Ks. Piotr Glas: jak żyć z opętanym mężem i inne trudne kwestie

Rekolekcje dobiegły końca. To już ostatnie spotkanie. Egzorcysta ks. Piotr Glas odpowiadał na pytania uczestników:
Jak żyć z opętanym mężem?
Czy ofiarowanie w myślach życia złemu duchowi jest już paktem? Jak modlitwa działa na demony?
Czy małżonkowie niesakramentalni skazani są na wieczne potępienie?
Jak używać egzorcyzmowanych sakramentaliów: wody, oleju i soli?
Ile ksiądz ma wzrostu?.. To tylko niektóre z pytań jakie padły na ostatnim spotkaniu.

Nagranie pochodzi z rekolekcji które ks. Piotr Glas wygłosił w Częstochowie, na Jasnej Górze, w dniach 17-20 marca 2016 r.

Organizatorem rekolekcji było Bractwo Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski.
http://www.BractwoKrolowejPolski.pl
http://www.AveMaryja.pl

Kilka pytań:
1. jak pomóc księdzu uwikłanemu w bioenergoterapię?
2. czy msze św. posoborowe, spowiedzi i święcenia są ważne?
3. jak żyć z opętanym mężem, dzieckiem?
4. Czy osoby świeckie mogą posługiwać w modlitwie metodą Lozana?
5. Czy Mszę św. należy przeżywać jako Ofiarę czy jako ucztę?
6. Czy małżonkowie niesakramentalni są skazani na wieczne potępienie?

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

44 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas: jak żyć z opętanym mężem i inne trudne kwestie

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • wobroniewiary pisze:

   Proszę o modlitwę za mnie ….

   • Kasia pisze:

    Pomodlę się leżąc krzyżem koronką do Bożego Miłosierdzia,też tak czuję,że potrzeba takiej modlitwy.

    • wobroniewiary pisze:

     Ja też będę się modlić krzyżem i ks. Dominik też, on zna sprawę i omadla

     Dziś już widzę zielone światło w tunelu, ale długa droga przede mną….

    • pati pisze:

     Ks. Dominik Chmielewski odkrył nieprawdopodobną moc i skuteczność Modlitwy Uniżenia w czasie egzorcyzmów, w jakich brał udział. Kiedy księża i pomagający w tej posłudze po wielogodzinnych zmaganiach się ze złym duchem całkowicie już opadali z sił, wyszedł on z pokoju, padł krzyżem przed Najświętszym Sakramentem i zaczął przepraszać za grzechy egzorcyzmowanej dziewczyny, jej rodziców i przodków. Efekt był natychmiastowy. Zły duch zaczął wyć i krzyczeć, żeby przestał to robić. Księża widząc, co się dzieje zrobili to samo. W jednej chwili kobieta została uwolniona całkowicie.

     Ks. Dominik wielką wagę przywiązuje do tej modlitwy wskazując na jej nieprawdopodobną skuteczność. Jest to modlitwa, która usuwa konsekwencje, skutki naszych grzechów poprzez całkowite uniżenie w żalu za grzechy i skrusze serca i pokucie. Jest więc tym najbardziej oczekiwanym przez nas i poszukiwanym skarbem nad skarbami na wszystkich mszach o uzdrowienie, rekolekcjach, sanktuariach.

     Jakże, bowiem wszyscy potrzebujemy uzdrowienia, uwolnienia dla nas, naszych najbliższych. Jakkolwiek wyznanie ze skruchą na Spowiedzi Świętej naszych grzechów powoduje, że otrzymujemy przebaczenie win to jednak konsekwencje ich w postaci licznych cierpień fizycznych i duchowych nie usuwa. Modlitwa ta jest szczególna. Najczęściej w pozycji leżenia krzyżem (niekiedy na klęcząco z krzyżem w dłoniach), przepraszamy Boga za nasze grzechy, ale też naszych bliskich, z którymi się utożsamiamy (rodzina, przodkowie, naród, czy cały świat). Jednoczymy się z naszymi braćmi biorąc niejako ich grzech na swoje ramiona, błagając, wynagradzając za nie Majestat Boski. Zachowujemy się więc tak jak nasi święci, prorocy i sam nasz Zbawiciel, który wziął nasze winy na Swoje święte Ramiona przepraszając i prosząc Ojca Niebieskiego za nami. Mówimy przepraszamy nawet wtedy, jeśli dane grzechy były nam obce i nigdy nie popełnialiśmy ich, bo czy my jesteśmy bez grzechu?

