Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

„Veni, Sancte Spiritus, reple tuorum corda fidelium, et tui amoris in eis ignem accende”.

Trzy największe uroczystości roku kościelnego są poświęcone trzem Osobom Trójcy Przenajświętszej: Boże Narodzenie jest świętem Boga Ojca, bo świętem Ojcostwa Bożego; Ojciec Przedwieczny zsyła Syna swego Jednorodzonego na ziemię, by grzeszną ludzkość odkupił. – Wielkanoc jest świętem Boga Syna, który po męce i śmierci krzyżowej uwieńczył dzieło Odkupienia chwalebnym zmartwychwstaniem swoim. – Zielone Świątki wreszcie są świętem trzeciej Osoby boskiej, Ducha Świętego, którego Ojciec i Syn zsyłają na świat, aby to, co Ojciec stworzył, a Syn odkupił, zostało utwierdzone i poświęcone przez Niego.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nosi u nas popularną nazwę „Zielonych Świątek”, dlatego zapewne, że obchodzimy je w najpiękniejszej porze roku, gdy przyroda cała w pełnym jest rozkwicie. Wszystkie obrzędy ludowe z nimi związane noszą piętno radości i wesela. Kościoły, domy, obejścia przybrane są „majem”, – najczęściej młodymi brzózkami; posadzkę kościelną, podłogę chat i wiejskie podwórka potrząsają wonnym tatarakiem; wszędzie rozlewa się rzeźwa woń świeżej majowej zieleni.
W języku liturgicznym święto Ducha Świętego nazywa się „Pięćdziesiątnicą” – z greckiego Pentecostes, tj. pięćdziesiątka, – bo obchodzi się 50-go dnia po Zmartwychwstaniu Pańskim.

„Spełniły się dni Pięćdziesiątnicy” – jak pisze św. Łukasz w „Dziejach Apostolskich” (II,1). Duch Święty zstąpił na zgromadzonych w Wieczerniku Apostołów, odprawiających pierwszą w Kościele nowennę pod przewodnictwem Matki Jezusowej. Była to niedziela, dzień święty Nowego Zakonu, dzień Pański – Dies Dominica. W Starym Testamencie dzień 50-ty po święcie Paschy był dniem wielkim, uroczyście obchodzonym przez Synagogę, dniem pełnym wspomnień, bo rocznicą nadania Mojżeszowi prawa na górze Synai.

„Lecz jakaż różnica między twymi dwoma Pięćdziesiątnicami! – mówi Dom Guéranger. – Pierwsza na dzikich skałach Arabii, wśród błyskawic i grzmotów, ogłaszająca Zakon [Prawo] bojaźni, pisany na kamiennych tablicach. Druga w Jeruzalem, w mieście świętym, jeszcze nie odrzuconym ostatecznie przez Pana, bo zawierającym dotąd w swym łonie zaczątek Nowego Zakonu, Kościoła chrześcijańskiego. W tej drugiej Pięćdziesiątnicy niebo się nie chmurzy, pioruny nie biją, serca ludzkie nie truchleją, jak ongi na puszczy. Boski ogień owłada Apostołami, ogień, od którego niebawem rozgorzeje świat cały”.
Nadeszła trzecia godzina dnia, – wedle dzisiejszej rachuby 9-ta rano. Uczniowie są zgromadzeni w Wieczerniku na górze Syjon, w tej sali „wielkiej, usłanej”, gdzie tak niedawno Chrystus święcił w gronie Dwunastu ostatnią przed Mękę i śmiercią swą Wieczerzę, gdzie ustanowił Najśw. Eucharystię i kapłaństwo Nowego Przymierza, gdzie się kilkakrotnie ukazał uczniom swym po Zmartwychwstaniu i jadł z nimi, i rozmawiał, gdzie ustanowił sakrament Pokuty i pouczał ich o Królestwie Bożym.

