Pobity za wiarę: przywiązali go do drewnianego krzyża i powiesili na ścianie

Wielka Brytania: Katolik pobity przez kolegów z pracy. Za wiarę.
„Najpierw przywiązali go do krzesła taśmą klejącą i bili.
Narysowali na jego twarzy krzyże z penisami.
Potem przywiązali go do drewnianego krzyża i powiesili na ścianie”

Brytyjski nastolatek był bity i dręczony przez czterech kolegów z pracy za to, że jest katolikiem. Przywiązali go do drewnianego krzyża i powiesili na ścianie. Pomazali także jego twarz i ciało fallicznymi symbolami i bluźnierstwami – donosi brytyjski dziennik „Daily Mail”.

Chłopak odbywał staż w jednej z firm w Selby w hrabstwie North Yorkshire. Jego oprawcy tłumaczyli przed sądem, że brutalne traktowanie, którym poddali 18-latka, stanowiło rodzaj„ zabawy” i nie miało nic wspólnego z dyskryminacją na tle religijnym.
Prokuratura jest innego zdania. Według niej czterej mężczyźni, w wieku od 21 do 37 lat, wszyscy rdzenni Brytyjczycy, zaatakowali chłopaka ponieważ jest on „praktykującym katolikiem”.

Ciągle się z niego nabijali, i z jego wiary. W końcu postanowili go ukarać. Najpierw przywiązali go do krzesła taśmą klejącą i bili. Narysowali na jego twarzy krzyże z penisami. Następnie zrobili krzyż z drewnianych desek i przywiązali go do niego. Krzyż powiesili na ścianie. Wisiał tak przez co najmniej 10 minut — relacjonował w sądzie w York prokurator Austin Newman. Jednym ze sprawców jest menedżer firmy, 30-letni Andrew Addison. Zdaniem prokuratora „nie ma wątpliwości, że sprawcami kierowała nienawiść na tle religijnym”.

Chcieli go poniżyć i wyśmiać jego wiarę. Chłopak jest straumatyzowany — dodał. Ofiara potrzebowała kilku dni, by zmyć z siebie bluźniercze bazgroły. Sprawcom grożą kary więzienia oraz dotkliwa grzywna.
Źródło: wPolityce.pl

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

30 odpowiedzi na „Pobity za wiarę: przywiązali go do drewnianego krzyża i powiesili na ścianie

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Nienawiść świata. Świadectwo Ducha Świętego
  18 Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. 19 Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. 20 Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować.

  http://www.nonpossumus.pl/ps/J/15.php

 3. Sylwia pisze:

  Nie mogę pojąć , jak takie coś może się dziać . Gdyby to była inna religia już dawno wyciągnęli by wnioski , i by pwiedzieli że to jawna dyskryminajcia. Ale że jak chodzi i nas , o naszą Wiarę to niestety robi się dochodzenia itd. Szkoda chłopaka ,bo trauma napewno zostanie ,z którą będzie musiał walczyć . Ale Pan Jezus powiedział że Jego prześladują i to i nas będą prześladować z powodu Jego Imienia. Jednakże serce się kraje i boli na takie wybryki .. Smutne to . 😦

  • wobroniewiary pisze:

   Krzyż z penisem na twarzy????
   mnie to się w głowie nie mieści!!!!

   To nie zwykły prymitywizm, tylko prymitywizm podszyty szatanem
   To diabelstwo!!!!

   • Sylwia pisze:

    Tak to jest nie do pomyślenia , takie coś , tu jest totalne działanie złego , bo człowiek który szanuje poglądy innych nie postąpił by w taki sposób . Coraz to gorzej się robi na tym świecie , coraz to więcej kpin jest na temat Boga . Coraz więcej ludzi młodych staje po drugiej stronie nie po tej gdzie jest prawda . Szkoda tej młodzieży która jest mocno pogubiona ..

    • Sylwia pisze:

     Dodam jeszcze że te bluźnierstwa są coraz to bardziej częstą ekspansją złego , zły zaciąga swe sieci , zamykając innym oczy . Zamyka oczy duchowe tym którzy siedzą w bagnie, nie widząć że to bagno pociąga ich na dno .
     Niestety w naszym Kraju , młodzież też już wiele pokazuje . Osobiście znam takiego młodego osobnika ,który stacza się na dno alkoholizmu i wielu innych śmierdzących siarką spraw . Mama tego chłopaka nie daje rady , nic nie pomaga żadna metoda , nawet rodzeństwo starsze chce mu pomóc , lecz on woli komitywę ze starszymi zdeprawowanymi typkami , którzy mają za nic godnośc ludzką , którzy są wmieszani w sprawy nieczyste .. Ech niestety , tego typu spraw w Polsce jest coraz więcej. Nie wspomnę o reszczcie świata. Do jakich my czasów zmierzamy ,to tylko Pan Bóg wie, ale widzę że coraz gorzej się dzieje. Mimo wszystko cieszę się że żyję w Polsce , bo jescze tutaj jest inaczej . A inne kraje już dawno się pogrążyły i pracują wiadomo pod czyją peleryną . Deprawiacja dzieci , a potem nastolatków jest na ogromną skalę .

