ks. infułat Jan Pęzioł – kazanie odpustowe ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Homilia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

11 odpowiedzi na „ks. infułat Jan Pęzioł – kazanie odpustowe ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbe

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • Sylwia pisze:

   Za wszystkich którzy w tych ostatnich trudnych dla mnie dniach wspierali i wspierają modlitewnie .Za mnie samą samą bym podniosła się fizycznie i psychicznie. Pamiętam o Was w modlitwie.

   • Maggie pisze:

    Za Sylwię rekowalescentkę, Monikę nowo „upieczoną” mężatkę, Adminów i wszystkich WOWIT’ów niech Pan Bóg darzy ją i ich bliskich: zdrowiem tak duszy jak i ciała, szczęściem oraz radością płynącą z Jego Łaskawości i Opieki. Za wszystkich potrzebujących pracy i środków do życia – godnego życia.
    Aby Polska i Polacy pociągali innych i sami żyli w Bogu, z Bogiem i dla Boga pod berłem Chrystusa Króla.

 2. Poczętym przysługuje nie tylko prawo do życia

  W precedensowej decyzji Wysokiego Trybunału Irlandii, sąd wskazał, że dzieciom nienarodzonym przysługuje nie tylko prawo do życia, ale także inne prawa, w tym prawo do ochrony życia prywatnego i rodzinnego.
  Całość:
  http://gosc.pl/doc/3385403.Poczetym-przysluguje-nie-tylko-prawo-do-zycia

 3. Papież do Polaków: bądźcie znakiem miłosierdzia Boga

  Do bycia każdego dnia czytelnym znakiem miłosierdzia Boga zachęcił Ojciec Święty pielgrzymów polskich podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

  Oto słowa Franciszka skierowane do Polaków:

  Pozdrawiam polskich pielgrzymów. Bracia i siostry, czynić miłosierdzie, to znaczy służyć życiu i komunii. Każdy z nas może być zaczynem życia i narzędziem komunii w swojej rodzinie, w pracy, w parafii i w grupach, do których należymy. Zachęcam was, abyście na co dzień byli czytelnym znakiem miłosierdzia Boga, który nie chce pozostawić nikogo w samotności i potrzebie. Niech Jego błogosławieństwo stale wam towarzyszy!

  Papieską katechezę streścił po polsku ks. prał. Paweł Ptasznik z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej: Dzisiaj chcemy zastanowić się cudem rozmnożenia chleba. Po śmierci Jana Chrzciciela tłum podąża za Jezusem wszędzie, aby Go słuchać i przynosić Mu chorych. Widząc to Jezus się wzrusza. Z jednej strony, czuje się związany z tym tłumem i nie chce, aby odszedł. Również tego dnia Nauczyciel poświęcił się ludziom. Gdy nadszedł wieczór, zatroszczył się, by nakarmić tych wszystkich zmęczonych i głodnych ludzi. Tak jak Bóg nakarmił manną lud pielgrzymujący na pustyni (por. Wj 16,1-36), tak i Jezus zadbał o wszystkich, którzy za nim szli. Pragnął zaangażować w to swoich uczniów. Mówi do nich: „Wy dajcie im jeść” (w. 16). Udowodnił im, że kilka chlebów i ryb, jakie mieli, z mocą wiary i modlitwy, można podzielić między wszystkich tych ludzi. Pan zaspokaja potrzeby ludzi, ale pragnie uczynić każdego z nas działającymi uczestnikami swojego współczucia.
  http://niedziela.pl/artykul/24161/Papiez-do-Polakow-badzcie-znakiem

 4. Patryk pisze:

  Módlmy się za wszystkich uzależnionych od grzechów .By odnaleźli Jezusa Miłosiernego który ich poszukuje aby przejrzeli na oczy i umiłowali Miłosiernego .
  Módlmy się także za wszystkich odczuwających w swoim sercu powołanie do kapłaństwa za tych wszystkich , którzy w swoim sercu słyszą głos Jezusa Miłosiernego .
  Polecam was wszystkich i mnie samego z wszystkimi moimi wadami .
  Św, Michale Archaniele powierzamy się tobie .
  J.U.T.
  Patryk
  Trwajmy w Miłości Miłosiernego

 5. Anna pisze:

  25 lat temu zostałam żoną, dziś jestem porzuconą żoną z trzema dorosłymi ale jeszcze uczącymi się córkami. Dziękuję Bogu za dzieci i proszę o to abym mogła wraz z nimi spokojnie żyć i pracować. Dziękuję za każdą modlitwę i wszystkich ludzi, których spotykam na swej drodze. Dziękuję za tę stronę, dzięki której moja nadzieja na dobre życie wciąż trwa a modlitwa daje ukojenie i leczy rany mej duszy. Bóg zapłać!

 6. Ava pisze:

  Słyszałam już od wielu osob,że ciało św M.Kolbe zostało jednak uratowane i nie spalone, oraz pochowane. I jest tam nadal dlatego wprowadzono zakaz kopania w Oświęcimiu.
  Jeżeli to prawda to chciałabym dożyć tego momentu kiedy to zostanie zweryfikwane!

  Sw Maximilianie Kolbe módl się za nami i Polskę!!!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s