Światowe Dni Młodzieży rozpoczęte: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią

„Misericordes sicut Pater” – hymn Roku Świętego Jubileuszu Miłosierdzia

«Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią» (Mt 5,7)

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

39 odpowiedzi na „Światowe Dni Młodzieży rozpoczęte: Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • Lucyna pisze:

   Dziś o 13:30 mój syn po raz czwarty będzie próbował zdać testy na prawo jazdy.Proszę westchnijcie choć za nim.

   • Bogusia pisze:

    +++

   • Monika pisze:

    Miałam Ci Lucyno napisać i próbowałam ale nie udało się wcześniej. Dopiero teraz, bo dziś mi internet totalnie strajkuje, bardzo wolno idzie albo wcale. Jestem tu na końcu świata i chyba nadajnik wysiadł w okolicy. Miałam napisać jak tylko przeczytałam Twój wpis, żebyś się w ogóle nie martwiła, bo na pewno syn zda i że bardzo w to wierzę.
    Może to dziwne się wydać niektórym ale byłam rano na Mszy Świętej w Twojej Lucyno intencji, w tej, którą napisałaś dopiero później. Bo chociaż rano jej jeszcze nie napisałaś, to i ja sama dopiero po Mszy Świętej zobaczyłam w jakiej intencji ofiarowałam tę Mszę Świętą. Wyjaśnię czemu tak wyszło.
    Wiemy wszyscy, że Pan Bóg działa poza czasem i nawet jak o coś prosimy, to z góry powinniśmy dziękować i cieszyć się z Bożej hojności i dobroci, bo tak właśnie wierzymy, że to o co prosimy to Pan Bóg nie odmawia, jeśli oczywiście jest to zgodne z Jego Wolą.
    Może to dziwne ale jak rano wstałam, to mi coś mówiło, że mam iść w intencji, której jeszcze nie poznałam ale, że mam iść w intencji tej prośby o modlitwę, która będzie napisana jako pierwsza na stronie, to jest tę pierwszą, którą przeczytam. Wiedząc, że ktoś intencję w końcu napisze, to od razu z tą myślą poszłam do kościoła. Myślę, że chyba można było tak uczynić i nie ma tu żadnych przeciwwskazań.
    Bogu dzięki, że syn zdał, bo wiemy jak jest teraz, że nawet po kilkanaście razy inni podchodzą – tyle stresu i jeszcze koszt spory.

    Sama śmieję się do siebie, że dziś jestem tak „do przodu”, jak nigdy (bo zwykle nie nadążam i wszystko wolno i dokładnie), że nawet gdy w urzędzie podpisywałam dziś druk, to napisałam datę 27.07.2017.r. 🙂
    Niech Pan Bóg błogosławi każdego dnia, Tobie i Rodzinie.

    • Lucyna pisze:

     Masz wielkie serce Moniko, niech Cię Pan Bóg błogosławi.Dziękuję Panie Boże za zdany przez syna pierwszy etap.Dziękuję za Adminów i kochanych Czytelników.

   • Bogusia pisze:

    Lucyno,dzisiaj w szczegolny sposob ( podczas Mszy sw, polecilam wszystkie osoby naszej WOWiT-owej Rodziny,a wiec Ciebie i egzamin Twojego syna tez).

  • Maggie pisze:

   We wszystkich intencjach podanych we wpisach i skrzynce na WOWIT, a szczególnie za zdrowie Adminów, osób im bliskich oraz ważne dla nich sprawy.

 2. wobroniewiary pisze:

  Dziś islamiści poderżnęli gardło – dla mnie już świętemu – ks. Jacques’owi

  A oto dzisiejsze I czytanie:
  (Jr 14,17-22)
  Oczy moje wylewają łzy dzień i noc bez przerwy, bo wielki upadek dotknie Dziewicę, Córę mojego ludu, klęska bardzo wielka. Gdy wyjdę na pole – oto pobici mieczem! – Jeśli pójdę do miasta – oto męki głodu! Nawet prorok i kapłan błądzą po kraju nic nie rozumiejąc. …..

