Powstanie Warszawskie – pamiętamy

Pamiętamy

72 lata temu w Warszawie na rozkaz Komendanta Głównego AK gen. Tadeusza  Komorowskiego „Bora” wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej.

72 lata temu w Warszawie na rozkaz Komendanta Głównego AK gen. Tadeusza  Komorowskiego „Bora” wybuchło powstanie. Przez 63 dni powstańcy prowadzili z wojskami niemieckimi heroiczną i osamotnioną walkę, której celem była niepodległa Polska, wolna od niemieckiej okupacji i dominacji sowieckiej.

Powstanie było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. 1 sierpnia 1944 r. do walki w stolicy przystąpiło ok. 40-50 tys. powstańców. Planowane na kilka dni, trwało ponad dwa miesiące. W czasie walk w Warszawie zginęło ok. 18 tys. powstańców, a 25 tys. zostało rannych. Straty wśród ludności cywilnej wynosiły ok. 180 tys. zabitych. Pozostałych przy życiu mieszkańców Warszawy, ok. 500 tys., wypędzono z miasta, które po powstaniu zostało niemal całkowicie spalone i zburzone.

Dla upamiętnienia 72. rocznicy Powstania Warszawskiego w poniedziałek, 1 sierpnia, o godz. 17, na terenie Warszawy zostaną uruchomione syreny alarmowe. 54 syreny systemu miejskiego oraz urządzenia z systemu urzędu wojewódzkiego, które będą emitowały sygnał ciągły przez 1 minutę. W 10 miejscach syreny ręczne będą obsługiwali harcerze: na Mokotowie: Metro Wilanowska, w Śródmieściu: Rynek Starego Miasta, w Wilanowie: al. Wilanowska/Wiertnicza/Cmentarz, we Włochach: al. Krakowska/1 Sierpnia,  na Pradze-Północ: Targowa/Kijowska, na Pradze-Południe: Fieldorfa/Zamieniecka/Ostrobramska, oraz rondo Waszyngtona (2 syreny), na Ursynowie: ul.KEN/Wąwozowa, na Powązkach: pomnik Gloria Victis (2 syreny).

Uroczystości rocznicowe rozpocznie złożenie kwiatów przy znajdującej się przy ul. Filtrowej tablicy upamiętniającej podpisanie przez dowódcę okręgu warszawskiego AK płk. Antoniego Chruściela, „Montera”, rozkazu rozpoczęcia zrywu.

Później odbędą się uroczystości przy pomniku „Mokotów Walczący – 1944” w Parku Dreszera, które zakończy przemarsz ul. Puławską do ul. Dworkowej, gdzie upamiętniono 119 pomordowanych powstańców z pułku „Baszta”.

Następnie w Pałacu Prezydenckim odbędzie się uroczystość przekazania nadanego pośmiertnie Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari rodzinie uczestniczącego w powstaniu Jana Soszyńskiego, ps. Sos. Odznaczenie wręczy rodzinie szef BBN Paweł Soloch.

W południe zaplanowano zmianę posterunku honorowego i złożenie kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Później wiązanki zostaną złożone także przed pomnikiem gen. Stefana Roweckiego „Grota” przy al. Ujazdowskich, a przedstawiciele władz państwowych i kombatantów wezmą udział w uroczystości przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej przed Sejmem.

Popołudniową część obchodów zainauguruje złożenie kwiatów przy grobie gen. Antoniego Chruściela, „Montera”, na Wojskowych Powązkach. Godzina 17 – godz. „W”, o której wybuchło powstanie – zostanie uczczona z udziałem przedstawicieli władz z prezydentem Andrzejem Dudą oraz kombatantów przy pomniku Gloria Victis. Zabrzmią także syreny alarmowe, których dźwięk upamiętni rozpoczęcie zrywu.

