Anna Argasińska: Światło Jezusa – Pomimo wszelkich szykan wobec naszej Ojczyzny, Pan Bóg wywyższył nas spośród narodów całego świata

Warszawa, dnia 21.04.2016 r.

Światło Jezusa:                                                                                                             

                Polska jest maleńkim punktem na mapie świata, do tego atakowana przez ”nowoczesnych i stałych” wrogów Kościoła i najemników, którzy za wszelką cenę usiłują stać się oligarchami w naszej Ojczyźnie. Nie przebierają w środkach, aby zniszczyć Kościół; wyśmiać i poniżyć Kapłanów oraz lud kochający Boga.

                KTÓŻ JAK BÓG! Pomimo wszelkich szykan, jakie dotykały naszą Ojczyznę (patrz historia) i dotykają, Pan Bóg wywyższył nas spośród narodów całego świata.

                Mówią o tym dane statystyczne, które poniżej przytoczę. Po co? Po to, abyśmy błogosławili Boga i dziękowali Bogu za tę „kotwicę kapłańską” i prosili o dar odwagi, dar męstwa dla kapłanów, aby ich serca nie stwardniały od uderzeń pięści przewrotnych „katolików”.

                 Poniższe dane statystyczne potwierdzają to, o czym napisałam, jak wielkim darem, którym jest kapłaństwo obarczył Pan Bóg naszą Ojczyznę – Polskę. Czy my to doceniamy?

STATYSTYKA

 1. 7 miliardów zaludnienia na świecie: w tym ponad 2 miliardy chrześcijan (katolików, prawosławnych i protestantów);
 2. W Boliwii 1 kapłan na 10 tysięcy wiernych,

W Brazylii: na 15 tysięcy wiernych,

Na Kubie: 40 tysięcy wiernych.

 1. Sytuacja powołań duchownych aktualnie najlepiej przedstawia się w Azji, np. w Indiach: 1 kapłan na niespełna 1 tysiąc katolików, a 1 siostra zakonna na 250 katolików.

Kilka tysięcy kapłanów i sióstr zakonnych z Indii pracuje jako misjonarze poza granicami swojego kraju.

 1. Procentowo najwięcej kapłanów katolickich Kościołowi daje Indonezja – największy kraj muzułmański na świecie.

Wziąwszy pod uwagę ilość kościołów w Polsce (w Warszawie, gdzie mieszkam, do najbliższych 3 kościołów przemierzam drogę ok. 8 – 11minut). Podczas porannej Mszy świętej (trzy w ciągu dnia) jest zawsze 2 lub 3 kapłanów przy Ołtarzu i w konfesjonale.

        Cud Eucharystyczny dokonuje się kilka razy dziennie w polskich kościołach. Czy my to rozumiemy? Po pustych ławkach w kościele widać, iż nie rozumiemy, że jednak wszystkie sprawy tego świata stawiamy wyżej od Chrystusa.

Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

32 odpowiedzi na „Anna Argasińska: Światło Jezusa – Pomimo wszelkich szykan wobec naszej Ojczyzny, Pan Bóg wywyższył nas spośród narodów całego świata

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. Maggie pisze:

  Przepisalam prawie cały artykuł z Głosu Polski nr 16 20-26.04.2016 ale IPad zgasnał i cały trud podpszedł na marne (a walczyłam z nim jak zawsze, bo nagle zmieniał słowo syrop na styropian etc). Dlatego podzielę ten wpis na parę części.

  Korzeń Mińska lekarskiego skuteczniejszy od chemioterapii.

  Naukowcy odkryli, że korzeń mniszka lekarskiego działa lepiej niż chemoteriapia. Podczas gdy chemoteriapia zabija wszystkie komórki, mniszka zabija jedynie te dotknięte rakiem.

  • Maggie pisze:

   Cd:

   Niesłusznie zaniedbywana roślina, bogata we właściwości lecznicze, i jedyna, najważniejsza rzecz to by zbierać ją w czystym środowisku, daleko od dróg. W medycynie ludowej z kwiatów mniszka robi się syrop, wiedząc, że zawiera wiele substancji terapeutycznych. Ale mniej wiemy o korzeniu mniszka, który pomaga chorym na raka.
   Ponadto ma właściwości moczopędne, stymuluje wydzielanie żółci, oczyszcza wątrobę, pomaga w chorobach alergicznych, jest wspaniałym sojusznikiem w obniżeniu cholesterolu. Korzeń mniszka jest bogaty w minerały takie jak żelazo, wapno, kwas foliowy i magnez, oraz witaminy C i A.