   • ania pisze:

    Współczesna młodzież ma siano w głowach zamiast mózgu! W gimnazjum na lekcjach uczniowie mają trudne dylematy który z nich ma większego, bez skrępowania i żadnego wstydu przyznają na głos, że to ma dla nich poważne znaczenie. Kiedy kolega wraca z toalety pytają się głośno czy zrobił kupę czy coś więcej przyjemnego przy okazji takie są teraz współczesne realia w szkole. Kiedy słucham nieustannie takich nowinek od siostry robi mi się niedobrze, to są zachowania wyzwalające najniższe instynkty prowadzące do wypaczenia osobowości.

 4. wobroniewiary pisze:

  Św. Antoni zajmij się tymi, którzy tak bardzo bluźnią Bogu!
  Św. Ojcze Pio – weź wymierz im z Nieba po takim siarczystym „lewym sierpowym”!
  Oj jak bardzo mnie boli to bluźnierstwo rysowania krzyży z penisami.
  Ale dziś tyle grzechów nieczystości – tak zachowują się tylko bestie w ludzkich skórach, pornografia, filmy, czasopisma, masturbacja, zaliczanie panienek dla sportu a potem…. kredka w łapę i bluźniercze malunki.
  Nie darmo NMP mówiła do Hiacynty, że najwięcej dusz trafia do piekła z powodu grzechów nieczystości!

  • Olek pisze:

   A może lepiej podziękować Bogu za łaskę wiary i pomodlić się za tych ludzi??
   co z tego że w swojej wypowiedzi posłużę się autorytetem Św. o. Pio, czy Św. Antoniego jeśli w całej wypowiedzi czuć jad gniewu, złości..?

   Boże dziękuję Ci za Światło które pozwala mi trwać przy Tobie.

   • wobroniewiary pisze:

    A kto ci powiedział, że nie modlę się za nich???
    Czyli nie mam prawa czuć oburzenia, bo samą modlitwą wszystko się załatwi?
    Nie mam prawa czuć zagniewania z tego powodu?

    • Sylwia pisze:

     Olek , ja też modlę się za takich ludzi , ale potrzeba oprócz modlitwy działania ,sama modlitwa może zdziałać cuda , lecz czasami musimy pokazywać jasno co o tym czy tamtym myślimy . Każdy z nas ma prawo czuć oburzenie bo przecierz wobec takich spraw nie da się przejść obojętnie . Każdy z nas ma prawo wyrażać swe zdanie i bronić wiary i mówić co jest jasne a co nie .

 5. wobroniewiary pisze:

  Ks. Marek Bałwas na moim profilu fb:
  „Takich rzeczy bedzie coraz więcej… tylko Ci co wytrwają do końca będą zbawieni! Módlmy się o odwagę by nie zaprzeć się swojej wiary!”

 6. Sylwia pisze:

  Właśnie przeczytałam jeden z newsów na pewnym portalu . Że jeden ze znanych aktorów mówi iż Kościół powinien być zamknęty . I że w ogóle w Polsce pwinien być laicyzm i nawet chce założyć takie stowarzyszenie . Według niego to stowarzyszenie jest uwolnieniem Polski od konkordatu , bo Koścół się wtrąca do życia publicznego itd. Nazwał naszą wiarę sektą. Tak w ogóle to on głosi jakieś chasła z New age np. to :
  „Ludzie powinni zdobywać wiedzę, która pozwoli odkryć własną, niepowtarzalną drogę duchową” . Korzystam ze wszystkich religii. Po to, żeby zdobywać wiedzę. W miarę zdobywania wiedzy odkrywa się nowe drogi, a także otwiera pewne drzwi i obszary, o których się wcześniej nie wiedziało. Wyznaję hasło „uwolnić Boga od religii”. Człowiek ma do niego dostęp, ale musi go odgruzować. Musi w tym celu zrozumieć jak działa umysł ludzki, umysł kosmiczny, czym jest ego i jakie ograniczenia wprowadza nasz sposób wychowania, cywilizacja i znane nam religie. Trzeba mieć motywację, żeby iść własną drogą.”

