Nowenna do Boga Ojca – dzień III

Nowenna do Boga Ojca – dzień III

Modlitwa do Matki Bożej Oblubienicy Trójcy Świętej
(do odmawiania w każdym dniu nowenny)

Najsłodsza Dziewico, Maryjo, na mocy zasług Chrystusa Odkupiciela, byłaś łaską uprzedzającą zachowana od wszelkiego grzechu by dać nam Zbawiciela. Nikt nie był nigdy zjednoczony z Najświętszą Trójcą tak jak ty, umiłowana Córo Ojca i Oblubienico Ducha Świętego, by stać się Matką Jego Syna.
Wiedząc o tym, uciekamy się pod przemożną obronę twej matczynej miłości i najpokorniej prosimy byś otworzyła nasze serca na działanie Ducha Świętego i na obecność Jezusa, jedynego Syna Ojca Przedwiecznego, Ojca, który pragnie nam mówić o Jezusie i chce byśmy Go poznali. Ty, która jesteś Mostem danym przez Boga, by mógł przyjść aż do nas – bądź pewną drogą, po której możemy kroczyć do Niego. Matko przedziwna, która powiedziałaś: „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie” (J 2,5), naucz nas czynić zawsze, jak Jezus, to co podoba się Ojcu, byśmy mogli kiedyś radować się z Tobą w Nim, w chwale, którą nam obiecał.

To samo co Ojciec czyni, podobnie i Syn czyni.
Ja zawsze czynię to co się Jemu podoba”
(J 5,19; 8,29 )

Matko Najświętsza zjednoczona z Trójcą Świętą, módl się za nami grzesznymi.

Dzień Trzeci: Dzieci Ojca

Czytanie Pisma
„W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. Do takich bowiem należy królestwo niebieskie.”
(Mt 11,25; 5,3; 19,14)

Rozważanie
Ludzkie czy boskie synostwo przeżywane jest na głębokiej płaszczyźnie istoty ludzkiej, na poziomie serca, w wewnętrznej osobowej relacji. Przeżywanie synostwa z Bogiem jest łaską. Gdy stajemy przed Bogiem Ojcem by się nasycić Jego obecnością, wiemy dobrze – jeśli nie jesteśmy nieświadomi – że Bóg zna nasze serce (Łk 16,15; Mt 23,28). Droga całkowitego synostwa jest drogą miłości, drogą wyboru. Jest dostępna dla osoby, która poprzez osobistą decyzję, wkracza na nią w poszukiwaniu Boga – jako że Ojciec nie przestaje nas szukać. W stawaniu się dziećmi bożymi, w uznaniu Boga naszym Ojcem pomaga błogosławieństwo ubóstwa. Ubóstwo pojęte jako błogosławieństwo jest nie tylko prawdą, wolnością i sprawiedliwością ale również aktem miłości. Toteż można zrozumieć dlaczego kontemplacja i ubóstwo są nierozłączne: nie można otrzymać daru kontemplacji jeśli nie weszło się w miłość Bożą przez drzwi ubóstwa i naszego jestestwa. Faktycznie Bóg oddaje się w kontemplacji jedynie tym, dla których stanowi on całe i jedyne bogactwo, źródło życia i początek. Tym, którzy oddają się Jego spojrzeniu w radykalnej zależności. Bóg pozwala się kontemplować tylko tym, którzy porzuciwszy wszystko wierzą, iż On jest Miłością i On jest wszystkim. Wyrzeczenie, oderwanie się, samotność, cisza uwielbienie. Być ubogim by przyjąć pełnię Ojca.

Modlitwa
Ojcze Przenajświętszy, uznaję, wraz z Jezusem, że jestem Twoim umiłowanym dzieckiem. Zrodzony dziś w Twej miłości spoglądam z dobrocią na całe dobro jakie mi wyświadczyłeś, jakim Twa świętość obdarowuje mnie i ofiaruje mi. Ojcze, uznaję również moją całkowitą zależność od Ciebie. W tym niezmierzonym świecie, po tylu miesiącach, latach walki, oporu, jedynie Ty znasz ukryte życie w głębi mnie samego. Mając całkowitą ufność do Ciebie, oddaję Ci wszystko wiedząc, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra (Rz 8,28). Przebacz co powinno być przebaczone. Daję Ci Boże, wszystkie moje grzechy, byś mógł je przemienić w dobro, byś mnie oczyścił i upodobnił do Twego Syna Jezusa. Oto teraz przychodzę do Ciebie ze szczerym sercem. Uczyń ze mną co chcesz, prowadź mnie droga świętości, którą chcesz mnie prowadzić. Ojcze, bądź miłowany i niech Ci będzie składane wieczne dziękczynienie, bądź błogosławiony i uwielbiony na wieki. Niech z mojej duszy wzniesie się wieczna pieśń miłosna, którą tylko tchnienie Ducha Świętego oczyszcza, wzmacnia i uświeca. O Jezu, Synu przedwiecznego Boga, powierzam się Tobie z ufnością byś ogarnął mnie Twym synostwem. O, Duchu Święty, miłości Ojca przedwiecznego, powierzam się Tobie z ufnością by żyć w miłości Ojca i Syna. Jesteś ich Świętą Miłością a ja jestem twą Świątynią, tą którą sam wybrałeś. Amen.

