Zaproszenie na rekolekcje dla Matek Kapłanów

REKOLEKCJE DLA MATEK KAPŁANÓW [26-28.09.2016.]
Dom św. Gabriela – montfortanie – ul. Noskowskiego 13 Częstochowa

Temat: Przez miłość matki umocnić kapłaństwo syna
(w oparciu o przesłania Matki Bożej „Do Kapłanów, umiłowanych synów”)

PLAN ZAJĘĆ

Poniedziałek (26.09.):
17.00  Zakwaterowanie
18.00  Msza święta
19.00  Kolacja
20.00  Konferencja wstępna
21.00-22.00  Adoracja Najświętszego Sakramentu

Wtorek (27.09.):
7.00   Różaniec, cz. I-sza
7.30   Jutrznia
8.00   Śniadanie
9.00   Konferencja 1
10.00  Przerwa
11.00  Konferencja 2
12.30  Obiad
14.00  Różaniec, cz. II-ga
15.00  Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Najśw. Sakramentu
16.30  Konferencja 3
17.30  Przerwa
18.00  Różaniec, cz. III-cia
18.30  Msza św.
19.30  Kolacja
20.00-22.00  Spowiedź

 Środa (28.09.):
7.00   Różaniec
7.30   Jutrznia
8.00   Śniadanie
9.00   Konferencja 4
10.00  Przerwa
10.30  Pytania i pogłębienie tematu
12.00  Msza św.
13.00  Obiad
14.00  Zakończenie rekolekcji
Koszty: 150,00 zł. (nocleg z wyżywieniem)

Kontakt: tel. 34/367-16-24; e-mail: braciagabrielisci@poczta.onet.pl;
www.swiety-montfort.pl; https://wobroniewaiaryitradycji.wordpress.com/; http://www.kaplani.com.pl; http://www.louisgrignion.pl

Prowadzący: ks. Adam Lenik we współpracy z o. Mihovilem Filipović

********
Ks. Adam Lenik: poparcie dla kultu Matki Bożej Kapłańskiej

Kraków, dn. 14.04.2016r.

Do administratora strony internetowej „wobroniewiaryitradycji”:
zwracamy się z prośbą o zamieszczenie poniższego tekstu.

Chodzi nam o dotarcie do adresatów zainteresowanych kultem Matki Bożej Kapłańskiej, wg św. s. Faustyny (Dzienniczek 1585)

Słowa Matki Bożej do s. Faustyny:
(…) Boże, błogosław Polsce, błogosław kapłanom.(…)

Matka Boża Kapłańska

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Przeczytaliśmy „Odezwę Płomienną” ks. Adama Lenika umieszczoną na tejże stronie internetowej w sprawie Zakonu Apostołów Czasów Ostatecznych. Całkowicie opowiadamy się za tą Bożą sprawą i przedstawiamy się jako czynnie udzielający się w spotkaniach modlitewnych wieczernikowych Ruchu Maryjnego ks. Gobbi.

Na działce naszej znajomej mieszkającej w Krakowie w pobliżu Sanktuarium Łagiewnickiego chcemy ufundować kaplicę i umieścić w niej obraz Matki Bożej Kapłańskiej. Przez „kaplicę” rozumiemy mały budynek mieszczący dwa klęczniki dla dwóch osób chcących się modlić przed wyżej wymienionym obrazem. Miałby dwa okienka i zamykane drzwi.

Obraz rozmiarów ok. 1,6 m. wysokości i 0,89 m. szerokości został zamówiony u wykonawcy wielu już obrazów, w tym coraz bardziej rozpowszechnianego obrazu Chrystusa Króla. Wstępna cena obrazu M.B. Kapłańskiej to ok. 4.500 zł. Nie stać nas, ani właścicielki działki na pokrycie kosztów tegoż obrazu i kaplicy. Prosimy więc o pomoc w znalezieniu sponsora (-ów).

