Potrzebujesz pomocy? Zacznij z nami od października miesięczne nabożeństwo do św. Józefa!

15 sierpnia 1889 roku papież Leon XIII poprzez encyklikę „Quamquam pluries”  – O św. Józefie i jego posłannictwie – nawoływał wiernych do wzywania Świętego w październiku, dołączając do modlitwy różańcowej  ułożoną przez niego modlitwę „Do Ciebie, św. Józefie”.

Błogosławiony Bartolo Longo to nie tylko założyciel różańcowego sanktuarium w Pompejach i pierwszy apostoł nowenny pompejańskiej, lecz także wielki orędownik św. Józefa.

Pod wpływem spektakularnego cudu dokonanego za wstawiennictwem św. Józefa, Bartolo Longo postanowił zbudować w sanktuarium ołtarz na Jego cześć i napisał także specjalne nabożeństwo do św. Józefa: „Miesiąc ku czci św. Józefa. Nabożeństwo w sprawach trudnych”.

Książka „Miesiąc ku czci św. Józefa” jest bardzo popularna we Włoszech i w końcu trafiła do Polski. Odprawienie tego nabożeństwa przyniesie wielkie owoce i łaski w naszych rodzinach. To codzienna lektura duchowa, modlitwy i zadania duchowe, pogłębiające naszą więź ze św. Józefem! Polecane jest zwłaszcza w sprawach trudnych, gdyż Św. Józef jest skutecznym naszym orędownikiem i warto poprzez to nabożeństwo oddać się Jemu w opiekę.
Nabożeństwo to można nabyć na stronie:
www.rosemaria.pl lub pod telefonem: 61 86 87 345

Książka to codzienna lektura duchowa, modlitwy i zadania duchowe, pogłębiające naszą więź ze św. Józefem!

Spis treści
7 …  Wstęp do książki
13 … Dzień 1. Święte imię Józef
18 … Dzień 2. Święty Józef oddaje się Bogu już w dzieciństwie
23 … Dzień 3. Czyści małżonkowie – Józef i Maryja
29 … Dzień 4. Spotykamy św. Józefa
35 … Dzień 5. Ofiarowanie Jezusa w świątyni
41 … Dzień 6. Święty Józef otrzymuje nakaz ucieczki do Egiptu
46 … Dzień 7. Wyjazd na obczyznę. Zawierzenie się Bogu
50 … Dzień 8. Pobyt św. Józefa w Egipcie
54 … Dzień 9. Oddanie św. Józefa w ręce Boskiej Opatrzności
59 … Dzień 10. Pocieszenie św. Józefa w czasie pobytu w Egipcie
64 … Dzień 11. Czułość św. Józefa względem Jezusa
68 … Dzień 12. Święty Józef – zapobiegliwy ojciec Jezusa
73 … Dzień 13. Powrót do ojczyzny. Potrzeba wytrwałości w cnocie
78 … Dzień 14. Zaginiony Jezus. Boleść św. Józefa
84 … Dzień 15. Ziemska trójca w zaciszu Nazaretu
91 … Dzień 16. Święty Józef – patron robotników
96 … Dzień 17. Święty Józef – opiekun ubogich
100 … Dzień 18. Święty Józef – opiekun rodzin chrześcijańskich
105 … Dzień 19. Święty Józef – przykład ciszy
110 … Dzień 20. Święty Józef – przykład modlitwy
115 … Dzień 21. Święty Józef – wzór życia w społeczeństwie
120 … Dzień 22. Święty Józef – przykład ojca rodziny
125 … Dzień 23. Święty Józef – przykład wszystkich doskonałych cnót
130 … Dzień 24. Święty Józef – wzór życia pokutnika
134 … Dzień 25. Święty Józef – wzór samotności
140 … Dzień 26. Święty Józef – przykład życia ukrytego
145 … Dzień 27. Święty Józef – patron dusz życia wewnętrznego
150 … Dzień 28. Święty Józef – opiekun czystości
156 … Dzień 29. Święty Józef – ucieczka grzeszników
161 … Dzień 30. Święty Józef – czuły ojciec osób mu oddanych
168 … Dzień ostatni. Święto św. Józefa w Niebie
175 … Modlitwy do codziennego odmawiania w nabożeństwie
183 … Nowenna do św. Józefa z okazji jego święta
189 … Septenna ku czci siedmiu radości i siedmiu boleści św. Józefa
193 … Zgromadzenie Religijne za Konających pod wezwaniem św. Józefa w Sanktuarium w Pompejach
203 … Modlitwy do św. Józefa
208 … Różaniec ku czci św. Józefa
214 … Przykłady czcicieli św. Józefa

Z wstępu:

Od początku Pompeje były dziełem ich założycieli: Bartola Longo i Marianny de Fusco, działających pod opieką św. Józefa.

