O jeden most za daleko – prof. Jacek Bartyzel i Grzegorz Braun ostrzegają przed prowokacją 7 maja

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

64 odpowiedzi na „O jeden most za daleko – prof. Jacek Bartyzel i Grzegorz Braun ostrzegają przed prowokacją 7 maja

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Przed chwilą rozmawiałam z ks. Janem, on mówi to samo i mówi „módlcie się, aby ludzie wzięli różańce i poszli do kościoła prosić Matkę Bożą o wstawiennictwo a nie na demonstracje, które mogą być przeciwko nam wykorzystane”
  Diabeł tylko na to czeka!

 3. Agnieszka pisze:

  Matko Najświętsza ochroń swoim płaszczem od zła wszelkiego dzieci swoje. Tyś Jest naszą ucieczką, Tyś naszą nadzieją na te trudne czasy! W Tobie pokładamy ufność naszą, bo Twoje Niepokalane Serce zwycięży! P.S.Dziękuję, żeś mi życia uratowała! Jestem Twoją.

 4. ja pisze:

  Opozycja i KOD planują wspólny marsz 7. maja w Warszawie
  Do udziału w marszu 7 maja i zamanifestowania przywiązania do wartości demokratycznych oraz pokazania nowoczesnego patriotyzmu – wezwali liderzy PO, Nowoczesnej, PSL, lewicy pozaparlamentarnej oraz Komitetu Obrony Demokracji.
  7 maja w Warszawie marsz pod hasłem „Jesteśmy i będziemy w Europie” wyruszy o godz. 13. sprzed siedziby Trybunału Konstytucyjnego przy al. Szucha i przejdzie na plac Piłsudskiego.

  Na czwartkowej konferencji prasowej, wspólnej z liderami opozycyjnych ugrupowań partyjnych, lider KOD Mateusz Kijowski podkreślił, że podczas marszu wszyscy chcą zademonstrować przywiązanie do Europy, do wolności, a także szacunek dla różnorodności

  • Maggie pisze:

   KOD JEST ZAPRZECZENIEM DEMOKRACJI, a im szumniejsze słowa głoszą jej przywódcy, tym bardziej wyziera z nich zło i zła wola etc.

   W tym jest sedno, że jaka Polska to im wszystko jedno, bo ważniejszą im prywata i co zawładnęli przez lata. Kiedy w czasie elekcji przewróciły się stołki, na których odwiecznie siedzieli, i gdy spadły korony z głowy … wstrząs mózgu był gotowy.

   Jezu, Maryjo, Józefie ratujcie dusze!
   Święty Andrzeju Bobolo ratuj i wstawiaj się za Polską wierną Chrystusowi.
   Święty Michale Archaniele ….
   i chroń Polaków przed prowakacją i zbrojną interwencją „na zaproszenie” …

   +++

 5. ja pisze:

  „Pierwsza rosyjska prowokacja będzie 7 maja”. Tego dnia w Warszawie przejdzie Błękitny Marsz

  Pierwsza rosyjska prowokacja [poprzedzająca lipcowy szczyt NATO w Warszawie – przyp. red.] będzie 7 maja – stwierdził w rozmowie z portalem fronda.pl dr Jerzy Targalski, wykładowca Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego. Na ten dzień w stolicy Polski Platforma Obywatelska zapowiada przeprowadzenie manifestacji opozycyjnych ugrupowań (z KOD-em włącznie). Ma to być tzw. Błękitny Marsz.

  Dr Targalski był pytany m.in. o informacje niemieckiego dziennikarza Borisa Reitschustera, który w wywiadzie dla niemieckiej rozgłośni Deutsche Welle ujawnił, że w Europie działają rosyjscy dywersanci.

  To nie są podejrzenia, a sprawa oczywista, biorąc pod uwagę, że mamy otwartą granicę z Rosją. Uważam, że trzeba brać pod uwagę nie tylko rosyjskich dywersantów, ale w ogóle cały komplet rosyjski. Po czasach sowieckich zostały w Polsce tysiące ludzi związanych z Rosją rozmaitymi nićmi. To rosyjska agentura o bardzo różnorodnym składzie. Jeśli chodzi o jej zasilanie przez oficerów, to oczywiście mogą oni w każdej chwili przemieszczać się z Kaliningradu na terenie Rosji. W okresie Pieriestrojki także przysyłali do Polski swoich ludzi, więc nie jest to żadne odkrycie

  – mówił dr Targalski.