     Ks. Dominik poleca, aby przepraszać tą modlitwą za nasze grzechy, dzieci, grzechy rodziców, przodków i za grzechy naszego małżeństwa, aby w ten sposób wstawiać się do Ojca Niebieskiego w tej pozycji uniżenia za nimi.

    • wobroniewiary pisze:

     Miałam okazję modlić się tą modlitwą wraz z ks. Dominikiem oraz z o. Vadakkelem na prywatnej Mszy św., potem na rekolekcjach u o. Witko

     Ta modlitwa pomaga mi trwać w tej walce, jaką mi piekło wytoczyło…

    • pati pisze:

     Kasiu dałaś piękne świadectwo właśnie tak trzeba robić, przepraszać, ale też i prosić leżąc krzyżem odmawiać koronki czy różaniec. Ja w modlitwie uniżenia po żalu za grzechy uwielbiam Pana przed Najśw. Sakramentem za całe życie, trudną i bolesną przeszłość, dziękując za otrzymane łaski i dary. Przychodzi wówczas ogromny pokój w sercu, przebaczenie, radość i chęci do życia, nawet jeśli przed chwilą ktoś zranił mnie słowem. Taka postawa modlitwy wymaga ogromnej odwagi wyznania publicznie swojej wiary, zwłaszcza, że ludzie nie są przyzwyczajeni do tej formy modlitwy uniżania się przed Bogiem.

    • Kasia pisze:

     Pati-w ten sposób modlił się też przecież nasz ukochany JPII i to nawet przez całą noc.Oczywiście słyszałam też świadectwo ks.Dominika.W Pogotowiu Modlitewnym Królowej Pokoju jest prośba o taką modlitwę za Polskę i za rządzących. Modląc się w ten sposób czuje się bliżej Boga i głębiej przeżywa się to osobiste modlitewne spotkanie z Panem Jezusem cierpiącym,w trakcie koronki do Boż.Miłosierdzia.

   • Elżbieta Maria pisze:

    +++

    • Kasia pisze:

     Pati-tylko Bóg jest wspaniały,do tego niezwykły,fascynujący,a my „sługami bezużytecznymi jesteśmy”,wykonujemy to, co nam zlecono ,w dodatku dla naszego własnego dobra.Pan Bóg nie potrzebuje naszych modlitw,to my ich potrzebujemy,bo wtedy wychodzimy z naszych ciemności do Jego światła,wtedy może nas prowadzić.

   • Paweł pisze:

    „Matko Nieustającej Pomocy, módl się za nami”
    (400 dni odpustu za każdy raz. – św. Pius X, 1914)

    „Święta Maryjo, przybądź z pomocą biednym, wspomóź słabych, pociesz płaczących, módl się za ludem, proś za duchowieństwem, wstawiaj się za niewiastami pobożnymi; niech doświadczą pomocy wszyscy, którzy Cię ze czcią wspominają.”
    – Z brewiarza rzymskiego
    (Modlitwa ta jest obdarzona odpustem cząstkowym jako pozycja nr 52 w autentycznym „Wykazie odpustów” ogłoszonym za pontyfikatu bł. Pawła VI dekretem Penitencjarii Apostolskiej z dnia 29 czerwca 1968 roku).

   • kasiaJa pisze:

    Pamiętam i omadlam nieustannie…+++

  • Sylwia pisze:

   Proszę o modlitwę w intencji mojej znajomej którą czeka poważna operacja – Bóg zna jej Imię ..

  • Bogusia pisze:

   Kochani,prosze o modlitwe w mojej waznej sprawie.Za dwie godziny mam spotkanie o rozwiazanie pewnej umowy z osoba,ktora jak sie okazalo ,jest chora psychicznie.To naprawde nie zarty-osoba ,ktorej chcialam pomoc, oprocz choroby, to oszust,ktory mial cel finansowy.
   Dziekuje…!
   Szczesc Boze!