Proponujemy więc, aby sponsorzy zechcieli przekazywać swoje ofiary finansowe na konto: Skok Stefczyka nr. 04 7999 9995 0651 3648 4804 0001 z dopiskiem: obraz i kapliczka dla M.B. Kapłańskiej.

Do tego listu „otwartego” zostaliśmy zdopingowani przez wyżej wymienionego ks. Adama Lenika, wielkiego zwolennika, a także szerzyciela Kapłańskiego Ruchu Maryjnego i dlatego tym kultem zainteresowanego.

Z chwilą osiągnięcia funduszy wystarczających na pokrycie kosztów tych darów dla Matki Bożej, na tym portalu będzie umieszczone podziękowanie ofiarodawcom.

Marek i Danuta Kurowscy
mail: wobroniewiary@gmail.com
z dopiskiem: kaplica MB Kapłańskiej

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Zaproszenie na rekolekcje dla Matek Kapłanów

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. średnia pisze:

  ZNOWU chcą sparaliżować Polskę! Kolejne alarmy bombowe!

  Gdynia, Wrocław, Lublin, Warszawa i Świdnica – m.in. w tych miastach zgłoszono po raz kolejny alarmy bombowe w urzędach i sądach. Kto stoi za tymi alarmami?

  Alarmy bombowe odnotowano w województwie lubelskim, dolnośląskim, pomorskim i mazowieckim. Jak podaje „Dziennik Wschodni”, zgłoszenia o podłożeniu bomby dotarły m.in. do Urzędu Skarbowego w Biłgoraju, Izby Obrachunkowej w Lublinie, Urzędu Skarbowego i Sądu Rejonowego w Kraśniku.
  Jak podają użytkownicy mediów społecznościowych, alarmy bombowe zgłoszono też m.in. w warszawskich i wrocławskich sądach.
  Serwis naszemiasto.pl podał też informację o podobnych zgłoszeniach w Gdyni.
  Policja sprawdza wszystkie zgłoszone alarmy, w wielu miejscach zarządzono ewakuację.

 3. wobroniewiary pisze:

  Papież ekskomunikował jedną z włoskich wspólnot chrześcijańskich

  Papież ekskomunikował jedną z włoskich wspólnot chrześcijańskich – „Uniwersalny Kościół Nowego Jeruzalem”. Doktryna wspólnoty opiera się na rzekomych wiadomościach przekazywanych w wizjach Dzieciątka Jezus.

  Wspólnota heretyków opierała się na rzekomych widzeniach Giuseppina Norcia z Gallinaro z 1947 oraz z 1974 roku. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem, wspólnota została formalnie ekskomunikowana (tzw. ekskomunika latae sententiae) za „głoszenie fałszywych doktryn religijnych i sprzecznego z Biblią nauczania”. Publikacja oświadczenia wymagała zgody papieża.

  Jak przypomina portal deon w tekście oficjalnym informacji o ekskomunice czytamy: „doktryna wspólnoty jawnie zaprzecza wierze katolickiej, ponieważ zobowiązuje swoich członków do nieprzyjmowania sakramentów, odrzucenia nauczania papieża i jego autorytetu oraz do unikania kontaktów z kapłanami i wspólnotami parafialnymi”.

  Heretycką wspólnotę założył Samuel Morcia, zięć Giuseppiny Norcii. W 1989 roku przejął on kierownictwo nad grupami modlitewnymi, które powstały wokół Norcii. Twierdzi również, że to on przejął po niej dar wizji Dzieciątka Jezus, które ma przekazywać mu regularnie wiadomości.

  http://www.fronda.pl/a/papiez-ekskomunikowal-jedna-z-wloskich-wspolnot-chrzescijanskich,73039.html

  • wobroniewiary pisze:

   To teraz pora na heretyków skupionych wokół MBM (Marii z Irlandii) i jej „wizji” że Franciszek to fałszywy prorok i antychryst, a do zbawienia potrzebna czerwona masońska pieczątka na świstku papieru!!!

