Ks. Michał Olszewski SCJ: ostrzeżenie przed szamańskimi praktykami fałszywych charyzmatyków

Proszę posłuchać, co mówi ks. Michał Olszewski w konferencji nr 2.

Nasz komentarz:
Chwała Panu! Za to, że ktoś (tu: ksiądz Michał) to napisał i nagłośnił, o szamaństwie pewnej osoby z Ameryki (Marii Vadii) wiedziałam od innego egzorcysty, ale musiałam zachować milczenie… o jak mi ciężko z tym było…..Boże, bądź uwielbiony! Jednak ks. Michał wyraźnie prosi w pozostałych kwestiach nie dopasowywać nazwisk! Przy czym jest pełen podziwu dla np. o. Józefa Witko czy o. Johna Bashobory.

Kliknij w zdjęcie i słuchaj:

michal olszewski scjlub kliknij w link: http://radioprofeto.pl/archiwum,1471.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

106 odpowiedzi na „Ks. Michał Olszewski SCJ: ostrzeżenie przed szamańskimi praktykami fałszywych charyzmatyków

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać😉

 2. wobroniewiary pisze:

  O. Michał Olszewski dobrze mówi, że ludzie traktują kapłanów jak „guru” co wyprawiali z o. Johnem, jak rwali mu z rąk Pismo Św. bo chcieli mieć „jako talizman” coś z o. Johna

  To samo było z Bratem Elia.
  On nie mógł zejść z podium, na którym był ołtarz, ludzie nie dali mu przejść poświecić obrazków i ludzi. Pchali się, dotykali szat różańcami, rękami, książkami, ocierali się… brat Elia był 20 cm ode mnie i nie dotknęłam się go bo widziałam jak on patrzy i pokazuje palcem w Niebo, że Bóg się liczy, a nie on i wtedy …. mówiąc w duchu „Boże Ty się liczysz, to tylko kapłan, jego szaty to nie szaty Twoje…” i wtedy spojrzałam i…. zobaczyłam dokładnie, bardzo dokładnie owe stygmaty.
  Ten widok pozostanie mi przed oczyma do końca życia.
  I też widząc je będę pamiętać o ranach Pana Jezusa, bo to Jezus jest jedynym moim Panem i Zbawicielem.
  Jezu kocham Ciebie❤

  • Maria z Warszawy pisze:

   Dzięki Ewa za wpisy

   • Agnieszka pisze:

    ” Wtedy jeśliby wam kto powiedział: „Oto tu jest Mesjasz” albo: „Tam”, nie wierzcie! Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą WIELKIE ZNAKI i CUDA, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, TAKŻE WYBRANYCH. Oto wam przepowiedziałem. Jeśli więc wam powiedzą: „Oto jest na pustyni”, nie chodźcie tam!; „Oto wewnątrz domu”, nie wierzcie!” /Mt. 24; 23-26/ „Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a MIŁOŚCI bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący”. /1 Kor.;13/ https://www.youtube.com/watch?v=H5vgdr_Vt4E „Wielka miłość rzeczy małe umie zmieniać na rzeczy wielkie i tylko miłość nadaje czynom naszym wartość” (Dz 302)

    • rzymski katolik pisze:

     Bardzo dziękuję i za ten wpis!
     Gdybym to ja tu napisał, byłbym momentalnie zaatakowany jako „ten, który „odwrócił swe serce od Boga i Ducha Świętego”, który jest „jak jałowiec na stepie”
     i którego grzechem „jest legalizm do n-tej potęgi”.

     Przy okazji życząc zdrowia księdzu Adamowi, przypomnę, że w polecanej przez Niego lekturze nie ma ani słowa o tym, że Bóg Ojciec chce rozmawiać o przymierzu tylko z ludźmi ze świata „oczyszczonego” (?).
     Kompilacja różnych przepowiedni i objawień (prawdziwych z fałszywymi) i wkładanie w jedne odniesień z drugich może być równie niebezpieczna jak fałszywe proroctwo.
     To oczywiście moje zdanie.
     Trochę nie ten wątek ale niech już tak zostanie, tak jest lepiej.

  • AKSORZ pisze:

   Wysłuchałem pierwszej i drugiej konferencji ks.Olszewskiego. Czy ktoś wie co się stało że ksiądz Michał nie jest już egzorcystą?

   Zgadzam się z ks.Olszewskim że nauczanie Marii Vadii jest niezgodne z nauczaniem Kościoła. Tak jak to ksiądz opisał o wykasływaniu demonów, tak i ja brałem udział w zbiorowym przyciąganiu łask Bożych na wezwanie pani Vadii i innych dziwnych zabiegach duchowych. Dobrze że ks.Olszewski zwrócił na to uwagę i zalecił wykasowanie tej konferencji z archiwum radia.

   • wobroniewiary pisze:

    Czy coś się stało, że już nie jest egzorcystą?
    Nic się nie stało.
    To nie jest posługa dożywotnia.
    Podobnie egzorcystą był kiedyś a nie jest o. B. Kocańda i wielu innych.
    W przypadku księdza Michała – dostał zaszczytne powołanie „spowiednika do zadań specjalnych” na Rok Miłosierdzia

 3. kasiaJa pisze:

  Moje „odczucia” zostały potwierdzone. Bardzo podejrzana dla mnie była/jest właśnie Armia Dzieci, M. Vadia i o. Cadeddu – teraz wiem dlaczego… Mój kochany Anioł Stróż.
  Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu
  jak była na początku, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.

  • wobroniewiary pisze:

   Tylko i aż tyle…

   Po owej Armii i ich nakłanianiach rąk na głowę umawiałam osoby do egzorcysty (z tym, że owe osoby już miały pootwierane furtki).

   Resztę zostawiam każdemu do omodlenia i przemyślenia samemu.
   Pamiętajmy, po owocach poznamy!

  • wobroniewiary pisze:

   Z krytyką o. Cadeddu – ostrożnie. Ks. Michał nic o nim nie powiedział!!!
   Z szamaństwem związana jest wnuczka masona 33-ego stopnia, a jak wiadomo przekleństwa rodzinne działają, dziadek będąc masonem najwyższego stopnia musiał przeklinać swe pokolenia, które zwrócą się do Chrystusa (wiem o tym od egzorcysty, że masoni mają taką praktykę), stąd mimo dobrych chęci owa charyzmatyczka musi zostać do końca oczyszczona (w tym z przekleństw) a nie stać „4 literami” do tabernakulum i kłaść Pismo św. na podłogę!

   Myślmy, jak mówi ks. Michał!

   Ttylko nie wylewać dziecka wraz z kąpielą.

   • elwit pisze:

    Byłam na spotkaniu z Marią Vadią. Owszem, Armia Dzieci mnie troch zaszokowała oprawą muzyczną, prowadzeniem uwielbienia. Jak dla mnie było to za bardzo agresywne. Nie wychodziłam na środek, wielbiłam Boga po swojemu, prosiłam Anioła Stróża o opiekę i do Św. Michała Archanioła modliłam się ( małym egzorcyzmem) że jeżeli by tam coś było „nie tak” dla mnie aby chronił nas . Jednak co do Marii nic co mówiła nie odbiega od nauki Kościoła Katolickiego. Ja wszystkie rekolekcje z O. Witko przesłuchałam parę razy, można powiedzieć znam na pamięć. Na jednych byłam osobiście o Duchu Św. To co mówiła Maria Vadia pokrywało się z tym co mówił O.Witko. Nic nie było co by mnie niepokoiło w jej wypowiedziach. A poza tym wszystkie książki przez nią napisane mają imprimaturum Kościoła Katolickiego.

   • Waldi pisze:

    Tylko wiara charyzmatyczna jest wlasciwa, bo mamy osobiste i pelne relacje z Chrystusem. Polecam Moc Uwielbienia i Dzieje Apostolskie a najlepiej cale Slowo Boze.oraz ks Glassa lub Jacka Skowronskiego ze Szczecina. Przed 4 laty bylem „niedzielnym katolikiem”, 1 raz w tygodniu podpisalem liste i caly tydzien bez Jezusa.. Po rekolekcjach z s. Margaritta Vallapila z Indii doznalem osobistego spotkania z Panemi kilku uzdrowien. Teraz codziennie rozmawiam z Panem a modlitwy moje i naszej wspolnoty przynosza wiele uzdrowien i nawrocen Przecietni katolicy maja duze blokady w relacjach z Jezusem i unikaja dzialania Ducha Swietego . Bez Ducha Swietego nie ma ani zycia,ani wiary ani osobistych relacji z Panem Tylko podczas zywego uwielbienia serce czlowieka otwiera sie na dzialanie Ducha Swietego. W naszych czasach trzeba mocnej ewangelizacji ulicznej popartej charyzmatami Ducha Swietego. Zreszta odpowiedz znajdzecie w Slowie Bozym i nie krytykujcie innych Sw Pawel pisze jak powinny ubierac sie kobiety w swiatynii, a jak jest teraz? Chwala Panu!

