Przed podróżą do Polski wraz z ks. J. Cieleckim papież Franciszek modlił się przy grobie św. Jana Pawła II

Przed odlotem do Krakowa papież Franciszek modlił się z grupą niepełnosprawnej młodzieży przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra. W modlitwie z Ojcem Świętym wzięli udział członkowie Stowarzyszenia Peter Pan, które opiekuje się młodymi ludźmi chorymi na raka z różnych krajów świata, których nie stać na leczenie.

Postanowili oni w czasie trwania krakowskiego spotkania młodych zorganizować „małe” Światowe Dni Młodzieży przy grobie świętego papieża.

Padre Jarek i Papież Franciszek

Po Mszy św. pod przewodnictwem ks. Jarosława Cieleckiego ze Słowacji, zgromadzeni zaczęli odmawiać tajemnice światła Różańca w intencji Ojca Świętego i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Podczas odmawiania trzeciej tajemnicy niespodziewanie przyszedł papież Franciszek. „Stanął z boku, nie wiedziałem jak się zachować. Gestem dał mi no zrozumienia abym kontynuował. Modlił się, a po zakończeniu podszedł do nas, odczytał list skierowany do nas” – opowiada ks. Cielecki.

„Papież podziękował nam za to, że będziemy się modlić za niego i ŚDM. Podszedł do każdego z młodych pochodzących z Algierii, Bułgarii, Rumuni i Włoch, rozmawiał i błogosławił. Na zakończenie obaj uklęknęliśmy i pomodliliśmy się za młodych całego świata. Pokazałem też Ojcu Świętemu wizerunek Matki Bożej i powiedziałem, że w Niegowici ks. Karol Wojtyła rozpoczął swoje kapłańskie życie. Papież Franciszek wiedział o tym. Na zakończenie udzielił wszystkim swego błogosławieństwa i odmówiliśmy wspólnie Zdrowaś Mario…” – zrelacjonował dla KAI ks. Cielecki. W sumie spotkanie trwało 15 minut.

Ks. Jarosław Cielecki celebrował Mszę św. w ornacie, na którym widniał wizerunek Matki Bożej Wniebowziętej, pierwszej parafii na której pracował papież Wojtyła jako wikary. W procesji niesiono świecę poświęconą przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego w sanktuarium w Wilnie, obraz Jezusa Miłosiernego i św. Jana Pawła II oraz świecę z wizerunkiem świętego papieża pobłogosławioną przy chrzcielnicy bazyliki w Wadowicach. Jeden z młodych niósł zdjęcie 86-letniego księdza Jacquesa Hamela, który wczoraj został zamordowany podczas Mszy św. w Saint-Etienne-du-Rouvray koło Rouen w północno-zachodniej Francji.

W Eucharystii i modlitwie brali udział członkowie Stowarzyszenia Peter Pan, które opiekuje się młodymi ludźmi chorymi na raka z różnych krajów świata, których nie stać na leczenie. Organizacja ma w Rzymie trzy domy. W stowarzyszeniu pracuje ok. 200 wolontariuszy. Postanowili oni zorganizować „małe” Światowe Dni Młodzieży przy grobie św. Jana Pawła II. Od 27 lipca, początku wizyty Franciszka w Polsce wraz z przewodniczącą stowarzyszenia, codziennie rano młodzi chorzy będą modlić przy grobie świętego papieża.

Podczas Eucharystii odczytano przesłanie młodych chorych. Czworo rodzeństwa na wózku inwalidzkim, dwie siostry i dwóch braci przygotowało przesłanie na każdy dzień „małego ŚDM”. Dzisiaj odczytała je Elena cierpiąca na chorobę zaniku mięśni. W przesłaniu zawarty był apel o miłość, szanowanie życia oraz wspólnej z Chrystusem walki ze złem.

Podczas Mszy św. modlono się przede wszystkim za chorych i cierpiących przebywających w szpitalach, ofiary terroryzmu i o podróż papieża do Polski. Na balustradzie przed grobem powieszono dwie flagi Światowych Dni Młodzieży w języku polskim i włoskim.

Ks. Jarosław Cielecki jest kapłanem diecezji Rożniawa na Słowacji oraz dyrektorem niezależnej agencji „Vatican Servis News” oraz portalu www.padrejarek.pl

*******

A ja dziękuję Bogu, że gdy byłam w 1 sobotę maja na Jasnej Górze na zawierzeniu Niepokalanemu Sercu Królowej Polski, to ks. Jarek pobłogosławił mnie i Anię i modlił się krótko nad nami – z kapłańskim nałożeniem rąk na głowę 🙂

******

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na „Przed podróżą do Polski wraz z ks. J. Cieleckim papież Franciszek modlił się przy grobie św. Jana Pawła II

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Oglądam Papieża z Franciszkańskiej 3, wspomina Macieja Szymona Cieślę – to cudowne, że pamięta o nim, że prosi o chwilę ciszy i modlitwy za Macieja ❤

  Maciej odszedł do Domu Ojca 2 lipca ale papież mówi, że jest tu z nami
  Kocham Papieża Franciszka za jego czułość i wrażliwość

 3. Ufająca Bogu pisze:

  Nie mogę uwierzyć, że okno papieskie znowu się otworzyło! Dla mnie to przeogromne duchowe wydarzenie. Dziękuję!

 4. wobroniewiary pisze:

  Ufająca – masz powtórkę ❤

 5. Marek pisze:

  Papież: na świecie trwa wojna
  Papież Franciszek powiedział w samolocie dziennikarzom towarzyszącym mu w podróży do Polski, że najbardziej właściwym słowem, by opisać to, co się dzieje na świecie, jest wojna. – Świat jest pogrążony w wojnie, bo zatracił pokój – mówił papież.
  Zwracając się do ponad 70 wysłanników światowych mediów, Franciszek podkreślił, że ostatnio często powtarza się określenie „brak bezpieczeństwa”. Ale zdaniem papieża najbardziej właściwym słowem, by opisać to, co się dzieje, jest „wojna”.

  – Od dawna mówimy, że świat jest w stanie wojny w kawałkach” – mówił papież, przywołując często powtarzane przez siebie słowa. Wskazał, że była pierwsza, druga wojna światowa, „a teraz jest ta wojna”. Wyraził opinię, że obecna wojna „nie jest organiczna”, to znaczy w pełnym tego słowa znaczeniu, „ale to jest wojna”.

  Nawiązał do wtorkowej zbrodni popełnionej na francuskim księdzu w kościele w Normandii. – Ten święty ksiądz zginął w chwili modlitwy – zaznaczył papież. Zauważył, że wciąż ginie wielu chrześcijan, niewinnych, dzieci. W tym kontekście wymienił Nigerię i całą Afrykę. – Nie bójmy się powiedzieć tej prawdy, że świat jest w stanie wojny – powiedział.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Papiez-na-swiecie-trwa-wojna,wid,18442048,wiadomosc.html?src01=6a4c8&src02=facebook_wiadomosci&ticaid=117716

 6. ++++

  W dniu 27 lipca 2016 20:44 użytkownik W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej napisał:

  > wobroniewiary posted: „Przed odlotem do Krakowa papież Franciszek modlił > się z grupą niepełnosprawnej młodzieży przy grobie św. Jana Pawła II w > Bazylice św. Piotra. W modlitwie z Ojcem Świętym wzięli udział członkowie > Stowarzyszenia Peter Pan, które opiekuje się młodymi ludźmi ” >

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s