Matka Boża do kapłanów: Nadeszły czasy, kiedy to niektórych z was, muszę poprosić nawet o dar z własnego życia…

Z książki ks. St. Gobbi „Do kapłanów, umiłowanych synów Matki Bożej”, podyktowane mu 19.06.1976 (nr 101)

Wypowiedzcie ze Mną wasze «tak»
a Jeszcze o jedną rzecz was proszę, synowie najmilsi: o wasze życie. Nadeszły czasy, kiedy to niektórych z was, Moi synowie, muszę poprosić nawet o dar z własnego życia.
b Nadchodzi godzina męczeństwa i Mama łagodnie przygotowuje was do momentu złożenia waszej ofiary.
c Nie patrzcie już na ten świat. Wpatrujcie się tylko we Mnie, w oblicze waszej Niebieskiej Mamy.
d Odzwierciedlam dla was światło czekającego was Raju, a w godzinie próby zostaniecie umocnieni i napełnieni odwagą.
e Nie patrzcie na stworzenia, które – zwiedzione i zepsute przez szatana – będą się coraz bardziej rzucać na was, z nienawiścią i gwałtownością.
f A przecież wy, synowie umiłowani, zawsze kochaliście, czyniliście dobro każdemu, wszystkim staraliście się zawsze pomagać.
g Teraz szerzy się wokół was lód nienawiści i niewdzięczności.
h Nie bójcie się, chociaż to godzina szatana i mocy ciemności!
i Nie lękajcie się! Schrońcie się w Moim Niepokalanym Sercu.
j W matczynym Sercu zostaniecie ogrzani i pocieszeni. Tam jest źródło waszej radości i tajemnica waszej ufności.
k W tym Sercu jesteście Moimi maleńkimi dziećmi, które wychowuję do wewnętrznej uległości, abyście na zaproszenie Mojego Syna – włączającego was w Swoją Ofiarę – umieli odpowiedzieć: «tak».
l Synowie Moi najmilsi, powiedzcie wraz ze Mną wasze «tak» woli Ojca. Wtedy szybko zobaczycie, jak wschodzi świt nowego świata – obmytego i oczyszczonego waszą wynagradzającą ofiarą.

od Ewy B

Dwaj uzbrojeni napastnicy, którzy ok. godz. 10 rano zaatakowali w kościele w Saint-Etienne-du-Rouvray, zostali zabici – podała francuska policja. Wcześniej wzięli pięcioro zakładników. Księdzu poderżnięto gardło, trzy osoby są ranne, w tym jedna ciężko. Tzw. Państwo Islamskie twierdzi, że za zamachem stoją jego „żołnierze”

Francuskie media podają, że w czasie mszy dwóch napastników zakradło się do kościoła i zabarykadowało się w nim. Byli uzbrojeni w noże. W tym czasie w świątyni byli: ksiądz, który odprawiał nabożeństwo, dwie siostry zakonne i dwóch wiernych. Jednej z sióstr udało się uciec z kościoła i zawiadomić o tym, co dzieje się w środku.

******

Wołam dziś do Boga, ze wszystkimi ludźmi dobrej woli. Chciałbym również poprosić niewierzących, aby dołączyli się do naszego płaczu. Wraz z młodymi uczestniczącymi w Światowych Dniach Młodzieży modlimy się dziś tak, jak modliliśmy się przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, zamordowanego w czasach reżimu komunistycznego
Dominique Lebrun, Arcybiskup Rouen

******
Módlmy się za duszę śp. ks.  Jacquesa i nie dajmy się zastraszyć!!!

Kto nie może być osobiście na ŚDM w Krakowie – niech ogląda razem z nami transmisję

Dziś o 17-30 oficjalne rozpoczęcie Światowych Dni Młodzieży –  Msza św., na krakowskich Błoniach, której będzie przewodniczyć ks. kard. Stanisław Dziwisz- Metropolita Krakowski

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

38 odpowiedzi na „Matka Boża do kapłanów: Nadeszły czasy, kiedy to niektórych z was, muszę poprosić nawet o dar z własnego życia…

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • Maggie pisze:

   Św.Michale wejrzyj na potrzeby duchowe i materialne i problemy wszelkiej natury WOWIT’ów i tych, którzy choćby tylko raz zajrzeli na WOWIT.
   Dzisiaj zaś szczególnie za Anię, w dniu święta jej Patronki. Również, zawszystkie Anny.