 2. ja pisze:

  Bardzo ważne nagranie, kwestie mszy soborowych i posoborowych, wiele różnych pytań i ważne odpowiedzi 🙂

  • wobroniewiary pisze:

   Tak, np.
   1. jak pomóc księdzu uwikłanemu w bioenergoterapię?
   2. czy msze św. posoborowe, spowiedzi i święcenia są ważne?
   3. jak żyć z opętanym mężem, dzieckiem?
   4. Czy osoby świeckie mogą posługiwać w modlitwie metodą Lozana?
   5. Czy Mszę św. należy przeżywać jako Ofiarę czy jako ucztę?
   6. Czy małżonkowie niesakramentalni są skazani na wieczne potępienie?

   dużo tego 🙂

 3. Teresa pisze:

  Ks.Glas wyjątkowy kapłan , słucham teraz

 4. wobroniewiary pisze:

  Wygrana wbrew zabiegom Targowicy. Janusz Wojciechowski wybrany do ETO

  Ministrowie państw UE zaakceptowali kandydaturę Janusza Wojciechowskiego na członka Europejskiego Trybunału Obrachunkowego – podała Polska Agencja Prasowa na Twitterze. To oznacza, że politycy podjęli decyzję wbrew Parlamentowi Europejskiemu, gdzie przy głosach europosłów Platformy Obywatelskiej kandydaturę Wojciechowskiego odrzucono.

  Przed głosowaniem w PE, na posiedzeniu Komisji Kontroli Budżetowej Parlamentu Europejskiego (CONT) odbyło się wysłuchanie kandydatów do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. W czasie wysłuchania w Brukseli polskiego kandydata, najbardziej przeciw były… polskie europosłanki! Oczywiście z szeregów Platformy Obywatelskiej. Chodzi o Julię Piterę i Różę Thun.

 5. Ania pisze:

  Niesamowita koronka do Najświętszych Ran Pana Jezusa
  Koronka ułożona z aktów strzelistych, podanych w objawieniu przez Pana Jezusa Siostrze Marii Marcie Chambon, zmarłej w opinii świętości w klasztorze Sióstr Wizytek w Chambery.
  Odmawia się na zwykłym różańcu złożonym z pięciu dziesiątków.

  Można rozpocząć następującą modlitwą:
  O Jezu, Boski Odkupicielu, bądź nam miłościw, nam i całemu światu, Amen.
  Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem. Amen
  Przepuść, zlituj się, mój Jezu, w otaczających niebezpieczeństwach Krwią Twoją Najdroższą osłoń nas. Amen.
  Ojcze Przedwieczny, okaż, nam miło­sierdzie, przez Krew Jezusa Chrystusa, Syna Twego Jedynego, błagamy Cię, okaż nam miłosierdzie Amen. Amen. Amen.

  Na dużych paciorkach:
  V. Przez Niepokalane Serce Marii Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa,
  R. Na uleczenie ran dusz naszych.

  Na małych paciorkach:
  V. O mój Jezu, Przebaczenia i Mi­łosierdzia!
  R. Przez zasługi Twoich Świętych Ran.

  Na zakończenie koronki odmówić trzy razy:
  Ojcze Przedwieczny, ofiaruje Ci Rany itd.

  • Ania pisze:

   OBIETNICE PANA JEZUSA dane S. Marii Marcie Chambon:

   1. Przyjdźcie do Ran Moich, z sercem pałającym miłością. Przez Rany Moje otrzymacie wszystko, bo zasłu­ga Krwi Mojej jest nieskończonej ceny. Mając moje Rany i Moje Najświętsze Serce, możecie wszystko wyjednać, Najświętsze Rany dają moc nad sercem Boga.

   2. Kto jest w jakiejkolwiek potrze­bie, niech z wiarą i ufnością przycho­dzi czerpać ustawicznie ze skarbu Mo­jej Męki, z Moich przebitych Ran Udzielę wszystkiego, o co Mnie kto prosić będzie przez Moje Święte Ra­ny. Trzeba rozszerzyć nabożeństwo do nich.

   3. Moje Rany Najśw. uświęcają du­sze i zapewniają im postęp w dobrym. Z Moich Ran rodzą się owoce świę­tości. Ci, którzy czcić je będą dojdą do prawdziwego poznania Mnie.

   4. W moich Ranach zawsze oczyś­cić się możecie. Moje Rany uleczą wasze grzechowe rany. Moje Rany pokryją wszystkie wasze przewinienia Nabożeństwo do Moich Ran jest lekar­stwom na te czasy nieprawości.