    • Maggie pisze:

     @Waldi: wiara jest wiarą a charyzmat charyzmatem. Wiara może być silna lub słaba, a charyzmaty to dary powiązane z wiarą. Czytanie Pisma Świętego wzmacnia wiarę, pozwala jej wzrastać.

    • AKSORZ pisze:

     Jesteś w poważnym błędzie ! Chociaż jestem tradycjonalistą to uważam że słowa TYLKO są absolutną sprzecznością z działaniem Ducha Świętego. Nie podoba mi się to co dzieje się za sprawą charyzmatyków ale nie odrzucam ich działań w Kościele w całości. Szkoda że nie pamiętam które , ale jedno z kazań ks.Pawlukiewicza o tym traktowało , to znaczy o tym jeżeli ktoś mówi TYLKO to czy tamto – to poważne zamykanie Boga wedle swoich upodobań

    • Maria z Warszawy pisze:

     @Waldi, dzisiaj mężczyźni też nie są lepsi.

    • Maggie pisze:

     Mario, masz racje. ze mezczyzni maja swoj udzial i nie jest tak, ze to tylko kobiety ulegaja szmato-modzie. Ludziom, w wiekszosci, zas przewrocono w glowie, bo dla wielu modny szmato-styl staje sie najwazniejszym osiagnieciem, wrecz celem zycia. Panuje w modzie nie tylko totalna brzydota ale i negliz – ktory jeszcze szpeca tatuaze.

     Dodajmy, ze najslynniejszymi projektantami mody sa MEZCZYZNI (!) i to oni dyktuja trend. Kto choc raz popatrzyl na gale oskarowa, to tam gwiazdy i gwiazdeczki …pytane o kreacje, odpowiadaja ze nosza .. takiego czy innego projektanta(!) .

     Coco Channel, ktora wydawala sie rewolucyjna,i jak dobrze sie przyjrzec, lansowala wygode i umiar.

     Wszyscy sa winni uleganiu presji osob, gloszacych swobody w strojach, z ktorymi idzie w parze swoboda w obyczajach; osob, dla ktorych umiar i schludnie to: nuda i nudnie, zas lansowanie negliza w gore i dol krzyza , rzekomo, do idealow zbliza.

  • Agnieszka pisze:

   Okazuje się, że nie tylko czytać, ale i słuchać ze zrozumieniem trzeba. Ks. Michał mówi wyraźnie w drugiej konferencji, że nie ma na myśli ks. Witko, o. Bashobora i o. Antonella (o. Cadeddu), którzy są wielkimi charyzmatykami. Nie mówi nigdzie o o. Cadeddu.

   • wobroniewiary pisze:

    Którego imię Antonello.

    Ps. Ks. Michał mówi też o umiarze we wszystkim. Dziś z mojej parafii był wyjazd do Sokółki. Owszem, mogłam jechać…ale chyba by mnie zmęczoną to nosili na noszach albo wzywali karetkę
    Trzeba wybierać tak, by nie zaniedbac obowiązków stanowych.

    16 czerwca w Lublinie (tylko 70 km ode mnie) były relikwie św. Ojca Pio ale ja pojechałam dalej (nie dla własnego ja, ale łączyłam to z rozmowami o pracy)
    Módlcie się za mnie, jedno z biur: liczę na stałą współpracę, drugie….. zaproponowało mi pracę…niewolnika. 4-5 kompletów tłumaczenia dziennie (kilka dokumentów) po…. uwaga….6 zł za komplet czyi 6-8 godz. zajęcia i „aż” 24,oo-30,00 zł dniówka.

    Ale wierzę, że inne rozmowy przyniosą efekty i Boże owoce

 4. magda pisze:

  Rok temu byłam na rekolekcjach z Jamesem Manjackalem i byłam zachwycona….

 5. Adam pisze:

  Szczęść Boże. Nie napisałem nic na temat O.Antonello tylko o O.Caddedu!
  …..(edycja)

  • wobroniewiary pisze:

   Adamie, sam masz przekazy od złego ducha, jak mógł ci to przekazać Bóg Wszechmogący?

   Wszechmogący i Wszechwiedzący wie, że Antonello i Cadeddu to jedna osoba😀😀😀
   To imię i nazwisko tej samej osoby

   • Adam pisze:

    Kochana Ewo i pozostali bracia i siostry przepraszam pomyliłem się ale miałem z twarzy na myśli o. Enrique(proszę o sprostowanie jeśli można z Caddedu na o.Enrique Porcu). A ich pomyliłem prosty nędzny nieużytecznym sługa Pana,Maryja mówi w „Myślach Różańcowych”znalezienie Pana Jezusa, że „Wiedza połączona z pychą bez miłości doprowadziła kapłanów i uczonych w piśmie do Niewiedzy”,z miłością proszę uważajcie Kochane dzieci Maryi, Po Mari Vadia, Armia dzieci, Manjackal, Tardif, DeGrandis byłem u spowiedzi i gdy wymieniałem rekolekcje na których byłem u nich,że ich słuchałem to zacząłem mieć szarpania normalnie przy księdzu,ale po tym miałem w sercu pokój i radość aż uścisnąłem spowiednika naprawdę Wielka Chwała Bogu Ojcu Wszechmogącemu Panu Zastępów🙂

 6. Adam pisze:

  proszę uważać jeszcze na „ŻYWEGO PŁOMIENIA” jest Bardzo Niebiezpieczny, z Panem Bogiem Ewo i Wszyscy Bracia i Siostry w Panu i Maryi🙂

  • wobroniewiary pisze:

   Wiemy o tym Adamie😉

   Żywy Płomień, Mieczysława Kordas (czytaj: „Miecia-plecia”), Maria z Irlandii czyli MBM lub Mery i kilku innych.

   WIEMY, BO TAK NAUCZA KOŚCIÓŁ A NIE NASZE WŁASNE JA – wiele osób ma natchnienia od Ducha Świętego czy od Anioła Stróża, ale zawsze bez wyjątku konsultuje to u kratek konfesjonału, a Ty?
   Rzucasz swoje nazwiska i podajesz link, mimo, że ks. Michał mówi zupełnie co innego niż Ty!

 7. Anna EM pisze:

  Moja córka była niedawno na rekolekcjach z Marią Vadią. Niektóre rzeczy wydawały jej się dziwne. Była tam też Armia Dzieci… Mówili, że trzeba płacić dziesięcinę i składać wysokie ofiary, żeby „się zabezpieczyć” bo jak nie to Boga okradamy.Niezależnie od tego czy ktoś miał spoczynek czy nie, kazali wszystkim leżeć. Maria Vadia modliła się nad chętnymi o dar snów i wizji (a prawie wszyscy byli chętni). Ponadto uwielbienie było jakieś nienaturalne, córka mówiła że jeden człowiek biegał i krzyczał jakby w transie.

 8. rzymski katolik pisze:

  Bardzo dziękuję za wstawienie nauk tego księdza. Dobrze, ze chociaż on jeden nie ma krasnali we łbie, bo ostatnio taka grypa duchowa się nam potwornie szerzy, drogą kropelkową i nie tylko.
  Wsłuchujmy się zatem w Drugą Konferencję i wyciągajmy wnioski, kto tylko może i potrafi.

  Z Panem Bogiem!

 9. Maria pisze:

  Kilka lat temu byłam na spotkaniu z Marią Vadią w kościele pw. Wieczerzy Pańskiej w Lublinie. Siedziałam na ławce zaraz za jej plecami. Byłam mocno zdziwiona i zszokowana zachowaniem tej Pani. Z jednej strony głosi Chwałę Jezusa, z drugiej w czasie Przeistoczenia gdy Pan Jezus na słowa kapłana zstępuje na ołtarz i w czasie podniesienie Hostii przed Komunią św siedziała na ławce. Wszyscy oprócz jej znajomej, siedzącej obok niej klęczeli. Myślałam, że ma trudności natury zdrowotnej. Moje wątpliwości zostały rozwiane co do sprawności fizycznej w dalszej części spotkania. Potwierdzę też, że Pismo Święte położyła na stopniach ołtarza. Wolne ręce potrzebne były do machania na uwielbienie Jezusa. Nie chcę nikogo oceniać, ale dla mnie takie zachowanie było mocno niewłaściwe i dziwne.
  Ewa, ja mam bliżej do Lublina i mogłam adorować relikwie św. Ojca Pio. Pamiętałam w modlitwach o Was /adm/ i polecałam intencje wszystkich czytelników strony wowit

 10. Aga pisze:

  Bardzo dobra konferencja! Idealnie w punkt. Daje do myślenia

 11. Witek pisze:

  Kochani znam o. Antonello Caddedu. Jest założycielem naszej wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. Bardzo proszę wsystkie osoby zanim wypowiedzą się negatywnie, oczerniając wspaniałych, tak WSPANIAŁYCH kapłanów naszego Pana aby się zastanowiły co piszą i co mówią. Tak przynajmiej trzy razy.

