Biały protest czy czarny protest: wybór należy do ciebie, podobnie jak cała wieczność.

Godzina 15-00 to Godzina Miłosierdzia.
Nie siedź z założonymi rękoma – tylko uklęknij ze złożonymi!

Biały protest – to nasza odpowiedź na czarny poniedziałek. Zwolenniczki aborcji wychodzą na ulice. Ty, która kochasz i słuchasz Boga i chcesz, by Twoje imię było zapisane w Niebie – nie rozpaczaj tylko chwyć za różaniec – swoją atomową broń na wroga zbawienia i idź do kościoła lub uklęknij w domu, pracy, szpitalu – gdziekolwiek jesteś i proś Boga o miłosierdzie dla nas i całego świata odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego lub dziesiątek Różańca Świętego!

bialy-protest

Autorka zdjęcia, moja znajoma Dorota P. pisze:

Przeciwnicy projektu „Stop aborcji” mobilizują się organizując czarne protesty i strajki. W poniedziałek, 3 października (niektóre) kobiety chcą wziąć w pracy wolne, by zaprotestować przeciw zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego. Wyjdą na ulice by uczestniczyć w tzw. strajku kobiet.

U mnie w pracy wszystkie dziewczyny już zapowiedziały swój udział w tych protestach. Miałam zostać sama… Ale pomyślałam: „Dlaczego mam pozostać bierną?” Ja też wyjdę wcześniej z pracy, aby uczestniczyć w Białym Proteście… z różańcem w ręku.

O godz. 15.00 udaję się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Poznaniu, gdzie najpierw będzie wspólnie odmawiana Koronka, a potem zostaję, aby przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówić różaniec (kto z Poznania – zapraszam, aby dołączyć!)

Zachęcam również Was, nie tylko kobiety, ale i mężczyzn, abyście szczególnie tego dnia wyrazili swój Biały protest i chwycili za różaniec, uczestniczyli we Mszy Świętej lub w jakikolwiek inny sposób przez modlitwę i ofiarę zadośćuczynili Panu Bogu za grzechy aborcji popełniane w naszym kraju.

WYSTARCZY BIERNOŚĆ DOBRYCH LUDZI, BY MOGŁO ZADZIAŁAĆ ZŁO!

A my? Zło dobrej zwyciężajmy!

rozaniec-fatima-lucja

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

141 odpowiedzi na „Biały protest czy czarny protest: wybór należy do ciebie, podobnie jak cała wieczność.

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele broń nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Ja jadę do bazyliki przed wystawiony Przenajświętszy Sakrament na godz. 15-00 i na Koronkę (jutro poniedziałek to w mojej parafii dodatkowo po Mszy św. wieczornej Przenajświętszy Sakrament będzie wystawiony do cichej adoracji)

  A Wy? Co zrobicie jutro?

  • kasiaJa pisze:

   Koronka do Miłosierdzia Bożego o g. 15.00, modlitwa różańcowa w ciągu dnia no i może mi się uda ubrać jutro na biało do pracy, a co tam 😉

  • eska pisze:

   A ja idę jutro z córką do lekarza, akurat w tym czasie, kiedy w kościele jest msza w intencji obrony życia. 😦 W domu mam „szpital”, a i to pół biedy, że w domu, bo dwoje moich bliskich faktycznie było we wrześniu w szpitalu. Ofiaruję więc chyba głównie trudy i zadania dnia, a modlitwy – w zależności od możliwości. Już dzisiaj przyjęłam Komunię w intencji zwycięstwa Boga nad czarnym protestem i jego ideą.

  • Sylwia pisze:

   Ja też w miarę możliwości będę łączyć się modlitewnie. choć nie będzie to łatwe. Ale będę modlić się też gdy tylko znajdę czas, jutro. Nawet w czasie obowiązków będę modlić się krótkim westchnieniem : „Święty Boże, Święty mocny,Święty a Nieśmiertelny Zmiłuj się nad nami i nad całym Światem”

  • Jola pisze:

   W mojej parafii Jerycho,wystawiony całodobowo przez 7 dni Najświętszy Sakrament, adoracja, 15.00 Eucharystia i po modlitwa różańcowa…
   Jezusie Synu Dawida ulituj się nad nami grzesznymi..

 3. wobroniewiary pisze:

  W liście Il recente concistoro w sprawie zagrożenia życia ludzkiego (z 18 maja 1991) Papież mówi wręcz „o prawdziwej i mającej zasięg światowy ‚rzezi niewiniątek’”.

  Najważniejszą wypowiedź dotyczącą aborcji znajdziemy w encyklice Evangelium vitae (O wartości i nienaruszalności życia ludzkiego).
  W rozdziale zatytułowanym Odrażająca zbrodnia przerywania ciąży św. Jan Paweł II potwierdza naukę o niemoralności aborcji: „Mocą władzy, którą Chrystus udzielił Piotrowi i jego Następcom, w komunii z Biskupami – którzy wielokrotnie potępili przerywanie ciąży (…) – oświadczam, że bezpośrednie przerwanie ciąży, to znaczy zamierzone jako cel czy jako środek, jest zawsze poważnym nieładem moralnym, gdyż jest dobrowolnym zabójstwem niewinnej istoty ludzkiej”.

  Użyta przez Papieża formuła, powołująca się na „moc władzy” papieskiej i „komunię z Biskupami”, oznacza, iż nauka o aborcji jest z punktu widzenia teologii ostatecznie pewna i nie należy się spodziewać, by Kościół miał kiedykolwiek w przyszłości zmienić na ten temat zdanie.

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2014/05/14/sw-jan-pawel-ii-o-aborcji-prawdziwa-rzez-niewiniatek/

 4. magda pisze:

  Będę odmawiać leżąc krzyżem koronkę do Miłosierdzia Bożego i inne modlitwy.

 5. ola s. pisze:

  „Naród, który zabija własne dzieci,

  jest narodem bez przyszłości”

  – Jan Paweł II

 6. MM pisze:

  Odpowiedź na „czarny poniedziałek” aborcjonistów. Film o systemowej selekcji ludzi w TVP

  Emisję filmu Grzegorza Brauna „Eugenika. W imię postępu” zaplanowała telewizyjna Jedynka na najbliższy poniedziałek. Dokument zaprezentowany zostanie w bardzo dobrym czasie antenowym.

  Film o genezie systemowej eliminacji chorych i najsłabszych – między innymi poprzez tak zwaną aborcję i eutanazję – pokazany będzie w dniu, na który środowiska lewicowe zaplanowały protesty przeciwko projektowi ustawy wprowadzającej pełną ochronę życia.

  Read more: http://www.pch24.pl/odpowiedz-na-czarny-poniedzialek-aborcjonistow–film-o-systemowej-selekcji-ludzi-w-tvp,46360,i.html#ixzz4LvIyETHV

 7. Kati pisze:

  1 Tes 5, 15-22
  Nie wchodzę w gierki.
  Będę wielbić Boga ile sił, jak co dzień.

  • wobroniewiary pisze:

   Gierki?
   Chyba źle coś zrozumiałam, my nie odpłacamy złem na zło tylko chwytamy za różańce
   My proponujemy modlitwę 🙂

  • kasiaJa pisze:

   Kati, o jakich „gierkach” mowa?
   Codziennie o 15.00 modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego (niekiedy i o innych godzinach), a jutro modlimy się w intencji obrony dzieci nienarodzonych i za zwolenników aborcji o ich totalne nawrócenie do Boga.
   Modlitwa uwielbienia to piękna modlitwa 🙂

  • eska pisze:

   Te wszystkie czarne protesty, parady LGBT, różnej maści happeningi – czyż to właśnie nie są gierki? Gierki, czyli intrygi i manipulacje, w które próbuje się wciągnąć każdego z nas. Tak właśnie rozumiem cytat podany przez Kati. A my mamy się nie dać w to wciągnąć na poziomie interakcji bezpośrednio z nimi, tylko właśnie zająć się modlitwą – co czynimy. 🙂

 8. daniel pisze:

  Ubolewam nad tym, że spontanicznie np. biskupi nie przewodniczą takim modlitwą. Ja wiem że 15 pazdziernika jest wielka pokuta, ale jak zwykle tylko radio Maryja o tym głosi, u mnie w mieście cisza w ogłoszeniach parafialnych ani słowem o tym ważnym wydarzeniu.

  • wobroniewiary pisze:

   Wielkie dzieła zawsze dokonują się w ciszy, z dala od tłumnego przedstawicielstwa władz państwowych czy kościelnych.
   Nie patrz na innych ale na siebie, na to, co ty tego dnia zrobisz

   • daniel pisze:

    nie wiem czy do końca się mogę zgodzic z tym, że „z dala od tłumnego przedstawicielstwa władz państwowych czy kościelnych” bo np. w objawieniach R. Celakówny w sprawie Intronizacji to ma się odbyc w obecności władz państwowych.

  • eska pisze:

   W dwóch „Gościach niedzielnych” są o tym artykuły. U nas jest wyjazd organizowany przez kościół. Ale rzeczywiście dość późno jest to nagłaśniane – WOWIT był pierwszy. 🙂

   • Sylwia pisze:

    Esko to bardzo dobrze że u Ciebie nagłaśniano, ale tak jak pisze Daniel w wielu miejscach nawet nie wspomniano o Wielkiej Pokucie. U mnie też Cisza choć ja sama dowiedziałam się z innego źródła, to i tak zdziwiona byłam że w Kościele u nas nic na ten temat nie mówiono. Ale widocznie czasem właśnie tak ma być, ta cisza widać jest potrzebna.
    Ja osobiście bardzo bym chciała pojechać, ale już wiem że nie mam na to szans, ze względu na pewne ważne okoliczności, mimo tego będę się starać by choć na chwilę połączyć się duchowo. Lecz wiem że nie będzie to łatwe.

  • Emila pisze:

   Możemy wziąć sprawy w swoje ręce na stronie internetowej http://wielkapokuta.pl/materialy można np.zamówić bezpłatne ulotki i plakaty i zostawiać w kościołach do rozwiedzeni i prosić księży by mówili ludziom.moje już jadą😊

 9. Kati pisze:

  Zresztą sami widzicie, ile Bóg ma do nas cierpliwości i z jaką delikatnością i miłością czeka na każdego z nas!

 10. Dorota pisze:

  Boże Ojcze Ty się tym ZAJMIJ ❤

 11. Katarzyna pisze:

  Proszę admina o zmianę słowa „wypełzają”. Użyte w tym kontekście nie ma ono zupełnie związku z Bożą Miłością, ani z miłosierdziem. Autora proszę o trzymanie poziomu katolika.

 12. AKSORZ pisze:

  Muzułmanie jak stado demonów naśmiewają się z Chrześcijanina – wstrząsające:

 13. ja pisze:

  Ludzkie życie to największy skarb. Żyjemy w czasach degeneracji społeczeństwa, seksu bez ograniczeń, ulegamy żądzom ,nie kierujemy się miłością, seks jest teraz jak guma do żucia jest tak dostępny i po użyciu ląduje w śmietniku. Brak wyższych wartość moralnych i rozumu by się zabezpieczać przed niechcianą ciąża. Pomagajmy młodym ludziom, edukujmy i nie oceniajmy ich źle jak dzieci będą miały dzieci ale ich wspierajmy w tych chwilach bu urodzone dziecko miało szanse na prawidłowy rozwój.

  • Maggie pisze:

   Czyż nie zastanawia czerń wybrana przez rzeczniczki śmierci … to nie czerń żałoby, za utraconymi dzieciątkami … to czerń piekła tak samo czarna: jak ten pochód protestujących i jak czarne „msze”.
   Bez sądu i bez winy, skazują na śmierć swe dzieciny.
   Jezu Ty się nimi zajmij

   • Sylwia pisze:

    Już sobie wyobrażam ten pochód w myślach i jaki to będzie smutny widok tych kobiet które idą na pociechę czarnemu, dlatego na czarno. Przecież piekło tylko zaciera ręce na taki protest. A najbardziej mnie denerwuje trąbienie w niektórych mediach jako temat nr.1 od pozytywnej strony tego protestu. A tam jest tylko smutek i nic więcej.Smutek że tak wiele kobiet idzie nie mając świadomości co czyni. Albo może mają.. nie wiem..nie mnie to oceniać..

    • Sylwia pisze:

     Dodam iż ile to ludzi znanych popiera ten czarny protest. I tak tym sposobem próbują zdobyć poparcie u ludzi zwykłych.. nie chce mi się nawet na to patrzeć bo cierpię z tego powodu. Tylko Bóg ma prawo dać i odebrać życie..
     Nakłaniając ludzi do wolnego wyboru to daje otwartą drogę do masowych aborcji :”( 😦 . Najbardziej boli że część tych ludzi to katolicy ..wydawać by się mogło znający Dekalog..
     A 5 przykazanie mówi jasno Nie zabijaj!!
     Aborcję zaczyna się traktować jako nic złego- to tak jak co niektórzy zabierają malutkie zwierzątka które się urodziły i je zabijają, to tak zaczyna być traktowany człowiek. Serce boli. Nigdy nie zapomnę o czym pisała Gloria Polo czym jest aborcja..ten obraz mam wciąż przed oczyma..gdy wałkowany jest temat aborcji. Modlę się o zrozumienie dla wielu..
     Świat dąży do jeszcze większego upadku niż upadł dotąd.
     Nie trzeba wojny by niszczyć ludzkie życie, wystarczy to co robi się z nowym życie.