   5. Wszystkie wasze sprawy, nawet najmniejsze, skoro zostaną zanurzone w Mojej Krwi, nabędą przez to nie­skończonej zasługi i sprawią pociechy Mojemu Sercu. Zanurz wiec sprawy twoje w Moich Ranach, a będą miały wielką wartość.

   6. Ofiaruj mi Rany Moje za grzesz­ników, bo ja pałam żądzą zbawienia dusz. Za każdym słowem wymówio­nym przez was w koronce spuszczam kroplę krwi Mojej na duszę grzesznika. Grzesznik wyjedna dla siebie nawróce­nie przez odmówienie następującej modlitwy: „Ojcze Przedwieczny ofia­rowuję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa na
   uleczenie ran dusz na­szych.”

   7. Moc Moja jest w Moich Ranach. Posiadając je, potężnym się stajesz i możesz otrzymać wszystko. Masz na­wet więcej mocy ode Mnie, bo możesz rozbrajać sprawiedliwość Moją. Moje Święte Rany podtrzymują świat.

   8. Mając Moje Rany, macie wszy­stko. Przez nie dokonywa się grun­townych dzieł; nie przez kosztowanie pociech, ale przez cierpienia. Trzeba się modlić, ażeby znajomość Moich Świętych Ran rozszerzona była po całym świecie.

   9. Wezwania do Najśw. Ran wyjed­nywać będą Kościołowi nieustanne zwycięstwa. Powinniście ciągle czer­pać z tych źródeł ku triumfowi Mego Kościoła. Trzeba się bardzo modlić za Kościół Święty. Dopóki Rany Moje bronić was będą, nie macie się czego lękać, ani dla siebie, ani dla Kościoła.

   10. Gdy doznajecie przykrości lub gdy cierpienie was przygniata, złóżcie to czymprędzej w Moje Rany, a ból się uciszy. Trzeba często przy chorych powtarzać „O mój Jezu, przebaczenia i miłosierdzia przez zasługi Twoich świętych Ran”. Ta modlitwa ulży duszy i ciału chorego.

   11. Gdy ofiarujesz Moje Święte Ra­ny za grzeszników, nie zapominaj czy­nić tego i za dusze w czyśćcu, bo mało jest osób, które by myślały o przyniesieniu im ulgi. Najśw. Rany są dla dusz czyśćcowych skarbem nad skarby. Ofiaruj swoje cierpienie w połączeniu z Moimi Boskimi Ranami za dusze czyśćcowe.

   12. Dusza, która za życia swego śmiertelnego czciła Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa, korzystała z ich za­sług i ofiarowała je Ojcu Przedwiecz­nemu za dusze czyśćcowe, będzie miała przy sobie w chwili śmierci Najśw. Maryję Pannę i Aniołów a Pan Jezus Ukrzyżowany w całym blasku Swej chwały przyjmie ją i ukoronuje wieńcem niebieskim jej czoło.

   NIHIL OBSTAT
   cenzor: X. Dr Jan Korzonkiewicz
   W Krakowie, dnia 12 stycznia 1932
   wik. gen. X.Stanistaw, Bp.

   Kochany Jezu, wszystko z miłości ku Tobie.
   Całe nasze życie i naszą śmierć za­nurzamy w Twojej Krwi i Ranach Przenajświętszych i ofiarujemy Bogu Ojcu za umierających.

 6. eska pisze:

  Pod takim wpisem nie można nie przypomnieć o Koronce do Krwawych Łez Matki Bożej.

  Koronkę do N.M.P. od Łez podyktował Pan Jezus S. Amalii w Brazylii 8.11.1929 r. Pan Jezus powiedział: „Módl się do Mnie przez Łzy Mojej Matki. O cokolwiek ludzie Mnie będą prosić przez Łzy Mojej Matki, chętnie im tego udzielę. (…) innym razem, do tej siostry przyszła Matka Boża. Trzymając Różaniec (Koronkę) której paciorki lśniły jak słońce i były białe jak śnieg powiedziała; „Oto Różaniec Łez Moich… Syn Mój chce Mnie uczcić w szczególny sposób i z radością udzieli wszelkich łask za przyczyną Moich Łez. Różaniec (Koronka) ten posłuży do nawrócenia wielu grzeszników, a zwłaszcza opętanych przez diabła”. Matka Boża wyraziła życzenie aby w każdej rodzinie i klasztorach, uważano sobie za obowiązek miłości odmawiać „Koronkę do Leź” o 7-mej wieczorem… Stolica Apostolska 15.V. 1934 r zatwierdziła nabożeństwo