   Święta Anno i Św. Joachimie, którzy otaczaliście opieką Najświętszą Maryję Pannę weźcie pod Swoją protekcję Anię i wszystkie dzieci cierpiące z jakiegokolwiek powodu, a zwłaszcza te dzieci, w których rodzinach doszło do rozłamu.

 2. wobroniewiary pisze:

  A w Polsce nie mordują jak na razie w kościołach. W Polsce „idioci uganiający się za pokemonami” dostają po 4 literach i po karku
  Przykład takiego uzależnionego od pokemonów z Lublina:

  „Pobili mnie, gdy w nocy łapałem pokemony”. Ma uszkodzony kręgosłup i połamane żebra

  http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/pobili-mnie-gdy-w-nocy-lapalem-pokemony-ma-uszkodzony-kregoslup-i-polamane-zebra,n,1000184183.html

  • Maggie pisze:

   Chyba dwa dni temu, Toronto Star umieściło fotkę idioty, z Pokeman Go, który wlazł na tory kolejki metro (metro zwane jest tutaj subway) – dobrze, że nic się nie stało.
   Ten Pokeman Go zachwalają, dlatego, że ….. zgnuśniali muszą ruszyć swe ciała i zmusić się do aktywności głównie fizycznej. Nie zwraca się jednak uwagi na to, że to jak hipnoza i ludzie dzialają jak w amoku i że to (!!!) rodzaj zdalnego sterowania czlowiekiem. Straszne uzależnienie i w sumie wielka samotność i pustka, choć setki ulegają psychozie pokomenowej.

   Słyszałam, że w zeszły weekend na Florydzie, mężczyzna myślal, że to włamywacze znależli się na jego posesji i zastrzelił dwóch nastolatków.

   Uciekam do swoich zajęć, bo wpadłam tutaj, na chwilę aby życzyć Ani i wszystkim Aniom i Annom zdrowia szczęścia, wszelkiej pomyślności, zawsze radości i pogody ducha oraz jak najliczniejszych Łask Bożych i nieustannej Opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz spełnienia się marzeń.
   Jezus jest Panem!

 3. ja pisze:

  Obca młodzież zdziwiona Polską. Jak to, w Polsce nie ma dyktatury?! – dziwią się młodzi z Niemiec, a nawet z Ameryki Południowej!

  Dzisiejsza oficjalna Inauguracja Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, a także wcześniejsze do niej przygotowania, wyraźnie pokazują, że św. Jan Paweł II, pomysłodawca tej idei, miał naprawdę znakomite wyczucie młodych ludzi. Papież Polak już w 1984 roku był pewien, że jego pomysł „chwyci” i tak rzeczywiście się stało. To, co widać teraz na ulicach Krakowa, tę prawdę dobitnie potwierdza. I uświadamia kilka aspektów tego święta.
  …….
  Cenne jest wreszcie i to, że młodzi z innych krajów ujrzeli prawdziwe oblicze Polski. Jak bowiem wynika z ich wypowiedzi, mieli zupełnie inne wyobrażenie o naszym kraju. Do tego stopnia, że niektórzy myślało, że u nas panuje dyktatura, że strach wychodzić na ulice i że są kłopoty z…zaopatrzeniem. A niektóre grupy z Niemiec, a nawet z Ameryki Południowej, przywiozły nawet z tego powodu własną żywność. Byli zaskoczeni, że można spokojnie wychodzić na ulice polskich miast!
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/302238-relacja-z-sdm-obca-mlodziez-zdziwiona-polska-jak-to-w-polsce-nie-ma-dyktatury-dziwia-sie-mlodzi-z-niemiec-a-nawet-z-ameryki-poludniowej

  • Monika pisze:

   Jakieś 30 lat temu też tak myśleli Niemcy o Polakach i o Polsce (jeszcze w czasach dawnego NRD), wręcz dziwili się jak my tu w ogóle jeszcze żyjemy w tej Polsce a gdy Polacy uświadamiali ich na wyjazdach do Niemiec (słynnych saksach), że nie jest tak źle, że Polska to normalny kraj i że jeszcze nie umieramy z głodu, że tu nie pustynia i chleb mamy, to i wtedy nie dawali Polakom wiary, że można w ogóle tu żyć.
   Co ta propaganda robi ludziom z mózgów? Okazuje się, że i do tej pory to im zostało.