  Pierwsza rosyjska prowokacja będzie 7 maja. (…) Uważam, że to rosyjska prowokacja, nie przywiązuję wagi do jej wykonawców. Oni są od wykonywania, a od myślenia strategicznego jest Łubianka

  – dodał.
  http://niezalezna.pl/79388-pierwsza-rosyjska-prowokacja-bedzie-7-maja-tego-dnia-w-warszawie-przejdzie-blekitny-marsz

  • Maggie pisze:

   @ja:
   Czy rzeczywiście tylko rosyjski spisek ? – bo w historii wrogowie silnej Polski: jadali z tych samych misek ..
   i na deser Polska była korojona jak kawałek tortu, kiedy w plecy nóż wbijano i sprzedawano…

 6. Darek pisze:

  Platforma Obywatelska mobilizuje siły na marsz 7 maja. Do działaczy wysyłane są SMS-y, z których wynika, że obecność na Błękitnym marszu (który – przynajmniej w opinii władz PO – jest wyrazem buntu przeciwko łamaniu konstytucji i demokracji w Polsce) jest obowiązkowa. „Każda osoba funkcyjna decyzją władz partii (poseł, senator, radny, burmistrz, wójt, prezydent, pracownik biura) ma obowiązek jechać lub zapewnić osobę, która ją zastąpi. Koszt przejazdu pokrywa Platforma” – oto treść wiadomości rozesłanej do działaczy PO. Dotarł do niej dziennik „Rzeczpospolita”. W SMS-ie jest też prośba do adresatów, by na marszu pojawili się członkowie ich rodzin i przyjaciele. „Proszę tylko o podanie ich imion i nazwisk” – brzmi treść SMS-a.

  SMS-y, jak wynika z informacji „Rzeczpospolitej”, zostały rozesłane do działaczy Platformy Obywatelskiej w piątek, 30 kwietnia. Mobilizują wszystkich działaczy do obecności na Błękitnym marszu, zaplanowanym na 7 maja. „Szanowni Państwo, członkowie i sympatycy PO, kompletujemy listę osób na ogólnopolski Marsz przed Trybunałem Konstytucyjnym w Warszawie w dniu 7 maja” – brzmi początek SMS-a.

  W kolejnej części wiadomości Platforma informuje, że udział w marszu jest obligatoryjny. „Każda osoba funkcyjna decyzją władz partii (poseł, senator, radny, burmistrz, wójt, prezydent, pracownik biura) ma obowiązek jechać lub zapewnić osobę, która ją zastąpi. Koszt przejazdu pokrywa Platforma. Na Państwa potwierdzenia SMS z nazwiskami oczekuję do jutra do godz. 12.00 (do soboty 30.04. – red.). Mile widziani są Wasi przyjaciele, rodzina, znajomi – proszę tylko o podanie ich imion i nazwisk” – brzmi treść SMS-a.

  Organizatorem marszu jest Komitet Obrony Demokracji. Ugrupowania opozycyjne: PO, Nowoczesna, PSL i Barbara Nowacka, reprezentująca Inicjatywę Polską, przejdą ulicami Warszawy z hasłem „Jesteśmy i będziemy w Europie”.

 7. Weronika pisze:

  No i nie tylko prof. Bartyzel, czy Grzegorz Braun
  Również dr Kękuś mówi: Polacy nie wychodźcie na ulice 7 maja. Może dojść do operacji fałszywej flagi.

  • Dorota pisze:

   Ojcze ty się tym zajmij ❤

   • Maggie pisze:

    Niedziela 07 Maja to wigilia św.Stanisława, a więc tylko do kościoła, a nie na ulice, gdzie prowokatorzy i ich kamery …

    Może tak pomódlmy się o wielką ulewę? – niech ona zleje i obmyje, tych co pod pretekstem demokracji, wylewają na demokrację pomyje.

    • kasia pisze:

     Jezu ty się tym zajmij . Niech się dzieje Twoja wola nie moja.

    • wobroniewiary pisze:

     7 maja to sobota, I sobota miesiąca, niedziela to 8 maja św. Stanisława

     Jeśli deszcz, to tylko deszcz Ducha Św.. bo tu o świadomość katolicko-patriotyczną chodzi i o naszą przyszłość.

    • Paweł pisze:

     W niedzielę, 8 maja, przypada w tym roku uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w związku z tym uroczystość św. Stanisława przypadnie wyjątkowo 9 maja.

    • Maggie pisze:

     Tak, pokręciłam dnie. 7Maja to sobota, więc niech ten deszcz, który na niedzielę zapowiadają przesunie się na sobotę, i co najważniejsze niech Duch Święty oświeci, tak jak, w czasie I Pielgrzymki do Ojczyzny, o to modlił się św.JPII: niech Duch Święty zstąpi na ziemię, TĄ ziemię. Amen.
     Do 10-tka (dźwiganie Krzyża) od dziś dodaję modlitwę do św.Andrzeja Boboli, Patrona Polski i Prezydenta Dudy.

