Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – dzień czwarty

Dzień 4: 13 listopada:
Dziękczynienie za matczyną opiekę Maryi Królowej Polski

chrystus-krc3b3l-fugurka

Pieśń na rozpoczęcie:

Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie,
To nasze rycerskie hasło.
Ono nas zawsze prowadzić będzie
I świecić jak słońce jasno.
Naprzód przebojem młodzi rycerze,
Do walki z grzechem swej duszy.
Wodzem nam Jezus w Hostii ukryty,
Z Nim w bój nasz zastęp wyruszy.

Modlitwa

Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! Stając przed Tobą obecnym wśród nas pragniemy przygotować się do uroczystości przyjęcia Twego królowania w naszej Ojczyźnie. Pokornie zginamy kolana przed Twym majestatem i wyznajemy, że Twego królowania nam potrzeba. Prosimy o Twoją opiekę i błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. Błagamy też, łaskawy Królu Miłosierdzia, byś wybaczył nam wszystkie nasze niewierności i w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski przyjął hołd dziękczynienia, który Ci składamy. Panuj w naszych rodzinach, miastach i wioskach, w naszych parafiach, miejscach pracy i wypoczynku, bo Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy. Króluj nam, Chryste! Zawsze i wszędzie. Amen.

Z Ewangelii według św. Łukasza (1, 26-33): W szóstym miesiącu Bóg posłał anioła Gabriela do miasta galilejskiego, zwanego Nazaret, do dziewicy zaręczonej z mężczyzną o imieniu Józef, z rodu Dawida. Dziewicy było na imię Maryja. Anioł przyszedł do Niej i powiedział: „Raduj się, łaski pełna, PAN z Tobą”. Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co znaczy to pozdrowienie. Wtedy anioł powiedział do Niej: „Nie bój się, Maryjo, bo Bóg Cię obdarzył łaską. Oto poczniesz i urodzisz syna, i nadasz Mu imię Jezus. Będzie On wielki i zostanie nazwany, a PAN Bóg da Mu tron Jego ojca Dawida. Będzie królował nad domem Jakuba na wieki, a Jego królestwo nie będzie miało końca”. (Biblia Paulistów).

Panie Jezu, Synu Najwyższego narodzony z pokornej Służebnicy Pana, anioł Gabriel zapowiedział Twojej Matce, że Ty obejmiesz tron swego praojca Dawida, to znaczy, że w Tobie wypełnią się mesjańskie obietnice przekazane przez proroków. Dodał też, że będziesz królował nad domem Jakuba na wieki, a królestwo Twoje nie będzie miało końca. Założony przez Ciebie Kościół do dziś z wiarą powtarza te słowa w swoim Credo. Wierzymy też, że Niepokalana Panna Maryja, która przez szczególną więź z Tobą może nosić zaszczytny tytuł Bożej Rodzicielki, po swym pełnym miłości życiu została przez Ciebie wywyższona i ukoronowana na Królową nieba i ziemi. My, jako Naród Polski, doświadczaliśmy w ciągu wieków Jej macierzyńskiej opieki, dlatego uznaliśmy w Niej swoją Matkę i Królową. Ona zawsze prowadzi nas do Ciebie i uczy nas czynić wszystko, cokolwiek nam rozkażesz.

Chryste, Królu narodzony z pełnej łaski Panny Maryi, otaczaj swoją opieką Polskę, która od wieków jest oddana pod panowanie Twojej Matki.
Ciebie prosimy – wysłuchaj nas Panie.

Chryste, Królu zasiadający na tronie swego ojca Dawida, daj nam silną i niezachwianą wiarę w Twoje obietnice, byśmy z nadzieją kroczyli przez trudy codzienności.
Ciebie prosimy – wysłuchaj nas Panie.

Chryste, Królu, którego królestwo nie będzie miało końca, pomóż nam na ziemi być Twoimi wiernymi sługami, a w wieczności pozwól uczestniczyć w radości Twego królestwa.
Ciebie prosimy – wysłuchaj nas Panie.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…

Pieśń:

Z dawna Polski Tyś Królową, Maryjo!
Ty za nami przemów słowo, Maryjo!
Ociemniałym podaj rękę,
Niewytrwałym skracaj mękę,
Twe Królestwo weź w porękę, Maryjo!

Gdyś pod krzyżem Syna stała, Maryjo!
Tyleś, Matko, wycierpiała, Maryjo!
Przez Twego Syna konanie
Uproś sercom zmartwychwstanie,
W ojców wierze daj wytrwanie, Maryjo!