Wieczorem zaplanowano złożenie wieńców, wspólną modlitwę i mszę polową przed pomnikiem „Polegli-Niepokonani” na Cmentarzu Powstańców Warszawy. Podczas uroczystości zapowiedziano wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy. Później odbędzie się wspólne śpiewanie powstańczych piosenek na pl. Piłsudskiego oraz rozpalenie Ogniska Pamięci na Kopcu Powstania Warszawskiego na Mokotowie. O północy w Muzeum Powstania Warszawskiego będzie miała miejsce premiera spektaklu „Gdzie ty idziesz dziewczynko”, w reż. Agnieszki Glińskiej.

czytaj także:

Zobacz zdjęcia:

Zobacz Apel Pamęci

Źródło: Gość Niedzielny

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Powstanie Warszawskie – pamiętamy

 1. Tomasz Staszewski pisze:

  Witajcie wowitowcy

  Myślę, że ten film też wiele tłumaczy.

  • Admin pisze:

   Wybacz Tomek, ale nigdy więcej nie wklejaj tutaj tego oszołoma!
   Jest to jeden z wielu szkodników szkalujących Polski Patriotyzm.

   • Tomasz Staszewski pisze:

    Adminko Ewo. Rozumiem, że to twoja strona i w cale nie musi być tutaj wolności wypowiedzi, jak najbardziej to popieram sama decydujesz o tym jakie komentarze skasujesz a jakie opublikujesz.
    Moim zdaniem nie ładnie napisałaś o tym panu jako oszołomie, myślę że on też zasługuje na to aby wyrażać się o nim z szacunkiem – to po pierwsze.
    Po drugie nie wiem gdzie w tym filmie słyszałaś, że on cokolwiek szkaluje ja tam właśnie słyszałem coś zupełnie przeciwnego on jest w niebo wzięty nad patriotyzmem i odwagą tych młodych ludzi co zginęli w powstaniu – zginął kwiat polskiej młodzieży i on wyraźnie to podkreśla.
    Mało tego on mówi również o tej ciemnej stronie powstania, że ten kto wydał rozkaz do walki tym młodym ludziom zrobił to niesłusznie i niepotrzebnie warto by to było historycznie prześledzić. (Przesłuchaj cały film) i że tak naprawdę całe to poświęcenie i odwaga młodych ludzi nic nie dała bo większość z nich została wymordowanych, eksterminowano całe miasto ponad 250 tyś. osób oddało swoje życie a po stronie niemców tylko 2,5 tysiąca zginęło, pytanie czy dowódcy nie wiedzieli, że nie ma szans na wygranie w tym powstaniu. Naprawdę warto posłuchać całego filmu zanim kogoś nazwie się oszołomem bo co jeżeli on naprawdę ma rację i historia jest taka jaka jest że powstanie było wszystkim na rękę i po tym powstaniu nasz kraj został całkowicie osłabiony i niezdolny do dalszej walki.

    • wobroniewiary pisze:

     Jak widzisz twój komentarz jest na stronie więc możesz być spokojny o wolność słowa i demokrację, to po pierwsze, po drugie odpisywałem ja /Admin/ nie Adminka Ewa co widać w nicku przy awatarze więc ją zostaw w spokoju.
     Co do „oszołoma” to nie zmieniam zdania, twierdzenie, że dowódcy powstania prowadzili swoich żołnierzy w bój celowo po to by ich Niemcy wymordowali jest oszołomstwem i to takim gigantycznym.
     Odnajdź na YT filmik jak ten pan odnosi się do min. Antoniego Macierewicza telefonując na antenę Radia Maryja a może zrozumiesz więcej dlaczego nie chcę tego pana tutaj. Min. Macierewicz słusznie powiedział, że tacy ludzie mają płacone za to co mówią i piszą na internecie. To co robi ten pan to są metody stosowane Trybunie Ludu, GW i mediach mętnego nurtu i mają cel jedynie szkodzić i zakłamywać historię.
     Historia nie wycharknie na śmietnik min. Macierewicza (jak twierdzi ów pan) jestem tego pewien.
     Masz nie szukaj: https://www.youtube.com/watch?v=fk0nkI0vG9A
     I jak pisałem wyżej nigdy tego pana tutaj nie wklejaj, wolność słowa to nie swawola w opluwaniu kogoś stekiem pomówień.
     /Admin, Kazimierz/