     Na moim przykładzie, wiem że kiedyś jeden z lekarzy powiedział do mojej mamy by mnie usunąć- dowiedziałam się całkiem nie dawno. Urodziłam się wcześniakiem. Owszem mam różne choroby ale dziękuję Panu Bogu za dar życia. I za to że moja mama wybrała za mnie czyli zdecydowała się dać mi życie, mimo ciężkich czasów. Były to czasy wybuchu na Czarnobylu, więc było ogromne ryzyko.. A Bóg wszystkim kieruje dał mi życie. Tym bardzo szczerym wyznaniem się dzielę z wami, moja Wowitowa rodzino.

   • Przerazona pisze:

    Kobieto chyba Cie wyciagneli z sarkofagu zakopanego tysiac lat temu. Co za ciemnota z Was bije. Nie powinnam Wam tego zyczyc ale bardzo chcialabym Was wszystkie zobaczyc w sytuacji kiedy dowiedzie sie u lekarza ze Wasze dziecko jest nieuleczalnie chore. Urodzi sie z brakiem oczu, nosa i polowy jelit. Ze bedzie cierpiec. A wy z tym swoim rozancem bedziecie sie modlic do Boga, wytrwqcie z usmiechem na twarzy, dacie temu dziecku cala swoja milosc i bedziecie powtarzac ze jest miloscia Boza do ostatnich jego dni. Wtedy bede Was podziwiqc! Narazie sie Was boje i oWas. Wspolczuje tego ociemnienia.

    • wobroniewiary pisze:

     O nierozumna kobieto, ja mialam taka próbę u syna!
     Dowiedziałam się że mój wnuczek ma wadę wrodzoną SLO -miał urodzić się kaleka albo proponowano pozbycie problemu.
     Nie było aborcji, mimo namów.
     Po 9-ciu miesiącach ciąży urodził się zdrowy a lekarze, jak jeszcze był w brzuchu, w 6-tym miesiącu, maluchowi już założyli kartę w CZD. On nigdy tam nie był 😉
     Bo moje modlitwy – i innych sprawiły, że…wady nie ma. Synowa siedziała kilka godzin w kolejce w klinice prenatalnej (wizyty były co 2 tygodnie!) a ja w kaplicy tej przychodni z różańcem w ręku!!!
     Wnuczek ma 3 lata i jest cały i zdrowy, choć niejeden i niejedna chcieli jego śmierci!!!!

     Skończyłam. Amen!

    • Marek pisze:

     Przerażona to ty dopiero będziesz gdy się dowiesz jak ciężkim grzechem jest zabicie dziecka w łonie matki, popierających tzw. „aborcję” też się to dotyczy.

    • Monika pisze:

     „Nie powinnam Wam tego zyczyc ale bardzo chcialabym Was wszystkie zobaczyc w sytuacji…” – To jest właśnie przykład rzucania przekleństw, złorzeczeń, przy czym osoba wypowiadająca je słownie do konkretnych tu osób zapewne w ogóle nie wie co robi i nie wyobraża sobie nawet jakie mogą być tego skutki. To właśnie dlatego nie należy bagatelizować modlitw i próśb o ochronę.
     Każda osoba wierząca wie o co chodzi – to właśnie nie jest jakiś tam ciemnogród, ale praktyka życia wiary – doświadczenia na co dzień działania Bożego ale i działania sił szatańskich, które właśnie takimi słowami szafują, celując w wiernych Bogu i w Boga samego.
     Adminka Ewa – co potwierdzam, bo tak właśnie było – wie dobrze o czym mówi, podając konkretny, bardzo osobisty przykład z życia Jej i Jej najbliższych, i przykład tego co może zdziałać ufna modlitwa w sytuacji dramatycznej i po ludzku straconej, przegranej i beznadziejnej.
     Ale któż jak Bóg!

     Tego nie wytłumaczy się w żaden sposób tym, którzy się nie modlą, którzy nawet nie próbują prosić Boga, bo wiedzą lepiej, którzy po prostu mają osoby wierzące, w których życiu działa namacalnie Pan Bóg za ociemniałych. Tu dopiero należy głęboko współczuć.
     Naprawdę nie jest tak bardzo trudno zacząć rozmawiać z Bogiem. Proście a otrzymacie!
     A potem każdy sam zobaczy ile Łask przygotował Pan Bóg tym, którzy Go Miłują.
     Jest tego tak dużo i z takim rozmachem, że to jest nie do ogarnięcia.
     Jezus jest Panem!

    • MM pisze:

     Twój nick odzwierciedla prawdę, tylko ty o tym jeszcze nie wiesz, przerażona będziesz gdy staniesz oko w oko z Panem, który zapyta, co uczyniłaś dla tych moich najmniejszych?

    • eska pisze:

     Przerażona, radzę przeczytać świadectwo Glorii Polo.

    • beat pisze:

     Do Przerazona
     Bog jest Zyciem i zaufaj Bogu On Ma Wladze nad wszystkim! Zyciem i Smiercia
     Ufaj Bogu a wszystko sie ulozy w dobro
     Niemozliwe stanie sie mozliwe nie mozemy lamac przymierza z Bogiem Dekalog a paktowac z diablem

    • mkm80 pisze:

     Właśnie jak opisujesz (może trochę gorzej) miał się urodzić mój najmłodszy syn. I też nas zachęcano do morderstwa w świetle prawa dozwolonego przecież. Dzięki Najłaskawszej Mamie, Królowej mojej rodziny, urodził się prawie zdrowiutki (ma martwe ok 15% mózgu), ale nawet gdyby się urodził taki jak opisywali lekarze to i tak byłby kochany przez nas. Każde życie daje nasz Ojciec Najmiłosierniejszy i kim jestem by przeciwko Jego Świętej woli się sprzeciwiać?

    • Sylwia pisze:

     Przerażona kobieto może i wyciągnęli mnie z sarkofagu , pomyśl że byłam dzieckiem któremu groziła też śmierć miałam poważną wadę- nie będę rozpisywać się jaką . Mogę powiedzieć tylko tyle że w Polsce leczenie nie było możliwe gdy się urodziłam. Leki były sprowadzane z zagranicy dzięki znajomościom w tamtych czasach.
     Ja współczuję ci takiego myślenia obyś kiedyś zrozumiała że każde życie to dar Boży i obyś zrozumiała choć trochę naszych wypowiedzi. Ty jesteś przerażona a ja zrozpaczona twoją wypowiedzią..pomodlę się dziś za Ciebie..

  • mariaP pisze:

   PIETNASTA / 00

   16.1X.[37]
   Dziś tak gorąco pragnęłam odprawić godzinę św. przed Najświętszym Sakramentem,
   jednak inna była wola Boża;
   o godzinie ósmej dostałam tak gwałtownych boleści, że musiałam się natychmiast położyć do łóżka;
   wiłam się w tych boleściach trzy godziny, to jest do jedenastej wieczorem.
   Żadne lekarstwo mi nie pomogło, co przyjęłam, to zrzuciłam; chwilami odbierały mi te boleści przytomność.
   Jezus dał mi poznać, że w ten sposób wzięłam udział w Jego konaniu w ogrodzie i że te cierpienia Sam dopuścił dla zadośćuczynienia Bogu za dusze pomordowane w żywotach złych matek.
   Te cierpienia już trzy razy przechodziłam, zawsze zaczynają się o godzinie ósmej do jedenastej wieczorem.
   Żadne lekarstwo nie może mi zmniejszyć tych cierpień.
   Kiedy się zbliża godzina jedenasta same ustępują, a ja w tej chwili zasypiam, na drugi dzień czuję się bardzo słaba.
   Kiedy mi pierwszy raz się to przydarzyło, było to w sanatorium.
   Lekarze nie mogli tego zbadać, ani zastrzyk, ani żadne lekarstwo nic mi nie pomogło i sama nie rozumiałam co by to za cierpienia były.
   Mówiłam lekarzowi, że jeszcze nigdy w życiu podobnych cierpień nie miałam, on oświadczył, że nie wie co to za cierpienie.
   Teraz rozumiem co to za cierpienie, bo mi Pan dał poznać…
   Jednak kiedy pomyślę, że może kiedyś jeszcze będę w podobny sposób cierpieć, to dreszcz mnie przenika, ale nie wiem czy jeszcze będę kiedy w podobny sposób cierpiała, to pozostawiam Bogu, co się Bogu podoba zesłać, to przyjmę wszystko z poddaniem i miłością.
   Obym tymi cierpieniami uratować mogła choćby jedną duszę od morderstwa.(Dz 1276)

   – Przez wstawiennictwo Swietej Siostry Faustyny , miej milosierdzie i zachowaj dzieci od morderstwa , a doroslych od szalenstwa .

   < koronka do Bozego Milosierdzia <

   Krwi i Wodo, któraś wypłynęła z Najświętszego Serca Jezusowego jako Zdrój miłosierdzia dla nas, ufamy Tobie! „

 14. m-gosia pisze:

  Arcybiskup Henryk Hoser odprawi Mszę Św. w Katedrze Warszawsko-Praskiej Św. Floriana w poniedziałek o godz.12.00.

  Arcybiskup Marek Jędraszewski w Archikatedrze Łódzkiej.

  W tej samej intencji mszę św. w samo południe odprawi na Jasnej Górze abp Wacław Depo.

  http://wpolityce.pl/kosciol/310352-nie-dla-zla-stanmy-po-stronie-dobra-zapraszamy-na-msze-swiete-w-intencji-ochrony-zycia-w-warszawie-i-lodzi-poniedzialek-godzina-1200

 15. MM pisze:

  Papież: trwa wojna światowa, by zniszczyć małżeństwo. „ Jest wielki wróg małżeństwa dzisiaj: to teoria gender. Niszczy się je nie za pomocą broni, ale idei”

  Papież Franciszek powiedział w sobotę w stolicy Gruzji, Tbilisi, że „trwa wojna światowa”, której celem jest „zniszczenie małżeństwa”. Podczas spotkania z katolickim duchowieństwem papież mówił, że wielkim wrogiem małżeństwa jest dzisiaj „teoria gender”.

  W improwizowanym wystąpieniu w stołecznym kościele, którego słuchało 250 przedstawicieli duchowieństwa katolickiego z Gruzji, Franciszek oświadczył:

  Dzisiaj trwa wojna światowa, by zniszczyć małżeństwo. Jest wielki wróg małżeństwa dzisiaj: to teoria gender. Niszczy się je nie za pomocą broni, ale idei; niszczą je kolonizacje ideologiczne”.

  Następnie podkreślił, że trzeba się przed nimi bronić. Papież powiedział, że „małżeństwo jest najpiękniejszą rzeczą, jaką stworzył Bóg” i że „mężczyzna i kobieta, którzy stają się jednym ciałem są obrazem Boga”.

  Następnie zapytał:

  Kto ponosi koszty rozwodu? Oboje? Więcej płaci Bóg, bo kiedy rozwodzi się to jedno ciało, brudzi się obraz Boga

  Franciszek zauważył, że płacą też za to dzieci.

  Nie wiecie, jak cierpią dzieci, gdy widzą kłótnię i rozstanie rodziców

  —mówił papież do duchowieństwa. Wyraził przekonanie, że „należy robić wszystko, by uratować małżeństwo”. Wskazał, że jest to także zadanie dla wspólnoty katolickiej.

  Zwracając się do katolickiego duchowieństwa w kraju, w którym ponad 80 procent ludności to wyznawcy prawosławia, Franciszek mówił, że nigdy nie wolno stosować wobec nich prozelityzmu, czyli zmuszać do zmiany wyznania.

  Prozelityzm papież nazwał „wielkim grzechem przeciwko ekumenizmowi”. Zachęcał do postawy otwartości i przyjaźni wobec prawosławnych.

