I sobota miesiąca – zawierzenie Niepokalanemu Sercu Królowej Polski na Jasnej Górze nas, naszych rodzin i bliskich

W każdą I sobotę zawierzamy Niepokalanemu Sercu Królowej Polski 

W każdą pierwszą sobotę miesiąca dzieci Maryi przybywają na Jasną Górę. U stóp swojej Królowej zawierzają siebie samych, swoje rodziny, wspólnoty, parafie, samorządy, miejsca pracy… Niepokalane Serce Maryi triumfuje, bo przez ten akt na ludzi spływają zdroje łask.

Na „Zawierzenie” od kilku lat przyjeżdżają całe pielgrzymki z wielu miejsc w Polsce. Tak będzie i jutro. Uczestnicy uroczystości spotkają się o godz. 17.00 na prelekcji maryjnej, a potem o godz. 18.30 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej w czasie Mszy św. dokonają aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski.

– Mamy przygotowane takie specjalne akty zawierzenia na dużych kartkach A4 i tam ludzie wypisują także swoje intencje do Matki Bożej Królowej Polski, prosząc Ją o wstawiennictwo w różnych sprawach – wyjaśnia Maria-Emanuel Dziemian, która organizuje jasnogórskie spotkania, starsza Bractwa Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polskiej. Akty zawierzenia składane są na ołtarzu w czasie Mszy św. o godz. 18.30 i właśnie w ich intencji sprawowana jest Eucharystia. Po jej zakończeniu pielgrzymi odbierają swoje akty zawierzenia, czytają je przed Cudownym Obrazem i zabierają ze sobą do domów. – Na początku zawierzaliśmy się Niepokalanemu Sercu Maryi, ale od kiedy dodaliśmy jeszcze tytuł „Królowa Polski”, jakby Niebo się otworzyło i łaski zaczęły spływać jeszcze obficiej na tych, którzy tu przybywają. Matka Boża jakby chciała nam powiedzieć, że my, Polacy, tym tytułem mamy się do Niej zwracać. Sama jestem zadziwiona tym, że Maryja pomaga zarówno w bardzo poważnych sprawach, jak i w bardzo drobiazgowych – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Dziemian. Sama niejednokrotnie była świadkiem uzdrowień, wyproszenia potomstwa i powołania, ale także nawróceń, spowiedzi. – Zawierzały się u nas zakony, samorządy oraz obrońcy życia i wszędzie tam następowała jakaś zmiana na lepsze – podkreśla starsza Bractwa.

Maria-Emanuel Dziemian wyjaśnia, że Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski można zawierzyć się osobiście, ale można Jej Niepokalanemu Sercu zawierzyć także kogoś lub jakąś ważną sprawę, nawet wrogów. – Ważne jest to, że my modlimy się za siebie nawzajem – podkreśla.

Ojciec Albert Szustak OSPPE, opiekun Bractwa, wyjaśnia: „Odpowiedź Maryi jest często natychmiastowa i niezwykła. Jak pisał św. Ludwik Grignion de Montfort: „Maryja, ta Przedziwna i Cudowna Dziewica, w łączności z Duchem Świętym, sprawiać może rzeczy niezwykłe’. Liczne cuda i niezwykłe łaski otrzymali ci, którzy zawierzyli się Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski, Matki Kościoła”.

O kilku takich łaskach można przeczytać także na stronie internetowej Bractwa. Pewna rodzina z Torunia zawierzyła swoją firmę, a po krótkim czasie rozkwitła ona do takiego stopnia, że konieczne było zatrudnienie dodatkowego pracownika. Pewien chłopak odzyskał rodziców i mógł z pogotowia opiekuńczego powrócić do domu, ktoś inny rzucił palenie papierosów i alkohol. Pewne małżeństwo, które przez 17 lat nie mogło mieć potomstwa, po zawierzeniu doczekało się dzieci.
Za:
http://jasnagora.com

Łączcie się jutro duchowo ze mną o 18-30 i jak ktoś chce i może, włączcie transmisję Mszy św. zawierzenia z Jasnej Góry (pierwsze video po prawej u nas na stronie)
Wpisujcie intencje, a ja je wszystkie zabiorę ze sobą w sercu, wysyłajcie też na tę mszę św. swoich Aniołów Stróżów

Akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski

Niepokalana Matko Jezusa i Matko moja – Maryjo, Królowo Polski! Biorąc za wzór Świętego Jana Pawła II mówię dziś: cały(a) jestem Twój(a). Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam całego(ą) siebie, wszystko czym jestem; mój umysł, serce, wolę, ciało, duszę, zmysły, emocje, pamięć, zranienia, słabości, moją przeszłość od chwili poczęcia, teraźniejszość i przyszłość wraz ze śmiercią cielesną – każdy mój krok, czyn, słowo i myśl. Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam także moją rodzinę i wszystko co posiadam. Tobie oddaję wszystkie moje prace, modlitwy i cierpienia. Ty najlepsza Matko chroń mnie i moich bliskich od Złego. Upraszaj nam łaski potrzebne do przemiany i uzdrowienia. Prowadź po drogach życia i posługuj się nami do budowania Królestwa Twojego Syna Jezusa Chrystusa – jedynego Zbawiciela świata, od którego pochodzi wszystkie dobro, prawda i życie. Amen.
Imprimatur – Bp. Jan Wątroba, Częstochowa 2.X.2008 r., L. Dz. 807