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2016/07/26/26-lipca-wspominamy-swietych-anne-i-joachima-rodzicow-najswietszej-maryi-panny/

  • wobroniewiary pisze:

   A oto czytanie z serii „Biblia w rok” na dzisiaj:
   Albowiem krew moja już ma być wylana na ofiarę, a chwila mojej rozłąki nadeszła

   „Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się, i na Jego królestwo: 2 głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, [w razie potrzeby] wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz. 3 Przyjdzie bowiem chwila, kiedy zdrowej nauki nie będą znosili, ale według własnych pożądań – ponieważ ich uszy świerzbią – będą sobie mnożyli nauczycieli. 4 Będą się odwracali od słuchania prawdy, a obrócą się ku zmyślonym opowiadaniom. 5 Ty zaś czuwaj we wszystkim, znoś trudy, wykonaj dzieło ewangelisty, spełnij swe posługiwanie!
   Apostoł przewiduje bliską śmierć i nagrodę
   6 Albowiem krew moja już ma być wylana na ofiarę, a chwila mojej rozłąki nadeszła. 7 W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem. 8 Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkim, którzy umiłowali pojawienie się Jego.”
   https://ewangeliadlanas.wordpress.com/biblia-w-rok/biblia-w-rok-lipiec/biblia-w-rok-26-lipca/

 3. m-gosia pisze:

  .
  Ref.:Miłosierdzia Jezu mój,
  ześlij z nieba na lud swój.

  1.Usłysz Jezu modły nasze
  które płyną z wszystkich stron.
  Spójrz na ojców ból i matek,
  na łzy sierot, smutek żon.
  Miłosierdzia Jezu mój…
  2.Niech do Ciebie wszyscy wrócą
  co wzgardzili wolą Twą.
  W twe objecia niech się rzucą
  i zapłaczą skruchy łzą.
  Miłosierdzia Jezu mój….
  3.Nie chcesz śmierci dla grzesznika
  lecz by przejrzał znów i żył,
  by się zmienił w pokutnika,
  dzieckiem Twoim Jezu był.
  4.Miłosierdzia dla strapionych,
  których serce rani miecz.
  Dla cierpiących, opuszczonych,
  rany ich bolesne lecz.
  5.Miłosierne Serce Twoje
  dobry Jezu ku nim skłoń,
  a z ich oczu łzawe zdroje
  niech ociera Twoja dłoń.
  6.Miłosierdzia dla kapłanów,
  którzy słabi w życiu są.
  I Twą wolę raz obraną
  nie za bardzo pełnić chcą /???/
  7.Miłosierdzia dla nas samych,
  którzy pragniem dobrze zyć.
  Wspieraj Jezu naszą wole
  i nas wspomnij w ciężkie dni.
  8.Miłosierny dobry Jezu
  coś się ukrył w Hostii tej,
  Racz wysłuchać modły nasze,
  miłosierdzie na świat zlej.

  Módlmy się, nie bójmy się .Bóg sam wystarczy.

 4. Piotr pisze:

  Pamiętajmy, że na pierwszym miejscu zawsze powinien być Bóg w Trójcy Świętej Jedyny a nie człowiek i jego „zachcianki”… jeżeli nie będzie odniesienia do tradycji i prawdziwej doktryny oraz co najważniejsze świadomości, że człowiek „nie jest godzien” aby Pan Bóg, Król Królów ! przychodzil do nas niegodnych ludzi, sceny takie jak ta (dni w diecezjach): https://m.youtube.com/watch?v=ZMlxDlfd3d4. Zostaną zaakceptowane(co o zgrozo już się dzieje…) na gruncie tolerancji, otwartości czy innych szatańskich sztuczek. Nie dajmy się zwieść ! Szczęść Boże ! Laudetur Jesus Christus.

  • wobroniewiary pisze:

   Piotr masz rację. Fronda sobie kpi, ale takie są fakty.
   Polecam artykuł z prawego.pl:
   Niewielu obcojęzycznych pielgrzymów spodziewało się przed Świątynią Opatrzności Bożej usłyszeć muzykę, która w skojarzeniach napawała ich obrzydzeniem. Tłumaczono im, że nie rozumieją słów, ale… podobnie reagowali także Polacy.

   Muzyka, którą słyszeli – nagranie z koncertu: https://www.youtube.com/watch?v=ZMlxDlfd3d4 – w odczuciu przeciętnych ludzi stanowiła jakieś skrzyżowanie hard rocka z metalem, a słowa (wyśpiewywane zresztą z rykiem) były trudno słyszalne. Od czasu do czasu wyławiało się takie frazy, jak np. „Jezus jest Panem”. Nic jednak nie zmieniało faktu, że ten rodzaj muzyki podoba się jedynie specyficznej subkulturze młodzieżowej, natomiast zwykłych katolików po prostu przeraża. Kapelą, która wykonuje takie utwory, jest 2Tm 2,3 (tu przykład twórczości: pod linkiem). W nazwie ma list do Tymoteusza, a złożyła się z muzyków różnych polskich kapel – zespołów grających właśnie ciężką muzykę. I choć nawrócenie tych ludzi cieszy, to gust muzyczny, który prezentują nie pasuje do profilu większości polskich katolików i pielgrzymów. Osoby, którym się podobało stanowiły margines, w znaczeniu mniejszości, nie bycia gorszym.

