Nowenna do Świętego Ojca Pio z Pietrelciny

Dzień 5

Roztropny Ojcze Pio, ofiarowałeś siebie i swoje cierpienia za odkupienie Dusz w Czyśćcu Cierpiących. Błagamy Cię, módl się za nami i uproś Boga, aby zesłał nam tak wielkie zainteresowanie, pasję i miłość, jakimi ty darzysz Dusze Czyśćcowe. Prosimy, aby nasze cierpienie, poświęcenie i modlitwy przyczyniło się do skrócenia męk Dusz w Czyśćcu Cierpiących.

Mój Boże, błagam Ciebie, pozwól mi doświadczać kary, jaką przygotowałeś dla grzeszników  i dla Dusz w Czyśćcu Cierpiących. Zwielokrotnij moje cierpienia , abym przyczynił się do darowania win grzesznikom i uwolnienia Dusz z Czyśćca.” Ojciec Pio.

Koronka do Najświętszego Serca Pana Jezusa wg Św. O. Pio

I. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: „Zaprawdę powiadam wam: proście, a otrzymacie, szukajcie, a znajdziecie, pukajcie, a będzie wam otworzone”, wysłuchaj mnie, gdyż pukam, szukam i proszę o łaskę …
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…
Najświętsze Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję.
II. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: „Zaprawdę powiadam wam: o cokolwiek prosić będziecie Ojca w imię Moje, da wam”, wysłuchaj mnie, gdyż proszę Ojca w imię Twoje o łaskę …
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…
Najświętsze Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję.
III. O mój Jezu, Ty powiedziałeś: „Zaprawdę powiadam wam: niebo i ziemia przeminą, ale Moje słowa nie przeminą”, wysłuchaj mnie, gdyż zachęcony Twoimi słowami proszę o łaskę …
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…
Najświętsze Serce Jezusa, w Tobie pokładam nadzieję.

Módlmy się:
O Słodkie Serce Jezusa, dla którego jedno jest tylko niemożliwe, mianowicie, aby nie mieć litości dla strapionych, więc miej litość nad nami, biednymi grzesznikami, i udziel nam łaski, o którą Cię prosimy przez Bolesne i Niepokalane Serce Maryi, przez Twoją, a naszą czułą Matkę. Amen.
Witaj Królowo, Matko miłosierdzia, życie, słodyczy i nadziejo nasza, witaj! Do Ciebie wołamy wygnańcy Ewy; do Ciebie wzdychamy jęcząc i płacząc na tym łez padole. Przeto, orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa błogosławiony owoc żywota Twojego, po tym wygnaniu nam okaż. O łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!
Święty Józefie, przybrany ojcze Jezusa − módl się za nami.

***

Pięć rad ojca Pio do tego, byś był pobożny!

Druga rada
Niech ona będzie wyryta w twej duszy: Bóg jest naszym Ojcem. Czy jest więc sens bać się takiego Ojca, który powiedział i zapewnił nas, że bez Jego woli i Opatrzności nawet włos z głowy nam nie spadnie? Jest to naprawdę wspaniałe, że będąc dziećmi takiego Ojca, mamy i powinniśmy spełniać kolejne zadanie: kochać Go i służyć Mu! Wypełniaj więc swoje obowiązki i nie martw się o nic więcej. Zobaczysz, że gdy tak będziesz układał swoje życie, to Jezus sam zatroszczy się o ciebie. „Myśl o Mnie, a ja będę myślał o tobie” — powiedział kiedyś Jezus do św. Katarzyny ze Sieny. A Mędrzec powiada: „Ojcze Odwieczny, Twoja Opatrzność rządzi wszystkim” (por. Mdr 14, 3).

***

Fragment książki Renzo Allegri Cuda Ojca Pio

ODPRZYSIĘŻENIE SIĘ PRZYWÓDCY LOŻY MASOŃSKIEJ

Jeden z pierwszych głośnych przypadków nawrócenia wiąże się z adwokatem Cesare Festą, kuzynem tego samego doktora Festy, który badał stygmaty Ojca Pio. Cesare Festa, genueńczyk, cieszył się sławą wybitnego prawnika w całej Ligurii. Sprawował zaszczytną funkcję prezesa stowarzyszenia kombatantów włoskich; był burmistrzem Arenzano oraz doradcą Wiktora Emanuela III. Za młodu wstąpił do masonerii, w której doszedł do jednej z najwyższych pozycji.

