Błogosławiony księże Jerzy Popiełuszko – módl się za nami!

19.10.1984r. Włocławek – zabójstwo księdza Jerzego Popiełuszki:

Boże nieskończenie dobry, który obdarzyłeś błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę łaską wierności kapłańskiemu powołaniu aż do męczeńskiej śmierci, prosimy Cię słowami Papieża Jana Pawła II: „Aby z tej śmierci wyrosło dobro, tak jak z krzyża zmartwychwstanie”. Miłosierny Boże, udziel mi, za wstawiennictwem błogosławionego księdza Jerzego tej łaski, o którą Cię gorąco proszę. Niech ofiara życia i jego wstawiennictwo u Ciebie przyczynią się do wzrostu chrześcijańskiej wiary, jedności i pokoju w świecie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

ks-jerzy

„Rola księdza jest taka, by głosić prawdę i za prawdę cierpieć”

32 lata temu bł. ks. Jerzy Popiełuszko został porwany przez komunistyczną Służbę Bezpieczeństwa i zamordowany.

Urodzony w 1947 roku we wsi Okopy na Białostocczyźnie był bohaterskim kapelanem „Solidarności”, który bronił praw obywateli. Podczas Mszy św. za Ojczyznę sprawowanych w kościele św. Stanisława Kostki na stołecznym Żoliborzu występował w obronie podstawowych praw człowieka i narodu. Równocześnie – zgodnie ze sformułowaną przez św. Pawła zasadą „zło dobrem zwyciężaj” – przestrzegał przed nienawiścią do funkcjonariuszy systemu. 19 października 1984 r. na polecenie władzy komunistycznej został porwany przez Służbę Bezpieczeństwa, przez oficerów IV Departamentu. Ks. Jerzego brutalnie pobito, a następnie jego ciało wyrzucono na tamie koło Włocławka. 6 czerwca 2010 r. polski męczennik został ogłoszony błogosławionym Kościoła Katolickiego. Stało się to podczas uroczystości na Placu im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Trwa jego proces kanonizacyjny.

Poświęcenie się służbie Bogu było naturalnym wyborem księdza Jerzego. Tak mocnym, że nic nie było w stanie z tej drogi go zawrócić. Podczas nauki w seminarium został na dwa lata wcielony do wojska, gdzie szykanami próbowano wybić mu z głowy kapłaństwo. Nie ugiął się. Ani wtedy, ani nigdy później. Po przyjęciu święceń zapisał na swym obrazku prymicyjnym:

Posyła mnie Bóg, abym głosił Ewangelię i leczył rany zbolałych serc.

To zadanie wypełniał do śmierci.

Prawdopodobnie już nie żył, gdy został wrzucony do Wisły na tamie pod Włocławkiem. Zginął śmiercią męczennika. Za wiarę, prawdę i wolność.

Wysłuchaj ostatniego kazania bł. ks. Jerzego:

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko – pożegnanie z Matką

Podarował jej także książeczkę z nabożeństwem do Najdroższej Krwi Chrystusa. Nalegał, aby stale się z niej modliła


Ksiądz Jerzy Popiełuszko przed odjazdem poprosił matkę, aby zacerowała jego sutannę, która gdzieś się podarła. Pani Marianna była gotowa zrobić to natychmiast. Jednak syn machnął ręką i powiedział, że odbierze ją następnym razem. Po chwili zastanowienia dodał: „Albo najwyżej będzie mama miała na pamiątkę.” Tak też się stało. Aż do swojej śmierci pani Marianna Popiełuszko starannie przechowywała ostatnią pamiątkę otrzymaną od syna męczennika.
Podarował jej także książeczkę z nabożeństwem do Najdroższej Krwi Chrystusa. Nalegał, aby stale się z niej modliła. W nowym roku akademickim chciał także rozprowadzić ją wśród swoich studentów. Dlaczego akurat ta modlitwa była ks. Jerzemu tak bliska?

Krwi Chrystusa, przelana na krzyżu – wybaw nas.
Krwi Chrystusa, męstwo Męczenników – wybaw nas.
Krwi Chrystusa, ostojo zagrożonych – wybaw nas.
Krwi Chrystusa, pociecho płaczących – wybaw nas.
Krwi Chrystusa, otucho umierających – wybaw nas.

