I czwartek miesiąca: modlitwa s. Józefy Menendez za kapłanów oraz wizja piekła

Siostra Zofia Ziółkowska rscj pisze:

SCJM
[…] wysłać na Pani ręce to, co pragnęłam zamieścić na www. „W obronie wiary i tradycji” po ukazaniu się treści związanych z Siostrą Józefą Menendez. Upłynęło już kilka dni od tego wydarzenia. Pomyślałam sobie, że warto by załączyć choć modlitwę za kapłanów – podyktowaną przez Pana Jezusa z usilną prośbą o codzienne jej odmawianie, modlitwę za przyczyną Siostry Józefy, bo jej pomoc w tych czasach nasilenia zła jest tym bardziej potrzebna, skoro Pan ją wybrał do tak szczególnej misji zastępczego cierpienia w piekle ponad sto razy – przez długie godziny! Nie wiem, czy można przesłać też dwie prezentacje… Proszę rozeznać. jestem zakonnicą Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusa, zgromadzenia Siostry Józefy. Jest wiele znaków wskazujących na to, że nadszedł właściwy czas w zamysłach Pana na wyniesienie na ołtarze. Trzeba wyraźnych znaków wysłuchanych modlitw, by jej ofiara mogła przynosić większe owoce. […]
Z modlitwą s. Zofia Ziołkowska rscj

Ucieszyłam się zamieszczonymi tu treściami dotyczącymi posłannictwa Siostry Józefy Menendez. To wyjątkowa rola, do jakiej Pan Jezus wybrał swoją oddaną Mu Służebnicę, rola niepowtarzalna. Oto miłość Zbawiciela zaprasza wybrane osoby, by pomogły Mu uratować każdą cenną duszę stworzoną przez Boga do radości i szczęścia wiecznego. Oto tajemnica odwzajemnionej miłości, gotowej wypalić się w dziele współodkupienia. Skarbiec nagromadzonych zasług czeka, by z niego korzystać. Korzystajmy z niego z wielką ufnością.

Zamieszczam modlitwę za kapłanów, którą Pan Jezus podyktowal Siostrze Józefie z usilną prośbą, by odmawiała ją codziennie, a także modlitwę o wyproszenie łask za przyczyną Służebnicy Bożej Siostry Józefy Menendez.
s. Zofia Ziołkowska rscj


obrazek przodobrazek rew

Modlitwa za Kapłanów

O mój Jezu, przez Twoje Serce tak bardzo kochające błagam Cię, rozpal żarliwością Twej Miłości i gorliwością o Twoją chwałę wszystkich kapłanów świata, wszystkich misjonarzy i wszystkich, którzy są odpowiedzialni za głoszenie Twego Boskiego Słowa, aby ogarnięci świętym zapałem wyrywali dusze szatanowi i prowadzili je do Twego Serca, gdzie będą Cię chwalić na wieki.
Amen
____________________________________

Pan Jezus podyktował tę modlitwę Siostrze Józefie Menendez z naglącą prośbą: „Powtarzaj te słowa codziennie”
Modlitwa pochodzi z „Wezwania do Miłości”.
Imprimatur: Kuria Metropolitalna Warszawska
5792/NK/2006

Zgromadzenie Najśw. Serca Jezusa
(Sacre Coeur)
02-829 Warszawa, ul. Taneczna 65 tel. 22/643 38 03
http://www.sc.opoka.org.pl

Prezentacja1 św. Jan z Jezusem – pobierz
Prezentacja2 S.Józefa Menendez.ppt Uczcie się – pobierz

SŁUGA BOŻA JÓZEFA MENENDEZ – WIZJA PIEKŁA – pobierz

Advertisements
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Pomoc duchowa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „I czwartek miesiąca: modlitwa s. Józefy Menendez za kapłanów oraz wizja piekła

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa za rodziny i opiekę, polecana przez papieża Leona XIII

  O Boże dobroci i miłosierdzia! Twojej wszechwładnej opiece polecamy dom nasz, rodzinę i wszystko co posiadamy. Błogosław nam wszystkim, jak błogosławiłeś Najświętszej Rodzinie w Nazarecie.