  • wobroniewiary pisze:

   To była walka nie tylko o wolność ale przede wszystkim o ludzką godność – abp Henryk Hoser o Powstaniu Warszawskim

   Powstanie Warszawskie było nie tylko walką o wolność ale przede wszystkim o ludzką godność – powiedział abp Henryk Hoser w 72. rocznicę patriotycznego zrywu.
   Postawa tych, którzy stanęli wówczas do nierówne walki z siłami wroga uczy nas, że jest coś takiego jak dobro wspólne, które niekiedy wymaga heroizmu, a nawet poświęcenia własnego życia
   —podkreślił biskup warszawsko praski.
   Abp Hoser zwrócił uwagę, że wszyscy uczestnicy Powstania, bez względu na światopogląd czy wyznanie, mówią jednym głosem, że było warto. Nawet ci, którzy w ruinach zniszczonej stolicy stracili swoich najbliższych i cały dorobek życia.
   Wielu z nich podkreśla, że nie chodziło im tylko o sprawy militarne, ale przede wszystkim o zwykłą, ludzką godność z której byli systematycznie odzierania w czasie pięciu lat hitlerowskiej okupacji
   —powiedziała abp Hoser.
   W jego opinii heroizm Powstańców uczy współczesnych, że są w życiu takie wartości, o które należy walczyć.
   Choć dziś nie zagraża nam utrata niepodległości, to jednak nie oznacza, że jesteśmy ludźmi do końca wolnymi. Do życia w wewnętrznej wolności niezbędne są troska o rozwój duchowy i właściwe wychowanie
   —zwrócił uwagę abp Hoser.
   Przypomniał przy tym, że człowiek odbiera podstawowe wychowanie w swojej rodzinie i to ona jest głównym miejscem kształtowania postaw wobec życia, w tym również odpowiedzialność za wspólnotę narodową. Wyraził opinię, że konieczne są również jasne i stałe punkty odniesienia i podkreślił rolę Kościoła, który przez stulecia dla kolejnych pokoleń był busolą wskazującą kierunek w życiu.
   Nie zapominajmy o obecności kapelanów w czasie Powstania Warszawskiego, którzy byli żołnierzami frontowymi. Nie tylko towarzyszyli oni rannym udzielając ostatnich sakramentów, ale także odprawiali msze polowe, odbywały się śluby i pogrzeby
   —przypomniał duchowny.
   Nawiązując do opinii krytycznych wobec Powstania Warszawskiego abp Hoser podkreślił, że upadek zrywu był między innymi wynikiem międzynarodowej polityki, którą prowadzili wówczas alianci.
   Powstanie zostało zduszone nie tylko siłami hitlerowskimi, ale wszystkimi siłami biorącymi udział w II wojnie światowej. Polski rząd na emigracji w Londynie nie był przez swoich sojuszników poinformowany o decyzjach Stalina
   —przypomniał biskup warszawsko-praski.
   W intencji uczestników powstańczego zrywu i ludności cywilnej, która zginęła pod gruzami miasta bądź wywieziona została do obozów dziś wieczorem zostanie odprawiona uroczysta msza św. w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na stołecznej Pradze.
   http://wpolityce.pl/kosciol/302964-to-byla-walka-nie-tylko-o-wolnosc-ale-przede-wszystkim-o-ludzka-godnosc-abp-henryk-hoser-o-powstaniu-warszawskim

   • Elizeusz pisze:

    Coroczne uroczystości, pamięć, koncerty, odznaczenia itp. Ale milczy się o objawieniach Matki Bożej w Siekierkach z 1943 r.
    … Nawiązując do opinii krytycznych wobec Powstania Warszawskiego abp Hoser podkreślił, że upadek zrywu był między innymi wynikiem międzynarodowej polityki, którą prowadzili wówczas alianci…
    To jest ludzkie myślenie, bez odwoływania się do wyroków Opatrzności Bożej, a wystarczy poczytać Pismo Święte, gdzie zawsze wzorcem do zrozumienia postępowania Pana Boga (Iz 55, 7-9; Jr 18,5-11) jest historia Izraela.