Hymn
Zstąp Duchu Boży, Miłości najczystsza,
W tą noc ciemną;
Gdzie czas trzyma nas na uwięzi i ciąży ciało,
Duchu ognia, Miłości najczystsza, zstąp!

Serce Najwyższego, słońce Chrystusa,
Rozgrzej mroźną zimę
Przemień wraz z nami wszechświat,
Winnico łaski, Gościu nieskończony!

Zstąp Duchu Boży, Miłości najczystsza,
W tą noc ciemną;
Gdzie pragnienie trzyma nas w uwięzi i ciąży śmierć,
Duchu życia, Miłości najczystsza, zstąp!

Nasza dusza czeka, nasza dusza łaknie,
O Prawdo, mądry doradco,
Pomóż nam ujrzeć w pełni jasności
Doskonały owoc twych zamierzeń!

Zstąp Duchu Boży, Miłości najczystsza,
W tą noc ciemną;
Gdzie żądza trzyma nas na uwięzi i ciąży ból,
Duchu pokoju, Miłości najczystsza, zstąp!

Miłości Jedyna, zdobądź nas jako łup,
Skrusz naszą pychę, opatrz nasze rany;
Rozpal nas swą siłą i mocą,
Podmuchu Boży, Płomieniu radości!

Zstąp Duchu Boży, Miłości najczystsza,
W ta ciemna noc;
Gdzie ciało trzyma nas w uwięzi i ciąży czas,
Duchu z Nieba, Miłości najczystsza, zstąp!
(Duchu Boży – liturgia godzin)

Modlitwa Karola de Foucauld
(Do odmawiania, na końcu każdego dnia nowenny)

Mój Ojcze, powierzam się Tobie z ufnością; uczyń ze mną co Ci się podoba. Dziękuje Ci za wszystko, co ze mną uczynisz. Jestem gotowy na wszystko i przyjmuję wszystko, byle tylko dokonała się we mnie i we wszystkich stworzeniach Twoja wola. Boże mój, tego tylko pragnę, niczego innego.
Oddaję Ci moją duszę. Daję Ci ją Boże, z całą miłością mego serca bo Cię kocham, bo jest we mnie potrzeba miłości by Ci się oddać i powierzyć siebie bez miary, z największą ufnością ponieważ jesteś moim Ojcem.

Nowenna Do Boga Ojca, pobierz pdf: Nowenna do Boga Ojca (kliknij)

*****
Światowe Dni Młodzieży
Transmisja Mszy Świętej z papieżem Franciszkiem:
TV Trwam (kliknij)

1

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Modlitwa, Nowenna, Papież Franciszek i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

53 odpowiedzi na „Nowenna do Boga Ojca – dzień III

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • Jola pisze:

   Proszę wszystkich o modlitwę za wszystkich pielgrzymów ŚDM w Krakowie i za Papieża Franiszka o bezpieczny powrót do domów.
   W Krakowie szaleje ogromna burza,grzmoty,błyskawice…miej ich Panie Boże w opiece

   • Maria z Warszawy pisze:

    Czyżby kolejny znak czasu?
    Zinka dużo błogosłąwieństwa Bożego dla Ciebie i twojej rodziny

    • Zinka pisze:

     Mario , dziękuję …
     I wzajemnie ☺❤

    • Maggie pisze:

     Już dwa dni temu widziałam w Toronto Star pogodę na parę dni na świecie, a że nie ma na wykazie Krakowa, to sprawdzałam Warszawę, Pragę i Wiedeń i wynikało, że raczej burzowo.
     +++

   • Maggie pisze:

    Pamiętajmy o modlitwie-egzorcyżmie św.Antoniego. Zaraz klękam i mam nadzieję na czas, aby nie było szkód.
    +

    • wobroniewiary pisze:

     Ja na dziś też milknę, pioruny gonią pioruny…

    • Maria z Warszawy pisze:

     Maggie, no to się pomylili w Warszawie dziś było gorąco, trochę pochmurno, trochę popadało ale burzy nie było
     Jutro 72 rocznica Powstania Warszawskiego. Panie w Twoje ręce powierzam ich wszystkich……..

