Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – dzień dziewiąty

Dzień 9: 18 listopada:
Chrystus Królem w całym Narodzie i Ojczyźnie

chrystus-krc3b3l-fugurka

Pieśń na rozpoczęcie:

Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie,
To nasze rycerskie hasło.
Ono nas zawsze prowadzić będzie
I świecić jak słońce jasno.
Naprzód przebojem młodzi rycerze,
Do walki z grzechem swej duszy.
Wodzem nam Jezus w Hostii ukryty,
Z Nim w bój nasz zastęp wyruszy.

Modlitwa

Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! Stając przed Tobą obecnym wśród nas pragniemy przygotować się do uroczystości przyjęcia Twego królowania w naszej Ojczyźnie. Pokornie zginamy kolana przed Twym majestatem i wyznajemy, że Twego królowania nam potrzeba. Prosimy o Twoją opiekę i błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców naszej Ojczyzny. Błagamy też, łaskawy Królu Miłosierdzia, byś wybaczył nam wszystkie nasze niewierności i w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski przyjął hołd dziękczynienia, który Ci składamy. Panuj w naszych rodzinach, miastach i wioskach, w naszych parafiach, miejscach pracy i wypoczynku, bo Twoją jesteśmy własnością i do Ciebie należeć chcemy. Króluj nam, Chryste! Zawsze i wszędzie. Amen.

Z Ewangelii według św. Mateusza (13, 44-49): Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Uradowany poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę. Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do kupca poszukującego pięknych pereł. Gdy znalazł jedną drogocenną perłę, poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił ją. Dalej, podobne jest królestwo niebieskie do sieci, zarzuconej w morze i zagarniającej ryby wszelkiego rodzaju. Gdy się napełniła, wyciągnęli ją na brzeg i usiadłszy, dobre zebrali w naczynia, a złe odrzucili. Tak będzie przy końcu świata: wyjdą aniołowie, wyłączą złych spośród sprawiedliwych i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów (Biblia Tysiąclecia V).

Panie Jezu, już przed wiekami nasi przodkowie dostrzegli wartość skarbu, jakim jest Twoje Królestwo. Sprzedali wszystko, co mieli, odrzucili pogańskie wierzenia i zwyczaje, choć pewnie niektóre z nich wydawały się atrakcyjne i wygodne. Dziś, 1050 lat później, nasze pokolenie odkryło drogocenną perłę, jaką jest Twoje królowanie i Twoja wola dla naszego Narodu. My też chcemy sprzedać wszystko, co jest nasze, nasze ludzkie plany i kalkulacje, by nabyć bezcenną perłę Twojej miłości. Na Tobie, Jezu nasz Królu, chcemy oprzeć nasze życie osobiste i narodowe. Tobie chcemy zawierzyć nasze państwo, w zaufaniu, że Ty masz moc rozwiązywania nawet najtrudniejszych problemów. Z Twoją pomocą, w zgodzie z Twoim prawem chcemy kształtować naszą polską teraźniejszość i przyszłość.

Chryste, Królu skarbu ukrytego w roli, pomóż wszystkim Polakom dostrzec prawdziwą wartość Twojego Królestwa.
Ciebie prosimy – wysłuchaj nas Panie.

Chryste, Królu drogocennej perły, umocnij w nas wiarę i zaufanie, abyśmy nie obawiali się poświęcenia dla zdobycia Twojego Królestwa.
Ciebie prosimy – wysłuchaj nas Panie.

Chryste, Królu sieci zarzuconej w morze, pozwól nam znaleźć się wśród dobrych ryb, wśród sprawiedliwych, którym obiecałeś wieczną nagrodę.
Ciebie prosimy – wysłuchaj nas Panie.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…

Pieśń:

My chcemy Boga, Panno Święta!
O usłysz naszych wołań głos!
Miłości Bożej dźwigać pęta,
To nasza chluba, to nasz los.

Ref. Błogosław, słodka Pani!
Błogosław wszelki stan.
My chcemy Boga! My poddani!
On naszym Królem, On nasz Pan.

My chcemy Boga w rodzin kole,
W troskach rodziców, w dziatek snach.
My chcemy Boga w książce, w szkole,
W godzinach wytchnień, w pracy dniach.