 2. wobroniewiary pisze:

  Dziś 1 sierpnia – to już nasz 7 różaniec z kard. Burke – rycerze Różańca Świętego do boju!

  Kardynał Raymond Burke wzywa wiernych katolików do „szturmu na niebo” modlitwą różańcową. Sam co miesiąc będzie celebrował Msze Świętą i modlitwę różańcową w intencji wyprowadzenia Kościoła z obecnego kryzysu i zamieszania. Jest to oddolna inicjatywa świeckiej organizacji katolickiej, zaniepokojonej zmianami kulturowymi i prawnymi w zakresie moralności i ochrony życia.

  Modlącym się organizatorzy proponują następujące intencje:
  – za świętą Matkę Kościół: aby Pan nasz prowadził Papieża, Biskupów i wszystkich członków duchowieństwa do świętości we wszystkich sprawach, do tego, aby byli wiernymi Pasterzami, latarniami Prawdy i obrońcami Dobra;
  – oby rozproszyło się wszelkie zamieszanie w sercach i umysłach wszystkich ludzi i oby świeciło w nich Światło Prawdy;
  – za nasze rodziny oraz instytucję rodziny, która jest tak silnie atakowana we współczesnym świecie;
  – za nawrócenie wszystkich grzeszników do prawdziwej wiary;
  – za zbawienie mojej duszy, duszy tych, których kocham i dusz wszystkich;
  – za uświęcenie każdego katolika, a zwłaszcza za moje osobiste uświęcenie. Obym żył święcie w każdym momencie mojego życia. Obym był wiernym naśladowcą Jezusa Chrystusa we wszystkich rzeczach;
  – oby każdy z nas stał się wiernym żołnierzem Chrystusa w walce przeciwko światu, ciału i diabłu;
  – o pozyskanie łask potrzebnych do położenia kresu aborcji, natarciu homoseksualnej rewolucji; do odrzucenia zalegalizowanego homoseksualnego małżeństwa; do zaprzestania szerzenia samobójstwa w asyście lekarza i eutanazji; do zatrzymania cywilizacji śmierci we wszystkich jej formach i ustanowienia Cywilizacji Życia we wszystkich duszach, umysłach i sercach;
  – za nasz naród oraz za każdy naród na ziemi;
  – we wszystkich osobistych intencjach, przedłożonych w „Operacji Szturmowania Nieba”.

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/01/14/kard-raymond-burke-wzywa-do-rozancowego-szturmu-na-niebo-dolaczamy-do-rycerzy-rozanca-sw/

 3. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 4. wobroniewiary pisze:

  FRANCUZ BRONI POLSKI W EUROPARLAMENCIE. CIŚNIE NIEMCY I MÓWI PRAWDĘ O UNII EUROPEJSKIEJ

 5. Starsza pani prosiła o pomoc harcerzy, podszedł… prezydent! Andrzej Duda pomógł odczytać tekst uczestniczce Powstania Warszawskiego.
  Prezydent Andrzej Duda znów udowodnił, że piastując najwyższe funkcje państwowe można być po prostu życzliwym człowiekiem. Gdy jedna z uczestniczek Powstania Warszawskiego zwróciła się o pomoc w odczytaniu tekstu do harcerzy, na miejscu pojawił się właśnie prezydent.
  Może przyjdzie jakiś harcerz i przeczyta, bo nie widzę… Na ochotnika, chłopcy!
  — powiedziała weteranka.
  Wtedy podszedł do niej Andrzej Duda.
  Dziękuję, panie prezydencie. Pan też harcerz?
  — zapytała.
  Prezydent odpowiedział skromnym skinieniem głową.

  http://wpolityce.pl/historia/303020-starsza-pani-prosila-o-pomoc-harcerzy-podszedl-prezydent-andrzej-duda-pomogl-odczytac-tekst-uczestniczce-powstania-warszawskiego-wideo