Były to czasy, w których z inicjatywy papieża Piusa IX i jego następcy Leona XIII nabierało na znaczeniu nabożeństwo do św. Józefa.
15 sierpnia 1889 roku papież Leon XIII poprzez encyklikę „Quamquam pluries”  – O św. Józefie i jego posłannictwie – nawoływał wiernych do wzywania Świętego w październiku, dołączając do modlitwy różańcowej  ułożoną przez niego modlitwę „Do Ciebie, św. Józefie”. Ponadto proponował też poświecenie Świętemu całego marca…..

Modlitwa papieża Leona XIII: Do Ciebie, św. Józefie:

Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.

Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz Wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności. A jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkich przeciwności.

Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

*******
Opis cudu, o którym mowa na wstępie wpisu:

13 marca 1888 roku w domu pani Marianny de Fusco przygotowywano trumnę dla jej córki Joanny, która zachorowała na czarną ospę i lekarz nie dawał żadnych nadziei na jej uleczenie. Córka pani Marianny pragnęła przed śmiercią nawiedzić sanktuarium w Pompejach i oddać cześć Matce Bożej Różańcowej. W Pompejach jej stan się jeszcze pogorszył. Pani Marianna zawsze czciła św. Józefa, a w tym czasie w Sanktuarium zaczęła się budowa ołtarza poświęconego temu Świętemu. W dniu 9 marca kiedy zaczynała się nowenna na święto św. Józefa, Marianna de Fusco modliła się do św. Józefa i obiecała, że postawi kaplicę jemu, jeżeli uratuje jej córkę. Stan chorej jednak się pogarszał.
14 marca zjechała się cała rodzina aby pożegnać umierającą, w otoczeniu rodziny i kapłanów oczekiwano rychłej śmierci Joanny. Nagle chora krzyknęła: „Nie czuję już bólu, nie mam gorączki ani kaszlu. Św. Józef mnie uzdrowił!” Od tej chwili choroba zaczęła się szybko cofać. 4 dni później Joanna uczestniczyła w Mszy św. dziękczynnej, a w święto św. Józefa 19 marca zaintonowała w kościele „Ciebie Boga wysławiamy” na cześć tego wielkiego Patriarchy i Opiekuna. Marianna de Fusco zrealizowała swoją obietnicę daną św. Józefowi za ocalenie córki.

 ******
Październik – miesiącem NMP Różańcowej i św. Józefa

sw-jozef-i-nmp

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

26 odpowiedzi na „Potrzebujesz pomocy? Zacznij z nami od października miesięczne nabożeństwo do św. Józefa!

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. magdalena pisze:

  Mam tę książeczkę. Modlę sie nie tylko w październiku i marcu…. To cudowna nowenna 🙂

 3. Mateusz pisze:

  Powiem tylko tyle, masz problem ze znalezieniem pracy? nowenna do Św. Józefa i będzie dobrze ;] mi osobiście Święty Józef w sprawie pomógł dwa razy bo dwa razy Go oto prosiłem i obrałem sobie za swojego szczególnego patrona 🙂 Szczęść Boże wszystkim 🙂

 4. wobroniewiary pisze:

  Wiara!

  Już wielu księży mówiło, że „dreszcze po nich chodzą” jak słyszą jaka czy która modlitwa na co. Jakby to była apteka i paracetamol na to a duomox na to a polopiryna na tamto

  Każda modlitwa jest dobra, jeśli masz wiarę
  Pan Jezus mówi „niech ci się stanie według wiary twojej”

 5. wobroniewiary pisze:

  Dziś św. Hieronima, Patrona tłumaczy.
  Św. Hieronimie – módl się za mną, wyproś mi łaski potrzebne, pracę i zlecenia tłumaczeniowe.

