O. Augustyn Pelanowski: św. Paweł do szukających wspólnych fundamentów z islamem napisałby jeszcze bardziej gniewny list niż ten do Galatów

Katechizm, mówiąc o objawieniu, ujmuje je jako odsłonięcie się Boga przed człowiekiem…

…w ostatecznym celu: „Spodobało się Bogu w swej dobroci i mądrości objawić siebie samego i ujawnić nam tajemnicę woli swojej, dzięki której przez Chrystusa, Słowo Wcielone, ludzie mają dostęp do Ojca w Duchu Świętym i stają się uczestnikami Boskiej natury” (KKK 51). Apostoł pisze podobnie: „Albowiem nie otrzymałem jej (Ewangelii) od człowieka ani mnie jej nie nauczono, lecz otrzymałem ją przez objawienie Jezusa Chrystusa”. Nie pisze o objawieniu jako poinstruowaniu go przez Jezusa jedynie o tym, co ma głosić, ale o osobistym spotkaniu z Chrystusem, które stało się dla niego doświadczaniem nowego życia. Greckie apokalipto oznacza nie tylko wyjawienie jakiejś ukrytej treści, ale też ujawnienie się kogoś od najintymniejszej strony.

List do Galatów napisał Paweł, oburzony próbami judaizacji chrześcijańskich wiernych przez nauczycieli, którzy podważali autorytet Pawła, twierdząc, że bez obrzezania i przyjęcia nakazów Mojżeszowych chrześcijaństwo jest niepełne. Taki manewr sił ciemności ujawnia się w czasach współczesnych, gdy usiłuje się zastąpić więź z Jezusem wiedzą o Nim. Paweł przestrzega, że skłanianie się do judaizmu nie jest niewinną modą na multikulturowość. Podejrzewam, że dziś Paweł napisałby jeszcze bardziej gniewny list, gdyby się dowiedział o próbach szukania wspólnych fundamentów między chrześcijaństwem a islamem. Głoszenie prawdy o wcielonym Synu Boga nie może być uzależnione od efektów postmodernistycznego dyskursu w telewizyjnych talk-show albo od wyników sondaży społecznych.

Za: http://gosc.pl/doc

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „O. Augustyn Pelanowski: św. Paweł do szukających wspólnych fundamentów z islamem napisałby jeszcze bardziej gniewny list niż ten do Galatów

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. Aga pisze:

  Jeśli ktoś ma jakieś problemy, proszę wejść na stronę spm.org.pl i wpisać intencję do Nowenny do św. o. Stanisława Papczyńskiego. Nowenna odbędzie się od 18-27 czerwca. Więcej info na w/w stronie.

 3. wobroniewiary pisze:

  Ewangelia wg św. Mateusza 5,1-12.
  Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie.
  Wtedy otworzył swoje usta i nauczał ich tymi słowami:
  «Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
  Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
  Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
  Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
  Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
  Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
  Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
  Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
  Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda
  wielka jest w niebie. Tak bowiem prześladowali proroków, którzy byli przed wami».

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2016/06/06/6-czerwca-wspominamy-blogoslawiona-marie-karlowska-zakonnice/

 4. ja pisze:

  PILNE!!!
  KOMUNIKAT KSIĘDZA JAROSŁAWA
  W dniu dzisiejszym 06.06.2016 z racji, że w dacie znajdują się trzy szóstki oraz po otrzymaniu informacji od o. Gabriele Amortha, najbardziej znanego egzorcysty we Włoszech i na całym świecie, który powiedział: – „ Bardzo wiele sekt satanistycznych na całym świecie organizuje wielkie oddanie czci szatanowi dzisiaj wieczorem.”

  Bardzo proszę wszystkie domy modlitwy św. Charbela, a także wszystkich, którzy pragną odpowiedzieć na ten apel aby w Godzinie Miłosierdzia przez modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia prosili Pana Jezusa o przebłaganie i uczynili akt ekspiacji. W domach modlitwy niech na czas modlitwy zostaną zapalone lampy oliwne. Z serca wszystkim błogosławię . Ks. Jarek.

 5. AKSORZ pisze:

  Przerażający spektakl na otwarcie tunelu Gottharda

  http://nowaatlantyda.com/2016/06/04/rytual-w-tunelu-sw-gotarda/

  Jak dla mnie widać gołym okiem że to okultystyczny rytuał i manifestacja złego.

 6. Pingback: O. Augustyn Pelanowski: św. Paweł do szukających wspólnych fundamentów | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s