Ks. Dominik Chmielewski: zaproszenie na Wielką Pokutę – kilka słów dla nieobecnych oraz o modlitwie leżenia krzyżem

modlitwa-unizenia-str-1

Pobierz książeczkę: Modlitwa uniżenia – kliknij na modlitwa uniżenia

Wspaniała wiadomość – będzie transmisja z Wielkiej Pokuty:

Informacja od ks. Dominika Chmielewskiego:
Będzie transmisja w TVP3 i TV Republika oraz w programie 1 Polskiego Radia

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

29 odpowiedzi na „Ks. Dominik Chmielewski: zaproszenie na Wielką Pokutę – kilka słów dla nieobecnych oraz o modlitwie leżenia krzyżem

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele broń nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Gdy się uniżasz, Bóg wylewa na całą twoją rodzinę swoje miłosierdzie. Nakłada na twój palec pierścień godności syna i córki króla i zabiera brudne szaty grzechu. O niezwykłej mocy modlitwy uniżenia z ks. Dominikiem Chmielewskim, salezjaninem, rozmawia Weronika Pomierna.

  http://gosc.pl/doc/2071373.Wojownik-lezy-krzyzem

 3. Anna Łucja pisze:

  Bardzo bym chciała być w tym dniu ale chyba to nie będzie mozliwe:(

  • mariaP pisze:

   Ksiadz Dominik mowi o mozliwosci lacznosci duchowej , o zorganizowaniu sobie dnia pokuty wedlug mozliwosci i Ducha ofiary jaki w tobie jest . Ksiadz kierowca wymienia srodki mile Bogu dla zadoscuczynienia naszych win .
   Najwazniejsze to byc , we wlasciwym usposobieniu , niewazne jak daleko od Jasnej Gory .
   Znalazlam kilka slow arcybiskupa Fulton Shenna na temat spowiedzi , moze niektorym bedzie po tym latwiej – Mea culpa !
   ⚪️
   Czym jest Spowiedź?
   Nagością.
   Jest to nagość duszy.
   Jest to nasze obnażanie się ze wszystkich fałszywych wymówek i pozorów, i wszelkiego udawania, jest to ukazanie nas takimi, jakimi naprawdę jesteśmy.
   Czy wiecie, dobrzy ludzie, że gdy zarzuciliśmy Rachunek Sumienia i sakrament Spowiedzi, wzrosła ilość nagości w świecie?
   Fizycznej nagości!
   Zastanówmy się nad tym przez chwilę.
   Gdy Adam i Ewa byli w raju, byli oni nadzy, lecz nie zawstydzeni.
   Dlaczego?
   Gdyż byli oni okryci aurą Bożej łaski.
   Ta łaska zdawała się ich oświecać i przyodziewać ich w chwałę. I, zaprawdę, nie istniało poczucie nagości.
   Gdy Adam i Ewa upadli, spostrzegli, że są nadzy.
   Dlaczego?
   Stracili łaskę Bożą. I musieli się przyodziać.
   Czy wiecie, w jaki sposób ich nagość została okryta?
   Wiemy, za pomocą listków figowych, lecz te zwiędły i w ten sposób ich wstyd został ujawniony.
   Więc w jaki sposób okryta została ich nagość?
   Bóg dał im odzienie ze skóry zwierząt.
   Bóg coś uczynił.
   Zostało to uczynione w zastępstwie.
   To zwierzę zostało zabite, a nie Adam i Ewa.
   Niezbędne było przelanie krwi.   
   Mógłbym Was teraz przeprowadzić przez cały Nowy Testament i opowiedzieć dalszy ciąg tej historii.
   Lecz nas obchodzi dzisiaj to, że byli oni nadzy i zawstydzeni, gdyż utracili łaskę Boga.

   W naszym dzisiejszym świecie przywracamy nagość, próbując powrócić do Ogrodu Edenu nie wspinając się uprzednio na Wzgórze Golgoty.
   Nie da się tego uczynić.

