10 ostrzeżeń papieża Franciszka przed szatanem

Papież wielokrotnie podkreślał obecność szatana w codziennym życiu każdego człowieka: „Musimy być zawsze czujni, by nie dać się oszukać diabłu”. Przeczytaj przed czym przestrzega Ojciec święty.

1. Kiedy nie wyznajemy Jezusa Chrystusa, to wyznajmy doczesność diabła, doczesność szatana.

Homilia (kliknij), 14.03.2013

2. Dobrze zauważcie, jak odpowiada Jezus. Nie prowadzi On dialogu z szatanem, jak to uczyniła Ewę w ziemskim raju. Jezus dobrze wie, że z szatanem nie można prowadzić dialogu, bo jest on bardzo przebiegły. Dlatego Jezus, zamiast dialogować, jak czyniła to Ewa, postanawia schronić się w Słowie Bożym i odpowiada mocą tego Słowa. Pamiętajmy o tym: w chwili pokusy, naszych pokus, wobec szatana nie liczą się żadne argumenty, ale zawsze chroni nas Słowo Boże! Ono nas ocali.

Homilia (kliknij), 9.03.2014

3. Szatan zawsze czyha na człowieka: tego człowieka, którego widział Daniel tam, w chwale, i o którym Jezus mówił Natanaelowi, że przyjdzie kiedyś w chwale. Od samego początku Biblia mówi nam o tym czyhaniu by zniszczyć, o szatanie. Być może chodzi o zawiść. Czytamy w Psalmie 8: «Uczyniłeś człowieka niewiele mniejszym od aniołów». I ta wielka inteligencja anielska nie mogła unieść upokorzenia, jakim było wyniesienie niższego stworzenia, więc starała się go zniszczyć.

Homilia (kliknij) 29.09.2014

4. Kto nie modli się do Pana, modli się do diabła.

Homilia (kliknij), 14.03.2013

5. Pierwsze kuszenie Jezusa „wydaje się jakby miało swój urok”, diabeł mówi bowiem do Niego, aby rzucił się ze Świątyni i w ten sposób – jak twierdzi kusiciel – „wszyscy powiedzą: oto Mesjasz”. Tak samo było z Adamem i Ewą, czyli miało swój urok, a diabeł „przemawia niemal tak, jakby był mistrzem duchowym”.

Homilia (kliknij), 11.04.2014

6. Są księża, którzy czytając taki fragment Ewangelii, mówią: «Ależ Jezus uzdrowił tu człowieka z choroby psychicznej». Jakby nie czytali tego, co jest tu napisane. To prawda, że w tamtych czasach można było pomylić padaczkę z opętaniem, ale jest też prawdą, że diabeł istnieje! I my nie mamy prawa tego upraszczać, mówiąc: «Wszyscy oni nie byli opętani, a jedynie chorzy psychicznie». Nie! Diabeł jest obecny na pierwszej stronie Pisma Świętego. I Pismo Święte kończy się też obecnością diabła, zwycięstwem Boga nad diabłem!

Homilia (kliknij), 11.10.2013

7. Nie można myśleć o życiu duchowym, chrześcijańskim bez opierania się pokusom, bez walki z diabłem, bez nakładania tej Bożej zbroi, dającej nam moc i broniącej nas.

8. Ależ diabeł istnieje i musimy z nim walczyć. Mówi o tym św. Paweł, a nie ja! Mówi o tym słowo Boże. Ale my nie jesteśmy nazbyt o tym przekonani.

Homilia (kliknij), 30.10.2014

9. Wszyscy jesteśmy kuszeni, gdyż prawem życia duchowego, naszego życia chrześcijańskiego jest walka, albowiem diabeł, który jest księciem tego świata, nie chce naszej świętości i abyśmy szli za Chrystusem.