„I stał się z prędka z nieba szum, jakoby przypadającego wiatru gwałtownego, i napełnił wszystek dom, gdzie siedzieli. I ukazały się im rozdzielone języki jakoby ognia, i usiadł na każdym z nich z osobna: i napełnieni są wszyscy Duchem Świętym i poczęli mówić rozmaitymi językami, jako im Duch Święty wymawiać dawał” (Dzieje Ap., II, 2-4).
Potem św. Piotr w imieniu wszystkich występuje jako Głowa Kościoła i przemawia do tłumu zgromadzonego przed Wieczernikiem: odpiera zarzut tych ludzi cielesnych, którzy w świętym upojeniu apostołów widzą skutki nadużycia wina i tłumaczy im na podstawie słów proroka Joela, że to Bóg „wylał Ducha swego na sługi swoje”. Ogłasza im Jezusa Chrystusa, przez nich umęczonego i przybitego do krzyża, którego Bóg wskrzesił trzeciego dnia i posadził w niebie po prawicy swojej.
Ta płomienna mowa nowego Mojżesza nawraca od razu 3000 ludzi. „Co mamy czynić, mężowie bracia?” zapytują, poruszeni łaską; a Piotr na to: „Pokutę czyńcie, a niech ochrzczony będzie każdy z was w Imię Jezusa Chrystusa… a weżmiecie dar Ducha Świętego”.
Niedarmo więc nazywamy ten dzień dniem narodzin Kościoła; te 3000 rozmnożą się niebawem z zadziwiającą szybkością i nie minie pół wieku, a cały świat ówczesny będzie przesiąknięty tym zaczynem nowym: uczone Ateny i światowładny Rzym schylą dumne głowy przed Galilejczykiem; rozkoszne wybrzeża Jonii zaroją się od gmin chrześcijańskich, a na wyspach błękitnego Archipelagu, w tajemniczym Egipcie i na gruzach Kartaginy, w dalekiej Galii i w Iberii, aż hen po słupy Herkulesa, rozbrzmiewać będzie Imię Jezusa; zadrży Neron w złotym domu swoim na Palatynie przed wyznawcami „niejakiego Chrestosa”, który za panowania poprzednika jego Tyberiusza cesarza, przez wielkorządcę Judei Poncjusza Piłata na śmierć krzyżową skazany został, i zarządi pierwsze krwawe prześladowanie; lać się będzie potokami krew męczeńska przez trzy wieki, ale „sanguis martyrum semen Christianorum”, jak mówi Tertulian; męki najwyszukańsze i śmierć okrutna nie odstraszą bohaterów wiary, aż zajaśnieje zwycięski Krzyż na labarum Konstantyna, i nawrócona Europa zaśpiewa triumfalną pieśń: „Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat”.

S. Maria Renata, Vivere cum Ecclesia VI – Zielone Świątki, Kraków 1949, s. 5-9.
Źródło: Kliknij

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Świeto i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • leszek pisze:

   W intencji moich prześladowców, o łaskę nawrócenia. Jezu, Maryjo kocham Was, ratujcie dusze! Tak bym chciał, żeby to się już skończyło.

 2. Kasia pisze:

  Jutro we wszystkich miastach w Polsce odbędą się marsze dla życia i przeciw zabijaniu dzieci nienarodzonych.
  Pod tym linkiem dowiesz się czy jest w twoim mieście marsz oraz o której się zaczyna i z jakiej ulicy wyrusza
  http://marsz.org/

 3. wobroniewiary pisze:

  MATKA BOŻA Z MEDJUGORJE :
  „Zacznijcie codziennie wzywać Ducha Świętego. Najważniejsze jest modlić się do Ducha Świętego. Kiedy Duch Święty zstępuje na ziemię, wtedy wszystko staje się jasne i wszystko się przemienia” (adwent 1983).
  „Codziennie odmawiajcie Veni Creator Spiritus” (22 marca 1984)
  „Drogie dzieci! Dziatki, nie myślcie teraz jedynie o wypoczynku dla ciała, ale szukajcie też czasu dla duszy. Niech Duch Święty przemawia do was w ciszy i pozwólcie Mu, by was nawracał i przemieniał. Jestem z wami i oręduję przed Bogiem za każdym z was. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie. ” (25.07.2006)
  „Drogie dzieci! Wraz ze mną proście Ducha Świętego, by prowadził was przy poszukiwaniu woli Bożej na drodze waszej świętości. A wy, którzy jesteście daleko od modlitwy nawróćcie się i w ciszy swego serca szukajcie zbawienia swej duszy i karmcie ją modlitwą. Każdego z osobna błogosławię swym matczynym błogosławieństwem. Dziękuję wam, że odpowiedzieliście na moje wezwanie. ” (25.05.2007)