  – „Wszyscy dzięki wierze jesteście synami Bożymi w Jezusie Chrustusie” Ga 3, 26-29

 12. Joanna pisze:

  Czy ktoś mógłby podać, który to link i w której minucie ks. Olszewski mówi o Marii Vadii?

  • wobroniewiary pisze:

   W II konferencji, proszę ją odsłuchać🙂

   • Ela Elcia pisze:

    Proszę zauważyć, że Profeto jest prowadzone przez Ojca Michała Olszewskiego, i na nim również znajdują się archiwalne rekolekcje z Marią Vadią. Więc uważałabym z tym domyślaniem się która to osoba, ponieważ nigdzie nie padło nazwisko. Poza tym książki , które napisała i zostały przetłumaczone na język polski posiadają IMPRIMATUR. Uważajmy proszę z oskarżeniami co do osób z imienia i nazwiska. To wprowadza zamieszanie i na pewno nie jest Boże. Gdyby było nierozeznane , żaden biskup odpowiedzialny za wspólnotę lokalną czy diecezję , nie pozwoliłby na prowadzenie tak wielkich spotkań na halach, przy własnym współudziale i kapłanów . W jednej z konferencji Ks. Michał mówi o pewnym zagrożeniu we wspólnotach które potrafią skupić na czymś co jest demoniczne a co nie, i kłócić się czy jakiś różaniec jest demoniczny a jaki nie, natomiast nie formują się w duchu Kościoła. Prosżę to rozważyć.

    • wobroniewiary pisze:

     Nazwisko Marii Vadii podałam, ponieważ:
     – to jedyna charyzmatyczka (ona, r. żeński) jeżdżąca po Polsce stająca tyłem do tabernakulum, kładąca Pismo św. na podłodze.
     dalej:
     – ucząca prorokowania (jakby tego można było się nauczyć!!!)
     – informacje mam od innych kapłanów i egzorcystów i jeśli trzeba to w kurii podczas „przesłuchania” jestem w stanie podać co gdzie kiedy i od kogo
     – 2 osoby, znane mi osobiście mają wielkie problemy po rekolekcjach z ta panią, jedna osoba korzysta z pomocy egzorcysty, druga w Anglii jest w psychiatryku.
     – ostrzeżona, ostrzegam!

    • AKSORZ pisze:

     Ja zdaję sobie sprawę że Maria Vadia jest akceptowana przez niektórych kapłanów lub biskupów. Mogę jednak zaświadczyć że podczas jej rekolekcji w Łodzi na których byłem , działy się podobne rzeczy jak na załączonym filmiku powyżej.

     „Gdyby było nierozeznane , żaden biskup odpowiedzialny za wspólnotę lokalną czy diecezję , nie pozwoliłby na prowadzenie tak wielkich spotkań na halach, przy własnym współudziale i kapłanów ” – i tutaj się nie zgadzam. To że uzyskano zgodę biskupa czy proboszcza na zorganizowanie rekolekcji nie oznacza że głoszona nauka jest bezpieczna. Wiele z nich to są chwytliwe nowinki charyzmatyczne przesiąknięte praktyką zborów protestanckich , a nie sprawdzona nauka Kościoła poparta wiekową Tradycją.

     „W jednej z konferencji Ks. Michał mówi o pewnym zagrożeniu we wspólnotach które potrafią skupić na czymś co jest demoniczne a co nie, i kłócić się czy jakiś różaniec jest demoniczny a jaki nie, natomiast nie formują się w duchu Kościoła” – zgadzam się. Właśnie spowodowane jest to chwytaniem różnych zmiksowanych form pobożności jakby te Stare sprawdzone były nieskuteczne – stąd to się bierze. Dziękuję za uwagi.

    • ania pisze:

     Maria Vadia miała fantastyczne wykłady o języku i konsekwencjach grzechów języka, przebaczeniu i wielu kwestiach, ale nie wiem co dalej robi. Każdy z nas może w coś wpaść, egzorcyści sami nawzajem też muszą się egzorcyzmować.

    • wobroniewiary pisze:

     Aniu, wiem jak dużo jest poranień, nie zmuszajcie mnie do ujawniania, który to egzorcysta prosił usunąć wpisy z nią, bo powiem tyle – najbardziej znany chyba i nie bojący się głosić prawdy w Polsce i za granicą, a ma kilka jej podopiecznych teraz na „macie duchowej”

    • AKSORZ pisze:

     Mi bardziej chodzi o to że np. podczas modlitwy była gra na emocjach tłumu. Najpierw wyliczała prawdopodobne grzechy zebranych na hali , potem zachęcała aby brać i przyciągać łaski o które się prosi. Wyglądało to tak że osoby miały wyciągnąć ręce w górę i przyciągać do siebie upragnione łaski. Albo nauka rozeznawania . Najpierw był długi wykład po którym osoby dobierały się w pary , modliły się nad sobą nakładając ręce i raptem ALLELUJA zdecydowana większość rozeznała trudności osoby nad którą się modliła … takie dziwne zagrywki , a wszystko okraszane nastrojową muzyką Mocnych w Duchu. Potem były proroctwa bez potwierdzenia że np. pytała się czy na sali jest jakaś … powiedzmy Małgorzata. Jak się ktoś zgłosił to mówiła że „Pan ma dla ciebie wielki plan , musisz tylko wybaczyć samej sobie itd.” i tak kilka innych „proroctw” potem wskazywała miejsca na sali gdzie widziała Aniołów. Potem. Jedno proroctwo dotyczyło ks.Racława , powiedziała że będzie miał swoją własną telewizję. Różne takie sceny miały miejsce.

     Oczywiście rozumiem że zaraz zostanę zaorany brakiem miłości i oczernianiem i czym tam jeszcze.

     Nie chodzi o to że ja nie wierzę że Duch Święty może w taki sposób zadziałać w Kościele. Jednak nie wierzę że można takie łaski uzyskać w expresowy sposób jeżdżąc na spotkania ze znanymi charyzmatykami. Bardzo podoba mi się to co mówi ks.Glas na ten temat popularnych uzdrawiaczy w UK czy USA. Apeluje on o ostrożność , nie wyklucza że może dojść do uzdrowienia na pewnym etapie ale nie należy zbytnio ufać znanym nazwiskom. Ja osobiście takiej rozwagi tam absolutnie nie widziałem:

    • wobroniewiary pisze:

     Ach, ks. Recław… modlę się za niego… te tańce w prezbiterium podczas Triduum w Wielkim Poście i zablokowanie mnie za to, że tylko spytałam, czy szanując wolność wyboru – udzieli mi Komunii św. gdy uklęknę, zablokowanie mnie i zwyzywanie od skostniałych tradsów i lefebrystek … mnie🙂

    • ania pisze:

     Rozumiem, Pani Ewo wypowiedź Pani jest niezwykle cenna i sama będę teraz ostrożna!

    • Sylwia pisze:

     „Kobiety mają na tych zgromadzeniach milczeć; nie dozwala się im bowiem mówić, lecz mają być poddane, jak to Prawo nakazuje. A jeśli pragną się czego nauczyć, niech zapytają w domu swoich mężów! Nie wypada bowiem kobiecie przemawiać na zgromadzeniu. Czyż od was wyszło słowo Boże? Albo czy tylko do was przyszło? -czytamy w pierwszym liście do Koryntian (14, 34n).

 13. KamilaRCH pisze:

  Powiem wam jedno ŻADNA OSOBA SWIECKA JEŚLI NIE OTRZYMAŁA OD BOGA DARU UZDRAWIANIA NIE MA PRAWA NAKŁADAĆ NA GŁOWĘ DRUGIEJ OSOBIE RĄK TO SŁOWA O.WITKO, LUB O.PACYFIK…..sama padłam ofiarą i musiałam iść wiele razy na modlitwę o uwolnienie po tych rzeczach……..O.CADEDDU JEST OD BOGA

  • wobroniewiary pisze:

   No przecież cały czas to mówimy i czynimy wpisy na ten temat.

   Wiem, bo miałam łaskę asystować na egzorcyzmach przy osobie, której ktoś wcześniej ze świeckich nakładał swoje łapy na głowę
   https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2015/07/24/ku-przestrodze-modlitwe-oraz-blogoslawienstwo-z-nalozeniem-rak-na-glowe-moze-stosowac-wylacznie-kaplan-malzonkowie-i-rodzice/

   Twoje zdanie „JEŚLI NIE OTRZYMAŁA OD BOGA DARU UZDRAWIANIA NIE MA PRAWA NAKŁADAĆ NA GŁOWĘ DRUGIEJ OSOBIE RĄK” zawiera pułapkę – tu trzeba dopowiedzieć „daru, potwierdzonego przez Kościół” bo każdy powie „ja mam dar….” to muszą być osoby typu Alan Ames, mające przewodnika duchowego stale mu towarzyszącego, chociaż Alan Ames kładzie rękę na ramię i trzymając w drugiej ręce krzyż św. Benedykta, czyni nim znak krzyża nad nami. Rąk na głowę nie kładł.