  Najświętszy Odkupicielu, Jezu Chryste! Przez miłość, dla której stałeś się człowiekiem, aby nas zbawić, przez miłosierdzie, dla którego za nas na krzyżu umarłeś, prosimy Cię, błogosław domowi, rodzinie i domownikom naszym. Zachowaj nas od wszelkiego złego i od zasadzek ludzkich i szatańskich; strzeż nas przed piorunami, gradem, niebezpieczeństwem ognia, powodzią i złą pogodą; zachowaj nas od gniewu Twego, od nienawiści i złych zamiarów nieprzyjaciół naszych, od zarazy, głodu i wojny. Nie dopuść, aby kto z nas umarł bez Sakramentów Świętych. Daj nam błogosławieństwo Swoje, abyśmy stale wyznawali wiarę naszą, która nas do uświęcenia prowadzi; byśmy w smutkach i cierpieniach zachowali nadzieję, czyniąc stale postępy w miłości Twojej i bliźniego.

  O Jezu, błogosław nam i strzeż nas!

  O Maryjo, Matko łaski i miłosierdzia, błogosław nam i strzeż nas przed złym duchem; prowadź nas macierzyńską Swą ręką przez ten padół płaczu; pojednaj nas ze Swym Synem i Jemu nas polecaj, abyśmy Jego obietnic godnymi się stali.

  Święty Józefie, Opiekunie Zbawiciela naszego, Obrońco Jego Świętej Matki i Głowo Świętej Rodziny, błogosław nam, chroń zawsze mieszkanie nasze.

  Święty Michale, broń nas przed wszelką złością piekła!
  Święty Gabrielu, daj nam poznać świętą wolę Bożą!
  Święty Rafale, zachowaj nas od chorób i niebezpieczeństw życia!
  Święci Aniołowie Stróżowie, utrzymujcie nas dniem i nocą na drodze zbawienia!
  Święci Patronowie, módlcie się za nami przed tronem Boga!
  Błogosław domom naszym, Boże, Ojcze, któryś nas stworzył, Ty, Boże Synu, któryś za nas na krzyżu cierpiał, i Ty Duchu Święty, któryś nas na Chrzcie uświęcił. Niech Trójca Przenajświętsza strzeże ciała naszego, oczyszcza duszę naszą, kieruje sercem naszym i doprowadzi nas do żywota wiecznego.

  Chwała niech będzie Ojcu, chwała Synowi, chwała Duchowi Świętemu. Amen.
  (Odpust 500 dni raz na dzień)

  Święty Józefie, Opiekunie Zbawiciela naszego, Obrońco Jego Świętej Matki i Głowo Świętej Rodziny, błogosław nam, chroń zawsze mieszkanie nasze!

 3. magda pisze:

  I nowa modlitwa do odmawiania 🙂 Bóg zapłać.

 4. Pomiędzy 25 marca 1996 r. a 10 września 1997 r. na terenie diecezji legnickiej miała miejsce peregrynacja kopii wizerunku Madonny Krzeszowskiej. Obraz nawiedził wówczas ponad 500 kościołów i kaplic zakonnych. 2 czerwca 1997 r. papież św. Jan Paweł II dokonał koronacji słynnego wizerunku krzeszowskiego złotymi koronami. Powiedział wtedy:

  Sanktuarium krzeszowskie ufundowała Anna, wdowa po Henryku Pobożnym, w rok po bitwie legnickiej. Już w wieku XIII przed obrazem Bogarodzicy gromadziły się rzesze pielgrzymów. I już wówczas nosiło ono nazwę Domus Gratiae Mariae. Rzeczywiście był to Dom Łaski hojnie rozdzielanej przez Bogurodzicę, do którego licznie przybywali pielgrzymi z różnych krajów, zwłaszcza Czesi, Niemcy, Serbołużyczanie i Polacy. Cieszymy się, że dziś także Boża Matka zgromadziła licznych pielgrzymów z tych po sąsiedzku żyjących narodów.
  Niech ten znak włożenia koron na głowę Maryi i Dzieciątka Jezus będzie wyrazem naszej wdzięczności za dobrodziejstwa Boże, których tak wiele otrzymywali i stale otrzymują czciciele Maryi, spieszący do krzeszowskiego Domu Łaski. Niech będzie również znakiem zaproszenia Jezusa i Maryi do królowania w naszych sercach i w życiu naszego narodu. Abyśmy wszyscy stawali się świątynią Boga i mężnymi świadkami Jego miłości do ludzi.

  Uroczysta intronizacja obrazu odbyła się w Krzeszowie 17 sierpnia 1997 r. Biskup legnicki ustanowił w Krzeszowie pierwsze sanktuarium na terenie diecezji, a w 1998 r. kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzeszowie został ogłoszony bazyliką mniejszą. Corocznie, 15 sierpnia, w dniu odpustu obraz jest wyjmowany z głównego ołtarza i niesiony w uroczystej procesji przez przedstawicieli kapłanów, ojców, matek, młodzieży męskiej i żeńskiej, górników i dzieci. Z kolei 2 czerwca obchodzi się uroczystość odpustową w rocznicę koronacji obrazu przez św. Jana Pawła II.

 5. Wiesław Migas pisze:

  Brat Elia w Polsce
  Po raz pierwszy do Polski przybędzie współczesny, włoski stygmatyk.

  Program spotkań:
  16.06.2016r. godz. 18:00, Wieliczka, par. św. Franciszka, ul. Br. A. Kosiby 31, tel. 668036102

 6. mama adopcyjna pisze:

  Jakis czas temu , na fali ostrzezen ks Kostrzewy kierowanych do rodzicow, poruszalam na lamach Wowit temat zagrozen czyhajacych w dziesiejszym swiecie na dzieci, podajac lawine przykladow na to jak zlo, mimo wzmozonej czujnosci, probuje sie przemycic kazda szczelina do naszych domow za posrednictwem rzeczy uzywanych przez nasze pociechy. Duzo by wyliczac, ale wspomne chocby, jak to doslownie w dzien po kolejnej czystce w ubraniach, pomocach naukowych i zabawkach, kiedy odetchnelismy z ulga, ze teraz to juz na pewno teren czysty (wolny od pentagramow przemycanych przez producentow chocby w kolach od samochodzikow lub metkach ubran), moje mlodsze dziecko wrocilo z tata od dentysty trzymajac w reku breloczek dostany od stomatologa w nagrode za bycie dzielnym pacjentem – breloczek w ksztalcie deskorolki, na pierwszy rzut oka uroczy, ale po dokladnym obejrzeniu odkrylismy, ze na spodzie deskorolki jest narysowana laleczka woodoo z powbijanymi w nia szpilami oraz otoczona okultystycznymi symbolami i kolorystyka. To bylo pol roku temu, ale naprawde nie ma tygodnia zeby cos w tym stylu nie probowalo nam wlezc do mieszkania. Dzis opisze nasza „przygode” ze Scooby Doo. Jesienia w naszej okolicy zaistniala moda przedszkolna na wszelkie mozliwe gadgety zwiazane z ta bajka. Dzieci oszalaly na tym punkcie. Ja swoje chowam w pogardzie dla swiatowosci, wszelkich mód i marek, i jakos , dzieki Bogu, udalo mi sie w nich wyksztalcic obojetnosc wobec wszechobecnej manii must-have’ów. Jednak cena tego jest czesto odrzucenie przez grupe rowiesnicza. Pracuje nad ich poczuciem wlasnej wartosci i jakos na szczescie nie przejmuja sie docinkami modnych kolegow i odwaznie zaznaczaja swoja innosc. Problem zaczyna sie, gdy grupa „na czasie” zaczyna uzywac przemocy fizycznej wobec jednostek, ktore sa „do tylu” z moda. Dlatego moj maz, wbrew mnie, w koncu, (w jego opinii dla dobra dziecka), ulegl zimą modzie na Scoobiego i zaprenumerowal naszemu przedszkolakowi gazetke z tej serii. Byla to seria komiksow- kolorowanek. Maz wieczorem czytal je dziecku do snu, a w dzien maly je kolorowal. Trudno to nazwac czytaniem, jako, ze nad zdaniami ( w dodatku prostymi jak budowa cepa), przewazaly tam po prostu same dzwiekonasladowcze zwroty typu: oops, uhaha, wrr, grr, buuu. Bardzo szybko zaczelo sie to odbijac na mowie dziecka – synek zaczal wlasnie tak sie komunikowac. Miarka przebrala sie gdy maz przyniosl do domu kolejny numer komiksu, gdzie , na ostatniej stronie , na pokolorowanie czekala kolezanka Scoobiego – Welma , wbijajaca z usmiechem szpile w laleczke woodoo. Byc moze ją z niej wyciagala, ale w glowce dziecka kolorujacego taki rysunek i tak pozostanie (podswiadomie wdrukowany podczas procesu kolorowania) obraz pozytywnie kojarzonej postaci z usmiechem trzymajacej szpilke wbita w lalke. Maz zrozumial wowczas, ze to nie jest bajka odpowiednia dla dziecka i juz wiecej nie kupowal mu tej serii. Jednak synek zdazyl zarazic sie od Scoobiego neandertalska maniera wypowiedzi i dopiero po miesiacu czytania mu do snu odtrutki , czyli przepieknie i kwieciscie napisanych Opowiesci z mchu i paproci , nabral z powrotem ochoty by wyslawiac sie w cywilizowany sposob i porzucil pochrzakiwanie, buczenie i rzucanie jednowyrazowymi haslami. Wydawalo sie, ze temat Scoobiego mamy zamkniety raz na zawsze… tymczasem wlasnie tydzien temu odwiedzila nas ciocia, ktora zawsze ma dla dzieci jakies upominki. Tym razem przyniosla … najswiezsza kolorowanke z serii Scooby Doo. Wreczyla ją malemu i on od razu zaczal ją kolorowac, najwyrazniej nie pamietajac juz o tamtej sytuacji z przed pol roku – ot, ciocia, jak zwykle przyniosla kolejna kolorowanke i nowe kredki. Gdy przyszla, ja akurat „stalam przy garach” i nie widzialam momentu wreczania upominku, slyszalam, ze cos dala dzieciom do rysowania, ale nie padlo haslo: Scooby. Synek pobiegl do siebie rysowac, a ja nie moglam akurat porzucic garow, musialam tez zajac sie goscmi. Wizyta byla krotka, i jak tylko ciocia wyszla, maly podbiegl do mnie z kolorowanka – na szczescie podczas gdy ja goscilam ciocie, a on malowal, sam zdal sobie sprawe w trakcie rysowania, z tego co przedstawia ksiazeczka. Okazal sie tez dyplomata bo odczekal z pokazaniem mi tego do momentu wyjscia cioci. Ja i tak zaraz bym do niego poszla obejrzec podarek, ale on byl szybszy bo juz sie niecierpliwil by podzielic sie ze mna odkryciem.. okazalo sie, ze przez te ostatnie pol roku Scooby zrobil znaczne „postepy” – zimą jeszcze okultyzm byl tam przemycany ukradkiem, ale najnowszy numer pisemka to juz jawny … satanizm pelna geba!!! 😦 😦 😦 Otoz: na kazdej stronie pentagramy, ale juz nie ukryte ( ze niby to tylko przeciez zwykla , niewinna gwiazdka , calkiem „przypadkiem” umieszczona w kolku), tylko juz w pelnej „krasie” – w klasycznej postaci!!! Do tego inne wiadome symbole, stanowiace tlo do (o zgrozo! ) korzystnie przedstawionych bohaterow, czyli wilkolakow, upiorow i innych strzyg zaprezentowanych w neutralnym, badz wrecz pozytywnym swietle!!