Nowenna do Najdroższej Krwi Pana Jezusa (kliknij i pobierz plik Word)

Krew Jezusa Chrystusa

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Modlitwa i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

29 odpowiedzi na „Błogosławiony księże Jerzy Popiełuszko – módl się za nami!

 1. wobroniewiary pisze:

  Litania do błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki

  Kyrie eleison.Chryste eleison. Kyrie eleison.
  Chryste, usłysz nas. Chryste, wysłuchaj nas.

  Ojcze z nieba Boże, zmiłuj się nad nami
  Synu, Odkupicielu świata, Boże zmiłuj się nad nami
  Duchu Święty Boże, zmiłuj się nad nami
  Święta Trójco, Jedyny Boże, zmiłuj się nad nami
  Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami

  Błogosławiony Jerzy, Męczenniku – módl się za nami
  Odważny wyznawco Chrystusa
  Wierny świadku Ewangelii
  Zapatrzony w krzyż Zbawiciela
  Czcicielu Maryi Niepokalanej
  Oddany od dzieciństwa Bogu
  Wychowany w pobożnej rodzinie
  Gorliwy w służbie ołtarza
  Pragnący naśladować świętych
  Wierny głosowi powołania
  Apostole godności człowieka
  Obrońco nienarodzonych
  Miłosierny dla cierpiących
  Wrażliwy na los pokrzywdzonych
  Dobry pasterzu ludzi pracy
  Uczący zło dobrem zwyciężać
  Wzywający do męstwa i solidarności
  Broniący wartości ewangelicznych
  Przestrzegający przed chęcią odwetu
  Wzywający do trwania w nadziei
  Niesprawiedliwie oskarżany
  Okrutnie umęczony
  Kapłanie wierny aż do końca
  Męczenniku prawdy i wolności
  Orędowniku spraw Kościoła i narodu

  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, przepuść nam, Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, wysłuchaj nas, Panie.
  Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata, zmiłuj się nad nami.

  V. Głosiłem Twoją sprawiedliwość w wielkim zgromadzeniu.
  R. I nie powściągałem ust moich, o czym Ty wiesz, Panie.

  Módlmy się:
  Wszechmogący wieczny Boże, Ty w swojej Opatrzności uczyniłeś błogosławionego Jerzego prezbitera niezłomnym świadkiem Ewangelii miłości + wejrzyj na jego męczeńską śmierć w obronie wiary oraz godności człowieka + i przez jego przyczynę spraw, byśmy żyli w prawdziwej wolności i zło dobrem zwyciężali. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa Syna Twojego, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg przez wszystkie wieki wieków. Amen

  • Elżbieta pisze:

   19 października
   Obiecuję Ci, Matko, że wszelkimi sposobami starać się będę unikać grzechu. Znasz moją słabość. Liczę na Twoją pomoc!
   Błogosławiony Jerzy,módl się za nami

 2. wobroniewiary pisze:

  Pani Anastazja Jankowska z Wolicy ma 96 lat. Przez całe swoje życie opiekowała się cmentarzem, na którym pochowała męża oraz 43 innych zamordowanych przez UPA Polaków. Choć dziś jest w podeszłym wieku i straciła wzrok, nadal nie zapomina o ojczyźnie. Doskonale pamięta też patriotyczne pieśni. Pani Anastazja prosi rodaków o odwiedziny…

 3. MM pisze:

  Błogosławiony ksiądz Jerzy Popiełuszko, męczennik za wiarę.
  Oto jego słowa wypowiedziane na kilka godzin przed męczeńską śmiercią:

  „Aby zwyciężać zło dobrem, trzeba troszczyć się o cnotę męstwa. Cnota męstwa jest przezwyciężeniem ludzkiej słabości, zwłaszcza lęku i strachu. Chrześcijanin musi pamiętać, że bać się trzeba tylko zdrady Chrystusa za parę srebrników jałowego spokoju. Chrześcijaninowi nie może wystarczyć tylko samo potępienie zła, kłamstwa, tchórzostwa, zniewolenia, nienawiści, przemocy, ale sam musi być prawdziwym świadkiem i obrońcą sprawiedliwości, dobra, prawdy, wolności i miłości.”