   Cdn

  • Maggie pisze:

   Portal Natural News poinformował, że rezultaty badań na Wydziale Chemii i Biochemii Uniwersytetu Windsor w Kanadzie dają nową nadzieje wszystkim cierpiącym na raka. Doszli do wniosku, że korzeń mniszka zabija komórki rakowe. Kolejną ważną info jest to, że nie ma negatywnego wpływu na inne komórki organizmu.

   Badanie wykryło, że herbata z mniszka wpływa na komórki rakowe w taki sposób, że rozpadają się w ciągu 48 godzin, zaś zdrowe pozostają w całości.
   Stałe stosowanie korzenia mniszka może zniszczyć większość komórek rakowych. Te niespodziewane wyniki zmusiły naukowców do dalszego badania tej cudownej rośliny.

   Cdn

  • Maggie pisze:

   72-letni John Di Carlo jest osobiście przekonany do terapeutycznych właściwości mniszka. Spędził 3 lata, poddając się agresywnej i intensywnej terapii chemioterapii, po czym lekarze zwolnili go do domu, by spędził z rodzina ostatnie dni życia. Biorąc pod uwagęfakt, że lekarze mieli mniejszy wybór w poszukiwaniu rozwiązań do walki z jego chorobą, zasugerowali mu picie herbaty z korzenia mniszka lekarskiego i zaledwie po 4 miesiącach doświadczył remisji choroby.

   No udało się przepisać do końca.

   • IGA pisze:

    Maggie, ja tez tak miałam jak ty z komputerem. Syn mi doradził, aby zapisać co się da i całkiem go wyłączyć. Tak zrobiłam i po chwili ponownie włączyłam i było już dobrze. Też mi wyskakiwały różne głupie wyrazy. A co do mniszka, to prawda. Czytałam, że Japończycy się tym leczą, suszą sobie workami te korzenie mniszka. Nie na darmo on się nazywa mniszek lekarski.. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

  • Maggie pisze:

   Acha, nie zauważyłam, że IPad zmienił Mniszka na … Mińska
   choć napisałam, dokładnie kopijąc:
   KORZEŃ MNISZKA LEKARSKIEGO SKUTECZNIEJSZY OD CHEMOTERAPII
   (teraz napisałam drukowanymi dla „zmylenia” IPada)

 3. mc2 pisze:

  Ja wątpię w takie wybraństwo . Pomijając kwestię powierzchowności wiary , pojawia się pytanie dlaczego w Polsce tak źle się żyło ludziom że wyjeżdżali za granicę .Powiem tak , takie przepowiednie o wyjątkowości Polski były , były stwierdzenia Polska Chrystusem Narodów, były przepowiednie grubo ponad 100 lat temu że Niemiec – zaborca będzie się poniżony a jego potęga złamana na zawsze , a wyszło tak to że truł nas cyklonem B …

  • wobroniewiary pisze:

   Wybraństwo nie polega na bogactwie

   Popatrz na historie wybranych choćby Świętych.
   Może inni cię uświadomią, ja przy Tobie rozkładam ręce 😀
   Tego się nie da nawet ująć w ramki – twego myślenia, na nie ma gotowej recepty, ty jesteś total original 😀 😀 😀

  • Maggie pisze:

   @mc2: Wiara czyni cuda, a jeśli ktoś sieje sceptycyzm to i potem jego skutki widoczne. Nie wierzyli, więc wyjechali.

   Polska nie bez powodu była porównana do cierpiącego Chrystusa, którego biczowano, oskarżano odnierano godność, wyśmiewano etc – nie trzeba spekulować, krzyż jest Krzyżem.
   Ktoś, kiedyś spojrzał na kontury obecnej granicy i stwierdził, że przypominają kształtem głowę Chrystusa – może i miał rację?

   • Maggie pisze:

    Maryja też mówiła, i to przy wielu okazjach o tym wybraństwie .. a Jej chyba powinieneś zaufać, bez względu na to co się dzieje wokół.
    Szatan szaleje, ale NIE on jest Panem.
    Jezus jest Panem!