Z właściwą mu nieugiętością i bezkompromisowością zwalczał wszystkimi swymi siłami Kościół katolicki. Często spotykał się ze swym kuzynem, doktorem Festą, i dyskutowali wtedy o cudach. Któregoś dnia doktor Festa powiedział mu: „Pojedź do San Giovanni Rotondo i tam przekonasz się, że cuda, w które ty nie wierzysz, jednak istnieją”. Adwokat przyjął propozycję, pewien, że zdemaskuje oszusta.
Kiedy wszedł do klasztoru, Ojciec Pio rozmawiał właśnie z grupą osób. Zostawił je i podszedłszy do adwokata, zapytał go na przywitanie: „Jak to? Pan tu przyszedł? Przecież pan jest masonem?”. „Tak, to prawda” – odpowiedział zmieszany Cesare Festa. „A na czym polega pańska funkcja w masonerii?” – pytał dalej Ojciec Pio. „Zwalczam Kościół” – odrzekł adwokat ledwo dosłyszalnym głosem.
Ojciec Pio chwycił adwokata za rękę, uśmiechnął się i odeszli na bok. Długo rozmawiali w cztery oczy. Już po godzinie Cesare Festa był inną osobą. Uklęknął przed Ojcem Pio i poprosił go o spowiedź. „Nie, jeszcze za wcześnie. Bóg da ci znak, kiedy przyjdzie na to właściwy moment” – odpowiedział Ojciec Pio.
Po powrocie do Genui Cesare Festa napisał do kuzyna te słowa: „Dzięki. Otworzyłeś przede mną drogę, po której będę szedł. Nie mogę pisać ci o tym w liście. Powiem ci jedynie, że powróciłem stamtąd w wielkim ukojeniu; pragnę ciszy, żeby nic nie wzburzyło mego ducha”. (więcej tutaj: kliknij)

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Nowenna, Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „Nowenna do Świętego Ojca Pio z Pietrelciny

 1. wobroniewiary pisze:

  Szczęść Boże!
  Franciszkanie w Wieliczce zapraszają na spotkanie z Myrną Nazzour z Syrii, uważaną za jedną z największych żyjących stygmatyczek oraz mistyczek, której przypadek (po badaniach medycznych) uznaje Kościół Katolicki. Sześciokrotnie była stygmatyzowana, zawsze w Wielki Czwartek, około godziny 15.00, czyli w godzinie konania Jezusa na krzyżu. Na jej dłoniach boku i głowie pojawiają się bolesne rany.
  Spotkanie odbędzie się 23 września 2016r., w piątek na Mszy św. wieczornej o godz.18.00.
  Po Mszy św. odbędzie się konferencja oraz świadectwo uzdrowionego dziecka (w ubiegłym roku w klasztorze), kiedy to Myrna modliła sie o zdrowie dla ww. dziecka. Na zakończenie każdy otrzyma indywidualne błogosławieństwo olejami przywiezionymi przez stygmatyczkę.
  Pozdrawiam.
  o. Jacek OFM

 2. kasiaJa pisze:

  Z dzisiejszej Ewangelii….
  „”Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie.” – Piękna logika Boża w dzisiejszej Ewangelii. Nasze postawy często są budowane na tym, jak podchodzimy do podstawowych prawd życiowych. Jakiś przykład? Nie ma dla mnie pojęcia „aborcja”, nazywam to po imieniu: zabójstwo dziecka. Jeśli od początku potrafię nazwać po imieniu zło, jakie się dokonuje na człowieku, to tym bardziej uczę się szacunku dla człowieka do starości. Nie istnieje wtedy dla mnie słowo: eutanazja – ale zabójstwo. Kto do początku życia jest uczciwy, ten całe ludzkie życie będzie szanował. Powiesz, że to boli, bo?.. Bóg jest miłosierny i wciąż czeka na każdego z nas! Więc idźmy do Niego.”

 3. kasiaJa pisze:

  Pamiętajmy w modlitwach o dzisiejszym Solenizancie – abp. Stanisławie Gądeckim, przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski 🙂 ❤

  • kasiaJa pisze:

   Słowo Przewodniczącego KEP na dzisiejszy dzień:

   Za: KEP

  • Święto patronalne abp. Stanisława Gądeckiego

   W święto św. Stanisława Kostki, 18 września, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski obchodzi swoje święto patronalne. W sobotę, 17 września, w katedrze poznańskiej Solenizant przewodniczył Mszy Świętej. W niedzielę, w Archidiecezjalne Święto Młodych, w katedrze poznańskiej, abp Gądecki będzie przewodniczył Mszy św. o godz. 10.