     Króluj nam Chryste!

 8. ja pisze:

  W Kanadzie aresztowali Mary Wagner, tam aborcja to coś dobrego i na porządku dziennym.
  Na skutki nie trzeba długo czekać.
  Obejrzyjcie zdjęcia

  • kasiaJa pisze:

   Święty Florianie…+++
   4 maja – Wspomnienie świętego Floriana, żołnierza, męczennika
   http://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/05-04a.php3
   http://gosc.pl/doc/3131680.Patron-dnia-Sw-Florian-zolnierz-i-meczennik

  • Maggie pisze:

   Fort McMurray nadal płonie, drogi ewakuacyjne zapakowane, organizuje się pomoc dla tych ludzi.
   @ja: nie doszukuj się wyroków Bożych, łącząc pożogę w Albercie z Mary Wagner w Ontario.

   Ogromne zło się panoszy i rozprzestrzenia na całym świecie. Kataklizmów też mnoży się i co rusz „coś” się w świecie dzieje. Siostra Łucja widziała kataklizmy=ostrzeżenia – a w przyszłym roku okrągła rocznica Fatimska. Nie ma co się straszyć, ale z dnia na dzień przybliżamy się do Dnia Sądu,dnia który tylko Bogu Ojcu jest znany.

   Czy wiesz, że w ciągu ostatnich kilku tygodni doszło do zwiększonej aktywności sejsmicznej po obu stronach Pacyfiku – wstrząsy w Japonii i Ekwadorze zabiły setki ludzi. W latach 1980-89 było ok. 108,5 trzęsień o magnitudzie co najmniej 6 w skali Richtera, a w ostatnim dziesięcioleciu o podobnej sile aż ok. 160,9 (wzrost ilościowy bliski 40% w porównaniu do ostatnich 20 lat).
   Ostatnio nieomal w tym samym czasie zaczęły wybuchać wulkany. Aktualnie, wg mapy Volcano Discovery, dymi 38 wulkanów, z których tylko 6 nie znajduje się w obrębie Pacyficznego Obrębu Ognia. Na rok średnio wypada 35 erupcji , a tu w blisko tydzień … 38. Eksperci uważają, że Ziemia staje sie coraz bardziej niestabilna i … nikt z nich nie wie dlaczego. Słabnie też niezwykle szybko pole magnetyczne, co może być sygnałem, że w każdej chwili mogą się odwrócić bieguny magnetyczne planety (bieguny zmieniają się raz na kilkaset tysięcy lat – to nic nowego).

 9. wobroniewiary pisze:

  Pięknie o Eucharystii Pani Wanda Półtawska!

