Dlaczego diabeł pozwala ludziom wieść życie wolne od kłopotów….

„Czasami diabeł pozwala ludziom wieść życie wolne od kłopotów, bo nie chce, by zwrócili się do Boga. Twój grzech jest jak więzienna cela, ale miła i przyjemna, a Tobie się wydaje, że nie ma potrzeby z niej wychodzić. Drzwi są szeroko otwarte, aż pewnego dnia czas się skończy i drzwi celi zamkną się z hukiem. I nagle… będzie za późno”

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Dlaczego diabeł pozwala ludziom wieść życie wolne od kłopotów….

 1. Szymon pisze:

  To taktyka stara i sprawdzona pisał już o niej C.S.Lewis w „Listach starego diabła do młodego”
  – swoją drogą genialna książka w swych obserwacjach.

  ” Rozważ również, jak wiele jest niepożądanych zgonów w czasie wojny. Ludzie giną tam, gdzie wiedzą, że mogą zostać zabici, o ile więc w ogóle należą do stronnictwa Nieprzyjaciela, idą na śmierć przygotowani. O ileż lepiej byłoby dla nas; gdyby wszyscy ludzie umierali w kosztownych zakładach leczniczych wśród doktorów, którzy kłamią, pielęgniarek, które kłamią, przyjaciół, którzy kłamią – tak jak ich nauczyliśmy – obiecując umierającym życie, umacniając w nich mniemanie, że choroba usprawiedliwia wszelkie pobłażanie dla siebie, a nawet, jeśli nasi pracownicy znają swą robotę, powstrzymując wszelką sugestię przywołania księdza, by choremu nie zdradzić, jaki jest prawdziwy stan jego zdrowia. A jak zgubną jest dla nas ustawiczna pamięć o śmierci, jaką ludziom narzuca wojna. Jeden z najlepszych naszych oręży – zadowolenie się doczesnością – staje się nieprzydatny. W czasie wojny nikt nie sądzi, że żyć będzie wiecznie.”

 2. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele broń nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 3. Sylwia pisze:

  Nie przepadam jakoś za hip hopem ale en kawałek ma przekaz by się nie dać :

 4. Mateusz pisze:

  Szczęść Boże wszystkim!
  Chciałem zapytać czy ktoś oglądał film wołyń? Ja dużo czytałem odnośnie co tam się wydarzyło, znam trochę z opowieści mojej 91 letniej babci, i to mnie skusiło do obejrzenia tego filmu.Uderzyło mnie na początku tego filmu to że było troszkę za dużo nagich scen, ale potem pokaz życia tamtych czasów przed wojną i w trakcie wojny zmusił mnie do mocnej refleksji, głos wewnętrzny mówił, zobacz jak często narzekasz że brakuje czasem pieniędzy a to że czasu mało itp. a tam praca od rana do wieczora i życie z tego co udało się zasiać,posadzić…Ale co najbardziej mnie uderzyło i powraca to do tej pory a minął tydzień od obejrzenia filmu, to rzeź i śmierć ludzi z jednej i drugiej strony oraz okrucieństwo jakby to było jakieś zbiorowe opętanie..strasznie ciężko mi na duszy i jakoś płakać mi się chce gdy myślę o tym wszystkim. Wewnętrznie czuję że ten ścisk mojej duszy powoduje to że te ofiary błagają mnie o modlitwę za nie jak i za oprawców, do tej pory to wraca więc będę się modlił więcej i polecał te dusze Bogu..