Ref. Błogosław, słodka Pani!
Błogosław wszelki stan.
My chcemy Boga! My poddani!
On naszym Królem, On nasz Pan.

Modlitwa do Jezusa Chrystusa naszego Króla i Pana

Jezu Chryste, Królu Wszechświata, Panie nasz i Boże, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, nasz Zbawicielu! Ty, który mówiłeś, że Królestwo Twoje nie jest z tego świata, który wzywałeś nas do szukania Królestwa Bożego i nauczyłeś nas prosić w modlitwie do Ojca: „przyjdź Królestwo Twoje”, wejrzyj na nas stojących przed Twoim Majestatem. Wywyższamy Cię, oddajemy Ci cześć i uwielbienie. Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy i zaniedbane dobro. Wyrażamy naszą skruchę i prosimy o zmiłowanie. Przyrzekamy zabiegać o pomnożenie Twojej Chwały, dziękować za nieskończone Miłosierdzie, które okazujesz z pokolenia na pokolenie, wiernością i posłuszeństwem odpowiadać na Twoją Miłość. Boski Królu naszych serc, niech Twój Święty Duch, wspiera nas w realizacji tych zobowiązań, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia. Niech pomaga nam porządkować całe nasze życie i posłannictwo Kościoła. Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie, na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby nasze rodziny, wioski, miasta i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju, teraz i na wieki wieków Amen.

Jezu, Królu Wszechświata, panuj w naszej Ojczyźnie i we wszystkich narodach świata!…

Pieśń na zakończenie:
Chrystus Królem, Chrystus Panem, Chrystus, Chrystus Władcą nam!

Nowenna na pozostałe dni:
Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana (kliknij)

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa, Nowenna i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

25 odpowiedzi na „Nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana – dzień dziewiąty

 1. MariaPietrzak pisze:

  Za Plecami …
  Czegoś nie rozumiem ?

  (…)
  Na Tobie, Jezu nasz Królu, chcemy oprzeć nasze życie osobiste i narodowe. Tobie chcemy zawierzyć nasze państwo, w zaufaniu, że Ty masz moc rozwiązywania nawet najtrudniejszych problemów.
  Z Twoją pomocą,
  w zgodzie
  z Twoim prawem
  chcemy kształtować naszą polską teraźniejszość i przyszłość.

  Jak to się ma do zmian proponowanych podczas sympozjum w Krakowie ?
  „Eucharystia nie jest „nagrodą dla doskonałych”
  http://gosc.pl/doc/3557958.Eucharystia-nie-jest-nagroda-dla-doskonaly

  Zycie oparte na Jezusie , naszym Krolu ., to zycie w/g konstytucji , którą stanowi Dekalog i Kazanie na Gorze .
  Z jednej strony formułka przyrzeczenie a z drugiej komunia dla cudzołożników, to jak ” nóż w Plecy „!
  Proponuje dziesiątkę / Jezus w Ogrojcu /dla sprostowania ..
  „A będąc w ciężkości , jeszcze usilniej sie modlił ”

  z nauki ukochanego Rodaka Jana Pawla II , Świętego

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/audiencje/ag_16041980.html
  CHRYSTUS ODWOŁUJE SIE DO CZŁOWIEKA WEWNĘTRZNEGO

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/audiencje/ag_23041980.html
  ETYCZNA I ANTROPOLOGICZNA TREŚĆ PRZYKAZANIA „NIE CUDZOŁÓŻ”

  http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/audiencje/ag_30041980.html
  POŻĄDLIWOŚĆ

  • .MariaPietrzak pisze:

   Przykładając ucho do Serca Jezusa , odkrywamy…
   💙
   25 grudzień 2012 / Medjugorje
   Matka Boża przyszła z Dzieciątkiem Jezus i nie przekazała żadnego orędzia, ale Dziecię Jezus powiedziało:

   „Jestem waszym Pokojem , żyjcie według Moich przykazań. ”

   Matka Boża i Dziecię Jezus wspólnie pobłogosławili nas znakiem krzyża..
   💙
   …odkrywamy , że nic tak drogie Sercu Jezusowemu jak rozmiłowanie , poprzez zachowywanie Jego Przykazań .
   💙
   Zatem , Intronizacja czy detronizacja ?
   – Kochajmy Pana , bo Serce Jego żąda i pragnie serca naszego ,
   serca wiernego i niepodzielonego … serca rozmiłowanego .
   / choćby taki prezent dla Królewskiej Mości …💙
   A pokój zagości w nas !

