Poświęcenie się Bogu jak Maryja, poprzez Maryję, z Maryją i w Niepokalanym Sercu Maryi

Królowa w chwale

Królowa w chwale

Kim jest Luiza Piccarreta?
Jej proces beatyfikacyjny został otwarty w 1994 roku. Jest wielu świadków życia Luizy (między innymi wielu księży, także biskupi, kardynał i nawet kanonizowany Święty, Św. Hanibal Maria Di Francia, który odwiedzał ją przez 17 lat).
Sługa Boża, Luiza Piccarreta, „Mała Córeczka Woli Bożej” jest stworzeniem, które Jezus wybrał, aby dać w niej początek spełnienia Swego ideału, Swego wiecznego Dekretu tak, aby został on rozpowszechniony w Kościele i na całym świecie: aby Jego Wola Boża była w nas tym, czym jest w Bogu, Jego Życiem, Jego Szczęściem i Źródłem wszystkich Jego dzieł.
Luiza urodziła się w Corato (Bari, Włochy) 23 kwietnia 1865; spędziła tam całe życie i zmarła 4 marca 1947. Do tej pory ludzie pamiętają ją jako „Luizę, Świętą”. Jej proces beatyfikacyjny został otwarty w 1994 roku.
Jakie jest w kilku słowach przesłanie Luizy?
Luiza może wypowiedzieć słowa Jezusa: «Moja nauka nie jest moją, lecz Tego, który Mnie posłał. Jeśli kto chce pełnić Jego wolę, pozna, czy nauka ta jest od Boga, czy też Ja mówię od siebie samego» (J 7, 16-17). A także te, które Jezus powiedział do Samarytanki: «O, gdybyś znała dar Boży i wiedziała, kim jest Ten, kto ci mówi: „Daj Mi się napić” – prosiłabyś Go wówczas, a dałby ci wody żywej» (J 4,10)

*****

Poświęcenie się Maryi

Poświęcenie się Maryi

ZAWIERZENIE jest aktem przekazania kogoś lub czegoś danej osobie, oddając to w jej ręce, tak, aby mogła ona dysponować tym w dowolny sposób i czynić z tym, co zechce. Jest równoznaczne z „ofiarowaniem”, ale dodaje do tego, jak wskazuje samo słowo, motyw zaufania. Zawierzenie jest tym, co wyraża motto papieża Jana Pawła II (a wcześniej także motto Jezusa): „Totus Tuus”, „Cały Twój, o Maryjo”. Jest tym aktem, który uczynił Jezus w agonii na krzyżu, powierzając nas jako dzieci, Swojej Matce.

KONSEKRACJA (poświęcenie) oznacza „czynić sakralnym” coś, co przynależy lub oddane jest Bogu, więc nie przeznaczone już więcej do celów świeckich (profanum) czy obcych Bogu. W tym sensie, słowo konsekrować jest równoznaczne ze słowem poświęcaći uświęcać. Konsekracja oznacza również „przeistoczenie”.

Hostia konsekrowanaMaksymalnym przykładem Konsekracji jest ta, która dokonuje się podczas Mszy Świętej: chleb i wino ofiarowane wcześniej Bogu, są przez Niego Samego konsekrowane, czyli przekształcone w swej istocie („przeistoczone” jak mówi Kościół) w Ciało, Krew, Duszę i Boskość Jezusa Chrystusa. To już nie chleb i wino, choć zachowują „swoją przypadłość (akcydens)”, czyli cechy przypadłościowe (kształt, kolor, wygląd zewnętrzny i skład chemiczny), ale stają się Jezusem Chrystusem, obecnym w pełni Swej Istoty i całym Swym Życiem, aby dać nam Siebie iprzekształcić nas w Siebie na tyle, na ile Mu na to pozwolimy.

CZEGO?

Nas samych:  A zatem proszę was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną, jako wyraz waszej rozumnej służby Bożej” (Rz 12,1). Wszystkiego, kim jesteśmy, co mamy i co robimy; przede wszystkim jedynej rzeczy, która od nas zależy i którą możemy odmówić Bogu, a to byłoby największym nieszczęściem dla nas – naszej woli, którą zwykle nazywamy naszym sercem. Jezus wskazuje na to, mówiąc: „Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli… Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym” (Mk 7,21).

KOMU?