    • Maggie pisze:

     @mc2: Maryja zawsze ostrzegała, prosiła i prosi i jednocześnie pokazywała warunek … będący deską ratunku .. ale czy ta „deska” była tak naprawdę pochwycona?

    • wobroniewiary pisze:

     Myśmy to już wałkowali setki razy
     „Ja ten naród wybrałam przed wiekami, mam dla niego wspaniały plan”
     Ale nasz kochanymc2 będzie dalej wiercić dziurę w brzuchu 😀

    • Maria z Warszawy pisze:

     Moje kochane, mc2 nie odpowiedział/a na wcześniejsze pytania a zadaje kolejne? 😀
     poproszę o odpowiedzi

    • IGA pisze:

     Zacytuję z Biblii: słowa P. Jezusa….” Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli” !Jeżeli namacalnie stwierdzisz, zobaczysz i przekonasz się , to już nie będzie wiara tylko czysty fakt. Wspaniałą Modlitwą jest Nowenna Pompejańska. Maryja ją nazwała Modlitwą nie do odparcia .Ja w nią uwierzyłam, odmawiałam ją jak siostra miała sepsę/ ogólne zakażenie krwi w organizmie/. Tak silnie zawierzyłam prosząc o zdrowie i życie siostry, bo lekarze dawali 2-3 tygodnie życia. Prosiłam o dobrego lekarza i właściwą diagnozę., aby można było wyleczyć. W drugim tygodniu mojego odmawiania przyszedł na oddział na zastępstwo z tą specjalizacją lekarz. Zbadał, porobił wszelkie badania, wyleczył. Stwierdził: ” Jak oni panią leczyli, kto teraz tak leczy?” Od razu czułam, że to jest Naszej Matuni pomoc. Minęło już 4 lata nawrotu nie ma. Z całego serca wszystkim polecam.Oprócz tego mam 2 inne przypadki w rodzinie. Maryja zawsze mówi:” Ile wiary, tyle Łask. I to jest prawda. Chwała Panu !.

   • an m pisze:

    „Nie wierzyli, więc wyjechali.”? nie rozumiem tego stwierdzenia, biorę tych co wyjechali w obronę!

    • Maggie pisze:

     @an m:
     Kochana … bierzesz w obronę? … a to z jakiego powodu? – tu nie było ataku na tych co wyjechali, ani negatywnej krytyki tych: co wyjechali za chlebem.
     Od wieków były dwa nurty emigracji: ekonomiczna i polityczna – taka rzeczywistość i prawda historyczna.
     Przeczytaj dokładnie (!) pytanie i malkontencenie @mc2.
     Ludzie tracili wiarę na możliwość pracy w Polsce i wyjeżdżali za chlebem. Tu nie chodzi o wiarę jako Wiarę/religię.
     Akurat trafiłaś jak kosa w kamień, bo znam „miody i przywileje” emigranta. Kończę, bo już dobrze po północy, a jutro tj dziś pracuję, więc idę spać.
     Jezus jest Panem!

    • an m pisze:

     Droga Maggie, dopiero dzisiaj zauważyłam odpowiedź, choć czytam stronę codziennie ( moja ulubiona). Jeśli źle odebrałam to co napisałaś, to wybacz, a „miody i przywileje” znam również z własnego doświadczenia !
     Chciałam napisać coś więcej w odpowiedzi, ale po co? myślę, że wszystko zostało wyjaśnione 🙂 Z Panem Bogiem

  • eska pisze:

   mc2, A czy Niemiec nie został poniżony? Zobacz, co się tam dzieje dzisiaj…
   Z tego, co widzę, jestes człowiekiem o małej cierpliwości oraz małej odporności na wszelką niepewność. Myślę, że wolałbyś móc wszystko uporządkować, zaszufladkować, poustawiać. A gdy z jakichś powodów sprawy wymykają się Twoim próbom ogarnięcia ich – odczuwasz dyskomfort.
   Myślę, że również w innych sferach życia miewasz poczucie zagrożenia, gdy w Twoje życie wkrada się jakiś chaos. A to przenosi się także na myślenie o świecie czy o duchowości. Przemyśl proszę życzliwą sugestię i przyjrzyj się najpierw swoim uczuciom pod kątem sposobu reagowania na poczucie niepewności czy brak poczucia stabilizacji. Kiedy wejdziesz w kontakt z tym zagadnieniem, może uporządkujesz też inne rzeczy. Pozdrawiam serdecznie.