   Pośród morza krytyki („Ta muzyka przypominała satanistyczną” – powiedział jeden z rozmówców), w większości wypowiadanej jak na paradoks półgębkiem (chyba po to by nie urazić organizatorów i biorąc pod uwagę, iż może tak miało być (?)) – faktycznie znalazły się takie osoby. Było mi dane rozmawiać nawet z młodym księdzem, który w młodości słuchał podobnej muzyki, więc nie tylko koncert mu się podobał, ale i słuchał z sentymentem. Miażdżąca większość ludzi (także osób duchownych), z którymi można było porozmawiać wyrażała to samo negatywne zdanie.

   ****
   Teraz dam przykład z własnego podwórka – całkiem inny!
   W naszej bazylice, w parafii, nie mojej, ale często tam jestem, bo tam jest mój kierownik duchowy. W tej parafii nastąpiła zmiana proboszcza. Ten, który odszedł na emeryturę, był wspaniały, że nie wyobrażałam sobie lepszego. A jednak 😉
   Ks. proboszcz przybył przed kilku dniami, znam go wiele lat, bo wcześniej był tu wikariuszem, kiedyś tam, ładnych parę lat temu i teraz jak wrócił do nas do miasta jako proboszcz, od razu przystąpił do działania. Dużo czasu spędza w konfesjonale, po Mszy św. stoi pod kościołem, rozmawia z parafianami, nie chowa się kanałami jak inni księża w innych parafiach.
   Od wczoraj wprowadził codziennie o 15-00 przed obrazem Jezusa Miłosiernego Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
   Klęcznik, ks. proboszcz sam prowadzi Koronkę na kolanach z pełną powagą. Dziesiątek mówiony i dziesiątek śpiewany. Potem Litania do Bożego Miłosierdzia, błogosławieństwo nas zgromadzonych i nauka…łaciny, krótka ale potrzebna. Wczoraj refren, nauka, powtarzanie (dla tych co nie znają łaciny) i śpiew „Misericordes sicut Pater”

   Można? Można!! 🙂
   Ks. proboszcz jest znany z wielu pięknych inicjatyw, na poprzedniej parafii przysłużył się do wybudowania Ogrodów Biblijnych

   http://prawy.pl/34697-szok-pielgrzymow-sdm-na-koncercie-ta-muzyka-przypomina-satanistyczna/

 5. wobroniewiary pisze:

  Zaskoczenie Francuzów. W Polsce można swobodnie wyznawać wiarę! Europa otworzy oczy?
  W Krakowie młodzi Francuzi mogą swobodnie i z radością wyrażać swoją wiarę, bez obaw, że zostaną potraktowani jak psychicznie chorzy czy zagrożenie dla otoczenia – przyznaje przewodniczący Konferencji Biskupów Francji abp Georges Pontier z Marsylii, który przyjechał do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży wraz ze 160-osobową grupą pielgrzymów.

  O doświadczeniach młodych abp Pontier opowiadał w kontekście tego, co dzieje się obecnie we Francji po kolejnych zamachach islamistów. Jak wskazał, z jednej strony panuje powszechne przekonanie, że terroryści nie mogą się powoływać na islam; z drugiej jednak coraz wyraźniej stygmatyzuje się wszystkie religie, jakby to one były źródłem wszelkiego zła.

  – Tymczasem w Polsce Francuzi mogą swobodnie wyrażać swą wiarę w spotkaniu z młodymi z innych krajów. Jest to piękne i radosne doświadczenie duchowe. Światowe Dni Młodzieży to czas szczególnej łaski, która w wyjątkowy sposób spływa do ludzkich serc – zapewnia przewodniczący episkopatu Francji.

  Read more: http://www.pch24.pl/zaskoczenie-francuzow–w-polsce-mozna-swobodnie-wyznawac-wiare–europa-otworzy-oczy-,44925,i.html#ixzz4FYK3Uio0

 6. wobroniewiary pisze:

  Dziś wieczorem krótko po godzinie 19.00 Papież Franciszek udał się do bazyliki Santa Maria Maggiore, by zawierzyć Maryi, czczonej tam jako Salus Populi Romani swoją podróż apostolską do Polski, związaną z XXXI Światowym Dniem Młodzieży

  Dziś słynący łaskami obraz Matki Bożej znajduje się w bazylice Santa Maria Maggiore, dokąd rzymianie pielgrzymują w wielu intencjach. Także zwyczajem papieża Franciszka jest rozpoczynanie i kończenie podróży apostolskich „u Matki Bożej Większej”.

