Wykład modlitwy Ojcze nasz wg św. Franciszka

Wykład modlitwy Ojcze nasz

O Najświętszy Ojcze nasz: Stwórco, Odkupicielu, Pocieszycielu i Zbawicielu nasz.
Który jesteś w niebie: w aniołach i w świętych. Oświecasz ich, aby Cię poznali, bo Ty, Panie jesteś światłością. Rozpalasz ich, aby Cię kochali, bo Ty, Panie, jesteś miłością. Zamieszkujesz w nich i napełniasz, aby ich uszczęśliwić, bo Ty, Panie, jesteś dobrem najwyższym, wiecznym, od którego pochodzi wszelkie dobro, bez którego nie ma żadnego dobra.
Święć się Imię Twoje: niech zajaśnieje w nas poznanie Ciebie, abyśmy poznali, jaka jest szerokość Twoich dobrodziejstw, długość Twoich obietnic, wysokość majestatu i głębokość sądów.
Przyjdź królestwo Twoje: abyś Ty królował w nas przez łaskę i doprowadził nas do Twego królestwa, gdzie będziemy oglądać Cię bez zasłon, miłować doskonale i w radosnym zjednoczeniu cieszyć się Tobą na wieki.
Bądź wola Twoja jak w niebie, tak i na ziemi: abyśmy Cię kochali z całego serca, zawsze o Tobie myśląc; z całej duszy, zawsze za Tobą tęskniąc; całym umysłem, ku Tobie kierując wszystkie nasze intencje, szukając we wszystkim Twojej chwały i ze wszystkich naszych sił, obracając wszystkie nasze siły i władze duszy i ciała na służbę Twej miłości, a nie na co innego; i bliźnich naszych kochajmy jak samych siebie, wszystkich pociągając według sił do Twojej miłości, ciesząc się z dobra innych jak z własnego i współczując w nieszczęściu, i nikomu nie dając żadnego zgorszenia.
Chleba naszego powszedniego: umiłowanego Syna Twego, Pana naszego Jezusa Chrystusa, daj nam dzisiaj: na pamiątkę i dla zrozumienia, i uczczenia miłości, którą nas darzył, oraz tego, co dla nas powiedział, uczynił i wycierpiał.
I odpuść nam nasze winy: przez Twoje niewysłowione miłosierdzie, przez moc męki umiłowanego Syna Twego i przez zasługi, i wstawiennictwo Najświętszej Dziewicy i wszystkich wybranych Twoich.
Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom: a czego nie odpuszczamy w pełni, Ty, Panie, naucz nas w pełni odpuszczać, abyśmy dla Ciebie prawdziwie kochali nieprzyjaciół i modlili się za nich pobożnie do Ciebie, nikomu złem za złe nie oddając, i abyśmy starali się w Tobie wszystkim służyć pomocą.
I nie wódź nas na pokuszenie: ukryte czy jawne, nagłe czy uporczywe.
Ale nas zbaw ode złego: przeszłego, obecnego i przyszłego.
Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu,
jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

Z maila:

Margaretka Kapucyńska

Pewnego razu na wakacjach, przy stole w czasie obiadu, nieznający mnie zakonnik zapytał mnie czy jestem  w jakiejś grupie modlitewnej. Odparłem że nie, i zapytałem dlaczego to jest ważne. Ojciec odpowiedział: „karawana przez pustynie przejdzie, a sam człowiek nie.”
 
Jeśli nie chcesz stanąć przed Panem po swojej śmierci goły i zawstydzony, a nie masz czasu na modlitwę w grupie, zapraszamy do grupy modlitewnej emeilowo-skypowej. Modlimy się za zakon kapucynów a porcja modlitw i praktyk religijnych na miesiąc to:
– jeden cały różaniec Ojca Pio ( cztery części);
– jeden dzień postu;
– jedną koronkę do Bożego Miłosierdzia;
– jedną drogę krzyżową;
– koronkę do Ducha Świętego i cztery rozdziały Pisma Świętego.
–  godzinki do Świętego Franciszka.

A codziennie proszę o odmówienie jedno (wykład modlitwy) Ojcze nasz św. Franciszka na intencje całej grupy.

Na tym etapie nie ma żadnych ślubów/obietnic więc niewyrobienie się w czasie nie jest grzechem. Jak nie zdążysz  w jednym miesiącu  dokończysz w drugim.

