Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – dzień drugi

Dzień 2: 11 listopada:
Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski

chrystus-krc3b3l-fugurka

Pieśń na rozpoczęcie:

Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie,
To nasze rycerskie hasło.
Ono nas zawsze prowadzić będzie
I świecić jak słońce jasno.
Naprzód przebojem młodzi rycerze,
Do walki z grzechem swej duszy.
Wodzem nam Jezus w Hostii ukryty,
Z Nim w bój nasz zastęp wyruszy.

Modlitwa

Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! Stając przed Tobą obecnym wśród nas pragniemy przygotować się do uroczystości przyjęcia Twego królowania w naszej Ojczyźnie. Pokornie zginamy kolana przed Twym majestatem i wyznajemy, że Twego królowania nam potrzeba. Prosimy o Twoją opiekę i błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. Błagamy też, łaskawy Królu Miłosierdzia, byś wybaczył nam wszystkie nasze niewierności i w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski przyjął hołd dziękczynienia, który Ci składamy. Panuj w naszych rodzinach, miastach i wioskach, w naszych parafiach, miejscach pracy i wypoczynku, bo Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy. Króluj nam, Chryste! Zawsze i wszędzie. Amen.

Z Ewangelii według św. Mateusza (28, 16-20): Jedenastu zaś uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami: Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata (Biblia Tysiąclecia V).

Panie Jezu, Ty po swej męce i chwalebnym zmartwychwstaniu posłałeś na świat apostołów, by pośród narodów szerzyli Twoje Królestwo. 1050 lat temu ich następcy dotarli także na nasze ziemie, a chrzest przyjęty przez Mieszka, naszego pierwszego historycznego władcę zbiega się z początkami naszego państwa. To dla nas szczególny znak Bożej Opatrzności, że Polska rodzi się w chrzcie. Nasi przodkowie postawili pierwszy krzyż jako znak Twojej, Chryste, obecności, abyś przez swój znak zwycięstwa był pośród naszego narodu przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Dziś nasze pokolenie pragnie odnowić wolę przodków i uznać, że Tobie, Jezu, nasz Królu, dana jest wszelka władza w niebie i na ziemi, także na polskiej ziemi. Niech niezatarte znamię chrztu w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego wyciśnięte na duszy naszego narodu świadczy dzisiaj i przez nadchodzące wieki, że Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy.

Chryste, Królu, któremu dana jest wszelka władza w niebie i na ziemi, rozciągnij swoje panowanie na wszystkie sfery naszego życia narodowego. Ciebie prosimy – wysłuchaj nas Panie.

Chryste, Królu, który jesteś z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata, pomóż nam w codziennym życiu postępować ze świadomością Twojej obecności. Ciebie prosimy – wysłuchaj nas Panie.

Chryste, Królu, który posłałeś apostołów, by nauczali i chrzcili wszystkie narody, pomóż Polakom wiernie zachowywać wszystko, co nam przykazałeś. Ciebie prosimy – wysłuchaj nas Panie.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…

Pieśń:

Bóg nad swym ludem zmiłował się i Zbawiciela nam zesłał
Miłość nam daje, usuwa grzech, prowadzi w bramy Królestwa.
Chryste, króluj, Chryste, zwyciężaj, – Swoją miłość odnów w nas. 2x
Miłość Chrystusa przemienia świat, wyznacza szlaki wciąż nowe,
Kruszy nienawiść, wprowadza ład, jednoczy z ludźmi i z Bogiem.
Chryste, króluj, Chryste, zwyciężaj, – Swoją miłość odnów w nas. 2x

 

Modlitwa do Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana

Jezu Chryste, Królu Wszechświata, Panie nasz i Boże, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, nasz Zbawicielu! Ty, który mówiłeś, że Królestwo Twoje nie jest z tego świata, który wzywałeś nas do szukania Królestwa Bożego i nauczyłeś nas prosić w modlitwie do Ojca: „przyjdź Królestwo Twoje”, wejrzyj na nas stojących przed Twoim Majestatem. Wywyższamy Cię, oddajemy Ci cześć i uwielbienie. Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy i zaniedbane dobro. Wyrażamy naszą skruchę i prosimy o zmiłowanie. Przyrzekamy zabiegać o pomnożenie Twojej Chwały, dziękować za nieskończone Miłosierdzie, które okazujesz z pokolenia na pokolenie, wiernością i posłuszeństwem odpowiadać na Twoją Miłość. Boski Królu naszych serc, niech Twój Święty Duch, wspiera nas w realizacji tych zobowiązań, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia. Niech pomaga nam porządkować całe nasze życie i posłannictwo Kościoła. Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie, na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby nasze rodziny, wioski, miasta i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju, teraz i na wieki wieków Amen.

Jezu, Królu Wszechświata, panuj w naszej Ojczyźnie i we wszystkich narodach świata!…

Nowenna na pozostałe dni:
Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana (kliknij)

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Nowenna i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na „Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – dzień drugi

 1. wobroniewiary pisze:

  Kochani, zaraz wyjeżdżam, nie będzie mnie do poniedziałku, coś na komórce odczytam ale odpisywać nie będę, bo będę na rekolekcjach z o. Józefem Witko
  Pomodlę się tam i za Was

  Ojciec Józef Witko zawsze powtarza „macie przynosić wiele osób na noszach modlitwy” to was zabieram, z największa radością. W drodze powrotnej szepnę za wami u św. Faustyny w Łagiewnikach

  A wy możecie wpisywać intencje, ja w sobotę odczytam je na tel. i zaniosę na mszę św. o uzdrowienie duszy i ciała przed Najświętszy Sakrament

  • wobroniewiary pisze:

   Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

   Święty Michale Archaniele broń nas w walce a przeciw niegodziwości
   i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
   Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

   Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

   • Edyta pisze:

    W intencji Edyty i Grzegorza o umocnienie wiezi malzenskiej, milosci wzajemnej, darowanie zranien i blogoslawienstwo na dalsze lata wspolnego zycia. Bog zaplac.