  Na koniec wisienka na tym koszmarnym torcie: na ostatniej stronie ogloszenie – konkurs, w ktorym do wygrania jest film pt… Scooby i zespol Kiss!!!!!!!! Kiss to chyba najslawniejszy zespol satanistyczny wszechczasow i oto zostaje wprowadzony do dzieciecego swiata jako pozytyw!!! Jako nagroda w konkursie!!!!!!!! 😦 😦 😦 Sprawdzilam nawet na youtube – fragmenty filmu sa tam do obejrzenia – czlonkowie zespolu (czyli faceci, ktorzy przebieraja sie za demony, polewaja na scenie krwia itp i mienia sie rycerzami szatana .. bo kiss to skrot od knights of satan), sa dzieciom przedstawieni jako super herosi ratujacy swiat!!!! Synek natychmiast podarl te kolorowanke i wyrzucil, ale pozniej wyciagnelismy na chwile z kosza jej skrawki by zrobic zdjecie na dowod, ze zlo juz jawnie w dzieciecym swiecie dziala!!! ..bo skoro w zakamuflowanej postaci swietnie sie sprzedawalo to sprobowali w koncu jawnie i … nadal sie swietnie sprzedaje !!! 😦 😦 nie potrafie wrzucac tu zdj bo pisze ze starego typu tel., ale pozwole sobie wyslac te fotke mailem do Ewy, moze znajdzie chwilke by w moim imieniu ją tu dolaczyc. (Dzieki, Ewuniu , z gory ♡, przeslij tez ją, prosze ks Kostrzewie) .
  P. S. Nieustanne +++ we wszystkich intencjach przedstawianych na Wowit ♡, a dzis szczegolnie w intencji wylania przez Ducha Sw na rodzicow daru rozeznania i czujnosci.

  • Sylwia pisze:

   Kochana to co napisałaś mrozi krew w żyłach , niestety bajka o Scooby Doo od dawna mi się nie podobała , dla mnie zawsze była mroczna i nie odpowiednia dla dzieci . To co nam się wydaje nie dobre to jest u tych co to promują wspaniałe.. Niestety wspaniałe pod innym względem, wiadomo jakim. Ja zawsze przed wyjściem do szkoły oglądam krótkie bajki i niestety muszę podzielić się też negatywnym doświadczeniem . Otóż trafiłam na bajkę „Szkoła postrachu ” , ta bajka jest okropna .. Biorąc pod uwagę że jest w niej masa potworów , trupów i laleczek voodoo , wampirów , duchów to nie da się tego oglądać . Na dodatek w tym odcinku co widziałam to przedstawiane są dzieci wiszące na szubienicy niczym mały ludzik . Same postacie mają wyraz dziecięcy. Nie da się tego oglądać jak tylko to widzę to zaraz szukam innej bajki. Ta bajka leci nie bez powodu i to o takiej porze że dzieci wybierając się do szkoły, jeszcze na nią zerkna a potem mogą dzielić się wrażeniami ,w szkole . Tak na to wygląda. Teraz naprawdę trzeba być ostrożnym i obserwować czym nasze dzieci dziećmi się karmią .:( .

