Drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

W poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego obchodzone jest święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Episkopat Polski wprowadził je 40 lat temu. Biskupi polscy czynili też starania, by święto Matki Kościoła było obchodzone w całym Kościele.

NMP-Matka-KościołaPolscy hierarchowie podczas Soboru złożyli Ojcu Świętemu Pawłowi VI Memoriał z gorącą prośbą o ogłoszenie Maryi Matką Kościoła. Podczas trzeciej sesji soborowej, 16 września 1964 r., prymas Polski kard. Stefan Wyszyński wygłosił przemówienie, w którym uzasadniał konieczność nadania Maryi takiego tytułu. Powoływał się na doświadczenia naszego Narodu, dla którego Matka Boża była ratunkiem, pomocą i zwycięstwem. Biskupi polscy zabiegali również bardzo o to, aby nauka o Matce Najświętszej została włączona do Konstytucji o Kościele. Tak też się stało. „W swojej apostolskiej działalności Kościół słusznie ogląda się na Tę, co zrodziła Chrystusa, który po to począł się z Ducha Świętego i narodził się z Dziewicy, aby przez Kościół także w sercach wiernych rodził się i wzrastał” – czytamy w Lumen Gentium (KK nr 65).

Na zakończenie trzeciej sesji Soboru, 21 listopada 1964 r., papież Paweł VI ogłosił Maryję Matką Kościoła i powierzył Jej cały rodzaj ludzki. Cztery lata później, na zakończenie Roku Wiary (w czerwcu 1968 roku), Ojciec Święty potwierdził swoje orzeczenie o Matce Kościoła w Wyznaniu Wiary, w tzw. Credo Pawłowym.

Episkopat Polski włączył wówczas do Litanii Loretańskiej nowe wezwanie: Matko Kościoła, módl się za nami. Wniósł równocześnie prośbę do Stolicy Apostolskiej, aby wezwanie to znalazło się w litanii odmawianej w Kościele powszechnym, a święto Matki Kościoła było obchodzone w całym Kościele.

Kościół w Polsce oddał Naród Maryi, Matce Kościoła 3 maja 1966 r. Aktem Milenijnym. Kilka lat później, 4 maja 1971 r. Episkopat Polski wprowadził święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, do kalendarza liturgicznego Kościoła w Polsce, ustanawiając obchody na poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Dzień ten został wybrany dlatego, że Zesłanie Ducha Świętego było początkiem działalności Kościoła. „Polska czyni to jedna z pierwszych wśród narodów chrześcijańskich. To pierwszeństwo przyjmijmy jako szczególną łaskę i nagrodę za wierność i miłość Narodu do Maryi” – napisali biskupi.

Niecałe dwa miesiące później, 24 czerwca, Episkopat Polski wystosował „Memoriał biskupów polskich do wszystkich Episkopatów katolickiego świata w sprawie oddania Maryi, Matce Kościoła, rodziny ludzkiej”. Biskupi zachęcają w nim do wprowadzenia w poszczególnych krajach nowego święta liturgicznego Maryi, Matki Kościoła i oddania w Jej opiekę diecezji, narodów i krajów, a także do wstawiennictwa u papieża, by oddał całą rodzinę ludzką Maryi, Matce Kościoła. „Jesteśmy przekonani, że to, co się nie udaje naszym duszpasterskim programom i apostolskim wysiłkom w dziele soborowej odnowy życia, uda się pokornej Dziewicy z Nazaretu, Wspomożyciele Wiernych, Matce Kościoła” – pisali polscy biskupi do biskupów świata.

Dzisiaj w Kościele w Polsce święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła nie jest świętem nakazanym.

Co roku w Święto Matki Kościoła PMK swoje święto patronalne obchodzi Ruch Pomocników Matki Kościoła. Za datę jego powstania przyjmuje się 26 sierpnia 1969 r., kiedy kard. Stefan Kardynał Wyszyński wydał dokument, w którym wzywa ludzi dobrej woli do pomocy Kościołowi i chrześcijańskiej Ojczyźnie przez Bogurodzicę Matkę Kościoła. W 1973 r. Episkopat Polski zaaprobował Ruch Pomocników Matki Kościoła jako jedną z form wychowania ludzi świeckich do apostolstwa.

