Polecamy nową książkę o włoskim stygmatyku, bracie Elia Cataldo: „Brat Elia stygmatyk, który sfotografował Jezusa”

Brat Elia stygmatyk, który sfotografował Jezusa

Jest to książka przedstawiająca osobę brata Elia Cataldo, (włoskiego stygmatyka, który w czerwcu odwiedził Polskę), historię jego życia, tradycje rodzinnych stron i środowisko, w którym wzrastał oraz dzieje już dorosłego życia i borykania się z misją i powołaniem, które przeznaczył mu Bóg.

Jest pełen ciepła i spokoju. Ma mądre spojrzenie. Na rękach i nogach nosi ślady ran, które krwawią w każdy piątek i przez cały Wielki Tydzień. Kim jest brat Elia i czy to, co o nim mówią, jest prawdą?

Już jako niemowlak przeżył pierwsze swoje doznanie mistyczne. Urodził się 20 lutego 1962 roku, a w Środę Popielcową – 7 marca – przestał jeść, wtedy karmiony jeszcze piersią matki. Matka myśląc, że to kwestia pokarmu zaczęła go karmić mieszankami, ale to nic nie pomogło. Dziecko słabło i jego stan pogarszał się gwałtownie. Lekarz nie dawał nadziei a nawet kazał rodzicom przygotować trumnę. Rodzice modlili się i stał się cud – 21 kwietna w Wielką Sobotę – dziecko zaczęło jeść i szybko wróciło do zdrowia. Podobne zdarzenie przeżył mając 7 lat, wtedy też zobaczył swego Anioła Stróża Lechitiela, który obiecał mu, że  zawsze będzie się nim opiekować, a kilka dni potem Matkę Bożą.

*****
Brat Elia sfotografował Jezusa.

18a- Elia okładka

Tak można najkrócej określić wydarzenie, w wyniku którego mamy uwiecznioną fotografię Jezusa. Prostując informacje, które krążą po internecie, to wydarzenie miało miejsce podczas badań lekarskich, na które został wysłany do USA. Komisja (nie dziennikarze, czy ludzie) pytała br. Elię czy z kimś rozmawia? Chodziło im o świat duchowy, o aniołów, Matkę Bożą, etc. On w duszy usłyszał głos: – nie odpowiadaj na to pytanie. Pod naciskiem kolejnych dopytywań Komisji głos mu powiedział: – zaproś ich jutro do kościoła, aby zrobić zdjęcie.

Komisja zakupiła i dała br. Elii aparat fotograficzny, taką zabawkę z kliszą w środku na 12 zdjęć (czyli nie żadne 36 lub 24), gdyż nie pozwolono mu użyć jego, własnego aparatu, podejrzewając, że może mieć jakąś sztuczkę w środku. Niektórzy członkowie Komisji również mieli swoje super aparaty i robili zdjęcie tej samej, białej ściany, którą wskazał br. Elia, z efektem końcowym równym „0”, czyli nikomu nic nie wyszło, oprócz ostatniego 12 zdjęcia na kliszy aparatu, który dostał br. Elia, które przedstawia oblicze Jezusa.

Dla mających obawy jeszcze jedna uwaga na temat pogłoski, że to nie prawda, bo Jezus nie ma rany na dłoni. Brat Elia ma, a Pan Jezus miał ranę w nadgarstku, a tego już na zdjęciu nie widać.

Książkę (15zł), obrazki (dwa wymiary 0,20 i 0,40zł) z modlitwą i z tym Obliczem można nabyć w Redakcji Echa Medziugorja, tel 12/4130350,
e-mail: echo@ceti.pl,
http://www.krolowa-pokoju.com.pl/wydawnictwo-sklep.html

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

27 odpowiedzi na „Polecamy nową książkę o włoskim stygmatyku, bracie Elia Cataldo: „Brat Elia stygmatyk, który sfotografował Jezusa”

 1. Elżbieta pisze:

  Kiedy widzę oblicze Pana Jezusa,serce moje raduje się i chce być blisko Niego,Serce Jezusa proszę najgoręcej, abym Cię kochała,kochała coraz więcej.