Modlitwa do Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana

Jezu Chryste, Królu Wszechświata, Panie nasz i Boże, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, nasz Zbawicielu! Ty, który mówiłeś, że Królestwo Twoje nie jest z tego świata, który wzywałeś nas do szukania Królestwa Bożego i nauczyłeś nas prosić w modlitwie do Ojca: „przyjdź Królestwo Twoje”, wejrzyj na nas stojących przed Twoim Majestatem. Wywyższamy Cię, oddajemy Ci cześć i uwielbienie. Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy i zaniedbane dobro. Wyrażamy naszą skruchę i prosimy o zmiłowanie. Przyrzekamy zabiegać o pomnożenie Twojej Chwały, dziękować za nieskończone Miłosierdzie, które okazujesz z pokolenia na pokolenie, wiernością i posłuszeństwem odpowiadać na Twoją Miłość. Boski Królu naszych serc, niech Twój Święty Duch, wspiera nas w realizacji tych zobowiązań, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia. Niech pomaga nam porządkować całe nasze życie i posłannictwo Kościoła. Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie, na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby nasze rodziny, wioski, miasta i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju, teraz i na wieki wieków Amen.

Jezu, Królu Wszechświata, panuj w naszej Ojczyźnie i we wszystkich narodach świata!…

Pieśń na zakończenie:
Chrystus Królem, Chrystus Panem, Chrystus, Chrystus Władcą nam!

Nowenna na pozostałe dni:
Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana (kliknij)

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Nowenna i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

29 odpowiedzi na „Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – dzień czwarty

 1. wobroniewiary pisze:

  Za chwilę rozpocznie się kolejna Msza św. o uzdrowienie duszy i ciała. – Dla nas 45 osobowej grupy rekolekcjonistów. Zabieram was wszystkich w sercu i na noszach modlitwy.

 2. wobroniewiary pisze:

  Módl się, aby zatwardziałe serca zmiękły, zaciemnione umysły otwarły się, a katastrofy i tragedie ustały. Nie bój się, gdyż na końcu powstanie światłość Chrystusa, zajaśnieje znak Krzyża i Kościół będzie promieniował światłem. Wytrwaj w wierze w Chrystusa i nie trwóż się, złóż ufność w Bogu Zmartwychwstania i Życia. Nadchodzi Jego chwała.
  Św. Charbel Makhlouf- Orędzia z Nieba

 3. Alutka pisze:

  Wielka katastrofa planowana jest na 2017 rok. Oficjalny program zniszczenia Niemiec i plany o trzeciej wojnie światowej
  http:[…edycja, admin]

  • wobroniewiary pisze:

   O. Józef Witko mówił dziś, że niewierzacy widzą katastrofy i plagi a katolicy widzą znaki. I co to za źródło do strony plujacej na Kościół

  • Alutka pisze:

   Przepraszam za tę stronę, nie sprawdziłam. Mnie akurat nie katastrofy zainteresowały, tylko sprawa imigrantów w Niemczech, bo nie mogłam zrozumieć postawy kanclerz M.,,i o co w tym wszystkim chodzi . Traktuję tę sensację trochę z przymrużeniem oka,

 4. weronika pisze:

  chciałam spytać czy koronkę do Krwawych łez Matki Bożej należy odmawiać wieczorem o 19 czy można o innej porze

  • Teresa pisze:

   weroniko i o innej porze też możesz

  • eska pisze:

   Są pory szczególnie zalecane, np. dla Koronki do Miłosierdzia Bożego godzina 15:00, a dla Koronki do Krwawych Łez 19:00. Jednak lepiej odmawiać o dowolnej porze, niż wcale – zwłaszcza, jeśli w tej „szczególnej” porze mamy inne obowiązki. A łaski na pewno popłyną przy każdej szczerej modlitwie.

 5. Aleksandra pisze:

  Proszę Was o modlitwę za moją córkę Annę i jej dzieciątko nienarodzone – na jutro rano planowana jest „cesarka”, bo dziecko nie może inaczej przyjść na świat jak poprzez cesarskie cięcie. Panie Jezu kochany, i Matuchno Najświętsza, najczulsza z Matek miejcie ich cały czas w swojej opiece i proszę pokierujcie rękoma lekarzy aby wszystko przebiegło szczęśliwie.

 6. Wywiad z ks. bp. Andrzejem Czają, przewodniczącym Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych

 7. Pingback: Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – dzień czwarty | Biały, bardzo biały

 8. Witek pisze:

  Dziękuję Ewo za przedstawienie Bogu naszych modlitw.

