Bądźmy jak Jozafat – modlitwa uwolnienia i uzdrowienia z o. Józefem Witko

Jozafat nie musiał walczyć z wrogiem. Wystarczy, że stanął tylko do walki a Bóg czynił cuda.
Cuda, których potrzebujemy w życiu osobistym, rodzinnym, w życiu naszej Ojczyzny. Przypomnijmy, że Jozafat – król Judy z dynastii Dawida, wygnał resztę uprawiających nierząd kultowy (1Krl 22:47), usunął świątyńki wyżynne i Aszery (2Krn 17:6).
Zabezpieczył też kraj militarnie (2Krn 17:2), zatroszczył się o nauczanie ludu Słowa Bożego (2Krn 17:7-9), przeprowadził reformę sądownictwa (2Krn 19:5-22), nawracał osobiście swój lud do Boga (2Krn 19:4), modlił się z wiarą, a Bóg odpowiadał cudami (2Krn 20).

Bądźmy jak Jozafat!
Stańmy do walki z wrogiem – modlitwą i śpiewem psalmów!

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Modlitwa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Bądźmy jak Jozafat – modlitwa uwolnienia i uzdrowienia z o. Józefem Witko

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

  Dzień IV – 2 grudnia
  Modlitwa (odmawiana w każdym dniu nowenny)
  O Niepokalana, nieba i ziemi Królowo, wiem, że niegodzien jestem zbliżyć się do Ciebie, upaść przed Tobą na kolana z czołem przy ziemi, ale ponieważ kocham Cię bardzo, przeto ośmielam się prosić Cię, byś była tak dobra i powiedziała mi – kim jesteś? Pragnę bowiem poznawać Cię coraz więcej i więcej – bez granic, i miłować coraz goręcej i goręcej bez żadnych ograniczeń. I pragnę powiedzieć też innym duszom, kim Ty jesteś, by coraz więcej i więcej dusz Cię coraz doskonalej poznało i coraz goręcej miłowało. Owszem, byś się stała Królową wszystkich serc, co biją na ziemi i co bić kiedykolwiek będą i to jak najprędzej i jak najprędzej.
  Jedni nie znają jeszcze wcale Twego imienia. Inni ugrzęźli w moralnym błocie, nie śmią oczu wznieść do Ciebie. Jeszcze innym wydaje się, że Cię nie potrzebują do osiągnięcia celu życia. A są i tacy, którym szatan, co sam nie chciał uznać Cię za swą Królowę i stąd z anioła w szatana się przemienił, nie dozwala przed Tobą ugiąć kolan. Wielu kocha, miłuje, ale jakże mało jest takich, co gotowi są dla Twej miłości na wszystko, prace, cierpienia i nawet ofiarę z życia.
  O Pani, zakróluj w sercach wszystkich i każdego z osobna. Niech wszyscy mieszkańcy ziemi uznają Cię za Matkę, a Ojca na niebie za Ojca i tak wreszcie poczują się braćmi. Amen.
  (modlitwa św. Maksymiliana M. Kolbe „O królowanie Maryi”)

  Rozważanie
  Będę się starał tak żyć, by z każdym dniem, z każdą chwilą stawać się coraz bardziej Niepokalanej, coraz doskonalej wypełniać Jej wolę.

  Modlitwa (odmawiana w każdym dniu nowenny)
  O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.

  http://sanctus.pl/index.php?doc=291&podgrupa=348

 3. wobroniewiary pisze:

  W Andaluzji czystek zwykło się nazywać łzami Chrystusa, ze względu na wygląd kwiatów – lekko purpurowe zabarwienie podstawy każdego z pięciu białych jego kwiatów.
  Najbardziej znanym i cenionym produktem otrzymywanym z czystka był jednak zawsze olejek eteryczny. Już w starożytności wykorzystywano go do leczenia trudno gojących się ran, a wzmianka o nim pojawia się w Piśmie Świętym. Można go tam odnaleźć jako ladanum (z jęz. hebrajskiego) bądź też „Rose of Sharon” – jeden z 12 olejków biblijnych. Jego otrzymywanie nie było łatwe, dlatego uchodził za jeden z najcenniejszych składników tamtych czasów.

  O. Józef Witko OFM na Mszach św. o uzdrowienie duszy i ciała oraz na rekolekcjach błogosławi i poleca dla zdrowia moringę oraz czystek:
  Moringa:
  ze względu na swoją wszechstronną skuteczność określane jest również mianem „cudownego drzewa” lub „drzewa długiego życia”. W zależności od regionu zwane jest też drzewem chrzanowym lub drzewem behenowym.

  Moringa olejodajna zawiera do:
  · 25 razy więcej żelaza niż szpinak
  · 17 razy więcej wapnia niż mleko
  · 15 razy więcej potasu niż banany
  · 7 razy więcej witaminy C niż pomarańcze
  · 7 razy więcej witaminy B1 i B2 niż drożdże
  · 6 razy więcej polifenolów niż wino czerwone
  · 4,5 razy więcej kwasu foliowego niż wątroba wołowa
  · 4,5 razy więcej witaminy E niż kiełki pszeniczne
  · 4 razy więcej witaminy A niż marchewka
  · 2,5 razy więcej karotyny niż marchewka
  · 2 więcej magnezu niż proso brązowe
  · 2 razy więcej protein niż soja
  · 2 razy więcej błonnika niż pszenica pełnoziarnista
  ·1,5 razy więcej niezbędnych aminokwasów niż jajka
  ·1,5 razy więcej cynku niż sznycel wieprzowy
  · duże ilości naturalnego chlorofilu
  · i wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych (omega 3, 6 i 9)