  Nie podam źródła tych rewelacji ,bo to ściekowy portal i dodam że to dość obszerny wywiad.
  Mimo wszystko pomódlmy się za tego aktora ++

  • wobroniewiary pisze:

   O kim piszesz?
   Pewien portal, pewien aktor…
   Konkretnie – kto?

   • Ewa pisze:

    Plucie na Kościół. Nowa rola życia Krzysztofa Pieczyńskiego?
    Krzysztof Pieczyński znów opowiada o tym, jak to jego godność jest deptana przez Kościół. Tyle tylko, że jak na razie, jedynymi „podeptanymi” są wierzący Polacy, o których aktor opowiada niezwykłe brednie.

    Czyżby Krzysztofowi Pieczyńskiemu skończyły się intratne propozycje filmowe albo teatralne? A może od dawna nie zagrał żadnej absorbującej roli, więc ma wiele czasu na refleksję? Albo marzy mu się już nie tylko aktorstwo, ale wejście w buty wieszcza, autorytetu, którego z uznaniem będą słuchali Polacy?

    2) Choroba umysłu czy opętanie? Aktor Pieczyński znów w akcji!!
    Aktor Krzysztof Pieczyński, znany w Polsce choćby z roli doktora Bruno z serialu „Na dobre i na złe” kolejny raz, w sposób bezdennie głupi mówi o Kościele. Pytanie: czy to objaw choroby, opętania czy ….

    W wywiadzie dla portalu Onet.pl, portalu który za wszelką cenę dostarcza Polakom takiej pożywki antyintelektualnej, Krzysztof Pieczyński mówi o Kościele, o tym, że kościół zawładnął duszami jak niewolnikami. Oto kilka – dla potomnych, by przestrzec ich przed takimi kretynizmami – cytatów aktora : „Krzyże, ceremonie, kadzidła, dzwony – to czarna magia, dzięki której Kościół zawładnął duszami dwóch miliardów ludzi”.

    • rzymski katolik pisze:

     Nie na darmo Chrystus wymienia głupotę wśród głównych grzechów.
     Czy czegoś brakło nam chrześcijanom w głoszeniu Dobrej Nowiny czy świat odwrócił się od nas, bo rozsmakował się aż tak w grzechu? Czy wcześniej było z tym lepiej, inaczej?
     A może tak jest nam lepiej, bo wydaje się nam że przy takich ludziach my bardziej Panu Bogu błyszczymy, jak faryzeusz w świątyni?
     Obraża nas to, gorszy – i słusznie – ale czy nas to martwi?

    • wobroniewiary pisze:

     Bardzo martwi 😦
     I bluźnierstwa przeciw Bogu i wieczność owych bluźniących i wrogów Kościoła
     Wielu życzy im piekła a powinniśmy robić wszystko, by wyrwać ich z niego…

   • ja pisze:

    To samo jest na religijnych portalach

    Aktor filmowy i teatralny Krzysztof Pieczyński – obecnie wykonywany zawód to ateista walczący z polskim Kościołem katolickim. Właśnie ujawnił swój cel: uwolnić Polskę od wpływu Kościoła
    http://www.fronda.pl/a/pieczynski-znowu-w-akcji-chce-uwolnic-boga-od-kosciola-i-zapowiada,73407.html

    • Sylwia pisze:

     Dokładnie martwi to człowieka bo każdego szkoda , szkoda każdego grzesznika który nie chce nawrócenia ,szuka ideologii i nowych wrażeń . A Bluźnierstwo boli bardzo . Módlmy się za tych co się pogublili nie potępiajmy , ale pokazujmy prawdę bo tej zakryć nie można.

 7. Sylwia pisze:

  Krzysztof Pieczyński , na łonecie ..

 8. Sylwia pisze:

  Pdać linka ? czy nie ..

 9. mariaP pisze:

  Tam, gdzie panuje prześladowanie
  //
  Żyjemy w okresie historii przypominającym ten, w którym w Rzymskim Imperium na tronie Cezarów zasiadał Julian Apostata.
  Prześladowanie Chrystusa, którego był inicjatorem, nie przypominało wcześniejszych prześladowań stymulowanych przez instynkty barbarzyńskie, lecz było spowodowane zepsuciem i utratą wiary w Chrystusa.
  Podobnie jak jego następcy we współczesnym świecie, Julian prześladował, gdyż utracił swą wiarę – i ponieważ sumienie nie dawało mu spokoju, on nie dawał spokoju Kościołowi.