 6. wobroniewiary pisze:

  Modlitwa do Św. Hieronima o dar rozważania Słowa Bożego

  Święty Hieronimie, Doktorze Kościoła i strażniku czystości wiary, który jako pierwszy obdarowałeś Kościół jednolitym tłumaczeniem Biblii z języków oryginalnych, wspomóż nas we właściwym rozważaniu Słowa Bożego.

  Poprowadź nas drogą medytacji biblijnej, abyśmy w Piśmie dostrzegli głębię Bożej Mądrości i miłość z jaką Bóg przemawia do Swoich dzieci.

  Wyproś nam u Ducha Świętego dar odnalezienia na kartach Biblii naszego Pana Jezusa w Jego Słowie, ukochania tego Słowa i łaskę życia Nim każdego dnia.

  Chroń nas od błędów, które próbują się wedrzeć do nauki Kościoła, a zwłaszcza naucz nas odpierać teorie niezgodne z Prawdą zawartą w Biblii, lub tę Prawdę wymijające.

  Niech Twoja opieka zaowocuje naszym wzrastaniem w wierze, miłością do Słowa i wiernością we wprowadzaniu Go w życie.
  Przez Chrystusa Pana naszego. Amen!

 7. wobroniewiary pisze:

  Po raz pierwszy na rynku wydawniczym w Polsce pojawia się książka opisująca w bardzo szerokim kontekście zagrożenia duchowe w muzyce i popkulturze. Świat muzyki przestał być bezpieczny w każdej stylistyce, gatunku i wizerunku. Muzyka stała się demonicznym narzędziem. Książka ta jest również dostępna w wersji elektronicznej: http://monumen.pl/kategorie/4446-czego-sluchasz-diabelska-propaganda.html

 8. Gosia pisze:

  Czy można prosic maila do ks. Skwarczynskiego? Mam różne problemy i chciałam prosić Go o pomoc w rozwiązaniu ich.

 9. wobroniewiary pisze:

  Czy wśród czytelników jest ktoś, kto z ręką na sercu może powiedzieć, że bardzo często odmawia Koronkę do św. Michała Archanioła?

 10. wobroniewiary pisze:

  ODMAWIAJCIE RÓŻANIEC!
  Gdy na dwa dni przed swoją śmiercią, zapytano o. Pio, co miałby ważnego do przekazania ludziom, odpowiedział: „Chciałbym zaprosić wszystkich grzeszników z całego świata, aby kochali Matkę Bożą. Odmawiajcie zawsze różaniec. I odmawiajcie go tak często, jak tylko możecie. Szatan stara się zawsze zniszczyć tę modlitwę, ale to mu się nigdy nie uda. To jest modlitwa Tej, która króluje nad wszystkim i wszystkimi. To Ona nauczyła nas modlić się na różańcu, tak jak Jezus nauczył nas mówić Ojcze nasz.”
  Czytaj dalej: https://milujciesie.org.pl/odmawiajcie-rozaniec.html

 11. wobroniewiary pisze:

  NATUZZA EVOLO, WŁOSKA STYGMATYCZKA

  „Proście Boga o przebaczenie waszych grzechów śmiertelnych i pokutujcie, inaczej bowiem Sprawiedliwość nie będzie wam mogła przebaczyć (…), ale kto prosi Boga o wybaczenie, będzie zachowany tylko od ognia wiecznego, wina będzie musiała być odkupiona w czyśćcu poprzez różne kary: kto daje fałszywe świadectwo czy mówi oszczerstwa, będzie przebywał pośrodku morza (…) ; kto nienawidzi, jest skazany na karę ognia (…) ; kto uprawia magię, jest skazany na karę ognia; kto przeklina, będzie trwał na kolanach (…) , kto się wywyższa, będzie tkwił w bagnie; (…) rodzice, którzy zostawiają dzieci same sobie, a one przez ich niedbałość mają z tego wielką szkodę, będą mieli usta w płomieniach (…) .”

  • wobroniewiary pisze:

   Jezus w 1991 roku powiedział do Natuzzy Evolo, włoskiej stygmatyczki:
   „Grzechów na świecie jest coraz więcej, a modlitw coraz mniej (…). Potrzeba tylu ofiarnych dusz służących za piorunochron i mogących naprawić zło tego świata”.