 2. AKSORZ pisze:

  Oglądałem film dokumentalny o br.Elia ale nie wierzę w autentyczność tej fotografii – wolę pozostać przy wizerunku Jezusa Miłosiernego – św.s.Faustyny.

  • wobroniewiary pisze:

   W prawdziwych objawieniach piękne jest jedno, nikt nie zmusza do wierzenia w nie, nie zastrasza, nie nakazuje.
   Jedyne w co masz wierzyć to w publiczne Objawienie przez wielkie O czyli w Biblię

   • AKSORZ pisze:

    Oczywiśćie że tak , podzieliłem się tylko moim spostrzeżeniem na forum

   • Jola pisze:

    Ty jesteś święty, Panie, jedyny Boże, Ty dokonujesz przedziwnych rzeczy, Ty jesteś mocny. Ty jesteś wielki. Ty jesteś najwyższy. Ty jesteś Królem wszechmocnym. Tyś Ojciec święty, Król nieba i ziemi… Ty jesteś dobrem, całym dobrem i najwyższym dobrem, Panie, Boże żywy i prawdziwy. Ty jesteś miłością i kochaniem. Tyś mądrością. Tyś pokorą i cierpliwością. W Tobie bezpieczeństwo. W Tobie pokój. Ty jesteś radością i weselem… Ty jesteś bogactwem i wystarczalnością. Tyś pięknością. Tyś łagodnością. Tyś jest opiekunem, stróżem i obrońcą. Ty jesteś mocą. Tyś orzeźwieniem. Tyś naszą nadzieją, naszą wiarą, naszą wielką słodyczą. Ty jesteś naszym wiecznym życiem, wielkim i przedziwnym Panem, Bogiem wszechmocnym i miłosiernym Zbawicielem (św. Franciszek z Asyżu).

 3. ja pisze:

  Msza wotywna i intronizacja Jezusa Chrystusa na Króla Polski
  Celebruje ks. Stanisław Małkowski

 4. Proszę was o modlitwę za mnie .Gdyż jutro idę pierwszy raz do nowej szkoły.Proszę was o modlitwę by Jezus był ze mną jeszcze mocniej tego dnia i mnie wspierał .
  Proszę was o modlitwę
  Ufam Ci o Jezu.
  Patryk
  PS.Dziękuje wam wszystkim którzy sie za mnie pomodlicie. .

  • Monika pisze:

   Niech Jezus wraz ze swoją Mamą, Maryją wspiera Cię na każdym kroku. +++

  • Maggie pisze:

   @Patryk: szęść Boże.

   Kiedy wielbisz Pana Boga pamiętaj o: dziękuję, przepraszam i proszę, jak w aktach strzelistych, które są bardzo krótką, ALE mocną modlitwą.
   Czeka Ciebie wiele obowiązków, zajęć i prób, więc wznoś w ciągu dnia, w myślach (!) serdecznych, takie krótkie, jak np te akty:

   – Niech Imię Pańskie będzie uwielbione.
   – Panie, przymnóż mi/nam wiary.
   – Boże mój, dzięki Tobie czynię za to, co mi dajesz i za to co mi odbierasz. Bądź wola Twoja.
   – Naucz mnie, Panie, czynić wolę TWOJĄ, albowiem Bogiem moim jesteś Ty. Ps. 142, 10.
   – Strzeż mnie, Panie, jak źrenicy oka; w cieniu Swych skrzydeł ukryj mnie. Ps. 16, 8.
   – Maryjo, Matko miłości, boleści i miłosierdzia, módl się za nami.
   – O Maryjo spraw, abym żył w Bogu, z Bogiem i dla Boga.

   oraz

   zwracaj się do Ducha Świętego o pomoc w nauce i decyzjach/wyborach życiowych.

