Jan Budziaszek – Naucz się dziękować za krzyż, bo każdy krzyż dopuszczony przez Boga służy naszemu dobru

Jan Budziaszek, perkusista zespołu Skaldowie, opowiada o najtrudniejszych chwilach swojego życia: chorobie i śmierci matki, stanie wojennym w Polsce. Przekonuje, że każdy krzyż, który zostaje na nas przez Boga dopuszczony, służy naszemu dobru.
Rejestracja: ks. Sławomir Kostrzewa

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

15 odpowiedzi na „Jan Budziaszek – Naucz się dziękować za krzyż, bo każdy krzyż dopuszczony przez Boga służy naszemu dobru

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej

  Modlitwa do Matki Bożej Szkaplerznej
  (na rozpoczęcie nowenny)
  O najwspanialsza Królowo nieba i ziemi! Orędow­niczko Szkaplerza świętego, Matko Boga! Oto ja, Two­je dziecko, wznoszę do Ciebie błagalnie ręce i z głębi serca wołam do Ciebie: Królowo Szkaplerza świętego, ratuj mnie, bo w Tobie cała moja nadzieja.
  Jeśli Ty mnie nie wysłuchasz, do kogóż mam się udać? Wiem, o dobra Matko, serce Twoje wzruszy się moim błaganiem i wysłuchasz mnie w moich po­trzebach, gdyż Wszechmoc Boża spoczywa w Twoich rękach, a użyć jej możesz według upodobania. Od wie­ków tak czczona, najszlachetniejsza Pocieszycielko strapionych, powstań i swą potężną mocą rozprosz moje cierpienia, ulecz, uspokój mą duszę, o Matko pełna litości! Ja zaś wdzięcznym sercem wielbić Cię będę aż do śmierci. Na Twoją chwałę w Szkaplerzu świętym żyć i umierać pragnę. Amen.

  Dzień ósmy — 14 lipca
  „Po Bogu w Trójcy Jedynym, nie mamy nikogo bliższego nad Matkę Słowa Wcielonego. Gdy wiec szukamy w naszych myślach modlitewnych, z kim mielibyśmy rozmawiać, komu mielibyśmy się zwie­rzyć, z kim naszą samotność dzielić, to chyba z Nią”.
  Stefan kard. Wyszyński
  Maryjo, Ozdobo Karmelu i Matko nasza! Dając nam tę szlachetną odznakę Twojej miłości — Szkaplerz święty, nie tylko chciałaś widzieć w nas swoje sługi, ale zapragnęłaś jeszcze przybrać nas za swoje córki i za swoich synów i raczyłaś nas tak nazwać. Błagamy Cię, wyjednaj nam u Jezusa tę łaskę, abyśmy nigdy nie byli dla Ciebie powodem smutku, ale Twoją rado­ścią i Twoją chwałą!
  Chcemy też być dobrymi Twymi braćmi, jak tego sobie życzyłaś. Dzięki pomocy takiej Matki, która wszystko rozumie — wyzwolimy się ze wszystkiego, co nas od Ciebie oddala, co nie podoba się Chrystuso­wi Panu. „Bądź z nami w każdy czas, wspieraj i ratuj nas”. Amen.
  Ojcze nasz…Zdrowaś Maryjo…Chwała Ojcu…

  http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=270&doc=207

 3. Monika pisze:

  To dzięki Janowi Budziaszkowi mamy co roku koncert Jednego Serca Jednego Ducha,a na nim takie oto piękne piosenki, pełne Ducha, jak ta:

 4. Monika pisze:

  Panie, serce wielkie nam daj!

 5. Monika pisze:

  Płyty Audio/Video można nabyć w m.in. w sklepach internetowych:
  http://sklep.janbudziaszek.pl
  http://www.sklep-bonart.pl

 6. AKSORZ pisze:

  Witam. Mam prośbę , chcę pomóc jednej osobie w przyjęciu szkaplerza karmelitańskiego. Osobiście przyjąłęm go w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Otrzymałem informację o obowiązkach jakie niesie ze sobą noszenie szkaplerza , o obietnicach z nim związanych oraz została przydzielona mi modlitwa do codziennego odmawiani. Na koniec wpisałem się do księgi bractwa szkaplerznego. Osoba która mnie pytała o przyjęcie szkaplerza jest z południa Polski ale nie ma pojęcia gdzie może zgodnie z zasadami przyjąć szkaplerz. Wiem że z niedługi czas będzie na Jasnej Górze. Czy szkaplerz może przyjąć od „zwykłego” kapłana? Czy kapłan musi odmówić specjalną do tego modlitwę? Bardzo prosił bym jakąś obszerną informację o przyjmowaniu szkaplerza najlepiej z linkami.