   Czym jest zatem Spowiedź?
   Jest to inny rodzaj nagości.
   Nie jest to nagość epidermiczna, naskórna, lecz nagość etyczna, w której mówię najdroższemu Panu, kim naprawdę jestem, godnym pożałowania grzesznikiem.
   I gdy przystępujemy do takiej Spowiedzi, dzieje się coś, co możemy nazwać recyklingiem ludzkich śmieci.
   W dzisiejszych czasach słyszy się wiele o recyklingu śmieci, lecz ja mówię o recyklingu ludzkich śmieci.
   Gdy idziesz do Spowiedzi, aby uzyskać przebaczenie swych grzechów poprzez Krew Chrystusa, które to przebaczenie zostaje ci dane za pośrednictwem kapłana, pewne skutki grzechu zawsze w tobie pozostają.
   Przypuśćmy, że powiedziałbym dziecku, że za każdym razem, gdy robi coś złego, ma wbić gwóźdź w deskę.
   Czy możecie to sobie wyobrazić?
   Za każdym razem gdy zrobiłeś coś złego, na przykład byłeś nieposłuszny wobec mamy, masz wbić gwóźdź w deskę.
   Za każdym razem, gdy matka ci wybaczyła, a ty powiedziałeś, że ci przykro, mama kazałaby ci wyciągnąć gwóźdź z deski.
   Czy coś zostało?
   Co zostało?
   Dziura w desce. To właśnie jest skutek grzechu.
   Nawet gdy grzech zostanie wybaczony, musimy czynić wynagrodzenie i to właśnie jest powód, dla którego otrzymujemy pokutę w sakramencie Spowiedzi, aby zalepić te dziury.
   I aby móc czynić należyte wynagrodzenie za grzechy, dane nam jest wstawiennictwo Świętych i miłosierdzie naszego Zbawiciela.
   Gdy przystępujemy do Spowiedzi, nasze życie zmienia się całkowicie podczas poddanie się Bożemu Miłosierdziu. 

   Arcybiskup Fulton J. Sheen
   http://abp-fulton-j-sheen.blogspot.fr/2012/04/o-czestej-spowiedzi-czesc-2.html
   http://abp-fulton-j-sheen.blogspot.fr/2012/04/o-czestej-spowiedzi-czesc-1.html

 4. Maria pisze:

  Mam pytanie czy bedzie transmisja z 15 w sobote z Wielkiej Pokuty? Mieszkam za granica , czekam na ten dzien juz od dawna , duchowo bede z Wami chodź nie ukrywam ze zazdroszczę Wam kochani rodacy , macie tyle wspaniałych Duchownych i rożnych rekolekcji , Boze Błogosław każdemu kto przyjedzie na Wieka Pokutę .

 5. wobroniewiary pisze:

  81-letnia Kanadyjka wysyła sygnał

  http://www.catholicnewsagency.com
  81-letnia mieszkanka Kanady zleciła wykonanie jej na ramieniu tatuażu o treści: „Nie poddawać mnie eutanazji”. W ten sposób protestuje przeciw legalnej w jej kraju praktyce wspomaganego samobójstwa. Chce żyć tak długo, jak Bóg jej pozwoli. Krzepka staruszka żartuje, że nie może za wcześnie pojawić się w bramach Nieba. Św. Piotr mógłby nie mieć jej „w grafiku”. Eutanazja, zdaniem Christine Nagel, to łatwy sposób na usunięcie problemu , jakim dla społeczeństwa są ludzi wymagających troski.

 6. wobroniewiary pisze:

  Aha, to ważne, w jednym z zaproszeń ks. Dominik mówi, abyśmy tego dnia zabrali na Jasną Górę z domów swoje krzyże!

 7. Teresa pisze:

  Oj dobrze by było aby była transmisja

 8. anna pisze:

  ksiazke lezenie krzyzem ja nabylam na spotkaniu zojcem Witko dostalam za darmo

  • wobroniewiary pisze:

   To ta sama książeczka, której pdf zamieściliśmy
   A propos leżenia krzyżem i postawy klęczącej przy Komunii Św. –
   Nie wiem, czy wiecie, że w Bazylice w Loreto przy wejściu do Sala del Tesoro o del Pomarancio znajduje się obraz który przedstawia, jak Matka Boża przyjmuje Komunię św. z rąk św. Jana na klęcząco i to niech zachęca nas do takiej właśnie postawy – postawy klęczącej.