  Zostawmy teologom studiowanie abstrakcyjnych kwestii teologicznych

  — radził. Papież wskazywał, jak należy postępować wobec prawosławnych sąsiadów:

  Nie potępiać, ale podążać razem, modlić się za siebie nawzajem, razem czynić miłosierdzie. To jest ekumenizm. Nigdy nie potępiać brata i siostry, nigdy nie przestawać ich pozdrawiać dlatego, że są prawosławni

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/310408-papiez-trwa-wojna-swiatowa-by-zniszczyc-malzenstwo-jest-wielki-wrog-malzenstwa-dzisiaj-to-teoria-gender-niszczy-sie-je-nie-za-pomoca-broni-ale-idei

  • mariaP pisze:

   Z listu Matki Teresy , dzis Swietej

   Kalkuta, 24 września 1996 roku

   (…)
   Najbezpieczniejszym miejscem na świecie powinno być łono matki, gdzie dziecko jest najsłabsze i najbardziej bezradne. W pełni zaufania całkowicie zdane na matkę.
   I pamiętajcie, że Jezus powiedział: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. (Mt 25, 40)
   Ofiarowuję wszystkie swoje cierpienia wynikające z choroby i bezradności, abyście dokonali prawidłowego wyboru – abyście wybrali życie, zgodnie z wolą Bożą.
   Niech Wam Bóg błogosławi!
   M. Teresa
   &
   Dla zlozonego cierpienia i ofiary Matki Teresy , dzis Swietej , zachowaj Panie Narod od zaglady , od holokaustu go wybaw .
   Udziel mu madrosci i blogoslaw jego wyborom .
   Tych , ktorzy nie wiedza co czynia , postaw pod Krzyzem Syna , niech splynie na nich Jego Krew .
   “Nic tak skutecznie nie przemienia trudnych sytuacji i serc ludzkich jak miłość, która czerpie siłę i moc w Mojej Krwi. “ powiedziaj Jezus ( do polskiej mistyczki siostry Teresy Chomieniec ze Zgromadzenia Misjonarek Krwi Chrystusa . )
   Wierzymy przemieniajacej mocy Krwi Chrystusa .

   Litania do Krwi Chrystusa /
   Kyrie eleison
   Chryste eleison. Kyrie eleison
   Chryste, usłysz nas
   Chryste, wysłuchaj nas
   Ojcze z nieba Boże, zmiłuj się nad nami
   Synu, Odkupicielu świata, Boże
   Duchu Święty, Boże
   Święta Trójco, jedyny Boże
   Krwi Chrystusa, Jednorodzonego Syna Ojca Przedwiecznego, wybaw nas
   Krwi Chrystusa, wcielonego Słowa Bożego
   Krwi Chrystusa, nowego i wiecznego Przymierza
   Krwi Chrystusa, przy konaniu w Ogrójcu spływająca na ziemię
   Krwi Chrystusa, tryskająca przy biczowaniu
   Krwi Chrystusa, brocząca spod cierniowej korony
   Krwi Chrystusa, przelana na Krzyżu
   Krwi Chrystusa, zapłato naszego zbawienia
   Krwi Chrystusa, bez której nie ma przebaczenia
   Krwi Chrystusa, która poisz i oczyszczasz dusze w Eucharystii
   Krwi Chrystusa, zdroju miłosierdzia
   Krwi Chrystusa, zwyciężająca złe duchy
   Krwi Chrystusa, męstwo Męczenników
   Krwi Chrystusa, mocy Wyznawców
   Krwi Chrystusa, rodząca Dziewice
   Krwi Chrystusa, ostojo zagrożonych
   Krwi Chrystusa, ochłodo pracujących
   Krwi Chrystusa, pociecho płaczących
   Krwi Chrystusa, nadziejo pokutujących
   Krwi Chrystusa, otucho umierających
   Krwi Chrystusa, pokoju i słodyczy serc naszych
   Krwi Chrystusa, zadatku życia wiecznego
   Krwi Chrystusa, wybawienie dusz z otchłani czyśćcowej
   Krwi Chrystusa, wszelkiej chwały i czci najgodniejsza

   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam Panie
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas Panie
   Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami

   Odkupiłeś nas, Panie, Krwią Swoją
   I uczyniłeś nas Królestwem Boga naszego

   Módlmy się: Wszechmogący, wieczny Boże, któryś Jednorodzonego Syna Swego ustanowił Odkupicielem świata i Krwią Jego dał się przebłagać, daj nam, prosimy, godnie czcić zapłatę naszego zbawienia
   i dzięki niej doznać obrony od zła doczesnego na ziemi,
   abyśmy wiekuistym szczęściem radowali się w niebie. Przez tegoż Chrystusa Pana naszego.
   Amen.
   ¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

 16. Kati pisze:

  No, dobra, zrezygnuję jutro z jednej kawy w intencji pani Krystyny Jandy.
  A swoją drogą – ciekawe, wiecie może, na co liczą te kobiety? Że jak zabiją chore dziecko przed narodzeniem, to nie doświadczą choroby, cierpienia i śmierci?
  Dziwne, bardzo dziwne….

 17. Anna Łucja pisze:

  Ja idę do pracy ubrana na biało. Akurat Bóg chciał aby moje biuro bylo blisko kościoła pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. W Krakowie też pewnie będzie czarno,ale sie nie ulekne. Trzeba nam bronić życia tych najbezbroniejszych za wszelką cenę. O 15:00 odmawiać będę Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

 18. Św. Jan Paweł II:
  ENCYKLIKA EVANGELIUM VITAE
  Rozdział III
  Nie zabijaj
  Święte prawo Boże

  „Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5, 29): prawo cywilne a prawo moralne

  73. Przerywanie ciąży i eutanazja są zatem zbrodniami, których żadna ludzka ustawa nie może uznać za dopuszczalne. Ustawy, które to czynią, nie tylko nie są w żaden sposób wiążące dla sumienia, ale stawiają wręcz człowieka wobec poważnej i konkretnej powinności przeciwstawienia się im poprzez sprzeciw sumienia. Od samych początków Kościoła przepowiadanie apostolskie pouczało chrześcijan o obowiązku posłuszeństwa władzom publicznym prawomocnie ustanowionym (por. Rz 13, 1-7; 1 P 2, 13-14), ale zarazem przestrzegało stanowczo, że „trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi” (Dz 5, 29). Już w Starym Testamencie znajdujemy wymowny przykład oporu wobec niesprawiedliwego rozporządzenia władz — i to właśnie takiego, które było wymierzone przeciw życiu. Żydowskie położne sprzeciwiły się faraonowi, który nakazał zabijać wszystkie nowo narodzone dzieci płci męskiej: „nie wykonały rozkazu króla egipskiego, pozostawiając przy życiu [nowo narodzonych] chłopców” (Wj 1, 17). Trzeba jednak zwrócić uwagę na głęboki motyw takiej postawy: „położne bały się Boga” (tamże). Właśnie z posłuszeństwa Bogu — któremu należy się bojaźń, wyrażająca uznanie Jego absolutnej i najwyższej władzy — człowiek czerpie moc i odwagę, aby przeciwstawiać się niesprawiedliwym ludzkim prawom. Jest to moc i odwaga tego, kto gotów jest nawet iść do więzienia lub zginąć od miecza, gdyż jest przekonany, że „tu się okazuje wytrwałość i wiara świętych” (Ap 13, 10).

  Tak więc w przypadku prawa wewnętrznie niesprawiedliwego, jakim jest prawo dopuszczające przerywanie ciąży i eutanazję, nie wolno się nigdy do niego stosować „ani uczestniczyć w kształtowaniu opinii publicznej przychylnej takiemu prawu, ani też okazywać mu poparcia w głosowaniu”98.

  Szczególny problem sumienia mógłby powstać w przypadku, w którym głosowanie w parlamencie miałoby zdecydować o wprowadzeniu prawa bardziej restryktywnego, to znaczy zmierzającego do ograniczenia liczby legalnych aborcji, a stanowiącego alternatywę dla prawa bardziej permisywnego, już obowiązującego lub poddanego głosowaniu. Takie przypadki nie są rzadkie. Można bowiem zauważyć, że podczas gdy w niektórych częściach świata nadal prowadzi się kampanie na rzecz wprowadzenia ustaw dopuszczających przerywanie ciąży, popierane nierzadko przez potężne organizacje międzynarodowe, w innych natomiast krajach — zwłaszcza tych, które doświadczyły już gorzkich konsekwencji takiego permisywnego ustawodawstwa — pojawia się coraz więcej oznak ponownego przemyślenia sprawy. W omawianej tu sytuacji, jeśli nie byłoby możliwe odrzucenie lub całkowite zniesienie ustawy o przerywaniu ciąży, parlamentarzysta, którego osobisty absolutny sprzeciw wobec przerywania ciąży byłby jasny i znany wszystkim, postąpiłby słusznie, udzielając swego poparcia propozycjom, których celem jest ograniczenie szkodliwości takiej ustawy i zmierzających w ten sposób do zmniejszenia jej negatywnych skutków na płaszczyźnie kultury i moralności publicznej. Tak postępując bowiem, nie współdziała się w sposób niedozwolony w uchwalaniu niesprawiedliwego prawa, ale raczej podejmuje się słuszną i godziwą próbę ograniczenia jego szkodliwych aspektów.
  Źródło: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/encykliki/evangelium_3.html#m23

 19. AKSORZ pisze:

  Słuchajcie , a jak to jest z dopuszczeniem jednak do aborcji przez Kościół gdy jest medyczna pewność że jeżeli matka przy porodzie na pewno umrze to może bez ekskomuniki usunąć dziecko. Kościół chyba nazywa to „zasadą podwójnego skutku” – możecie mi coś na ten temat napisać ponieważ brakuje mi wiedzy.

  • mkm80 pisze:

   Zasada podwójnego skutku, to znany problem ale w żadnym przypadku nie dopuszcza tego co napisałeś. Jest to zasada stosowana w bioetyce do oceny moralnej czynu o dwojakich (pozytywnych i negatywnych) skutkach.
   „Przykład zastosowania absolutyzmu moralnego do problemu dopuszczalności aborcji podaje ksiądz Jacek Woroniecki. Pisze on w swej Katolickiej etyce wychowawczej, że w sytuacji, gdy życie ciężarnej kobiety może zostać uratowane tylko pod warunkiem pozbawienia życia płodu, nie można tego uczynić nawet w sytuacji, gdyby rzeczony płód i tak miał w najbliższej przyszłości umrzeć – w takiej sytuacji należy pozwolić obojgu umrzeć”
   Jacek Woroniecki: Katolicka etyka wychowawcza. T. II. Cz. 2. Lublin: Redakcja Wydawnictw KUL, 1995, s. 214–215. za Szewczyk 2009a ↓, s. 278
   Natomiast zasadę tę stosuję się głównie do sytuacji ekstremalnej ks. Stanisław Warzeszczak. Chodzi mu chyba o ten jeden specyficzny przypadek:
   „Zastosowanie zasady podwójnego skutku dopuszcza w pewnych warunkach przerwanie ciąży. Uzasadnia choćby salpingektomię wraz z zagnieżdżoną w jajowodzie ciążą pozamaciczną, jeśli przerwanie ciąży byłyby tylko przewidywanym, ale nie pożądanym skutkiem operacji. Problem pojawia się, gdy zamiast salpingektomii wykona się niewielką resekcję jajowodu, obejmującą jedynie miejsce implantacji. O ile sam czyn i zamiar będą dobre, pozostałe przesłanki nie będą spełnione. Zły czyn w postaci uśmiercenia zarodka staje się tutaj środkiem uzyskania pożądanego skutku. Podważa się również proporcjonalność takiego postępowania i jego konieczność, jeśli można wykonać większą resekcję. Podobna argumentacja tyczy się farmakoterapii ciąży ektopowej metotreksatem, również negatywnie ocenianej z perspektywy zasady podwójnego skutku.”
   Kazimierz Szewczyk: Bioetyka. T. 1: Medycyna na granicach życia. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2009.

   • AKSORZ pisze:

    Dopiero teraz przeczytałem dzięki za odpowiedź. Ja znalazłem coś takiego jeszcze:

    http://www.opoka.org.pl/biblioteka/F/FE/gn201111-podwojny.html

    • mkm80 pisze:

     To dokładnie to samo 😉 Może upraszczając: mamy jakąś katastrofę, np pożar, powodź etc., jedynym wyjściem dla kobiety ciężarnej jest np skok z 4 piętra przez okno. Oczywiście, że ma prawo wykonać taki skok nawet jak zdaje sobie ona sprawę, że w wyniku tego skoku może umrzeć jej dziecko. Skacze, dziecko niestety umiera, ona przeżywa to jest zasada podwójnego skutku.
     Trochę teorii o tej zasadzie:
     1. rzeczony czyn musi być dobry z natury
     2. dobra musi być również bezpośrednia intencja podmiotu popełniającego czyn, a więc musi on bezpośrednio chcieć dobrego skutku tego czynu, skutek zły może on co najwyżej pośrednio dopuszczać i tolerować, nie może zaś zamierzać go popełnić,
     3. zły skutek nie może stanowić środka osiągnięcia tego dobrego,
     4. dobry skutek musi przynajmniej równoważyć zły lub nawet go przewyższać, tzn. powodowane czynem dobro i zło muszą być proporcjonalne.
     Pozostaje jeszcze jedna przesłanka:
     5. brak innych sposobów osiągnięcia dobrego skutku.

     Z mniej więcej tej zasady korzystają policjanci, wojskowi i inni którzy przecież czasami muszą zabić np napastnika o ile są katolikami.

     Niestety obawiam się, że przy takim ataku Czarnego na niewinne dzieci może to nieszczęsny tytuł „ratowanie to nie aborcja” być wykorzystany w propagandzie po złej stronie. Ratowanie na zasadzie: mam raka, chemioterapia na 100% zabije mi dziecko to mogę dokonać aborcji nijak ma się do w/w zasady. W końcu, jak ostatnio ze zgrozą zobaczyłem, Św. Michał Archanioł jest na kartach tarota – karty archanielskie tak to nazwali. Brrr… Zaczynam wierzyć, że żyjemy w czasach ostatecznych…

 20. Dziś w metropolitalnym sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie odbyła się Msza święta z okazji VI Pielgrzymki Żywego Różańca, której przewodniczył biskup diecezji świdnickiej, Ignacy Dec.

