Nowenna przed 29 września Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela

Dzień pierwszy – 20 września

Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli, wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Czytanie z Księgi Izajasza (6, 1-8)

W roku śmierci króla Ozjasza ujrzałem Pana siedzącego na wysokim i wyniosłym tronie, a tren Jego szaty wypełniał świątynię. Serafiny stały ponad Nim; każdy z nich miał po sześć skrzydeł; dwoma zakrywał swą twarz, dwoma okrywał swoje nogi, a dwoma latał.

I wołał jeden do drugiego: «Święty, Święty, Święty jest Pan Zastępów. Cała ziemia pełna jest Jego chwały». Od głosu tego, który wołał, zadrgały futryny drzwi, a świątynia napełniła się dymem. I powiedziałem: «Biada mi! Jestem zgubiony! Wszak jestem mężem o nieczystych wargach i mieszkam pośród ludu o nieczystych wargach, a oczy moje oglądały Króla, Pana Zastępów!»

Wówczas przyleciał do mnie jeden z serafinów, trzymając w ręce węgiel, który kleszczami wziął z ołtarza. Dotknął nim ust moich i rzekł: «Oto dotknęło to twoich warg: twoja wina jest zmazana, zgładzony twój grzech». I usłyszałem głos Pana mówiącego: «Kogo mam posłać? Kto by Nam poszedł?» Odpowiedziałem: «Oto ja, poślij mnie!»

Pozdrowienie św. Michała Archanioła i Chóru Serafinów
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

Za przyczyną św. Michała Archanioła i niebiańskiego Chóru Serafinów zapal nas, Panie, ogniem doskonałej miłości. Amen.

P. Święty Michale, pierwszy obrońco Królestwa Chrystusowego,
W. Módl się za nami.

Nowenna na pozostałe dni do pobrania word: Nowenna przed 29 września do św. Michała Archanioła

Opracowała Tuptusia.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Nowenna, Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

9 odpowiedzi na „Nowenna przed 29 września Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. MM pisze:

  Zwłoki dwóch zastrzelonych księży znaleziono w poniedziałek czasu lokalnego w stanie Veracruz na wschodzie Meksyku. Do 14 wzrosła tym samym liczba chrześcijańskich duchownych zamordowanych w tym kraju od 2012 roku.

  Dwaj księża zostali uprowadzeni w niedzielę z jednego z kościołów w Poza Rica w stanie Veracruz – poinformował we wtorek ojciec Jose Albeto Guerrero, rzecznik kościoła w Teziutlan w stanie Puebla w środkowym Meksyku, skąd pochodziły ofiary.
  Napastnicy „porwali siłą dwóch księży oraz kościelnego” – powiedział agencji AFP ojciec Guerrero.
  Kościelnemu udało się uciec, ale księża zostali zastrzeleni. Ich zwłoki zostały znalezione przy drodze w Papantli, niedaleko miejsca, skąd ich uprowadzono.
  Konferencja episkopatu Meksyku wyraziła „ubolewanie i oburzenie z powodu przemocy” wobec duchownych w państwie, które jest drugim po Brazylii krajem z największą liczbą katolików. Meksykańscy hierarchowie wyrazili nadzieję, że władze „wyjaśnią tę tragedię i postawią winnych przed obliczem wymiaru sprawiedliwości”.
  Władze sądowe stanu Veracruz poinformowały, że zidentyfikowały podejrzanego związanego z zabójstwem, nie precyzując czy został on zatrzymany, ani nie podając motywu zbrodni.
  Według katolickiego centrum multimedialnego, które odnotowuje ataki na duchownych w Meksyku, od 2012 roku w kraju tym zamordowanych zostało 14 księży, seminarzysta i kościelny. Dwóch duchownych uznano za zaginionych.
  http://gosc.pl/doc/3455843.Zamordowano-dwoch-ksiezy

 3. ja pisze:

  ❤ Alicja "POUCZENIA" EPILOG czw. 7.11.2008
  † To, co stało się dwa tysiące lat temu na Golgocie trwa w rzeczywistości pozaczasowej. Golgota jerozolimska – całe Moje istnienie w Jezusie z Nazaretu – trud i Ofiara życia na ziemi były urzeczywistnieniem tego, co trwa. Każdy grzech ciężki jest buntem wobec Mnie i zabijaniem Mnie. Każdy grzech lekki jest uwłaczaniem Mi i uderzaniem we Mnie. To ciągle trwa i nasila się za podjudzaniem złego. Cierpię i kocham. Umieram i zbawiam. Taka jest cena zbawienia każdego człowieka. Każde ludzkie cierpienie i trud są udziałem w Moim ludzkim cierpieniu i trudzie, które trwają, a ich wielkość zależna jest od grzeszności ludzi.
  Rozważaj zdarzenia z Mojego ziemskiego życia, a odnajdziesz w nich grzechy własne i grzechy ludzkości. Wszystko, co jest i będzie było w Moim życiu człowieczym, aż przyjdę Zmartwychwstały i Zwycięski, by zabrać do Siebie Moje wierne oblubienice, Moje dzieci umiłowane wyczekujące i pragnące Miłości Mojej.
  Łk 5, 35 «Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, a wtedy, w owe dni będą pościli».
  † Wszystko, co cię spotyka, wszelkie odniesienia ze strony kogokolwiek są za Moim dopuszczeniem lub wprost Moim działaniem. Pamiętaj o tym i wiedz, że twoje zachowania i reakcje wobec ludzi bliskich ci lub obcych są zachowaniem wobec Mnie.
  A twoje spoglądanie na innych jest spoglądaniem na Mnie. Twoje myśli o drugim człowieku są myślami godzącymi we Mnie lub pocieszającymi Mnie.
  Moja Miłość jest większa niż wszelki ból, i jeśli nie jest świadomie odrzucana, zwycięża.

  • mariaP pisze:

   … a każda chwila przed Tabernakulum , to ” jak najlepsza czastka , ktora obrala Maria ” …. pomyślałam .
   Oby tych chwil bylo jak najwięcej , bo wtedy nasze życie owocuje w Pana .
   Dobrego dnia 😊.

   p/s . Kiedys podczas nocnego czuwania w Wielki Piatek , nieżyjący juz ksiądz Kiedrowski podzielił sie refleksja dokladnie tej samej treści jak wyżej . Przy grobie Pana każdy mogl zrobić rachunek sumienia i w prawdzie zobaczyć swoje miejsce . Dziekuje za ten wpis ,bo stawia na nogi , bez zludzen .

 4. eska pisze:

  W razie, gdyby ktoś był zainteresowany:
  ♥ NOWENNA (jedna) DO TRZECH ARCHANIOŁÓW: Św. RAFAŁA, Św. GABRIELA i Św. MICHAŁA ♥

  Do ostatniej reformy kalendarza kościelnego (z 14 lutego 1969 r.) istniały trzy odrębne święta:
  św. Michała czczono – 29 września,
  św. Gabriela czczono – 24 marca,
  św. Rafała czczono – 24 października.
  Stąd też powstały trzy odrebne nowenny. Obecnie wszyscy trzej Archaniołowie są czczeni wspólnie,
  tylko 29 września.

  Gdzieniegdzie, przed świętem Archaniołów, pozostał zwyczaj odmawiania tylko nowenny do św.Michła (gdyż kiedyś było to jedynie Jego świeto) ale teraz z niesłusznym niestety (ze wyględu na tę zmianę) pominięciem Archaniołów Rafała i Gabriela.

  Według obecnego świeta, nowenna do TRZECH Aniołów Archaniołów.
  rozpoczyna się 20 września

  nowenna tutaj: https://gloria.tv/article/3uYz62petsRVCW3he4uoa9biz

 5. mariaP pisze:

  Naród żydowski darzył Mojżesza wielką czcią. Po jego śmierci zachodziła obawa, iż będą mu oddawali cześć boską. Stąd św. Michał ukrył ciało Mojżesza tak, że nikt nie wiedział gdzie się znajduje jego grób. Szatan domagał się, aby mu wskazano miejsce, gdzie znajduje się ciało Mojżesza. Walcząc z demonem św. Michał użył egzorcyzmu: “Gdy zaś Archanioł Michał tocząc rozprawę z diabłem spierał się o ciało Mojżesza, nie odważył się rzucić wyroku bluźnierczego, ale powiedział: “Pan niech cię skarci!” (Juda 9). W ten sposób św. Archanioł uchronił naród wybrany od bałwochwalstwa.
  http://egzorcyzmy.katolik.pl/sw-michal-archaniol/

  Zobaczcie jak nietrudno zostac balwochwalca !
  Św Michale , i nas bron przed ta zaraza !

 6. Sylwia pisze:

  A ja polecam film bardzo Ciekawy o Św. Józefie z Kupertynu, patronie Studentów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s