Oczywiście Bogu. Tak jak uczynił to sam Jezus i jak uczyniła to Maryja. Od pierwszej chwili swego życia, Maryja poświęciła całą siebie Woli Bożej, aby wybłagać przyjście Mesjasza. Poświęciła siebie Bogu, ofiarowała w pełni swoją osobę i swoje życie Miłości Bożej, Bożemu Planowi; a w swoim czasie Bóg „poświęcił Siebie Maryi”. W rzeczywistości Jezus poświęcił Siebie Maryi od momentu Wcielenia, a pod koniec Swego życia odnowił Swoje poświęcenie Woli Ojca. Modląc się za Swych uczniów, powiedział: „Uświęć ich w prawdzie. Słowo Twoje jest prawdą. Jak Ty Mnie posłałeś na świat, tak i Ja ich na świat posłałem. A za nich Ja poświęcam w ofierze samego siebie, aby i oni byli uświęceni w prawdzie” (J 17,17-19).

Jezus i MaryjaTak więc, Bóg chciał przyjść do nas i ofiarować się nam poprzez Maryję; chciał, aby Jego Wcielenie i Odkupienie odbyły się za wolną zgodą i przy współpracy kochającej Maryi, Jego Matki. W ten sam sposób, pragnie, abyśmy przyszli do Niego i oddali się Mu, poprzez Maryję, ponieważMaryja ma za zadanie zjednoczyć Boga i człowieka: sprawiła, że Bóg stał się Człowiekiem i sprawia, że każdy człowiek może stać się, poprzez łaskę, jak Jezus, jak Bóg. Tak więc, jest to poświęcenie się Bogu jak Maryja, poprzez Maryję, z Maryją i w Niepokalanym Sercu Maryi.

W JAKIM CELU?

W celu bycia przedstawionym i ofiarowanym przez Nią i jak Ona Bogu, Woli Boga, aby dla Niej, z Nią i w Jej Niepokalanym Sercu zostać przekształconym i przeobrażonym w drugiego Jezusa „na obraz i podobieństwo” Jezusa. I wtedy, Miłość Ojca będzie w pełni zaspokojona i doskonale uwielbiona: będzie to wypełnienie Jego Woli i w ten sposób nadejdzie ostatecznie Jego Królestwo. 

W JAKI SPOSÓB?

Przy pomocy wielu pięknych słów i wyrażeń? Za pomocą obszernej modlitwy o bogatej zawartości teologicznej? Za pomocą kilku szczerych słów?… Wszystko to może być przydatne i wartościowe; ale istotne jest, aby czynić to z umysłem (na ile rozumiemy) i z sercem (o ile chcemy i pragniemy).

Ile razy? Raz w życiu? Raz w roku? (nie zaszkodzi) Raz w miesiącu? Codziennie? Co godzinę? W każdej minucie czy sekundzie? Tak! … Z każdym oddechem? Przy każdym uderzeniu serca? W każdym spojrzeniu, myśli, słowie, czynie, sytuacji itd? Tak Tak Tak!To nie jest zwykły akt pobożności czy formalna czynność. Jest to życie, aby żyć, jest to przymierze z Bogiem poprzez Maryję, jest to cel do zdobycia. Poświęcenie (konsekracja) będzie spełnione i w pełni zrealizowane tylko w momencie naszego wejścia do Nieba. Jest praktycznie odpowiedzią, której musimy udzielić, jak Św. Jan, na testament miłości Jezusa Ukrzyżowanego: Oto Matka twoja”. „I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie, czyli do swego życia (J 19,27).

„Od zawsze było jasnym, że katolicyzm nie może istnieć bez pobożności maryjnej, że bycie katolikiem oznacza bycie maryjnym, że miłość do Matki prowadzi do odnalezienia Pana w Matce i poprzez Matkę.” (Benedykt XVI do przedstawicieli „Kongregacji Maryjnej” z Ratyzbony, 29 maja 2011)

*****

O Maryjo, Matko Jezusa i Matko Moja, powierzam Ci i poświęcam Ci moje życie tak, jak uczynił to Twój Syn Jezus. Powierzam się Twojej roli jako Matki i Twojej władzy jako Królowej, Twojej mądrości i miłości, którymi napełnił Cię Bóg, całkowicie odrzucając grzech i tego, kto go inspiruje, i powierzam Ci moje istnienie, moją osobę i moje życie, a zwłaszcza moją wolę, abyś chroniła ją w Twym Matczynym Sercu i ofiarowała ją Panu wraz z ofiarą, którą Ty uczyniłaś z Siebie i z Twojej woli.
W zamian naucz mnie wypełniać tak, jak Ty Wolę Bożą i żyć w Niej. Amen