   • mama adopcyjna pisze:

    Witaj Sylwia ♡ Co do tv tez potwierdzam – jest dokladnie tak jak piszesz czyli coraz gorzej 😦 My co prawda z tv korzystamy tylko w sytuacji awaryjnej, typu raz na pol roku bo np bol po wyrwaniu zeba – to sie wtedy dla odwrocenia uwagi cos wlacza dziecku. No i tak jak jeszcze rok temu jak wlaczylismy synkowi z goraczka tv to trzeba bylo troche poskakac po kanalach zeby mu znalezc cos bez magii, ale jednak cos tam sie jeszcze dalo. A w tym roku, wlasnie po wyrwaniu zeba to doslownie na kazdym kanale dzieciecym akurat magia leciala. Tzn niby wybralismy bajke o pilkarzach i nawet bylo fajnie dopoki ta druzyna nie dostala nowych strojow z… pentagramem (wczesniej mieli gwiazdki na koszulkach, ale zmienili na gwiazdki w kolkach), a zaraz potem trener ich zabral przed waznym meczem na szkolenie do mistrza zen… takze w razie awarii zostaje juz tylko wilk i zajac na youtube i Narnia na dvd.

    • mama adopcyjna pisze:

     P. S. Chcialabym Ci jeszcze cos napisac, ale na priv, jesli mozna. Moze moglybysmy wymienic sie mailami, np korzystajac z uprzejmosci i posrednictwa Ewy? Pozdrawiam serdecznie, z Panem Bogiem ♡

    • Sylwia pisze:

     Kochana oczywiście możesz napisać do mnie e-mail 🙂 powiem że kiedyś się zrazilam podając komuś e-mail ale w teraz nie mam wątpliwości więc proszę aby Ewa podała ci go 🙂

    • Sylwia pisze:

     Odnośnie tego co napisałaś, też staram się weryfikować bajki ale zawsze się coś prześlizgnie , też bajki na you tubie czy na dvd te sprawdzone . U nas telewizor ciężko wyłączyć na pół roku bo druga połowa nie może żyć bez niego , no cóż dlatego ja bawię się w detektywa i szukam co jest odpowiednie dla dziecka . A jest mało bajek . Czasem oglądamy Maszę i Niedzwiedzia też fajna i śmieszna bajeczka i nie uważam że jest zła . Ogólnie nie szukam wszędzie zła w bajkach , ale zwracam uwagę , bo niestety co niektóre mają tak jasny przekaz że nie da się przejść obojętnie . Coż zrobić trzeba być bacznym i tyle . Czekam na wiadomość 🙂 pozdrawiam .

  • mama adopcyjna pisze:

   Ewo, Kazimierzu, dziekuje za wklejenie zdjecia i nadanie sprawy ks Kostrzewie, pozdrawiam serdecznie, dobrej nocy, z Panem Bogiem

 7. mama adopcyjna pisze:

  Dzieki Sylwia! Poprosze Ewe by nas skojarzyla mailowo 🙂 p.s. moja druga polowa tez zyc bez tv nie moze 😀 .. na szczescie od jakiegos czasu oglada praktycznie tylko mecze, wiec do przezycia (jakby wałkował tvn-y ciezko byloby zdzierzyc :-D). Dzieci udaje sie jakos trzymac od tv z dala na codzien, ale powoli zaczynaja interesowac sie pilka wiec cos czuje, ze wraz z rozpoczeciem euro sytuacja ulegnie zmianie. Na szczescie mam z mezem umowe, ze na przerwy reklamowe wylacza tv lub dzwiek 🙂

 8. maria pisze:

  W mojej diecezji zadanie na miesiąc czerwiec dla Kółek Różańcowych – zadbać aby kropielnica była przy drzwiach wejściowych do domu .
  Dobry pomysł 🙂

 9. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "POUCZENIA" EPILOG śr. 14.06.2000

  † Wola Boża jest ważniejsza od tego, co tobie się wydaje, że mogłabyś uczynić. Nie chodzi o to, aby wiele czynić, ale aby wiele kochać. Śmiercią dla miłości jest zapomnienie, niepamięć, niedostrzeganie… Nie jest ważne, do kogo pójdziesz do spowiedzi, lecz co zaniesiesz w sercu swoim, co złożysz przede Mną wobec człowieka, który będzie ci dany na ten moment. Nie człowiek jest ważny, lecz miłość i skrucha twoja.