  Deo gratias

  • Marakuja pisze:

   W Częstochowie na ul. Św. Jadwigi są Karmelitanki Bose, może one coś doradzą. Tak, jest specjalną modlitwa, no i gdy to zrobi karmelita, to wpisze tę osobę do księgi Bractwa. Na południu Polski są karmelici w kilku miastach- Kraków, Przemyśl, Czerna, Wrocław.

 7. Maggie pisze:

  @Aksorz: dostałeś info, a ja dodam gratis: szykuj skórę do wygarbowania przez ks.Olszewskiego. Nie posądzałam, że jesteś twórcą „puzzli”, z których to kompozycji grasz jak na „puzzleonie” na You Tubie. Bracie, uderz się w piersi i wyczyść ten bałagan, który zrobiłeś.
  Chyba, że ktoś się pod Ciebie podszywa i autorytet podrywa? To też zrób z tym porządek, by nie zachwaszczać Twoich dróg i „grządek”…

  Pozdrawiam i polecam Opiece Matki Najświętszej.
  Jezus jest Panem!

  • AKSORZ pisze:

   Nie bardzo rozumiem i proszę o wyjaśnienie na maila aksorz000@gmail.com

   • Maggie pisze:

    Sorry, nie prowadzę prywatnej korespondencji.

    Chodzi o to, że ktoś, o Twoim pseudonimie, wygrywa na YouTube kompozycje z wypowiedziami księdza i podobno ksiądz sam się tym zajmie – było krótko o tym przed paroma dniami na WOWIT. Przejrzyj wpisy.

    Mam problemy z IPad,serverem (ktoś usiłuje włamać się do mego komputera), dlatego nie mogę wchodzić na YouTube – więc nie będę detektywem. Napisałam ostrzeżenie, gdyż dla Twego dobra powinieneś sam (!) to wyjaśnić: czy to ktoś „przypadkiem” nie uknuł intrygę przeciw Tobie np rzucając na Ciebie cień tu na WOWIT lub podsuwając nieprzyjazną, tendencyjną informację księdzu, czy też rzeczywiście ksiądz jest niezadowolony (gdyż podobno robisz „układanki” z jego wypowiedzi) – jest ten bałagan, o ktorym mówię.

    Nie wiem ile w tym wszystkim prawdy – stąd napisałam wyjaśnij, bo może to nie Ty jesteś winny „bałaganowi”. Możliwe, że tu chodzi tylko o coś z rodzaju jak prawa autorskie, a nie o „kompozycje”. Sprawdź to co jest na WOWIT, a potem z księdzem – słyszałam, że ksiądz jest teraz zaabsorbowany ŚDM.

    Pozdrawiam i niech Matka Najświętsza prowadzi i osłania.
    Jezus jest Panem!

    • Maggie pisze:

     Nie mogę robić buziek, więc nie widzisz, że , ale mój ton nie jest szorstki, tylko pogodno-przyjazny i, że nie towarzyszy mu marsowa mina.

    • Maggie pisze:

     Przed chwilą widziałam Twe wyjaśnienie we wpisie ks.Kostrzewa.
     Rogaty lubi mieszać, więc tym bardziej uważajmy i raczej sobie pomagajmy,mówiąc otwarcie, prosto w oczy a nie poza plecami = bez zgrzytów.
     Pozdrawiam i polecam Bożej Opiece.

 8. Elizeusz pisze:

  W temacie Gł. Wpisu o krzyżu:
  Z jakże budującej w wierze i duchowo pożytecznej książ(ecz)ce „O naśladowaniu Chrystusa” Tomasza a Kempis z rozdz. ‚O królewskiej drodze Krzyża Świętego”[
  http://www.truechristianity.info/pl/books/o_nasladowaniu_chrystusa/o_nasladowaniu_chrystusa_2_12.php

 9. AnnaSawa pisze:

  Panie dziękuję Ci za dzisiejszy krzyż…….Ty wiesz Panie……..umacniaj mnie !
  Spraw, aby mimo wszystko pokój jaki odczuwam w chwili tego krzyża był bardziej okraszony w miłość do osób, które krzywdzą. Dziękuję Ci Panie za ten pokój…to tylko dzięki Tobie.
  I wiem, że to wszystko jest w Twojej Opatrzności. A na tych ludzi Panie, wylej swoje Miłosierdzie.
  Przyjacielu mój i Bracie !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s