   • mc2 pisze:

    No tak ale te poniżenie Prusaków miało się dokonać zanim jeszcze zaczeła się druga wojna światowa . . A ja przepowiednie traktuję poważnie choć w nie nie wierzę , i wg zasady zaszufladkowania jeżeli się przepowiednia nie spełni to osoba która ją rzekomo otrzymała z nieba powinna ludziom wytłumaczyć co i dlaczego się nie dokonało.
    Np. pewna wizjonerka ze Szczecina napisała dwa tomy przepowiedni o katastrofach świata i wielkości Polski po katastrofach ( niedorzecznych logicznie ) to powinna wyznać przed śmiercią że przeprasza , wszystkich którzy uwierzyli i że to było kłamstwo od demona. Niestety tego nie zrobiła . I tak jest z prawie wszystkimi wizjonerami.

    • wobroniewiary pisze:

     Ale one do końca niestety w to wierzyły, to jak miały nas przeprosić?
     Uważasz, że MKordas, Żywy Płomień czy MBM nas przeproszą? 😀 😀

    • Paweł pisze:

     Czy badałeś prawie wszystkich wizjonerów, że mówisz: „I tak jest z prawie wszystkimi wizjonerami.”?
     A jeżeli nie badałeś, to przeproś za to kłamstwo pochodzące od demona!!!

    • Maggie pisze:

     @mc2: spójrz na co czytasz, a co sam Jezus i Kościół mówi o wizjonerach i „wizjonerach” i dlaczego uznanie trwa latami, albo określa się, że nie ma nic sprzecznego z nauką Chrystusa albo z miejsca odrzuca. Wiele osób dojrzałych, widzących złudność, zagłębia się w Piśmie Świętym, Różańcu i Drodze Krzyżowej, Koronce do Miłosierdzia Bożego, bo tylko w nich jest nieomylna i jednoznacza odpowiedź.

     Nie pierwszy raz mówisz o przepraszaniu, ale jak mają przepraszać ? jeśli są zwiedzeni i wierzą w to co głoszą, albo ktoś im płaci za wypociny? i do tego brak im pokory i posłuszeństwa … a tego rodzaju „ego” to pycha, której ojca znasz z imienia.

     Źyjemy w czasach nasilonego zwodzenia i deprawacji kierującej się buntem przeciwko Bożym Przykazaniom – jak po coś sięgasz pi lekturę, to bierz z tego punktu widzenia poprawkę. Papież Franciszek, nie tak dawno, polecił książkę Ks.Bensona, zaznajom się z jej treścią i życiorysem autora „antychryst pan świata”.

     @Leszek dobrze Ci radzi, a wszyscy dobrze życzymy.

     Ludzie sięgają po gwiazdy i badają te gwiazdy, ale ludzki umysł nie pojmie gdzie się wszechświat kończy lub mieści, gdyż jest tak nieograniczony jak nieograniczona i niepojęta Wielkość Boga. Fragment to nie całość, złudzenie to nieprawda lub choroba, manipulacja to kłamstwo.
     Nikt nie wie z czego i w jaki sposób powstała najprostsza materia, z której Pan Bóg stworzył świat etc. Pan Bóg zaś powiedział Jam Jest, który Jest.

     Jezus jest Panem!

  • leszek pisze:

   Zapraszam Cię bracie do krucjaty różańcowej za Ojczyznę. Przynajmniej jeden dziesiątek różańca codziennie z intencją : ” z Maryją Królową Polski modlę się o Polskę wierną Bogu, krzyżowi i Ewangelii, oraz o wypełnienie Jasnogórskich ślubów narodu”. Przekonasz się w czasie przewidzianym przez Bożą Opatrzność, że jesteśmy wybrani.
   Na chwałę Maryi Królowej Polski – AVE MARIA !!!