   • Aleksandra pisze:

    O potrzebne łaski w Bogu sprawach wiadomych .Bóg zapłać zapłać obficie.

   • eska pisze:

    Przynoszę więc na noszach modlitwy wszystkie osoby i intencje oraz grupy modlitewne, które mam w sercu. Ponadto proszę we wszystkich intencjach Matki Bożej – także w tych, które są jeszcze nieznane nam, ale już znane Jej.

   • Joanna pisze:

    Prosze o modlitwe w intencji porozumienia w naszej rodzinie, a w szczegolnosci pomiedzy mna a moimi nastoletnimi corkami. Prosze o cierpliwosc i umiejetnosc zaufania w stosunku do moich dzieci.
    Joanna

  • Monika🌸🌺 pisze:

   W intencji Moniki i Ludwika,w sprawie Bogu wiadomej.
   Kochana Ewo, dziękuję i niech Bóg Ci błogosławi!

 2. magda pisze:

  O silną,żywą wiarę i większą ufność dla mnie i moich bliskich. O przemianę serca męża i łaskę stałej, dobrej pracy dla mnie. Bóg zapłać za możliwość podania intencji ❤

 3. an m pisze:

  W intencji mojej rodziny, aby dobry Ojciec pobłogosławił nas i przymnożył nam łask wiary, mądrości, roztropności, nauki, zdrowia, pokory i pełnego poddania się woli Bożej oraz o łaskę uwolnienia z wszelkich zniewoleń Bogu wiadomych. Za prowadzących stronę WOWIT oraz za wszystkich w jakikolwiek sposób związanych z tą stroną a także za wszystkie dzieci nienarodzone aby nam wybaczyły i wyprosiły przebaczenie dla nas u Boga Ojca ❤

  Bóg zapłać Ewa
  Jedź bezpiecznie z Bogiem

 4. MM pisze:

  Wkrótce uroczyste zamknięcie Bram Miłosierdzia

  To ostatnie dni, by skorzystać z łask wynikających z przekroczenia Bram Miłosierdzia. Uroczyste zamknięcie Bram Miłosierdzia w całym Kościele nastąpi w niedzielę, 13 listopada, tydzień przed zamknięciem Roku Miłosierdzia przez Papieża Franciszka. Chociaż Bramy Miłosierdzia zostaną zamknięte w najbliższą niedzielę, Jubileusz Miłosierdzia potrwa do 20 listopada. Odpusty jubileuszowe niezwiązane z symbolicznym przejściem będzie można uzyskać do Niedzieli Chrystusa Króla włącznie. Tego dnia Papież Franciszek zamknie Drzwi Święte Bazyliki św. Piotra w Rzymie, co zakończy Rok Miłosierdzia w całym Kościele.

  Artykuł opublikowany na stronie: http://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-na-swiecie/170019,wkrotce-uroczyste-zamkniecie-bram-milosierdzia.html

 5. Rafał pisze:

  Bardzo proszę o modlitwę za: Rafała i całą jego rodzinę; za Danusię i jej rodzinę – aby dobry Pan wszystko u nich naprawił i poukładał.
  Bóg zapłać

 6. Kamuc73 pisze:

  W intencji corek moich Darii i Nikoli o laske nawrocenia i przystapienie do sakramentu pokuty

 7. Aga pisze:

  Proszę o łaskę przemiany życia i serca dla Jarosława oraz o łaskę żywej wiary i aby na nowo przyjął Jezusa do swojego życia.

 8. Cichy pisze:

  Proszę o łaskę nawrócenia dla Małgorzaty, Zbigniewa i Ryszarda oraz wyzwolenia ich z nałogu alkoholizmu…

 9. Lucyna pisze:

  Kochana Ewo. W intencji Naszej Ojczyzny, jej wiernosci Chrystusowi oraz w podziekowaniu za dar Intronizacji

 10. Elaa pisze:

  W intencji nawrócenia członków mojej rodziny. O przymnożenie nam łask wiary, mądrości, umiejętności, zdrowia, pokory i pełnego poddania się woli Bożej. Wyzwolenia z nałogu alkoholizm i nikotynizmu. Niech Miłosierny Jezus wleje pokój w nasze serca.

  Bóg zapłać!

 11. Sylwester pisze:

  W intencjach Adminów,w intencjach moich, Panu Bogu wiadomych, podziękowanie za życie i wszystko co jest mi dane z nieba. Bóg zapłać.

 12. Pomorzak pisze:

  W intencjach NMP, o pokój i zgodę w małżeństwie i rodzinie, w intencjach Adminów i naszej WOWITowej rodziny oraz za Kościół Święty i Kapłanów

 13. robb pisze:

  o łaskę nawrócenia mojej żony Agnieszki.Kocham ją .

 14. Admin pisze:

  Prosimy o wpisywanie intencji w najnowszym wpisie, Ewie na komórce trudno szukać po kilku wpisach.

 15. Ancilla pisze:

  O rychłe zwycięstwo Najświętszych Serc Jezusa i Maryi w naszym życiu, w życiu Adminów i ich rodzin oraz wszystkich Wowitów i ich bliskich i w sercach wszystkich ludzi.

 16. Pingback: Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – dzień drugi | Biały, bardzo biały

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s