zdrowaś + westchnienie do św. Michała Archanioła i mojego Anioła Stróża.
  Zło przypuściło dziś niesamowity atak na mnie i na moją najmłodszą córkę … nie mogę tutaj napisać o co chodzi, ale jest bardzo poważna sprawa i wymagająca szturmu do Nieba

 9. ❤ Alicja "POUCZENIA" – EPILOG – Niedz. 16.10.1994, godz. 23.40
  – Pan dał mi poznać, że wszelka wiedza na temat tego, jak trzeba postępować i kochać Boga i ludzi oraz wszelka tzw. praca nad sobą, by to czynić, właściwie nie ma większego znaczenia. Sens ma tylko modlitwa i nieustające wysiłki, by trwać w Panu, jednocząc się z Nim. Wszystko inne wtedy On uczyni przez Swoją Łaskę. On dokona przemiany duszy, uświęci serce i umysł i wleje Miłość nadprzyrodzoną. Wtedy kochać będziemy bez jakiejkolwiek przyczyny poza Nim. I bardziej bliscy będą nam ludzie grzeszni niż święci, bo tym będziemy bardziej chcieli pomóc, będziemy bardziej współczuć ich nieszczęściu i więcej czułości i miłości będziemy mieli dla nich. Tak kocha grzeszników Chrystus – aż po Ofiarę męczeńskiej śmierci zadanej przez nich. Różnica pomiędzy Miłością Chrystusową a ludzką polega na tym, że Chrystus kocha, by obdarowywać, ludzie, by otrzymywać (tzn. doświadczać przyjemności duchowej lub fizycznej). W Miłości Chrystusowej brzydota fizyczna i duchowa nie budzi odrazy tylko współczucie, i im jest większa, bardziej przyciąga, by świadczyć Miłosierdzie.

  • Elizeusz pisze:

   Dziękuje bardzo za przytoczenie tego cennego fragmentu „Pouczeń Pana” udzielo(a)nych Alicji, a poprzez nią, też i mnie grzesznikowi.
   O podobnej, ba wręcz takiej samej strategii piekielnych demonów jest napisane w książce Stef. Fulli Horak „Święta Pani”, w rozdz. opisującym świat potępionych i złych duchów.
   … złość chciałaby wyrwać te kartki i zniszczyć je, ale nie może przekroczyć pewnej granicy, by się zbliżyć i zemścić.
   Myślę, że dobrą ilustracją powyższego mogłyby być, słowa Pana Boga z Księgi Hioba:
   Rzekłem: „Aż dotąd, nie dalej! Tu zapora dla twoich nadętych fal” (Hi 38,11), a także psalmisty: „Zakreśliłeś granice wodom, której nie przekraczają/przekroczą” (Ps 1049a; por. Prz 8,29).

   • Elizeusz pisze:

    Nie wiem, co się stało, ale zniknął gdzieś wpis (który przecież miałem przed swymi oczyma; gdzie on się podział?) ewangeliadlanas z „Pouczenia”, do którego nawiązałem swoim wpisem.

   • Elizeusz pisze:

    Już go mam! Znalazłem w Internecie, chodziło mi o ten tekst (ale, gdzie on jest zapisany na blogu?):
    Alicja „POUCZENIA” EPILOG śr. 28.09.1994, godz. 19.00
    – Ukazał mi Pan, że wskutek grzechu pierworodnego dusza człowieka ma furtkę otwartą w stronę piekła. Na progu tej furtki siedzi szatan pilnujący tą duszę, a często ma też do pomocy innych, niejako wyspecjalizowanych w różnych rodzajach kuszenia, stosownie do sytuacji i słabości człowieka. Próbują oni wejść do środka duszy. Skradają się ukradkiem i pierwszy, któremu się to uda, wciąga za sobą następnych. Gdy coraz większe obszary duszy są opanowane przez te ciemne postacie, za nimi wchodzi główny, największy szatan, który zakłada tam swoje królestwo i rozlewa się w całej duszy.
    Jeśli człowiek żyje w łasce uświęcającej, dusza wypełniona jest Światłem Pana i szatan nie może wejść do wnętrza, chociaż czujnie pilnuje wejścia i często usiłuje tam sięgać. Jednak cofa się, bo poraża go Światło Pana. Im człowiek jest bardziej gorliwy w swej wierze, Światło jest silniejsze, a szatan bardziej skulony i jakby sparaliżowany tym blaskiem bijącym z wnętrza duszy. Te dusze, które we wnętrzu swoim obcują z Panem w oblubieńczej Miłości są całkowicie prześwietlone, jakby przezroczyste i bije od nich jasność, od której szatani muszą uciekać na dużą odległość, bo parzy ich ona i zadaje im ból – ślepną i kurczą się w sobie.
    Podejmowanie czynów lub wchodzenie w sytuacje podobne do grzesznych wystawiających człowieka na próbę (często wskutek pewności siebie) są jak gdyby otwarciem drugiej furtki w stronę szatana. Wtedy, gdy wewnętrzne Światło Pana nie jest przez duszę wystarczająco podsycane i rozpalane, szatani mają szansę wpełznąć do wnętrza, niejako przybierając ochronną barwę otoczenia, to znaczy przyjmując pozory dobra.
    Tak zwane zgorszenie, wystawienie na próbę lub uczynienie zła wobec innych osób jest wysłaniem w ich stronę dodatkowych szatanów do pomocy tym, którzy czuwają przy ich duszy i skradają się do wnętrza.
    Mk 10, 23-27. 26b-27 Niebezpieczeństwo bogactw „Wówczas Jezus spojrzał wokoło i rzekł do swoich uczniów: «Jak trudno jest bogatym wejść do królestwa Bożego». Uczniowie zdumieli się na Jego słowa, lecz Jezus powtórnie rzekł im: «Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego» A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: «Któż więc może się zbawić?»Jezus spojrzał na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe». «… Któż więc może się zbawić?» Jezus spojrzał na nich i rzekł: «U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe»”.
    – Po napisaniu tego odczułam skierowaną w moją stronę złość, która chciałaby wyrwać te kartki i zniszczyć je, ale nie może przekroczyć pewnej granicy, by się zbliżyć i zemścić.

 10. wobroniewiary pisze:

  Ref:Nie unoś się gniewem na złoczyńców, a F ani nie zazdrość niesprawiedliwym. E7 Oni tak znikną, jak niknie trawa d E7 i zwiędną jak świeża zieleń. F E7

  1.Zaufaj swemu Panu, postępuj dobrze, a F
  mieszkaj w swojej ziemi, zachowaj wierność. E7
  Niech Pan Bóg będzie dla ciebie rozkoszą, d E7
  On da ci to, czego zapragnie twoje serce. F E7

  2.Powierz swoją drogę Panu, Jemu zaufaj, a F
  zaufaj Jemu, On będzie działał; E7
  sprawi, że zabłyśnie twoja sprawiedliwość, d E7
  słonecznym blaskiem twoja wierność. F E7

  3.Zostań w milczeniu przed Panem, a
  Jemu zaufaj, F
  nie unoś się gniewem, że ktoś tryumfuje, E7
  że tryumfuje, mówiąc kłamstwa; d E7
  zaufaj Panu, miej w Nim nadzieję. F E7

  4.Zaniechaj gniewu, złóż oburzenie, a F
  nie rozdrażniaj się, byś zła nie czynił, E7
  kto czyni zło, będzie wykluczony, d E7
  ale kto ufa Panu, posiądzie ziemię. F E7

  5.Zaczekaj krótką chwilę, a
  a już przewrotny zniknął, F
  spójrz na jego miejsce, już go tam nie ma. E7
  Za to cisi posiądą ziemię, d E7
  cieszą się pokojem, wielkim pokojem. F E7

 11. Czester pisze:

  +++ Codziennie we wszystkich intencjach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s