******

Mater Ecclesiae (łac. Matka Kościoła) – wizerunek (mozaika) Maryi znajdujący się na św. Piotra na ścianie Pałacu Apostolskiego. Został poświęcony przez Jana Pawła II 8 grudnia 1981, w podziękowaniu za obronę Matki Bożej podczas zamachu na jego życie. Jako model dla tej mozaiki posłużył wizerunek Maryi z Dzieciątkiem, znajdujący się w Bazylice Św. Piotra i noszący nazwę Mater Ecclesiae. Mozaika mierzy ponad 2,5 metra. W podstawie mozaiki przedstawiającej Maryję z Dzieciątkiem umieszczony został herb Jana Pawła II z hasłem Totus Tuus.

MaterEcclesiaeW 1980 podczas spotkania UNIV jeden student spytał Jana Pawła II, czemu na placu brakuje wizerunku Matki Bożej. Papież zgodził się na jego wykonanie. Projekt przedstawili ludzie z Opus Dei, wykonał go Javier Cotello, hiszpański architekt. Na przeszkodzie do realizacji projektu stanął zamach na życie Papieża.

Giovanni Battista Re:
Kiedy Jan Paweł II wrócił do Watykanu po pierwszej hospitalizacji w poliklinice Gemelli, badano możliwość umieszczenia widocznego znaku na Placu Św. Piotra, w miejscu gdzie Papież został postrzelony, aby upamiętnić bolesną stronę na kartach dziejów Kościoła, ale również uwiecznić znak protekcji nieba. Jan Paweł II był przekonany, że to Matka Boża go ochroniła. Nie było więc lepszego sposobu dla upamiętnienia tego 13 maja.

Prace zostały powierzone kard. Re, wówczas asesorowi w Sekretariacie Stanu, oraz przewodniczącemu Komisji dla Ochrony Zabytków przy Stolicy Świętej, ks. Giovanni Fallani, oraz dyrektorowi Muzeów Watykańskich, Carlo Pietrangeli. Ks. Fallani zdecydował się umieścić mozaikę na oknie, które już istniało. Ta propozycja spotkała się z aprobatą Papieża.

Mozaika została ułożona pomiędzy listopadem a grudniem 1981, sześć miesięcy po zamachu. 8 grudnia 1981, w święto Niepokalanego Poczęcia, Jan Paweł II przed modlitwą Anioł Pański pobłogosławił wizerunek maryjny.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

42 odpowiedzi na „Drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • mariaP pisze:

   Sa rowniez grzechy przeciwko Duchowi Swietemu .
   *
   Za tych , którzy zazdroszczą Bozej laski innym ,
   chwytając sie oszczerstw ,
   pomówień ,
   oszustw ,
   kradzieży,
   kopiac dolki ,
   manipulując , dzielą Kosciol i niszcza jego członków .
   I za tych , którzy nie szukając rzetelnie prawdy , sprzyjają wrogom Kosciola , za leniwych .
   Za gorszycieli świadomie i z premedytacja .
   Za milczących , kiedy trzeba krzyczeć , upominać .
   Za tych , którzy zlo nazywają dobrem , a dobro zlem , występują przeciwko uznanej prawdzie chrześcijańskiej. .
   Za tych, których zwyczajem staly sie świętokradzkie spowiedzi i Komunie święte ,
   za zatwardzialych ” aż po grób ”
   Za tych , którzy weszli w szeregi Kosciola , aby go niszczyć ,
   za „zaklopotane” wilki .
   Za oszukanych , za zwiedzionych .
   Matko Kosciola dzisiaj jakże bolesna , zaplacz nad nami !

 2. wobroniewiary pisze:

  Nowenna do Św. Rity z Cascia, patronki spraw najtrudniejszych
  Czwarty dzień

  O święta Rito, jakże wielka była miłość twa dla Boga i bliźniego. Któż może wyobrazić sobie twe najgorętsze uczucia i rzewne łzy, któreś wylała, myśląc o męce twego Ukrzyżowanego Oblubieńca? Kto pojmie ten święty zachwyt w obcowaniu z Bogiem, w którym znajdowano cię często? Kto wypowie twa miłość dla bliźnich, biednych i chorych, miedzy którymi byli bardzo smutni i nieszczęśliwi, a tyś ich objęła miłosierdziem serca twego? My zaś tak często zajęci jesteśmy sobą, nie staramy się, by zaopatrzyć potrzeby duchowe i cielesne bliźnich naszych.
  Wybłagaj nam, o święta Rito, łaskę, by serca nasze pałały czystą miłością bliźniego, abyśmy ciebie naśladowali i od tej chwili złączeni byli z tobą tą odwieczną miłością, która cię czyni pełną chwały i szczęścia w niebie. Uproś nam również łaskę…
  (wymieniamy ją).
  Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…
  Antyfona: Obdarzyłeś, Panie, służebnicę Twoją Ritę znakiem miłości i męki Twojej.
  Módlmy się: Ojcze niebieski, Ty dałeś świętej Ricie udział w męce Chrystusa, udziel nam łaski i siły do znoszenia naszych cierpień, abyśmy mogli głębiej uczestniczyć w misterium paschalnym Twojego Syna. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/05/14/nowenna-do-sw-rity-z-cascia-patronki-spraw-najtrudniejszych-3/

 3. ja pisze:

  Figurka Maryi zalewa się łzami

  Od 18 miesięcy z twarzy figurki Matki Boskiej lecą łzy. Nikt nie potrafi wyjaśnić dlaczego, a domu właścicieli nie przestają odwiedzać dziennikarze i nieznajomi goście.

  Każdy chce osobiście zobaczyć cud, jednak nie zawsze jest to możliwe, bo jak mówi właścicielka figurki – Maria Cardenas z Kalifornii: – Matka Boska roni łzy tylko od czasu do czasu. Kobieta dostałą figurkę 10 lat temu jako prezent z okazji Dnia Matki.

  Łzy w postaci różano-oleistej cieczy pojawiły się po rodzinnej tragedii rodziny Cardenas – morderstwie kuzyna, Jessiego Lopeza.

  Od kliku miesięcy rodzinę pani Marii odwiedzają ludzie, którzy chcą pomodlić się przed figurką i być świadkami cudu. Właścicielka podkreśla, że jej dom jest otwarty dla wszystkich.

  • Elizeusz pisze:

   Z Orędzia nr 362 zat. „Dlaczego znowu płaczę?” Matki Bożej do Jej umiłowanych synów, Kapłanów:
   http://www.voxdomini.com.pl/gobbi/87.htm
   Jestem prawdziwą Matką i prawdziwą Współodkupicielką. Sprawiłam, że z oczu tej figury płynęły cudowne łzy – ponad 100 razy i przez wiele lat. Dlaczego znowu p ł a c z ę?
   P ł a c z ę, ponieważ ludzkość nie przyjmuje Mojego macierzyńskiego zaproszenia do nawrócenia i do powrotu do Pana. Nadal podąża z uporem drogą buntu przeciw Bogu i Jego prawu miłości. Pan jest otwarcie odrzucany, znieważany, przeklinany. Gardzi się waszą Niebieską Mamą i publicznie się Ją ośmiesza. Moje nadzwyczajne wezwania nie są słuchane. Nie wierzy się w znaki, które daję w Moim ogromnym bólu.
   Nie kocha się swego bliźniego. Każdego dnia ktoś targa się na jego życie i na jego dobra. Człowiek staje się coraz bardziej zepsuty, bezbożny, złośliwy i okrutny. Kara większa niż potop ma właśnie spaść na tę biedną, zdeprawowaną ludzkość. Ogień zstąpi z Nieba i to stanie się znakiem, że Boża sprawiedliwość określiła już godzinę Swego wielkiego ujawnienia się.
   P ł a c z ę, ponieważ Kościół ciągle idzie drogą podziału, utraty prawdziwej wiary, odstępstwa, błędów, które coraz bardziej są rozpowszechniane i przyjmowane. Obecnie urzeczywistnia się to, co przepowiedziałam w Fatimie, co objawiłam właśnie tu w trzecim przesłaniu danym jednej z Moich małych córek. Również dla Kościoła nadszedł moment wielkiej próby, ponieważ niegodziwy człowiek zajmie miejsce w jego łonie i ohyda spustoszenia wejdzie do Świętej Świątyni Boga.
   P ł a c z ę, ponieważ dusze Moich dzieci w wielkiej liczbie potępiają się i wpadają do piekła.
   P ł a c z ę, ponieważ zbyt mało jest tych, którzy przyjmują Moje zaproszenie do modlitwy, wynagradzania, cierpienia i ofiary.
   P ł a c z ę, ponieważ mówiłam do was, a wy Mnie nie posłuchaliście. Dawałam wam cudowne znaki, a nie wierzyliście Mi. Objawiałam się wam uporczywie i stale, lecz wy nie otwarliście przede Mną drzwi waszych serc… (Akita, 15.09.1987)

   • Paweł pisze:

    Cytat z powyższego wpisu:
    „Również dla Kościoła nadszedł moment wielkiej próby, ponieważ niegodziwy człowiek zajmie miejsce w jego łonie i ohyda spustoszenia wejdzie do Świętej Świątyni Boga.”