 4. kasiaJa pisze:

  19 października 1949 roku w Strzelnie przyszedł na świat abp Stanisław Gądecki 🙂 Plurimos annos Księże Arcybiskupie!!!

 5. wobroniewiary pisze:

  jestem po drobnym zabiegu okulistycznym, dziękuję Bogu, że wszystko w porządku, zdążyłam jeszcze na Mszę Świętą ale dziś i jutro będę nieobecna na stronie.

 6. Maggie pisze:

  Kiedy w mediach pojawiła sie wiadomość, że zaginął kapłan, wiedziałam, kto za tym stoi. Byłam później na pogrzebie i widziałam mnóstwo zomowców na ulicach W-wy, ale też i zagraniczne media. Po raz pierwszy usłyszałam tam i z miejsca nauczyłam się pieśni „Ojczyzno ma” – czulam, że to mój obowiązek ją znać i śpiewać.
  Głęboka rana krwawi: kiedy patrzy się na KOD i różnego typu czarne marsze… modlitwa zaś działa jak balsam.

  • Maria z Warszawy pisze:

   Bądź pochwalony Boże w Trójcy Jedyny, prawdziwie słowo Twoje ma wielka moc i prawdziwie jesteś Bogiem wiernym Jezu, Maryjo z całego mego serca dziękuję za dzień 19.10.16 i błagam o dalszą pomoc w tej sprawie Panie, Boże mój.

 7. Maggie pisze:

  Słucham w tej chwili debaty Donald Trump – Hilary Clinton, akurat temat aborcja … Wyszczekana pani Clinton jest za aborcją … nawet w końcowych dnia ciąży (!) … i finansowaniem przez rząd organizacji Planned Parenthood !!! Straszne to i sposób w jak mówi.

  • Beat pisze:

   Z tego co usłyszałam w poprzedniej debacie pani Clinton ćwiczy joge

   • Maggie pisze:

    Na debatę Clintonowa była ubrana w jasny „spodnium” (jak zawsze), w którym mogłaby ćwiczyć karate.
    Zapytana o wyrywanie/rozszarpywanie z łona matki dziecka, omijała terminologii jakiej używał Donald Trump i tylko „górnolotnie bredziła” – na moje, zaś usta, cisnęło się pytanie, czy byłaby szczęśliwa, gdyby jej wnuczek poszedł do śmietnika w jakiej „klinice” i w taki sposób… Niesamowite, że mówiła jako autorytet (!) o „usuwaniu” nawet i dosłownie tuż (!) przed … terminem rozwiązania. Nie moglam słuchać do końca i wyłączyłam.

    • Maria z Warszawy pisze:

     Maggie, tak się cieszę, z Bożą pomocą będzie dobrze
     Co do Clintonowej to jest jasne dla władzy zaprzedała duszę diabłu i tyle. Zresztą jakieś dość dziwne plotki o niej krążą. Ty chyba bardziej jesteś na bieżąco”

 8. Maggie pisze:

  UWAGA … WAŻNE
  W Głosie #14/2016, na str 2 jest artykuł,mktóry przepisuję:

  Clinton chce od środka zniszczyć Kościół Katolicki w USA – ujawniono tajną korespondencję.

  WikiLiks ujawniło tajną korespondecję szefa kampanii prezyenckiej Hillary Clinton, Johna Pedesty. Amerykańscy katolicy są w szoku. Sztab wyborczy Clinton domagał się między innymi „szacunku dla równości płci w Kościele Katolickim”.

  W mailu z 2012 roku Podesta przyznał, że pomógł założyć dwia katolickie organizacje, których celem jest wywołanie zmian w Kościele Katolickim. Była to odpowiedź na korespondecję do Sandy”ego Newmana, szefa lewicowej organizacji Voices for Progress, w której pisze on o „potrzebie Katolickiej Wiosny”, w której katolicy sami wystąpią o zakończenie średniowiecznej dyktatury i wprowadzenie nieco demokracji, szacunku dla równości płci w Kościele katolickim, a także proponuje, by ludzie od Clinton „zasiali nasiona rewolucji”. Podesta mu odpowiedział, że właśnie po to, by wesprzeć zmiany stworzyliśmy Catholics in Alliance for the Commom God (CACG), podobnie jak Catholic United. Kierowana przez Freda Rotondaro, który twierdzi, że „seks gejów pochodzi od Boga”, Catholics in Alliance for the Commom God (CACG) nawołuje do kapłaństwa kobiet, antykoncepcji, natomiast „Catholics United” krytykowała biskupów, za odmowę udzielania komunii proaborcyjnym politykom.