  „Mała byłam, jeszcze nie chodziłam do szkoły, gdy zachorował nasz dozorca, stary Pan Michał. Groźny był, wielki, z dużymi rudymi wąsami. Dzieci z przedszkola bały się go – ja nie. Michał był moim przyjacielem i strasznie mi się podobało, jak żelaznym drągiem wybijał lód z rynsztoka. Lód pryskał na wszystkie strony. Raz chciałam, żeby mi pozwolił tez tak robić; roześmiał się, podał ten drąg, którego w ogóle nie mogłam ruszyć. Był taki mocny zawsze, wydawał mi się uosobieniem mocy. A teraz leżał w łóżku i nie mógł wstać. Zima to była, czy może przedwiośnie, bo śnieg był pomieszany z błotem, taka mazia. Dzieci z podwórka wiedziały, że stary Michał umiera i dlatego przyjdzie do niego Pan Jezus. Trochę się dziwiłam, dlaczego dopiero teraz, jak już nie może wstać, a nie wcześniej. Ale wszystkie czekałyśmy przy furtce od ulicy. Zza rogu, a właściwie z zakrętu, odezwał się dzwonek, chłopiec taki niewiele większy ode mnie, w białej komeżce dzwonił dzwonkiem, a wszyscy od razu się obejrzeli – za nim szedł ksiądz. Zbyszek, duży chłopak z podwórka, powiedział: „niesie Pana Jezusa” – nie było widać gdzie niesie, ale wszyscy od razu uklękli. Jakiś pan w szubie, jakaś pani w futerku i pan w czerwonej czapeczce, co przynosił listy do mojej starszej siostry. I chłop zlazł z wozu, zatrzymał konie i ukląkł. Wszyscy bez namysłu w to błoto i roztapiający się śnieg. Ja też – wszystkie dzieci z podwórka też. Przez moment błysnęła mi myśl: „mam białe getry, co na to powie mama!?” Ale mama właśnie wyszła na próg i uklękła też. Ksiądz poprzedzony chłopczykiem wszedł do sieni na prawo do izdebki, gdzie mieszkał stary Michał. A potem jeszcze pamiętam samą trumnę. Wynosili ją bokiem, bo nie chciała się zmieścić, na cmentarz mnie nie wzięli. Tyle lat temu, a ja niemal co dzień wspominam tę scenę. Ludzi klęczących, bo przechodzi Pan Jezus. Wspominam to podczas każdej Mszy św., gdy widzę, jak ministranci rozparci siedzą na ławkach koło ołtarza, a ksiądz koło nich rozdaje komunię św. Widzę to, gdy na Mszy św. Podczas podniesienia ludzie stoją – klęczy parę starych kobiet. I widzę to w kaplicy papieskiej, gdy wszyscy siedzą, a klęczy jeden człowiek w białej sutannie i z białymi włosami, Jan Paweł II. Gdy go w Krakowi nie można było znaleźć w Kurii, wystarczyło pójść parę ulic dalej, gdzie siostry mają wieczna adorację. Klęczał tam godzinami.
  Młodzi, zdrowi – dlaczego nie klęczą? Bo niemodne? Nie, to by nie wystarczyło, to jest głębszy znak – „upadnij na kolana, ludu czcią przejęty”, no właśnie, trzeba być czcią przejętym, żeby paść na kolana. Trzeba wiedzieć przed kim i dlaczego. Wstać można na znak szacunku. Wstają studenci, gdy wchodzi profesor, stoją ludzie na baczność, gdy grają hymn państwowy. Ale jest to zwłaszcza dzisiaj gest wieloznaczny. Stoi się, stało się godzinami w kolejce pod sklepem (niekiedy pod sklepem monopolowym kolejka była dłuższa niż za chlebem), stoi się w przepełnionym tramwaju, stoi się na przystanku. Już samo wstanie nie jest jednoznaczne i jest to gest na użytek ludzi.
  Dla Boga – jeżeli się choć trochę pojmuje Kim On jest, człowiek od wieków szukał sposobu wyrażenia tej czci, tego timor Dei, jaki stworzenie winno okazać Stwórcy; starał się znaleźć gest szczególny, specjalny, jedynie dla Boga przeznaczony; ludzie klękali, wznosili ręce do nieba. Gest nie ofiarowywany nikomu z ludzi. Owszem jeszcze Jego Zastępcy – przed Piotrem na Stolicy Apostolskiej klękali ludzie. Kiedyś – dziś nawet tam nie – Dlaczego? Zmalał Bóg w ludzkich oczach sprowadzony do naszego nędznego wymiaru – pojecie sacrum (tego, co święte) zanika. Jest, jest paru szaleńców Bożych chodzących po tym świecie XXI wieku, usiłujących zaszczepić na nowo kult dla Białego Krążka w złocistej monstrancji. Chodzą od parafii do parafii i namawiają na wieczysta adorację. I mówią rzeczy graniczące z cudem, że od czasu, jak w tej parafii całą dobę adoruje się Przenajświętszy Sakrament, jak ludzie kolejno klęczą przed Sanctissimum, to maleje ilość przestępstw, to zmienia się klimat parafii. A inni? Niektórzy wzruszają ramionami: ach to tylko symbol; inni oglądają się dookoła: wszyscy stoją, jakże się tu wychylać, sam jeden? Pierwszy raz widziała człowieka stojącego podczas podniesienia w kościele w Lublinie na samym początku okupacji: SS-man w mundurze 9a jakże katolik – na pasie miał wybite przecież Gott mit uns). Stał sztywno na rozkraczonych nogach, a cały kościół klęczał. Potem po wojnie umarł nasz kolega – przez wszystkich ceniony; na pogrzebowej Mszy św. Koledzy po fachu, panowie doktorzy partyjni, stali sztywno. Lojalnie przyszli na Mszę św., ale nie mogli się narazić klękaniem. I było to jak znak – wierzący wiedzą, co się dzieje, padają na kolana. Niewierzący grzecznie stoją jak na uroczystości ludzkiej, nie rozumiejąc nic więcej. A teraz ? W kaplicy u Sióstr podczas Mszy św. Wszystkie stoją, nie, nie wszystkie: dwie staruszki klęczą i ja – pytam przełożonej, co to jest, czy one nie rozumieją? Czy wszystkie są chore? Przełożona trochę speszona mówi: „z Zachodu przyszło, Kapituła przegłosowała zmiany stroju i zmiany obyczaju”. Magiczne słowa, jak zaklęcie: z Zachodu. Zalewa nas fala brudnej wody z Zachodu, przywożą do na śmiecie, a w Polsce się wszystko bierze, bo … bo po prostu jest snobizm. Snobizm na zachód – na „nowoczesność”! „Wszystko jedno jak się modlę”, ktoś mi powiedział; może, ale … jak dzieciom odróżnić wagę tego, co się dzieje podczas Mszy św.? Dawniej na Ewangelię wierni stali ze skupieniem słuchając słów natchnionych, ale gdy Bóg sam schodził na ziemię – padali na kolana, dziecko widziało: jest Bóg tu i teraz – hic et nunc! Tak jak my dzieci z podwórka wiedziałyśmy na pewno, że przychodzi Ktoś najważniejszy – sam Pan Jezus, bo wszyscy dorośli padli na kolana. Co wiedzą dziś dzieci? Czego się uczą patrząc na dorosłych? Nawet tych niby wierzących, nawet w kościele – w którym dziś niekiedy nie można odnaleźć tabernakulum wyrzuconego z głównego ołtarza gdzieś do kąta? Gdzie Bóg sam z niepojętą cierpliwością czeka na człowieka…” Wanda Póltawska