    Do Vassuli Ryden Pan Jezus powiedział w związku z tym:

    „Na Zachodzie Mój Dom wydany jest na splądrowanie. Powiedziałem im, aby się zgromadzili pod laską pasterską Piotra, lecz nie zrozumieli i uczynili przeciwnie. (…) Ostrzegłem was, że kardynałowie wystąpią przeciw kardynałom, biskupi przeciw biskupom, a kapłani przeciw kapłanom. Wybrałem Piotra, aby karmił i strzegł Moje baranki, lecz rozszerzający się buntowniczy duch doprowadził do szczytu buntu. To jest Wielki Ucisk, o którym was uprzedziłem.
    Na Zachodzie Mój Dom wystawiony jest na splądrowanie, lecz podniesie się wiatr ze Wschodu i razem z Moim Tchnieniem obnaży łupieżcę. (…)
    Aniołowie przychodzą, jeden po drugim, aby was wszystkich ostrzec i aby wam powiedzieć, że Moje Miasto na Zachodnim Brzegu zostanie opanowane przez Niszczyciela, który z wielką gwałtownością przeciwstawi się i zaprzeczy Mojemu Prawu, Mojej Tradycji i Mojej Boskości. Cały kraj stanie się odrazą. (…)
    Posłuchaj i pisz: Chwała zabłyśnie na Wschodnim Brzegu. To dlatego mówię Mojemu Domowi na Zachodzie: zwróć swe oczy na Wschód. Nie płacz gorzko nad odstępstwem i nad zniszczeniem twego Domu. Nie ulegaj panice, ponieważ jutro będziesz jadł i pił razem z Moim kiełkiem na Wschodnim Brzegu. Mój Duch was zjednoczy.”
    http://www.tlig.org/pl/messages/885/

  • średnia pisze:

   Prezydent Duda ma dzisiaj urodziny! Boże, miej go w Swojej w opiece!

   Andrzej Duda obchodzi dzisiaj swoje 44 – urodziny. Prezydent urodził sie 16 maja 1972 roku w Krakowie. Wszystkiego najlepszego i błogosławieństwa Bożego!

   Andrzej Duda jest doktorem nauk prawnych, od 2006 do 2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, w latach 2008–2010 podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Był też członek Trybunału Stanu, posłem na Sejm VII kadencji, posłe do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.
   Od 6 sierpnia 2015 prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

   Duda jest synem Jana Tadeusza Dudy i Janiny Milewskiej-Dudy, profesorów (odpowiednio nauk technicznych i chemicznych) związanych zawodowo z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Żonaty z Agatą Kornhauser-Dudą, była nauczycielką języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, z którą ma córkę Kingę.

   W wyborach prezydenckich przeprowadzonych 10 maja 2015 roku zajął 1. miejsce, zdobywając 5 179 092 głosy, co stanowiło 34,76% głosów ważnych.

   Andrzej Duda został wybrany 25 maja 2015 roku, uzyskując 51,55 proc. poparcia

   Modlitwa za prezydenta:

   Módlmy się!
   Zachowaj, Panie, Rzeczpospolitą naszą.
   Która w Tobie, Boże mój, nadzieję pokłada.
   Ześlij jej, Panie, pomoc z przybytku swego.
   Z nieba wysokiego ją wesprzyj.
   Niech nie bierze nad nią góry nieprzyjaciel.
   A duch nieprawości niechaj jej nie szkodzi.
   Niech Bóg sprowadzi pokój do domów jej.
   I bezpieczeństwo do jej posiadłości.
   Panie, wysłuchaj modlitwy mojej.
   A wołanie moje niech do Ciebie przyjdzie

  • wobroniewiary pisze:

   Dołączam do życzeń i modlitwy za Prezydenta.
   Sama dziś mam swoje święto – rocznicę przyjęcia I Komunii św. ❤