 5. MM pisze:

  Szatan wezwał światowy zjazd demonów
  Szatan wezwał światowy zjazd demonów. W swoim przemówieniu na wstępie powiedział: “Nie możemy zabronić chrześcijanom chodzić do kościoła. Nie możemy zakazać im czytać Biblii. Nie możemy zakazać im komunikować się z Bogiem w modlitwie. Kiedy tylko zaczynają się modlić i nawiązują kontakt z Chrystusem – natychmiast tracimy władzę nad nimi. Więc niech chodzą do swoich kościołów, a my ukradniemy u nich – ich czas, tak aby, będąc zawsze zajętym, nie mogli się modlić i pokutować za grzechy i rozwijać swojego związku z Chrystusem. Nie będą też mieli czasu na czytanie Biblii. «Oto, co należy zrobić – powiedział diabeł. – Trzeba zapobiec ich spotkaniom z Bogiem i utrzymać ten stan rzeczy przez cały dzień.
  – Jak to zrobić? – zawołały demony.
  – Trzeba wymyślić dużo ciekawostek, próżności i wiele sposobów okupujących ich umysły wszelkiego rodzaju niepotrzebnymi rzeczami. A co najważniejsze trzeba zaszczepić w nich pragnienie dóbr materialnych, chęć wzbogacania się – i służenia dla mamony. Niech będą przepojeni pragnieniem, aby zarabiać jak najwięcej ilości pieniędzy, żeby kupić własne samochody, mieszkania, wille. Niech zarabiają więcej i więcej pieniędzy dla chęci pójścia do restauracji i kawiarni, chęci kupowania drogich, modnych ubrań, aby urządzać kosztowne remonty w mieszkaniach i dostarczać tam modne meble i luksusowy wystrój. Kuście ich, uczcie wydawać i brać pożyczki długoterminowe kredyty, a tym samym popadać w zależność/niewolę od banków. A gdy będą zapaleni pragnieniem osobistego wzbogacenia się, pogonią za mamoną – i nie będzie im już wtedy potrzebny Chrystus …
  Przekonajcie ich żony do pozostania dłużej w pracy, a mężczyzn – do pracy 6-7 dni w tygodniu, najlepiej po 10-12 godzin dziennie, żeby nie mieli czasu na zajmowanie się rodziną i wychowaniem dzieci. Nie pozwólcie im spędzać czasu z dziećmi – po to, by ich dzieci włóczyły się od rana do nocy po ulicy i kolegowały i wpadły w złe towarzystwo, przez to przestały się uczyć, zaniedbały szkołę i aby nic z nich dobrego dzięki temu nie wyrosło. Wtedy ich rodziny rozpadną się, oni staną się samotni, a my pomożemy im z żalu upić się i stać się alkoholikami.
  Stymulujcie ich umysły tak, żeby dzięki temu telewizory i komputery w domach pracowały stale, a oni jak najwięcej czasu spędzali oglądając telewizję i ślęcząc przed komputerem, a przez to nie mieli czasu na modlitwę. Upewnijcie się, że w każdym sklepie i restauracji na świecie stale brzmiała niechrześcijańska bluźniercza-omamiająca muzyka. To będzie blokować ich umysły i niszczyć ich jedność z Chrystusem i przynależność do Niego Rozłóżcie na stole w kawiarni dużo czasopism i gazet. Bombardujcie ich umysły wiadomościami i reklamami 24 godziny na dobę. Niech po drodze uderza w nich morze oślepiających reklam z billboardów. Napełnijcie im reklamą skrzynki pocztowe, katalogami do zamówienia towarów dostępnych w internecie, biuletynami i ofertami bezpłatnych towarów, usług i innych złudzeń. Pokazujcie im, w czasopismach i telewizji szczupłe, wysportowane piękne modelki, żeby mężczyźni uwierzyli , że zewnętrzne piękno jest najważniejsze, a przez to stali się niezadowoleni ze swoich żon.
  Zróbcie tak, żeby ich żony były zbyt zmęczone, aby spełniać swoje małżeńskie obowiązki. Jeśli nie spełnią ich żony tego czego oczekują, to zaczną szukać tego gdzie indziej. To doprowadzi szybko do zniszczenia rodzin!
  Na Boże Narodzenie i Wielkanoc trzeba odwrócić ich uwagę pustotą, dajcie koncerty, filmy w telewizji, aby te święta były spędzone za stołem, z obżarstwem i pijaństwem. Dzięki temu nie nauczą oni dzieci prawdziwej wymowy świąt i ich Bożego znaczenia.
  Niech wracają z wolnego zmęczeni. Zróbcie to tak, żeby też nie mieli czasu wybrać się na łono natury i cieszyć się Bożym stworzeniem. Zamiast tego kuście ich wyjściem do parków rozrywki, na imprezy sportowe, spektakle, koncerty czy do galerii. Tak żeby ich umysł ciągle był zajęty tą pustotą nie przynoszącą nic dobrego i pożytecznego dla zbawienia. Macie czynić pełną izolację ich od Chrystusa! Niech wszyscy chrześcijanie będą wiecznie zajęci, zajęci, zajęci!
  Zalejcie ich życie tak wieloma pozornie dobrymi rzeczami, żeby nie mieli czasu na zastanowienie nad poszukiwaniem pomocy u Jezusa, a wkrótce będą żyć i pracować, opierając się tylko na sobie, poświęcając swoje zdrowie i rodziny.
  To działa! To wspaniały plan!
  Diabły chętnie poszły do pracy, zmuszając chrześcijan wszędzie by byli bardziej zajęci i pędzili tu i tam, nie pozostawiając czasu dla Boga, na modlitwę i dla rodziny. Czy plan diabła odniósł sukces? Możesz osądzić!
  Daj ten list innym. A może i TY zbyt jesteś zajęty ?