   • wobroniewiary pisze:

    „Kościół ma dyscyplinę sakramentów i nie dopuszcza was, ale nie może Jezusowi zabronić przychodzić do was Swoimi drogami, a On zawsze takie znajdzie”

    TU NIE MA NIC ZŁEGO!!!!

   • wobroniewiary pisze:

    Za to tu jest szok:
    Arcybiskup francuskiej diecezji Rouen Dominique Lebrun zorganizował ceremonię między innymi dla osób rozwiedzionych żyjących w ponownych związkach. Udzielił im specjalnego błogosławieństwa w swojej katedrze. Duchowny prosił ich o przebaczenie za winy Kościoła wobec tych osób. Stwierdził, że niedopuszczanie ich do sakramentów stanowiło przejaw wykluczenia. Od tej pory, w pewnych przypadkach, takie osoby zostaną w Rouen dopuszczone do Komunii świętej.

    Read more: http://www.pch24.pl/francuski-biskup-dopuszcza-cudzoloznikow-do-sakramentow–i-przeprasza-wszystkich-rozwodnikow-,47384,i.html#ixzz4QMbqMOL8

    • Maggie pisze:

     Tak, to szok i świętokradztwo … bo nic więcej można czynić, jak tylko błogosławić bliźniemu, by doszedł szczęśliwie do szczęśliwości w Wieczności, a to trzeba i wolno, łącząc z nadzieją, że tylko Pan Bóg po Swojemu może rozwiązać taki węzeł gordyjski …

     ALE tu na Ziemi błogosławienstwo bliźniemu… to tylko BEZ przyzwolenia, czy aprobaty zwłaszcza kapłańskiej tego i na to, co sprzeczne z nauką Kościoła=Pismem Świętym.
     To nie jest to samo, co Ostatnie Namaszczenie, kiedy przy konającym wielka spowiedź, żal doskonały etc pozwolić mogłyby na udzielenie Komunii Świętej .. jeśli kapłan tak czuje, biorąc zań na siebie odpowiedzialność.

     Niemożność przystępowania do Komunii Świętej jest konsekwencją i bolesną karą i wcale nie jest równoznaczna z wykluczeniem z Kościoła, bo Jezus kocha, choć brzydzi się grzechem. Tam gdzie nie ma rozgrzeszenia przez kaplana, bo NIE może być rozgrzeszenia, NIE ma mowy o przystępowaniu do Stołu Pańskiego – tylko sam Pan Jezus może to uczynić, przebaczając: otworzyć Swe ręce i przytulić do Serca, w chwili Sądu Ostatecznego. Kojarzy się to jakby z tymi prostytutkami i innymi, którzy jednak (!), wejdą do Królestwa Bożego. Dlatego lepiej wierząc, nie brukać Świętości, forsując barierę postawioną przez Samego Boga, bo Pan Bóg wie wszystko, wszystko też widzi – i co w ludzkim sercu.
     Jedynie „biała opcja dla takiego związku” wchodzi w rachubę, jako dopuszczalna na Ziemi – to było jasno przez KK powiedziane.

   • MariaPietrzak pisze:

    No i Bogu dzięki , że są w Kościele jak mówi słowo Biskupie . Kiedyś czytałam świadectwo Cataliny Rivas , o jej bracie rodzonym , który żył w związku niesakramentalnym i doświadczył nie tylko łaski zbawienia , ale również bardzo szybko znalazł sie w Niebie .
    💙 Niepojęty w swej mądrości Święty , Święty , Bóg Miłości … 💙
    Oby próby jakie gotuje nam życie pozwoliły zachować zaufanie i wiarę mocną mieć .
    Wtedy i Bóg nie omieszka wkroczyć i przyjść nam z pomocą , bo On , który ma Serce , w serce patrzy ! Trzeba tylko to serce zachować .
    Wtedy spieszy…


    a to coś na jutrzejsza nutę … Uwielbiajcie Pana ludzkich serc 💙 bijace dzwony !