  • Maggie pisze:

   Przepraszam, za literówki – z pośpiechu.

   • Sylwia pisze:

    MAggie też natknęłam się na ten artykuł i wcale się nie zdziwiła bym dlaczego Pani Clinton by to zrobiła, bo ostatnio też po internecie krążyło nagranie z jej przeraźliwym śmiechem był tak dziwny że zrobiło mi się zimno..

  • Sylwia pisze:

   Dopiero teraz zauważyłam wpis Mari z Warszawy i chyba Mario myślimy o tych samych plotkach i nagraniach..
   Maggie to samo powiedziała jej Matka Teresa z Kalkuty :

   „Pierwsza dama miała zapytać zakonnicę, co sądzi o tym, dlaczego Ameryka wciąż nie ma jeszcze kobiety prezydenta. Według relacji Abby Johnson, Matka Teresa miała wtedy odwiedzić: „Ponieważ prawdopodobnie pani ją abortowała”. W ten sposób założycielka Zgromadzenia Misjonarek Miłości wytknęła ówczesnej senator Partii Demokratycznej, a obecnie sekretarz stanu w amerykańskim rzędzie, jej proaborcyjne poglądy. Historię tę potwierdza na swoim internetowym blogu kongresman Steve Chabot z Ohio.”

   • Sylwia pisze:

    Więc nawiązując do twojego pytania na temat tego co zrobiła by Pani Clinton ze swoim wnuczkiem rozwiązuje się sam..gdyż Święta już jej odpowiedziała..

    • Maggie pisze:

     Niestety, to przeraża, kiedy się patrzy na rządzących światem. Na miejscu Trump’a zapytałabym ją właśnie, ekspresyjnymi słowami, o wnuczka i o nienawiść do katolików, bo tego więcej by się znalazło.
     Ciekawe, że tak duży kraj, a nie ma właściwych kandydatów na rządzenie … ale to zjawisko ogolnoświatowe. Tłumaczę to sobie „monopolem”, który zniechęcił mądrych i uczciwych do partycypowania w sprawowaniu władzy …
     powtórzę tylko tu kolejny raz:

     „Rewolucji” tor utarty,
     przetasują ciut swe karty,
     a że talia tylko jedna,
     zawsze wyjdzie jakaś wredna.

     No ale to tylko ziemska władza i powinni sobie zaimplantować do głów i serc sens i słowa: memento mori.

  • eska pisze:

   Nie będę próbowała rozstrzygać PRZYCZYN stanu pani C., natomiast z całą pewnością ta kobieta nie nadaje się do rządzenia z uwagi na to, co się z nią dzieje. Warto obejrzeć ten materiał – tytuł jest mylny i treść wcale nie pokrywa się z tym, co zostało zawarte w materiale

   • wobroniewiary pisze:

    Nie wiemy czy nie jest opętana, ale na pewno (co widać) jest dręczona

    • mariaP pisze:

     Kiedyś +Ojciec Gabriel Amorth powiedział , żeby modlić się …Święty Michale Archaniele , broń nas w walce … za osobę potrzebującą pomocy , skoro nie ma możliwości kontaktu z egzorcystą . To jedyne co możemy zrobić dla niej , skoro o niej mówimy . Szkoda życia .
     *
     Wykład znanego filozofa na temat „niszczenia świata” byl dobrze rozreklamowany i przyszło na niego tyle osób , że sala pękała w szwach.
     Prelekcja nie trwała jednak dłużej niż minutę . Profesor powiedział tylko :
     — Nasz ludzki gatunek wyniszczą następujące rzeczy :
     polityka bez zasad,
     postęp bez serca,
     bogactwo bez pracy,
     nauka bez etyki,
     religia bez ofiary
     i kult bez rozumu .

     Ktoś poniżej dopisał : Moja dusza ma szparę , przez ktora zagląda Wieczność .
     (K.Wojtowicz , Opowiastki)

 9. Pingback: Błogosławiony księże Jerzy Popiełuszko – módl się za nami! | Biały, bardzo biały

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s