Ps. Chętni niech wpisują się w komentarzach

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

39 odpowiedzi na „Wykład modlitwy Ojcze nasz wg św. Franciszka

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • Maggie pisze:

   O zdrowie i powrót do obowiązków kapłańskich Ks.Adama. Za Ewę i Anię, Kazimierza oraz za ocean=wszystkie WOWIT’owe intencje (zdrowie duszy i ciała, pracę, egzaminy, dzieci, etc te materialnej i nie materialnej natury), w tym i te które noszę w sercu.

   • magda pisze:

    Proszę o modlitwę za mnie i w moich intencjach. Mój egzamin się zbliża, ja go muszę zdać….jeśli jest taka Jego Wola…

   • Ola pisze:

    Bardzo ważna nowenna do św. Józefa,przed świętem św. Józefa Rzemieślnika.
    Jeśli jeszcze dzisiaj się rozpocznie,to zakończy się ją w święto 1 maja-św.Józefa Rzemieślnika.
    To mój ukochany patron,patron naszej rodziny,który nigdy nas nie zawiódł.
    Wiele razy wyprosiłam łaski dzięki Jego wstawiennictwu-od prośby o dobrego męża,dobre rozeznanie,potem o dziecko,którego od razu nie mogliśmy mieć,potem wielokroć o pracę,różne potrzeby materialne,zdrowie,aż po najważniejsze-łaski,dary duchowe.M.innymi łaskę nawrócenia w ostatnej chwili życia osoby,która do ostatniej chwili nie chciała księdza,ani spowiedzi,a jednak w ostatniej chwili zgodziła się na spowiedź i przyjęcie sakramentów.
    Na myśl o św.Józefie w mym sercu zaraz gości pokój,ufność,miłość i wdzięczność.
    To jest niezwykły święty,tak cichy a tak silna,potężna jego opieka,wstawiennictwo i obrona.Gorąco polecam zawierzenie Mu siebie,rodziny,bytu materialnego,wszelkich kłopotów. 🙂

    Nowenna do św. Józefa przed Uroczystością 19 marca

    1. Modlitwa wstępna
    a. Duchu Święty Boże, ofiaruję Ci tę nowennę na cześć i chwałę Twoją, na podziękowanie za wszystkie dary i łaski przez przyczynę św. Józefa, Naszego Patrona i Opiekuna otrzymane. Proszę pokornie, abym i teraz otrzymał tę łaskę, o którą pokornie proszę w tej nowennie – jeżeli to zgodne jest z wolą Twoją i zbawieniem mej duszy. Amen.
    b. Bądź pozdrowiony św. Józefie łaskami Bożymi napełniony – Pan z Tobą, błogosławiony jesteś między sługami Bożymi i błogosławiony Syn Twój mniemany -Jezus.
    Święty Józefie, Ojcze i Opiekunie Wcielonego Boga, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.
    2. Modlitwy w kolejne dni nowenny

    Dzień pierwszy
    Święty Józefie, obrońco Rodziny! Twej opiece została powierzona cała rodzina dzieci Bożych, którą jest Kościół. Broń nas od wszelkich zagrożeń i przyjdź nam z pomocą w nieustannym procesie odnawiania się, doskonalenia i wzrostu. Uproś nam głęboką miłość, niewzruszoną wiarę, wytrwałość i posłuszeństwo naszej Matce, Kościołowi świętemu. Amen.

    Dzień drugi
    Święty Józefie, Opiekunie Kościoła Świętego, stajemy dziś przed Tobą z usilną prośbą: rozciągnij nad nami – jak ojciec nad dziećmi – swą opiekę. Ochraniaj nas z taką samą troskliwością, z jaką ochraniałeś swego przybranego Syna. Pełni nadziei prosimy o pomoc we wszystkich przeciwnościach i niepowodzeniach. Amen.

    Dzień trzeci
    Święty Józefie! Jako Opiekun i żywiciel Syna Bożego, utrzymywałeś z Nim na co dzień ścisłą więź – uproś także nam tę

    łaskę, abyśmy zawsze trwali w serdecznej więzi z Chrystusem. Pragniemy stać się mężami modlitwy, którzy coraz doskonalej należą do Zbawiciela świata i starają się wypełnić w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym wszystkie Jego nakazy i życzenia. Amen.