Homilia (kliknij), 11.04.2014

10. Tak wiele pomysłów, oprócz własnych grzechów, tyle projektów odczłowieczenia ludzi, to jego dzieło. I tylko dlatego, że nienawidzi on człowieka. Jest przebiegły: mówi o tym już pierwsza strona Księgi Rodzaju. Przedstawia on rzeczy jako dobre. Ale jego zamiarem jest zniszczenie. A bronią nas aniołowie. Bronią człowieka i Boga-człowieka, Człowieka wyższego, Jezusa Chrystusa, który jest doskonałością ludzkości, jest najdoskonalszy. Dlatego właśnie Kościół czci aniołów, bo oni będą i są w chwale Bożej, bo bronią wielkiej i ukrytej tajemnicy Boga, to znaczy tajemnicy, że Słowo przyszło w ciele.

Homilia (kliknij), 29.09.2014
Źródło: Deon

*****
Ks. F. Lombardi o nieuczciwym i fałszywym interpretowaniu słów Papieża

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Papież Franciszek, Pomoc duchowa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

20 odpowiedzi na „10 ostrzeżeń papieża Franciszka przed szatanem

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. ania pisze:

  Boże dziękuję ci z całego serca za tą stronę i ludzi, którzy ją redagują. Sama jeszcze nie tak dawno dałam się wciągnąć w fałszywe opinie i oskarżenia pod adresem Papieża.
  Dopiero tutaj otworzyły mi się oczy, nawróciłam się i walczę teraz z każdym kto negatywnie próbuje choć jedno słowo powiedzieć o Franciszku w mojej obecności.
  Niech Pan błogosławi Wam dzielni Rycerze obrońcy wiary i prawdziwych wartości!

  • Kasia pisze:

   Watykański rzecznik apeluje o uczciwe informowanie o tym, co Papież mówił wczoraj o diakonacie kobiet na spotkaniu z przełożonymi generalnymi zakonów żeńskich.

   Przedstawiły one szereg postulatów odnośnie do pełniejszego udziału kobiet w życiu Kościoła. Jeden z nich dotyczył diakonatu stałego, w nawiązaniu do posługi diakonis w Kościele pierwotnym. Odpowiadając na tę sugestię, Franciszek od razu zastrzegł, że charakter posługi kobiet zwanych wówczas diakonisami wcale nie jest jasny. Obiecał jednak wyjaśnić tę kwestię, a nawet powołać w tej sprawie komisję.

   Dziś wiele mediów, również kościelnych, relacjonując tę wypowiedź podało wiadomość o otwartości Papieża na wyświęcanie kobiet. Zdaniem ks. Federica Lombardiego jest to nieuczciwe: Franciszek nie powiedział, że chce wprowadzić diakonat kobiet, ani tym bardziej nie mówił o święceniach kapłańskich. Wręcz przeciwnie, odpowiadając na pytanie o możliwość głoszenia przez nie kazań podczas Eucharystii dał do zrozumienia, że w ogóle nie bierze tego pod uwagę – powiedział watykański rzecznik. Przypomniał ponadto, że kwestia diakonatu kobiet była już przez Kościół badana. W 2002 r. Międzynarodowa Komisja Teologiczna wydała w tej sprawie ważny dokument.

   http://pl.radiovaticana.va/news/2016/05/13/ks_lombardi_o_diakonisach/1229633

   • wobroniewiary pisze:

    Watykański rzecznik apeluje o uczciwe informowanie o tym, co mówi Papież !

    czyli zbieramy owoce rozprzestrzeniania fałszywych diabelskich orędzi MBM – jakaż odpowiedzialność tych ludzi przed Bogiem!

    • mc2 pisze:

     Bardzo dobrze widać to na przykładzie Filipin . Rzekomo katolicki kraj, bardzo ubogi. Najwięcej połączeń ( odwiedzin ) internetowych irlandzka strona wizjonerki miała z Filipin. Najwięcej członków ślubujących na pieczęć i na faceboku. było z Filipin . Dziś nie ma nawet śladu po pieczęciach na filipińskich stronach internetowych , zawiedli się filipińczycy i odeszli od tych orędzi lecz owoc modlitw na krucjatkach pozostał… Kilka dni temu wybrali nowego prezydenta który ma drugą żonę , kilka przyjaciółek , deklaruje się jako chrześcijanin niekatolik a papieża Franciszka nazwał sk….ynem . I wygrał wybory , A przecież tam jeszcze kilka naście lat temu w różańcach uczestniczyły miliony. i telewizja Trwam to pokazywała a teraz … widać jaki owoc przynoszą fałszywe orędzia …

    • mc2 pisze:

     Dla ścisłości : ponad połowa odwiedzin oryg. strony irlandzkiej była z Filipin.

