Ks. Piotr Glas: „W matni cyberświata”

Internet, telefonia komórkowa i cyfrowa rozrywka zrewolucjonizowały sposób funkcjonowania ludzi XXI wieku. Ks. Piotr Glas przypomina, iż oprócz niezaprzeczalnych zalet związanych z postępem technologicznym, nie można bagatelizować faktu, iż ludzkość coraz bardziej uzależnia się od techniki i niepostrzeżenie traci wolność i sens istnienia.

Brak umiaru w korzystaniu z telefonu, internetu, uzależnienie od gier – rujnuje małżeństwa, rodziny, kariery milionów ludzi na świecie. Wiele treści dostępnych w cyberświecie niszczą człowieka w najbardziej wrażliwych punktach, odbierają mu wolność i godność. W drugiej części wykładu ks. Piotr Glas omawia fenomen gry „Pokemon Go”. Cytując ostrzeżenia amerykańskich chrześcijan, wskazuje na nieznane dotychczas zagrożenia związane z cyberrozrywką.
Rejestracja: ks. Sławomir Kostrzewa

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

46 odpowiedzi na „Ks. Piotr Glas: „W matni cyberświata”

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa za rodziny i opiekę, polecana przez papieża Leona XIII

  O Boże dobroci i miłosierdzia! Twojej wszechwładnej opiece polecamy dom nasz, rodzinę i wszystko co posiadamy. Błogosław nam wszystkim, jak błogosławiłeś Najświętszej Rodzinie w Nazarecie.

  Najświętszy Odkupicielu, Jezu Chryste! Przez miłość, dla której stałeś się człowiekiem, aby nas zbawić, przez miłosierdzie, dla którego za nas na krzyżu umarłeś, prosimy Cię, błogosław domowi, rodzinie i domownikom naszym. Zachowaj nas od wszelkiego złego i od zasadzek ludzkich i szatańskich; strzeż nas przed piorunami, gradem, niebezpieczeństwem ognia, powodzią i złą pogodą; zachowaj nas od gniewu Twego, od nienawiści i złych zamiarów nieprzyjaciół naszych, od zarazy, głodu i wojny. Nie dopuść, aby kto z nas umarł bez Sakramentów Świętych. Daj nam błogosławieństwo Swoje, abyśmy stale wyznawali wiarę naszą, która nas do uświęcenia prowadzi; byśmy w smutkach i cierpieniach zachowali nadzieję, czyniąc stale postępy w miłości Twojej i bliźniego.

  O Jezu, błogosław nam i strzeż nas!

  O Maryjo, Matko łaski i miłosierdzia, błogosław nam i strzeż nas przed złym duchem; prowadź nas macierzyńską Swą ręką przez ten padół płaczu; pojednaj nas ze Swym Synem i Jemu nas polecaj, abyśmy Jego obietnic godnymi się stali.

  Święty Józefie, Opiekunie Zbawiciela naszego, Obrońco Jego Świętej Matki i Głowo Świętej Rodziny, błogosław nam, chroń zawsze mieszkanie nasze.

  Święty Michale, broń nas przed wszelką złością piekła!
  Święty Gabrielu, daj nam poznać świętą wolę Bożą!
  Święty Rafale, zachowaj nas od chorób i niebezpieczeństw życia!
  Święci Aniołowie Stróżowie, utrzymujcie nas dniem i nocą na drodze zbawienia!
  Święci Patronowie, módlcie się za nami przed tronem Boga!
  Błogosław domom naszym, Boże, Ojcze, któryś nas stworzył, Ty, Boże Synu, któryś za nas na krzyżu cierpiał, i Ty Duchu Święty, któryś nas na Chrzcie uświęcił. Niech Trójca Przenajświętsza strzeże ciała naszego, oczyszcza duszę naszą, kieruje sercem naszym i doprowadzi nas do żywota wiecznego.

  Chwała niech będzie Ojcu, chwała Synowi, chwała Duchowi Świętemu. Amen.
  (Odpust 500 dni raz na dzień)

  Święty Józefie, Opiekunie Zbawiciela naszego, Obrońco Jego Świętej Matki i Głowo Świętej Rodziny, błogosław nam, chroń zawsze mieszkanie nasze!