   Czyli nie do końca można się zgodzić z tym co piszesz, bo uczestnicy spotkań z M. Vadią uczyli się prorokować, uzdrawiać i kładli swe łapy na głowę a mówili „mamy dar uzdrawiania…”

   • ania pisze:

    Zgadzam się to brzmi jak pułapka nikt nie ma daru uzdrawiania i nie może go otrzymać z nałożeniem rąk nawet kapłan uzdrawiać może tylko Bóg przez kapłanów, którzy są posłuszni Kościołowi, a o tym trzeba koniecznie wiedzieć kiedy ktoś decyduje się na uczestnictwo w takim spotkaniu. Ostatnio nawet jeden ksiądz zabronił mi kładzenia rąk na głowie z modlitwą osobie która miała poważne problemy życiowe, nigdy tego nie robiłam i nie miałam zamiaru robić, ale ksiądz znając problem przestrzegł mnie niejako, że gdybym to uczyniła sama wpadłabym w tarapaty. Miałam również zakaz dotykania tej osoby! Jak widać kładzenie rąk na głowę komuś i pozwalanie niepewnym osobom, żeby to czynili względem nas może przynieść zgubne i poważne konsekwencje.

  • Sylwia pisze:

   Ten cytat z Pisma Świętego, oczywiście tyczy się do Marii Vadii , myslę że kobieta powinna owszem dawać świadectwo swej wiary ale w inny sposób .

   • Sylwia pisze:

    Nie tak dawno w Polsce gościła Patryja Talbot ,i wdać różnicę że ta kobieta idzie inną drogą , wydaje mi się że taką jaką powinna isć .

 14. Alicja pisze:

  „Panie świeć nad jej duszą”
  Tak dzisiaj w myślach usłyszałam gdy to przeczytałam.

 15. AKSORZ pisze:

  Chciałbym odnieść się do modlitwy bardzo popularnej wśród wiernych o jednorazowe uwolnienie 1000 dusz czyścowych. Jest to modlitwa , która rzekomo była ujawniona św. Gertrudzi.
  Poniżej uświadamiam o fałszywości tej modlitwy jest to kopia mojego maila do przyjaciela:

  Niedawno po raz kolejny natknąłem się na nią na jednej stronie katolickiej , która zachęcała do jej odmawiania. Wszedłem w wymianę zdań z administratorem tej strony i owoc tej rozmowy chciałem Ci napisać , ponieważ ta fałszywa modlitwa jest nieustannie kopiowana. Treść powyższej obietnicy przypisanej do modlitwy pochodzi z książki kanadyjskiej sekty melanistów (tzw. ANKCH).Doskonale wiem że wiele źródeł i stron katolickich podaje tą modlitwę jako wskazaną do odmawiania za dusze czyścowe. Obietnica jest chwytliwa ponieważ małym kosztem ma uwolnić 1000 dusz z czyśca ale objawienie to nie posiada imprimatur Kościoła i tu jest moim zdaniem największy haczyk. Modlić się o dusze czyścowe powinno się jak najbardziej ale głoszenie że za jedną modlitwą z czyśca zostanie uwolnionych 1000 dusz jest po prostu błędem.

  „Prawda jest taka, że bardzo trudno jest uzyskać 1 (!) odpust zupełny, ze względu na ludzkie przywiązanie do grzechu, a takiego stanu duszy wymaga uzyskanie odpustu, a co dopiero 1000…. to jest kłamstwo, które szkodzi każdemu kto w to uwierzy. Wypacza wiarę (zmysł wiary) i prowadzi prostą drogą do Diabła, czyli ojca kłamstwa. „
  Moim zdaniem zagrożenie jest takie że można sobie odpuścić posty , różaniec , intencje mszalne czy w końcu same odpusty za zmarłych skoro jedną prostą pobożną modlitwą można uczynić więcej dobra dla dusz czyścowych niż wymienionymi powyżej. Przecież to po prostu nie klei się do innych objawień prywatnych potwierdzonych przez Kościół danym nam przez Pana Jezusa czy Maryję i jest pobożnym kłamstwem , które wielokrotnie powtarzane zostało uznane za prawdę.
  Teraz moje zdanie poprę dowodami źródła modlitwy.

  Co do samej sekty melanistów to :

  „Istnieje w krajach zachodnich, głównie w Kanadzie sekta tzw. „melanistów”. Oni to właśnie w wydawanych książkach i kasetach opowiadają rzeczy nieprawdziwe na temat objawienia w La Salette. Chętnie piszą o tajemnicach saletyńskich i podają wymyśloną regułę zakonu tzw. „Apostołów Czasów Ostatecznych”. Dla zmylenia ludzi, proponują swoje publikacje nawet wydawnictwom katolickim i kto nie zna dokładnie tematyki saletyńskiej, może zostać wprowadzony w błąd. W Polsce pojawiają się różne tego typu tłumaczenia i publikacje. Przed laty została omyłkowo wydana książka „Pasterka z La Salette”, która została wycofana. Również Księża Marianie wycofali kasetę video wyprodukowaną na życzenie melanistów. Nie znając dokładnie tych zagadnień, można uczynić wiele zła. Bardzo dziwnie brzmi powoływanie się na objawienie Matki Bożej i przypisywanie Jej słów, których nigdy nie wypowiedziała. Z broszurą „Armia Najdroższej Krwi Jezusa Chrystusa” nie mamy nic wspólnego. Podane tam informacje o Matce Bożej Saletyńskiej są nieprawdziwe. Prosimy więc nie kupować ani nie rozpowszechniać takich publikacji. ”

  Opis można zobaczyć w tej publikacji – przestrzegam przed kupowaniem

  http://sanctus.com.pl/szczegoly/2640/armia_najdrozszej_krwi_jezusa_chrystusa

  Jeszcze raz ostrzegam że ta książka finalnie została przez Kościół odrzucona i NIE POSIADA IMPRIMATUR jednakże wiele pobożnych osób w tym i siostry zakonne przekazują sobie ten modlitewnik gdyż posiada on bardzo chwytliwe modlitwy , które są oparte na fałszywych objawieniach chociażby w Marpingen , wypaczyli objawienie krzyża z LaSalette i innych. Temat jest dosyć szeroki i nie chciałbym opisywać wszystkich błędów i fałszywych modlitw sekty ANKCH. Podsyłam link gdzie trzy pierwsze tematy od góry podejmują opisany przeze mnie temat:
  http://www.traditia.fora.pl/pytania-natalii15,59/
  Wszystko o czym pisze można sprawdzić w w/w książce. Dla przykładu modlitwa za dusze czyścowe jest podana na str nr 5 tego modlitewnika (posiadam wersję pdf , mogę podesłać na maila)

  Na koniec wypowiedź ze strony saletyńskiej na temat tej książki:
  „Jużnieraz tłumaczyliśmy, że objawienie w La Salette nie ma nic wspólnego z książką „Armia Najdroższej Krwi Chrystusa”, gdzie taka informacja została zamieszczona. Tę książkę wydała sekta melanistów w Kanadzie. Melaniści działają także w Polsce i wydają broszury, kasety magnetofonowe i video, dlatego bądźmy ostrożni z kupowaniem tych rzeczy od osób, które niewiele wiedzą na temat objawienia i Orędzia saletyńskiego.„

  • wobroniewiary pisze:

   Wiesz, co traditia fora piszą o Mediugorje i o nas?
   Nie czytam, bo nie przeżyłabym wylewów i zawałów po tym, co wypisują!

   • AKSORZ pisze:

    W sumie nie wiem ale skoro tak piszesz to pewnie nic ciekawego ale ja nie bazuję na ich zdaniu lecz na własnym i dlatego czytam to forum i czasami zamieszczam komentarze. Moja wypowiedź dotyczyła tej fałszywej modlitwy a nie opinii na temat tego forum. Równie dobrze mógłbym napisać że wiem co na tym forum wypisuje się na tradycjonalistów dlatego nie czytam WOWiT.

