Zamęt wokół ochrony życia w Polsce – dwa projekty ustaw

APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW
o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa

Apelujemy do Posłów i Senatorów RP o nowelizację ustawy „O planowaniu rodziny” z dnia 7 stycz­nia 1993 r., w celu wyeliminowania z niej wszystkich zapisów dopuszczających możliwość zabijania poczętych dzieci i uchwalenie takiego prawa, które chronić będzie życie każdego człowieka od momentu poczęcia, bez względu na stan jego zdrowia czy okoliczności poczęcia.Opowiadamy się też za utrzymaniem niekaralności kobiety – matki dziecka poczętego.

Apelujemy też o kompleksową i możliwie pełną opiekę nad matką i rodziną dziecka poczętego. W tym kontekście pragniemy zwrócić uwagę na konieczność zapewnienia stosownego wsparcia kobietom w ciąży, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej czy też życiowej. Postulujemy też objęcie tych osób programem świadczenia rodzicielskiego już od chwili zarejestrowania ciąży. Jednak najbardziej zdecydowanej pomocy i wsparcia potrzebują kobiety w ciąży problemowej, tj. w sytuacji, gdy poczęte dziecko jest prenatalnie chore, zagrożone jest zdrowie matki lub gdy ciąża jest skutkiem przestępstwa. Konieczna jest dla nich specjalna pomoc medyczna, materialna, psychologiczna i prawna. Ze swojej strony, w miarę swoich możliwości, zapewniamy wsparcie i pomoc na każdym etapie przygotowania, uchwalania i wdrażania tego tak potrzebnego programu.

UZASADNIENIE:

Funkcjonująca od 23 lat ustawa „O planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży” z dn. 7 stycznia 1993 r. z jednej strony anulowała narzuconą w warunkach komunistycznego terroru ustawę z 27 kwietnia 1956 r., zezwalającą na zabijanie poczętych dzieci i wprowadziła generalną ochronę życia poczętych dzieci, z drugiej strony jednak dopuściła aborcję w trzech wyjątkowych przypadkach, gdy: 1. ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej; 2. przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo poważnej choroby czy niepełnosprawności poczętego dziecka; 3. zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego. Należy tu podkreślić, że obrońcy życia zawsze domagali się i nadal się domagają pełnej ochrony życia każdego poczętego dziecka, bez wyjątków.

Pomimo swej niekonsekwencji, obowiązująca od ponad dwudziestu lat ustawa w istotny sposób przyczyniła się do wzrostu szacunku wobec życia poczętych dzieci. Wielokrotnie zmniejszyła się liczba aborcji, poprawił się stan zdrowia kobiet oraz rodzących się dzieci. Trzeba podkreślić, że te dobre rezultaty osiągnięto bez wprowadzania sankcji karnych dla kobiet dopuszczających się nielegalnej aborcji. Ustawodawca uznał bowiem, że kobieta wskutek różnorodnych konsekwencji psychicznych i fizycznych, sama staje się, obok dziecka poczętego, ofiarą aborcji.

Badania opinii społecznej z ostatnich lat wskazują, że większość Polaków opowiada się za prawem do życia wszystkich, bez żadnych wyjątków, poczętych dzieci. Opowiadają się oni za prawem do życia dla poważnie chorych czy niepełnosprawnych nienarodzonych dzieci, uznają także fakt, że zabicie dziecka nie jest właściwym rozwiązaniem dla leczenia kobiety – matki poczętego dziecka. Co do niezwykle rzadkiej sytuacji, w której „zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego”, nie można godzić się na pozbawienie życia poczętego dziecka tylko dlatego, że jego ojciec jest podejrzany o dokonanie przestępstwa.

Prawo do życia jest fundamentalnym prawem każdego człowieka: zdrowego i chorego, sprawnego i niepełnosprawnego, narodzonego i nienarodzonego. To ponadwyznaniowe prawo zapisane jest m.in. w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ (1948 r.) art. III: „Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby” oraz w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej (1997 r.) art. 38: „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”. Współczesna nauka, medycyna potwierdza jednoznacznie fakt naukowy: życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia.

***

PODPISZ APEL

APEL DO POLSKICH PARLAMENTARZYSTÓW o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa

*******

Dla Aktualności dnia Radia Maryja: dr. Paweł Wosicki prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia mówi o zamęcie wokół ochrony życia, dwóch projektach ustaw.