 4. wobroniewiary pisze:

  HYMN DO DUCHA ŚWIĘTEGO

  O Stworzycielu, Duchu, przyjdź,
  Nawiedź dusz wiernych Tobie krąg.
  Niebieską łaskę zesłać racz
  Sercom, co dziełem są Twych rąk.

  Pocieszycielem jesteś zwan
  I najwyższego Boga dar.
  Tyś namaszczeniem naszych dusz,
  Zdrój żywy, miłość, ognia żar.

  Ty darzysz łaską siedemkroć,
  Bo moc z prawicy Ojca masz,
  Przez Boga obiecany nam,
  Mową wzbogacasz język nasz.

  Światłem rozjaśnij naszą myśl,
  W serca nam miłość świętą wlej
  I wątłą słabość naszych ciał
  Pokrzep stałością mocy Twej.

  Nieprzyjaciela odpędź w dal
  I Twym pokojem obdarz wraz.
  Niech w drodze za przewodem Twym
  Miniemy zło, co kusi nas.

  Daj nam przez Ciebie Ojca znać,
  Daj, by i Syn poznany był.
  I Ciebie, jedno tchnienie Dwóch,
  Niech wyznajemy z wszystkich sił.

 5. wobroniewiary pisze:

  SEKWENCJA O DUCHU ŚWIĘTYM

  Przybądź, Duchu Święty,
  Spuść z niebiosów wzięty
  Światła Twego strumień.

  Przyjdź, Ojcze ubogich,
  Dawco darów mnogich,
  Przyjdź Światłości sumień!

  O najmilszy z Gości,
  Słodka serc radości,
  Słodkie orzeźwienie.
  W pracy Tyś ochłodą,
  W skwarze żywą wodą,
  W płaczu utulenie.

  Światłości najświętsza!
  Serc wierzących wnętrza
  Podaj swej potędze!
  Bez Twojego tchnienia
  Cóż jest wśród stworzenia?
  Jeno cierń i nędze!

  Obmyj, co nie święte,
  Oschłym wlej zachętę,
  Ulecz serca ranę!
  Nagnij, co jest harde,
  Rozgrzej serca twarde,
  Prowadź zabłąkane.

  Daj Twoim wierzącym,
  W Tobie ufającym,
  Siedmiorakie dary!
  Daj zasługę męstwa,
  Daj wieniec zwycięstwa,
  Daj szczęście bez miary!

  • mariaP pisze:

   *
   Światłości Najświętsza,
   Serc wierzących wnętrza
   Poddaj Twej potędze.
   Bez Twojego tchnienia
   Cóż jest wśród stworzenia,
   Jeno cierń i nędze.
   Obmyj, co nieświęte,
   Oschłym wlej zachętę,
   Ulecz serca ranę.
   Nagnij, co jest harde,
   Rozgrzej serca twarde,
   Prowadź zabłąkane !
   *
   Przybadz Duchu Swiety !

   ***
   Na początku i raz na zawsze Duch Święty natchnął Pismo Święte,
   i teraz, zawsze, gdy je otwieramy, ono tchnie Ducha Świętego!
   Są to natchnienia,
   które poruszają naszą wolę ku dobru,
   oświecenia, które rozjaśniają nasz umysł, uczucia…
   Do czegóż można porównać słowo Pisma Świętego?
   Zadawał sobie to pytanie Grzegorz Wielki i odpowiadał:
   Przypomina ono krzesiwo, które jest zimne, gdy trzyma się je w ręku, lecz pocierane, sypie iskry i roznieca ogień.
   Słowa Pisma Świętego pozostają zimne, jeśli zatrzymujemy się nad ich sensem dosłownym, lecz jeśli ktoś, natchniony przez Pana, inteligentnie do nich puka, wyzwalają one ogień mistycznych znaczeń.