    • wobroniewiary pisze:

     Dla mnie wystarczy, że Teresa administrator „traditiafora” figurę Chrystusa Zmartwychwstałego z Medziugorje nazwała „pokraczną figurą” (łatwo to znaleźć na owym forum)
     Nawet jeśli się komuś nie podoba jakaś figura to można ja nazwać pokraką? co tam jest takiego pokracznego? to jest katolickie podejście? z jakiej to się wywodzi „tradycji”?
     Jeśli objawienia z Medziugorje nie są jeszcze zatwierdzone przez Kościół i nie wiemy czy i kiedy zostaną uznane, to zamiast czekać na to co powie w tej sprawie Watykan na „traditiafora” Królową Pokoju nazywa się „diaboliczną zjawą” a przecież mamy wezwanie w Litanii:
     Królowo Pokoju – módl się za nami! (dodane w 1917 roku więc chyba dobre bo przed SW II)
     Swojego czasu usiłowała wpisywać swoje komentarze również u nas ale wylewało się z nich tyle jadu na wszystko co jest po SW II (włączając w to św. Jana Pawła II) że nie nadawały się do publikacji na jakiejkolwiek stronie tym bardziej na blogu katolickim.
     /Admin/

 16. AKSORZ pisze:

  Co do o.Antonello i Enrique to byłem dwa lata temu na rekolekcjach z nimi. Na tamten czas mojej formacji duchowej byłem nimi zachwycony. Było to dla mnie coś super hiper szalonego , radosnego i nadzwyczajnego w swojej formie. Gdy dzisiaj wspominam te rekolekcje bardziej czuję niepokój niż tamtą euforyczną radość. Proszę zobaczcie krótki film przeze mnie nagrany:

  https://drive.google.com/open?id=0B_NZz4kEfgGRZVFGRDc2M1E4eVk

  Było to wyjście o.Porcu do ludzi z Najświętszym Sakramentem. Nagrałem krótki fragment ale ksiądz przez dłuższy czas chodził i błogosławił ludzi Najświętszym Sakramentem. Wszystkiemu towarzyszył totalny chaos , oklaski gwizdy i krzyki … radości. Teraz widzę że to była nakręcona histeria , a nie pokorna Adoracja Hostii Najświętszej. Zobaczcie , o.Enrique przeciska się z trudem pomiędzy ludźmi którzy o zgrozo dotykają rękoma Monstrancji ! (0:50min) Jeżeli to nie jest bezczelność to ja już nie wiem co trzeba zrobić w żeby bardziej zignorować sacrum. Ludzie biegali po hali z jednej i drugiej strony , stawali do kolejki po kilka razy. Ja również dopuściłem się dotknięcia Monstrancji. Kapłan niesie monstrancję nie dotykając jej gołymi rękoma (co prawda welon z jednej ręki mu się obsunął) , a pobudzeni wierni dotykają Monstrancji rękoma ! Czy to nie jest poważne nadużycie? Czemu miało to służyć ? Dodatkowo byłem świadkiem takiej sytuacji że w pewnym momencie jakaś osoba (nie wiem czy opętana czy psychicznie chora) rzuciła się na księdza i zaczęła przewracać go z Monstrancją na ziemię. Nagle w wyniku szarpaniny drzwiczki od monstrancji się otworzy i widziałem jak Hostia zaczęła się wysuwać z Monstrancji. Dosłownie w ostatniej chwili o.Enrique schował Ją z powrotem i zamkną drzwiczki od Monstrancji , a szaloną kobietę odciągnięto. Przez takie zachowanie kapłana Pan Jezus został znieważony podczas publicznego wystawienia. Obecnie jestem BAAARDZO ostrożny co do różnej maści charyzmatyków … po prostu widzę że pomimo założeń pogłębiania wiary są łamane przepisy liturgiczne i mają miejsce przedziwne incydenty niby ponad naturane. Osobnym tematem jest osoba pani Marii Vadii na której rekolekcjach byłem u Jezuitów w Łodzi. Tam też działy się niezłe cyrki.

  • ania pisze:

   Aksorz wielbienie i chwalenie Boga było od zarania i nie wymyślili tego protestanci. Katolicyzm do niedawna był tak skostniały, że dopiero grupy Odnowy go rozlużniły i dały upływ uczuciom relacjom serdecznym z Panem. No i co z tego, że miały korzenie w zielonoświątkowcach. Król Dawid wielbił i tańczył przed Arką wyrazając swój zachwyt i wdzięczność Bogu. Pan oczekuje wielbienia które towarzyszy uwolnieniu najczęściej. Inna rzecz, że wiele grup tylko sobie wielbi, podśpiewuje, często traktując Pana z małym szacunkiem i w ogóle się nie rozwija, bo nie ma odpowiednich kapłanów. Inne rygorystyczne grupy leżą krzyżem ale wielbić nie potrafia i uważają, że wyciągnienie rąk do Boga jest obrazliwe.Trzeba mieć własny rozum. W mojej małej miejscowości nieraz na Wieczorze Uwielbienia kapłan przechodził przez Kościół z Najświętszym Sakramentem do każdego rzędu w ławce i każdy mógł dotknąć Pana Jezusa.

   • Agnieszka pisze:

    …i na tym „skostniałym” Katolicyźmie wychowało się tylu wspaniałych świętych, że nie sposób ich tu wszystkich wymienić. Nie bał się mówić PRAWDY, pokorny, Święty Kapłan, jak dla mnie, na wzór Serca Jezusowego. Na Jego Msze Święte przychodziły tłumy: https://www.youtube.com/watch?v=hbjvOj0Yyxw

   • AKSORZ pisze:

    Czy Twoim zdaniem fragment o tańczącym Królu Dawidzie który jest zawsze przedstawiany jako dowód na to , że zachowywanie się w Kościele lub na spotkaniach jak Protestanci na swoich uwielbieniach jest właściwe? Rzesze świętych katolickich swoją pokorą i leżeniem krzyżem zbudowały Kościół bez tańców i modlitw niewiadomymi językami i co ja co ale na pewno nie można zarzucić im że nie potrafiły wielbić Boga.

  • ania pisze:

   DO AKSORZA
   Modlitwa uwielbienia i wychwalania Boga zawsze była wszędzie podstawowa już w Starym Testamencie, jak kto czyta Pismo Święte , Psalmy to wie, jak nie czyta to nie wie. Oczywiście są też modlitwy, prośby najchętniej wybierane (prosiakami) jak je określił zdenerwowany na naszą interesowność ks.Glas i ma racje. Jest tak skuteczna Modlitwa Uniżenia i różne formy pokuty jak mam nadzieję wiesz posty, jałmużna, Droga Krzyżowa, modlitwy wynagradzające ale mówienie, że na tych zbudowano niby katolicyzm a nie na wychwalaniu Boga i oddawaniu Mu czci w chwaleniu Go jest według mnie herezją. Uśmiecha się brak wiedzy, nie czytanie Pisma Świętego, oddawanie czci i chwały Bogu było zawsze podstawowe. I słusznie, że się do tego zachęca. Istnieją tacy nieboży ludzie którzy jednak wszystko w czambuł potępiają i właśnie możesz posłuchać odpowiedzi na pytania księdza Glasa co sądzić o takich osobach, które wszystko co posoborowe trzeba potępić i pieśni i tych co odprawiają nowe Msze Święte jak Glas czy Witko. Ks. Piotr mówi co ja zrobię, że już kiedy miałem święcenia były nowe msze, które odprawiam jak mogę najlepiej. Cenię bardziej trydenckie ale mogę te odprawiać i robię to z całym sercem. Ilu tych gorliwych kłaniających się Bogu do ziemi pokutników jest najbardziej nienawistnych do ludzi, ustawicznie oceniający i oskarżający. A przecież szatan to oskarżyciel i ten kto krytykuje, ocenia. W ogóle te twierdzenie, że ludzie na pokorze i leżeniu krzyżem zbudowali Kościół jest chore. Każdy wierzący powinien ćwiczyć się w pokorze, uniżać przed Bogiem ale to nie znaczy, że na tym zbudowano Kościół trzeba czytać dzieje Kościoła. Co do niewiadomych języków można je tłumaczyć nikt nie każe nikomu biegać na Msze o Uzdrowienie i Uwolnienie i modlić się językami. Ludzie się jednak pchają bo tylko tam mogą się dziś (poza lekturami) dowiedzieć ważnych rzeczy, oddać Zbawicielowi, uzdrowić, uwolnić, otrzymać radę. Bez powodu nie biegają do Ojca Witko, ks.Glasa,czy Bashabory. To chyba nie przypadek, że właśnie ja znalazłam tam Modlitwę Uniżenia, od której zaczęło się moje prawdziwe nawracanie.

 17. Witek pisze:

  AKSORZ ja też byłem na tym spotkaniu. Odpowiem Ci na dwa sposoby: Ew. wg św Marka 5,21-34 (Gdy Jezus przeprawił się….zebrał się wielki tłum…., Kto się Mnie dotknął), Ew wg św. Łukasza 8, 40-48 (Gdy Jezus powrócił, tłum przyjął Go z radością…., tłumy napierały na Niego…, Kto się mnie dotknął). Mówisz: „Obecnie jestem BAAARDZO ostrożny ….”, to bądź, ale nie oczerniaj, nie osądzaj księży, którzy prowadzili rekolekcje. A czy takim samym znawcą jesteś odnośnie intencji ludzi, którzy tam byli? Dlaczego w Twojej wypowiedzi brakuje miłości? Dlaczego osadzasz, jako „fachowiec”, może należało by użyć sformułowania: wydaje mi się, jakoś tego nie mogę zaakceptować, wolę bardziej tradycyjną adorację….

  Podsumowując: Odpowiem słowami z Ew wg św. Mateusza 5, 11-12: ” Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają ….gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was”.

  Jeżeli masz osądzić, to lepiej przemilczeć…, a jeżeli zrobisz tyle dobrego dla innych osób, w wielu krajach, co Ci dwaj Księża to wtedy będziesz skromny i nie będziesz osadzał…., będziesz się zajmował tylko miłością do Boga.