 3. pa pisze:

  Moze olejem Św.Charbela nasmaruj

 4. wobroniewiary pisze:

  Ewangelia na dziś:
  (Łk 4,31-37)
  Jezus udał się do Kafarnaum, miasta w Galilei, i tam nauczał w szabat. Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jego było pełne mocy. A był w synagodze człowiek, który miał w sobie ducha nieczystego. Zaczął on krzyczeć wniebogłosy; Och, czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić? Wiem, kto jesteś: Święty Boży. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: Milcz i wyjdź z niego! Wtedy zły duch rzucił go na środek i wyszedł z niego nie wyrządzając mu żadnej szkody. Wprawiło to wszystkich w zdumienie i mówili między sobą: Cóż to za słowo? Z władzą i mocą rozkazuje nawet duchom nieczystym, i wychodzą. I wieść o Nim rozchodziła się wszędzie po okolicy.
  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2016/08/30/30-sierpnia-wspominamy-swieta-malgorzate-ward-meczennice-2/

 5. Witek pisze:

  Pan Jezus powiedział Alicji Lenczewskiej , iż obraz naszego życia jest ułożone z kamieni, jak mozajka. Najcenniesze kamienie to nasze cierpienia. One najbardziej lśnią.

  Kilka słów pocieszenia… Życzę Błogosławieństwa Bożego, łaski wytrwania i powrotu do zdowia.
  + JMJ

 6. Ufająca Bogu pisze:

  +++
  Pomodlę się za nas wszystkich również!

 7. AKSORZ pisze:

  Super że RCS daje takie video-materiały. Może wreszcie uda mi się zdobyć prawdziwą listę ks.Sawy odnośnie zagrożeń duchowych.

 8. wobroniewiary pisze:

  Panie Jezu, wyznaję Cię jako swojego Mistrza i Pana,
  Wierzę, że każdą kroplę Swojej drogocennej Krwi przelałeś po to,
  Aby odkupić mnie i moją rodzinę,
  Aby uwolnić nas od szatana, grzechu i wszelkich zniewoleń.
  Panie Jezu z głęboką wiarą w Ciebie proszę,
  Aby Twoja Krew okryła to miejsce,
  Każdy kąt mojego domu, wszystkie pojazdy, którymi się poruszam ja i moi bliscy,
  I wszelaką własność, którą Ty nam dałeś.
  Panie Jezu, obmyj swoją drogocenną Krwią mnie samą i moją rodzinę
  Niech okryje nas od stóp do głów.
  Proszę o całkowitą ochronę życia mojego i mojej rodziny.
  Panie Jezu, zachowaj nas dziś od złego,
  Od grzechu pokus, ataków i utrapień ze strony szatana,
  Od lęku przed ciemnościami i przed ludźmi,
  Od chorób, zwątpienia, złości, nieszczęść
  I wszystkiego, co nie należy do Twojego Królestwa.
  Napełnij nas, Panie Jezu swoim Duchem św. i obdarz darami:
  Mądrości, poznania, wiary, rozumu i rozeznania,
  Tak abyśmy żyli dziś w Twojej chwale.
  Wypełniając wszystko to, co dobre.
  Chwała Ci Jezu! Dziękuję Ci Jezu!
  Kocham Cię Jezu! Uwielbiam Cię Jezu!

 9. Monika pisze:

  Słucham ks. Piotra Glasa (już przesłuchalam) – to normalnie odpowiedź na O. Adama Szustaka, w wielu punktach wprost mówi i daje odpowiedź na takie nauki jakie głosi O. Adam Szustak.
  Nie pozostawia złudzeń.

  • Monika pisze:

   Dodam, że jestem chyba ostatnią osobą, która powiedziałaby złe słowo na temat Ojca Adama i tego co On mówi (Ewa sama coś o tym wie, bo nie raz Jej podrzucałam właśnie Jego filmiki i na początku nie kontrowersyjne) i ostatnio zastanawiałam się nie raz na jakiej linie On balansuje ze swoimi dość nowatorskimi spostrzeżeniami i odkryciami, których może teraz niejeden słucha, bo są wygodne i niejednemu na rękę.
   Cenię Ojca Adama, jest naprawdę kochany i słuchany przez wielu. Na pewno nie jest to bez powodu, bo wielką, imponującą wiedzę ma i chętnie się nią dzieli na szerokim forum.
   Wspaniale się Go słucha i całe mnóstwo cennych rzeczy, wręcz perełek można się od Niego dowiedzieć, jednak są i pewne rzeczy (zwłaszcza ostatnio) zastanawiające a wręcz budzące zdziwienie i rozterkę, delikatnie mówiąc. Trzeba więc nieustannie być czujnym.
   Trzeba badać, rozeznawać i być czujnym. Jak dobrze, że czujni są egzorcyści, którzy na pewne ważne kwestie zwracają naszą uwagę.