   Pewnego razu słuchałem człowieka, który publicznie złożył następujące świadectwo.
   Osiągnął ostatnie stadium alkoholizmu.
   Nie był w stanie wytrzymać kilku godzin bez picia.
   Gdziekolwiek się znajdował, w podróży, w pociągu, w pracy, pierwszą jego myślą było zdobycie alkoholu.
   Również jego żona, obecna wtedy, mówiła, że znalazła się na skraju rozpaczy i nie widziała innego wyjścia ani dla siebie, ani dla trójki swoich dzieci, jak śmierć…
   Ktoś zaprosił ich na spotkania, na których czytano Biblię.
   Padło tam jedno zdanie, które przypadkowo usłyszane,
   uderzyło go głęboko i przez długie lata było niczym lina, która wyciągnęła go z otchłani.
   Za każdym razem, gdy je czytał, było ono dla niego jak powiew ciepła i siły, aż został całkowicie uzdrowiony.
   Gdy chciał powiedzieć nam, jakie to było zdanie, załamał mu się głos i z powodu wzruszenia nie był w stanie go dokończyć.
   Był to werset z Pieśni nad Pieśniami:
   „Bo miłość twa przedniejsza od wina» (Pnp 1,2).
   „Znawca” Pieśni nad Pieśniami mógłby mu z łatwością wykazać,
   iż werset ten nie ma nic wspólnego z jego sytuacją i że był w błędzie,
   lecz on wciąż powtarzał:
   „Byłem martwy, a teraz żyję. To słowo przywróciło mi życie!»Jak ślepy od urodzenia, który odpowiadał tym, którzy go pytali: Jak to się stało, nie wiem; wiem tylko, że wcześniej nie widziałem a teraz widzę (por. J 9,25).
   Raniero Cantalamessa / Litera zabija . Duch daje Zycie .
   http://www.currenda.diecezja.tarnow.pl/archiwum/2-96/r-2.htm1

   Dal wieniec zwyciestwa !
   Dal szczescie bez miary !
   ~ o jak dobry jest Pan !🍒
   Jakich sposobow szuka , by trafic do serc naszych !

 6. wobroniewiary pisze:

  Duchu Najświętszy, otwórz usta moje,
  Bym godnie wielbił święta dzieła Twoje.
  Duchu Najświętszy, przyjdź do serca mego
  I uczyń sobie pomieszkanie z niego.
  Duchu Najświętszy, Dawco siedmiu darów,
  Oczyść me serce z grzechowych przywarów.
  Duchu Najświętszy, oświeć mnie nędznego
  I wolę uczyń skłonną do dobrego.
  Duchu Najświętszy, Twej ogniem miłości
  Rozpal w mym sercu pragnienie świętości
  I spraw, by zawsze nim objęte całe
  Bogu wiecznemu oddawało chwałę.

 7. Paweł pisze:

  KORONKA O TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ
  [z książeczki „Zdrowaś Marya”, Wilno 1927]

  OFIAROWANIE
  Pokornem sercem ofiarujemy Tobie, Trójco Przenajświętsza, Ojcze, Synu, Duchu Święty Boże, to nabożeństwo nasze, które łączymy z Aniołów i wszystkich Duchów niebieskich śpiewaniem i wychwalaniem Twego Boskiego Majestatu. Wraz z nimi chcemy Ciebie, Pana Przedwiecznego, chwalić i czcić, a błagać opieki i miłosierdzia Twojego dla nas i dla wszystkich naszych, dla Kościoła Świętego, dla kraju, w którym mieszkamy, oraz dla dusz w czyścu zostających. Amen.

  HYMN
  Bogu Ojcu i Synowi,
  I równemu im Duchowi,
  W trzech osobach jedynemu,
  Chwała Panu przedwiecznemu.
  O Najświętsza Trójco z nieba!
  Ty wiesz, czego nam potrzeba.
  Cokolwiek nam dasz z Swej ręki,
  Zawżdy chcemy nieść Ci dzięki.
  Chwała Ci na wieków wieki,
  Twojej błagamy opieki,
  Twego żebrzem zlitowania,
  Teraz i w chwilę skonania.