   • Witek pisze:

    Bazylika jest naprawdę piękna. Relikwie żłóbka znajdują się w głównej nawie, poniżej posadzki. Schodzi się schodami z lewej lub prawej strony. Jest tam modlitwa w różnych językach:
    „Boże, Ty w przedziwny sposób stworzyłeś człowieka i w jeszcze cudowniejszy sposób odnowiłeś jego godność, daj nam uczestniczyć w bóstwie Twojego Syna, który przyjął naszą ludzką naturę. Amen”
    Obraz, (kopia obrazu) MB Śnieżnej był wczoraj wniesiony na Msze inauguracyjną na błoniach…

 7. Weronika pisze:

  W Krakowie młodzi Francuzi mogą swobodnie i z radością wyrażać swoją wiarę, bez obaw, że zostaną potraktowani jak psychicznie chorzy czy zagrożenie dla otoczenia – przyznaje przewodniczący episkopatu Francji. Do Krakowa abp Georges Pontier przybył wraz ze 160-osobową grupą młodzieży swej marsylskiej archidiecezji. Wygłosi tam trzy katechezy.

  O doświadczeniach młodych abp Pontier opowiada w kontekście tego, co dzieje się aktualnie we Francji po kolejnych zamachach islamistów. Z jednej strony panuje powszechne przekonanie, że terroryści nie mogą się powoływać na islam; z drugiej jednak coraz wyraźniej stygmatyzuje się wszystkie religie, jakby to one były źródłem wszelkiego zła.

  Tymczasem w Polsce Francuzi mogą swobodnie wyrażać swą wiarę w spotkaniu z młodymi z innych krajów. Jest to piękne i radosne doświadczenie duchowe. Światowe Dni Młodzieży to czas szczególnej łaski, która w wyjątkowy sposób spływa do ludzkich serc – zapewnia przewodniczący episkopatu Francji.

  http://pl.radiovaticana.va/news/2016/07/26/abp_pontier_na_%C5%9Bdm_francuzi_mog%C4%85_swobodnie_wyra%C5%BCa%C4%87_sw%C4%85_wiar/1246900

 8. Weronika pisze:

  Dziś po południu papież Franciszek przyleci do Polski, by tu spotkać się z młodymi ludźmi w czasie Światowych Dni Młodzieży.

  Samolot z Ojcem Świętym wyląduje około godziny 16:00 na lotnisku w krakowskich Balicach. Franciszka powitają prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.

  Około godziny 17:00 papież przybędzie na Wawel, gdzie spotka się z władzami państwa: premier Beatą Szydło, ministrami oraz dyplomatami. Na dziedzińcu Zamku Królewskiego, w sali „Pod Ptakami” Franciszek odbędzie spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, zaś szefowa polskiego rządu, Beata Szydło, ma w planach spotkanie z sekretarzem stanu Watykanu, kardynałem Pietro Parolinem.

  Franciszek porozmawia także z polskimi biskupami, ale ten punkt, zgodnie z życzeniem papieża, będzie mieć charakter zamknięty. Zgodnie z programem wizyty, wraz z biskupami, odbędzie cichą modlitwę przy Konfesji św. Stanisława, gdzie są wystawione też relikwie św. Jana Pawła II oraz uczci Najświętszy Sakrament. Potem Ojciec Święty ma zaplanowane przemówienie

  Wieczorem Ojciec Święty będzie przebywać w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich. Po kolacji Franciszek ma stanąć w Oknie Papieskim i przywitać wszystkich wiernych zgromadzonych na placu.

 9. MM pisze:

  Oskarżanie Ojca Świętego o kult diabła? Oskarżanie organizatorów Światowych Dni Młodzieży o samo zło? To potrafi pan Papież, to środowisko ks. Bałemby i innych tradsów

  Stanisław Papież, samozwańczy autorytet (…edycja) pokazał dziś swoje lucyferyczne oblicze.

  Z konta „facebookowego Stanisław Stanisław Papież” napisano: /zachowujemy pisownię oryginalną/: „Został zrobiony poważny krok naprzód, do oficjalnego kultu diabła. To co się w kościolachj katolickich wyprawia, przewchodzi juz wszelkie ludzkie pojęcie. Bolszewicy przerabiali koscioly na magazyny, biura itp . Organizatorzy ŚDM poszli dalej.”