   W ostatnich swoich naukach O. Adam tłumaczy, że chodzi o szukanie wypośrodkowania czyli tzw. złotego środka, szukanie właśnie nie radykalizmu tylko czegoś odwrotnego, że warto nie być radykalnym w swych poglądach, szanować poglądy innych itd. To wszystko bardzo wygodne, jednak nie pobudzające do czujności.
   Tylko, że Nauka Jezusa, Dobra Nowina, dla mnie jest jak najbardziej radykalna. Nie wiem co Wy o tym myślicie? I czy można pogodzić wodę z ogniem?
   Mnie to kojarzy się w pierwszej kolejności ze wschodnim jing i jang a to nie pochodzi z naszej religii ani z naszej kultury. Może ktoś się jeszcze wypowie, ktoś bardziej kompetentny – to tylko takie moje spostrzeżenia po wysłuchaniu księdza Piotra – a dla mnie ksiądz Piotr nie pozostawia złudzeń co sądzić o takiej postawie i takiej nauce o rozmyciu, świecie iluzji, braku zdecydowanej, radykalnej postawy, szukaniu szarości, wypośrodkowania, złotego środka, poprawności politycznej czy jak tego by jeszcze nie nazwać.
   Dla mnie to trochę jak stracenie czujności przez takie właśnie rozmycie, wypośrodkowywanie i szukanie dobra tam gdzie go nie ma.
   A co z nauką Jezusa wg Świętego Mateusza: „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi”?
   Czy według Ojca Adama to już nie obowiązuje?

   Dla przykładu: niby tatuaże są nie na miejscu i złe (Biblia jasno to określa) – i lepiej tego nie robić – a jednak warto wg Ojca Adama nie radykalizować i podzielił tatuaże na te dobre i te złe – i jakiś tam sztuczny podział przeprowadza i określa – a wręcz zachęca – a róbcie tatuaże, jeśli nie są tymi złymi.
   Jezus jest Panem!

   • Monika pisze:

    I jeszcze z Apokalipsy Świętego Jana:
    15 Znam twoje czyny, że ani zimny, ani gorący nie jesteś.
    Obyś był zimny albo gorący!
    16 A tak, skoro jesteś letni
    i ani gorący, ani zimny,
    chcę cię wyrzucić z mych ust.

   • mariaP pisze:

    Dobra Nowina , to nie znaczy Latwa Nowina . Bernanos trafnie to ujmuje ” Pan nie powiedzial , ze mamy byc miodem , ale sola tej ziemi „. Sol nadaje smak , ale i w oczy kole , stad i rozcieńczanie soli , poszerzanie waskiej drogi . Ale nie tedy droga , mowi Ewangelia .Bo Wiecznosc , to albo wieczne Pieklo, albo Wieczne Niebo .
    Nawet Owidiusz ostrzegal ” wszystko co czynisz , czyn rozwaznie i patrz konca ” ( wpis mojej Mamy do kazdego kolejnego pamiętnika ❤ ).
    Przypomniał mi sie Jan Maria Vianney i jego widzenie rzeczywistości . Parafrazując … ” Jesli diabel usiedzie na urzędzie w Kosciele na 20 lat , to z Kosciola zrobi drugi Panteon , więcej tam turystów niż katolików !”

 10. ja pisze:

  Bardzo ważne nagrania, odpowiedź na herezje pewnego zakonnika który ostrzegał przed tą stroną

 11. rybka pisze:

  Bardzo proszę Was o modlitwę za mnie w dniu dzisiejszym. Będę załatwiać trudne sprawy urzędowe. Proszę też o modlitwę za osoby, urzędników, który dziś będą się moją sprawą zajmować. Ja ze swojej strony pamiętam o rodzince wowitowej i z serca proszę Pana Jezusa o błogosławieństwo dla wszystkich.