  W Imię Ojca +, i Syna +, i Ducha Świętego +. Amen.
  Ciebie Boga Ojca nierodzonego, Ciebie Syna jednorodzonego, Ciebie Ducha Świętego Pocieszyciela, Ciebie Świętą nierozdzielną Trójcę całem sercem i usty wyznawamy, chwalimy i błogosławimy, Tobie cześć, Tobie dziękowanie teraz i przez nieskończone wieki wieków.
  V. Błogosławmy Boga Ojca i Syna z Duchem Świętym.
  R. Chwalimy i wysławiamy Go na wieki.
  V. Boże! wejrzyj ku wspomożeniu memu.
  R. Panie, pośpiesz się ku ratunkowi memu.
  V. Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu.
  R. Jak była na początku, i teraz, i zawsze, i na wieki wieków. Amen.

  CZĘŚĆ PIERWSZA
  Na chwałę Boga Ojca, pierwszej Osoby Trójcy Przenajświętszej, ofiarować będziemy pieśń i pacierze za Kościół święty, za Ojca świętego Papieża i za wszystek stan duchowny, także z prośbą o miłosierdzie nad nami i nad krajem, w którym mieszkamy.

  HYMN
  Boże Ojcze wszechmogący,
  Swe stworzenia kochający!
  Wysłuchaj, przez Syna rany,
  Swój lud w Tobie zaufany.
  Tak nas, Ojcze, ukochałeś,
  Że Syna na mękę dałeś,
  Co, by zbawił ludzkie dusze,
  Najstraszniejsze zniósł katusze.
  Dla Syna Twego przyczyny,
  Odpuść Ojcze nasze winy.
  Niech Twa chwała, wieczny Panie,
  Śród nas nigdy nie ustanie.
  OJCZE NASZ i t. d. ZDROWAŚ MARYA i t. d.
  Święty, Święty, Święty Pan Bóg Zastępów, pełne są niebiosa i ziemia chwały Jego.
  V. Chwała Ojcu i Synowi, i t. d.

  ANTYFONA
  Błogosławiony Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiego pocieszenia, któremu niech będzie pokłon, cześć i chwała od wszystkiego stworzenia teraz i na wieki wieków. Amen.
  V. Panie! wysłuchaj modlitwy nasze.
  R. A wołanie nasze niech przyjdzie do Ciebie.

  Módlmy się.
  Łaskawy i miłosierny, wszechmogący Boże Ojcze, pokornie Ciebie prosimy, przez Twą ku wszelkiemu stworzeniu miłość i Ojcowskie Imię Twoje, zlej na nas grzesznych miłosierdzie Twoje teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

  CZĘŚĆ DRUGA
  Na chwałę Boga Syna, drugiej Osoby Trójcy Przenajświętszej, ofiarować będziemy pieśń i pacierze za chorych, konających, w niewoli jęczących, w grzechu śmiertelnym zostających, za podróżnych, za dobroczyńców i za dusze zmarłych, a także na podziękowanie za najdroższą mękę Jezusa Chrystusa i wszystkie Boskie dobrodziejstwa Krwią Jego nam darowane.

  HYMN
  Synu Boga narodzony,
  W Sakramencie utajony,
  Który dla nas zniosłeś wiernie
  Bicie, plwanie, wstyd i ciernie!
  Coś najdroższą Krwią Swą sprawił,
  Żeś od piekła nas wybawił
  I umarł na krzyżu męki!
  Tobie chwała, cześć i dzięki.
  Synu Boży, Jezu, Panie!
  Przyjm niegodnych sług wołanie,
  Byśmy, czcząc na ziemi Ciebie,
  Twe królestwo mieli w niebie.
  OJCZE NASZ i t. d. ZDROWAŚ MARYA i t. d.
  Święty, Święty, Święty Pan Bóg Zastępów, pełne są niebiosa i ziemia chwały Jego.
  V. Chwała Ojcu i Synowi, i t. d.