 4. ja pisze:

  Bojownik ISIS zamordował kapłana podczas Mszy. Kolejne zamachy realizują plan wojny z Europą.

  Wojna islamistów z Europą wkroczyła w kolejny etap. Bojownik ISIS wdarł się do francuskiego kościoła podczas Mszy Świętej i w imię Allaha zamordował katolickiego księdza. Można było to przewidzieć? Oczywiście. Wystarczyło porzucić pęta poprawności politycznej i wsłuchać się w groźby dżihadystów. Co jeszcze wiemy o ich planach? Sporo…

  W aktualnym numerze tygodnika „wSieci” piszę o zagrożeniach, z którymi będzie musiał zmierzyć się Kościół – przed nami 500-lecie heretyckiego rozdarcia Kościoła przez reformację, 300-lecie masonerii, 100-lecie rewolucji bolszewickiej. Wśród zagrożeń jest także wojna wytoczona Europie przez islamistów. W przyszłym roku świętować będziemy 100-lecie objawienia Matki Bożej Fatimskiej, które mają także swoistą interpretację muzułmanów. Ali Agca w książce „Obiecali mi raj”, opisującej kulisy zamachu na Jana Pawła II, powiedział coś, co blisko koresponduje z dzisiejszym stanem rzeczy. Wspominając rozmowę z Ojcem Świętym w więzieniu, mówi że papież spytał, dlaczego chcieli go zabić, skoro jest przyjacielem braci muzułmanów. Ali Agca odpowiada:

  Chcieli zabić nie tyle z wrogości, ile dlatego, żeby urzeczywistnić to, co oni uznają za prawdziwą, trzecią tajemnicę Fatimy. Zdaniem muzułmanów w Portugalii ukazała się córa Mahometa, Fatima, która miała przepowiedzieć koniec Watykanu i początek nowej ery, w której świat miał się znaleźć w objęciach islamu. Twoja śmierć musiałaby przyspieszyć powrót Mahdiego, a w rezultacie koniec takiego świata, jaki znaliśmy aż do dzisiaj.

  Dalej Agca przypomina, że choć Jan Paweł II podjął wiele wysiłku na rzecz dialogu międzyreligijnego z islamem, braterski dialog nie jest możliwy.

  Już od dawna Iran i islamski fanatyzm przygotowują się do końcowej bitwy. Przypuszczą decydujący atak 13 maja 2017 roku, dokładnie sto lat po ukazaniu się Fatimy

  http://wpolityce.pl/swiat/302231-bojownik-isis-zamordowal-kaplana-podczas-mszy-kolejne-zamachy-realizuja-plan-wojny-z-europa-jakich-grozb-nie-chce-uslyszec-zachod

 5. ja pisze:

  Ks. Cisło: Kolejne ataki pokazują, że to jest koniec Europy, którą znaliśmy. „To Angela Merkel sprowadziła cały ten kłopot”

  W ub. roku w samej Francji doszło do dziewięciuset kilku ataków na miejsca kultu i różnych profanacji obiektów kultu religijnego. Były takie wydarzenia jak obrzucenie kamieniami ludzi modlących się podczas mszy św. Także to nie jest nic nowego, tylko w końcu zaczynamy o tym mówić

  — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl ks. Waldemar Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

  wPolityce.pl: Czy po zamachu w Normandii można mówić, że mamy do czynienia z nową odsłoną wojny terrorystycznej? Brutalnie zamordowano księdza podczas mszy świętej. Do tej pory ginęły przypadkowe osoby świeckie… Teraz mamy już wojnę jawnie religijną?