   • Ada pisze:

    wiernych to zachęca, aczkolwiek jest to ogromna siła woli przy dezaprobacie ksiedza, który posuwa się nawet do stwierdzeń, ze skoro on nakazał na stojąco, to mamy być posłuszni. inaczej jak zacytował Ewangelię : kto wami gardzi Mną gardzi”, oraz że zastanawia się czy przez to nie wyłączamy się ze wspólnoty i nie powinniśmy przystępować do Komunii Św.

    • Monika pisze:

     To może działać i w drugą stronę – „kto wami gardzi Mną gardzi” – doprawdy, nie wyłączamy się ze Wspólnoty Kościoła, bo przecież jesteśmy duszą, sercem i ciałem (w tym i postawą ciała przed Panem), właśnie zjednoczeni z Bogiem. Może kapłan, który słownie a może nawet i dobitnie zakazuje postawy klęczącej, nie daj Boże, sam gardzi tymi, którzy klęczą przed Panem i podaje bardziej lub mniej realne pobudki, dlaczego to mamy nie klękać? Jeśli jakiś kapłan chce wymóc takie posłuszeństwo, to niech zada sobie najpierw pytanie w imię czego i komu to służy? Bo cóż z tego, że Msza Święta będzie przedłużona o te 5 czy 10 minut – że w efekcie ludzie będą z większym uczuciem, czcią i zaangażowaniem przyjmować Boga?
     Czemu wobec tego taki kapłan w innych sprawach nie jest tak gorliwy w przypominaniu o posłuszeństwie, bo może tylko w tej sprawie porusza temat posłuszeństwa?
     Posłuszeństwo Kościołowi przede wszystkim – i to jest niezmiernie ważne i nie do przecenienia ale pytanie – dlaczego tylko w tej sprawie i tylko w tej a nie innej parafii – bo nie we wszystkich parafiach jest taki odgórny przykaz? Czy to o czymś nie świadczy?

    • Monika pisze:

     Poza tym my też mamy świadczyć przed Bogiem i ludźmi, także swoją postawą podczas przyjmowania Pana Jezusa – i mamy dawać dobry przykład a nie zły. A tyle razy była ta sprawa poruszana przez prawdziwe autorytety w tym temacie, że tylko na klęcząco i do ust jest postawą właściwą i najdoskonalszą – myślę, że tak naprawdę tu nikt nie ma wątpliwości a jednak problem ten wciąż wypływa. Komuś na tym bardzo zależy i obserwujemy z roku na rok, że coraz bardziej te złe rzeczy się rozpowszechniają, nawet w tak oczywistej materii jak przyjmowanie Eucharystii.

    • Monika pisze:

     Dla ułatwienia można zapytać siebie, jeśli ktoś jeszcze ma dylemat i nie wie co ma czynić w takiej sytuacji – bo każdy z nas jest na różnym etapie w drodze do Boga – czy to, co mamy w takim momencie uczynić jest powodowane Miłością czy może raczej strachem, lękiem albo jakimś naciskiem?
     Mamy serce, (oby było gorące), a w nim przez Boga zapisane mamy pragnienia, badamy to serce i czy ono się zgadza na to by stać czy w zgodzie z sercem pragniemy uklęknąć przed Bogiem?

 9. KasiaP pisze:

  Witam, jestem zapisana na wyjazd do Częstochowy na Wielką Pokutę, bardzo bym chciała być razem z mężem, ale nie ma do niego dojścia .Jest uparty i nic nawet nie chce na ten tak ważny temat wiedzieć.Proszę Maryję ,aby pomogła mi być na tej uroczystości i przepraszać za grzechy.Ave Maryja

 10. ja pisze:

  http://intronizacja.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=431:jezus-chrystus-naszym-krolem&catid=37:aaa

  Materiał zatwierdzony przez Zespół ds. Ruchów Intronizacyjnych Konferencji Episkopatu Polski (przewodniczący bp Andrzej Czaja) i rozesłany przez Zespół KEP do poszczególnych kurii diecezjalnych celem przygotowania parafii do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

  W ramach przygotowań do ogłoszenia Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana oddajemy do rąk Czytelnika zbiór 31 rozważań przybliżających poszczególne zagadnienia poruszone w Akcie. Zbiór ten został pomyślany w taki sposób, by mógł służyć jako październikowe czytania różańcowe. Do rozważań dołączony jest zatwierdzony przez Episkopat Polski tekst Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, Komentarz do tego Aktu oraz Komunikat prasowy Przewodniczącego Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych.

