Orędzie Pana Jezusa przekazane „światłu Jezusa”: …Ludzie zabijają w swej duszy Boga, żyjąc w cudzołóstwie

       Święty Jan Chrzciciel poniósł straszliwą śmierć w więzieniu za to, że wzywał do wierności Bożemu Prawu. Podobny los spotykał i spotyka tych, którzy głosząc Prawdę, wypominają grzechy cudzołóstwa, które dziś nazywa się (żeby nikogo nie urazić) partnerstwem, związkami niesakramentalnymi, zmianą orientacji seksualnej itp.
Chrystus oddał życie, aby zbawić ludzkość. Ludzie zabijają w swej duszy Boga, żyjąc w cudzołóstwie – w grzechach ciężkich – pozostawiając swoje prawowite żony, mężów, wchodząc w coraz to nowe związki. Stało się to „modne”, niestety wśród katolików także. Ubolewam bardzo, że nie słyszę w Kościele nauk na ten temat.
       Jeżeli człowiekowi zależy na zbawieniu czyli życiu wiecznym, to nie ma do niego innej drogi jak tylko rozpoczęcie nawrócenia przez konfesjonał, rozpoczęcie życia w czystości jako zadośćuczynienie Bogu i ludziom (żonom, mężom, dzieciom), których się skrzywdziło. Jest to warunek odpuszczenia grzechu.
Uważam, że trzeba koniecznie podejść do tego problemu, zdejmując białe rękawiczki (jak mawiał św. Jan Maria Vianney), nazywając rzecz po imieniu. „Nie lękaj się, abym cię nie napełnił trwogą przed nimi”. „Będą walczyć z tobą, ale cię nie pokonają, gdyż Ja jestem z Tobą – wyrocznia Pana – żeby cię bronić”. „Znawcy Prawa Mnie nie poznali, pasterze buntowali się przeciwko Mnie, prorocy prorokowali w imię Baala i służyli bezsilnym bożkom. Dlatego będę nadal prowadził spór z wami – wyrocznia Pana”. „Lecz Ja będę cię sądził właśnie za to, że powiedziałaś: Nie zgrzeszyłam! Jak bardzo poniżyłaś samą siebie, schodząc na inne drogi. Upokorzy cię Egipt”. „I wyjdziesz stamtąd, zakrywając swą twarz rękami, bo Pan odrzucił to, w czym pokładasz ufność, i nie zapewni ci to pomyślności” (Jr 1, 17).
„Powiedział im: „Jeśli ktoś porzuca żonę i żeni się z inną, popełnia cudzołóstwo względem niej. I jeśliby ona porzuciła swego męża i wyszła za innego, też cudzołoży” (Mk 10,11‑12).
Oto przypis do powyższego tekstu w wyd. Pisma Św. Towarzystwa Świętego Pawła:
„Dlatego każdy rozwód dokonany przez człowieka jest w gruncie rzeczy nieważny, jak również drugie „małżeństwo” zawierane po takim rozwodzie jest nieważne i równoznaczne z cudzołóstwem. W tym względzie Jezus unieważnił dawny przepis ludzki i orzekł, że małżeństwo z postanowienia Bożego jest nierozerwalne”.
Wprawdzie Kościół w niektórych sytuacjach stwierdza nieważność małżeństwa od początku (tzn. że jako sakrament wcale nie zaistniało), jednak mogą się tu wkraść błędy w rozeznaniu, za które trzeba będzie odpowiedzieć na sądzie Bożym.

 * * *

Ważne dla nas wszystkich:
      Za zgodą papieża Piusa XII Matka Teresa wyszła na ulice Kalkuty pomagać trędowatym, umierającym, porzuconym dzieciom. Przyjmijmy jej pouczenie: „Im mniej dóbr będziecie mieli, tym więcej będziecie mogli oddać; im więcej posiadacie, tym mniej oddacie. Proście Boga o odwagę i dawajcie z siebie, aż do bólu. Ten rodzaj dawania to miłość”.
4 września 2016 r. (niedziela) o godz. 10.20 w TVP 1 – transmisja Mszy świętej kanonizacyjnej bł. Matki Teresy.
Również w tym dniu o godz. 14.50 w TVP 1 – film biograficzny „Matka Teresa”.

Warszawa, 29 sierpnia 2016 r. – Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
Światło Jezusa

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Orędzia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

21 odpowiedzi na „Orędzie Pana Jezusa przekazane „światłu Jezusa”: …Ludzie zabijają w swej duszy Boga, żyjąc w cudzołóstwie

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • Beata pisze:

   Prosze o modlitwe w intencji zdrowia mojej rodziny corki, meza mamy Haliny i moim,o sile,zabranie ode mnie lekow i o pomyslnosc i rozwoju malego biznesu.Wielkie Bog zapalac z Panem Bogiem Beata

 2. Sylwia pisze:

  Nie mogę wkleić tekstu, który wydaje mi się ważny. No nic, spróbuję jeszcze raz.

 3. Sylwia pisze:

  I znowu nic.

 4. magda pisze:

  Adres mailowy ten sam a ikonka zmieniła kolor z zielonego na fioletowy 🙂

 5. an m pisze:

  zgadza się, ja tez mam inny kolor, z ponurego brązowego na wesoły zielony 🙂

 6. Przepraszam Cię o Jezu za moje grzechy ,Ty i Tylko Ty mnie w życiu poprowadzisz WŁAŚCIWIE..
  Tobie Ufam Na wieki
  J.U.T.
  Patryk

 7. Sylwia pisze:

  Szkoda. Ale coś z tą stroną jest nie tak? Tekst pisany przez BP. Michała Nowodworskiego, a więc chyba nie ma tam niczego niewłaściwego?

  • wobroniewiary pisze:

   Na początek – to tradycjonaliści, którzy nie uznają papieży po II SW, dla nich nawet św. JP II to heretyk.

   Pierwszy poważny kryzys doktryny ultramontańskiej przypadł na pontyfikat Leona XIII. Wówczas to okazało się, że papież nie jest już takim reakcjonistą jak jego poprzednicy. Wielu ultramontanom nauczanie Leona XIII jawiło się wręcz jako heretyckie, szczególnie przez wzgląd na jego encyklikę Au milieu de sollicitudes (1892r.

 8. Ufająca Bogu pisze:

  Kiedyś czytałam o wizjach czyśćca pewnej kobiety, która wcześniej usunęła ciążę. Opis dotyczył chyba wizji, kiedy jej rodzice już nie żyli. Widziała ich przed ołtarzem,składających przysięgę małżeńską, obok postać Jezusa, który wręczał ojcu laskę. Ale nie mogę sobie przypomnieć co to za tekst, ale pięknie obrazował istotę małżeństwa i przysięgi przed Bogiem.

 9. Bartek 33 pisze:

  Proszę o modlitwę o danie mi siły do walki z własnymi słabościami , o cała moja rodzinę. Dzięki,pozdrawaim

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s