  http://wpolityce.pl/swiat/302223-nasz-wywiad-ks-cislo-kolejne-ataki-pokazuja-ze-to-jest-koniec-europy-ktora-znalismy-to-angela-merkel-sprowadzila-caly-ten-klopot

 6. Kasia pisze:

  Mieszkanka Saint-Etienne-du-Rouvray, Eulalie Garcia w rozmowie z BBC New powiedziała, że znała i bardzo szanowała proboszcza. – Moja rodzina żyje tu od 35 lat i znała go od zawsze – powiedziała. – Był kimś bardzo cenionym przez społeczność. Był bardzo dyskretny i nie lubił przyciągać uwagi.

 7. mimoza pisze:

  Niemiecki senator nie wytrzymał: Ściągnęliśmy sobie do kraju całkowicie zdziczałych ludzi…

  Niemiecki senator ds. wewnętrznych Frank Henkel (CDU) nie wytrzymał. W oficjalnej deklaracji do Angeli Merkel wezwał po zamachach w niemieckim Würzburgu, Reutlingen i Ansbachu do „uczciwej debaty nad ekscesami przemocy, których dopuścili się uchodźcy”.

  Henkel napisał m.in. „Zwykła ludzka uczciwość wymaga, by jasno powiedzieć, że w Würzburgu, Reutlingen i Ansbachu doszło do ohydnych zbrodni, popełnionych przez uchodźców. Zbrodnie te zostały popełnione w najbardziej okrutny sposób, za pomocą siekier, maczet i materiałów wybuchowych. Nie łudźmy się: ściągnęliśmy sobie do kraju całkowicie zdziczałych ludzi, zdolnych do popełnienia najbardziej barbarzyńskich zbrodni, które wcześniej nie należały do naszej codzienności. Trzeba to jasno powiedzieć, bez tabu. Ta zwykła ludzka uczciwość wymaga także, byśmy ofensywnie podchodzili do tematu islamizmu. Inaczej polityka zostanie odebrana jako oderwana od rzeczywistości”.

 8. mimoza pisze:

  Ks. Cisło: Chrześcijanie są prześladowani cały czas. Musimy się na to przygotować!

  Ten zamach we Francji nie wziął się znikąd. Wiąże się w dużej mierze z tym, o czym mówiłem wielokrotnie, a co przeszło bez większego echa, że we Francji w ubiegłym roku dokonano ponad dziewięciuset aktów profanacji świątyń. Były to w przeważającej jawne ataki skierowane przeciw chrześcijanom. Miały miejsce przypadki, gdy katolicy modlący się w świątyni byli obrzucani kamieniami. Ataki na kościoły miały więc miejsce już wcześniej, choć oczywiście ten dzisiejszy to coś nowego dla Francji.

  Do tej pory akty agresji wobec chrześcijan we Francji były tuszowane, ale są pewne granice. Nie można zatuszować mordu, do którego dochodzi w biały dzień i do tego jeszcze w kraju, w którym panuje stan wyjątkowy. W tych dzisiejszych tragicznych wydarzeniach widać też tym samym bezradność państwa francuskiego.

  Musimy być świadomi, że prześladowanie chrześcijan to nie jest coś, czego do tej pory nie było. W Syrii i w Iraku bardzo często są porywani księża i zakonnice, dochodzi do mordów. Misjonarze w tych krajach robią wszystko, co mogą, aby pomagać ludziom na miejscu oraz aby w jakimś stopniu łagodzić napięcia między muzułmanami i chrześcijanami, ale jest to bardzo trudne zadanie. Wydarzenia do jakich cały czas dochodzi na Bliskim Wschodzie i do jakich doszło dziś we Francji pokazują nam, do czego może doprowadzić ta cały czas rozrastająca się nienawiść.

