Czy wy kochacie życie – modlitwa o. Antonello Cadeddu i o. Henrique Porcu w ramach Wielkiej Pokuty

Starsza kobieta, małe dzieciątko i będąca w ciąży tłumaczka….. Obraz tych, którzy są dziś odrzucani przez społeczeństwo.
Modlitwa tak wzruszająca, że niejeden uronił łzę i zabrał ją z policzka osoby obok jako relikwię ….  – to słowa ojca o. Henrique Porcu.

Wierzę, że i teraz podczas oglądania, niejedna łza popłynie….

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Czy wy kochacie życie – modlitwa o. Antonello Cadeddu i o. Henrique Porcu w ramach Wielkiej Pokuty

  • wobroniewiary pisze:

   „Na chwałę Świętej i Nierozdzielnej Trójcy, dla wywyższenia katolickiej wiary i wzrostu chrześcijańskiego życia, na mocy władzy naszego Pana Jezusa Chrystusa i świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także Naszej, po uprzednim dojrzałym namyśle, po licznych modlitwach i za radą wielu naszych Braci w biskupstwie orzekamy i stwierdzamy, że błogosławieni Salomon Leclercq, Józef Sánchez del Río, Emanuel González García, Ludwik Pavoni, Alfons Maria Fusco, Józef Gabriel del Rosario Brochero i Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej Catez są świętymi i wpisujemy ich do katalogu świętych, polecając, aby odbierali oni cześć jako święci w całym Kościele” – powiedział o godz. 10.32 papież wygłaszając formułę kanonizacyjną.

   (…) Drugi z męczenników – Meksykanin, Józef Sánchez del Río żył w XX wieku. Oddał życie za wiarę jako 14 letni chłopiec w czasie prześladowań religijnych w tym kraju – 10 lutego 1928 roku. Był brutalnie torturowany. Na wszelkie namawianie go do wyrzeczenia się wiary odpowiadał okrzykiem: „Niech żyje Chrystus Król! Niech żyje Maryja z Guadalupe!”.

   http://gosc.pl/doc/3501215.Kosciol-ma-7-nowych-swietych-wsrod-nich-bohater-Cristiady

 1. ja pisze:

  Viva Cristo Ray! – Niech żyje Chrystus Król! Takim okrzykiem czternastoletni José pożegnał się z życiem, dołączając do grona męczenników

  http://pl.aleteia.org/2016/10/16/pamietacie-cristiade-i-jej-malego-bohatera-dzis-jose-sanchez-del-rio-zostal-swietym/

  • Maggie pisze:

   Jak czytamy: zastrzelono go przed półmocą 10 Lutego 1928 r … Do mej głowy sprowadziło to myśl: w Meksyku było przed północą, ale w Lourdes było to już rankiem 11-tego = Święto Matki Bożej…

 2. Rafał pisze:

  Fundacja Pro – Prawo do Życia ponawia apel w obronie życia.
  Tym razem zbierane są podpisy pod apelem do Prezydenta o podjęcie inicjatywy ustawodawczej w obronie życia.

  Można się podpisać pod apelem na stronie:
  http://ratujdzieci.pl/prezydencie-ratuj-dzieci/

  Byłem wczoraj na Jasnej Górze. Bóg jedyny wie ile łask ta Wielka Pokuta może przynieść dla Polski. Ks. Piotr Glas bardzo mocno zaakcentował potrzebę konfrontacji ze złem, które coraz szersze opanowuje różne kręgi. A sam egzorcyzm na koniec był bardzo mocny. Ks. Piotr powiedział, że dwa komputery się zniszczyły w których spaliły się dyski twarde podczas redagowania tekstu. Zły bardzo przeszkadzał, żeby poprzeszkadzać.

  Polecam odsłuchać konferencję https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2016/10/14/15-pazdziernika-wielka-pokuta-transmisja-na-zywo/ od min. 16.30 to jakieś 50 min nagrania, a od 4:12:28 jest modlitwa przebłagania i egzorcyzm.

  Miejmy nadzieję, że te 100 000 ludzi wybłaga Boga żeby choć ta walka życie została wygrana na naszej Ziemi.

  Pamiętam w modlitwie o administratorach i czytelnikach WOWiT.

 3. wobroniewiary pisze:

  500-lecie reformacji to nie okazja do świętowania. Trzeba ją wspominać w duchu pokuty – piszą katoliccy biskupi krajów skandynawskich w wydanym dziś liście pasterskim przed wizytą Papieża w Szwecji. Franciszek przyjedzie do Lund i Malmö 31 października, aby wziąć udział w ekumenicznych uroczystościach inicjujących protestancki jubileusz.
  Uzasadniając potrzebę zachowania pokutnej postawy podczas tego wydarzenia skandynawscy biskupi przypominają, że „reformacja doprowadziła do podziału. Chrześcijaństwo na tym ucierpiało i nadal cierpi z tego powodu. Na skutek tego podziału Kościół katolicki przez wiele wieków nie mógł prowadzić działalności w krajach nordyckich”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s