*******

PROJEKT USTAWY

W dniu 14 września 2016 r., przedstawiciele Zarządu Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia zrzeszającej 86 organizacji działających na rzecz obrony życia i rodziny, w składzie: dr Paweł Wosicki – prezes, dr inż. Antoni Zięba – wiceprezes oraz Lidia Klempis – członek Zarządu, złożyli w Kancelarii Marszałka Sejmu RP projekt ustawy zapewniający prawną ochronę życia wszystkim poczętym dzieciom – bez wyjątków! Projekt ten, w odróżnieniu od projektu obywatelskiego „Stop aborcji” utrzymuje obecnie obowiązujące rozwiązanie, które wyłącza spod sankcji karnej kobietę poddającą się aborcji.

Zawarta w projekcie obywatelskim „Stop aborcji” propozycja wprowadzenia do polskiego prawodawstwa karalności (do 5 lat więzienia) kobiety, która poddała się aborcji, wzbudziła wiele kontrowersji, także w środowisku obrońców życia. Zwolennicy utrzymania obecnego rozwiązania, czyli wyłączenia spod sankcji karnej kobiety, zwracają uwagę na specyficzny stan psychiczny kobiety podejmującej tą dramatyczną decyzję, a także na to, że wielorakie skutki, jakie ponosi ona na swoim ciele, psychice i duchu, czynią z niej „drugą ofiarę aborcji”. Za utrzymaniem niekaralności kobiet opowiedzieli się też polscy biskupi. W Komunikacie Konferencji Episkopatu Polski z 16 kwietnia br. czytamy, że biskupi „nie popierają karania kobiet, które dopuściły się aborcji.”
Więcej o projekcie ustawy czytaj: Polska Federacja Ruchów Obrony Życia

Projekt ustawy możesz pobrać i przeczytać tutaj:
projekt ustawy chroniącej życie każdego dziecka pdf

*******

Polski punkt widzenia TV Trwam 12.07.2016
Dr. Antoni Zięba wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

*******

Przedstawiłem w tym wpisie tylko jeden projekt zmiany ustawy o ochronie życia, projekt opracowany przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia, drugi projekt, ten odrzucony wczoraj przez Sejm Rzeczypospolitej, projekt autorstwa min. Ordo Iuris wszyscy znamy gdyż był mocno nagłaśniany we wszystkich mediach, mówią też o nim panowie dr. Paweł Wosicki i dr. Antoni Zięba w nagraniach wyżej, natomiast ten projekt zaprezentowany we wpisie wyżej jest przemilczany i pomijany przez praktycznie wszystkie media oprócz TV Trwam i Radia Maryja, dlatego zdecydowałem się na jego szerszą prezentację po to aby więcej osób mogło się z nim zapoznać a także podpisać apel do parlamentarzystów o prawną ochronę każdego poczętego dziecka, do czego zachęcam.

*******
Kochamy każde dziecko

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Wydarzenia i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

19 odpowiedzi na „Zamęt wokół ochrony życia w Polsce – dwa projekty ustaw

 1. wobroniewiary pisze:

  Jeszcze raz tutaj proszę za osobiście mi znaną osobę

  Proszę o modlitwę, o jakiekolwiek wyrzeczenie, aby nie poszła zamordować swego dzieciątka, którego nie kocha, nienawidzi, brzydzi się swojej ciązy i chce się jej pozbyć, mimo że jej mama, teściowa i mąż kochają to dziecko i nikt nie chce aborcji poza samą ta dziewczyną 😦

  Proszę kto może, choć jedno Zdrowaś, jakieś wyrzeczenie, modlitwę, post….cokolwiek

  • marko5 pisze:

   ufam ,że tego nie zrobi….+++

  • ja pisze:

   Gloria Polo:
   Za każdym razem, gdy przelewana jest krew dziecka – niewinnego dziecka – składamy szatanowi ofiarę całopalną, a jego moc w świecie powiększa się. Dusza krzyczy zrozpaczona o pomoc – i nikt nie może jej usłyszeć, względnie nikt nie chce jej usłyszeć! Powtarzam Wam jeszcze raz: Ta dusza jest dojrzała i dorosła, nawet jeśli nie ma jeszcze wykształconego i uformowanego ciała, to jest ona już w pełni ukształtowana. Tak jak w pestce jabłka zawarte jest już wszystko o dużym rozłożystym drzewie. Ciało musi się wpierw uformować i urosnąć, ale dusza jest gotowa. A ów krzyk, jaki wydaje młode życie, gdy się je zabija, sprawia że Niebo drży. Ale i w piekle rozdziera się krzyk, ale tryumfu, porównywalny z okrzykiem na stadionie piłki nożnej, gdy ktoś strzelił gola. Piekło jest takim stadionem, ogromnym, niedającym się ogarnąć wzrokiem boiskiem pełnym demonów, diabłów, którzy odniósłszy tryumf krzyczą jak szaleni.