  Jezus Chrystus naszym Królem
  autor: Piotr Pikuła
  stron 88, format A5, miękka oprawa
  cena promocyjna (do 19.XI. 2016) 3 zł + koszty wysyłki

  BIURO ZAMÓWIEŃ:
  tel. 12 285 60 98
  e-mail: biuro@intronizacja.pl
  czynne pn.-pt. w godz. 9.00-18.00

 11. marko5 pisze:

  Niniwa podjęła pokutę , po slowach Jonasza – natomiast Sodoma i Gomora nie.Co wiecej nie znalazlo się tam nawet dziesięciu sprawiedliwych,Chwała Panu za tą Narodową Pokutę .Nie moge jechać , ale łącze się duchowo.Oprócz modlitwy , wyrzeczeń , dobrych uczynków ofiaruje Panu dobrowolny post o chlebie i wodzie -przeszły,aktualny i przyszły , poniewaz On jest Panem czasu i umie czytać w sercach ludzkich.Niech bedzie pochwalony Jesu Chrystus , teraz i na Wieki.Dodam jeszcze , że Intronizacja odbedzie sie na 100% w kazdym sercu szczerze pragnacym tego aktu.Z calą pewnoscią bedzie ich wiele , a więc nie podzielimy losu Sodomy i Gomory , bo Pan nie pozwoli aby sprawiedliwi zgnineli razem z wystepnymi.Chwała Panu.

 12. wobroniewiary pisze:

  Wspaniała wiadomość – będzie transmisja z Wielkiej Pokuty:
  Informacja od ks. Dominika Chmielewskiego:
  Będzie transmisja w TVP3 i TV Republika oraz w program 1 Polskiego Radia

 13. Teresa pisze:

  Chwała Panu

 14. Pingback: Ks. Dominik Chmielewski: zaproszenie na Wielką Pokutę – kilka słów dla nieobecnych oraz o modlitwie leżenia krzyżem | Biały, bardzo biały

 15. Andrzej3980 pisze:

  Witam, kiedy będzie druga taka pokuta?

  • Monika pisze:

   Proponuję, byś odsłuchał filmiki na temat Wielkiej Pokuty na WOWiT – tam wszystkiego się dowiesz – dlaczego, jak często itd.
   Tej rangi i o takim zasięgu to nie jest częste wydarzenie – o tym też jest mówione – jak często bywały w historii naszego narodu – właściwie teraz to było jedyne takie wydarzenie w świecie. Powiedziane też było, że na tym się nie kończy nasza pokuta, bo w indywidualnym wymiarze możesz czynić ją na co dzień, zwłaszcza wtedy kiedy Kościół zachęca wiernych, czyli w Wielkim Poście, jak co roku – a to co się odbyło, będzie dawać owoce.
   Polecam też artykuł: „Uczynki pokutne – Post i jałmużna”

   Fragment: „Nawracajcie się i wierzcie Ewangelii – te słowa wypowiada kapłan w Środę Popielcową posypując nasze głowy popiołem na znak rozpoczęcia Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowego okresu przygotowania do świąt wielkanocnych. Zanim jednak szczypta popiołu opadnie na nasze głowy, odczytywany jest fragment Ewangelii według świętego Mateusza, który wskazuje, jaką treścią należy wypełnić ten czas przygotowania. Post, modlitwa i jałmużna wyznaczają drogę, na którą zaprasza nas Kościół na progu Wielkiego Postu. Są to tzw. uczynki pokutne, które zakorzeniły się głęboko w chrześcijańskiej tradycji, których jednak wartość bywa, niestety, coraz częściej, pomniejszana i zapominana.”
   http://www.katolik.pl/uczynki-pokutne—post-i-jalmuzna,1698,416,cz.html

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s