Źródło: wolaboza.org

*****
Abp Hoser: tylko zawierzenie Maryi uchroni świat od katastrofy

„Tylko zawierzenie świata Maryi może uchronić go od katastrofy” – podkreślił abp Henryk Hoser, który przewodniczył wczoraj uroczystej Mszy w powstającym w Radzyminie sanktuarium św. Jana Pawła II. Ordynariusz warszawsko-praski podkreślił, że słowa zawierzenia świata Matce Bożej Królowej wypowiedziane przez Piusa XII w 1954 r. pomimo upływu lat nie straciły nic ze swojej aktualności.
„Świat się nie wiele zmienił, zaczęła się trzecia wojna światowa we fragmentach, w etapach, już trwa i może wybuchnąć w postaci globalnego konfliktu. Wszyscy się zbroją, przestają szanować prawo międzynarodowe. Wiemy co dzieje się na Bliskim Wschodzie, co dzieje się na Ukrainie, a to już jest niedaleko od nas. Tylko ucieczka do Matki Bożej Królowej Nieba i Ziemi może nas od nieszczęść uchronić” – powiedział abp Hoser.
W przyszłym roku, w stulecie objawień fatimskich, zostanie zawierzona Matce Bożej cała diecezja warszawsko-praska.
Źródło: Radio Watykańskie

 

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

36 odpowiedzi na „Poświęcenie się Bogu jak Maryja, poprzez Maryję, z Maryją i w Niepokalanym Sercu Maryi

 1. Witek pisze:

  Wspaniała lektura przed snem. Błogosławionej nocy i dnia dla Was wszystkich Kochani.
  Jak dobrze mieć dobrych i mądrych Pasterzy.
  +JMJ

 2. AKSORZ pisze:

  Polecam ciekawy reportaż o nieskromnej modzie , która prowadzi szczególnie nas – facetów na dno grzechu nieczystości:

  Wszędzie nosisz ze sobą swe sidła i w każdym miejscu zarzucasz swe sieci. Twierdzisz, że nigdy nikogo nie namówiłaś do grzechu. Owszem, choć nie przy pomocy słów to uczyniłaś, ale za pomocą twego stroju i zachowania… Jeśli sprawiłaś, że ktoś zgrzeszył w swoim sercu, jakżesz możesz być niewinna? Powiedz mi, kogo potępia ten świat? Kogo karzą sędziowie? Tych, co spożywają truciznę, czy tych, którzy przygotowują i podają śmiertelny napój? Przygotowałaś ohydny kielich, podałaś śmiertelny napój i jesteś większym zbrodniarzem niż ci, co zatruwają ciało; bo ty nie zabijasz ciała, lecz duszę. I nie czynisz tego wrogom, ani pod wpływem wyobrażonej konieczności, ale z głupiej próżności i pychy.Św.Jan Chryzostom https://www.youtube.com/watch?v=V2jxDScAytM&feature=youtu.be&t=5m21s

  Dobro naszej duszy przewyższa dobro ciała, i musimy przedkładać nad wygodę naszego ciała dobro duszy naszego bliźniego. Stąd też, czy nie widzicie, iż istnieje granica, której żadna forma mody nie może sobie pozwolić na przekroczenie, granica poza którą moda staje się źródłem upadku dla duszy niewiasty i dla dusz innych osób?

  Niektóre młode dziewczęta powiedzą być może, iż taki a taki sposób ubierania się jest wygodniejszy, a równie higieniczny; lecz jeśli staje się on dla zbawienia duszy ciężkim i bliskim zagrożeniem, z pewnością nie jest on higieniczny dla waszej duszy i waszym obowiązkiem jest z niego zrezygnowanie
  Papież Pius XII

  Proboszczowie przede wszystkim i kaznodzieje przy każdej sposobności, według słów Apostoła (II do Tym 4, 2), niech przepowiadają, nalegają, proszą, karzą, by niewiasty nosiły ubiór, który by tchnął wstydliwością i był ozdobą i ochroną cnoty i niech upominają rodziców, by nie pozwalali córkom ubierać się nieskromnie.
  Papież Pius XI

  • eska pisze:

   Dla mężczyzn, którzy muszą sobie radzić z dzisiejszą modą i tym, co spotykają w mediach, pomocą jest książka „Bitwa każdego mężczyzny”. Niejednemu już pomogła wyjść z nieczystości nawet w dzisiejszych ekstremalnych realiach.
   Warto, aby przeczytały ją również kobiety.