   • Bardzo Ci dziękuję za te słowa , które są bardzo głębokimi słowami i zasadami prawidłowego życia z Bogiem .Masz rację będzie mnie czekać wiele prób ,gdyż po zdaniu matury z całego serca (za 4 lata ) pragnę wstąpić do seminarium duchownego .
    To co napisałeś jest wielką prawdą trzeba czynić jak mówił Franciszek:”proszę,dziękuję,przepraszam” także względem Boga Ojca.

    Ufam Jezusowi .
    I jeszcze raz Ci dziękuję za te piękne słowa otuchy i nauki .
    Niech Bóg ojciec ma nas wszystkich w swojej opiece .
    Patryk
    PS.Dziękuję

    • Maggie pisze:

     @Patryk: wspomniałeś kiedyś o tym zamierzeniu. Niech się dzieje Wola Boża, a Matka Najświętsza Kapłańska, z asystą całego Nieba, ma Ciebie w Swej Nieustannej Pieczy i prowadzi.
     Niech Swoją łaskawością darzy Ciebie BÓG OJCIEC w Trócy Przenajświętszej Jedyny.
     Jezus jest Panem!

 5. rosa pisze:

  Życzenie śmierci 2.

  Rzeczniczka KOD-u Beata Kolis miesiąc temu pisała na swoim FB: „Żeby jaki piorun strzelił w te wszystkie Brudzińsko-Waszczykowskie Błaszczaki”
  Dziś zmarła.

  • robb pisze:

   Pomódl się za jej duszę i Panu Bogu zostaw osąd. Weź pod uwagę że każdy z nas umrze.

   • wobroniewiary pisze:

    Robb, rosa wkleiła czyjeś słowa, same fakty, zero osądu!

   • Maggie pisze:

    @robb:
    zgadza się, że to przestroga, która na WOWIT umieszczona, wywołuje wśród WOWIT’ów TYLKO refleksję: o konieczności MODLITWY ZA ZMARŁYCH oraz prawdę, na którą się powołujesz: MEMENTO MORI.

    Nie znamy wprawdzie ani dnia, ani godziny, kiedy staniemy przed Bożym Trybunałem, ale musimy pamiętać, że każdy z nas jest na ziemi tylko przelotnym gościem oraz, że mamy przebaczać bliźnim, zwłaszcza w godzinie śmierci i pamiętać aby, modlić się za dusze wszystkich (!) zmarłych.

    Myślę, że tak samo to czujesz i dlatego zareagowałeś, gdyż tu na WOWIT staramy się sami i wzajemnie SZLIFOWAĆ miłością Boga i bliźniego.
    Chyba WOWIT’owa Rodzina zdała Twój egzamin, bo za brakiem innych komentarzy kryje się w cichości ducha tylko: wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie, a światłość wiekuista, przez Twoje niezmierzone Miłosierdzie, niechaj jej świeci na wieki wieków. Amen.

 6. Czester pisze:

  +++ w intencji Patryka

 7. robb pisze:

  a może nie napisała tego ku przestrodze? !

  • wobroniewiary pisze:

   Robb, znam rosę bardzo dobrze 🙂

  • mariaP pisze:

   A jednak dobrze , ze wkleila, przypomniała, upomniala , ku przestrodze…

   Moja znajoma z całym bolem zdradzanej zony rzucila zle slowo i życzenie (!) ku kochance męża i została wysluchana !
   – przez kilka la nie wstawala z lozka –
   Nie kochanka , ale ona , zona !
   Wiec
   „”nie życz złego nikomu , byś tego nie zastał w domu.””
   #
   Na dobry dzien , niech nam blogoslawi Pan !

 8. Pingback: Brat Elia – współczesny stygmatyk z Calvo | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 9. Pingback: Zaproszenie na spotkanie z włoskim stygmatykiem Bratem Elia | W obronie Wiary i Tradycji Katolickiej

 10. Pingback: Informacje o miejscach spotkań z Bratem Elia | Serce Jezusa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s