Wzruszający list Ojca świętego Franciszka do umierającej dziewczynki Paoli

franciszek-i-paola

Najdroższa Paolino,
twoje zdjęcia są na moim biurku, ponieważ w twoim naprawdę wyjątkowym spojrzeniu, widzę światło dobroci i niewinności. Dzięki Ci za to, że mi je wysłałaś. Przeczytaj ten list razem z Twoją mamą. Pocałunek, który teraz Ci da, będzie też pocałunkiem od papieża.
Łączę moje ręce z Twoimi oraz z tymi wszystkimi, którzy teraz modlą się za Ciebie. W ten sposób stworzymy łańcuch tak długi, że – jestem pewien – dosięgnie on Nieba. Ale pamiętaj, że pierwszym ogniwem tego łańcucha jesteś Ty, ponieważ masz Jezusa w swoim sercu. Pamiętaj o tym!
Dlatego rozmawiaj z Nim, mów od siebie do Niego. Ale rozmawiaj też z mamą i tatą, którzy potrzebują pomocy i wsparcia wobec tak trudnych sytuacji, z którymi muszą się zmierzyć. Na pewno będziesz potrafiła doskonale zasugerować Jezusowi, co ma dla nich zrobić. Pamiętaj też, proszę, aby Mu powiedzieć, co powinien zrobić dla mnie, a ja będę pamiętał, o tym, co powinienem zrobić dla Ciebie.
Przytulam się mocno mocno i błogosławię z całego serca Tobie, Twoim i rodzicom i Twoim bliskim.
Franciszek
Za: http://padrejarek.pl

Ojciec święty Franciszek modli się z księdzem Jarkiem oraz chorymi dziećmi

******
Pomódlmy się dzisiaj za Paolę, jej rodziców i za Papieża Franciszka

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

41 odpowiedzi na „Wzruszający list Ojca świętego Franciszka do umierającej dziewczynki Paoli

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. Sylwia pisze:

  Piękny ten list..naprawdę zabrakło mi słów i wzruszył mnie.Ojciec Święty jest taki ciepły i to ciepło bije od Niego,bo to ciepło pochodzi od Pana Boga. To piękne i wzruszające i pomyślałam że kiedyś i ja napiszę do Papieża.
  Módlmy się za Ojca Świętego i pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

 3. Krzysztof pisze:

  To bardzo ważna intencja: módlmy się za papieża a także za chore dzieci.

  • wobroniewiary pisze:

   Tak, dziekuję Bogu, że podczas tej wrześniowej pielgrzymki do Padre Pio i Padre Matteo zostaliśmy nauczeni odmawiać Różaniec św. po włosku, od tej pory mogę odmawiać go z Papieżem, z ks. Jarkiem, pokochałam włoski, na pogrzebie mego taty też zamiast po łacinie, z moich ust płynął włoski 😉

   PADRE NOSTRO.
   Padre nostro, che sei nei cieli sia santificato il tuo nome, venga il tuo regno sia fatta la tua volontà, come in cielo così in terra. Dacci oggi il nostro pane quotidiano, rimetti a noi i nostri debiti, come noi li rimettiamo ai nostri debitori e non ci indurre in tentazione, ma liberaci dal male. Amen.

   AVE MARIA.
   Ave o Maria, piena di grazia, il Signore è con te, tu sei benedetta fra le donne e benedetto il frutto del tuo seno, Gesù. Santa Maria, madre di Dio, prega per noi peccatori, adesso e nell’ora della nostra morte. Amen.

   GLORIA AL PADRE.
   Gloria al Padre, al Figlio e allo Spirito Santo, come era nel principio, ora e sempre nei secoli, dei secoli. Amen.

 4. wobroniewiary pisze:

  Polecam obejrzeć film we wpisie z Papieżem i z ks. Jarkiem, łzy same napływają do oczu.
  Ks. Jarek przyprowadza chore dzieci i ich rodziny na grób św. Jana Pawła II i tam modli się z nimi o cud zdrowia. Niespodziewanie odwiedza ich papież…. i to wspólne „Ave o Maria, piena di grazia” z Papieżem – bezcenne 🙂

  • Sylwia pisze:

   Piękne, Papież lubi robić takie niespodzianki i to jest piękne i wzruszające. Oby każdy z nas umiał robić takie niespodzianki w życiu czyli wzorować się na Jezusie i Ojcu Świętym modląc się i wspomagając a życie było by piękniejsze naprawdę.