   • Maggie pisze:

    Czyli p.Prezydent przyniósł sobie imię, a dziś św.Andrzeja Boboli.
    +++++

    • ania pisze:

     Prezydent Andrzej Duda gościł dziś w Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli w Strachocinie, gdzie modlił się przed ołtarzem patrona Polski. Następnie spotkał się z kustoszem sanktuarium ks. prałatem Józefem Niżnikiem oraz ks. Grzegorzem Sobotą – wikariuszem.
     Na pamiątkę tego spotkania ksiądz prałat wręczył Prezydentowi RP figurę św. Andrzeja Boboli 🙂

 4. średnia pisze:

  W Jordanii otwarto tzw. „Ogród Miłosierdzia” stanowiący dar papieża Franciszka dla uchodźców.

  W stolicy Jordanii otwarto 12 maja „Ogród Miłosierdzia”, ofiarowany przez Papieża celem pomocy dla rodzin uchodźców z Iraku. Franciszek sfinansował go również dzięki ofiarom zebranym od zwiedzających watykański pawilon na EXPO 2015 w Mediolanie. Fundusze przekazał za pośrednictwem Papieskiej Rady „Cor Unum”, stąd na inauguracji w Ammanie był podsekretarz watykańskiej dykasterii charytatywnej ks. Segundo Tejado Muñoz, oczywiście obok miejscowego ordynariusza, którym jest łaciński patriarcha Jerozolimy Fouad Twal. „Ogród Miłosierdzia” jest bowiem jednym z licznych projektów prowadzonego przez jordańską Caritas Ośrodka Matki Bożej Pokoju, utworzonego tam przez jerozolimski patriarchat przed 14 laty, a niosącego pomoc potrzebującym niezależnie od przynależności religijnej czy etnicznej.

  Zainaugurowany przedwczoraj projekt zapowiedziano już w grudniu ub. r. podczas otwarcia „Restauracji Miłosierdzia” – jadłodajni dla uchodźców, również jednej z inicjatyw wspomnianego ośrodka. „Ogród Miłosierdzia” to tereny uprawne z 600 oliwkami. Irakijczycy, którzy schronili się w Jordanii, znajdą w nim pracę m. in. przy produkcji konfitur i oliwy. Jordańska Caritas i nuncjatura apostolska w Ammanie mają nadzieję, że podobne farmy dające zatrudnienie licznym irackim uchodźcom powstaną już wkrótce na peryferiach tego miasta. Ich plany są już w toku

 5. Klara pisze:

  Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask wszelkich tak potrzebnych do sprawowania urzędu zgodnie z dogmatami wiary i dla polepszennia bytu tych którzy żyją w nędzy!
  Niech Matka Boża prowadzi i ochrania zawsze!

  • Paweł pisze:

   Oto modlitwa zatwierdzona przez władze kościelne, która zawiera wezwania do Maryi Matki Kościoła:

   KORONKA O KRÓLOWANIE MARYI

   „Maryjo, Królowo moja!
   Pragnę przyczynić się do przyśpieszenia królowania Twego przez wypełnienie Ślubów Jasnogórskich, przez miłość i zgodę w mojej rodzinie.
   Oddaję się Tobie, zwycięska Pani Jasnogórska, jako Twoje narzędzie, aby pod Twoim sztandarem bronić rodzin i walczyć z pijaństwem i wszelką niemoralnością.
   Znam jednak swą słabość i nieudolność, więc proszę Cię pokornie, abyś mnie natchnęła odwagą i mocą. Chcę jako chrześcijanin dawać w każdym środowisku świadectwo całkowitej trzeźwości i zawsze kierować się dobrem innych ludzi.
   Proszę Cię o ratunek dla moich braci – nieszczęśliwych niewolników różnych nałogów, a szczególnie nałogu pijaństwa.
   Dobra Matko, wzmocnij ich słabą wolę, ulecz z choroby alkoholowej, opiekuj się ich rodzinami!
   Proszę Cię, abyś jak najprędzej zakrólowała w rodzinach i w całym Narodzie – trzeźwym, czystym, wiernym Bogu, Krzyżowi, Ewangelii, Kościołowi i jego pasterzom. Amen.

   Ojcze nasz…
   Zdrowaś, Maryjo…
   Chwała Ojcu…

   (Na dużych paciorkach różańca):
   Boże bogaty w miłosierdzie, zmiłuj się nad nami!