  „Modlitwa różańcowa odegrała bardzo ważną rolę w drugim tysiącleciu chrześcijaństwa. Na różańcu modlono się podczas wielkiej epidemii dżumy w Europie w drugiej połowie XIV wieku. W wieku XVI i XVII, gdy Europa była zagrożona inwazją islamu, trwała na naszym kontynencie wzmożona modlitwa różańcowa. Modlitwa ta, towarzyszyła również więźniom łagrów sowieckich, niemieckich obozów koncentracyjnych i żołnierzom na frontach. Modlitwa różańcowa jest także dzisiaj powszechną, dla tak wielu ulubioną modlitwą Kościoła”-mówił biskup Dec. Duchowny podkreślił, że modlitwa Różańcem może uratować Europę również i dziś.-„Także i dzisiaj może uratować nasz kontynent przed całkowitym zatraceniem wiary w Boga. Dlatego módlmy się często przesuwając koraliki różańca”.

  Jak podaje KAI, Biskup świdnicki zachęcał wiernych, aby otaczali swoją modlitwą wszystkich, którzy zagubili drogę do Boga i Jego wartości.

  Na zakończenie duchowny poświęcił złotą różę, którą ufundowało duchowieństwo diecezji świdnickiej z racji 50. rocznicy koronacji figury Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie. Biskup Dec odmówił również akt zawierzenia diecezji świdnickiej Matce Bożej.

 21. Sylwia pisze:

  Z czytania I na jutro :

  Bracia:
  Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy, niech będzie przeklęty. Już przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą od nas otrzymaliście, niech będzie przeklęty.
  A zatem teraz: czy zabiegam o względy ludzi, czy raczej Boga? Czy ludziom staram się przypodobać? Gdybym jeszcze teraz ludziom chciał się przypodobać, nie byłbym sługą Chrystusa.
  Oświadczam więc wam, bracia, że głoszona przeze mnie Ewangelia nie jest wymysłem ludzkim. Nie otrzymałem jej bowiem ani nie nauczyłem się od jakiegoś człowieka, lecz objawił mi ją Jezus Chrystus.
  Oto Słowo Boże.

  Dla mnie to czytanie wiele mówi o jutrzejszym dniu.. „Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową”

 22. rysik pisze:

  Czytam komentarze na znanym portalu społecznościowym i oczy przecieram…
  Czy tylko ja mam wrażenie, że grupa czarnomarszowców otacza mnie ze wszech stron?
  Co za bzdurne argumenty typu… „Dajcie wolny wybór kobietom” albo” Jeśli nie chcesz aborcji to jej nie rób ale nie zabraniaj tego innym”? W takim razie: „Jesteś przeciwny pedofilii to jej nie rób ale nie zabraniaj innym, oni mają takie potrzeby… itd.” Ludzie, walnijcie się zdrowo w te zardzewiałe czajniki.
  Prawo ma być moralnym szkieletem w państwie. Kradzież jest przecież prawnie zakazana a ma swoich miłośników o lepkich rękach, matactwa i oszustwa również zakazane (zwolenników-praktyków też nie mało), zabójstwo także jest karalne a przecież są i zabójcy – więc może i im za chwilę dać wolną rękę „Jesteś przeciwny to nie rób, ale mi nie zabraniaj?”.

  • wobroniewiary pisze:

   Że co?
   Gdzieś ty widziała takie monstrum „Jesteś przeciwny pedofilii to jej nie rób ale nie zabraniaj innym, oni mają takie potrzeby… itd.”

   • Sylwia pisze:

    Ja myślę że Rysik wstawiając ten komentarz chce pokazać jak pokręcone jest społeczeństwo. Przykład o pedofili o ich potrzebach mnie rozwalił osobiście ale ten ktoś miał na myśli że przyzwolenie komuś na taki czyn to jak umycie rąk. Tak samo ma się do aborcji : nie rób ale nie zabraniaj komuś = to też takie umywanie rąk od odpowiedzialności za czyn kogoś i wyraźne przyzwolenie..czyli róbta co chceta a ja sobie popatrzę na twój czyn bez konsekwencji. Ja tak rozumiem tą czyjąś wypowiedź, co podał Rysik.

   • beat pisze:

    Apel do mieszkańców Małopolski o udział w I Małopolskim Marszu dla Życia i Rodziny w hołdzie św. Janowi Pawłowi II

    W imieniu organizatorów I Małopolskiego Marszu dla Życia i Rodziny serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Małopolski, parafie i wspólnoty w nich działające do wzięcia w nim udziału.
    Marsz odbędzie się w niedzielę 9 października i rozpocznie się o godz. 10.00 uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem J. Em. ks. kard. Stanisława Dziwisza w Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie – Łagiewnikach i transmitowaną przez TVP 1.
    Po zakończeniu Mszy Świętej wyruszymy z relikwiami Św. Jana Pawła II i św. Matki Teresy z Kalkuty – największych obrońców życia człowieka – do kościoła św. Wojciecha na Rynku Głównym.
    Dla osób starszych, rodzin z małymi dziećmi przewidziano krótszą trasę: z kościoła św. Józefa w Rynku Podgórskim, w którym odprawiona zostanie Msza Święta o godz. 10.30.
    Marsz odbędzie się pod hasłem „Życiu – tak!” i jest ważnym elementem obchodzonych od wielu lat w Krakowie Dni Jana Pawła II.
    Szczególne słowa zaproszenia kieruję do młodzieży, rodzin wielodzietnych, pracowników Służby Zdrowia, honorowych krwiodawców, strażaków i wszystkich członków organizacji i stowarzyszeń (nie tylko katolickich) z całej Małopolski.
    Honorowy patronat nad Marszem objęli: J. Em. ks. kard. Stanisław Dziwisz – metropolita krakowski i Józef Pilch – wojewoda małopolski. Swoją obecnością zaszczycą nas Posłowie i Senatorowie RP oraz delegacje „autokarowe” Akcji katolickiej z ościennych diecezji.
    Dla wyrównania kroku przygrywać nam będzie orkiestra kopalni „ Janina „ z Libiąża.
    Niech udział w tym marszu będzie wyrazem naszego zdecydowanego poparcia dla skutecznej ochrony życia każdego – bez wyjątku – człowieka od poczęcia po naturalny kres oraz godności rodziny.

    W imieniu organizatorów zapraszam

    Grażyna Kominek
    prezes Zarządu Diecezjalnego Instytutu
    Akcji Katolickiej Archidiecezji Krakowskiej

    PS Szczegółowy program Marszu oraz dokładna trasa przejścia zostaną podane 15 września na stronie internetowej: http://www.akr.diecezja.pl oraz w mediach katolickich.

 23. MM pisze:

  October 2, 2016 Message to Mirjana

  „Dear children, the Holy Spirit, according to the Heavenly Father, made me the mother – the mother of Jesus – and by this alone, also your mother. That is why I am coming to hear you, that I may open my motherly arms to you; to give you my heart and to call you to remain with me, because from the top of the cross my Son entrusted you to me. Unfortunately, many of my children have not come to know the love of my Son; many of them do not want to come to know Him. Oh, my children, how much bad is done by those who must see or interpret in order to come to believe. That is why, you, my children, my apostles, in the silence of your heart, listen to the voice of my Son, so that your heart may be His home, that it may not be dark and sad, but that it may be illuminated with the light of my Son. Seek hope with faith, because faith is the life of the soul. Anew I am calling you: pray, pray to live faith in humility, in spiritual peace, and illuminated by the light. My children, do not strive to comprehend everything immediately, because I also did not comprehend everything immediately; but I loved, and I believed in the divine words which my Son spoke – He who was the first light and the beginning of redemption. Apostles of my love – you who pray, sacrifice yourselves, love and do not judge – you go and spread the truth, the words of my Son, the Gospel, because you are the living Gospel; you are the rays of the light of my Son. My Son and I will be with you to encourage you and to test you. My children, always implore the blessing of those, and only of those whose hands have been blessed by my Son, of your shepherds. Thank you.”

  • mariaP pisze:

   Drogie dzieci!
   Duch Święty, przez Ojca Niebieskiego, uczynił Mnie Matką, Matką Jezusa, i przez to samo także waszą Matką. Dlatego przychodzę was posłuchać, by otworzyć przed wami moje matczyne ręce, bym dać wam swoje Serce i wezwać, abyście pozostali ze Mną, bo z wysokości krzyża Mój Syn powierzył was Mnie.
   Niestety, wiele moich dzieci nie poznało miłości mojego Syna, wielu nie chce Go poznać.
   O, dzieci moje, o jakże źle czynią ci, którzy muszą widzieć lub tłumaczyć sobie, aby uwierzyć.
   Dlatego wy, dzieci moje, apostołowie moi, w ciszy swojego serca słyszcie głos mojego Syna, by wasze serce było Jego domem, by nie było ciemne i zmęczone, ale oświecone światłością mojego Syna.
   Poprzez wiarę szukajcie nadziei, bo wiara jest życiem duszy.
   Na nowo was wzywam: módlcie się – módlcie się, byście żyli wiarą w pokorze, pokoju ducha i oświeceni światłością.
   Dzieci moje, nie starajcie się od razu pojąć wszystkiego, bo i Ja nie wszystko pojmowałam, ale kochałam i wierzyłam w Boskie słowa, które mój Syn wypowiadał – On, którzy był Pierwszym Światłem i Początkiem Odkupienia. Apostołowie mojej miłości – wy, którzy się modlicie, składacie z siebie ofiarę, kochacie – nie sądźcie,
   wy idźcie i szerzcie prawdę, słowa mojego Syna, Ewangelię, bo wy jesteście żywą Ewangelią,
   wy jesteście promieniami światłości mojego Syna.
   Mój Syn i Ja będziemy przy was, i doświadczając was , i dodając wam odwagi . Dzieci moje, zawsze proście o błogosławieństwo tych, jedynie tych, których ręce pobłogosławił mój Syn – waszych pasterzy.
   Dziękuję wam. ”
   Medziugorje, 2. październik 2016r. – Orędzie dla Mirjany

 24. MM pisze:

  Kard. Sarah: Rodzinę atakuje szatan
  W aktualnym sporze o rodzinę nie chodzi o konflikt dwóch konkurencyjnych wizji, lecz o obronę nas samych, naszych dzieci i przyszłych pokoleń przed demoniczną ideologią, która twierdzi, że dziecko nie potrzebuje ojca i matki, i która neguje ludzką naturę, chcąc odciąć od Boga całe pokolenia – powiedział [w maju] w Waszyngtonie kard. Robert Sarah. Zauważył on, że szatan świadomie atakuje dziś rodziny, ponieważ zdaje sobie sprawę, jak wielką rolę odgrywają one w wychowaniu dzieci do wiary. To od swoich rodziców dzieci uczą się ofiarnej i odpowiedzialnej miłości. A rozwody, konkubinaty czy tak zwane małżeństwa gejowskie wyrządzają im krzywdę, zaszczepiają w nich głębokie wątpliwości co do samej miłości i w ten sposób utrudniają im również otwarcie na Boga.

  Prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zarzucił Amerykanom, że zamiast podjąć walkę o rodzinę, akceptują i tolerują wszelkie formy niemoralności, a co więcej, traktują je jako dobro społeczne. Ich legalizacja nie jest żadnym rozwiązaniem. To jak obwijanie bandażem zakażonej rany – powiedział kard. Sarah. Zauważył on również, że w imię tolerancji dąży się także do zmiany nauczania Kościoła o małżeństwie, płciowości i człowieku.

  Katolicy powinni tymczasem pójść za przykładem św. Jana Chrzciciela, męczennika świętości małżeństwa. Kościół musi podjąć odważną walkę o rodzinę i bez lęku podnosić głos, by demaskować hipokrytów, manipulatorów i fałszywych proroków. Szef watykańskiej dykasterii podkreślił, że Papież Franciszek otwarcie i odważnie broni nauczania Kościoła o antykoncepcji, aborcji, homoseksualizmie, sztucznym zapłodnieniu i wychowaniu dzieci. Ostrzegł również, że chrześcijan czekają w takiej sytuacji coraz większe prześladowania. Nie tyko fizyczne, ale też polityczne, ideologiczne i kulturowe. Są one tak samo dotkliwe, jak prześladowania fizyczne, lepiej się je jednak ukrywa – podkreślił w Waszyngtonie kard. Sarah.