 5. Ewa pisze:

  Apel kard. Raymonda Burke’a o Różaniec Św. na 11 grudnia 2016

  Kard. Raymond Burke, jeden z czterech sygnatariuszy Dubia przedłożonych papieżowi Franciszkowi, wystosował do katolików całego świata apel, w którym zwrócił się do nich z prośbą o połączenie się z nim w szturmie modlitewnym poprzez odmawianie Różańca Świętego 11 grudnia 2016.

  W dniu 1 grudnia kard. Burke odprawił w Rzymie o godzinie 7.00 czasu lokalnego Mszę św. i wziął udział w Nabożeństwie Różańcowym w ramach akcji „Operation Storm Heaven”.

  Jedna z intencji, w jakich sprawowana była dzisiejsza Msza św., brzmi następująco:

  „Aby biskupi i kapłani mieli odwagę głoszenia Prawdy i bronienia Wiary przed wszystkimi jej wrogami zarówno wewnątrz jak na zewnątrz Kościoła, i aby Kościół uwolniony został od wszelkich wątpliwości i dezorientacji”.

  • Krzysztof pisze:

   Wspierajmy modlitewnie Kardynała Burke’a , 3 kardynałów i biskupów gdyż w dzisiejszym świecie trudne jest głoszenie Prawdy i obrona Wiary. Przypomnijmy sobie Objawienia Matki Bożej w La Salette i Akita o tym, że „działania diabła przenikną do Kościoła tak, że kardynał stanie przeciwko kardynałowi, a biskup przeciwko biskupowi.”

 6. wobroniewiary pisze:

  Dzisiejsze objawienie Maryi w Medjugorje

  • MariaPietrzak pisze:

   Orędzie Matki Bożej z 2-12.2016 dla MIRJANY

   „Drogie dzieci, moje Matczyne Serce płacze, widząc co robią moje dzieci.
   Grzech się mnoży.
   Czystość serca jest coraz mniej ważna.
   Zapominacie o moim Synu, coraz mniej Go czcicie, a moje dzieci są prześladowane.
   Dlatego więc wy, moje dzieci, apostołowie mojej miłości, duszą i sercem przyzywajcie imię mojego Syna.
   On będzie miał dla was słowa światła.
   On się wam objawia,
   łamie chleb z wami,
   daje wam słowa miłości, byście je przemieniali w dzieła miłosierdzia i stawali się świadkami prawdy.
   Zatem dzieci, nie lękajcie się.
   Pozwólcie mojemu Synowi, aby On się wami posłużył dla pielęgnowania i nawrócenia zranionych i zagubionych dusz.
   Dzieci moje, powróćcie do modlitwy różańcowej.
   Módlcie się na różańcu w duchu ofiarności i miłosierdzia.
   Módlcie się nie tylko słowami lecz i poprzez uczynki miłosierdzia.
   Módlcie się z miłości do wszystkich ludzi.
   Mój Syn swoją ofiarą uwznioślił miłość.
   Zatem żyjcie z Nim,
   abyście mieli siłę i nadzieję,
   abyście mieli miłość, która jest życiem i która prowadzi do życia wiecznego.
   Ja jestem z wami z Bożej miłości i będę was prowadzić z macierzyńską miłością.
   Dziękuję wam. ”

   http://medziugorje.blogspot.fr/2016/12/oredzie-matki-bozej-z-2-122016-dla.html?m=1

 7. wobroniewiary pisze:

  Mam prośbę o modlitwę – wielką prośbę
  Pisałam już, że mój śp. tato odszedł jak miałam 6 lat, żył gdzie indziej, z kim innym, potem sam ale daleko, nie utrzymując kontaktów – ale umarł i jako córka pochowałam go po katolicku, policja odnalazła mnie tydzień po śmierci a dziś dostaję pismo z prokuratury w sprawie:
  cytuję „w sprawie nieudzielenia pomocy w niebezpieczeństwie utraty życia (jego imię i nazwisko) w dniu 26 X na ul. … w …., tj. o czyn z art. 162 @1 kk

  Ps. Wiem, że to będzie umorzone z powodu braku znamion czynu zabronionego, ale ja….już „rzygam” prokuraturą, sądami, policją… przesłuchaniami, zeznaniami 😦

 8. ava pisze:

  A kto zawiadomił prokurature z takim oskarżeniem? Policja czy kolejny wróg? Bo dziwne to jeżeli ojciec porzucił rodzine i nie utrzymywał kontaktu od tylu lat to dlaczego takie oskarżenie?
  A może też jest to rutynowa procedura?