  https://gloria.tv/article/aWo4xij3Peng48aGbuyxkZR7H

  • mariaP pisze:

   – Trzeba powiedzieć , że szatany dobrze pracują , żwawo, bez powątpiewań i szemrań , a z jaką inwencją twórczą i inteligencją , z jakim poświęceniem troszczą się o nasz czas i naszą Wieczność .
   Ale i Niebo , i Święci nie śpią . Gdyby tak ktoś pokusił się i spisał wszystkie dobre rady i porady ” którędy do Nieba” , pewnie byłaby pokaźna paczka tego . Choćby z tego miesiąca „odmawiaj codziennie Różaniec ”
   Jak mówił na sobotnim czuwaniu jeden z Kapłanów –
   to są nasze wybory , nasze decyzje , nasze tak lub nie .
   I Święty Piotr nie pozostawia złudzeń :
   „Bądźcie trzeźwi!
   Czuwajcie!
   Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć.
   Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu! ”

   – Bo zasadzki zawsze były i będą , a im bliżej końca tym perfidniejsze, nikt z nas od nich nie został zwolniony .
   Wprost przeciwnie , Siostra Faustyna pisała, ze zaczyna walkę rano a kończy wieczorem , i tak do ostatniego dnia .
   Straszne jest tylko podsumowując swoje życie stwierdzić , że naszym wyborom towarzyszyły złudzenia , asystowało kłamstwo i płytkość .
   Obeszło się bez walki…
   I tak wykreowało się nasze „raz na zawsze”.
   Jakie ???
   …..
   Boże uchowaj !!!

   Módlmy się za siebie wzajemnie : Święty Michale Archaniele broń nas w walce ..

   Postscriptum / szczerze powiem , czasu mam coooraz mnieeej….

  • mariaP pisze:

   Kontratak
   •••••••••••
   Muszę Wam powiedzieć o czymś . o czym wkrótce ” i ptaki będą śpiewać na drzewach” 🎶,
   że im dłużej i częściej adorujemy
   Najświętszy Sakrament ,
   tym więcej czasu odnajdujemy na inne zajęcia .
   Czas nie guma …a jednak…
   okazuje się , że to Bóg jest Panem i czasu, i czasów .
   🎶 Zaufaj Panu już dziś 🎶

 6. Czester pisze:

  Jezu, Maryjo, kocham Was ratujcie nasze dusze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s