  Powiem tak – ofiar jest bardzo wiele na całym świecie. Bulwersuje mnie fakt, że jesteśmy zszokowani takimi zdarzeniami tylko, jeśli mają miejsce w Europie, blisko nas, natomiast jeżeli gdzieś na Bliskim Wschodzie wybuchnie bomba na bazarze i zginie kilkadziesiąt, albo kilkaset osób, już tak nas to nie wzrusza, przyzwyczailiśmy się do zamachów daleko poza naszymi granicami. A przecież ofiary z Syrii, czy z Iraku to tacy sami ludzie, jak my. Nie powinniśmy się koncentrować tylko na naszym regionie, ale pamiętać, że ofiary wojny z islamem są wszędzie i są to naprawdę ogromne liczby.

 9. wobroniewiary pisze:

  W specjalnym komunikacie arcybiskup Rouen Dominique Lebrun potwierdził tożsamość zamordowanego przez islamistów duchownego. Potwierdziły się tym samym informacje podawane w mediach społecznościowych. Po wtargnięciu do Kościoła uzbrojonych w noże napastników zginął 84-letni ksiądz Jacques Hamel.

  Na terenie rzymskokatolickiej archidiecezji ze stolicą w Rouen, w Normandii, we Francji posługuje 79 zakonników i 269 sióstr zakonnych.

  Wołam dziś do Boga, ze wszystkimi ludźmi dobrej woli. Chciałbym również poprosić niewierzących, aby dołączyli się do naszego płaczu. Wraz z młodymi uczestniczącymi w Światowych Dniach Młodzieży modlimy się dziś tak, jak modliliśmy się przy grobie ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie, zamordowanego w czasach reżimu komunistycznego.

  Wikariusz Generalny, o. Philippe Maheut, jest już na miejscu w parafii od pierwszych chwil. Ja wracam do Francji i będę dziś w mojej diecezji z rodzinami i wspólnotą parafialną.

  Kościół katolicki nie może podjąć innej broni, jak modlitwa i braterstwo między ludźmi. Zostawiam tutaj setki młodych ludzi, którzy są przyszłością ludzkości i nie ma w tym żadnej przesady. Apeluję do nich, aby nie dali się ponieść przemocy i stali się apostołami cywilizacji miłości.

  Podpisano
  Dominique Lebrun
  Arcybiskup Rouen

 10. Malgosia pisze:

  Moze najwyzszy czas,zeby Francja ,kiedys tak bardzo katolicka zaczela zyc inaczej.Mieszkam w tym pieknym kraju,ale coraz czesciej mysle o powrocie do Polski.Poki co pozostala mi modlitwa i blaganie Boga o pokoj na calym swiecie.

 11. Małgosia pisze:

  Ks. Adam Skwarczyński opisywał jak kapłani będą mordowani, wsadzani do więzień, bo było mu to pokazane. Ile było śmiechu i kpin. Taki Bronek od MBM kpił ile wlezie, jego alter ego Tomasz wyzywał księdza Adama od magików, łgarzy i fałszywych klech a dzisiaj co? Nie wizje Mery tylko te ks. Adama się sprawdzają.
  Ale to oznacza, że niedługo Ostrzeżenie i Nowy Świat, lepszy świat, świat z Bogiem

  • rzymski katolik pisze:

   Módlmy się do Boga gorliwie,, żeby te wszystkie złe wizje ks. Adama i innych się nie spełniły i nikogo już nie mordowano, a w szczególności kapłanów!

   • rzymski katolik pisze:

    Do BOGA miało być oczywiście! Proszę o poprawienie.

   • wobroniewiary pisze:

    Każdy chce pokoju, ale…świat zawsze oczyszczał się we Krwi Męczenników 😦
    Pociesza mnie, że Polska ma być bezpieczna ale masz rację, módlmy się o pokój w Polsce i na świecie.
    Jadę do bazyliki na Koronkę przed najświętszy Sakrament

 12. Anna pisze:

  Papież mocno potępia atak na Kościół we Francji!
  Papież Franciszek stanowczo potępił atak w kościele w Rouen na północy Francji – oświadczył Watykan. Uzbrojeni w noże napastnicy zamordowali we wtorek w Normandii proboszcza i zranili trzy osoby, w tym jedną bardzo ciężko.