  Upadnij na kolana Ludu czcią przejęty
  Uwielbiaj swego Pana!

  Źródło:1) duch.koszalin.opoka.org.pl

 10. kasia pisze:

  Boże, coś Polskę przed tak liczne wieki,
  -otaczał blaskiem potęgi i chwały,
  – Coś ją osłaniał tarcza swej opieki ,
  -Od nieszczęść, które pognębić ją miały,
  -Przed Twe ołtarze zanosim błaganie :
  -Ojczyznę wolną pobłogosław Panie,
  Módlmy się za wrogów Polski, Kościoła.

 11. Witek pisze:

  Piękny tekst. Kiedyś w Warszawie zdarzyło mi się spotkać Pana Jezusa, jak niósł Go kapłan przed którym szedł ministrant z dzwoneczkiem. Dziękuję Panie, że pozwoliłeś mi oddać Ci należną cześć. Że pozwoliłeś mi uklęknąć.
  Tak właśnie trzeba takich „szaleńców”, Myślę, że każdy z nas mogłyby podać więcej negatywnych przykładów, ale złych przykładów nie będę „reklamował”.

  Jak Cię nie kochać Boże? Jak?!!! Głos wołającego na pustyni…..

  • Leszek pisze:

   W parafii w Józefosławiu zmarł proboszcz i przyszedł nowy i zniósł klękanie do komunii bo procesyjnie idziemy do nieba tak powiedział ja z żoną klękamy ale reszta ludzi nie bo nie wiedzą z czego to się wzięło. Żal wielki ks. proboszcz tak szybko to wprowadził

   • wobroniewiary pisze:

    Módl się za proboszcza 0 ile trzeba,modlitwa jak i wiara, czyni cuda

   • elwit pisze:

    U nas była podobna sytuacja. Ale co gorsza wprowadzono Komunię św. do rąk. Spora grupa ludzi zaakceptowała to. Po jakimś czasie powstała nasza grupka modlitewna, spotykamy się raz w tygodniu pod krzyżem i omadlamy naszą parafię, i uwierzcie, ci którzy przyjmowali na rękę Pana Jezusa zaczęli Go przyjmować do ust. Już nikt nie wyciąga ręki po Pana Jezusa. Nasza grupka trwa już 3 lata i Jezus naprawdę wysłuchuje. Chwała Panu .

 12. Wojtek pisze:

  Bóg nas ochroni. I tak będą nas nękać cały czas, więc samym tym oczernianiem chyba nie ma sensu się martwić, ale raczej tym, że Polacy Polakom mogą zrobić krzywdę. Mam nadzieję, że jakoś dotrzecie z tym do Pis’u albo coś, żeby oni poinformowali Polaków, żeby się nie tłukli. Jeśli już mają się tłuc, to niech tłuką się najemnicy, a nie Polacy. Mam nadzieję, że jeśli już do jakichś starć dojdzie, to ta intryga wyjdzie na jaw i to Nas jeszcze bardziej zjednoczy. Nie ważne co złego będą o nas mówić, ważne żeby to nie pokrywało się z prawdą.

  Fajnie by było, gdyby na przekór nic z tej prowokacji nie wyszło i mogliby nakręcić co najwyżej ludzi spacerujących z flagą w jednej ręce a drugą trzymających dziecko za rękę i idących w ciszy. Właściwie to i tak, zawsze można odpalić kilka rac, wyrwać kostkę z chodnika i pokazać to jako niby obraz całego marszu, ale ważne żeby to były tylko puste kłamstwa i zwykła prowokacja, a nie coś co pokryje się z prawdą.