 9. Marta pisze:

  Szczesc Boze
  mam na imie Marta i wraz z mezem mieszkamy w Anglii i nalezymy do Ruchu Domowego Kosciola, otrzymalismy taka prosbe o modlitwe od czlonkow naszej wsoplnoty, jezeli mozesz prosimy o modlitwe i udostepnianie
  Witajcie, prosba od Malzenstwa z DK UK.
  Prosimy o wasze wsparcie
  :Witajcie Kochani
  !Piszemy do was w bardzo waznej dla nas sprawie – bedziemy bardzo wdzieczni jezeli poswiecicie chwile na przeczytanie naszego listu.Jedno z malzenstw z naszego kregu Domowego Kosciola wzielo kilka miesiecy temu w opieke jako tzw rodzina zastepcza dwoje angielskich dzieci z rodziny bardzo patologicznej, ktorych rodzice sa pozbawieni praw rodzicielskich. Dzieci (4 letnia dziewczynka i jej 1.5 roczny braciszek) ktore byly bardzo mocno zaniedbane, znalazly u nich wspaniala opieke, milosc, cieplo i normalne, zdrowe katolickie wychowanie. Z niedozywionych, zaleknionych, wycofanych, opoznionych w rozwoju, i pod kazdym wzgledem zaniebanych, przeszly na naszych oczach przemiane w normalne, radosne dzieci. Nasi przyjaciele bardzo powaznie rozwazali ich adopcje (maja dwoch starszych synow) bo bardzo pokochali te dzieci i wszyscy bardzo sie do siebie przywiazali. Ich dotychczasowe starania byly odrzucane ze wzgledu na niewystarczajacy metraz domu (chodzilo o ilosc pokoi dla dzieci). Postanowili wiec rozbudowac dom i od pewnego czasu bardzo mocno zbieraja srodki na ten cel.Kilka tygodni temu dowiedzieli sie od pracownikow socjalnych, ze dzieci beda przeznaczone do adopcji dla kogos innego, a w ostatnim czasie zakomunikowano im, ze dzieci wkrotce adoptuje na stale para homoseksualna (dokladnie dwoch mezczyzn) oraz wyrazono oczekiwanie, ze beda z calym zaangazowaniem pomagali w procesie przeniesienia dzieci do ich nowej ”rodziny”.Nasi przyjaciele natychmiast zglosili sie jeszcze raz jako pragnacy te dzieci zaadoptowac – powiedziano im, ze maja prawo probowac ale ich szanse sa prawie zadne. W zeszlym tygodniu (bez zadnego procesu) odrzucono ich podanie o adopcje piszac, ze ‚sa szkodliwi dla dzieci z powodu swoich [chrzescijanskich] pogladow’, a przez telefon powiedziano im dobitniej, ze dzieci w heteroseksualnej rodzinie (czyli normalnej!) nie maja normalnej szansy rozwoju, bo nikt nie da im wolnosci wyboru orientacji seksualnej w przyszlosci!!!! Kochani, mowcie o tym w Polsce – tutaj swiat stoi do gory nogami – jesli jestes normalny to jestes uznany za nienormalnego i szkodliwego! I wszystko obwarowane prawem. Oby Polska nigdy tego nie doswiadczyla, oby nasza Ojczyzna w pore przejrzala na oczy i sie opamietala.Sprawa obecnie zajmuja sie prawnicy chrzesnijanscy, ktorzy daja zaledwie tylko 5% szansy na powodzenie (czyli uratowanie dzieci przed dewiacja), sprawa w ostatnia niedziele trafila na pierwsze strony gazet UK pod chwytliwym tytulem (mozna przeczytac online m.in. w The Sunday Times).Nie tracimy nadziei, bo Panu Bogu te 5% w zupelnosci wystarczy, ale potrzeba troche naszego wysilku. Dlatego piszemy z ogromna prosba o modlitwe za te dzieci – to sa dzieci z naszej wspolnoty, przybrane dzieci naszych przyjaciol, a ich los juz w ciagu najblizszego tygodnia (dwoch) rozstrzygnie sie.W najblizszy piatek 11 listopada o godz 13.00 rozpoczynamy juz drugie 24 godz. czuwanie modlitewne w naszej wspolnocie parafialnej – prosimy wszystkich o wlaczenie sie na odleglosc w miare mozliwosci – zakonczymy o 13.00 w sobote – w intencji uchronienia tych dzieci od dostania sie ”pod opieke” dwoch mezczyzn.Piszemy do was z ogromna prosba o modlitwe w tej intencji oraz o rozeslanie naszej prosby o modlitwe do Waszych rodzin, wspolnot, przyjaciol w Chrystusie – czuwajmy razem na modlitwie, ofiarujmy komunie sw., podejmujmy post o uratowanie dzieci. Wszystko w rekach Boga naszego – On jest potezny i te 5% wystarczy, potrzeba tylko zawierzenia Jego Woli i goracej modlitwy.Dziekujemy Wam z calego serca za pomoc,
  Z Panem Bogiem
  ,Ewa i ArturDK
  Anglia
  Link do podpisania petycji dla chetnych na taki krok:
  http://citizengo.org/…/38429-christian-couple-refused-adopt…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s