 12. Elzbieta pisze:

  Jezu ,Maryjo,Jozefie ratujcie duszę

 13. wobroniewiary pisze:

  Św. Jan Paweł II do Polaków:

  „Wiele razy powtarzam – i jestem tego pewny – że największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali? Jedynym, który ma prawo odebrać życie, jest Ten, kto je stworzył. Nikt inny nie ma tego prawa: ani matka, ani ojciec, ani lekarz, żadna agencja, żadna konferencja i żaden rząd. (…) Przeraża mnie myśl o tych wszystkich, którzy zabijają własne sumienie, aby móc dokonać aborcji. Po śmierci staniemy twarzą w twarz z Bogiem, Dawcą życia. Kto weźmie odpowiedzialność przed Bogiem za miliony i miliony dzieci, którym nie dano szansy na to, by żyły, kochały i były kochane? (…) Dziecko jest najpiękniejszym darem dla rodziny, dla narodu. Nigdy nie odrzucajmy tego daru Bożego. (…) Umiłowani Bracia i Siostry, bądźcie solidarni z życiem. Wołanie to kieruję do wszystkich moich rodaków bez względu na przekonania religijne. Do wszystkich ludzi, nie wyłączając nikogo. Z tego miejsca jeszcze raz powtarzam to, co powiedziałem w październiku ubiegłego roku: „naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”. Wierzcie, że nie było mi łatwo to powiedzieć. Nie było mi łatwo powiedzieć to z myślą o moim narodzie, bo ja pragnę dla niego przyszłości, wspaniałej przyszłości. Potrzebna jest więc powszechna mobilizacja sumień i wspólny wysiłek etyczny, aby wprowadzić w czyn wielką strategię obrony życia. Dzisiaj świat stał się areną bitwy o życie. Trwa walka między cywilizacją życia a cywilizacją śmierci”. /Kalisz 4 czerwca 1997/

 14. Cichy pisze:

  Odmawiam codziennie Koronkę do dziewięciu Chórów Anielskich gdyż jestem Czcicielem Świętego Michała Archanioła, a to modlitwa nałożona do odmawiania dla Czcicieli! KTÓŻ JAK BÓG

 15. mariaP pisze:

  z gorącej miłości ❤
  z biegu i
  z Kroniki Parafialnej
  @
  Pamiętam jak Ołtarz Matki Bożej Częstochowskiej w naszym Kościele otaczały figury Świętych : po lewej Św. Maksymilian , z miłości dla Kościoła i dla nas – pogromca masonów , zaś po prawej Św. Józef , z miłości dla Kościoła i dziedzictwa – pogromca demonów .
  W roku 1999 wyniesiono z Kościoła figurę Św. Maksymiliana, bo nie wiem komu przypominał generała Jaruzelskiego . Wyniesiono również Św. Józefa , dla towarzystwa . Wlasnie mija Rocznica .
  Przyłączam sie do tej październikowej Akcji ,
  Potężny Wybawco nasz, Św. Jozefie , przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego i nas samych , od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności .
  I do Ciebie Św. Maksymilianie w Świętych chwale , pamiętaj o nas stale , Módl się za nami i za tymi , ktorym przeszkadzamy . Amen

  ….bo licho nie śpi …

 16. Jan pisze:

  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

  Z racji tematu dotyczącego św. Józefa, pragnąłbym zwrócić uwagę na bardzo narastający także i Polsce problem (braku), na który też może Państwo będą chcieli napisać artykuł, a mianowicie braku skromności i czystości w ubiorach i zachowaniu. Święty Józef i Maryja są doskonałym uosobieniem tychże cnót i dają nam Oni nieustanny przykład na wzór w jaki sposób stworzenie może odzwierciedlać i naśladować czystość i skromność w myślach, słowach, działaniu i ubiorze. Piszę o tym dlatego, gdyż i u nas coraz bardziej widać tendencje przeciwne, a dobrego przykładu praktycznie nie ma. Bardzo polecam najpierw Redakcji, a później też i wszystkim czytelnikom (jeśli szanowna Redakcja uzna za istotne opisać to na głównej stronie swojego bloga), o propagowanie tej mody, która Panu Jezusowi i Niepokalanemu Sercu Maryji się podoba, a które sam Duch Święty uznał za stosowne by w Piśmie Świętym podkreślić, a mianowicie skromności. Wyrazem zewnętrznym tejże chrześcijańskiej cnoty w ubiorze jest np. noszenie spódnicy i mantylki u kobiet, długich spodni i koszuli u mężczyżn. Bardzo serdecznie zatem polecam do przejżenia, ale i inspiracji dla każdej kobiety z tej strony :
  http://mantylki.pl
  Zechcijcie być piękne na wzór Boży, a nie światowy! Pomoże to też i nam (mężczyznom) dostrzec w Was piękno w bardziej Boży sposób, i łatwiej wcielać w życie Chrystusową naukę o czystości.