 3. Bogumiła pisze:

  „Dziewica Maryja w Królestwie Woli Bożej” Luiza Piccarreta
  http://wiara.daiguo.com/doc/Dziewica_Maryja.pdf

 4. Karo pisze:

  Proszę o modlitwę, kumulacja zła u mnie, brak dokumentu potwierdzającego awans zawodowy mimo że egzamin zdałam i zwodzenie z tym przez sekretarkę i stwierdzenie, że nie mam uprawnień do wykonywania zawodu pedagogicznych i mogę stracić pracę wtedy będziemy dwoje z mężem bezrobotni.
  Dziś o 13 będę u wizytatora z papierami i on będzie decydował o moim losie,
  proszę o zdrowaśkę

 5. patryk232000 pisze:

  Niech Maryja Matka nasza Niebieska broni nas od upadku razem z Jej Synem a naszym Panem Jezusem. Boże Ojcze Wszechmogący wspieraj nas w każdym miejscu i w każdy czas.
  Amen
  J.U.T.
  Partyk

 6. MM pisze:

  W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak węgierska policja walczy z tłumem imigrantów szturmujących bramę na granicy z Serbią.

 7. Anna EM pisze:

  Proszę o modlitwę o zdrowie dla małego Augustynka P.

 8. MM pisze:

  Trzęsienie ziemi zmiotło całe miasto

  W wyniku bardzo silnego trzęsienia ziemi zginęło 10 osób, zupełnie zniszczone zostało też włoskie miasto.

  Do zdarzenia doszło w nocy, w środkowej części kraju. Nie żyje co najmniej 6 osób, a władze informują, że ludzie mogą być jeszcze pod gruzami.

  Dwie śmiertelne ofiary to mieszkańcy niewielkiej górskiej gminy Arquata del Tronto, położonej w regionie Marche. Cztery osoby zginęły w mieście Accumoli w regionie Lacjum

  – Nie ma pół miasta. Ludzie są pod gruzami – relacjonował Sergio Pirozzi, burmistrz Amatrice

  Trzęsienie miało siłę 6,2 w skali Richtera

 9. wobroniewiary pisze:

  Poznajemy św. Charbela Makhlouf:
  Prowadził bardzo surowy, ascetyczny tryb życia, ale nie robił tego w sposób spektakularny, aby ktokolwiek go podziwiał.

  Święty Charbel umiłował ubóstwo. Prowadził bardzo surowy, ascetyczny tryb życia, ale nie robił tego w sposób spektakularny, aby ktokolwiek go podziwiał. Pościł, jedząc jeden skromny posiłek dziennie. Gdy pozostali jedli ziemniaki, on wybierał przypalone kawałki chleba. Jego cela miała sześć metrów kwadratowych. Każdy mógł mieć materac, w przypadku Charbela były to dębowe liście przykryte tkaniną. Za poduszkę służył mu kawałek drewna owinięty starą sutanną. W celi miał jedynie dzban z wodą, mała naftową lampkę, drewnianą miskę i kamień służący za krzesło. Jedynym meblem jaki posiadał to drewniany konfesjonał. Spał trzy godziny na dobę, resztę czasu poświęcał na modlitwę lub pracę. Zamiana między pracą a modlitwą była jego odpoczynkiem. Nosił również włosiennicę. We wszystkim, co robił, był naturalny, pełen prostoty i serdecznej szczerości.
  Św. Charbel- pokorny naśladowca Chrystusa

 10. wobroniewiary pisze:

  Nadzieja – drugi dzień przygotowań do zawierzenia polskich parafii Matce Bożej

  • wobroniewiary pisze:

   Nadzieja – drugi dzień przygotowań do Zawierzenia Polskich Parafii Matce Bożej

   Pod hasłem nadziei przeżywamy drugi dzień triduum przygotowującego do Aktu Zawierzenia Polskich Parafii Matce Bożej Królowej Polski. Parafie dokonają go w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej 26 sierpnia. Jest to kolejny etap obchodów 1050-lecia Chrztu Polski.