 12. duszyczka pisze:

  +++

 13. Marzena pisze:

  Proszę o modlitwę za mnie i męża. On prowadzi podwójne życie i nie chce z tego zrezygnować. Kłamie na każdym kroku. Stoję nad przepaścią. Co mam robić ? Pół roku modlitw a on nadal zdradza.

 14. ja pisze:

  Z wykładu ks. Glasa wynika coś mega przerażającego, kiedyś demony polowały na ludzi a teraz ludzie ganiają by łapać kieszonkowe demony. Do tego te karty energetyczne i już oprócz demona mamy new age i kolejne diabelskie energie

 15. pa pisze:

  Warto odsłuchać ks.Piotra

 16. wobroniewiary pisze:

  (Łk 4,38-44)
  Po opuszczeniu synagogi w Kafarnaum Jezus przyszedł do domu Szymona. A wysoka gorączka trawiła teściową Szymona. I prosili Go za nią. On stanąwszy nad nią rozkazał gorączce, i opuściła ją. Zaraz też wstała i usługiwała im. O zachodzie słońca wszyscy, którzy mieli cierpiących na rozmaite choroby, przynosili ich do Niego. On zaś na każdego z nich kładł ręce i uzdrawiał ich. Także złe duchy wychodziły z wielu, wołając: Ty jesteś Syn Boży! Lecz On je gromił i nie pozwalał im mówić, ponieważ wiedziały, że On jest Mesjaszem. Z nastaniem dnia wyszedł i udał się na miejsce pustynne. A tłumy szukały Go i przyszły aż do Niego; chciały Go zatrzymać, żeby nie odchodził od nich. Lecz On rzekł do nich: Także innym miastom muszę głosić Dobrą Nowinę o królestwie Bożym, bo na to zostałem posłany. I głosił słowo w synagogach Judei.

  https://ewangeliadlanas.wordpress.com/2016/08/31/31-sierpnia-wspominamy-swietego-jozefa-z-arymatei-2/

 17. MM pisze:

  Chcą tworzyć hybrydy ludzko-zwierzęce

  4 sierpnia 2016 Narodowy Instytut Zdrowia w USA ogłosił, że chce przeznaczyć pieniądze podatników na eksperymenty dotyczące kreacji hybryd zwierzęco-ludzkich.

  W swoim oświadczeniu NIZ twierdzi, że badania nad łączeniem ludzkich i zwierzęcych komórek są prowadzone od dawna. Zwraca uwagę, że naukowcy są coraz bardziej zainteresowani hodowaniem ludzkich tkanek i narządów w organizmach zwierząt poprzez wprowadzanie ludzkich pluripotencjalnych komórek do zarodków zwierzęcych. W wyniku ich połączenia powstają hybrydy. Mimo że wytyczne z 2009 roku, dotyczące ludzkich komórek, zakazują wprowadzania ich do komórek zwierzęcych, Narodowy Instytut Zdrowia jest zdania, że nadszedł już czas, by zastanowić się nad finansowaniem badań, które prowadziłyby do tworzenia krzyżówek zwierzęco-ludzkich.

  http://gosc.pl/doc/3419646.Chca-tworzyc-hybrydy-ludzkozwierzece

 18. wobroniewiary pisze:

  Boski chór świerszczy

  Muzyk nagrał cykające świerszcze na swoim podwórku, a potem kilkakrotnie zwolnił dźwięk. Efekt? Niesamowity!

  Płyta z nagraniem świerszczy zatytułowana „God’s Cricket Chorus” została wydana w 1992 roku przez Jima Wilsona, kompozytora i muzyka. W swoim eksperymencie muzycznym Jim Wilson wspólnie z Davidem Carsonem zwolnili nagrany dźwięk cykania świerszczy i obniżyli jego ton tak, aby długość dźwięku świerszcza odpowiadała długości życia przeciętnego człowieka. Tak, jakby chór wykonywali ludzie, nie zwierzęta. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania.

