Nowenna do Świętego Ojca Pio z Pietrelciny

Dzień 2

Święty Ojcze Pio, razem z Naszym Panem Jezusem Chrystusem będziemy w stanie przeciwstawić się pokusom szatana. Cierpiałeś męki i dręczenie demonów piekielnych, które chciały, abyś porzucił swoją Drogę do Świętości. Błagamy Cię, módl się za nami, abyśmy z Twoją pomocą i z pomocą całego Królestwa Niebieskiego byli w stanie znaleźć moc do porzucenia grzechu oraz wytrwałości w wierze aż do godziny śmierci naszej.

Bądź odważny i nie obawiaj się ataków szatana. Zapamiętaj, iż jest to zdrowy znak, gdy szatan krzyczy i miota się wokół Twojego sumienia. To znaczy, że nie ma on dostępu do wnętrza Twojej woli.” Ojciec Pio.

Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa wg Św. O. Pio

I. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: „Zaprawdę powiadam wam: proście, a otrzymacie, szukajcie, a znajdziecie, pukajcie, a będzie wam otworzone”, wysłuchaj mnie, gdyż pukam, szukam i proszę o łaskę …
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…
Najświętsze Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję.
II. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: „Zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek prosić będziecie Ojca w imię Moje, da wam”, wysłuchaj mnie, gdyż proszę Ojca w imię Twoje o łaskę …
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…
Najświętsze Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję.
III. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: „Zaprawdę powiadam wam: niebo i ziemia przeminą, ale Moje słowa nie przeminą”, wysłuchaj mnie, gdyż zachęcony Twoimi słowami proszę o łaskę …
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…
Najświętsze Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję.

Módlmy się:
O Słodkie Serce Jezusa, dla którego jedno jest tylko niemożliwe, mianowicie, aby nie mieć litości dla strapionych, więc miej litość nad nami, biednymi grzesznikami, i udziel nam łaski, o którą Cię prosimy przez Bolesne i Niepokalane Serce Maryi, przez Twoją, a naszą czułą Matkę. Amen.
Witaj Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj! Do Ciebie wołamy wygnańcy Ewy; do Ciebie wzdychamy jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto, orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!
Święty Józefie, przybrany ojcze Jezusa − módl się za nami.

***

Pierwszy zanotowany cud Ojca Pio wydarzył się w roku 1908.  Mieszkał w tym czasie w klasztorze Montefusco.  Jednego dnia Ojciec Pio zebrał w pobliskim lesie kasztany do torby i wysłał w prezencie do Pietrelcina do jego cioci Darii.  Kobieta otrzymała kasztany, zjadła je, a torbę zatrzymała na pamiątkę.  Kilka dni później szukała czegoś w szufladzie gdzie jej mąż zwykle trzymał proch do pistoletu.  Był wieczór więc oświetlała sobie pokój świeczką. Nagle szuflada zapaliła się od świeczki, a od niej ciocia Daria. Szybko złapała torbę którą przesłał jej Ojciec Pio i przyłożyła do twarzy.  Momentalnie, ból zniknął, a żadnych ran, blizn i poparzeń nie pozostało na jej twarzy.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Nowenna, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

16 odpowiedzi na „Nowenna do Świętego Ojca Pio z Pietrelciny

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

  • Maggie pisze:

   O zdrowie Zuzanny i dziecka oraz szczęśliwy poród – dzisiaj ma drugi termin i jak narazie nic się nie dzieje.

  • wobroniewiary pisze:

   Proszę Cię św. Ojcze Pio i Ciebie św.Michale Archaniele o opiekę nad wszystkimi pielgrzymami do San Giovanni Rotondo, o szczęśliwy wyjazd i powrót, bezpieczną jazdę i pobyt tam na miejscu, z dala od imigrantów i innych nieszczęść, o spokojne przedstawienie intencji czytelników wowit przez Mariusza-pielgrzyma i o wysłuchanie wszystkich próśb i modlitw naszych
   – o łaskę zdrowia dla wszystkich,
   – o łaskę nawrócenia w rodzinach naszych,
   – o łaskę pracy i zdrowia dla wszystkich, którzy tego potrzebują,
   – o łaskę trwania w wierności Bogu, krzyżowi i Ewangelii

 2. wobroniewiary pisze:

  Całość nagrania z ks. Sławomirem Kostrzewą w Radio Maryja

 3. magda pisze:

  Wróciłam ze Świętego Krzyża, tak jak powiedziałam wczoraj i dziś polecałam wszystkie intencje naszej wowitowej Rodzinki 🙂
  Miałam okazje być w zakrystii przy Ojcu naszego Pana Prezydenta. To bardzo ciepły, serdeczny i uśmiechnięty Pan 🙂 Można było z nim porozmawiać i …pogratulować wspaniałego Syna 🙂

 4. Ania pisze:

  Pokemony to gra demoniczna, przedszkole okultyzmu

  Popularna wśród dzieci gra Pokemon Go to przedszkole okultyzmu. Zawiera liczne odniesienia demoniczne i propaguje praktyki antychrześcijańskie.

  Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w małej śląskiej miejscowości. W Kościele grupa wiernych przed Mszą Św. odmawia różaniec. Do bocznego wejścia podbiega grupka hałaśliwych dzieci. Nie robią znaku krzyża przed kościołem, jak ich rodzice i dziadkowie. Mają w ręku telefony. Grają w Pokemon Go.