   • mama adopcyjna pisze:

    Nasz Swiety Papiez – Pielgrzym na pewno wstawia sie u Boga Ojca za uczestnikami ŚDM by ich powrot do domow byl bezpieczny i owocny, a my wspomozmy Jego oredownictwo naszymi modlitwami +++ 💚 💙

 2. wobroniewiary pisze:

  W Jego (Jezusa) oczach nic nie znaczy jak jesteś ubrany i jakiego używasz telefonu…. liczysz się Ty!
  Papież Franciszek, 31 lipca 2016

  • wobroniewiary pisze:

   …. Bóg nas miłuje takimi, jakimi jesteśmy, i żaden grzech, wada czy błąd nie sprawi, by zmienił swoje zdanie. Dla Jezusa – pokazuje to Ewangelia – nikt nie jest gorszy i daleki, nie ma człowieka bez znaczenia, ale wszyscy jesteśmy umiłowani i ważni: ty jesteś ważny! A Bóg liczy na ciebie z powodu tego, kim jesteś, a nie z powodu tego, co masz: w Jego oczach nic nie znaczy, jak jesteś ubrany, czy jakiego używasz telefonu komórkowego; dla Niego nie jest ważne, czy podążasz za modą – liczysz się ty. W Jego oczach jesteś wartościowy, a twoja wartość jest bezcenna….

 3. wobroniewiary pisze:

  MODLITWA DO MATKI BOŻEJ ŁASKAWEJ

  O Najświętsza Dziewico Maryjo, wyjednaj nam miłość do krzyża, byśmy uczestniczyli w katuszach i cierpieniach Jezusa.
  Ty, któraś pierwsza w sposób doskonały zachowywała całą Ewangelię i to z całym radykalizmem, któraś uczyniła to wcześniej, nim Ewangelia została napisana, wyjednaj nam tę łaskę, byśmy zawsze byli blisko Pana.
  O Maryjo, wyjednaj nam i tę łaskę u swego Syna, byśmy mogli ułożyć całe nasze życie według pragnień Serca Bożego, byśmy mogli całe nasze życie wewnętrzne ukryć w Nim.
  O Najdroższa Matko spraw, byśmy tak ściśle zjednoczyli się z Jezusem, by żadna moc, żadna rzecz tego nędznego świata nie mogła nas od Niego odłączyć.
  O Maryjo spraw, byśmy zawsze byli blisko tej nieskończonej miłości – Jezusa, byśmy zawsze byli synami Bożymi wśród tego świata.
  Ty, któraś przyszła na ten świat bez żadnej zmazy, wyjednaj nam u Syna swego tę łaskę, byśmy mogli bez żadnej winy odejść z tego świata i zostali wprowadzeni do chwały Królestwa Ojca, Syna i Ducha Świętego, do wspólnoty Odkupionych, Aniołów i Świętych.

  Pod Twoją obronę…

  • Zinka pisze:

   Dziś Kościół wspomina św. Ignacego z Loyoli. Z tej okazji pomódlmy się modlitwą, którą modlił się sam święty. Spróbujmy naprawdę poczuć jej moc.

   MODLITWA O MIŁOŚĆ

   Zabierz, Panie, i przyjmij całą wolność moją,

   pamięć moją i rozum, i wolę moją całą,

   cokolwiek mam i posiadam.

   Ty mi to wszystko dałeś – Tobie to, Panie, oddaję.

   Twoje jest wszystko.

   Rozporządzaj tym w pełni wedle swojej woli.

   Daj mi jedynie miłość Twoją i łaskę, albowiem to mi wystarcza.

   Amen.

 4. eska pisze:

  Kochani , proszę o przeczytanie tej wiadomości. Eska.

  W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się o chorobie naszego szwagra Łukasza Pawlaka. W piątek lekarze zdiagnozowali u Łukasza raka jelita. Łukasz jest ojcem czwórki małych dzieci (najstarsze ma 10 lat, a najmłodsze 1 rok). Razem ze swoją żoną Ewą należą do Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre” i mimo wielu obowiązków zawsze służą drugiemu człowiekowi. Ośmielamy się więc prosić Was wszystkich o modlitewny szturm do nieba w intencji Łukasza i jego rodziny, której w tym czasie bardzo potrzebują. Z pokorą prosimy o włączenie się w trud 40 dniowego postu połączonego z modlitwą.