 13. jax pisze:

  Ciekawe że WOWiTK-i zdecydowały się na opublikowanie apelu Grzegorza Brauna , którego z takim przecież zapałem odżegnywano od czci i wiary 🙂
  Jaka ciekawa przemiana. Niestety przedwyborczy paszkwil na GB nadal widnieje w zbiorach tej strony. A szkoda.
  Z Panem Bogiem .

  • Maggie pisze:

   @jax: Dziwisz się? … a dlaczego nie małby umieścić, jeśli ktoś wypowiada się głosem rozsądku?
   Nie opowiadaj zaś bajek: o ciekawej przemianie i od odżegnywaniu tu kiedykolwiek i kogokolwiek od czci i wiary, bo szkalujesz bracie.

   Zły się wścieka i chce przeszkodzić Intronizacji Chrystusa, więc bądźmy mądrzy i solidarni.

   • wobroniewiary pisze:

    Dziś nic nie jest ani białe ani czarne!
    Więc będę zameiszczać te wypowiedzi, które mi pasują, odpowiadają – nie wszystkie i nie wszystkich

    Niech mi nikt nie wmawia, że jestem np. przeciw Krucjacie Różańcowej, ale jestem dziś rpzeciwko temu, że robią marsz 7-ego bo mogliby np. 9-tego!

    By nie iść razem w jednym dniu z KODziarami by ne prowokować zamieszek!

   • jax pisze:

    ” Niestety przedwyborczy paszkwil na GB nadal widnieje w zbiorach tej strony. A szkoda.”
    Faktycznie sprawdziłem kolejny raz / teraz / i wpis został delikatnie mówiąc bardzo poważnie skorygowany. Można i tak po czasie , po cichutku i bez /jak to w sieci bywa / konsekwencji.

    A złym to się nie zasłaniaj robaczku boży gdy kogoś oskarżasz o szkalowanie.

    Ps. I tak was lubię bojowe „wowitki”

    • wobroniewiary pisze:

     Co ty pleciesz?
     Ja nic nie korygowałam!!!!
     Mam to co miałam i będę mieć!

    • Maggie pisze:

     @jax: nikt niczego nie skorygowal po cichutku – tak jak było tak jest.

     Spójrz z perspektywy i na własnym przykładzie, zobacz jak w emocjach, inaczej można odczytać głosy/opinie.
     Twoja dezaprobata dla poparcia realnej kandydatury, a mającej szansę zwycięstwa, skierowała Twe negatywne uczucia na tych, którzy widzieli konieczność konsolidacji sił i poparcie najsilniejszego, a nie Twego, kandydata opozycyjnego.

     Można patrzeć a nie widzieć, słuchać a nie słyszeć, zwłaszcza kiedy emocje biorą górę nad rozsądkiem/strategią – nad taką reakcją, niestety, czuwa sztab psychologów, stąd w „spadku”: animozja, która może żreć jak korozja.

  • eska pisze:

   @jax, a od kiedy to osądzamy człowieka jako całość i bezkrytycznie, mając jedynie dwie możliwości: całkiem go odrzucić lub całkiem popierać? Jeśli ty tak szufladkujesz ludzi, to twoja sprawa, ale Pan Jezus nauczał inaczej.

   • wobroniewiary pisze:

    Eska, dzięki ❤

    • jax pisze:

     „To co teraz?
     Przyjedź ukamienuj mnie – „podać adres”?”

     Od kamienia rozumu jeszcze nikomu nie przybyło 🙂
     /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
     Pani do dzieci na budowie, podczas szkolnej wycieczki:
     – Bardzo ważne jest noszenia kasków. Znałam chłopca, który nie nosił kasku. Pewnego dnia spadła mu cegła na głowę i zabiła go na miejscu. Znałam też dziewczynkę, która chodziła w kasku i gdy spadła jej cegła na głowę, uśmiechnęła się i poszła dalej.
     – Ja ją znam – woła Jaś .- Mieszka w naszym bloku. Do tej pory chodzi w kasku i ciągle się uśmiecha.
     ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

   • jax pisze:

    Tak uważasz ? Szkoda, że nie pojawiłaś się w roli rozjemcy gdy chciałem WOW i TK-om pokazać jak bardzo niesprawiedliwe zajęli stanowisko w tamtym czasie .

    • wobroniewiary pisze:

     To co teraz?
     Przyjedź ukamienuj mnie – „podać adres”?

     W wyborach głosowałam na pana Dudę, bo p. Braun nie miał szans, a nie chciał, by Komor i KODziarze znów „żondzili”

    • eska pisze:

     Czy się pojawiłam czy nie, to jest moja sprawa, a nie że ja będę na zawołanie stawać na baczność akurat tam, gdzie ty sobie oczekujesz. W swoich wypowiedziach wywracasz kota ogonem, zaczynasz od pogardliwych zaczepek. Nie potrzebuję ci niczego udowadniać i nie jestem zainteresowana dłuższą dyskusją z tobą tylko dlatego, że masz potrzebę budowania poczucia własnej wartości poprzez obniżanie wartości innych czyli jaskrawą pogardę.