  • Tomasz Staszewski pisze:

   Nie chcę tu być źle zrozumiany ani tym bardziej nie życzyłbym sobie aby wylało się na mnie całe może hejtu po tym co napiszę. Nie jestem za PIS’em, ale żeby nie było za innymi partiami socjalistyczymi też nie jestem. Osobiście nawet lubię pana Andrzeja Dudę, naprawdę sympatyczny człowiek a w dodatku elokwentny i wykształcony w porównaniu do naszych innych poprzednich polityków mam na myśli pożal się Boże Kwaśniewskiego i jego choroby egzotyczne oraz pana Elektryka co wieczorami jako TW Bolek dorabiał 🙂 No ale do czego zmierzam – dowiedziałem się z internetu rzecz jasna, że Pan Andrzej Duda podpisał obowiązkowe szczepienia dziewczynek przeciwko wirusowi HPV mają wejść w 2017r. Nie było by w tym nic złego, ale no właśnie zawsze jakieś ale – jest dużo kontrowersji wokół tej szczepionki, podobno większość krajów UE ją wycofała ze względu na zbyt duże ryzyko powikłać poszczepiennych prowadzących nawet do bezpłodności i raka, i za to Pan Duda ma u mnie ogromnego minusa.
   Czy ktoś coś więcej wie na ten temat, czy może moje informacje są nie do końca wiarygodne a może całkowicie się mylę?

   • wobroniewiary pisze:

    Po raz enty powtarzam, że prezydent Duda podpisał jedynie nowelizację tej ustawy zmieniającą jedynie źródło finansowania owych szczepionek, sama ustawa wprowadzająca obowiązek szczepień została podpisana dużo wcześniej przez jego poprzednika. Masz złe źródło informacji na ten temat, przypisywanie prezydentowi Dudzie wprowadzenia obowiązku szczepień świadczy o braku wiedzy na ten temat, już tu kiedyś cytowałem za stroną kancelarii prezydenta treść ustawy i jej późniejszej nowelizacji (jak znajdę czas odszukam to specjalnie dla ciebie bo nie lubię jak ktoś przekręca fakty).
    /Admin/

    • Tomasz Staszewski pisze:

     Dzięki, gdybyś dorwała się do tego źródła to daj znać i wklej to tutaj bardzo chętnie się z tym zapoznam. Wszystko jak widać jest niejasne i zamącone i łatwo o pomyłkę a człowiek niestety wiele rzeczy bierze na wiarę i nie weryfikuje źródła bo fizycznie nie jest wstanie tego zweryfikować. Czasami pewne źródła z automatu uznaje się za wiarygodne a inne nie 🙂 niestety tak działa ludzka ograniczona natura a jak pokazuje rzeczywistość nie wszyscy mają czyste intencje i lubią mijać się z prawdą lub pokazują pewne fakty w nieco innym świetle co z kolei prowadzi do nieporozumień.

    • wobroniewiary pisze:

     Tak a szybko znalazłem komentarz Marka ( nie sprawdzałem źródeł)
     z 22 Październik 2015 o 21:54
     Prezydent Duda podpisał to:
     „o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.”
     Tu plik pdf (3609): http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/58AE1CE64463F09FC1257E7B0048B30A/%24File/3609.pdf
     plik ze strony sejmu (3609): http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/druk.xsp?nr=3609
     Tekst ustawy przyjęty przez Senat bez poprawek (3609)
     http://orka.sejm.gov.pl/proc7.nsf/ustawy/3609_u.htm
     Informacja ze strony Prezydenta RP:
     http://www.prezydent.pl/prawo/ustawy/podpisane/art,1,sierpien-2015-r.html
     Ustawy podpisane Sierpień 2015 r.
     Punkt 31: Ustawa z dnia 24 lipca 2015 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi – podpisana 27 sierpnia 2015 r
     http://www.prezydent.pl/download/gfx/prezydent/pl/defaultaktualnosci/5424/1/1/o_swiadczeniach_opieki_zdrowotnej.rtf
     I na koniec jeszcze dziennik ustaw:
     Warszawa, dnia 11 września 2015 r.
     Poz. 1365
     USTAWA
     z dnia 24 lipca 2015 r.
     Całość tutaj:
     https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2015/10/22/oto-matka-twoja-33-dniowe-rekolekcje-maryjne-tydzien-w-lonie-ojca/#comment-121465