  Wysyłamy tą wiadomość do naszej rodziny, do wszystkich naszych przyjaciół i znajomych, do osób ze Wspólnoty Equipes Notre-Dame (do której należymy – Ekipa IX krakowska) oraz Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre”.

  Pomysł zaczerpnięty jest (nie przez nas) ze strony http://www.pokuta.info . W założeniach takie działanie może podjąć już 6-osobowa grupa osób, która stworzy „tygodniowy” zespół. Abyśmy mogli mieć świadomość wspólnego uczestnictwa i przekazywania sobie nawzajem modlitwy z dnia na dzień, stworzyliśmy tabelę. Formy postu mogą być różnorakie: post o wodzie i chlebie, od Internetu, mediów, post ciszy, od głośnej muzyki, itp. Spróbujmy wspólnie podjąć taki trud wyrzeczeń połączonych z modlitwą – niech to będzie nasze szturmowanie nieba.

  Jeżeli wiecie o kimś kto chciałby się włączyć w tą modlitwę to prześlijcie proszę tego maila, aby mógł się wpisać.

  Z Panem Bogiem,
  Gosia i Mateusz Maruszak

  Link do tabeli google, w której możemy wpisać się w dowolny choćby jeden dzień (wystarczy wpisać imię lub inicjały):

  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1gm8PoN3hEmRhG0MgLgczNWrgSZCteKsilpRp383h3Mc/edit?usp=sharing

 5. wobroniewiary pisze:

  Homilia Ojca św. Franciszka wygłoszona podczas Mszy sw. na Campusie Misericordiae w Brzegach

 6. wobroniewiary pisze:

  Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem na zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie

 7. eska pisze:

  Pozwolę sobie przypomnieć z wyprzedzeniem – za dwa dni Odpust Porcjunkuli

  Drugiego sierpnia obchodzimy wspomnienie Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli. Czy jednak wiemy, że w tym dniu w każdym kościele parafialnym możemy zyskać odpust zupełny, zwany „odpustem Porcjunkuli”? Może nas to nieco dziwić, bo przecież odpust związany z danym kościołem obchodzimy w dniu jego święta tytularnego. Dlaczego więc jeszcze jeden dzień? Jak przeżyć go dobrze?

  czytaj dalej: http://glosojcapio.pl/na-teraz/item/195-odpust-porcjunkuli

  • mama adopcyjna pisze:

   Jak zapowiada Mirjana z Medjugorie – ponoc kiedys.. a moze nawet juz calkiem niedlugo dowiemy sie jak wielkie rzeczy zwiazane sa z tą datą, z tym pieknym i waznym Swietem 💚💙

  • wobroniewiary pisze:

   To już jutro, a ja mam dodatkowo kościół OO. Franciszkanów i o 18-00 odpust z udziałem ks. biskupa 🙂

 8. wobroniewiary pisze:

 9. wobroniewiary pisze:

  O. Leon Knabit: Na przysłanie nam z przydziału bandytów i gwałcicieli zgodzić się nie możemy

  Jak nie było, to nie było – prawie przez dwa tysiące lat papieża w Polsce. A jak już – to w ostatnim pięćdziesięcioleciu mamy trzeciego. No i jak to papież. Witany z honorami należnymi głowie państwa, kompania honorowa, hymny, przemówienia adresowane do i od aktualnych najwyższych dostojników.

  I zawsze – Piotr naszych czasów, zawsze witany z entuzjazmem przez rzesze wiernych, przybywający do Kościoła lokalnego w Imię Jezusa Chrystusa. A jednocześnie – każdy inny. I stosunki w Kraju niemal za każdym razem odmienne. Oczywiście, święty Jan Paweł II był nasz, Benedykt – pierwszy „nie nasz”.Skupiamy się na Franciszku.

  Zastanawiające jest, jak wiele wypowiedzi w Polsce i zagranicą przeciwstawia pontyfikat Franciszka i całe jego nauczanie postawie Kościoła w Polsce, nie mówiąc już o aktualnej władzy politycznej.

  Nawet jeden z wysokich dostojników kościelnych miał się wyrazić sarkastycznie, że papieża prędzej posłuchają niewierzący niż wierzący. Pozwolę sobie pociągnąć sarkazm dalej. To znaczy, że niewierzący zaakceptują rolę chrześcijaństwa w kształtowaniu Europy i naszej państwowości? Uznają, że dzięki Maryi działo się u nas to, co dobre? Że szanując ludzi, żyjących w rozmaitych związkach partnerskich, za jedyne sensowne małżeństwo uważamy związek mężczyzny z kobieta, sakramentalny dla wierzących, wydający na świat potomstwo? Że aborcja jest przeciwna prawom człowieka i zdrowemu poczuciu wartości? Ejże!?