   (Na małych paciorkach różańca):
   Jasnogórska Matko Kościoła i Królowo nasza, ratuj nas.

   (Po każdym dziesiątku):
   Dziewico Wspomożycielko, módl się za nami!

   Antyfona: Pod Twoją obronę…

   Módl się za nami, święta Boża Rodzicielko,
   abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

   Wszechmogący i miłosierny Boże, Ty dałeś narodowi polskiemu w Najświętszej Maryi Pannie przedziwną pomoc i obronę, a Jej święty Obraz Jasnogórski wsławiłeś niezwykłą czcią wiernych; spraw łaskawie, abyśmy – walcząc za życia pod Jej opieką – w chwili śmierci zdołali odnieść zwycięstwo nad złośliwym wrogiem. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen.”

   [Zacytowane z książeczki „Kołaczcie a otworzą wam. NAJPIĘKNIEJSZE KORONKI” wydanej w roku 2004 przez Wydawnictwo eSPe i zaopatrzonej w kościelne pozwolenie druku:
   IMPRIMATUR
   Kuria Metropolitalna w Krakowie
   nr 1444/2004 z dnia 17 czerca 2004 r.
   Ks. bp Jan Szkodoń, Vic. Gen.
   Ks. prof. Jan Dyduch, Kanclerz
   Ks. dr Stanisław Szczepaniec, Cenzor]

   Prawie identyczny tekst powyższej Koronki znajduje się też na str. 604-606 „Modlitewnika Jasnogórskiego” wydanego w roku 1990 „za pozwoleniem Kurii Diecezjalnej w Częstochowie, L.864, z dnia 17 kwietnia 1985”, a także na stronie:
   http://www.wspolnota.e.pl/koronka.html

 6. ania pisze:

  Jutro znowu wyjeżdżam obiecuję więc na Adoracji Modlitwę Uniżenia i uwielbienia we wszystkich intencjach, a szczególnie za ks. Adama. Będę prosić i wynagradzać wiele razy Aktem uwielbienia i zadośćuczynienia podyktowanym przez Pana Jezusa s. Marii od św. Piotra Karmelitance w Tours:
  Niech będzie zawsze pochwalone, błogosławione, kochane, uwielbione i czczone Przenajświętsze, Najczcigodniejsze, niepojęte Imię Boże ,w niebie ,na ziemi i w podziemiu przez wszystkie stworzenia ,ręką Boga uczynione i przez Boskie Serce Jezusa Chrystusa Pana naszego w Przenajświętszym Sakramencie Ołtarza. Amen.
  Polecam każdemu niekoniecznie leżąc krzyżem, Pan okazuje wielkie łaski kto Go wielbi nieustannie tą modlitwą.

  • magda pisze:

   O i dałaś mi Aniu odpowiedź 🙂

  • Maggie pisze:

   @Ania: Spotkałam tą modlitwę, różniącą się, ciut, ilością słów/wersją w przekładzie na polski. Była tam zatytułowana „Złota Strzała”. Przy tej modlitwie była uwaga, że wielkie łaski spływały na wiernych ją odmawiających i że takie westchnienie modlitewne rani słodko grzesznika, zabliźnia złośliwe rany, jakie grzesznik zadaje Chrystusowi.

   Trwajmy w modlitwie za ks.Adama i wszystkich księży, tj i tych z którymi nie jesteśmy połączeni, a to choćby tylko z tej racji, że „żniwa wielkie a robotników mało” i takich będziemy mieli kapłanów, jakich sobie wymodlimy.

 7. Pingback: Drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła | Biały, bardzo biały

 8. średnia pisze:

  Bardzo lubię zdrową kuchnię, chciałam zrobić sobie klarowne masło, by na nim posmażyć krewetki. Weszłam w net, czytam jak się robi masło klarowne i aż zabolała mnie głowa, jak new age wszędzie się wciska, a co lepiej, powołują się przy mantrowaniu na, uwaga, polską tradycję modlitw
  Cytuję:
  „Znam dziewczyny, które podczas przygotowywania masła klarowanego śpiewają mantry, aby dodatkowo była w nim energia uzdrowienia :). Ja również tak robiłam zanim na świat przyszła moja córeczka. Teraz brakuje mi na to czasu, ale tęsknię za tym. Śpiewanie i modlenie się podczas przygotowywania potraw jest również częścią naszej polskiej tradycji. Przyznam szczerze, że ja gotując zawsze w duchu się modlę. I jestem pewna, że takie potrawy są nie tylko smaczniejsze, ale również zdrowsze. To się nazywa prawdziwe czarowanie w kuchni.”