  Odbył on podróż wokół Rzymskiego Imperium, aby zbadać, czy jego prześladowania odniosły sukces.
  Przybył do starożytnej Antiochii, gdzie w przebraniu odwiedzał gospody, tawerny i rynki, aby lepiej przyjrzeć się owocom swojej nienawiści.
  Jednego dnia, gdy przyglądał się tysiącom ludzi tłoczącym się ku wejściu do świątyni bożka Mitry, został on rozpoznany przez swojego dawnego, chrześcijańskiego przyjaciela o imieniu Agaton.
  Wskazując na tłum i na pozorny sukces kultu pogańskiego, Julian rzekł do przyjaciela: „Agatonie, co się stało temu cieśli z Galilei – czy ma on obecnie coś do roboty?”
  Agaton odpowiedział: „Przygotowuje on właśnie trumnę dla Imperium Rzymskiego – i dla ciebie.”

  Sześć miesięcy później Julian wbił sobie sztylet w serce.
  Następnie, rzucając ów sztylet w kierunku Nieba, przeciw któremu się zbuntował,
  gdy jego własna, nieodkupieńcza krew spadała na niego,
  wyjęknął swoje ostatnie i najsłynniejsze słowa:
  „Galilejczyku, zwyciężyłeś.”

  On
  zawsze
  zwycięża!

  // Arcybiskup Fulton J. Sheen

  Źródło: „Our Grounds for Hope. Enduring Words of Comfort and Assurance”, 2000r., str. 44-45.

 10. mama adopcyjna pisze:

  Niestety i ja potwierdzam, ze w szkole dzieci korzystaja z lazienki nie tylko by zrobic siusiu czy kupe, ale tez w celach seksualnych. Co prawda o seksie w ubikacji w czestohowskim liceum spiewal juz w latach 90tych Muniek Staszczyk (nota bene dzieki Bogu od niedawna nawrocony w Medjugorje), ale rok temu odkrylam z przerazeniem, ze takie rzeczy dzieja sie obecnie juz nawet w podstawowkach – w szkole mojego syna (pisalam juz o tym kiedys na wowit), dwoje czwartoklasistow ostro „romansowalo” w toalecie, a wypady chlopcow z tej klasy do ubikacji w celu masturbacji staly sie wrecz rutyna (grupami na przerwach, lub pojedynczo na lekcjach pod pretextem: prosze pani, musze kupe). Niestety nie koniec na tym, dwoch chlopcow poszlo dalej – dochodzilo do masturbacji na lekcji pod lawka, nawet na lekcji religii w pierwszej lawce!!! Nauczyciele nie wiedzieli poczatkowo jak reagowac, siostra katechetka wrecz udawala ,ze nie widzi, zreszta psychologowie radzili wlasnie zeby ignorowac to zjawisko (!!!). W koncu wlasnie jednak ta siostra nie wytrzymala i ostatnio w koncu walnela piescia w stol i krzyknela: przestan wreszcie! Od tej pory spokoj.. tzn w lawkach, bo wyskoki do lazienki w wiadomych celach nadal trwaja. Jakby tego bylo malo, jeden chlopak z 6kl zaraz po Bozym Ciele przyniosl do szkoly prezerwatywy (twierdzil, ze kupil w lidlu) i na przerwie w szatni udawal ksiedza rozdajacego Komunie – rozdawal prezerwatywy podnoszac w gore i mowiac: oto kondom Chrystusa! A jego koledzy udawali przyjmujacych… no po prostu małpus Dei w akcji.. Straszne to wszystko, serce peka za kazdym razem jak sie o tym wszystkim slyszy i czyta… ta ksiazeczka o przygodach malej Niny (Komunia pod obcasem).. Boze wybacz im wszystkim bo nie wiedza co czynia… a my – omadlajamy tych biednych, pogubionych ludzi, zwlaszcza te zdeprawowane dzieci i wynagradzajmy Jezusowi za te wszystkie bluznierstwa, ktore coraz czestsze dzis niestety.. zlo coraz smielej sobie poczyna.. co oznacza, ze wyczuwa, ze juz mu niewiele czasu zostalo…stad takie wzmozenie jego dzialania w swiecie dzis. Marana Tha!!! +++

  • Sylwia pisze:

   Mamo adopcyjna to co napisałaś na temat prezerwatyw jak się nimi posłużono , poprostu zatkało mnie. Skąd ci młodzi mają taką sieczkę za przeproszeniem w głowie.. ale z drugiej strony nie ma co się dziwić .. Smutne to i przerażające , że dzisiejsza młodzież postępuje w taki sposób .. czarny zbiera swoje żniwo u młodych , dlatego tak ważna jest modlitwa i wich intencji ++

   • mama adopcyjna pisze:

    Niby ten chlopak chodzi na religie, ale jego rodzice stawiaja w zyciu bardziej na „miec” niz „byc”, ciagle zapracowani, nie maja dla niego czasu, co „wynagradzaja” mu prezentami.. no a tam gdzie duchowy ugór to diabel wkracza i hula.. 😦 +++

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s