   Demony wylały na mnie krew mojego dziecka, które miałam na sumieniu i również krew dzieci tych osób, które zachęcałam i podżegałam do dokonania aborcji. Moja początkowo jasna dusza przekształciła się w nieprzeniknioną ciemność. Po aborcji utraciłam wszelkie poczucie grzechu. Naprawdę uważałam, że nie miałam grzechów. Pan jednak ukazał mi jeszcze więcej, a mianowicie to, jak przez tak zwane „planowanie rodziny” przyczyniałam się do kolejnych aborcji. Założono mi miedzianą spiralę jako środek antykoncepcyjny. Od 16. roku życia używałam tego środka. Nosiłam ją do dnia, gdy trafił we mnie piorun…

  • Aneta pisze:

   przyłączam się

  • Sylwia pisze:

   +++ Będę się modlić.

  • Maria z Warszawy pisze:

   Jezu, Maryjo, proszę dotknijcie jej

  • mkm80 pisze:

   +++
   Święta Maryjo, ratuj, błagam…

  • Emilia pisze:

   Po południu w dniu białego protestu karmiłam piersią moje maleństwo, a potem przyglądałam się jak śpi spokojnie słuchając bicia mojego serca. Spojrzałam na zegarek, była piętnasta. Dzieciątko jest tak pięknym i niesamowitym darem od Taty, że nie ma słów by to opisać. Będę się modlić, by ta kobieta doświadczyła cudu macierzyństwa i radości z niego płynącego.

  • eska pisze:

   wczoraj i dzisiaj dziesiątek różańca z rozważaniem „Różaniec jako egzorcyzm” dla taj. 3 radosnej, z intencją aby Bóg powstrzymał Herodów tego świata mordujących dzieci nienarodzone. Będę pamiętać dalej.

 2. wobroniewiary pisze:

  Wojciech Cejrowski
  DO POSŁÓW:
  „Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40)

  Posłowie PiS zbierali głosy po kościołach, a dziś chcą odrzucić projekt zakazujący aborcji.
  Stwierdzili, że jednak wolno mordować wybrane dzieci – bo to, bo tamto…
  Panie i Panowie posłowie, od dziś krew tych dzieci bryzgać będzie na wasze sumienia: Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych…

  • Sylwia pisze:

   miałam właśnie to udostępnić tu właśnie na stronie, ale dobrze że to się pojawiło już teraz. Pan Wojciech bardzo trafnie powiedział. Szkoda tylko ze wielu siedzących w sejmie nie bierze tych słów do siebie jakie skierował Jezus. Szkoda że ich sumienie jest zimne..

 3. Marek pisze:

  Ks. Henryk Zieliński mówił z kolei o zespole wartości, jaki chce zniszczyć lewica.

  To, co się stało, to skutek – wspólny sukces lewicy i skrajnych ugrupowań prawicowych. Mówię też z wyrzutem do ludzi Kościoła. (…) Co do projektu Ordo Iuris – przywołanie hasła karania kobiet musiało się źle skończyć. Również tym ludziom udało się uruchomić negatywny czarny protest – panowie, nie wiem, czy o to wam chodziło

  — ocenił redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”.
  http://wpolityce.pl/polityka/311201-ks-zielinski-w-salonie-dziennikarskim-czarny-protest-to-wspolny-sukces-lewicy-i-skrajnych-ugrupowan-prawicowych

 4. Banan pisze:

  PiS Bardziej dba o swoje stołki, niż o życie dzieci. Niestety, taka jest rzeczywistość, że zawodzą ludzie, w których pokłada się jakiekolwiek nadzieje. Jest tylko jedna osoba, której warto bezgranicznie wierzyć. Jezus Chrystus. On nigdy nie zawiedzie nikogo, i zawsze będzie przy uciśnionych. Nie Kaczyński, ani jakiś PiS, tylko Jezus. Takie jest moje zdanie.

 5. beat pisze:

  Kiedy bedzie Intronizacja Chrystusa Krola Polski i Swiata wtedy Politycy i Kosciol musza wybrac Zycie i wartosci chrzescjanskie apropo jaka data?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s