 10. Pingback: Kapłani potrzebują Twojej modlitwy | Serce Jezusa

 11. Paweł pisze:

  Kupiłem kiedyś w antykwariacie broszurkę z fragmentami orędzi, które otrzymała przedstawiona w tym wpisie Służebnica Boża Józefa Menendez, a zatytułowaną „Orędzie miłości i miłosierdzia” i wydaną w Warszawie przez Wydawnictwo Księży Jezuitów. Jest to wydanie przedsoborowe z taką oto aprobatą kościelną:

  IMPRIMI POTEST
  Varsoviae, die 10 Maii 1948.
  Edm. Elter S.I.
  Praepositus Prov. Pol. Mai. et Maz.

  NIHIL OBSTAT
  St. Wawryn S.I.
  Censor

  IMPRIMATUR
  Nr 2295
  Varsoviae, die 11 Maii 1948 an.
  Vicarius Generalis
  Episcopus Auxiliaris Varsaviensis
  + W. Majewski
  L. Kotyński
  Notarius

  W broszurce tej zaraz na początku znajduje się taki oto „Tekst własnoręcznego listu J. E. Kardynała Pacelli [późniejszego papieża Piusa XII] do Generalnej Przełożonej Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusowego, który zaaprobował i pobłogosławił pierwsze wydanie: ‚Un Appel a l’Amour’.”:

  Kwiecień 1938

  Czcigodna Matko!
  Nie wątpię, że Najświętsze Serce Jezusa przyjmie z radością tę książkę wychodzącą z druku a pełną wielkiej miłości natchnionej przez Jego łaskę najpokorniejszej Jego służebnicy siostrze Józefie Menendez: oby te karty przyczyniły się skutecznie do rozwinięcia w wielu duszach coraz to pełniejszej i coraz bardziej miłosnej ufności w nieskończone miłosierdzie tego Boskiego Serca względem biednych grzeszników, którymi my wszyscy jesteśmy.
  Oto moje życzenie, które łączę z błogosławieństwem dla Niej i dla całego Zgromadzenia Najświętszego Serca Jezusowego.
  (-) E. Kard. Pacelli

  Broszurka ta na str. 44-87 przedstawia „Wybór tekstów – Orędzie Najświętszego Serca Jezusowego”, a przytoczone w tym miejscu orędzia są zawarte również w wyżej wymienionej przez s. Zofię Ziołkowską książce: „Wezwanie do miłości”, Wydawnictwo WAM, Kraków 2007 – jest to tylko trochę inne tłumaczenie na język polski. Ponieważ mam również tę książkę, więc podaję daty orędzi i strony w tej grubej książce (bo są to chyba jedne z najciekawszych orędzi przekazanych przez s. Józefę Menendez):

  „A. Do dusz żyjących w świecie:”
  11-14 czerwca 1923 (str. 505-514)
  16-17 czerwca 1923 (str. 516-521)
  19 czerwca 1923 (str. 526-529)
  13 listopada 1923 (str. 581-582)

  „B. Do dusz Bogu poświęconych:”
  4-6 grudnia 1923 (str. 596-603)
  19 czerwca 1923 (str. 525-526)
  8 grudnia 1923 (str. 606)

  „DODATEK. Jak przez życie zwyczajne pomagać Chrystusowi w dziele Odkupienia? – Szare życie opromienić świętością na co dzień:”
  30 listopada 1922 (str. 328)
  2 grudnia 1922 (str. 329-330)
  12 grudnia 1922 (str. 333-334)
  15 października (str. 574)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s