    • wobroniewiary pisze:

     pochodzimy w kasku – „duchowym”
     Puszczam te komentarze, bo już „mam dość zmierzania się samej” z priv mailami, komentarzami itp. itd. gdzie idzie atak za atakiem, zwłaszcza za obronę papieża, – mimo najnowszego wpisu i udowodnienia, że wszelkie bronki i tomki” tylko pianę toczyli….

 14. Czester pisze:

  +++ w intencji Magdy

 15. marko5 pisze:

  Czego się w sercu boisz, temu dajesz moc!Czy ta łódka zwana Polską , nabierająca wody i targana falami ma zatonąć? Nigdy.Czy nie mamy za Ojca Najwspanialszego Tatę Boga Wszechmogącego w Trojcy Jedynego a za Matkę NMP Królową Polski?Gdzie Pan nie uczynił cudow – tam gdzie braklo wiary i ufości,Należy ufać i z ufnościa prosić.
  Dodam , że 25 marca 1999r , po pierwszym poświęceniu sie NMP wg Traktatu Ludwika M G de Montfort , wydawalo mi się , ze jestem calkowicie nawrocony.Pan przez 17 lat rozbijał kamienie pychy w moim sercu.Teraz zaś ….mów Panie , Twoj najmniejszy sluga slucha…Chwala Ojcu i Synowi i Duchowi Świetemu..

 16. jazlowiecki pisze:

  7 maja – Stop Targowicy. Krucjata Różańcowa za Ojczyznę

  http://wpolityce.pl/polityka/291727-7-maja-stop-targowicy-krucjata-rozancowa-za-ojczyzne

  Wobec jawnych ataków na naszą Ojczyznę, przyzywanie na wzór Targowicy obcej przemocy, obcych rządów i instytucji zagranicznych, musimy odważnie dać świadectwo przywiązania do naszego patriotycznego Dziedzictwa Narodowego, w publicznej modlitwie różańcowej wzywać będziemy Maryję Królową Polski do obrony naszego Kraju, rozpoczniemy uroczyście pierwszy dzień nowenny do św. Andrzeja Boboli.
  Zgromadzenie publiczne zostało legalnie zgłoszone i będzie chronione przez policję, która w odróżnieniu od poprzednich 8 lat znajduje się już w rękach nowego rządu. Ponadto będziemy mieli własne siły porządkowe. Od czterech lat Krucjata Różańcowa za Ojczyznę organizowała i organizuje podobne uroczystości.
  Nasz marsz będzie przebiegać w spokoju i powadze od pomnika ks. Skorupki na Pradze do pomnika kard. Stefana Wyszyńskiego koło klasztoru Sióstr Wizytek. Idziemy między innymi pod Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej i na pl. Zamkowy (gdzie będzie koncert patriotycznych pieśni i przemówienia).
  Dziwią nas zastrachane apele o zaniechanie działań, apele sprzeciwiające się organizacji marszu, jednym słowem apele o wydanie stolicy w ręce Targowicy!
  Apele tym bardziej dziwią gdy są artykułowane ze strony osób, która albo same nie mają żadnego doświadczenia w organizowaniu czegokolwiek albo bez problemu same wcześniej uczestniczyły w krwawych (raz za razem) Marszach Niepodległości i nawet przemawiały podczas tych kolejnych demonstracji 11 Listopada, wtedy gdy ewidentnie wiadomo było, że będzie to wykorzystywane przeciwko Polsce i gdy siły specjalne oraz policja była w rękach wrogów Polski. Niestety brak ich było gdy pokojowy przebieg miały tak ważne wydarzenia – rok w rok organizowane – jak otaczanie Sejmu RP Różańcem Świętym.
  My potrafimy – podobnie jak to robimy od lat w dniu 11 Listopada pod Sejmem RP otaczając go modlitwą różańcową – w sposób bezkrwawy uczestniczyć w podniosłych uroczystościach, w odróżnieniu od dzis apelujących do nas o rozwagę, a uczestniczących dawniej w manifestacjach „ubogaconych” w liczne udane i skuteczne prowokacje tajniaków.
  Nasze uroczystości będą transmitowane przez media katolickie i publiczne. Będą także towarzyszyć nam własne kamery rejestrujące godny przebieg uroczystości.
  Swój udział zapowiedziały oddziały Stowarzyszenia RKW, Ruch Narodowy RP, Ruch Narodowy Roberta Winnickiego, uczestnicy Grup Oporu Solidarni, Kongres Nowej Prawicy, ze stowarzyszeń religijnych m.in. Nieustający Różaniec. Z całej Polski otrzymujemy sygnały o organizowanych autokarach albo wyjazdach pociągami. O wydarzeniu informują media m.in. Radio Maryja, Nasz Dziennik, Radio WNET, TV Republika, Gazeta Polska.
  Rząd i siły specjalne, które w tym roku są przygotowane do bardziej skomplikowanych „prowokacji” jak spotkanie krajów NATO, wizyta Ojca Świętego Franciszka, walka z terroryzmem i islamizmem, nie powinien mieć większych trudności z zapewnieniem pokojowego przebiegu obu wielkich demonstracji w Warszawie planowanych na 07 maja.
  Przybądźmy do Warszawy 07 maja!
  Plakat do pobrania:
  Plik dźwiękowy zapowiadający uroczystości:
  Tego dnia będzie Pierwsza Sobota miesiąca a także rozpoczniemy pierwszy dzień naszej nowenny do św. Andrzeja Boboli Patrona Polski o ocalenie Ojczyzny oraz naszą wierność Bogu Krzyżowi, Ewangelii oraz wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu.
  Różaniec Święty za Ojczyznę poprowadzi między innymi Ks. Stanisław Małkowski.
  Niestety tego dnia do stolicy Polski zwołane zostały te siły, które nie chcą się pogodzić z możliwością odzyskania przez nas wolności Dzieci Bożych i podmiotowości poprzez odrzucenie wrogich chrześcijaństwu wzorców i zasad.
  KOD, PO, Petru, PSL… Opozycja zapowiada powtórkę „błękitnego marszu” sprzed 10 lat. Schetyna: „Nie damy wyprowadzić Polski z Europy!”
  Gronkiewicz-Waltz zaprasza Timmermansa do Warszawy na… 7 maja. Wiceszef KE weźmie udział w marszu przeciw PiS?!
  Przybądźmy do Warszawy 07 maja!
  Targowica się udała przed rozbiorami ponieważ Polakom zabrakło odwagi i przyglądali się toczącym się wydarzeniom w działaniach patriotów upatrując „prowokacji” i czekając aż inni zrobią za nich to co należało do ich przyrodzonego obowiązku.
  ODWAGI POLSKO! MARYJA ZWYCIĘŻY! już wkrótce.
  link do rozsyłania: http://wp.me/p3vwgV-1ad