  • mariaP pisze:

   *
   Idea gender jest sprytnie przemycana do serc i dusz naszych dzieci , zarówno w szkole , jak i poprzez media .
   Diabeł nie śpi .
   Sama widziałam podręcznik dla użytku szkól , o tym jak stopniowo wprowadzać zmiany w sposobie myślenia i ustalonych juz zasadach i normach .
   Program ten , jak niegdyś w Polsce plany gospodarcze, rozłożony jest na kilka lat .
   Akurat ten ma przynieść pierwsze ” dobre” owoce w 2018 roku ..
   lndoktrynacja , manipulacja , bęc !
   Niepokoi mnie , dlaczego tak niewiele w nas odzewu , pospolitego ruszenia , jakbyśmy sobie wmówili , ze tak ma być …
   Nasze dzieci , poza domem , a obecne na spotkaniach katolickich , powinny być dobrze posilone , posolone Duchem Świętym , poddane formacji juz od przedszkola , aby mądrze odeprzeć ataki sprytnych manipulatorów. Tymczasem wzrastają one nie w mądrość , ale w pojęcie powszechnej tolerancji , wszystko mi wolno, wszystko ci wolno . .
   Wolność , równość i braterstwo bez Boga !
   Kiedy za jakiś czas życie podda je testom , to okaże sie , że aborcja , eutanazja , homoseksualizm , seks z szefem w szafie biurowej są cacy !!
   Myślę , że brak jest koordynacji i jedności pośród nas .
   Wielu nas , ale jakby w wielkim rozproszeniu . Brak szefa na te mroki !! Brak ewangelicznej dyscypliny .
   To tak jak kiedyś powiedział mój Mąż , coraz więcej grup modlitewnych tworzycie , ale juz ze sobą wspólnie modlić nie umiecie .
   Tak mi to siadło na żołądku , ze musiałam sie podzielić !

 25. Asia pisze:

  O godz. 15 bede w pracy ale postaram sie o chwile wolnego by modlic sie na korone do Bozego Milosierdzia . Do kolezanek wysle smsy by rowniez modlily sie .👏

 26. Monika 0603 pisze:

  U mnie w pracy wszystkie koleżanki ubieraja sie na czarno .Ja na szczescie mam wolne bo mam wizyte u lekarza ale mnie to tak bardzo boli, te rozmowy o aborcji, jak mozna zabic wlasne dziecko???? Ten protest jest na taka skale jakiej wczesniej nie bylo wiec trzeba bardzo Panu Bogu wynagradzac. Nie moge byc na mszy ale bede odmawiac koronke

 27. Pingback: Biały protest czy czarny protest: wybór należy do ciebie, podobnie jak cała wieczność. | Biały, bardzo biały

 28. Monika pisze:

  Oczywiście w tej sytuacji to Msza Święta przede wszystkim, także Koronka do Miłosierdzia Bożego, wieczorne czytanie Pisma Świętego wspólnie z mężem, codzienny Różaniec Święty, ofiarowanie codziennych, zwykłych czynności, do tego milczenie (to oczywiście rozumie się najtrudniejsze).
  Każdy ofiaruje co może (cierpienie, radości, smutki) i na ile może, i oby jak najwięcej nas było, zdolnych do Miłości, zdolnych do ofiary – tych co sercem się modlą i ofiarują każdy swój zwyczajny czyn, każdą myśl i czyste serce.
  Jezus jest Panem!

 29. wobroniewiary pisze:

  Kochani, głowy do góry. ❤
  Nasz biały protest jest ważny skoro czarny wróg zbawienia tak się wścieka, że spam aż rumieni się od przekleństw i wulgaryzmów kierowanych w naszą stronę.
  Oj nadepnęliśmy mu na ogon, że hej 😀

  • an m pisze:

   dziesiątka różańca ❤

  • Sylwia pisze:

   Też myślę że właśnie czarnemu ogon się pali. Ale najbardziej zasmuciło mnie to że aktor którego lubiłam też się przyłączył do tego, a nie tak dawno sam czytał w Kościele. To smutne ..:( lubię go nadal ale nie spodziewałam się. Został wciągnięty w kolejną machinę jak większość znanych. Niestety też pewna blogerka również w to poszła i wyciągając moje argumenty na jej stronie nie ukazały się . Ciekawe dlaczego? bo kuły w oczy..ech smutne to i ciężkie do znoszenia. Lecz tylko modlitwa już dziś od rana modlę się w tej sprawie.

  • eska pisze:

   Nie wiem, jak u was, ale u nas leje. Ciężko wtedy wyjść na ulicę w czarnym proteście (nie każdemu się chce), a w białym proteście opartym na modlitwie to nie przeszkadza. 🙂
   Mam nadzieję, że deszcz zmniejszy skalę tego haniebnego protestu i niewiele im z tego wyjdzie.

   • wobroniewiary pisze:

    I o to chodzi, nawet Niebo nam sprzyja, bo Pan zawsze bierze w obronę maleńkich i uciśnionych ❤

   • Monika pisze:

    Nie wiem czy korzystacie akurat z tej strony pogodowej ale zachęcam zerknąć dzisiaj,
    bo wreszcie upragniony deszcz:
    http://www.pogodynka.pl/radary
    Wystarczy nacisnąć zieloną strzałeczkę pod napisem Polska Radary, by na bieżąco obserwować zmiany w pogodzie co 10 minut.
    Dla mnie to radosny dzień, bo nie przesadzając od jakichś 2 lat mamy z całą pewnością najdłuższy opad deszczu – pada już nieustannie od północy do teraz.
    My tu już zapomnieliśmy co to deszcz – a teraz wreszcie doczekaliśmy się – to dopiero radość! A przecież Polska to nie pustynia. W tym miejscu gdzie teraz jestem nad granicą, to zwykle normą było, że rzeka wylewa średnio 2 razy w roku i zalewa ogromne obszary łąk, czasem też i domostwa a ekstremalnie to nawet nieraz bywało, że 3 razy w roku rzeka wylewała i nikt się jakoś specjalnie nie dziwił i nikt sprawy tak naturalnej tutaj nie nagłaśniał w mediach, bo tak bardzo ludność się do tego przyzwyczaiła, gdzie w innych rejonach Polski, gdy kogoś zaleje, to zaraz media nagłaśniają. Tutaj to normalne i nikt się nie dziwi i nie trąbią natychmiast o tym w każdych wiadomościach.

    Także temperatury zimą i jesienią normalnie są tu o wiele niższe niż na Suwalszczyźnie, która wiadomo, jest biegunem zimna Polski. Ale już 40 km dalej temperatura jest często o 10 stopni wyższa niż u nas. A jak mróz to mróz, że płuca prawie zamarzają.
    Prognozy przez te 2 ostatnie lata dość często zapowiadały u nas deszcze i owszem były na Lubelszczyźnie ale nie u nas – do tej pory jakoś większego opadu nie było aż dwa lata!
    To cud, że w ogóle coś urosło. Nie macie pojęcia jaka to radość, gdy po tak długim czasie wreszcie spadł solidny deszcz.

    • Maggie pisze:

     Litania do Wszystkich Świętych zawiera wezwania, w ktorych prośby obejmują wszystko rownieź pogodę i urodzaje.
     Dodaję sobie w niej paru Świętych i Święte, których nie ma na liście a pamiętam. Do tego przy ogólnym wezwaniu, gdzie jest Wszyscy Święci i Święte dodaję Wszyscy Błogosławieni i Błogosławieni oraz Służebenicy i Służebnice Boże w Niebie módlcie się za nami, przyczyńcie się za nami.
     Zaraz łączę się z Wami w Białym Marszu i Kronką do Milosierdzia Bożego zaczynam by wyruszyć ze WSZYSTKIMI z tej ww Litanii. Kończę bo klękam i na klęczkach ruszam. Już minuta została, więc znikam i klękam.

   • Bogumiła pisze:

    Bóg zapłakał.
    Boże, Nasz Ojcze przebacz nam te wszystkie zbrodnie, otwórz nasze oczy, żebyśmy przejrzeli.

 30. MM pisze:

  Orędzie z Medziugorje, 2. październik 2016r. – Orędzie dla Mirjany
  „Drogie dzieci! Duch Święty, przez Ojca Niebieskiego, uczynił Mnie Matką, Matką Jezusa, i przez to samo także waszą Matką. Dlatego przychodzę was posłuchać, by otworzyć przed wami moje matczyne ręce, bym dać wam swoje Serce i wezwać, abyście pozostali ze Mną, bo z wysokości krzyża Mój Syn powierzył was Mnie. Niestety, wiele moich dzieci nie poznało miłości mojego Syna, wielu nie chce Go poznać. O, dzieci moje, o jakże źle czynią ci, którzy muszą widzieć lub tłumaczyć sobie, aby uwierzyć. Dlatego wy, dzieci moje, apostołowie moi, w ciszy swojego serca słyszcie głos mojego Syna, by wasze serce było Jego domem, by nie było ciemne i zmęczone, ale oświecone światłością mojego Syna. Poprzez wiarę szukajcie nadziei, bo wiara jest życiem duszy. Na nowo was wzywam: módlcie się – módlcie się, byście żyli wiarą w pokorze, pokoju ducha i oświeceni światłością. Dzieci moje, nie starajcie się od razu pojąć wszystkiego, bo i Ja nie wszystko pojmowałam, ale kochałam i wierzyłam w Boskie słowa, które mój Syn wypowiadał – On, którzy był Pierwszym Światłem i Początkiem Odkupienia. Apostołowi mojej miłości – wy, którzy się modlicie, składacie z siebie ofiarę, kochacie – nie sądźcie, wy idźcie i szerzcie prawdę, słowa mojego Syna, Ewangelię, bo wy jesteście żywą Ewangelią, wy jesteście promieniami światłości mojego Syna. Mój Syn i Ja będziemy przy was, dodając wam odwagi i doświadczając was. Dzieci moje, zawsze proście o błogosławieństwo tych, jedynie tych, których ręce pobłogosławił mój Syn – waszych pasterzy. Dziękuję wam. ”

  • mariaP pisze:

   O, daj nam, Panie, natchnienie do wiary,
   Albowiem wiara jest trudną twórczością,
   Która wymaga czujności sumienia,
   Ognia, pokory i woli, bez której
   Nie ma modlitwy ani nie ma skruchy
   I świadomości popełnionych grzechów.

   Bo wiara w Ciebie powinna być tworzywem,
   W którym się człowiek cały wypowiada
   Jak malarz w barwie, jak poeta w słowie,
   Jak kompozytor w układaniu dźwięków.
   Każdy z nas musi tę wiarę kształtować
   Według wymogów swojej twórczej woli,
   Według potrzeby swojej osobowości.

   I ten wysiłek nawet nie wystarczy,
   Bo chcąc naprawdę wierzyć w Ciebie, Boże,
   Musimy zostać artystami wiary
   I nieustannie tę wiarę zdobywać,
   I wciąż od nowa zdobywać jej głębię,
   Jak zdobywa się nowe słowo w wierszu,
   Jak zdobywa się nowy dźwięk w muzyce
   I nowe barwy na płótnie obrazu.

   Każda rutyna i każda maniera
   Są śmiercią wiary i śmiercią sumienia.

   O, daj nam, Panie, natchnienie do wiary!

   / Roman Brandstaetter

 31. Czester pisze:

  Lacze sie w modlitwie ” STOP ABORCJI”

  • Witold pisze:

   Ja dzisiaj do pracy przyszedłem w białej koszuli:) Cały m-c wszystko ofiarowłem jako akt pokuty. Wierzę głęboko że Nasza modlitwa i ofiara przyniesie oczekiwane owoce zgodne z Wolą Boga.

   Kocham Was wszystkich.

   Niech Bóg Was Błogosławi !

 32. leszek pisze:

  Dołączam do białego protestu z Gandawy w Belgii. Koronka o 15.00 na chwałę Maryi Niepokalanej.