  .Koronka ta ma wielką potęgę i moc. 21.IX. 1982 r. płakała Matka Boża krwawymi Łzami w figurze „Róży Duchownej” we włoskiej miejscowości Erbano. Powiedziała: „Odmawiajcie Koronkę do Krwawych Łez! Rozpowszechniajcie ją! Zły duch musi uchodzić z tego miejsca gdzie odmawiana jest ta Koronka.
  ____________________
  KORONKA Do Krwawych Łez Matki Bożej

  O Jezu, przybity do krzyża! Padamy do Twoich Stóp i składamy Ci w ofierze Krwawe Łzy Tej, która z największą miłością współbolała z Tobą, towarzysząc Ci na Twej bolesnej drodze krzyżowej. Spraw, o Dobry Mistrzu, abyśmy z miłością pojęli wymowę Krwawych Łez Twojej Najświętszej Matki, a pełniąc Twą Świętą Wolę tu na ziemi, stali się godnymi wielbić Cię i czcić przez całą wieczność w Niebie. Amen.

  Na dużych paciorkach:

  O Jezu, spójrz na Krwawe Łzy Tej, która umiłowała Cię najmocniej tu na ziemi i nadal najgoręcej miłuje Cię w Niebie.

  Na małych paciorkach: (7x)

  O Jezu, wysłuchaj prośby nasze – przez Krwawe Łzy Twojej Najświętszej Matki.

  Na zakończenie:

  (3x) „O Jezu spójrz…”

  Modlitwa

  O Maryjo, Matko Boleści, Matko Litości, Matko Miłosierdzia! Zjednocz nasze prośby ze swoimi prośbami, aby Twój Boski Syn Jezus, którego wzywamy, wysłuchał nasze wołanie, a przez przyczynę Twoich Matczynych Krwawych Łez, udzielił nam łask, o które Go błagamy i doprowadził nas do szczęścia wiecznego. Amen. Twoje Krwawe Łzy, o Matko Bolesna, kruszą moc szatana! O Jezu, zakuty w kajdany, przez Twoją Boską łagodność uchroń świat przed zagładą! Amen.

  http://www.duchprawdy.com/koronka_do_krwawych_lez_matki_bozej.htm

 7. Teresa pisze:

  Koronka do Krwawych łez Matki Bożej jest na youtube z o.Danielem

 8. Maggie pisze:

  +++ we wszystkich intencjach WOWIT’owych.

 9. eska pisze:

  Ku pokrzepieniu serc, wraz z modlitwą we wszystkich intencjach +++

 10. Marakuja pisze:

  +++ we wszystkich intencjach

 11. Czester pisze:

  +++ we wszystkich intencjach

 12. EwaT pisze:

  +++ we wszystkich intencjach.

 13. Barbar3 pisze:

  Jadę dziś do Wąwolnicy i będę modlić się w ” wobroniewiary ,” 🙂

 14. Beata pisze:

  Witam, ja z takim zapytaniem – słucham właśnie relacji z ostatniego spotkania ks. Piotra Glasa i jest tam mowa o egzorcyzmowaniu wody na odległość…i tu mam dylemat jak to jest – można czy nie można egzorcyzmować wodę na odległość? W pierwsze soboty miesiąca z tego co mi wiadomo ks.Adam dokonuje tego wraz z innymi wybranymi kapłanami.. ..a ks.Piotr mówi coś innego…Proszę o odpowiedź i z góry bardzo dziękuję 🙂
  Bóg zapłać ❤

  • wobroniewiary pisze:

   Ks. Piotr ma rację – nie można całej mówi, że liczy się intencja a tę znamy.
   Przecież ks. Adam nie poświęca całej wody, jezior czy monopolowego itd. (o czym mówi ks. Piotr) ale tylko tę która jest w tym celu przygotowana.
   No i ks .Adam ma na to pozwolenie z kurii 🙂

 15. Beata pisze:

  Dziękuję bardzo za odpowiedź 🙂 W myśl zasady – kto pyta nie błądzi…po prostu usłyszałam i wolałam zapytać…Z Panem Bogiem 🙂

 16. Zbigniew pisze:

  Proszę o modlitwę za mnie i moją rodzinę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s