  • wobroniewiary pisze:

   wszystko pięknie, tylko aby nie przekroczyć tego 1 mostu więcej!!!

   • Maggie pisze:

    Zwłaszcza, że nie można wykluczyć iż ci z lewego brzegu Wisły, bedą mieli paru swoich „emisariuszy” na prawym. Psychologia zaś tłumu była celem wielu badań i rozpraw.

    Podjudzanie nie udało się tam w przeszłości, gdzie ludzie się naprawdę modlili – tak jak to było na Jasnej Górze, kiedy grasowała pewna ekipa (bez autoryzacji oo.paulinów na pobyt etc) przeszkadzając modlącym się – jeszcze potem zaczepionego/poszkodowanego ciągali po sądach oskarżając o szkody itp.

    Różaniec na szaniec i z kulturą trzymanie dyscypliny i aby się nie dać ponieść prowokowanym emocjom – stoicki spokój, modlitwa i nic więcej.

    +++

 17. Jac pisze:

  Marian Kowalski i Chojecki (Kowalski&Chojecki na gloria.tv). Dla przypomnienia to jedni z liderów ONR . Niestety nawołują,aby nie słuchać Grzegorza Brauna i iść na ten lewy brzeg.
  Zapewne trzeba bardzo dużo modlitwy z WIARĄ,aby nasz naród wyszedł z opresji. Rok 2017 ponoć może być decydujący.

 18. gotcha7 pisze:

  glosowalem na Pana Grzegorza w wyborach prezydenckich, tym bardziej martwi mnie jego upadek. „Trzeba natychmiast ogłosić neutralność” – ogłosił w Radiu Wnet Grzegorz Braun. dr Jerzy Targalski trafnie komentuje: „Neutralność, do której nawołuje Braun, jest marzeniem „Łubianki. To droga do rosyjskiego protektoratu zarządzanego przez rosyjską agenturę”

  Bardzo ciekawa analiza psychologiczna zmiany postawy Grzegorz Brauna na paranoidalna /ile juz razy oglaszal III wojne swiatowa?/ na: http://nowypolskishow.co.uk/co-sie-stalo-z-grzegorzem-braunem-mowi-jerzy-targalski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s