 33. Warto posłuchać
  Rozmowy niedokończone: Wartość życia w Kościele i w demokracji

 34. Elizeusz pisze:

  Zanim i ja powiem, co dzisiaj w ramach Białego protestu robię i zrobię, to dla przypomnienia (z moich wpisów w Gł. wpisie zayt. „Ks. Stanisław Małkowski: Wszyscy popierający aborcję idą prosta drogą do piekła” z 27.09.16:
  O aborcji z:
  I. „Prawdziwego Życia w Bogu” V. Ryden:
  Matka Boża: – Ja jestem jedyną Matką całej ludzkości. Każdy z was jest Moim dzieckiem. (…). Im więcej otrzymuję modlitw, tym mniej zło się rozprzestrzenia. Modlitwy nie są nigdy daremne. Ofiaruję je Ojcu, którego Sprawiedliwość jest bliska. Módlcie się, aby otrzymać Boże Miłosierdzie. Nie wiecie, co Bóg przygotował dla tego złego pokolenia.
  Jego Sprawiedliwość odpowie z Jego Świętego Przybytku stosownie do grzechów tego pokolenia (Ps 75,9). Przybędzie z Ogniem, piorunami, huraganem i płomieniem Ognia pochłaniającego wszystko, aby spalić zbrodnie świata (Iz 29,6 i 30,30; Ml 3,19) . Nie, wy nie wiecie, co Wszechmocny przygotował wam, aby oczyścić ludzkość.
  Znaki są tu, wokół was, ale niewielu je widzi i dostrzega (Mt 16,3). Niewinna krew Moich synów i córek jest rozlewana dla szatana. Ta niewinna krew jest jak ofiara dla szatana. Jego plan polega na tym, by ogołocić świat ze stworzeń, was wszystkich wyniszczyć i wrzucić w płomienie. Pragnie on uczynić z was wszystkich wielką ofiarę.
  Wołam, płaczę, wylewam Krwawe Łzy, ale niewielu zwraca na to uwagę. Bóg przyjdzie do was, ale wy nie wiecie, w jaki sposób… (24.11.1991)
  http://www.voxdomini.com.pl/tlig/oredzia.php?z=56

  Pan Jezus: … Nie lękajcie się w dniach nadchodzącego wielkiego ucisku. Brońcie nadal Mojego Słowa, Mojej Tradycji, nie przyjmujcie doktryn ludzkich i wymyślonych (2Tm 4,3n), które Mój wróg doda i podpisze własnym piórem. Jego podpis zostanie dokonany krwią – krwią odebraną dzieciom, którymi posługują się w swych morderczych wtajemniczeniach (Mdr 12,5!), których celem jest jego nominacja!*… (3.10.1994)
  [z przypisu do miejsca oznacz.* : «Jego podpis zostanie dokonany krwią». Odkąd tak wiele państw zalegalizowało aborcję, szatanowi jest o wiele łatwiej uzyskać władzę. Przerywanie ciąży jest ukrytą formą zabójstwa, oddającą cześć szatanowi, gdyż jest to składanie ofiar z ludzi(czyli wskrzeszenie starożytnego pogańsk. kultu boga Molocha – dop. mój). Dla otrzymania mocy umożliwiającej udzielenie władzy nieprzyjacielowi, szatan wymagał tej ukrytej formy ofiary z ludzi.]
  http://www.voxdomini.com.pl/tlig/oredzia.php?z=73

  z Orędzia św. Michała Archanioła:
  … Dziś w waszym pokoleniu demonowi oddaje się coraz większą cześć. Od początku był on zabójcą i kłamcą (J 8,44), a dziś czci się go jak ojca. To jemu oddaje się wszelkie honory. Ludzie kłaniają się obecnie bardzo nisko jego dziełom (por. Mt 4,8n.10; Łk 4,5-7.8) i z tego powodu wasze pokolenie ściągnęło na siebie karę. Na wasze kraje napadają zastępy duchów nieczystych, które wszędzie się wałęsają. Szatan kusi dziś nawet wybranych Boga (Mt 24,24). Dlatego właśnie wszędzie rozszerza się zamęt w tym pokoleniu, które wznosi swe wieże na niewinnej krwi [z przypisu: Aborcja jest obecnie zalegalizowana w bardzo wielu krajach] i buduje swe kraje na zbrodni. Jedynie ta ofiara [z przypisu: Aborcja podoba się szatanowi, potrzebującemu ofiar z ludzi dla uzyskania mocy. Zbrodni tej dokonuje codziennie wiele osób (por. Ps 106,37n). Nie są one nawet świadome, że oddają przez to cześć demonowi i udzielają mu w ten sposób mocy.] podoba się szatanowi… (14.10.1994)
  http://www.voxdomini.com.pl/tlig/oredzia.php?z=74

  • Elizeusz pisze:

   I. z Orędzi Matki Bożej do Jej umiłowanych synów, Kapłanów:
   http://www.voxdomini.com.pl/gobbi/82.htm
   1. … W świecie, w którym panuje egoizm i pycha, najliczniejszymi ofiarami stają się niewinni. Zabija się dziś miliony dzieci w łonach ich matek przez zbrodniczą aborcję, wszędzie obecnie legalizowaną. Dlaczego tyle niegodziwości? Dlaczego tak nieludzkie okrucieństwo rozszerza się w dzisiejszym świecie? Krew tych niewinnych woła każdego dnia o pomstę przed obliczem Boga i żłobi w Moim matczynym Sercu rany głębokiego bólu… (251bc, 15.09.1982)
   http://www.voxdomini.com.pl/gobbi/83.htm
   2. … Ze wszystkich stron świata zbieram Moje najmniejsze dzieci, aby zgromadzić je w Moim zastępie i umieścić w największych głębinach Mojego Niepokalanego Serca. Da Mnie małymi są wszystkie poczęte dzieci, zabijane rozmyślnie w łonach swych matek. Miłość waszej Niebieskiej Mamy i niepokój Kościoła o ich zbawienie – złączone z krwią wylaną z powodu tych, którzy gardzą Prawem Bożym i nie są mu posłuszni – są już chrztem pragnienia i krwi, który je wszystkie zbawia… (272ac, 8.09.1983)
   http://www.voxdomini.com.pl/gobbi/87.htm
   3. … Na Kalwarii obecnego wieku opuszczają ponownie Jezusa ci, którzy buntują się przeciw Bogu i powtarzają pełne złośliwości słowa odrzucenia: «Nie chcemy, aby On nad nami panował!» (Łk 19,27). Jakże ogromna jest dziś fala zapierania się Boga! Niezliczony tłum chce żyć, obywając się bez Niego! (Hi 21,13-16). Na Kalwarii tego wieku Jezus jest ustawicznie krzyżowany i zabijany w milionach małych niewinnych dzieci – pozbawianych życia już w łonach swych matek – i we wszystkich ofiarach nienawiści, przemocy i wojny…
   (349di, Wielki Piątek, 17.04.1987)
   http://www.voxdomini.com.pl/gobbi/89.htm
   4. … W świecie biblijnym róg był używany jako narzędzie wzmacniające, pozwalające lepiej słyszeć czyjś głos, jako potężny środek komunikacji.
   Bóg ogłosił Swą wolę Swojemu ludowi przy pomocy dziesięciu rogów, które pozwoliły poznać Jego Prawo: przy pomocy dziesięciu przykazań. Kto je przyjmuje i zachowuje, ten idzie w życiu drogą Bożej woli, radości i pokoju. Kto czyni wolę Ojca, ten przyjmuje Słowo Jego Syna i ma udział w dokonanym przez Niego Odkupieniu. Jezus udziela duszom życia samego Boga – poprzez łaskę, którą wysłużył nam Ofiarą dokonaną na Kalwarii.
   Za pośrednictwem dziesięciu przykazań Pan przekazał Swe Prawo, masoneria/czarna Bestia (Ap 13,1nn) zaś – mocą swych dziesięciu rogów (środków społecznego przekazu– szerzy wszędzie prawo pozostające w zupełnej sprzeczności z Prawem Bożym.
   Na przekór przykazaniu: «Nie zabijaj», masonerii udało się zalegalizować wszędzie aborcję, doprowadzić do przyjęcia eutanazji i sprawić, że prawie zanikł szacunek dla wartości ludzkiego życia… (405efin, 3.06.1989)
   http://www.voxdomini.com.pl/gobbi/91.htm
   5. … Prowadzą Jezusa do Piłata, który ukazuje Go tłumowi mówiąc: «Oto Człowiek» (J 19,5). Oto Człowiek wszystkich czasów… On jest Człowiekiem wszystkich czasów. Dzięki darowi Jego Odkupienia wszyscy ludzie żyjący po Nim wezwani są do życia w zjednoczeniu z Bogiem. On niósł w Swym Ciele cierpienia wszystkich ofiar nienawiści, przemocy, wojny. Zamknął w Swych ranach krew przelaną przez miliony małych niewinnych dzieci, zabitych jeszcze w łonach swych matek… (445fi, 29.03.1991, Wielki Piątek)

  • Elizeusz pisze:

   Co robię/zrobię (rzecz jasna nie chodzi mi, myślę jak i innych osobom o swego rodzaju „białą ” licytację, kto…):
   1. Cotygodniowy/w każdy poniedziałek cały Różaniec Św. w intencji dusz w czyśćcu cierpiących, dzisiaj zwłaszcza tych dusz, które w jakikolwiek bezpośredni czy pośredni (słowem, „radą”, czynem) przyczyniły się do zabójstwa poczętego (bez względu w jaki sposób to nastąpiło poczęcie) dziecka, prosząc te dusze o wstawiennictwo za te dusze pielgrzymujące jeszcze w ciele, opowiadające się za grzechem aborcji, będąc adwokatem pana śmierci, Węża starodawnego, zwanego diabłem i szatanem (Ap 12,9).
   2. Codzienna modlitwa 1-ą dziesiątka Różańca Św., tj. 3-ią Taj. radosną: ‚Narodzenie Pana Jezusa w Betlejem” w ramach adopcji poczętego i jeszcze nienarodzonego dziecka, podjętą w tegoroczna Uroczystość Zwiastowania Maryi (w tym roku: 4.IV)
   3. Koronka do miłosierdzia Bożego o odmianę myśli dla osób opowiadających za czynami ciemności, i wpadnięcia w sidła i zasadzki lwa ryczącego, który szuka, kog by mógł pożreć (1P 5,8) czyli wiecznego potępienia, a z piekielnego więzienia nie ma wyjścia i nigdy dusze tam przebywające nie obejmie amnestia.
   4. Udział w wieczornej Mszy Św poświęconej Duchowi Św. Taka Msza Św. jest w „mojej” Parafii odprawiana raz w m-cu.
   5. Na początku każdego (też i rzecz jasna dzisiejszego) dnia wszystkie osoby, które będą w zasięgu moich myśli, słuchu i wzroku, a zwłaszcza te b. źle się mające i potrzebują łaski wiary i nawrócenia zatapiam w św. Ranach, w najdroższej Krwi, męce i w Krzyżu, w przepaści miłosierdzia Bożego Pana Jezusa Chrystusa.
   Na koniec dodam (a dot. to może również piszącego te słowa), że każdy ciężki grzech jest zabójstwem własnej nieśmiertelnej duszy, czyli omówieniem jej odwiecznego przeznaczenia, jakim jest życie wieczne w Królestwie Bożym, które zostało każdemu otwarte przez n/Zbawiciela i Odkupiciela, Pana Jezusa Chrystusa kluczem krzyża, kluczem posłuszeństwa woli Boga Ojca aż do śmierci krzyżowej (Flp 2,6nn).

   No i proszę Admina o umieszczenie mojego wpisu, wysł. ok. g. 13.05, którego treść została zawarta w p-cie II.

   • Elizeusz pisze:

    Biały protest czy czarny protest: wybór należy do ciebie, podobnie jak cała wieczność…
    „Patrz! Kładę dziś przed tobą życie i szczęście, śmierć i nieszczęście. Ja dziś nakazuję ci miłować Pana, Boga twego, i chodzić Jego drogami, pełniąc Jego polecenia, prawa i nakazy, abyś żył i mnożył się, a Pan, Bóg twój, będzie ci błogosławił w kraju, który idziesz posiąść. Ale jeśli swe serce odwrócisz, nie usłuchasz, zbłądzisz i będziesz oddawał pokłon obcym bogom (za którymi ukrywa się nie kto inny, jak ojciec kłamstwa, szatan – dop. mój), służąc im – oświadczam wam dzisiaj, że na pewno zginiecie… Biorę dziś przeciwko wam na świadków niebo i ziemię, kładąc przed wami życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybierajcie więc życie, abyście żyli wy i wasze potomstwo, miłując Pana, Boga swego, słuchając Jego głosu, lgnąc do Niego; bo tu jest twoje życie i długie trwanie twego pobytu na ziemi, którą Pan poprzysiągł dać przodkom twoim: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi”. (Pwt 30,15-20)

    „14 On na początku stworzył człowieka i zostawił go własnej mocy rozstrzygania.
    15 Jeżeli zechcesz, zachowasz przykazania: a dochować wierności jest upodobaniem.
    16 Położył przed tobą ogień i wodę, co zechcesz, po to wyciągniesz rękę.
    17 Przed ludźmi życie i śmierć, co ci się podoba, to będzie ci dane” (Syr 15,14-17)

    … kto goni za grzechem, ten zmierza do śmierci (wiecznej)… (Prz 11,19a)
    „Ci, którzy popełniają grzech i nieprawość są wrogami własnej duszy” (Tb 12,10; por. Syr 19,4b).
    W końcu Bóg Ojciec powie w „Dialogu … Księdze Boskiej Nauki” św. Katarzyny ze Sieny, w rozdz. ‚Nauka o Moście’:
    http://sienenka.blogspot.com/2011/02/nauka-o-moscie-lii.html
    „Bez wytrwałości nikt nie może dojść do celu. Dwa są cele i każdy z nich wymaga wytrwałości; grzech i cnota. Jeśli chcesz osiągnąć życie, musisz trwać w cnocie; kto chce dojść do śmierci wiecznej, niech trwa w grzechu”.

