Powtórzył się cud św. Januarego

Jak co roku 19 września powtórzył się cud św. Januarego. Do rozpuszczenia się zakrzepłej krwi patrona Neapolu w ampułce przechowywanej w tamtejszej katedrze doszło podczas modlitwy zgromadzonych tam wiernych, co zostało przyjęte przez nich aplauzem. Następnie Mszę św. odprawił metropolita Neapolu kard. Crescenzio Sepe.

Św. January był biskupem Benewentu – miasta położonego ok. 70 km na wschód od Neapolu. W okresie wielkich prześladowań chrześcijan za rządów cesarza Dioklecjana ( III-IV wiek) poniósł śmierć męczeńską wraz z sześcioma towarzyszami ze swej diecezji: Sozjuszem, który był jego diakonem, Prokulem, Festusem, Dezyderym, Eutychiuszem i Akurcjuszem. Stare podanie głosi, że za odmowę złożenia ofiary bożkom oprawcy wrzucili ich do ognia, ale płomienie w cudowny sposób nie wyrządziły im żadnej szkody. Wtedy rzucono ich na pożarcie dzikim zwierzętom, ale i one ich nie tknęły. Ostatecznie zginęli pod toporem kata. Miało się to wydarzyć 19 września 305 r. w Puteoli (dzisiejsze miasto Pozzuoli) pod Neapolem.

Relikwie męczenników, zwłaszcza biskupa, przechodziły różne koleje i były przechowywane w różnych miejscach, głównie ze względu na najazdy barbarzyńców i obawy, aby nie zostały przez nich sprofanowane. Ostatecznie pod koniec XV wieku trafiły do katedry w Neapolu. Ale już wcześniej datuje się tzw. cud św. Januarego, gdy jego krew przechowywana w ampułce zaczyna się burzyć, staje się płynna i pulsuje, jak gdyby została świeżo rozlana. Chociaż zjawisko było wielokrotnie badane, do dzisiaj nie wiadomo, co jest jego przyczyną.

Cud następuje zwykle kilka razy w roku, przede wszystkim we wspomnienie liturgiczne świętego – 19 września, ale zdarza się także w maju, grudniu, a czasami też w innych okresach roku. Cud miał miejsce podczas wizyty papieża Franciszka w neapolitańskiej katedrze w marcu 2015 r.
Źródło: Gość Niedzielny

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Cuda, Wydarzenia i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Powtórzył się cud św. Januarego

 1. magda pisze:

  Z maila jaki otrzymałam od ks. Jacka Rosoła z PMKP

  ,,…Podczas rekolekcji ks. Stefan Irla, podał nam ważną rzecz, a mianowicie, odmawiając egzorcyzm prosty do św. Michała Archanioła mówimy Święty Michale Archaniele BROŃ nas w walce… Nie WSPOMAGAJ nas w walce!!! Dlaczego? Po łacinie słowo „defende ” to oznacza dosłownie BROŃ.
  (ta druga forma jest nieprawidłowa ponieważ Wspomagać to trochę Archanioł a trochę ja)
  tu ma być wyraźny rozkaz Broń !!!

  Szatan szydzi z nas , którzy postępujemy nieumiejętnie skoro papież Leon XIII podał taką formułę to po co zmieniać.

  To tak ja podczas egzorcyzmu kapłan poprosił o wodę święconą i pokropił opętaną i wydał rozkaz, na co Szatan wrzasnął: umyj sobie pyska tą wodą. Okazało się jak potem podaje egzorcysta, że kościelny nie podał wody święconej tylko zwykłą – myślał, że to nie ma wielkiej różnicy. Więc widzimy jak woda święcona to nie zwykła woda; tak samo jak Broń nas to nie Wspomagaj nas…
  Bóg zapłać Wam Kochani za podjętą chęć gorliwej modlitwy wynagradzającej za nasze osobiste grzechy i wszystkie grzechy narodu polskiego. W tym momencie ważą się losy świata i Polski. Toczy się straszliwa walka na wszelkich frontach i płaszczyznach życia o nasze BYĆ ALBO NIE BYĆ. Bardzo mało podejmowaliśmy pokuty i wynagrodzenia Bogu za grzechy, a to wynagradzanie jak mówi Maryja do ks. Gobbiego otwiera nas na wiele łask i na pełnię życia z Bogiem. Stąd bardzo serdecznie zachęcamy nadal do wynagradzania za grzechy i przekazywania innym o potężnym znaczeniu tej modlitwy ekspiacyjnej. Przynosi ona ocalenie światu, Polsce. BLIŻSZE INFORMACJE NA: wielkapokuta.pl…

 2. kasiaJa pisze:

  To wielka i bardzo ważna inicjatywa – Wielka Pokuta na Jasnej Górze 15 października 2016r. , zachęcajmy innych do udziału, zabierajmy ze sobą znajomych, sąsiadów, krewnych….
  Oby było nas jak najwięcej….

 3. Pingback: Powtórzył się cud św. Januarego | Biały, bardzo biały

 4. Sylwia pisze:

  I Chwała Panu za taki wspaniały Cud, za to że po przez wstawiennictwo i działanie Świętych się objawia. Ta krew która na nowo ożywia się to też znak Boży że On wszystko może, że nie ma rzeczy niemożliwych. To zdarzenie które się powtarza co jakiś czas jest Znakiem Bożym, mówiącym:
  ” Ja tu Jestem! „.

 5. patryk232000 pisze:

  Pan pokazuje swoją obecność w naszym życiu a zwłaszcza w sakramenckie Eucharystii.
  Pokazuje to nie tylko nie wierzącym ale i nam by umocnić naszą wiarę i wzmocnić w każdym strapieniu .Ufajmy panu bo jak śpiewano na światowych dniach młodzieży 2016 : „Pan Syna krwią zmazał wszelki grzech syn z grobu żywy wstał.Panem jest Jezus mówi w nas…..”. Pan jest zawsze z nami i mówi w kapłanach odprawiających mszę św.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s