  Zapytam – Poszli dalej, czyli dokąd? Tego oczywiście nie dowiem się, bo wypowiedź nie posiada żadnej argumentacji, poza próbą poruszenia antypapieskich emocji, w dniu rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży. Do czego prowadzi ta nienawiść? Chyba do założenia jakiegoś własnego kościoła …

  • wobroniewiary pisze:

   Udostępniłam u siebie na fb. Zgadzam się z tym, że pan Papież robi krecią robotę, a ksiądz który pluje na Kościół i Papieża Franciszka wymaga dużo modlitwy.
   Pobłądził w pysze o własnym mniemaniu ;(

   • Karo pisze:

    A kto to w ogóle jest ten S. Papież? Weszłam na jego profil to większość farmazonów i zdań niedokończonych (że coś będzie, Pan Bóg nie dozwoli),z których wynika tylko tyle, że ten pan sobie coś w głowie rai, ale nie wiadomo co w zasadzie.

    • Maggie pisze:

     Karo, ten człowiek to Papież .. ale z rodziny Papieży,
     a to zbyt mało, gdy na watykańskie progi bieży,
     bo czy to pseudonim, czy z urodzenia nazwisko,
     to definitywnie nie powołanie, a więc nie wszystko.

    • wobroniewiary pisze:

     Ów Papież to wszelkie spotkania w Krakowie na temat intronizacji, to środowisko ks. Bałemby i „naszego wspólnego znajomego” (wiesz o którego chodzi) więc to zmilczmy 😀

     O takich to powiedział jeden ksiądz, że tak walczą o prawa Boga, że po drodze mijając bliźnich depczą kogo się da i obijają mordę komu się da.

    • Karo pisze:

     Chyba na pewno wiem o kogo chodzi, ale ten człowiek czyta wowit, czy kropi ekran wodą święconą jak przypadkiem kliknie? Bo tutaj jest prawda, a nasz wspólny znajomy prawdy się boi 🙂

    • Karo pisze:

     ” obijają mordę komu się da” świetnie powiedziane 😀

 10. Karo pisze:

  Wszyscy, którzy mają odrobinę wolnego czasu niech zobaczą ten krótki film, wiele mi wyjaśnił (o tym co się teraz dzieje), wykorzystanie islamu przez iluminatów i wprowadzenie przez islam NWO, warto zobaczyć.

 11. Bogusia pisze:

  Kochani,wlasnie wrocilam z pieknego Kosciola pod wezwaniem Matki Bozej Zwycieskiej.
  Uczestniczylam w Mszy Sw. Wszechczasow=Mszy Sw. Trydenckiej.
  Zanioslam Cala Rodzine WOWiT, Wasze cierpienia i radosci, WSZYSTKO to co w sercach Waszych ukryte…!
  Modlilam sie za Adminow : Ewe i Kazimierza.
  Modlilam sie rowniez , za tych z Was ,ktorzy w obecnym czasie maja sprawy trudne,
  sprawy beznadziejne,poprostu WSZYSTKIE Wasze sprawy.
  Modlilam sie za wszystkich tych,ktorym winna jestem wdziecznosc za modlitwe , o ktora tu na tej stronie niejednokrotnie prosilam, dziekujac za kazde Wasze westchnienie i Zdrowas Mario , prosilam o blogoslawienstwo dla Was…!

  Niech Was Bog blogoslawi i strzeze.

 12. Anna pisze:

  Proszę o modlitwę za mojego kolegę ze szkoły Marcina, który 2 dni temu wyszedł z domu i słuch o nim zaginął, wyszedł z kijkami do nordic woking, nie zabrał telefonu. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie co czują jego najbliżsi. Niech dobry Bóg ma go w swojej opiece i odnajdzie się cały i zdrowy.

  • Maggie pisze:

   Święty Antoni Padewski, nasz królu niebieski, niech nie zginie Chwała Twoja, niech się znajdzie cały i zdrowy/zguba (choć nie moja zguba – ale bliźni i rodak)

 13. Ciebie Boga wyslawiamy!

  W dniu 26 lipca 2016 22:22 użytkownik W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej napisał:

  > wobroniewiary posted: „”Misericordes sicut Pater” – hymn Roku Świętego > Jubileuszu Miłosierdzia https://www.youtube.com/watch?v=HD_Oc0ZKqx4 > «Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią» (Mt 5,7) > https://www.youtube.com/watch?v=asrHcksx1ic https://www.yo” >

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s