 35. Sylwia pisze:

  Kochani nie tak dawno był tutaj zamieszczony filmik z konferencji ks. Piotra Glasa . Wspominał o n o filmie który warto obejrzeć, niestety nie ma go w internecie ( ja przynajmniej nie widziałam ), ale nasza kochana wowitowa siostra Zinka poprosiła bym przekazała że własnie film ” Pełnia Łaski ” będzie wyświetlany jutro o 12.20 w telewizji Trwam.
  Pozdrawiam Zinko ❤

 36. Marek pisze:

  „Te dzieci giną w ciszy. Są zabite tam, gdzie miało być najbezpieczniejsze miejsce, a więc pod sercem matki”

  Ważna homilia abp. Hosera o aborcji.
  Nie ma większego daru niż ludzkie życie
  – podkreślił abp Henryk Hoser w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na stołecznej Pradze, gdzie modlono się o prawe sumienia i światło Ducha Świętego dla wszystkich decydujących w Polsce o prawnej ochronie życia ludzkiego, od poczęcia do naturalnej śmierci.
  W homilii abp Hoser podkreślił, że ludzkie życie jest święte i nietykalne.
  Każdy człowiek, bez względu na jego pochodzenie, przynależność, wyznanie, kulturę oraz na to, kiedy i gdzie się urodził oraz w jakich okolicznościach zaistniał, jest obdarzony nieśmiertelnym tchnieniem. Jest tym, na którym Bogu zależy, stąd szacunek dla życia jest hołdem oddanym człowieczeństwu
  — zaznaczył arcybiskup.
  Przestrzegł przed zgubnymi skutkami kwestionowania lub relatywizacji wartości ludzkiego życia.
  Szacunek dla jego istnienia jest podstawą naszego życia osobowego i społecznego oraz porządku międzynarodowego. Jeżeli bowiem choć raz zakwestionujemy, czy zrelatywizujemy wartość ludzkiego życia i prawo każdego człowieka do istnienia, wówczas wszystko staje się możliwe, łącznie z piekłem na ziemi
  – ostrzegł abp Hoser. Przypomniał, że historia jest pełna takich epizodów.
  O nich pamiętamy, zwłaszcza w naszym kraju
  – dodał hierarcha.
  Biskup warszawsko-praski zwrócił też uwagę, że w całym dyskursie publicznym o aborcji brakuje odniesienia do dziecka, które w końcu jest przecież podmiotem samej debaty.
  Wszystko się liczy: dramaty, oczekiwania, emocje, tylko nie ma dziecka, bo nie daje się mu prawa do życia
  – stwierdził.
  Abp Hoser podkreślił, że w wyniku aborcji rocznie ginie co najmniej 50 mln niewinnych istnień ludzkich.
  Te dzieci giną w ciszy. Ktoś nazwał to niemym krzykiem. Tym dzieciom nie jest dane ujrzeć światło dzienne i doświadczyć miłości w tym życiu. Są zabite tam, gdzie miało być najbezpieczniejsze miejsce, a więc pod sercem matki. Tam, gdzie początek życia miał mieć swój dalszy ciąg
  – ubolewał arcybiskup.
  Ciąg dalszy: http://wpolityce.pl/kosciol/310596-wazna-homilia-abp-hosera-o-aborcji-te-dzieci-gina-w-ciszy-sa-zabite-tam-gdzie-mialo-byc-najbezpieczniejsze-miejsce-a-wiec-pod-sercem-matki?strona=2

 37. Marek pisze:

  Brak słów. Przez strajk kobiet w jednym z poznańskich szpitali odwołano zabiegi kardiochirurgiczne
  Chyba nie o to chodziło w strajku kobiet. Alarmujące informacje docierają z Poznania. W Szpitalu Klinicznym im. Przemienienia Pańskiego przy ulicy Długiej ze względu na organizowany 3 października Czarny Poniedziałek przełożono zaplanowane zabiegi kardiochirurgiczne.
  Informację potwierdził pracownik Oddziału Kardiochirurgii szpitala klinicznego przy ul. Długiej w Poznaniu, który chciał pozostać anonimowy
  —informuje gloswielkopolski.pl.
  A wydawać by się mogło, że służba zdrowia zachowa więcej rozsądku.
  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/310595-brak-slow-przez-strajk-kobiet-w-jednym-z-poznanskich-szpitali-odwolano-zabiegi-kardiochirurgiczne

 38. Monika pisze:

  Przypominam: to już za chwilę film Grzegorza Brauna „Eugenika. W imię postępu” w telewizyjnej Jedynce – dziś o 20:30.

 39. wobroniewiary pisze:

  Niektórzy zgubili odruchy człowieczeństwa ….biedni ludzie..

  ,,Aborcja to konieczne czystki niepełnowartościowych ludzi – potwornych kalek, bękartów i dzieci z wadami”-
  – Bakuła o #CzarnyProtest

  http://linkis.com/niezalezna.pl/BcUZh
  Filmik:https://twitter.com/APanczyk/status/782949609840730113

  • Sylwia pisze:

   Brak słów na tę Panią .. 😦

   • wobroniewiary pisze:

    Sylwia, żebyś ty widziała choć 1/100 spamu z dziś 😦 😦

    Oddaję ten ból Bogu samemu

    • Sylwia pisze:

     Mogę tylko się domyślić ile tam tego jadu w spamie..Ale mnie najbardziej boli że wielu znajomych popiera ten protest..nie da się przejść obojętnie..:( serce boli niesamowicie..

    • wobroniewiary pisze:

     Debilka, opętaniec, psychopatka, kretynka, morderczyni (a jakże, tych biednych ciężarnych kobiet, które skazuję na męki noszenia ciąży) to najlżejsze z inwektyw w moim kierunku

    • Sylwia pisze:

     Brak mi słów naprawdę..Ale my musimy robić swoje nie przejmować się tym co oni tam wypisują w tych spamach. W ich sercu nie ma miejsca dla Boga..potrzeba modlitwy za nich.Bóg jest sprawiedliwy i odda każdemu to na co zasłużył.
     ” Panie przebacz im bo nie wiedzą co czynią „

 40. wobroniewiary pisze:

  W końcu doczekał się sprawiedliwej oceny!!!!
  Okiem Salwowskiego: Ks. Adam Szustak chwali bluźniercze filmiki

  Jeden z najbardziej znanych w Polsce duchownych katolickich dominikanin o. Adam Szustak jest autorem różnych wypowiedzi. Prawdopodobnie ogromna większość z wypowiadanych przez niego twierdzeń jest na szczegółowym lub przynajmniej ogólnym poziomie słuszna, mądra i pożyteczna. Wszystkim jednak nam zdarza się błądzić, mylić i mówić rzeczy ewidentnie niemądre oraz głupie. Ksiądz Adam Szustak niestety nie jest wyjątkiem od tejże życiowej reguły. Jednym z przykładów takich jawnie błędnych i głupich jego wypowiedzi jest gorąca pochwała, jaką udzielił on internetowej twórczości youtubowego kanału o nazwie „G.F. Darwin”. Ojciec Szustak w swym – umieszczonym dnia 08. 09. 2016 roku na serwisie „YouTube” filmiku pt. „Jak ty to KRĘCISZ?” w następujący sposób odpowiada na pytanie odnośnie tego, co sądzi o twórczości grupy „G.F. Darwin”:

  „Otóż, chciałbym powiedzieć, że jestem absolutnym fanem filmów Grupy Filmowej Darwina. Nie mam pojęcia dlaczego ogromna większość różnych komentarzy oczywiście bardzo zagorzałych katolików mówi, że jest to obrazoburcze i tak dalej. Uwaga, proszę państwa! To jest kabaret! To są filmy satyryczne. Absolutnie, uważam, że niektóre są fenomenalne. A zazwyczaj te o Panu Bogu są w ogóle są najlepsze, są najśmieszniejsze. (….) Więc tak, bardzo lubię Darwina. Uważam, że ten humor jest przedni. Uważam, że jak Pan Bóg ogląda filmy o Darwinie … czyli nie o Darwinie, tylko filmy, które Darwin prezentuje filmy o Panu Bogu, to przypuszczam że ma ubaw po pachy. Mam nadzieję, że mnie Darwin kiedyś zaangażuje do jakiegoś filmu i że razem zrobimy coś satyrycznego o Panu Bogu”

  (Minuty 7.05 -8.22; https://www.youtube.com/watch?v=35c4DHyDMco).

  Przyznam, że choć wiele rzeczy już w swym życiu widziałem i słyszałem, ta wypowiedź o. Adama Szustaka szczerze mną wstrząsnęła. Doprawdy trudno mi bowiem pojąć, jak osoba, która codziennie odmawia cztery części różańca, odprawia Mszę, a także rozważa Pismo święte, może być tak tragicznie zaślepiona, jeśli chodzi o ewidentnie antychrześcijańskie bluźnierstwa zawarte w twórczości kanału „G.F. Darwin”. Filmy tej grupy, które, gdy tyczą się Boga, zwykle bazują na historiach pierwotnie pokazanych w Piśmie świętym, przekręcają prawdy w nim przedstawione i w sposób skrajny fałszują oraz przeinaczają cechy charakteru Boga Ojca i Pana naszego Jezusa Chrystusa. Bóg Ojciec jest w nich wszak pokazywany jako miejscami śmieszna postać, która nie posiada wszechwiedzy, która w niesprawiedliwy sposób ocenia swe stworzenia, a także okłamuje je i wprowadza w błąd. Przykładowo, w nakręconym przez ową grupę filmie na temat Kaina i Abla, całkowicie odwraca się sens owej biblijnej historii pokazując Kaina jako sprawiedliwego, pobożnego i oddanego Bogu, Abel zaś jest tu ukazany jako leń i krętacz, któremu za pomocą wybiegu udaje się oszukać swego Stwórcę. W efekcie Bóg błędnie ocenia Kaina, a udziela pochwały Ablowi. W innym filmiku „G.F. Darwin” Bóg Ojciec daje się oszukać Hitlerowi co do jego skruchy za wcześniej popełnione grzechy, po czym obiecuje mu wejście do Nieba, by na końcu powiedzieć, że tak naprawdę to żartował i „do Nieba by go nie wpuścił”. Co więcej w tym samym filmiku, to szatan przedstawiany jest jako osoba bardziej sprawiedliwa i rozsądna od Boga.

  Tego rodzaju bluźnierstwa są jednak usprawiedliwiane przez ks. Szustaka jako żart, „kabaret”, z których sam Pan Bóg zapewne „ma ubaw po pachy”. Pismo święte mówi jednak: „Nie łudźcie się: Bóg nie dozwoli z siebie szydzić” (Galatów 6: 7 – 8). Czy zresztą ojciec Adam w podobny sposób usprawiedliwiałby działania tych, którzy niby „tylko w żartach” w skrajny sposób przeinaczaliby dobre cechy charakteru jego rodziców? Czy to samo powiedziałby, gdyby wbrew faktom i jego życiowemu doświadczeniu, naśmiewano by się np. z jego matki pokazując ją jako osobę głupią, złośliwą oraz niesprawiedliwą?

  Zwłaszcza jako katolickiemu księdzu, warto o. Adamowi Szustakowi przypomnieć następujące, a będące faktycznym potępieniem filmowej twórczości kanału „G. F. Darwin”, pouczenie Soboru Trydenckiego:

  „Następnie [sobór] chce powstrzymać zuchwałość prowadzącą do profanacji słów i zdań z Pisma Świętego w: ŻARTACH, bajkach, CZCZEJ GADANINIE, pochlebstwach, oszczerstwach, przesądach, bezbożnych i diabelskich przyśpiewkach, przepowiedniach i wróżbach, jak również w paszkwilach. Dla zniesienia tego rodzaju znieważania i pogardy poleca i nakazuje, aby w przyszłości nikt nie ośmielał się używać słów Pisma Świętego w takich i podobnych celach, wszyscy zaś zuchwalcy i gwałciciele Słowa Bożego, zostali ukarani przez biskupów zgodnie z prawem i wyrokiem sądu” (Dekret o wydaniu i korzystaniu z Ksiąg świętych, Sesja 4, Rozdział II, 3, podkreślenie moje – MS).

  Jeden z najlepszych władców w historii, król Francji św. Ludwik IX nakazał surowo karać bluźnierców mówiąc, iż sam chętnie dałby się okaleczyć, gdyby w ten sposób udało mu się oczyścić swój kraju od tego rodzaju nieprawości. Dziś dożyliśmy czas, w których nawet katoliccy księża publicznie chwalą autorów bluźnierstw wraz z ich bluźnierczymi tworami.