   – W drugim dniu triduum – przygotowania do Aktu Zawierzenia naszych Parafii Matce Bożej zgłębiamy temat nadziei. To Maryja uczy nas w różnych, często trudnych okolicznościach, zwracać się do Pana Boga i szukać u Niego Pomocy – podkreśla o. Marian Waligóra OSPPE, przeor Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

   Zauważa on, że w Kanie Galilejskiej to Maryja „wyprosiła pomoc Jezusa – Jego pierwszy cud – ufała, miała nadzieję, że On nie odrzuci prośby Matki. Dziś nam, sługom sługi wesela w Kanie, mówi „byśmy czynili wszystko cokolwiek nam powie” jej Syn. Byśmy z nadzieją patrzyli w niebo, skąd przyjdzie nam pomoc”. – Rozpalajmy nasze serca nadzieją, że Pan z miłością dotknie naszej osobistej historii, historii naszej ziemi, i przyjdzie upragniona przemiana – zachęca w drugim dniu przygotowań do Aktu Zawierzenia Polskich Parafii Matce Bożej Królowej Polski Przeor Jasnej Góry.

   Zgodnie z propozycją Komisji Duszpasterskiej Konferencji Episkopatu Polski każdemu z dni triduum towarzyszą kolejne z trzech cnót boskich: wiara, nadzieja i miłość. W celebracji Słowa Bożego w każdym dniu przygotowań zapala się jubileuszową świecę, a następnie śpiewa się pieśń „Bogurodzica”. W drugim dniu triduum, kiedy wierni rozważają cnotę nadziei, świeca wskazuje na obecność we wspólnocie modlącego się Kościoła Chrystusa, który przyszedł, aby spełnić pragnienia i nadzieje ludzkości oraz Maryi jako nauczycielki nadziei.

   http://episkopat.pl/nadzieja-drugi-dzien-przygotowan-do-zawierzenia-polskich-parafii-matce-bozej/

 11. ja pisze:

  Niemcy zapobiegli zamachowi przy polskiej granicy

  Niemieckiej policji udało się udaremnić zamach bombowy do jakiego miało dojść na granicy z Polską.

  Zamach planowany był przez zwolenników Państwa Islamskiego. Miało do niego dojść w małym mieście Eisenhuttenstadt nieopodal granicy z Odrą. Bomba miała wybuchnąć podczas miejskiego festynu, którego organizację planowano w miasteczku.

  Według informacji niemieckiej policji zamach przygotowywał młody mężczyzna sympatyzujący z ISIS. Premier landu brandenburskiego potwierdził, że niedoszły zamachowiec został aresztowany w związku z podejrzeniem o posiadanie materiałów wybuchowym i przygotowywanie zamachu.

  Co ciekawe, mężczyzna nie ma korzeni imigranckich, lecz jest niespełna trzydziestoletnim Niemcem, który przeszedł na islam i po dokonaniu konwersji zaczął sympatyzować z salafickimi odłamami tej religii.

  • Maggie pisze:

   To są tzw samotne wilki… tak jak ten niemiecki pilot, który zamordował wszystkich pasażerów… które poprawność polityczna zalicza do „zradykalizowanych”. Ten który zamordował stojącego na warcie rezerwistę w Ottawie, to też taki wilk – i nie wolno było go nazwać terrorytą !?!

   W Kanadzie (mają swoją elitę-bazę, ale jak kto tak mówi to homofob), dzięki informacji .. z USA (!?!), przed kilkoma dniami, „wywiad” kanadyjski sfirmował akcję (dobrze, że Amerykanie czuwają, bo w Kanadzie w obawie przed oskarżeniem o islamofobię, nie można spojrzeć podejrzliwym okiem na osoby zakutane w szmaty i brodatych), gdy zapobiegł większej tragedii, bo ściganego zamachowca dosięgły śmiertelne kule, kiedy wiał z taksówki. Taksówkarz, który wiózł tego draba, w chwili kiedy sięgał po papierosa, został osłonięty siedzeniem fotela przed eksplozją wywołaną przez „dobrego pasażera”.

 12. Marakuja pisze:

  Mam pytanie, czy aby przesłać pieniądze przez Pay Pal trzeba założyć na nim konto?

 13. Czester pisze:

  +++ we wszystkich intencjach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s