   • leszek pisze:

    Zaproszenie dotyczy mc2 i nie tylko 🙂

    • IGA pisze:

     Ja juz od dawna tę Krucjatę Rózańcową. Odmawiam,. Zebraliśmy się na blogu z Krucjatą, jest nas wielu. Ja też popieram i zapraszam do odmawiania Jej , szczególnie teraz w tych trudnych dla Polski czasach. Z Bogiem !

 4. Maggie pisze:

  Wiara czyni cuda, więc i w przypadku każdego leczenia to ważny element kuracji.

  W tym samym nr Głosu Polskiego ale na str 4

  „Obudziła się po modlitwie przyjaciela”

  Lobby cywilizacji chciałoby, by ludzi, u których „stwierdzono” tak zwaną śmierć mózgu zabijać, odłączając od aparatury. Przypadek 18-letniej dziewczyny z USA pokazuje, że to ogromny błąd !

  Taylor Halle mając 14 lat doznała bardzo poważnego uszkodzenia mózgu, podczas jazdy samochodem. Tydzień spędziła w sztucznie wywołanej śpiączce – lekarze próbowali wszystko, by ją uratować i wyleczyć jej mózg. Nie udało się. Nastąpił wylew krwi do mózgu i stwierdzono, że dziewczyna jest „warzywem”. Jej mózg miał poprostu umrzeć. Lekarze uznali oczywiście, że nie ma sensu podtrzymywać jej ciała przy życiu. Odłączyli ją od aparatury i pozostawili na śmierć. Tymczasem zdarzył się cud. 14-latka zaczęła oddychać sama z siebie, bez pomocy sprzętu. Po kilkunastu godzinach jej mózg zaczął znowu pracować i wkrótce dziewczyna się obudziła!

  Jak to się stało? Wcześniej w szpitalu, wraz z najbliższą rodziną, obecny był gorliwie wierzący przyjaciel całej rodziny. Mężczyzna prosił Pana o uzdrowienie chorej. I został wysłuchany! Dzisiaj Taylor Hallema skończone 17 lat i wkrótce skończy szkołę. Oto przepiękny dowód na moc Bożą, na siłę wiary, siłę nadziei.
  Wierzyć trzeba do ostatniej chwili, choćby świat, nasi znajomi czy lekarze mówili, że nie warto i trzeba się poddać. Bóg może wszystko! Piękna historia 14-letniej Taylor to najlepszy tego dowód!

 5. mariaP pisze:

  Eucharystia jest ofiarą,
  tą kalwaryjską,
  która trwa i sprawia, że jednoczymy się z Panem w jedno.
  Nie żyję już ja, lecz żyje we mnie Chrystus, mówi święty Pawel ,
  i to jest najdoskonalszy owoc sakramentów świętych .
  (…)
  O. Jozo , Pobratymstwo /
  http://medziugorje.blogspot.fr/

  I tu jest chyba podpowiedz Kaplana na ziszczenie tak dobrych zyczen jak wyzej , oraz pomyslnosc w Rodzinach , Wspolnotach , Ojczyznie naszej .

  • Witek pisze:

   Odnoszę wrażenie mc2, że masz ochotę, a może taki nawyk, że dzielisz wszystko jak włos na cztery. Ta dyskusja z Tobą sprawia, iż dywagujemy na drugorzędne tematy. Dlaczego to to? Albo tamto inaczej? i jeszcze przecinek nie w tym miejscu, a tak po za tym to wszyscy się mylili, albo nie przeprosił.
   Proponuję (zakładając, że Twoje intencje są dobre) abyś znalazł sobie przewodnika duchowego. Twoje wywody nijak się mają do powiedzenia – Tak Tak lub Ni Nie wszystko inne – mam nadzieję, że wiesz od kogo pochodzi. Powtarzam szkoda czasu na dywagacje z Tobą. Jeżeli poświęcasz tyle czasu na modlitwę co na ” dzielenie włosa na cztery” to idziesz w dobrym kierunku. Nie bądź egoistą, nie tylko Ty masz pytania. Powtórzę szkoda czasu. Z Panem Bogiem

 6. Asia pisze:

  Prosze o modlitwe za 5 letniego Michalka ktory ma krwotok wew. Obejmimy tez modlitwa jego rodzicow.
  Bog zaplac

 7. Pingback: Polskę Pomimo wszelkich szykan , Pan Bóg wywyższył | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s