  Utwór składa się z dwóch ścieżek: jedna to oryginalny dźwięk cykania świerszczy, a druga, nałożona na nią ścieżka, to ta zwolniona, z obniżonym tonem. Do ścieżki nie dodano żadnych instrumentów muzycznych, ani ludzkich głosów.

  Wielu komentatorów zauważyło nie tylko niezwykłą harmonię dźwięków, ale także zauważalną linię melodyczną, zupełnie jakby świerszcze odtwarzały nagrany wcześniej kawałek. Posłuchajcie sami „Boskiego chóru świerszczy”.

  http://gosc.pl/doc/3418366.Boski-chor-swierszczy

 19. wobroniewiary pisze:

  W kwestii „objawień” MBM
  W Biblii na dziś mamy ów fragment Apokalipsy i on mówi wyraźnie, że Księgę otwiera Baranek Boży a nie żadna Mery!

  1 I ujrzałem na prawej ręce Zasiadającego na tronie
  księgę zapisaną wewnątrz i na odwrocie
  zapieczętowaną na siedem pieczęci.
  2 I ujrzałem potężnego anioła, obwieszczającego głosem donośnym:
  „Kto godzien jest otworzyć księgę i złamać jej pieczęcie?”
  3 A nie mógł nikt –
  na niebie ani na ziemi, ani pod ziemią –
  otworzyć księgi ani na nią patrzeć.
  4 A ja bardzo płakałem,
  że nikt nie znalazł się godzien, by księgę otworzyć ani na nią patrzeć.
  5 I mówi do mnie jeden ze Starców:
  „Przestań płakać:
  Oto zwyciężył Lew z pokolenia Judy,
  Odrośl Dawida,
  tak że otworzy księgę i siedem jej pieczęci”.
  6 I ujrzałem między tronem z czworgiem Zwierząt
  a kręgiem Starców
  stojącego Baranka jakby zabitego,
  a miał siedem rogów i siedmioro oczu,
  którymi jest siedem Duchów Boga wysłanych na całą ziemię.
  7 On poszedł,
  i z prawicy Zasiadającego na tronie wziął księgę.
  8 A kiedy wziął księgę,
  czworo Zwierząt i dwudziestu czterech Starców upadło przed Barankiem,
  każdy mając harfę i złote czasze pełne kadzideł,
  którymi są modlitwy świętych. ….

  http://www.nonpossumus.pl/ps/Ap/5.php

 20. AKSORZ pisze:

  Ksiądz Glass robi naprawdę kawał dobrej roboty. osobiście zjadłem zęby na tematyce gier komputerowych i muzyki okultystycznej. Jeżeli chodzi o muzykę to dużo wiedzy uzyskałem z osobistego spotkania z panem Leszkiem Dokowiczem , ponieważ byłem zniewolony muzyką techno trance oraz z audycji pana Grzegorza Kasjaniuka – który dzięki Matce Bożej Gietrzwałdzkiej został uwolniony od ciężkiej muzyki metalowej. Pan Kasjaniuk prowadził swoje audycje na antenie Radia Profeto – naprawdę warto ich wysłuchać jeżeli chce się mieć wiedzę by pomagać innym:

  http://radioprofeto.pl/szukaj.html?phrase=kogo+s%C5%82uchasz

  Niestety z tematyką gier komputerowych nie jest tak łatwo, ponieważ nie ma kapłana ani osoby świeckiej , która szczegółowo zajmuje się tą tematyką. Niedawno nawet wszedłem w wymianę zdań z osobą , która pisze artykuły do jednego z kwartalników katolickich. Nawet ona bardzo rozmydlała zło zawarte w grach nazywając je światem na niby – nieprawdziwym , który raczej nie opętuje człowieka.

 21. Ilona pisze:

  (Pamiętam świadectwo pewnego pracownika salonu tatuażu, który chwalił się, że barwniki stosowane w tatuażach są oddawane demonom podczas rytuałów satanistycznych, aby przez tatuaż złączyły się z ludzką krwią. Wtedy nie ma znaczenia czy wytatuujesz sobie pentagram czy kwiatuszka…)
  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/07/13/ks-slawomir-kostrzewa-czy-o-adam-szustak-atakujac-egzorcystow-ostrzegajacych-przed-tatuazami-ma-racje/

  http://www.bwm-odnowa.eu/?Zagro%C5%BCenia_duchowe

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s