  „Papież został poinformowany i uczestniczy w bólu i w przerażeniu z powodu tej absurdalnej przemocy, potępiając w jak najbardziej radykalny sposób wszelką formę nienawiści” – powiedział rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi. Dodał, że Franciszek modli się za wszystkich zaatakowanych.

  „To nowa straszna wiadomość, która dołącza niestety do serii aktów przemocy w tych dniach, jakie nami wstrząsnęły wywołując ogromny ból i zaniepokojenie” – oświadczył rzecznik. Zapewnił, że Stolica Apostolska śledzi wydarzenia w Rouen.

  “Jesteśmy szczególnie poruszeni tym, że ta potworna przemoc miała miejsce w kościele, świętym miejscu, w którym głosi się miłość Boga” – dodał ks. Lombardi.

 13. ja pisze:

  Niewiarygodne i ohydne! I znowu w Niemczech! 79 – letnia kobieta została zgwałcona w niedzielę rano podczas wizyty na cmentarzu. 40 – letni podejrzany został zatrzymany przez policję w czasie dokonywania czynu.

  79-latka z Ibbenburen została zgwałcona w niedzielę rano na cmentarzu. Świadek usłyszał wołanie o pomoc i zadzwonił na policję.

  Kiedy przybyli funkcjonariusze, złapali zbrodniarza. Okazało się, że jest to 40 – letni uchodźca z Erytrei, który w Niemczech mieszka od 2013 roku. Jeszcze w niedzielę sędzia wydał nakaz aresztowania.

  Kobieta we wtorek opuściła szpital.

 14. Patryk pisze:

  Ten ksiądz może został zamordowany i dla nas a zwłaszcza dla jego parafian jest to tragedia lecz
  spójrzmy na tą tragedię zupełnie z drugiej strony medalu.
  O wy kapłan uzyskał największy dar od Pana Jezusa ,uzyskał możliwość towarzyszenia mu na Golgocie 2000 lat temu ,znalazł się tam z Panem.
  Zmarł w kościele przy Chrystusie .
  Lecz niestety akt dokonany przez tych zagubionych ludzi jest straszny ,ale wiem ,że ksiądz
  Jacques Hammel modli się za nich u Pana Boga w niebie .

  Ci ludzie są zagubieni i otumanieni jak Niemcy podczas II wojny światowej zagubili się
  w życiu i nie potrafią się odnaleźć .Potrzebują modlitwy bo na naszą altyreryjną odpowiedz oni tylko czekają , szatan kusi ich aby dokonywali tych zamachów.
  Kraje nie powinny ich atakować ponieważ szatan tylko na to czeka ,bo nie sztuka oddać w policzek
  a sztuka wybaczyć uderzenie .Chrystus uczy nas wybaczać jako chrześcijanie winniśmy wybaczać naszym winowajcom a w przyszłości Ojciec nam wybaczy bo jak mówi Ewangelia:”Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7).

  Może niektórzy mnie nie zrozumiałą ale do tego jesteśmy powoływani jako chrześcijanie do naśladowania Jezusa Chrystusa , bo Jezus nie odchodził obrażony ,nie umarł na krzyżu nie wybaczając faryzeuszom i innym .

  Starajmy się być jak Jezus.

  Patryk G.

 15. wobroniewiary pisze:

  Pielgrzymi z Syrii. Dramatyczny apel na ŚDM

 16. ja pisze:

  Zakonnica, której udało się uciec z kościoła w Normandii, gdzie we wtorek doszło do zabójstwa księdza, opowiedziała francuskim mediom o zamachu. Jak mówiła, sprawcy nagrywali morderstwo.

  Dwaj napastnicy wzięli we wtorek pięciu zakładników w świątyni w Normandii. Zabili proboszcza i ciężko ranili jedną osobę. Z kościoła udało się uciec jednej z zakonnic. – Kazali księdzu klęknąć. Próbował się bronić, wtedy zaczął się dramat – powiedziała francuskim mediom.