  • AKSORZ pisze:

   „Ew. wg św Marka 5,21-34 (Gdy Jezus przeprawił się….zebrał się wielki tłum…., Kto się Mnie dotknął), Ew wg św. Łukasza 8, 40-48 (Gdy Jezus powrócił, tłum przyjął Go z radością…., tłumy napierały na Niego…, Kto się mnie dotknął)” – proszę nie podciągaj nauki Jezusa z tych ewangelii do łamania przepisów liturgicznych obowiązujących w Kościele. Ten tekst nie o tym mówi.

   „Nie oczerniaj, nie osądzaj księży, którzy prowadzili rekolekcje. A czy takim samym znawcą jesteś odnośnie intencji ludzi, którzy tam byli? Dlaczego w Twojej wypowiedzi brakuje miłości?” – Posłuchaj … to że opisuję to co przeżyłem i jakie wyciągam z tego wnioski to nie osądy czy oczernianie. Równie dobrze mogę tak przekręcić Twoją wypowiedź i na końcu stwierdzić że mnie osądzasz – wiem że tak nie jest. To po prostu zwyczajna wymiana zdań. Dlaczego tak mówię ? Z miłości do Chrystusa i troskę o to aby był należycie traktowany w Kościele oraz dlatego że sporo osób zachłystuje się cudotwórcami z zagranicy i nie tyko , jeżdżą na płatne rekolekcje po cud i uzdrowienie zamiast prawdziwie zawierzyć się Bogu przez Niepokalane Serce Maryi.

   ” Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają ….gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe na was”. – I znowu odpowiadasz mi Ewangelią na ewidętne niechlujstwo i zaniedbanie , którego byłem świadkiem i opisałem. Rozumiem że im więcej zaniedbań i uchybień wrzasku i emocji podczas modlitwy , tym więcej Ducha Świętego w Kościele? Moja odpowiedź jest taka :

   https://drive.google.com/open?id=0B9UUQbGsXPDoanNTaUVxZXprNkE

 18. Joanna (teolog) pisze:

  Drodzy Państwo jestem zażenowana zarówno jakością merytoryczną konferencji jak i waszymi komentarzami… Trafiłam tu przypadkowo, bo przez link na Facebooku i oczom i uszą nie wieżę, że katolicy tak mogą postępować…
  Ks. Olszewski kreuje się na wszechwiedzącego i jedynego posiadającego prawdę, jednak po człowieku z tytułami naukowymi oczekiwałabym nieco wyższych lotów przemyśleń i bardziej wymarzonych stwierdzeń. Jestem po teologii i jednak tak nie wygląda dyskusja naukowa.

  (…) edycja

  • wobroniewiary pisze:

   Resztę usunęłam, bo „uszą nie wieżę” że pani teolog po studiach wali takie byki!!!!!

   Chamstwo i pycha tak wyłaziło buciorami, że dla dobra „uszą” innych i dla tego w co „wieżą” wolę to wywalić, a pani teolog życzę nauki ortografii, potem zasad dyskusji a potem…pokory!

  • kasiaJa pisze:

   No to pogadamy jak teolog z teologiem:
   Po pierwsze: Co do „jakości merytorycznej” konferencji – są bardzo dobre. Niektórzy oczekiwali chyba wykładu teologicznego, ale to nie Wydział Teologiczny, w homiletyce czy teologii pastoralnej podkreśla się, aby głoszenie odbywało się w sposób zrozumiały dla słuchaczy;
   Po drugie: Już od dawna to co robi Armia Dzieci i M. Vadia niepokoiło , mnie osobiście także, i to bardzo.
   Po trzecie: Kapłan katolicki, który jest egzorcystą, oddany Najświętszej Maryi Pannie, ma większą wiedzę, większe rozeznanie oraz kompetencje i dobrze wie, co głosi. Czy na homiliach lub rekolekcjach, konferencjach jest miejsce na dyskusje naukowe?
   Po czwarte: To, że świecki jest „po teologii” nie oznacza, ze jest pępkiem świata. Lepiej być blisko Boga bez fakultetów teologicznych aniżeli teologiem bez Boga.
   Pycha to najpaskudniejszy grzech.

 19. Joanna Korek pisze:

  Ale pozdrawiam i błogosławię was, mam nadzieję, że jednak to oczernianie nie odbije sie wam czkawką. Może i lepiej, że te błędy tak nieoczekiwanie się wdarły do tekstu, przynajmniej chociaż część mojego obużenia się ukazała. A moja poświęcona godzina na napisanie tych wszystkich rzeczowych odpowiedzi, na zarzuty z konferencji, jak i komentarzy nie poszła na marne. Są osoby, które pomyślą jak ja i znajdą potwierdzenie, że jednak nie koniecznie takie ochy i achy trzeba mówić. I tak bardzo narzekać.

  • wobroniewiary pisze:

   Oburzenie piszemy inaczej niż obużenie🙂

   Przepraszam, ale skoro pani trywializuje ważny problem duchowy, jakim jest wchodzenie na teren złego ducha, nakładanie rąk, stanie tyłkiem do tabernakulum i rzucanie Pisma Św na podłogę, to proszę się nie dziwić, że i ja schodzę na śmieszne problemy typu ortografia.

   Ale może od czegoś trzeba zacząć, np. poprawić się w ortografii, potem widzieć gorsze problemy i to jak im zapobiec bo samym „happy clappy alleluja” nie naprawimy tego.

   Nasze babcie śpiewały „upadnij na kolana ludu czcią przejęty” bydlęta klękały a tu „tańce, hulanki i swawola, bo „Jezus żyje” i bęc Ewangelią na ziemię, łapę na głowę i prorokujemy!!!!

   • Maria z Warszawy pisze:

    Ewa , jeżeli błędy, które wskazałaś w tekście są wynikiem dys (dysleksja, dysgrafia, dysortografia) to apele raczej nie pomogą. Korzystając z okazji odpowiem @Agnieszce, oczywiście moja droga, że tak było przepowiedziane i tak się dzieje, więc nie powinno nas to dziwić. Jednocześnie uważam, że powinniśmy prosić Ducha Sw. o pomoc w rozeznawaniu, co jest prawdą , a co zwiedzeniem. Pozwólmy Bogu działać, przestańmy Mu stawiać granice. Co do miłości to jak widać cierpimy na jej chroniczny brak, za to miedzi brzęczącej i cymbałów brzmiących wielki ci u nas dostatek.
    Miał rację Pan Jezus gdy pytał: Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę, gdy przyjdzie na ziemię?

 20. rysik pisze:

  Módlmy się o dobrych, Bożych teologów, także katechetów…. i za tych, którzy już nimi są, żeby Duch Święty napełnił ich, dał im wiarę niezachwianą,obdarzył wieloma łaskami, charyzmatami. Aby byli niezłomnymi świadkami Chrystusa, głosili Ewangelię wszelkiemu stworzeniu z mocą. By szli ze i pod sztandarem Matki Bożej…

 21. Pepe pisze:

  O , proszę to powinno być w zakładkach , na pierwszej stronie (radzę dokładnie przeczytać i do końca) :
  ÓSME PRZYKAZANIE DEKALOGU
  http://www.teologia.pl/m_k/prz-09.htm
  http://www.teologia.pl/m_k/prz-09a.htm

  a tu fragmencik ,tj. Streszczenie

  Ósme przykazanie przypomina nam o właściwym odnoszeniu się do prawdy i o odpowiedzialnym przekazywaniu jej innym.

  Człowiek ma obowiązek szanować prawdę, szukać jej, świadczyć o niej i w niej wytrwać. Odnosi się to przede wszystkim do dziedziny religijnej. Pełnię prawdy objawił nam Jezus Chrystus, dlatego powinien On być przyjęty przez nas, a Jego przykład i prawdziwa nauka ma stać się normą naszego życia.

  Człowiek ma obowiązek szukania prawdy także w dziedzinie moralnej. Powinien troszczyć się o znajomość tego, co jest naprawdę dobre i za tym pójść. Ma też wiedzieć, co jest naprawdę złe i tego nie czynić.

  Człowiek ma innym przekazywać poznaną prawdę. Dzięki posiadanemu darowi mowy może świadczyć o prawdzie i pomagać innym ludziom ją poznać. Uzdolnienie to umożliwia mu głoszenie Ewangelii, czyli przekazywanie prawdy Bożej, która pomaga człowiekowi osiągnąć wieczne zbawienie.

  Nie tylko słowami, ale całym życiem człowiek powinien świadczyć o prawdzie. Swoim postępowaniem i przykładem ma ukazywać prawdziwe wartości moralne i religijne. Przede wszystkim swoim postępowaniem ma zachęcać innych do pójścia za Prawdą, którą jest Chrystus. Męczeństwo jest najwyższą formą świadectwa danego prawdzie.