   • Sylwia pisze:

    Tak zgadza się, czas najwyższy bo to heretyckie kółko MBM było już skończone . nadejdzie i na nich pora .

 4. wobroniewiary pisze:

  Dziś o 18-00 Msza św. w intencji moich trudnych spraw (w sprawie Bogu wiadomej) a jutro o 8-00 dziękczynna.
  Łączcie się duchowo kto może.
  Potrzebuję teraz dużo modlitwy i wsparcia oraz wszelkiej pomocy, bo wczoraj odważyłam się na coś bardzo ważnego, czym mocno nadepnęłam czarnemu na ogon i będzie się działo…..

 5. ania pisze:

  Kolejne alarmy bombowe w Rzeszowie wszczęto je w jedenastu rzeszowskich instytucjach. Policja przeszukuje budynki. Z dwóch instytucji ewakuowano pracowników, właśnie przebywam dziś w tej miejscowości na osiedlu, gdzie niedaleko doszło do wybuchu. Około godz. 20 cały pobliski las i budynki były w chmarze dymu i pyłu, nie ma już nigdzie spokoju i poczucia bezpieczeństwa 😦
  pozdrawiam wszystkich

 6. Maria pisze:

  Nowenna do świętego Antoniego

  Modlitwa wstępna na każdy dzień nowenny
  Przeczysta lilio niewinności, drogi klejnocie ubóstwa, jasna gwiazdo świętości, chwalebny święty Antoni, który miałeś szczęście piastować na rękach Dzieciątko Jezus, z ufnością uciekamy się do Ciebie błagając, byś nas przyjął pod swoją opiekę. Uproś nam u Boga łaskę szczerego żalu za grzechy i łaskę miłowania Go nade wszystko. Ufamy, że za Twoją przyczyną zwyciężymy wszystkich nieprzyjaciół naszej duszy i będziemy służyć Bogu, najlepszemu Ojcu, przez całe życie w świętości i sprawiedliwości, a potem z Tobą kochać i uwielbiać Go na wieki w niebie. Amen.

  Dzień V – 8 czerwca
  Święty Antoni, choć pragnął dla wszystkich ludzi dobra i zbawienia, od wielu doznawał zniewag, prześladowań i nienawiści. Nigdy jednak nawet na chwilę nie stracił cierpliwości i służył ludziom z ofiarną dobrocią. Zawsze błagał Boga o łaskę ich nawrócenia i darowania im win. A nam nieraz tak trudno znosić cierpliwie prześladowania i krzywdy, a jeszcze trudniej modlić się za tych, którzy nas nienawidzą i prześladują. Święty Antoni, podziwiamy Twą niezłomną cierpliwość w znoszeniu niezliczonych krzywd i Twoją wielką miłość do prześladowców. Pomóż nam zwyciężyć naszą niecierpliwość, niechęć, a nawet nienawiść, jaką nieraz mamy do tych, którzy nas obrazili. Wyjednaj nam u Boga wielkoduszną i pełną dobroci cierpliwość i miłość nieprzyjaciół.

  Modlitwa na zakończenie każdego dnia nowenny
  Przedziwny i chwalebny święty Antoni, wsławiony przez swe cuda i przez łaskawość Jezusa Chrystusa, którą Ci okazał, gdy przyjąwszy postać Dzieciny, na Twych rękach raczył spocząć. Wyjednaj nam u Jego dobroci łaskę, której z całego serca pragniemy. Ty, który zawsze byłeś tak litościwy dla biednych grzeszników, nie zważaj na nasze przewinienia i grzechy, ale na chwałę Boga, która jeszcze raz niech będzie przez Ciebie wsławiona, oraz na zbawienie naszych dusz, o które prosimy w naszej modlitwie.

 7. Pingback: Rekolekcje dla matek kapłanów | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s