  • wobroniewiary pisze:

   Nie wiem, wiem jedno, że jest decyzja o umorzeniu, ale ja od 3 lat jestem nękana sądami, prokuratorami, przesłuchaniami, jak zobaczę pismo z prokuratury czy policji, to automatycznie już mam nogi z waty i przyśpieszony puls.
   Tego nie zrozumie ten, kto tego nie przeżył….
   Proszę tylko o modlitwę, nie chcę się babrać w tym, jadę teraz i potrzebuję modlitwy….

   • Krzysztof pisze:

    Pomodlę się dziś…

   • Monika pisze:

    +++
    Żeby tylko od 3 lat ale to już będzie dłużej niż 3 lata z tego co pamiętam.

   • Ewa ma już w ręku umorzenie ale sam fakt wszczęcia takiego postępowania jest szokujący.

    • Monika pisze:

     To co dzieje się w naszym państwie w wielu miejscach jest szokujące, począwszy od ustaw po egzekwowanie prawa. Prawo owszem, pięknie zapewnia poprzez swoje ustawy: pożywienie, odzież, łącznie z dachem nad głową, tym, którzy tego potrzebują, którzy są tego pozbawieni, wszystko dokładnie jest wyszczególnione w ustawach – to co jest potrzebne każdemu do przeżycia i niby nikt nie jest tego pozbawiony ale niestety prawo sobie a życie sobie i naprawdę baardzo daleka droga do uznania tego kto autentycznie przymiera głodem i nie ma możliwości jak przeżyć do autentycznej pomocy przez państwo, chyba, że – jak to często bywa – ktoś wie jak to prawo sprytnie naginać i wykorzystywać go w sposób nieuczciwy – takich naprawdę nie brakuje, łącznie z podstępnym „załatwieniem” sobie pobytu jakiegoś czasu w więzieniu, żeby rodzina dostawała darmową pomoc i nawet nieźle się urządziła z socjalu. Ludzie potrafią tak żyć całymi latami, bo po co im pracować i nawet gdy mają możliwość tej pracy i zdrowie im pozwala, to jej nie chcą, bo wybierają życie z socjalu – wymuszonego w sprytny ale nieuczciwy sposób.

 9. ava pisze:

  Obiecuje moje wstawiennictwo modlitewne!!! I niech dobry Bóg wzmocni Panią bo tych ataków oraz chorób ma Pani straszną ilość.
  +++

 10. agicam pisze:

  Ja też mam dziwne problemy, choć nie na taką skalę i nie tak długo ale wystarczy tego by się czuć udręczoną, więc rozumiem naszą Ewę. Gdy czytam same nienawistne e-maile od osób które chcą zaistnieć i wpływać na stronę, jak się odpłacają to widzę jaki ten krzyż jest ciężki, a jeszcze do tych zniewag dochodzi czynna zemsta w postaci nasyłania organów państwowych.
  Ja sobie swoje kłopoty tłumaczę w ten sposób, że jak ktoś jest zaangażowany to szatan go bardziej atakuje, bo tych letnich ma już jako zdobycz, a gdy zniechęci gorliwych-to jego wygrana. A co dopiero pani Ewa która ma wręcz misję-ile osób dzięki stronie podejmuje modlitwy, nie zapomina o pomniejszych świętach, pogłębia swoje życie duchowe, stąd i skala ataków większa.
  Jeszcze prośba do osób które nie szanują integralności strony. To prywatna strona, na którą nie dostaliście osobistego zaproszenia. Każdy może wejść ale musi uszanować zasady tu panujące. To jak wizyta w cudzym domu-jeżeli gospodyni chce by zdejmować buty, a wam to nie odpowiada więcej nie przychodzicie z wizytą. W ten sposób stanowisko obu stron jest uszanowane. Dziwne to gdy gość wykłóca się z gospodynią o zdejmowanie butów-to ty jesteś tu gościem i ty masz się dostosować-jeżeli nie droga wolna. Tacy ludzie jak Zenobiusz, cierpiąca ,czy cywilizacja łacińska mogą iść gdzie chcą np. do Frondy-tam publikuje się wszystko, co wręcz szokuje prawdziwych katolików. W WOWiT na szczęście jest porządek iniech tak zostanie pani Ewo kochana. Dużo sił, zdrowia i inspiracji życzę.

  • Maggie pisze:

   @agican: słuszne spostrzeżenie.
   Kiedy napisałaś, kochana, o tych butach, to przyszły mi na myśl … „zasiedziałe” skarpety w tych buciorach, usiłujących deptać i kopać (czasem to „onuce” ze szpilkami i dla niepoznaki w lakierkach skryte … – jak u tej oszczerczej osoby= „informatora”) …

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s