   Św. Stanisław Kostka, zakonnik i patron Polski jest również patronem abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski i metropolity poznańskiego. W wigilię wspomnienia św. Stanisława Metropolita Poznański przewodniczył Mszy św. z tej okazji.

   W niedzielę, 18 września, dokładnie we wspomnienie św. Stanisława Kostki, w Katedrze Poznańskiej odbędzie się Święto Młodych Archidiecezji Poznańskiej. W tym roku ma ono wymiar dziękczynienia za błogosławione owoce wizyty Ojca Świętego Franciszka i XXXI Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Spotkanie rozpocznie się Eucharystią o godz. 10:00. Będzie jej przewodniczył abp Stanisław Gądecki.

   Na Mszę i spotkanie są zaproszeni w sposób szczególny pielgrzymi, wolontariusze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, wolontariusze przygotowujący dni w diecezji, koordynatorzy parafialni, osoby goszczące pielgrzymów z zagranicy oraz wszyscy poruszeni wydarzeniami związanymi ze Światowymi Dniami Młodzieży.
   Źródło: http://episkopat.pl/swieto-patronalne-abp-stanislawa-gadeckiego/

  • Maggie pisze:

   Jest więcej kapłanów noszących to imię – w tym hierarchów.

 4. kasiaJa pisze:

  Dzisiaj obchodzimy dzień środków społecznego przekazu.
  „Most komunikacji i miłosierdzia”: Słowo abp. Wacława Depo na Dzień Środków Społecznego Przekazu

  O tym, że prawdziwa komunikacja wymaga zawsze odpowiedzialności moralnej i wierności pisze przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP abp Wacław Depo w Słowie na Dzień Środków Społecznego Przekazu. W Polsce jest on obchodzony w trzecią niedzielę września (w tym roku 18 września).

  Publikujemy pełną treść słowa abp. Wacława Depo:

  Mija już 50 lat od ustanowienia przez bł. papieża Pawła VI Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu. Zgodnie z zaleceniem Soboru Watykańskiego II dzień ten ma uświadomić wiernym ich obowiązki w tej dziedzinie, a jednocześnie być okazją do modlitwy całego Kościoła w intencji prawidłowego i odpowiedzialnego działania mediów. W minionym czasie papieskie orędzia każdego roku wskazywały, i nadal wskazują, aktualny obszar medialnego przekazu, w którym nie może zabraknąć chrześcijan. Kolejni następcy św. Piotra: św. Jan Paweł II, Benedykt XVI czy Franciszek zwracają uwagę na pogłębioną refleksję nad etycznym wymiarem przekazu społecznego, który będzie skłaniał do podejmowania konkretnych inicjatyw w celu eliminowania zagrożeń dla dobra ludzkości, w tym zabezpieczenia godności człowieka i rodziny. Myśli papieży kierowane do Kościoła powszechnego zawsze przyjmowane były przez Kościół w Polsce nie tylko z radością daru, ale także ze świadomością potrzeby ich zgłębiania. Tak jest również z darem i zadaniem Roku Świętego Miłosierdzia, z 1050. rocznicą Chrztu polskiego Narodu, jak też z mocnym przesłaniem orędzia Ojca Świętego Franciszka „Komunikacja i Miłosierdzie – owocne spotkanie”. Dostarczanie informacji, które poruszają ludzkie sumienia, pomaganie im w „odnowieniu umysłów i serc” nie jest nigdy zadaniem neutralnym. Prawdziwa komunikacja wymaga zawsze odpowiedzialności moralnej i wierności. Nakazuje szukać tego, co stanowi najgłębszy fundament i sens ludzkiego życia osobowego i społecznego (por. „Fides et ratio”, nr 5), i to przekazywać. Dopiero w ten sposób środki społecznego przekazu wszelkiego wymiaru mogą konstruktywnie przyczyniać się do upowszechniania wszystkiego, co prawdziwe i dobre.

  Zatrzymajmy się na chwilę nad nader aktualnym nauczaniem Benedykta XVI: „Miłosierdzie Chrystusa nie jest tanim darem łaski i nie oznacza banalizacji zła. Chrystus nosi w swoim ciele i w swojej duszy całe brzemię zła, całą niszczycielską moc, ale spala i przemienia zło w swoim cierpieniu, w ogniu swojej cierpiącej miłości. Oto jest Boża pomsta: On sam, Bóg, Ojciec Miłosierdzia, w osobie swego Syna cierpi za nas. Im mocniej zostajemy dotknięci przez miłosierdzie Chrystusa, tym silniejsza staje się więź solidarności łącząca nas z Jego cierpieniem” (Homilia z 20 kwietnia 2005 r.).