  Tego typu widok jest dziś coraz częstszy, bowiem twórcy gry celowo przy świątyniach ustawili tzw. pokestopy czyli miejsca do zaopatrzenia się w pokeballe, służące do łapania pokemonów. Dlaczego umieszczono je przy kościołach?

  Można mniemać, że po to, aby profanować święte miejsca. Od tej pory kościoły będą się kojarzyły dzieciakom z miejscami, gdzie przebywają wirtualne stworki. Po co wchodzić do środka? Tam tylko łażą stare babcie.

  Coraz więcej wskazuje na demoniczne i okultystyczne obecnie jednej z najbardziej popularnej gry na świecie na urządzenia mobilne. Słowo „Pokemon” pochodzi od słów „pocket + monster” czyli kieszonkowy potwór, wyobrażenie demona, złego ducha. Powstała już na ten temat niejedna książka np. „Handel duszami naszych dzieci. Studium o Pokemonie” autorstwa J.P.Jackson.

  Autor zwraca w niej uwagę na antagonizowanie najmłodszych, pobudzanie w nich rządzy władzy i egoizmu, pragnienia posiadania, także czarów, fetyszów i magicznych zaklęć. Instrumenty wykorzystywane w grze służą do używaniu gniewu, trucizny, wywoływania u przeciwników złych reakcji. Bohaterowie posiadają szereg złych cech: są kłótliwi uparci, mściwi, egocentryczni itd.

  Adoracja pokemonów doprowadziła do prawdziwej idolatrii gry. W pewnym momencie niemal połowa dzieci w Japonii była w bardzo silnej zależności od pokemonów. Dzieci, które chciały mieć więcej nierzadko uciekały się do kradzieży, oszustwa czy nawet pobicia. Mowa oczywiście o tradycyjnej wersji zabawy.

  Na demoniczność gry zwracał uwagę ks. Ludwik Nowakowski w Liście do grup dziecięcych Misji św. Teresy od Dzieciątka Jezus z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Warszawie. „Zasady gry „Pokemon” opierają się na magii, i to na formie magii związanej z kultem szatana” – pisze ksiądz. „ [Dzieci] przez to zostają one odrywane do myślenia religijnego, do wiary w Boga. Ponadto, uczą się agresji, walki. Świat ich psychiki przestaje być światem miłości, dobra. Atak wyznawców szatana już na dzieci je jest czymś dziwnym. Szatan i jego słudzy nienawidzą życia, zatem szczególnie będą nienawidzić życia tego co jest małe, bezbronne. „Pokemon” jest obecnie najpopularniejszą grą dziecięcą na świecie, w tym ujawnia się potęga oddziaływania na ludzi środków masowego przekazu, telewizji i Internetu. Jakże bardzo współczesny człowiek jest już od nich zależny” – dodaje.

  Ksiądz zalecił na jednym z kazań wyrzucenie wszystkich atrybutów związanych z grą i związane z Kościołem dzieci w posłuszeństwie to uczyniły. W przypadku Pokemon Go – najlepszym wyjściem jest wytłumaczenie dziecku na czym polega zło zawarte w grze i usunięcie pliku. Dziecko na pewno na tym zyska i nie będzie traciło czasu na uganianie się za wirtualnymi demonami.

  Tomasz Teluk

  • Maggie pisze:

   Burmistrz Toronto, zwrócił się z apelem/żądaniem do twórców Pokemon Go, o zmianę tras zabawy, bo w pewnych miejscach Toronto, zaczęło robić się tłoczno i hałaśliwie i niebezpiecznie.

   Myślę, że Kociół, ma szansę wystąpić, w podobny sposób, z źądaniem: o zostawienie w spokoju miejsc kultu i uszanowanie wolności wyznania, poprzez niezakłócanie i nie blokowanie terenów w i w sąsiedztwie światyń/miejsc sakralnych.

   Można tworzyć też petycje w tej sprawie.

   Ludzie, jak w obłędzie, gonią … sterowani (!!!!!!) … za pokeman go … okropność !

 5. J pisze:

  Niestety ja tez zauwalam ( od mojego syna) ze te jakis gyms ( miejsca gdzie prowadza walki) w grach pokermonow sa umiejscowione w Kosciolach. Zarowno w duzej Bazylice w Polsce jak przy/w Kosciele w UK. Trzeba bic na alarm. Ratuj nas Chryste.

 6. kasiaJa pisze:

  „Nie idźcie dzisiaj spać! 🙂 o 23.00 w program „Nocne Światła” na antenie RADIO PLUS o spotkaniu Wielka Pokuta. Paweł Krzemiński będzie rozmawiał z Maciej Bodasiński i Michał Wróblewski. Można słuchać również online: http://www.radioplus.pl/player

 7. Sylwia pisze:

  Ta gra to czysty interes dla twórców ale tez i zagrożenie dla młodzieży. Niestety to ma bardzo zły wpływ. Nie tak dawno czytałam artykuł o pewnej kobiecie której wnuk właśnie grał w to. Kobieta miała nie lada problem gdyż wnuk przychodząc do niej nie by z nią pogadać jak babcia z wnukiem, tylko właśnie by grać w to w jej ogrodzie. Ciężko jej było wytłumaczyć że ta gra jest nie odpowiednia i że woli z nim porozmawiać niż oglądać gdy on w to gra. Ta gra powoduje to że zanika nawet więź rozmowy bo dzieci wlepione są w ekran swych telefonów.

 8. wobroniewiary pisze:

  Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia !

 9. Czester pisze:

  +++ we wszystkich intencjach

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s