  • magda pisze:

   A ja Ci dziękuję Aneczko, ze jesteś z nami ❤

 3. wobroniewiary pisze:

  Lekarze stwierdzili, że nie mogą inaczej jej pomóc. 20-letnia ofiara molestowania seksualnego poddała się eutanazji
  Holenderski sąd wydał zgodę na eutanazję 20-latki. Kobieta w dzieciństwie była molestowana seksualnie. Przeszła terapię, która nie przyniosła rezultatów. Lekarze stwierdzili, że mogą jej pomóc. Cywilizacja śmierci w praktyce.

  W Holandii w bardzo szybkim tempie rośnie liczba eutanazji przeprowadzanych z powodu depresji i zaburzeń psychicznych. Ciężko zrozumieć decyzje lekarzy, którzy uznają, że cierpiącym mogą pomóc tylko wspomaganym samobójstwem.

  Holenderska komisja ds. eutanazji ujawniła dokumenty, z których wynika, że 20-latka, która zdecydowała się na eutanazję, była ofiarą przemocy seksualnej od kiedy skończyła 5 lat. Przez kolejnych dziesięć lat była wykorzystywana seksualnie. Kobieta na skutek tych koszmarnych przeżyć cierpiała na zespół stresu pourazowego, anoreksję i depresję.

  Kobieta przez dwa lata poddawała się różnym terapiom, które nie przyniosły pożądanego skutku. W końcu lekarze uznali, że nie mogą jej już pomóc. Udzielono więc zgody na odebranie sobie życia. Oczywiście w majestacie prawa. Według biegłych decyzję o eutanazji kobieta podjęła całkowicie świadomie i jak poinformowano 20-latka poddała się jej z powodu „cierpienia psychicznego i fizycznego”.

  Informacja o eutanazji młodej kobiety w Holandii wywołała oburzenie i poruszenie w wielu krajach. Tym bardziej, że liczba przeprowadzanych w tym kraju eutanazji wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat o 75 proc. W 2010 roku tylko dwie osoby zostały poddane eutanazji z powodu „nieznośnych” warunków psychicznych. „The Telegraph” poinformował, że ich liczba wzrosła do 41 w 2014 roku i do 56 w 2015.

  Śmiercią karze się teraz ofiary molestowania seksualnego

  —zauważył jeden z członków brytyjskiej Partii Pracy.
  http://wpolityce.pl/swiat/292808-lekarze-stwierdzili-ze-nie-moga-inaczej-jej-pomoc-20-letnia-ofiara-molestowania-seksualnego-poddala-sie-eutanazji

  • Beata-Ania pisze:

   Przeczytał już może ktoś z Was książkę „Szatan.Władca świata”? kilkanaście dni temu była mowa tutaj o tej książce.
   Jest przerażająca, o eutanazji jest bardzo dużo, np. są w niej tzw. pogotowia eutanazyjne, specjalne ośrodki, w których można się przygotować do eutanazji przez bodaj 8 dni, żeby mieć pewność, że tego się chce. Bez powodu, bez przyczyny, ot tak…bo życie ciężkie.
   Gdy tak obserwuję co się na świecie dzieje , np. w temacie eutanazji…..aż się boję, bo do tego to wszystko prowadzi.

   • mariaP pisze:

    ” Tak na wschodzie jak na zachodzie osadzono człowieka na tronie Boskim i proklamowano jego boskość ; swiat uczynil krok naprzod , wiedza spoleczna zapanowala nad wszystkim! Ludzie nauczyli sie zgodności ; nauczyli sie tez socjologii chrześcijańskiej poza Boskim jej Nauczycielem , albo , jak twierdzili, pomimo Niego .”
    Ja przeczytałam. Jaka dalekowzroczność . Ale jest i recepta na te czasy nieprawości , o ile się nie mylę : gromadne rozance , w tym nasza silą i zwycięstwo .