  Niezwykle ważny jest apel papieża Franciszka „do tych, którzy mają odpowiedzialność instytucjonalną, polityczną oraz odpowiadają za kształtowanie opinii publicznej, aby zawsze czuwali nad sposobem wypowiadania się względem tych, którzy myślą czy działają inaczej, lub nawet tych, którzy mogą się mylić (…). To nie technologia określa, czy komunikacja jest autentyczna, czy też nie – podkreśla dalej Papież – ale serce człowieka i jego zdolność do dobrego wykorzystania środków, jakimi dysponuje” (Orędzie na 50. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, 2016 r.).

  Wyrażam wdzięczność wszystkim Współpracownikom Prawdy za ich osobisty i wspólnotowy trud w kształtowaniu odpowiedzialności za „wzrastanie w prawdzie” i modlę się wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem, aby ten Rok Święty Miłosierdzia „sprawił, że staniemy się bardziej otwarci na dialog i wzajemne zrozumienie, które wyeliminuje wszelkie formy zamknięcia i pogardy, odrzucając wszelką przemoc i dyskryminację”.

  Na solidarną odpowiedzialność i budowanie jedności poprzez prawdę z serca błogosławię –

  Abp Wacław Depo
  Metropolita Częstochowski
  http://episkopat.pl/most-komunikacji-i-milosierdzia-slowo-abp-waclawa-depo-na-dzien-srodkow-spolecznego-przekazu/

 5. rysik pisze:

  Popatrzcie na numer radiowozu… i wszystko zaczyna być jasne!
  A najciekawsze jest, że po kliknięciu w link wyskakuje u mnie komunikat: ” Dostęp zabroniony
  Niestety nie jesteś osobą upoważnioną do oglądania tej strony.
  Jeśli dostałeś się tutaj wpisując w oknie przeglądarki URL, prosimy upewnij się,
  że w adresie nie ma literówek czy znaków specjalnych.”
  Ciekawe, czy u was też :/
  http://koszalin.gosc.pl/doc/3452281.Kon-by-sie-usmial

 6. kasiaJa pisze:

  Papież Franciszek: Przebiegłością chrześcijańską odpowiadajmy na podstępy

  Jesteśmy wezwani, aby na podstępy i chytrość tego świata odpowiadać przebiegłością chrześcijańską – powiedział Franciszek w rozważaniach przed dzisiejszą modlitwą Anioł Pański. Przemawiając do zgromadzonych na Placu św. Piotra, papież zapowiedział swą podróż do Asyżu 20 września i poprosił wiernych o modlitewne wsparcie duchowe i modlitwę w intencji całego międzyreligijnego spotkania modlitewnego w intencji pokoju, które się tam odbywa.

  Nawiązując do czytanej podczas Mszy świętych w dzisiejszą niedzielę przypowieści Jezusa o nieuczciwym rządcy, Ojciec Święty zaznaczył, że człowiek ten jest przedstawiony nie jako wzór do naśladowania, ale jako przykład przebiegłości. Podkreślił, że wyznawcy Chrystusa są wezwani, aby „na tę przebiegłość światową, doczesną, odpowiedzieć przebiegłością chrześcijańską, która jest darem Ducha Świętego”. Papież wyjaśnił, że chodzi tu „o porzucenie ducha i wartości tego świata, które bardzo podobają się diabłu, aby żyć według Ewangelii”.

  Franciszek tłumaczył, że owa światowość przejawia się postawami korupcji, oszustwa, nadużywania władzy i oznacza drogę błędu i grzechu, nawet jeśli jest ona najwygodniejszą do przebycia. Tymczasem „duch Ewangelii wymaga stylu życia poważnego, ale radosnego, trudnego, naznaczonego uczciwością, szczerością, szacunkiem dla innych i dla ich godności, obowiązkowością. To jest właśnie przebiegłość chrześcijańska!” – powiedział Ojciec Święty.

  Dodał, że w życiu trzeba wybierać między uczciwością a nieuczciwością, wiernością a niewiernością, egoizmem a altruizmem, między dobrem a złem. Nie można wahać się co do tych wyborów, gdyż oznaczają one różne i sprzeczne logiki.
  http://gosc.pl/doc/3452886.Papiez-Przebiegloscia-chrzescijanska-odpowiadajmy-na-podstepy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s