*****
A tak było 3 maja 2016 na Jasnej Górze
Akt Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej Królowej Polski

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

181 odpowiedzi na „I sobota miesiąca – zawierzenie Niepokalanemu Sercu Królowej Polski na Jasnej Górze nas, naszych rodzin i bliskich

 1. Zusman pisze:

  Jasnogórska Nasza Mamo powierzam Tobie przez mojego Anioła Stróża mojego synka Samuela i proszę o zdrowie i wszelkie łaski dla niego,o zdrowie dla babci Lodzi,dla całęj rodziny przede wszystkim dla ,brata Piotrka z epilepsji,dla szwagra Michała dla mamy i taty, dla przyjaciółki Moniki z depresji.Proszę o nawrócenie dla Przemka .a także o udział w życiu wiecznym dla mojego SP dziadka Tadeusza.
  Dziękuje za wszystkie łaski i proszę o opiekę.
  Twoja Małgosia

 2. Teresa pisze:

  Maryjo, Matko Boża pragnę zawierzyć Tobie moje małżeństwo i moją rodzinę Aktem Zawierzenia. Zawierzam szczególnie nasze poczęte dziecko i siebie, aby dzieciątko urodziło się nie wcześniej niż w 39 tyg. ciąży i przyszło na świat zdrowe i w naturalny sposób. Maryjo dziękuję za Twoje pełne miłości i skuteczne wstawiennictwo u naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen

 3. Agata pisze:

  Maryjo, zawierzam Ci wszystkie moje trudne sprawy, których sama nie umiem rozwiązać, moje nawrócenie, moje relacje z dzieckiem i naszą przyszłość, moje pragnienie posiadania pełnej rodziny, znalezienia pracy, nawrócenie mamy i brata, a dziś szczególnie tą sprawę, które tak bardzo mnie porusza od miesięcy, której tak bardzo nie rozumiem – bardzo Cię proszę abyś sama tym pokierowała i dala mi całkowite zaufanie bez żadnych wątpliwości, że rozwiążesz to pomyślnie. Dziękuję za to wszystko, co już dla mnie uczyniłaś.

  • E. pisze:

   Maryjo Niepokalana pragnę Ci zawierzyć moją rodzinę: Mojego syna, aby szedł z Bogiem w Trójcy Jedynym i aby dostał lepszą pracę. Żeby Maryja „dała” mu wartościową dziewczynę, a kiedyś żonę. Zawierzam Ci Mateńko mojego męża Janusza. Błagam Cię, obdarz go cudem nawrócenia do Boga i Kościoła, szczerą spowiedź, przemianę serca, wybaczenie, i uratuj nasze małżeństwo. Żeby nie planował nigdy rozwodu. Proszę Cię, aby mąż oddał mi pożyczone pieniądze 63 tys. Żeby pogodził się z siostrą i „odpuścił” sprawy ich majątku. Zawierzam Ci Mateńko moich wrogów, którzy mnie przeklinali (nie wiem czy mam wrogów), bo sprawy życiowe często mi się komplikują, być może ktoś mnie kiedyś przeklął. Zawierzam Ci moje ciało: mięśniaki na macicy, wókniaki w piersiach, moje dolegliwości przekwitania i moją depresję. Niech mi to ustąpi Kochana Matko Boża. Zawierzam Ci Maryjo uczniów mojej klasy, żeby były zdolne, chętne do nauki i były grzeczne. Zawierzam Ci Maryjo Dziewico moją mamę, żeby ustąpiły jej lęki, bóle stawów i serca. Zawierzam Ci Bogurodzico mojego śp. tata, żeby dostąpił chwały w Niebie. Dziękuję z całego serca!!! Bóg zapłać!!!

 4. Krystyna pisze:

  Maryjo Niepokalanie Poczęta ,KRÓLOWO POLSKI, powierzam Ci mojego męża Tadeusza i siebie, dziękuję za zdrowie naszejj córki Kingi, proszę pomóż jej ułożyć życie osobiste ,,proszę o dobrą pracę ,łaskę założenia szczęśliwej rodziny. proszę o łaskę nawrócenia dla syna Konrada i synowej Anny, a także zdrowie poczętego dziecka o prawidłowy rozwój. Maryjo błogosław córce Patrycji i jej rodzinie, proszę lepszą pracę dla Łukasza , o błogosławieństwo dla wnuków Maksymiliana, Tosi ,Zuzi i Natalii.

 5. Ewa- żona pisze:

  Maryjo Niepokalana, Królowo Polski! Zawierzam Ci moje małżeństwo, mojego kochanego męża oraz syna. Błagam o pozytywny dialog z moim mężem, bo wciąż milczy i nie chce ze mną rozmawiać. Błagam, zdejmij z niego ten upór milczenia względem mojej osoby. Daj mężowi łaskę nawrócenie do Boga i kościoła. Dziękuję za wszystkie łaski, które ja wciąż otrzymuję. Uzdrowiłaś mnie Mateńko z lęków, tremy, obdarzasz spokojem i zdrowiem. Bóg zapłać!!! Obdarz zdrowiem moją ziemska mamę, która cierpi na różne dolegliwości. W Tobie nadzieja Maryjo!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s