  Czyli różowa sól himalajska kupiona w tesco nie musi być niczym złym tak jak i zrobione przeze mnie masło klarowne, ale to ze śpiewem mantr i napełnianiem się energią to czyste zło i ostrzegam przed tym, bo satanizm tak nie przenika do środowisk chrześcijańskich jak new age z buddyzmem i religiami wschodu wszystkimi razem wziętymi

  • Maggie pisze:

   @średnia: masz rację, że „mantra i mantrowanie” to … trucizna,

   Ale w zamian tego rozumiemy, że:
   Kiedy znakiem krzyża przeżegnasz ciasto, nim włożysz je do pieca,
   to jest modlitwą z błogosławieństwem, a nie jakaś „mantrowa checa”.

 9. wobroniewiary pisze:

  Przed chwilą się poryczałam się ze wzruszenia… wszystko będzie dobrze 🙂
  Ks. Adam ……zaczął odpisywać na listy…teraz czekam na kilka zdań dla was i jeszcze na coś… 🙂

 10. Czester pisze:

  Bogu niech beda dzieki

 11. mariaP pisze:

  *
  O Kosciele i nadziei ,
  a nadzieja zawiezc nie moze !
  *
  Zakonczenie Adhortacji « Kosciol w Europie » / Jana Pawla II

  « Do Niej, Matki nadziei i pocieszenia, zwracamy się ufnie w naszej modlitwie;
  zawierzamy Jej przyszłość Kościoła w Europie
  oraz wszystkich kobiet i mężczyzn tego kontynentu:

  Maryjo, Matko nadziei,
  bądź z nami na naszych drogach!
  Naucz nas głosić Boga żywego;
  pomóż nam dawać świadectwo Jezusowi,
  jedynemu Zbawcy;
  spraw, byśmy służyli bliźniemu,
  otwierali się na potrzebujących,
  wprowadzali pokój,
  z zapałem budowali świat
  bardziej sprawiedliwy;
  wstawiaj się za nami,
  którzy działamy w historii,
  pewni, że plan Ojca się wypełni.
  Jutrzenko nowego świata,
  okaż się Matką nadziei i czuwaj nad nami!
  Czuwaj nad Kościołem w Europie:
  niech będzie odzwierciedleniem Ewangelii;
  niech będzie autentycznym
  miejscem komunii;
  niech żyje swoją misją
  głoszenia, celebracji i służby
  Ewangelii nadziei
  dla pokoju i radości wszystkich.
  Królowo pokoju,
  strzeż ludzkości trzeciego tysiąclecia!
  Czuwaj nad wszystkimi chrześcijanami:
  niech ufnie zdążają drogą jedności
  jako zaczyn zgody na kontynencie.
  Czuwaj nad młodzieżą,
  nadzieją przyszłego świata;
  niech wielkodusznie odpowiada
  na wezwanie Jezusa.
  Czuwaj nad ludźmi odpowiedzialnymi
  za narody:
  niech podejmują budowanie
  wspólnego domu,
  w którym szanować się będzie
  godność i prawa każdego.
  Maryjo, daj nam Jezusa!
  Spraw, abyśmy za Nim szli i kochali Go!
  On jest nadzieją Kościoła,
  Europy i ludzkości.
  On żyje z nami, pośród nas,
  w swoim Kościele!
  Z Tobą mówimy:
  «Przyjdź, Panie Jezu!» (Ap 22, 20).
  Niech nadzieja chwały
  wlana przez Niego w nasze serca
  przynosi owoce sprawiedliwości i pokoju!

  W Watykanie, u Św. Piotra, dnia 28 czerwca 2003 roku, w wigilię uroczystości świętych Apostołów Piotra i Pawła, w dwudziestym piątym roku mego Pontyfikatu

  Joannes Paulus pp II

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/adhortacje/europa_28062003.html

  *
  z pointa

  + Ksiedza Janusza Pasierba ,o starych kobietach w Kosciele …

 12. Pingback: „Dlaczego znowu płaczę?” Matki Bożej do Jej umiłowanych synów, Kapłanów: | Biały, bardzo biały

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s