    • wobroniewiary pisze:

     „Wszystko jak widać jest niejasne i zamącone i łatwo o pomyłkę”

     Tak Tomku, dlatego trzeba zawsze weryfikować medialne rewelacje najlepiej u samego źródła i nie ulegać temu co mówią tacy „Jabłonowscy” jest ich wielu na necie i jak widać swoją krecią robotę robią dobrze, niestety. A jeśli nie jesteśmy w stanie czegoś zweryfikować to dajmy sobie z tym spokój. Co do słuszności Powstania Warszawskiego sięgajmy do tego co mówią sami powstańcy, dlaczego walczyli, czy chcieli walczyć, co chcieli osiągnąć tą swoją nierówną walką, czy wiedzieli że idą na śmierć, to są pytania na które odpowiadali Oni sami wiele razy. A takie osoby jak ów Jabłonowski nie mają zielonego pojęcia co kierowało młodymi ludźmi podczas II WŚ, czemu zdecydowali się na ten zryw, więc niech łaskawie zamilknie bo nic nie wie co to jest prawdziwy Patriotyzm, nie biegał kanałami donosząc pocztę, wodę i granaty, nie ukrywał innych ludzi co było jednoznacznym wyrokiem śmierci ze strony Niemców. Nic nie wie o palonych wsiach, wysiedlaniu i mordowaniu ludzi, nie przeżył tego, nie wie co czuli wtedy młodzi Polscy Patrioci a teraz śmie ich pouczać, śmie pouczać tych dowódców AK którzy starali się to wszystko jak teraz się mówi „ogarnąć” Tacy Jabłonowscy powinni siedzieć teraz cicho i słuchać z rordziawionymi gębami to co mówią jeszcze żyjący, już niestety ostatni powstańcy, oni już nie mają sił prostować kłamstw jakie się o nich mówi od czasów wojny. Co zrobiłby taki cwaniaczek ubierający się teraz w mundur, założył by opaskę na ramię, niemiecki znaleziony gdzieś hełm i pobiegłby na barykadę? ja ci powiem żeby pobiegł ale w przeciwną stronę ze strachu, teraz mądrości przed kamerą to każdy potrafi głosić ale jeśli by ten straszny czas się powtórzył to pierwsi by zwiali z pola walki./Admin, Kazimierz/

 6. Tomasz Staszewski pisze:

  Tak Zgadzam się nie mogę napisać odpowiedzi pod komentarzem bo liczba zagnieżdzeń nie pozwala. Powiem szczerze jestem już trochę tym wszystkim zmęczony. Nie chodzi mi konkretnie o Pana Jabłonowskiego ale ogólnie słuchanie tych wszystkich wypowiedzi jednej i drugiej strony. Zamęt jest tak ogromny i praktycznie nieweryfikowalny dla przeciętnego „kowalskiego” takiego jak ja, że chyba sobie odpuszczę słuchanie czegokolwiek na różne tematy bo widzę, że nie zbliża mnie to do prawdy zarówno jedna jak i druga strona ciskają w siebie argumentami nie zawsze popartymi dowodami a mającymi na celu granie na emocjach, doprowadza mnie to do zmęczenia fizycznego i psychicznego. Powoduje to moje wypalenie, chyba już faktycznie za bardzo w to wszystko poszedłem a do prawdy nie zbliżyłem się ani na krok a jak już to bardzo niewiele. Lepiej chyba zrobię jak mocniej uchwycę się różańca i eucharystii a dookoła niech dzieje się co chce. JEZU UFAM TOBIE!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s