    Dzień czwarty
    Święty Józefie, wzorze pracujących! Własnymi rękami, w trudzie i znoju, zarabiałeś na chleb dla powierzonego przez Boga Twej opiece Jezusa i Jego Matki. Natchnij nas duchem wytrwałej pracy, abyśmy powierzone sobie zadania spełniali gorliwie, sumiennie i radośnie. Polecamy ci także ludzi pracujących na całym świecie, aby mając Twój przykład przed oczyma, zmierzali ku wartościom prawdziwym i nieprzemijającym. Amen.

    Dzień piąty
    Święty Józefie, Oblubieńcze Najświętszej Dziewicy! Tobie Bóg powierzył opiekę nad Jej Niepokalaną Osobą. Tobie też pozwolił poznać tajemnicę Jej dziewiczego poczęcia. Polecamy się Twemu wstawiennictwu i modlitwie o dogłębne rozumienie daru czystości i dostrzeżenia jego znaczenia w budowaniu Królestwa Bożego. Gorąco prosimy Cię o pomoc w staraniach o zachowanie tego daru. Niech nasze serca, ogarnięte miłością ku Bogu i ku ludziom, nie stygną wśród naporu codziennych przeciwności. Amen.

    Dzień szósty
    Święty Józefie, przykładzie życia ubogiego! Ubóstwo towarzyszyło Ci stale, a Ty je przyjąłeś jako dar z ręki Boga. Uproś nam tę łaskę, abyśmy doceniali wartości, które tkwią w wezwaniu Chrystusa:
    „Sprzedaj wszystko co masz i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie, potem przyjdź i chodź za mną” i abyśmy to wezwanie gorliwie wypełniali w naszym życiu indywidualnym i rodzinnym. Amen.

    Dzień siódmy
    Święty Józefie, wzorze posłuszeństwa w wypełnianiu nakazów Boga! Wesprzyj swym wstawiennictwem nasze modlitwy o poznanie woli Boga i o zdolność jej wypełniania. Pragniemy najpierw odczytać ją wiernie w Ewangelii, w natchnieniach Ducha Świętego i tak współdziałać z Chrystusem w dziele zbawiania świata. Pragniemy również w posłuszeństwie doświadczać wolności dzieci Bożych. Amen.

    Dzień ósmy
    Święty Józefie, podporo rodzin! Prosimy Cię o pomoc. Podobnie jak w domu nazaretańskim, niech i w naszych rodzinach zapanuje duch miłości. Niech każdy z nas obdarza innych zaufaniem, poszanowaniem, życzliwością i ofiarną troską – aby w ten sposób powstała jedność i harmonia w naszych rodzinach. Niech to będzie świadectwem miłości, której Bóg od nas żąda. Amen.

    Dzień dziewiąty
    Święty Józefie, pociecho cierpiący ch i umierających! Otrzymałeś dar przebywania na ziemi aż do końca swoich dni w towarzystwie Jezusa i Jego Matki. Prosimy Cię, niech Twoje wstawiennictwo wyjedna każdemu z nas łaskę dobrej śmierci. W ciągu życia ziemskiego bądź dla nas wzorem i pomocą, abyśmy ze świadomością dobrze wypełnionego powołania, z czystym sercem i z radością, szli w godzinę śmierci na spotkanie z Ojcem. Amen

  • Dorota pisze:

   Za mojego męża o uzdrowienie duszy i ciała. Wspomusz go Matko Boża w cierpieniu. 😥

 2. Marakuja pisze:

  +++
  Za Waldemara o powrót do zdrowia i nawrócenie serca. Za Bogumiłę, która walcząc z nowotworem przeszła pomyślnie pierwszy zabieg hipertermii.

  • wobroniewiary pisze:

   Muszę poprosić w pewnej intencji za pewną osobę, aby miała więcej wiary w Boże błogosławieństwo i w moc modlitwy kapłańskiej a nie w medycynę naturalną i wszelkie nowinki new age

   Wspomagam modlitwą tę osobę i proszę o łaskę całkowitej 100% wiary w moc Bożą oraz o zabranie jej niepotrzebnego żalu do mnie, że nie publikuję apeli o pomoc 😦

   • bogumila2014 pisze:

    Słów kilka pod rozwagę..
    Proszę, szanuj drugiego człowieka…waż swoje słowa. Pewnie tego nie wiesz, ale one potrafią zabić. Może nie tak dosłownie, ale ranią nie mniej boleśnie niż rzucony kamień.
    Nie osądzaj, nie opieraj swojej oceny na słowach innych, na domysłach. Najpierw poznaj, porozmawiaj, wyrób swoje zdanie i jeśli wtedy uznasz, że możesz go pouczyć, dawać rady jak ma żyć – zrób to z szacunkiem i miłością, w trosce o jego dobro. Zobaczysz, że zrozumie Twoje intencje i przyjmie inaczej, niż wtedy, gdy robisz to na nieuzasadnionych przesłankach, choćby nawet w najlepszej intencji. Pamiętaj – niesprawiedliwość i fałszywe oskarżenia zawsze bolą i często niszczą płaszczyznę do porozumienia. Nie mów tyle. Po co zbędne słowa? Liczą się czyny. Bądź. Po prostu. Zamiast poklepywania po plecach „będzie wszystko dobrze” podaruj swoją OBECNOŚĆ, uśmiech, uścisk dłoni. Chcę zobaczyć w Tobie człowieka, który jak ja się boi, ale też ma nadzieję wtedy, gdy mnie jej zaczyna brakować. Zamiast pustych słów może umyjesz mi okno? Widzisz, że już naprawdę sobie z tym nie radzę…a wstyd nie pozwala o to prosić…A może pomalujesz mi paznokcie, albo przyniesiesz tulipany, bym mogła poczuć wiosenny nastrój? A może tylko wypijemy razem zieloną herbatę… Tylko błagam…nie patrz na mnie tak, jakby mnie już nie było…Twoje przerażenie w oczach budzi moje koszmary. Bo ja wciąż TU jestem…cieszę się każdą chwilą…doceniam, że się nade mną pochylasz, że próbujesz mi towarzyszyć w tej niełatwej drodze. Nie stawaj tak daleko…nie bój się! RAK nie jest zaraźliwy! I nie pokarał mnie nim Bóg. Naprawdę. On mnie i Ciebie kocha…to tylko taka nasza wspólna lekcja…bycia CZŁOWIEKIEM. Cieszę się, że chcesz się ze mną pomodlić…ale nie zapominaj, że to ŻYCIE ma być najpiękniejszą modlitwą…Nie bądź smutny. Bo wszystko jeszcze może się zdarzyć…Pytasz skąd wiem? A *Czy jest coś, co byłoby niemożliwe dla Pana?
    *Rodz 18,14
    /Bogumiła Dmochowska ” Bisów nie będzie”/

  • Bogumiła pisze:

   Dziękuję Mateńko!

 3. Sylwia pisze:

  +++
  Proszę o modlitwę w intencji mojej znajomej , Bóg zna jej Imię ma przejść poważną operację spraw kobiecych .. Jezu Ufam Tobie .

 4. Barbara pisze:

  Szczesc Boze mam pytanie czy wiadomo jest cos na temat przyjmowania Komuni Swietej na pelnej Mszy Swietej przez 90 dni w intencji nawrocenia jednej osoby,klikalam w Google nic nie wychodzi.Jesli jest wiadomo co w temacie bardzo prosze o odpowiedz,Dziekuje z modlitwa Barbara

  • Paweł pisze:

   W trochę kontrowersyjnym modlitewniku „Armia Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa” Rudolfa Szaffera [wydanie V poszerzone, Wrocław 2002, http://www.ppharka.hg.pl ] na str. 81 jest na ten temat tekst taki:

   „PRZYRZECZENIE BOSKIE

   Każdy, kto przez 30 kolejnych dni godnie przyjmie Komunię świętą i ofiaruje w intencji wybranej przez siebie duszy oraz odmówi ‚Ojcze nasz’ i ‚Zdrowaś Maryjo’ na intencję Kościoła katolickiego, otrzymuje łaskę zbawienia dla siebie i tej wybranej duszy.

   Tę wielką łaskę Miłosierdzia dał Bóg narodowi polskiemu. Było to w roku 1954 w święto Matki Boskiej Anielskiej i setną rocznicę ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu (1854-1954). W roku 1979 ta nowenna była skrócona z 90 do 30 Komunii świętych. Teraz, w czasach ostatecznych, od r. 1992 ta nowenna zbawienna została skrócona przez Pana Jezusa do jednego dnia! Jest to wielka łaska! Wielkim apostołem tego nabożeństwa jest Ks. St. Hoppe z Kanady.”