  ANTYFONA
  Błogosławiony Bóg Jezus Chrystus, Syn Ojca Przedwiecznego, Światłość ze Światłości, Bóg prawdziwy z Boga prawdziwego, Pan i Odkupiciel nasz, któremu niech będzie pokłon, cześć i chwała od wszystkiego stworzenia teraz i na wieki wieków. Amen.
  V. Panie, wysłuchaj modlitwy nasze.
  R. A wołanie nasze niech przyjdzie do Ciebie.

  Módlmy się.
  Jednorodzony Synu Ojca niebieskiego, prawdziwy w naturze ludzkiej Boże! pokornie Ciebie prosimy, przez miłość Twą, która Cię z nieba sprowadziła, i przez wszystkie trudy, prace i boleści całego życia Twego, przyjm w przenajświętszą łaskę Twą grzeszne dusze nasze teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.

  CZĘŚĆ TRZECIA
  Na chwałę Boga Ducha Świętego, trzeciej Osoby Trójcy Przenajświętszej, ofiarować będziemy pieśń i pacierze za zaspokojenie potrzeb naszych duchownych i doczesnych, za zgodę rządów chrześcijańskich i wszystkich narodów, za niewiernych i heretyków, za rozpaczających i pokutować niechcących; także na uproszenie nam samym miłości Boskiej i wszystkich cnót świętych, na opłakanie grzechów naszych, uchowanie nas od wszego złego, i ubłaganie sierotom i wszystkim opuszczonym pociechy Ducha Świętego.

  HYMN
  Duchu Święty! daj natchnienie,
  Weź nas w Swej łaski promienie,
  Zlej na nas Twe Boskie dary:
  Miłości, nadziei, wiary.
  Bądź pociechą dla cierpiących,
  Oświeceniem dla błądzących;
  Miej nas w skrzydłach Twej opieki
  Teraz, i przez wieków wieki.
  Bogu Ojcu i Synowi,
  I równemu Im Duchowi,
  Chwała Trójcy trzykroć Świętej,
  Niezbadanej, niepojętej.
  OJCZE NASZ i t. d. ZDROWAŚ MARYA i t. d.
  Święty, Święty, Święty Pan Bóg Zastępów, pełne są niebiosa i ziemia chwały Jego.
  V. Chwała Ojcu i Synowi, i t. d.

  ANTYFONA
  Błogosławiony Duch Święty, od Ojca i Syna pochodzący, Bóg prawdy i miłości, Pocieszyciel wszystkich strapionych i osieroconych, któremu niech będzie pokłon, cześć i chwała od wszystkiego stworzenia teraz i na wieki wieków. Amen.
  V. Panie, wysłuchaj modlitwy nasze.
  R. A wołanie nasze niech przyjdzie do Ciebie.

  Módlmy się.
  Duchu Święty Boże! Oświecicielu ludzi, Pocieszycielu wszystkich strapionych! przez nieskończone miłosierdzie i miłość Twą pokornie Ciebie prosimy, racz oświecić łaską Twoją umysły i serca nasze, w potrzebach naszych racz nam być Wspomożycielem teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.
  WIERZĘ W BOGA OJCA WSZECHMOGĄCEGO i t. d.

  [Zacytowane ze str. 123-130 książeczki do nabożeństwa „Zdrowaś Marya” wydanej w Wilnie w roku 1927 „nakładem i drukiem Józefa Zawadzkiego”, zaopatrzonej w kościelne pozwolenie druku:

  „Nihil obstat
  Wilno, 13. V. 1927 a.
  Dr. Albinus Jaroszewicz.
  Censor libr.

  IMPRIMATUR
  + Casimirus Michalkiewicz
  Episcopus Auxiliaris Vilnensis
  vic. gen.
  A. Mościcki
  pro Cancellario Curiae
  Vilnae, 13. V 1927 an.” ]

  • ania pisze:

   Piękna koronka dziękuję Pawle, nie znałam jej do tej pory, ale od dzisiaj będę często odmawiać i polecać innym bo czuję, że mocna!
   pozdrawiam 🙂

 8. wobroniewiary pisze:

  Przyjdź Duchu Święty i bądź moją miłością w mojej nienawiści
  Przyjdź Duchu Święty i bądź przebaczeniem w moim nieprzebaczeniu
  Przyjdź Duchu Święty i bądź moją świętością w mojej grzeszności
  Przyjdź Duchu Święty i bądź moją mocą i siłą w moich słabościach,
  Przyjdź Duchu Święty i bądź moją odwagą w moich lękach
  Przyjdź Duchu Święty i bądź moją radością i moim pokojem w moim smutku i niepokoju
  Przyjdź Duchu Święty i bądź moim uzdrowieniem i uwolnieniem w moich chorobach i zniewoleniach
  Przyjdź Duchu Święty i bądź moją modlitwą w moim braku modlitwy
  Przyjdź Duchu Święty i bądź obecnością w mojej nieobecności

  • ania pisze:

   Rewelacja już skopiowałam te wezwania do Ducha św. od dzisiaj odmawiam codziennie,
   wielkie dzięki czuję, że taka modlitwa jest każdemu potrzebna. Czytam od rana stronę i doznaje ogromnych łask i dobra, takiego pokoju i nadziei chociaż wokół wszystko zwariowane i nienormalne. Tutaj prawdziwie odnajduję Boga i siebie.
   Niech Pan błogosławi!

   • mariaP pisze:

    A wiesz dlaczego? Ja to odkryłam , kiedy sie modlilam : „Duchu Najswietszy , Duszo mej duszy , uwielbiam Cie!”
    Odkrylam , ze Duch Św. jest Dusza mej duszy , bardzo bliska relacja i kiedy ja zaniedbam to będzie „anemia” i wielka słabość , prowadzaca do duchowej śmierci ! Mysle , ze to jest powodem wielu glupot , które wokół obserwujemy , brak wolania o Ducha . Uwiąd , obumieranie .
    Dla mnie Zielone Swiatki to dzien wielkiej nadziei , bo wszystko może sie zmienić i odmienić z Tym Tchnieniem !
    Zreszta jak piszesz , każdy dzien , gdy Go wzywamy , gdy przychodzi w Komuni Swietej daje nam nowe życie i nowa szanse!
    Ku czci Ducha Świętego :
    Chwala Ojcu
    Chwala Synowi
    Chwala Duchowi Świętemu
    przez Serce Niepokalanej Maryi ,
    Teraz i w Wieczności . Amen.

 9. Klara pisze:

  O powrót do zdrowia i Bożą opieka dla ks A. Skwarczyńskiego.
  O wzmocnienie duchowe i ochronę w cierpieniach oraz prowadzenie Boskimi scieżkami naszego życia dla naszych adminów oraz nas wszystkich tj rodziny WOWIT!

  Przybądź, Duchu Święty,
  Spuść z niebiosów wzięty
  Światła Twego strumień.

  Przyjdź, Ojcze ubogich,
  Dawco darów mnogich,
  Przyjdź Światłości sumień!

  O najmilszy z Gości,
  Słodka serc radości,
  Słodkie orzeźwienie.
  W pracy Tyś ochłodą,
  W skwarze żywą wodą,
  W płaczu utulenie.

 10. Duchu Święty, Przyjdź

  Duchu Święty, Przyjdź
  uświęć swoje stworzenie
  usuń wszelką wątpliwość
  umocnij moją słabą duszę.

  Ty – światło i radość
  Ty – pokój i miłość
  Kiedy Ty odwiedzasz duszę
  ona znów ożywa
  ona znów ożywa

  Duchu Święty, Przyjdź
  ja chcę przemienić się
  ja pragnę się zmienić
  w obraz świętości, miłości.

  Ty – światło i radość…

  Ty – światło i radość…

  • Olenka pisze:

   Duchu Święty przyjdź do naszych serc
   Mocą Twoja Swietą pociągnij nasze serca ku Sobie
   Racz nam udzielić daru roztropnej miłości i daru Świętej bojaźni
   Zachowaj nas od wszelkiej zlej mysli i nie dopuścić
   nam oddalić się od Ciebie !
   Oddychaj w nas Duchu Święty abyśmy swiecie myśleli
   Przymuszaj nas abyśmy świecie postępowali
   Pobudzaj nas abyśmy miłowali tylko to co Święte
   Strzeż nas Duchu Święty abyśmy Cię nigdy nie utracili !
   Amen

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s