 2. Sylwia pisze:

  Znalazłam taki filmik nie wiem nic więcej na ten temat, bo nie pisze po Polsku, tylko przetłumaczyłam przez gogle :

  „12 grudnia Ten film został nagrany przez turystów odwiedzających miasto Morelia Michoacan. Najwyraźniej realizować przepływ na rysunku, później odkryto, że był postacią bez ruchu. Znamy prawdę o nim: nie wiemy, czy jest to montaż, lalek lub cud, ale dzielę się materiału i na koniec masz ostatnie słowo.”
  Nie jest napisane w jakim to mieście. Nie wiem też czy to realne czy nie ale mimo wszystko warte do zobaczenia i uwierzenia że Pan Bóg też może tak działać. Chwała Tobie Panie.

 3. wobroniewiary pisze:

  Program uroczystości 19 listopada:

  Godz. 8.00 – Wejście do bazyliki (dla osób posiadających karty wstępu)
  Od godz. 8.00 – Możliwość skorzystania z sakramentu pojednania
  Godz. 10.00 – Nabożeństwo
  Godz. 11.00 – Konferencja (bp Roman Pindel)
  Godz. 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza, z homilią bp. Andrzeja Czai
  Wystawienie Najświętszego Sakramentu
  Proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana
  Ok. godz. 14.00 – Zakończenie celebracji

 4. PAulina pisze:

  Kocham Cie Jezu❤️❤️❤️

 5. eska pisze:

  Dzisiaj mam u siebie Tryptyk Miłosierdzia Bożego. ❤
  To przed nim odmówiłam ostatni dzień nowenny. Zawierzałam wiele spraw ważnych dla wszystkich ludzi, naszej ojczyzny, wspólnoty WOWIT-owej i w końcu – własnych. Powierzyłam więc także wszystkie wasze intencje, a uprzednio zaprosiłam na modlitwę waszych Aniołów Stróżów, Aniołów osób nie modlących się, Aniołów Stróżów parafii, naszej Ojczyzny i wszystkich narodów. No i oczywiście wszystkich świętych, aby się za nami wstawiali. Odmówiłam także Akt zawierzenia świata Miłosierdziu Bożemu wypowiedziany przez św. Jana Pawła II w Łagiewnikach w 2002 roku.
  Wcześniej zawierzyłam owoce peregrynacji Tryptyku na Mszy Świętej. Bardzo ufam, że modlitwa Matki Bożej, Aniołów i świętych, przy moim skromnym udziale, będzie owocna.
  Jezu, ufam Tobie.
  Króluj nam, Chryste!

 6. Marian pisze:

  Panie Jezu Chryste, Królu nasz , miej w opiece naszą kochaną Ojczyznę , oczyść nas i zachowaj w godzinie próby , abyśmy byli ziarnem pszenicznym w Twoich dłoniach , ziarnem, nie plewami . Króluj nam Chryste , zawsze i wszędzie. Amen.

 7. m pisze:

  Czy znacie pana M.Zielińskiego czy ktos moze okreslic czy jego nauki sa zgodne z nauczaniem kościoła?
  podczas konf. https://www.youtube.com/watch?v=z1v6I0K9ZK4 (1:02:00) mówi bodajże o przebudzeniu w lakeland w 2008 najwiekszym wylaniu zielonoswiatkowym…?

  • wobroniewiary pisze:

   Nie znam, nie ciągnie mnie i chcę się dziś skupić na Intronizacji

   Zieloświatkowcy niech sobie robią co chcą – z dala ode mnie
   Teraz na głowie i w sercu Intronizacja – a nie ruchy zielonoświątkowe i jutrzejsze ich spotkania, wylania i zabawy zielonoświątkowców i tych co ich naśladują zamiast jechać na Intronizację

  • Rafał pisze:

   Znam Go – wspaniały chłopak, charyzmatyk. W internecie jest mnóstwo nauczań i spotkań z modlitwą o uzdrowienie, które prowadził. Jego nauki są całkowicie zgodne z Biblią.

 8. czester pisze:

  Kroluj nam Chryste,zawsze i wszedzie. Amen.

 9. Wojtek pisze:

  A gdzie Pan prezydent na uroczystosci? Tylko Pani premier jest?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s