  Również sztuka powinna być świadczeniem o prawdzie i pięknie. Sztuka posiada zdolność wyrażania prawdy o rzeczywistości językiem dostępnym dla wzroku i słuchu. Twórca dzieł sztuki może w nich zawrzeć także swoje doświadczenie religijne, dając przez to świadectwo o prawdzie Bożej.

  Ogromna odpowiedzialność spoczywa na osobach odpowiedzialnych za środki masowego przekazu, gdyż mogą szerzyć lub fałszować prawdę na bardzo wielką skalę.

  Grzechami przeciwko prawdzie jest zakłamanie, brak miłości do prawdy, zamknięcie się na nią, zachowywanie jej – zwłaszcza w dziedzinie religijnej – wyłącznie dla siebie, bez ubogacania nią innych.

  Niemoralne jest milczenie wtedy, gdy należy przekazywać prawdę, i mówienie, gdy miłość nakazuje zamilknąć ze względu na jakieś dobro.

  Ósme przykazanie zakazuje szkodzenia przez szerzenie nieprawdy. Zabrania więc oczerniania bliźniego, wydawania przeciwko niemu nieprawdziwego świadectwa, krzywoprzysięstwa. Przykazanie to potępia kłamstwo, manipulowanie ludzkimi ocenami i narzucanie fałszywych ocen oraz osądów. Zakazuje również pochopnego posądzania bliźnich, obłudy, udawania a także świadomego szerzenia błędów i herezji.

  W wielu wypadkach ujawnianie prawdy jest grzechem. Ma to miejsce wtedy, gdy przez wypowiadanie prawdy uchybia się sprawiedliwości lub miłości, np. przez wyjawianie tajemnicy, obmawianie, donosicielstwo, niepotrzebne krytykowanie. Sprzecznym z miłością mówieniem jest też kpina, ironia, ośmieszanie bliźnich, wulgarne ich traktowanie, skłanianie do zła pochlebstwami. Niemoralne jest też lekkomyślne składanie przyrzeczeń i samochwalstwo. Naruszeniem miłości może też być zabieranie komuś czasu swoim niepotrzebnym mówieniem lub niezachowywanie koniecznej w pewnych wypadkach ciszy i milczenia.

  Dar mowy nie powinien być używany w sposób egoistyczny. Konieczne jest więc panowanie nad swoim językiem i skłonnością do gadulstwa.

  Chrystus mówi: „Z każdego bezużytecznego słowa, które wypowiedzą ludzie, zdadzą sprawę w dzień sądu. Bo na podstawie słów twoich będziesz uniewinniony i na podstawie słów twoich będziesz potępiony.” (Mt 12,36-37). Słowa te przypominają naszą wielką odpowiedzialność za każde nasze słowo. Słowem bowiem można pomagać i szkodzić. Nasze słowo wyrażające miłość i przekazujące bliźnim prawdę to wielki dar. Język ludzki – głoszący Ewangelię, wypowiadający słowa modlitwy, przekazujący innym bogactwo swojego świata osobowego, niosący pociechę, umocnienie na duchu, zachętę do czynienia dobra, przekazujący zdobycze myśli ludzkiej – może przyczyniać się do odnowienia świata, do przekształcania ludzkości w jedną rodzinę zjednoczoną w miłości i w prawdzie. Kiedy zaś mówienie nie jest kontrolowane lub, co gorsza, wyraża nasz egoizm lub nienawiść do innych, wtedy wyrządza krzywdę. Miłość nakazuje naprawianie wszystkich krzywd – również tych, które zostały spowodowane niewłaściwym używaniem cennego daru mowy.

  • Witold pisze:

   Pani Ewo i wszyscy Czytelnicy, przeprawszam wszystkie osoby, kogo obraziła moja wypowiedz.
   Obudziłem się rano i…. no właśnie. Aż trudno uwierzyć…..
   Wszystkim życzę błogosławionego tygodnia.
   +JMJ

 22. Malgorzata Maria pisze:

  Prosze o wyjasnienie poiewaz M.Vadia i o. Manjackal byli na tej stronie omawiani, pokazywani, chce miec pewnosc, ze w tej chwili mamy podchodzic ostroznie do ich prezentacji ?

  • wobroniewiary pisze:

   O. Manjackal – noc złego nie widzę, egzorcysta, do którego zawoziłam ludzi dawał ulotki na rekolekcje z o. Jamesem

   M. Vadia – nie byłam i nie będę. Została poproszona przez ks. egzorcystę o zdjęcie ze strony jedynego wpisu, jaki miałam, by jej nie promować, co natychmiast (jakieś 2 miesiące temu) uczyniłam

   • Gosia pisze:

    Ja nigdy nie byłam na rekolekcjach prowadzonych przez o.Manjakala i niewiele o nim samym wiem, ale moja przyjaciółka czytała dostępną w internecie książkę jego autorstwa, jego świadectwo. O ile dobrze pamiętam, pisze w niej o swojej wizji nieba , czyśćca i piekła chyba też. Nie pamiętam dokładnie. Jedno mnie uderzyło z jej relacji i ja samą też zdziwiło. Mianowicie ojciec napisał, że przebywając w Czyśćcu … spowiadał tam dusze… ??? Nie jestem teologiem, ale coś mi tu się nie zgadza…

 23. Pepe pisze:

  Czy słyszeliście dzisiejszą ewangelię?
  http://liturgia.wiara.pl/kalendarz/67b53.Czytania-mszalne/2016-06-20
  PIERWSZE CZYTANIE
  2 Krl 17, 5-8. 13-15a. 18

  Zdobycie Samarii przez Asyryjczyków

  Czytanie z Drugiej Księgi Królewskiej

  Król asyryjski Salmanassar najechał cały kraj, dotarł do Samarii i oblegał ją przez trzy lata. W dziewiątym roku panowania Ozeasza król asyryjski zdobył Samarię i uprowadził Izraelitów na wygnanie do Asyrii. Osiedlił ich w Chalach, nad Chabor, rzeką Gozanu, i w miastach Medii. Stało się tak, bo Izraelici zgrzeszyli przeciwko Panu, Bogu swemu, który ich wyprowadził z Egiptu, spod ręki faraona, króla egipskiego. Czcili oni cudzych bogów i naśladowali obyczaje ludów, które Pan wypędził przed Izraelitami, oraz królów izraelskich, których wybrali.

  Pan jednak ciągle ostrzegał Izraela i Judę przez wszystkich swoich proroków i wszystkich „widzących”, mówiąc: «Zawróćcie z waszych dróg grzesznych i przestrzegajcie moich przykazań i postanowień moich, według całego Prawa, które nadałem waszym przodkom i które przekazałem wam przez sługi moje, proroków». Lecz oni nie słuchali i twardym uczynili swój kark, jak ich przodkowie, którzy nie zawierzyli Panu, Bogu swojemu. Odrzucili przykazania Jego i przymierze, które zawarł z przodkami, oraz prawa, które im nadał.

  Wtedy Pan zapłonął gwałtownym gniewem przeciw Izraelowi i odrzucił go sprzed swego oblicza. Pozostało tylko samo pokolenie Judy.

  Oto słowo Boże.

  PSALM RESPONSORYJNY
  Ps 60 (59), 3-4. 5 i 12. 13-14 (R.: por. 7b)

  Refren: Usłysz nas, Panie, wspomóż Twą prawicą.

  Odrzuciłeś nas i złamałeś, Boże, *
  rozgniewałeś się, lecz powróć do nas!
  Wstrząsnąłeś i rozdarłeś ziemię, *
  ulecz jej rozdarcia, albowiem się chwieje.

  Refren.

  Ludowi Twemu zgotowałeś los twardy, *
  napoiłeś nas winem, które moc odbiera.
  Czyż nie Ty, Boże, który nas odrzuciłeś *
  i już nie wychodzisz z naszymi wojskami?

  Refren.

  Daj nam pomoc przeciw nieprzyjacielowi, *
  bo ludzkie wsparcie jest zawodne.
  Dokonamy w Bogu czynów pełnych mocy, *
  a On podepcze naszych nieprzyjaciół.

  Refren.

  ŚPIEW PRZED EWANGELIĄ
  Por. Hbr 4, 12

  Aklamacja: Alleluja, alleluja, alleluja.

  Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
  zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.

  Aklamacja: Alleluja, alleluja, alleluja.

  EWANGELIA
  Mt 7, 1-5

  Usuń najpierw belkę ze swego oka

  Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

  Jezus powiedział do swoich uczniów:
  «Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.

  Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku? Albo jak możesz mówić swemu bratu: Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka, podczas gdy belka tkwi w twoim oku? Obłudniku, usuń najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata».

  Oto słowo Pańskie.