  Mirosław Salwowski

  • Anna EM pisze:

   o. Adama Szustaka, rocznik 1978, dominikanina – niesamowitego kaznodziei, lubieżnego kapłana, opowiadającego o swym nawróceniu. Szustak, chyba najpopularniejszy obecnie duszpasterz, człowiek przyznający się do opętania seksem, grzech nieczystości popełniający nie w jakichś formach zastępczych, w dziwacznych oszukańczych upadkach, nie jakoś w skos, z ciągłym alibi, że to nie to, że on tylko chce sobie popatrzeć, dotknąć, lecz lecący na samo dno. Dominikanin, jak wynika z jego zwierzeń, to grzesznik pełną gębą, korzystający z usług prostytutek, łamiący przykazania w sposób niepodlegający zawiłym interpretacjom i wytłumaczeniom. Mówi o swej drodze, o dziwacznych zachowaniach zarówno w seminarium, jak i potem, gdy – jako ksiądz przeżywający swą niewiarę – stanął na czele krakowskiego duszpasterstwa akademickiego Beczka i rzeczywiście dla kogoś z zewnątrz jego postać może jawić się jak wyjęta z antyklerykalnych anegdot. (…)

   Przedziwnie słucha się, jak kapłan pozostawiony sam sobie z euforyczną religijnością wchodzi w koleiny starej herezji. Jest czymś zdumiewającym obserwować, jak nie bacząc na słuchaczy, wśród których przecież wielu zna Ewangelię i musi dostrzegać przekłamania, jakich dopuszcza się Szustak, gdy z emfazą przyrównuje poczęstowanie Judasza do gestu karmienia niemowlaka przez troskliwą matkę, gdy ze zdrajcy czyni umiłowanego ucznia. (…)

   http://dorzeczy.pl/id,8988/Nawrocony-lubieznik.html

 41. daniel pisze:

  Wcześniej pisałem dlaczego biskupi nie przewodniczą modlitwą. Na szczęście się pomyliłem i w wiadomościach widziałem, że były Msze Św. w intencji życia w których homilię wygłosili biskupi. I o to chodziło spontaniczna Msza, która powinna odbyc się w każdej miejscowości.

 42. Pingback: Biały, bardzo biały

 43. Andrea Bocelli: Kocham kraj Jana Pawła II

  Dziś jest jednym z najbardziej znanych Włochów na świecie, jego głosem zachwycają się wszyscy, o czym świadczy fakt, że sprzedano ponad 110 mln jego płyt. A miał się nie narodzić – lekarze zalecali jego matce, by przerwała ciążę, bo istniało ryzyko, że dziecko urodzi się niepełnosprawne. Pani Edi nie posłuchała lekarzy i kontynuowała trudną ciążę, którą dodatkowo komplikowały problemy z jej zdrowiem. Dzięki odważnej decyzji tej włoskiej kobiety 22 września 1958 r. przyszedł na świat Andrea. Urodził się z wrodzoną jaskrą, która sprawiła, że źle widział – w wieku 12 lat całkowicie stracił wzrok w następstwie silnego uderzenia w głowę podczas gry w piłkę. Młody Toskańczyk stracił wzrok, ale nie stracił głosu, dzięki któremu zrobił zawrotną karierę i stał się jednym z najsłynniejszych śpiewaków świata.
  Całość: http://niedziela.pl/artykul/122765/nd/Kocham-kraj-Jana-Pawla-II

 44. wobroniewiary pisze:

  Nakaz szacunku dla poczętego życia ludzkiego można znaleźć już znaleźć w pochodzącej z początków II wieku Nauce Dwunastu Apostołów: „nie zabijaj, nie cudzołóż, nie uprawiaj pederastii, nie uprawiaj nierządu, nie kradnij, nie czaruj, nie truj, nie zabijaj płodu, nie odbieraj życia niemowlęciu” 1. Na ten fragment Nauki Dwunastu Apostołów powołuje się również List Pseudo-Barnaby z roku 74 2.

  Przejmujący opis kary dla kobiet, które dopuściły się zabójstwa dziecka poczętego zawiera pochodząca z roku 137 Apokalipsa Piotra: „A w jeziorze tym siedziały niewiasty, a krew sięgała po gardła ich. A naprzeciwko nich siedziało wiele dzieci zrodzonych przed czasem i płakało. I padały od nich błyskawice ognia, i biły w oczy niewiast. To były te, co poza małżeństwem począwszy, spędziły płód swój” 3.

  http://www.fronda.pl/a/co-biblia-mowi-nam-o-zabijaniu-nienarodzonych-prawda-jest-bezlitosna,79448.html

 45. HW pisze:

  Ciesze sie, ze odnalazlam te strone. Piekna inicjatywa, trzymajcie sie dziewczyny.

 46. Ava pisze:

  Ja nie mialam kredytu na internet i nie mam TV. Ostatnie dni byly bez mediów i nic nie wiedziałam. Zawsze każdego dnia ofiaruje moje prace i modlitwy za kobiety (i ich pczęte dzieci ) idące na aborcje.
  Wczoraj padało a ja włożyłam nieświadomie biały płaszcz p/deszczowy (a mam jeszcze czerwony i niebiesk)i.
  O to jak Pan prowadzi ślepego (tj.mnie) !!!


 47. Powiedz ŻYCIU TAK – zaproszenie na marsz dla życia do Krakowa, który odbędzie się 09 października 2016. Wszystko rozpocznie się w Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie Łagiewnikach, o godz 10:00 rozpocznie się Msza Święta celebrowana przez Kard. Stanisława Dziwisza, później obrońcy życia przejdą w kierunku Krakowskiego rynku.

 48. Mikołaj pisze:

  Przyznam, że jestem pod wrażeniem wpisów osób wierzących. Zauważyłem, że większość z komentujących osób stanowią Panie i to dobrze, gdyż kobiety są moim zdaniem często mądrzejsze moralnie od mężczyzn. Niezwykle ucieszyłem się, że Panie i oczywiście także kilku Panów komentujących pisze w sposób tak inteligentny i wartościowy o problemie „aborcji”. Pamiętam jak wracałem z Uniwersytetu Warszawskiego w ten nieszczęsny dzień 3 października. Naprawdę do końca nie miałem świadomości, że akurat tam przejdą tłumy ubrane na czarno. Zrobiło mi się niesamowicie smutno, że tylu ludzi zgromadziło się (nie tylko kobiet i mężczyzn, ale niektórzy nawet wzięli dzieci ze sobą niestety), aby razem demonstrować dla czegoś bardzo złego. Idąc w kierunku przystanku Ordynacka słyszałem przemawiającą kobietę, która głośno krzyczała, że jej ciało to tylko i wyłącznie jej sprawa. Otóż dziecko nienarodzone jest bezbronne i jeżeli nikt nie będzie tego poczętego życia danego od Pana Boga bronić to czy będzie miało choć najmniejszą szansę, by żyć. Pan Bóg dał ludziom wolną wolę, ale czy to oznacza, że wolno nam wszystko? Modlitwa za ludzi zaślepionych pogardą dla życia jest moim zdaniem najbardziej stosowna, choć w pierwszej chwili pomyślałem o tym, że dlaczego nie ma Tego dnia padał deszcz i czekałem na autobus, który nie mógł przejechać, gdyż droga była zabarykadowana przez uczestniczki/uczestników marszu, ale to nieistotne, że ni było komunikacji miejskiej, lecz ważne i smutne było to, że tylu ludzi dało się uwieść błędnemu postrzeganiu wolności. Skoro jestem wolny/wolna to mogę zamanifestować wszystko i poprzeć nawet najgorsze zło. Po przypadkowym spotkaniu ze smutnym marszem byłem mocno poddenerwowany i bardzo zasmucony, ale teraz czytając Państwa opinie mocno się ucieszyłem, widząc, że jednak jest dużo przyzwoitych osób, które bez względu na to, czy są w mniejszości czy większości starają się dać świadectwo. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.

  • eska pisze:

   Mikołaju, dziękujemy za te słowa – myślę, że mogę to powiedzieć w imieniu wszystkiech, którzy się tu wypowiadają. Uczestnicy marszu pomylili niestety wolność ze swawolą i anarchią. Wolność to odpowiedzialność. „Moja wolność konczy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka”. Pozdrawiam serdecznie i niech ci Bóg błogosławi.

  • AKSORZ pisze:

   Proszę nie bierzcie mnie za jakiegoś prowokatora ale po niedawnych tak hucznych obchodach dni młodzieży w Polsce , zaczynam mieć wątpliwości czy ta „Boża Iskra” wyjdzie z Polski skoro takie rzesze Polaków nie są Bogu wierne tylko publicznie ogłaszają przynależność do cywilizacji śmierci.

 49. Angelica pisze:

  Kochani czy to oznacza ze calkowita aborcja nie zostala uchwalona? 😟 Czy to oznacza ze Intronizacja moze nie byc Przyjeta przez Jezusa? Ta pogoda w Polsce i nadchodzace powodzie sa skutkiem obrazania Pana Boga tym okrotnym czarnym protestem 😦

  • Angelica pisze:

   Pomylilam sie! Calkowity zakaz aborcji zostal odrzucony, tak? 😞

   • Został odrzucony projekt obywatelski, PiS zapowiada pracę nad innym w którym nie będzie propozycji karania kobiet za aborcję. Biskupi mówili o tym aby nie było takiego zapisu.

    Cytuję:
    „4. W kwestii świętości życia ludzkiego biskupi przypominają nauczanie Ojca Świętego Jan Pawła II, który napisał: „Akceptacja przerywania ciąży przez mentalność, obyczaj i nawet przez prawo jest wymownym znakiem niezwykle groźnego kryzysu zmysłu moralnego, który stopniowo traci zdolność rozróżnienia między dobrem i złem, nawet wówczas, gdy chodzi o podstawowe prawo do życia (…). Ciężar moralny przerywania ciąży ukazuje się w całej prawdzie, jeśli się uzna, że chodzi tu o zabójstwo, a zwłaszcza jeśli rozważy się szczególne okoliczności, które je określają. Tym, kto zostaje zabity, jest istota ludzka u progu życia, a więc istota najbardziej niewinna, jaką w ogóle można sobie wyobrazić: nie sposób uznać jej za napastnika, a tym bardziej za napastnika niesprawiedliwego! (…) Jest całkowicie powierzona trosce i opiece tej, która nosi ją w łonie” (Evangelium vitae, 58).

    Kościół od wieków nieprzerwanie wspiera kobiety w macierzyństwie. Ponad 800 instytucji Kościoła katolickiego w Polsce realizuje ok. 5 tys. dzieł charytatywnych, docierając do ok. 3 mln osób. Wśród nich są domy samotnej matki, okna życia, ośrodki adopcyjne oraz pomoc rodzicom samotnie wychowującym dzieci. Konferencja Episkopatu Polski z zadowoleniem przyjmuje inicjatywy społeczne i państwowe, które wspierają narodziny dzieci i ich rozwój. Jednocześnie biskupi dziękują wszystkim, którzy już zaangażowali się w troskę o kobiety i dzieci.

    Biskupi podkreślają, że instytucje Kościoła nie zajmują się przygotowywaniem projektów ustaw cywilnych, ale korzystają z prawa do wyrażania swoich opinii nt. proponowanych regulacji prawnych. W tym kontekście Konferencja Episkopatu Polski zaznacza, iż życie każdego człowieka jest wartością podstawową i nienaruszalną. Biskupi polscy przypominają, iż nie popierają projektów zapisów prawnych, które przewidują karanie kobiet, które dopuściły się aborcji. Te kwestie Kościół rozwiązuje w sakramencie pojednania, zgodnie z przepisami Kodeksu Prawa Kanonicznego i normami etyczno-moralnymi (zob. Komunikat z 372. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, Gniezno-Poznań, 14-16 kwietnia 2016 r.). Konferencja Episkopatu Polski zachęca jednocześnie do modlitwy w intencji kobiet, które swoim życiem wypełniają powołanie do macierzyństwa oraz w intencji kobiet, które przeżywają trudności w swoim życiu.”
    Więcej: http://episkopat.pl/komunikat-z-374-zebrania-plenarnego-konferencji-episkopatu-polski/

    • Angelica pisze:

     Czyli ze jest szansa aby calkowita aborcja zostala zakazana? Mam nadzieje bo jest mi bardzo smutno..,
     Szczesc Boze

    • an m pisze:

     mnie też jest bardzo smutno, nie rozumiem dlaczego zakaz aborcji nie został wprowadzony zaraz po objęciu rządów……. przepraszam, ale dla mnie to kolejne odwlekanie w czasie. Kolejne dzieci giną i będą ginąć w łonach matek bo teraz nie wiadomo jak długo będzie przygotowywany kolejny projekt, straszne! Byłam przekonana, że to będzie priorytetowa sprawa dla obecnego rządu, jak bardzo się pomyliłam.
     Jezu zmiłuj się nad nami

    • wobroniewiary pisze:

     An a wiesz, że tych co jak Ty i ja chcemy całkowitego zakazu aborcji – wielu nazywa dziś zdrajcami, bo wyłamujemy się z peanów na cześć PIS-u
     Ale dla mnie nie PIS ale Bóg i jego Dekalog jest na I miejscu!

    • an m pisze:

     Ewo trudno, niech sobie inni myślą o mnie co chcą, trzeba nazwać rzeczy po imieniu, albo coś jest czarne albo białe, kompromis w oczach Boga nie istnieje, a szczególnie gdy dotyczy bezbronnych dzieci .

    • wobroniewiary pisze:

     OTÓŻ TO!

     Nie Pis, Po czy inne ludzkie twory dadzą nam wieczność.

     V przykazanie- nie ludzką ręką -choć dla ludzi utworzone: nie zabijaj!

     I wszystko w tym temacie ❤

 50. robb pisze:

  w oczach ludzkich dziecko urodzone jako niepełnosprawne,chore…..jest ciężarem.Dla Boga jest pełnowartościowym człowiekiem by nas grzeszników nauczyć miłości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s