 4. magda pisze:

  Ewa a jak się czuje mała Wanessa?

 5. wobroniewiary pisze:

  Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – dzień IX

  Modlitwa wstępna (odmawiana w każdym dniu nowenny)
  Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

  W dziewiątym dniu:

  Pismo święte poucza: „Kiedy nadszedł dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić (Dz 2,1-4).

  Módlmy się: Duchu Święty, który sprawiłeś, że apostołowie mówili różnymi językami, spraw abyśmy w życiu chrześcijańskim potrafili mówić językiem słów, językiem czynów, językiem przykładu i wszystkimi możliwymi językami dla pomnożenia chwały Bożej. Amen.

  Modlitwy końcowe (odmawiane w każdym dniu nowenny)

  Ojcze nasz…

  Módlmy się: Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

  Litania do Ducha Świętego (do prywatnego odmawiania)
  http://sanctus.pl/index.php?grupa=44&podgrupa=262&doc=198

 6. Iwona pisze:

  czy widzieliście Państwo zdjęcia z kongresu kobiet w Warszawie? Na niezalezna.pl : http://niezalezna.pl/uploads/still2016/146316234712607480388.jpg
  prawy dolny róg.
  nie wiem z jakiego paragrafu… i nie wiem, czy z jakiegokolwiek- ale to jest straszne. Na tym Krzyżu powinny zamieścić abortowane dzieci, a nie coś takiego. Świętokradztwo

  • Ufająca BOgu pisze:

   Nie wiem czemu,ale moje pierwsze wrażenie po zobaczeniu tego zdjęcia jest takie, że nie są to narządy kobiece,a głowa kozła. Może to nadinterpretacja, ale bardzo mną to wstrząsnęło.

   • mariaP pisze:

    Tez to widzę . Glowa kozla !
    Zapanował nad lonem wielu kobiet . Bo wczesniej dano mu miejsce w sercu !

    • mariaP pisze:

     ******************************************

     Tam gdzie jest Maryja tam jest też Duch Święty.
     Ona jest Oblubienicą Ducha Świętego.
     Wiemy o tym ze słów Archanioła Gabriela:
     „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię.
     Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym” (Łk 1, 35)
     http://www.medjugorje.ws/pl/messages/030525m/

     Oby zstapil i na nas Duch Swiety – aby to , co sie z nas narodzi ,
     „owoc naszego lona ” , Boze bylo . Piekne bylo !

     Jesli przeslanie tego wydarzenia powyzej i zdjecie , na ktore patrzymy jest tak brzydkie , to dlatego , ze nie Duch Swiety tam zstapil !
     Biedni ludzie !

     „Pewien człowiek modlił się słowami:
     „Przyjdź Duchu Święty,
     do naszych miast,
     do naszych domów,
     do naszych rodzin,
     do naszych spojrzeń,
     do naszych serc.
     Bez Ciebie czytamy książki, a nie jesteśmy mądrzejsi,
     bez Ciebie dużo rozmawiamy, a nie stajemy się sobie bliżsi.
     Bez Ciebie wszystko jest dla nas jedynie wydarzeniem, faktem i liczbą.
     Bez Ciebie nasze życie się rozpada na dni pozbawione sensu.
     Bez Ciebie nie ma wierności.
     Bez Ciebie myśli stają się gmatwaniną pojęć.
     Bez Ciebie technika nas przytłacza.
     Bez Ciebie kościoły stają się muzeami.
     Bez Ciebie modlitwa to czcza paplanina.
     Bez Ciebie uśmiech kamienieje.
     Bez Ciebie przyroda staje się pustynią.
     Przyjdź Duchu Święty nasza pustka przywołuje Twą pełnię.
     Przyjdź Duchu Święty zamieszkaj w naszym świecie.”
     http://www.medjugorje.ws/pl/messages/030525m/

     Przyjdz Duchu Swiety – przyjdz przez potezne wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi , Twojej Przeczystej Oblubienicy ,
     przyjdz i zamieszkaj w nas ,
     a poprzez nas w sercach biednych ludzi .
     Zmieniaj swiat !
     Pociesz nas !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s