 24. Pepe pisze:

  a w ramach refleksji namawiam jeszcze raz ,by uważnie poczytać :
  http://www.teologia.pl/m_k/prz-09.htm
  http://www.teologia.pl/m_k/prz-09a.htm

 25. Weronika pisze:

  Dziwne, nagrania zniknęły z tego dnia ale dwa pozostałe dni są
  Szkoda, bo III konferencja z I dnia była mocna jeśli chodzi o wrogów i krytykantów papieża.
  dzień II
  http://www.radioprofeto.pl/archiwum,1472.html
  dzień III
  http://www.radioprofeto.pl/archiwum,1473.html

 26. Joanna pisze:

  gdzie jest ta konferencja ks. Olszewskiego, w ktorej mowi o Marii VADII

 27. jose pisze:

  Napisałem swój komentarz w obronie Marii Vadii i innych ewangelizatorów, którzy są poniewierani na tym forum. Jestem kapłanem zakonnym i znam osobiście Marię Vadię, O. Bashaborę, O. Antonello, Floresa i innych. Ne wiem dlaczego mój komentarz się nie pojawił. Może był nie w smak moderatorowi. Napisze tylko jedno: jestem zdegustowany poziomem i merytorycznością dyskusji. Nie mam nic do ks. Olszewskiego, ale mam wrażenie że mam do czynienia z ludźmi, którzy wszystko wiedzą najlepiej i gdyby nawet Jezus powiedział coś innego to bym usłyszał, że ks. Olszewski wie lepiej. Sam posługuję, celebruje Msze św. o uzdrowienie itd. i zauważam pewną prawidłowość na którą niewiele osób reaguje: ktoś przeszedł jakąs formację, ktoś coś tam wie … i nagle wypowiada się z całkowitą pewnością siebie. Od takich osób trzeba uciekać. Jak również trzeba z daleka omijać tych którzy częściej mówią o diable niż o Bogu.

  • wobroniewiary pisze:

   Mam tylko jedno pytanie, dlaczego kapłan zakonny podaje nieistniejący e-mail i wstydzi się swego imienia i nazwiska, tylko „wali incognito”:(
   Aha i drugie, dlaczego kapłanowi nie przeszkadza niewiasta w prezbiterium skacząca tyłem do tabernakulum i kładąca Pismo św. na podłodze?

   Nie mam więcej pytań i powtórzę: moje poczucie sacrum nie pozwala na to by to akceptować i piać nad tym z zachwytu a ks. Olszewski zapytał głośno do mikrofonu ks. Jarosława, egzorcystę z Chojnic, czy rytuał przewiduje wykasływanie demonów?
   Otóż żaden rytuał tego nie przewiduje!
   Owszem, podczas modlitwy uwolnienia czy podczas egzorcyzmu demony wychodzą również z kaszlem, ale nikt nikomu na tysiąc osób nie każe: „teraz kaszlemy i wykasłujemy demony”. To jest ryt szamanistyczny. Tyle. A z faktami trudno dyskutować.
   A ks. Michał bardzo dużo i pięknie ewangelizuje a nie dyskutuje o diabłach, sam mówi, że kto lubi tylko o nich i lubi słuchać ich ryku – to ma nierówno w główce!

   • Maggie pisze:

    @Wobroniewiary: Zgadzam się z reakcją na ten niegrzeczny wpis pełen niesłusznych oskarżeń. Tu kiedyś już się pojawiali fałszywi księża, więc i teraz przypuszczalnie tak jest z @Jose.

    W końcu nawet w starym Egipcie miano kapłanów no i ostatnio coraz agresywniejsza świątynia szatana też ma swoich itd itp. Kapłan kapłanowi więc nierówny.

    Na stronie katolickiej zaś: tylko katoliccy kapłani, mogą nauczać i pouczać, a oni rzeczywiście NIE wstydzą się swego nazwiska ani zgromadzenia i służą POMOCĄ i POSŁUGĄ KAPŁAŃSKĄ.

    Do tego: WOWIT ma opiekuna w kapłanie i kontakty z wieloma innymi, więc drogi incognito bracie, nie wiem w jakim chodzisz ornacie, czy jesteś suspensą obłożony, czy głosisz prawdę czy androny. Jezu Ty się tym zajmij.

  • wobroniewiary pisze:

   Ps. O. Bashobora, O. Antonello, Flores to wspaniali ewangelizatorzy🙂

 28. Czester pisze:

  Popieram Ewe i Magge.
  Jezus jest Panem !

 29. Waldi pisze:

  Tylko wiara charyzmatyczna jest prawdziwa, bo Duch Swiety dziala, uzdrawia, uwalnia i nawraca. Sam bylem kiedys ” niedzielnym katolikim” i raz w miesiacu czytalem Biblie. Mlodzi ludzie potrzebuja zywej wiaryi osobistych relacji z Jezusem Polecam ksiazki ks Tardiffa ,MOC UWIELBIENIA ora z O Glassa, Daniela lub Jacka Skowronskiego ze Szczecina. i OBOWIAZKOWO codzienna rozmowe z Panem w czytaniu Biblii. Tylko podczas zywego uwielbienia i czytania Psalmow otwieramy serca na dzialanie Ducha Swietego oraz na dary JEZUSA!!!!! Bez Ducha Swietego nie ma ani zycia, ani wiary ani uzdrowienia, czy nawrocenia. W naszych czasach potrzeba mocnej ewangelizacji ulicznej, popartej charyzmatami Ducha Swietego! Jezus zyje !!!

  • Maggie pisze:

   @Waldi:
   Przypuszczam, że to tylko Twój sposób wypowiedzi ale nie sens, ale chcę zwrócić uwagę, że wiara jest Darem Bożym=Darem nad wszystkie dary, i w róźnej dozie występuje u ludzi.
   Nie można jej oceniać, zwłaszcza twierdząc, że tylko taka charyzmatyczna wiara jest prawdziwa. Wiara w Jezusa jest prawdziwa (w RK), ale nie zawsze silna aby góry przesuwać … – do tego dodam: ileż jest sekt i herezji w świecie, a nawet elementy okultystyczne/pseudochoryzmaryczne wprowadzane tu i ówdzie, choć powołuje się tam również na Pismo Święte. W TV amerykańskiej jest mnóstwo „charyzmatyków”, którzy „uzdrawiają” nawet przez ekran TV, czy na „żywo” i robią kasę (mają strony internetowe i konta bankowe, na które się wpłaca). Dlatego Twoja wypowiedź ma zbyt szerokie ramy.

   Maryja wielokrotnie powtarza: aby modląc się, modlić się sercem pełnym miłości Boga i bliźniego. Do tego zwróćmy uwagę na to, że siła modlitwy wzrasta tam: gdzie więcej osób w skupieniu modli się razem.
   „Panie przymnóź nam wiary i ratuj nas bo giniemy i gdy giniemy!” = powtarzajmy tą prośbę, każdego dnia serdecznie, kiedy się modlilimy, pamiętając przy tym o Duchu Świętym i Jego Darach, które też w rożnym (!!!) stopniu, stają się naszym udziałem (wg Łaski i Bożej Szczodrobliwości).

   Króluj nam Chryste!

 30. Teresa M pisze:

  Odpowiedź dla administratorki strony:

  http://www.traditia.fora

  • wobroniewiary pisze:

   Pani śmie jako administratorka tej strony wklejać mi link do takich obraźliwych rzeczy?
   Proszę więcej nie pisać, bo nigdy pani tu nie wpuszczę.
   Proszę poczytać na temat tej rzeźby najpierw

   cytuję jedno zdanie na temat figury Zmartwychwstałego w Mediugorje:

   „Musze z Wami podzielic sie tym co pomyslalam, gdy spojrzalam na zdjecie przedstawiajace ponoc Pana Jezusa. „Moj Boze,a coz to jest? Wyglada jak diabel szykujacy sie do skoku. Niemozliwe. Pan Jezus? A gdzie Krzyz, znak naszego zbawienia?!”.”

  • „Czy może Pan – jako twórca – powiedzieć jeszcze coś bliższego o tej rzeźbie?

   Krzyż, który w tej rzeźbie leży na ziemi i z odległości jest oczywiście mniej widoczny, dla mnie posiada jednak szczególne znaczenie. Na krzyżu widoczny jest zarys postaci Chrystusa, jest to widomy dowód, że Jezus był na nim ukrzyżowany. Natomiast nad leżącym krzyżem wznosi się już wyprostowany Chrystus z rozłożonymi ramionami i jakby wznoszący się do niebios. W takim właśnie ujęciu rzeźba przyjmowana jest z uznaniem jako nowatorska. W Watykanie podkreślano zwłaszcza to inne przedstawienie w rzeźbie Zmartwychwstania z jednoczesnym pozostawieniem krzyża na ziemi. Jezus zmartwychwstał, pozostawiając na ziemi wielki i trwały ślad. Wszyscy wiemy, że Chrystus był człowiekiem z ludzkim ciałem. Kto spogląda na ślad pozostały na krzyżu, potrafi sam wyobrazić sobie jego postać na krzyżu.”
   Powyżej wkleiłem fragment rozmowy z twórcą figury Chrystusa Zmartwychwstałego znajdującej się w Medziugorie, a którą to figurę p. Teresa nazywa „pokraką” całość tutaj: http://www.voxdomini.com.pl/medz/rzezba.htm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s