  A uchodźcy? Przyjmujemy każdego, kto jest w rzeczywistej potrzebie. A jest ponad milion tych, którzy wybrali Polskę, zostali przyjęci, a pracą swoją zarabiają dla siebie i dla dobra gospodarki naszego kraju. O nich prawie nie słychać, a już na pewno nie o zabójstwach czy gwałtach. Chyba i Unia nie bardzo się w tym orientuje. Natomiast na przysłanie nam z przydziału bandytów i gwałcicieli zgodzić się nie możemy. Mamy dosyć swoich.

  O. Leon Knabit

 10. wobroniewiary pisze:

  Koronka do Najświętszych Ran Pana Jezusa ❤
  Obietnice:
  (…) 10. Gdy doznajecie przykrości lub gdy cierpienie was przygniata, złóżcie to czym prędzej w Moje Rany, a ból się uciszy. Trzeba często przy chorych powtarzać „O mój Jezu, przebaczenia i miłosierdzia przez zasługi Twoich świętych Ran". Ta modlitwa ulży duszy i ciału chorego.
  11. Gdy ofiarujesz Moje Święte Ra­ny za grzeszników, nie zapominaj czy­nić tego i za dusze w czyśćcu, bo mało jest osób, które by myślały o przyniesieniu im ulgi. Najświętsze Rany są dla dusz czyśćcowych skarbem

  O Jezu, Boski Odkupicielu, bądź nam miłościw, nam i całemu światu, Amen.
  Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem. Amen

  Przepuść, zlituj się, mój Jezu, w otaczających niebezpieczeństwach Krwią Twoją Najdroższą osłoń nas. Amen.
  Ojcze Przedwieczny, okaż, nam miło­sierdzie, przez Krew Jezusa Chrystusa, Syna Twego Jedynego, błagamy Cię, okaż nam miłosierdzie Amen. Amen. Amen.

  Na dużych paciorkach:
  V. Przez Niepokalane Serce Marii Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa,
  R. Na uleczenie ran dusz naszych.

  Na małych paciorkach:
  V. O mój Jezu, Przebaczenia i Mi­łosierdzia!
  R. Przez zasługi Twoich Świętych Ran.

  Na zakończenie koronki odmówić trzy razy:
  Ojcze Przedwieczny, ofiaruje Ci Rany itd.

  http://sanctus.pl/index.php?podgrupa=266&doc=203

 11. Anna pisze:

  Boże, bądź wola Twoja. Amen

  • Maggie pisze:

   Amen.
   Mamy wielkiego orędownika w niebie.
   Ks.biskup Mokrzycki powiedział, że kiedy mówi się o błogosławieniu przez JPII, to WIELU NIE WIE, że święty, każdego dnia pontyfikatu, nie widziany z zewnątrz, przy zgaszonych światłach z otwartego okna, do którego potem w czasie choroby go podwozili, błogosławił ok 22:30, przechadzających się jeszcze po Pl.Św.Piotra oraz (!) miastu i światu…. Czynił to więc każdego dnia, nie tylko (!) na Anioł Pański, i nawet na wózku inwalidzkim tj kiedy nie miał już siły mówić.
   Najbliżsi mu, znając jego rutynę tj sekwencję modlitw, każdego dnia, o określonej godzinie, tj ks.biskup z innymi, odmawiali je głośno w papieskiej kaplicy, w obecności chorego papieża.

   Pamiętajmy o błogosławieństwie i błogosławmy, uwielbiając Pana Boga.

 12. wobroniewiary pisze:

  Przesłanie Ojca św. ‪‎Franciszka‬ do młodych

 13. Jeśli ktoś szuka nagrań ŚDM, zapraszam do zakładki u góry strony
  Nagrania TV Trwam:
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/swiatowe-dni-mlodziezy-krakow-2016/

 14. mer pisze:

  Tak, dziękujemy. To były piękne dni.
  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/6924-sowieckie-metody-abp-gadeckiego-zastosowano-szantaz-wobec-rzecznika-bialostockiej-kurii-ws-ks-miedlara Abp Gądecki był tylko naciskany. Abpa Migliore już w Polsce nie ma…
  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/8014-rosja-zbezczeszczenie-krzyza-w-parafii-pw-sw-jana-pawla-ii Rzecz miała miejsce w Togliatti – dawniej :w Stawropolu nad Wołgą
  Zdaje się, że Papieża Franciszka czeka już wkrótce następna podróż.
  A w 2019 w Panamie młodzież…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s