  CZYSTEK:
  Warto wiedzieć, że istnieje herbatka dużo mniej słynna i głośna, ale kilka razy silniejsza w działaniu i w dodatku pozbawiona tych niechcianych substancji. To herbatka z czystka (Cistus Incanus). Znana od wieków. Polecana przez św. Hildegardę z Bingen, która słusznie stwierdzała, że podstawą zdrowia są trzy filary: dieta, zioła oraz post. Do zaleceń świętej można dodać jeszcze codzienną porcję umiarkowanego ruchu jako czwarty niezbędny filar. Każda z tych rzeczy wzmacnia bowiem nasz układ odpornościowy, dzięki któremu choroby omijają nas z daleka.

  oto 10 powodów (i to nie zmyślonych, ale takich za którymi stoi nauka) dla których warto to zrobić:

  1. Dzięki temu, że jest niezwykle bogata w polifenole doskonale rozprawia się z drobnoustrojami, np. z wirusami. W przypadku infekcji górnych dróg oddechowych pomaga szybciej pozbyć się symptomów. Zanim więc sięgniesz po jakiekolwiek reklamowane w TV apteczne „lekarstwo na grypę i przeziębienie” – napij się herbatki z czystka. Jego skuteczność w przypadku infekcji potwierdziły badania kliniczne.

  2. Mężczyznom cierpiącym w starszym wieku na przerost prostaty może przynieść ulgę z uwagi na swoje własności antyproliferacyjne i cytotoksyczne.

  3. Usuwa toksyczne metale ciężkie z organizmu (szczególnie łatwo wiąże kadm), dlatego polecana jest szczególnie palaczom.

  4. Z powodu swoich własności antybakteryjnych, antywirusowych i antygrzybiczych czystek przyniesie ulgę cierpiącym np. na łupież, łuszczycę, trądzik, egzemy, rozrost candida albicans, chroniczne i powtarzające się infekcje zatok, rozmaite grzybice skóry i paznokci, infekcje spowodowane przez gronkowca złocistego, wirusa opryszczki, wirusa półpaśca, zakażenia Helicobakter Pylori i inne schorzenia spowodowane namnożeniem się w ustroju niechcianych wirusów, bakterii i grzybów. Pomoże nawet tym, którym nie pomagają już żadne antybiotyki. Ma także działanie antyalergicznie(antyhistaminowe).

  5. Pomaga zapobiegać chorobie niedokrwiennej serca, rozpuszcza zatory i zakrzepy.

  6. Jest to roślinka silnie antyoksydacyjna, ma olbrzymią zdolność do wyłapywania wolnych rodników i do obniżania aktywności kolagenazy (enzymu odpowiedzialnego za rozkład kolagenu), przez co działa odmładzająco, przeciwzapalnie i witalizująco na ludzki organizm

  7. Działa nawet na krętka wywołującego boreliozę. I to zarówno chroniąc przed zakażeniem (jeśli lubisz wycieczki do parku czy lasu to włącz koniecznie czystka do swojego codziennego menu, ponieważ odstrasza on kleszcze) jak i będąc ważną częścią ziołowego protokołu gdy zakażenie już miało miejsce: substancje zawarte w czystku „oklejają” krętki, przez co zostają one unieszkodliwione.

  8. Można stosować czystka również w u zwierząt domowych w celu ochrony przed pchłami czy kleszczami.

  9. Napar z czystka jest znakomitym środkiem wspomagającym higienę jamy ustnej. Przepłukanie buzi po umyciu zębów naparem z czystka śmiało zastąpi wszelkie drogeryjne płyny do płukania ust, w których najczęściej jako substancja antybakteryjna używany jest toksyczny triklosan. Czystek działa również wybielająco na zęby, ponieważ posiada potężne działanie na bakteryjny biofilm – po prostu go rozpuszcza. Napar przeznaczony do płukania jamy ustnej można osłodzić ksylitolem lub erytrytolem dla dodatkowego działania antybakteryjnego.

  10. Regularne picie naparu z czystka powoduje zmianę zapachu wydzielin ciała. Jeśli ktoś ma problem np. z nieprzyjemnym zapachem potu (pachy, stopy), to zauważy po kilku tygodniach picia herbatki z czystka znaczną redukcję przykrego zapachu

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2015/02/25/ziola-z-bozej-apteki-o-jozef-witko-poleca-moringe-i-czystek/

  • Ania pisze:

   A czy można to pic w ciąży i podczas karmienia piersią?

   • Maggie pisze:

    @Ania: Akurat dzisiaj kupiłam opakowanie z 20 torebkami czystka.
    Jest tam uwaga:
    Nie należy przekraczć zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
    Nie stosować w przypadku uczulenia na ziele czystka.
    Z uwagi na brak danych nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią, oraz u małych dzieci.

 4. ava pisze:

  Znam tylko czystek i go używam od lat. Dodaje do niego sypką wit C i to jest mój antybiotyk.
  Ostatnio miałam 4 operacje (po-wypadkowe), recepty na antybiotyk wylądowały w szpitalnym koszu na smieci a ja lecze sie tak właśnie, naturalnie. I nie mam tego ogłupiena ani halucynacji ani alergii, ani moja flora jelitowa nie jest zabita przez antybiotyki.
  Od 18 lat nie miałam grypy ani przeziębienia.
  Ale wiem,że niektore osoby mogą mieć problemy z czystkiem!
  Datego polecam strone akademia witalnosci i wpisy na temat czystka aby nabyć wiecej zrozumienia tego tematu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s