  – Wymusili to na nim siłą. On próbował się bronić. I wtedy doszło do tragedii – powiedziała siostra Danielle. – Oni nagrywali siebie. Oni odprawili coś w rodzaju kazania przed ołtarzem, po arabsku. To koszmar – mówiła w rozmowie z telewizja BFM.

  Ostatecznie terroryści zostali zabici przez służby specjalne. Zakonnica w rozmowie z mediami zdradziła, że zamachowcy nagrywali moment zabójstwa

 17. AKSORZ pisze:

  Ten zamordowany kapłan jest męczennikiem , zginął podczas odprawiania Mszy Świętej.
  A w Brukseli w Kościele Jana Chrzciciela Muzułmanie zostali zaproszeni na wyżerkę w ramach ekumenicznej integracji …

  http://www.catho-molenbeekcentre.be/actualite-molenbeek-saint-jean/la-rupture-du-jeune-musulman-accueillie-dans-notre-eglise-catholique-saint-jean-baptiste-chez-le-pere-aurelien

  Ciekawe czy „następnym razem Muzułmanie zaproszą nas na parówki z grilla i piwo – do meczetu?”

  • Malgosia pisze:

   AKSORZ,Molenbeek to wylegarnia islamu.A ksieza z „naszego” kosciola,to jakies nieporozumienie,na parowki z grilla bym nie liczyla,chyba ze bylyby hallah

 18. Ufająca Bogu pisze:

  Proszę Was o modlitwę. Sprawa jest bardzo ważna i wyjątkowo delikatna. Sama nie wiem, co mam już robić. 😦 Jakiś czas temu dowiedziałam się, że moja koleżanka spotyka się z księdzem. Zawsze była religijna (To ona w chwilach mojego zwątpienia wiele lat temu, przyciągnęła mnie znowu do Boga). Myślałam, że to przyjaźń, bo był jej spowiednikiem, pomagał jej zwalczyć jej osobiste problemy. Często mi opowiadała o radach itd. Nie podejrzewałam nawet, że ta niby przyjaźń może zakończyć się jakimś romansem. Ostatnio mi wszystko opowiedziała. Sypiają ze sobą. On ją wykorzystuje, to wychodzi z jej opowieści. Przepraszam, że to tu napiszę, ale nawet kamasutra się pojawiła. Już nie wiem, jak do niej dotrzeć, jak tłumaczyć. Pozostaje mi tylko modlitwa, choć mi jest z tym bardzo ciężko, że znam jej/ich sekret. Nie chcę nikogo osądzać, ale nie mogę tak tego zostawić. 😦 Ufam, że Pan Bóg mi pomoże i wysłucha moich modlitw za nich.

  • Maggie pisze:

   +++
   i wpuścić taką bandę do Polski?????!!!! PRZENIGDY = NEVER EVER

   • Maggie pisze:

    W London, Ontario zaczęto krzyczeć na temat sprawy z oskarżenia o islamofobię … i nagle cisza … (?!)…. Chodziło mianowicie o dysputę między dwoma kobietami, w których jedna zerwała z zakutanej głowy, tej drugiej, hidżab. Skąd ta cisza … bo jak się okazało, potrzebny był oskarżonej tlumacz farshi (o ile nie mylę nazwy języka arabskiego). No więc pokazowe oskarżenie o islamofobię odpadło=nie wypaliło.

   • freda pisze:

    Przenigdy !!! Nigdy !!! Przenigdy !!!

 19. Modlmy sie za Swietych Kaplanow Zakonnikow……

  W dniu 26 lipca 2016 16:05 użytkownik W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej napisał:

  > wobroniewiary posted: „Z książki ks. St. Gobbi „Do kapłanów, umiłowanych > synów Matki Bożej”, podyktowane mu 19.06.1976 (nr 101) Wypowiedzcie ze Mną > wasze «tak» a Jeszcze o jedną rzecz was proszę, synowie najmilsi: o wasze > życie. Nadeszły czasy, kiedy to niektórych z was, Moi” >

 20. Pingback: Matka Boża do kapłanów: Nadeszły czasy, kiedy to niektórych z was, muszę poprosić nawet o dar z własnego życia… | Biały, bardzo biały

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s