  Z Bogiem,

  Jan

  • MariaPietrzak pisze:

   *
   „Tak długo, jak skromność nie będzie przestrzegana w praktyce, społeczeństwo będzie się chyliło ku upadkowi”? „powiedział Pius XII.
   „Społeczeństwo pokazuje, czym jest, przez stroje, jakie nosi”?.
   *
   Jeszcze raz zwróćmy uwagę na ostrzeżenie Matki Bożej:
   Oto, co mówi o tym Hiacynta, powtarzając niemal słowo w słowo ostrzeżenie Matki Bożej:
   „Grzechami, które pociągają najwięcej dusz do piekła, są grzechy nieczyste.
   Wymyślone zostaną pewne mody, które będą bardzo obrażać Boga. Osoby, które służą Bogu, nie mogą ulegać tym modom”?
   (Matka Boża w Fatimie, 1917).

   *
   „Katolicyzm nie obawia się ostrego miecza bardziej niż monarchie.
   Jednak te dwie podstawy ładu społecznego mogą upaść w wyniku zepsucia;
   nie ustawajmy nigdy w wysiłkach nad ich deprawacją.
   Tertulian miał rację mówiąc, że chrześcijanie rodzą się z krwi męczenników;
   nie stwarzajmy męczenników, lecz szerzmy zepsucie w masach, niech wchłaniają je wszystkimi pięcioma zmysłami, niech piją je i upajają się nimi.
   Twórzcie złe serca, a nie będzie więcej katolików.
   Przedsięwzięliśmy więc zepsucie na wielką skalę, zepsucie, które pewnego dnia umożliwi nam zaprowadzanie Kościoła do grobu.
   Ostatnio słyszałem jednego z naszych przyjaciół śmiejącego się filozoficznie nad naszymi projektami i mówiącego:
   <>.
   Idea ta jest do pewnego stopnia dobra, jednak ponieważ nie możemy pozbyć się kobiet, zdeprawujmy je razem z Kościołem.
   Corruptio optimi, pessima.
   Najskuteczniejszym sztyletem do uderzenia w Kościół jest zepsucie”?
   (list Vindice do Nubiusa [pseudonimy dwóch przywódców włoskiej Alta Vendita] z 9 sierpnia 1838)
   * List, którego fragment przytaczamy niżej,
   napisany dziewięćdziesiąt lat po liście Vindice, ujawnia ich wielką determinację i upór w realizacji swego planu:
   „Religia nie obawia się ostrza sztyletu, może jednak zaniknąć w wyniku zepsucia.
   Nie ustawajmy w jego szerzeniu: możemy posługiwać się pretekstem takim jak sport, higiena, sanatoria.
   Stroje chłopców i dziewcząt muszą odsłaniać coraz więcej ciała.
   By uniknąć zbyt gwałtownej reakcji, powinno się postępować metodycznie:
   najpierw obnażmy ich do łokci,
   potem do kolan,
   następnie całkowicie obnażmy ramiona i nogi,
   później, wyższe części ciała, klatkę piersiową, etc., etc.”?
   („International Review of Freemasonry”?, 1928).
   http://signum-dei.blogspot.fr/2012/01/czasy-ostateczne.html

   !!!

   • MariaPietrzak pisze:

    wycielo ;;;
    Ostatnio słyszałem jednego z naszych przyjaciół śmiejącego się filozoficznie nad naszymi projektami i mówiącego:
    -By zniszczyć chrześcijaństwo, powinniśmy pozbyć się kobiet –

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s