   [Ten modlitewnik, który tu cytuję jest trochę kontrowersyjny z tego powodu, że obok wielu prawdziwych i wartościowych modlitw przytacza on też np. modlitwy podane przez znanego na całym świecie fałszywego wizjonera – Williama Kamma z Australii zwanego „Małym Kamykiem”: taką wątpliwą modlitwą jest np. podany na str. 293-295 tego modlitewnika „RÓŻANIEC 13 Tajemnic ku czci 13 Cnót Najświętszej Maryi Panny za dusze w Czyśćcu cierpiące”, a o jego pochodzeniu od fałszywego wizjonera „Małego Kamyka” można przeczytać na stronie http://www.traditia.fora.pl/modlitwa-i-duchowosc-katolicka,4/rozaniec-za-dusze-w-czsccu-cierpiace,2118.html#45030 ]

   • Paweł pisze:

    Przepraszam, że słowo „Bóg” przez pomyłkę napisałem małą literą.

    • wobroniewiary pisze:

     Już jest OK 🙂

    • Paweł pisze:

     Bardzo dziękuję za poprawienie. 🙂

     A w międzyczasie przypomniałem sobie, że króciutka wersja powyższego „PRZYRZECZENIA BOSKIEGO” znajduje się także w książce „Szatan istnieje naprawdę”, a zatem można ją znaleźć w „Kompendium wiedzy” Pani Adminki, do którego link znajduje się na stronie:

     https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/05/09/ks-marek-balwas-o-szatanie-dla-niedowiarkow-co-zly-mowi-o-nas-ludziach/

     [W tym „Kompendium” trzeba najpierw kliknąć na książkę „Szatan istnieje naprawdę”, a następnie na podrozdział „19. Przyrzeczenie Boskie”, a wtedy znajdziemy tam tekst taki:

     19. Przyrzeczenie Boskie
     DAR BOŻY DLA CIEBIE I BRATA TWEGO, BLIŹNIEGO TWEGO
     „Każdy, kto przez trzydzieści po sobie następujących dni, przystąpi GODNIE do Komunii
     Świętej i odmówi każdorazowo: Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo na intencję Kościoła
     katolickiego – dostąpi dla siebie i jednej przez siebie wybranej duszy, łaski zapewniającej
     zbawienie Wieczne”. ]

  • wobroniewiary pisze:

   O. Józef Witko i ks. Dominik Chmielewski zawsze mówią o tzw. Krucjacie Eucharystycznej – 30 Komunii Eucharystycznych albo tylu ile lat ma (miała dana osoba), w tym za siebie, a jak nie możesz to 9 dni (nowenna) abo jeden

   Tak samo z ilością zamawianych Mszy św. -a jak cię i na jedną nie stać to przyjdź i przyjmij w intencji takiej osoby czy siebie Komunię św.

  • Barbara pisze:

   Bardzo dziekuje P Pawlowi za obszerna informacje dotyczace mojego pytania.
   Serdecznie pozdrawiam Z Panem Bogiem i Maryja .Szczesc Boze.

 5. Krystyna pisze:

  +++
  Proszę o modlitwę w intencji mojej siostry, którą czeka w czwartek poważna operacja a następnie prawdopodobnie chemioterapia. Panie Boże zapłać.

 6. Regina Wojtan pisze:

  Pragne uczestniczyc w Margaretce Kapucynskiej. Regina Wojtan. Bog zaplac

 7. Alina pisze:

  Pragne dolaczyc do grupy modlitwnej-Margaretka Kapucynska

 8. wobroniewiary pisze:

  Ileż ludzi niby chodzi do kościoła, modli się prosi o zdrowie a na terapie wybiera sobie takie metody „czerwonej nitki” (bo tę zachwala Edyta Górniak) jak ta metoda też przez Edytę zachwalana

  Jakaż reklama 4 sfer:
  Jest już naukowo udowodnione, że można odmłodzić się, stosując odpowiednią dietę, regularnie ćwicząc, ograniczając stres – reklamuje się dr Ałła Bazarowa. Kliniki tego typu, badając indywidualne potrzeby pacjenta, starają się znaleźć balans między czterema sferami: ciałem, psychiką, duchowością i intelektem.

  http://www.pudelek.pl/artykul/61339/moj_wiek_biologiczny_to_28_lat/

 9. Renata Jachymiak pisze:

  Pragne uczestniczyc w Margaretce Kapucynskiej. Renata Jachymiak. Bog zaplac

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s