Jeśli czujesz, że nadchodzą ataki szatana – odmawiaj natychmiast „Pod Twoją obronę”, bo to jest egzorcyzm

Alicja „POUCZENIA” Niedz. 16.05.1993, godz. 9.30

† Dziecko Moje, trzeba, abyś zrozumiała, że gdy ofiarujesz się za innych i prosisz, abym uwolnił ich od zła, to wtedy dzieje się coś takiego, jak działo się ze Mną, gdy ofiarowałem Ojcu Siebie, aby ludzi ocalić od zła, jakiemu byli poddani. Nie nadszedł jeszcze czas, aby zło zostało unicestwione. Ono jest, i jeśli opuszcza jednych – zwraca się ku innym – najczęściej ku tym, którzy świadomie godzą się na poniesienie ofiar dla dobra bliźnich (Cierpienia świętych).

Wiedz, że modląc się za kogoś i ofiarując Bogu siebie w duchu ekspiacji i wspomożenia, jesteś narażona na zwielokrotnione ataki szatanów, którzy opuszczając tamtych, całą swą wściekłość kierują ku tobie.

Nie jest możliwe, aby w takiej sytuacji wystarczyła ci zwyczajna pobożność i przyjaźń ze Mną. Wtedy musisz – dla ocalenia swej duszy – całą siłą trwać przy Mnie, kryć się w Moich Ranach i obmywać Moją Krwią. Wzywać Mojego Miłosierdzia dla siebie i dla tych, za których ofiarujesz siebie Bogu.

Trzeba nie wypuszczać z rąk Różańca i adorować Mnie w Najświętszym Sakramencie.

Jeśli czujesz, że nadchodzą ataki szatana, gdy ogarnia cię ciemność i ucisk w duszy, odmawiaj natychmiast Pod Twoją obronę, bo to jest egzorcyzm. I zachowaj pokój, wiedząc, że twój ból i umęczenie rodzą wielkie dobro, i że są błogosławieństwem dla wielu dusz, a zwłaszcza tych, za których się wstawiasz i zobowiązałaś.

Wtedy w tobie powtarza się Moja Męka przynosząca zbawienie. I mimo tego, co odczuwasz, jest to czas ogromnej łaski i wielkiej jedności ze Mną, który w tobie i przez ciebie wypełniam Moją misję Mesjasza.

Kol 4, 18b „Pamiętajcie o moich kajdanach! Łaska niech będzie z wami!”

slowo

Pod Twoją obronę – Antyfona do NMP
ułożona w 1724 r. przez papieża Benedykta XIII (łac. Sub tuum praesidium confugimus…).

SUB TUUM PRAESIDIUM
Sub tuum praesidium confugimus, sancta Dei Genitrix, nostras deprecationes ne despicias in necessitatibus nostris, sed a periculis cunctis libera nos semper, Virgo gloriosa et benedicta, Domina nostra, Mediatrix nostra, Advocata nostra, Consolatrix nostra. Tuo Filio nos reconcilia, tuo Filio nos commenda, tuo Filio nos repraesenta.

Ta modlitwa została zatwierdzona przez papieża Benedykta XIII w 1724 r. Obecnie jest odmawiana na zakończenie Litanii Loretańskiej oraz w trakcie Apelu Jasnogórskiego. Jest uważana za najstarszą zachowaną modlitwę maryjną – jej początki sięgają III w. Wówczas tekst brzmiał następująco:

Pod opiekę Twojego miłosierdzia, uciekamy się, o Matko Boża. Nie odrzucaj próśb, [które do Ciebie zanosimy] w naszych potrzebach, lecz zachowaj nas od niebezpieczeństwa, [Ty] jedynie czysta i błogosławiona.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności, Pomoc duchowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Jeśli czujesz, że nadchodzą ataki szatana – odmawiaj natychmiast „Pod Twoją obronę”, bo to jest egzorcyzm

 1. wobroniewiary pisze:

  Módlmy się za siebie nawzajem, przyzywając opieki św. Michała Archanioła

  Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce a przeciw niegodziwości
  i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Niechaj go Bóg pogromić raczy, pokornie o to prosimy, a Ty wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła Amen!
  Święty Michale Archaniele, który w brzasku swego istnienia wybrałeś Boga i całkowicie oddałeś się spełnianiu Jego świętej woli. Wstaw się za mną do Stwórcy, abym dzisiaj, za Twoim przykładem, na początku nowego dnia, otwierając się na działanie Ducha Świętego, w każdej chwili dawał się Bogu, wypełniając z miłością Jego świętą wolę. Niech razem z Tobą wołam bez ustanku: Któż jak Bóg! Przez Chrystusa Pana naszego. Amen

  Niżej możemy wpisywać intencje, w których mamy się nawzajem omadlać 😉

 2. wobroniewiary pisze:

  BÓG NIE STWORZYŁ PIEKŁA!
  Bóg nie stworzył piekła, nawet o nim nie pomyślał, to zbuntowane demony same to piekło tworzyły i każdy z nich wniósł swój wkład.Zło, cierpienie, piekło, (czyli wieczna męka, która nigdy nie będzie miała końca) nie są dziełem Boga.
  Przeczytajcie ten ważny fragment z książki o. Gabrielle Amortha „Wyznania egzorcysty”:

  …. Jezus przywraca i odnawia Boży porządek zniszczony przez bunt części aniołów i grzech pierwszy rodziców.
  Powinno być zatem oczywiste, ze zło, cierpienie, piekło, (czyli wieczna męka, która nigdy nie będzie miała końca) nie są dziełem Boga.
  Pewnego dnia o.Candido wypędzał złego ducha. Pod koniec egzorcyzmu zwrócił się do niego z drwiną:
  „Wynoś się stąd! Pan ci przygotował piękne mieszkanie, dobrze nagrzane!” Zły duch mu odpowiedział: „Ty nic rozumiesz. To nie On [Bóg] stworzył piekło. My sami je uczyniliśmy. On o nim nawet nie pomyślał”. Gdy w podobnej sytuacji zapytałem złego ducha, by się dowiedzieć czy współpracował przy tworzeniu piekła, usłyszałem w odpowiedzi: „Wszyscy wnieśliśmy swój wkład”.

  Centralne miejsce Chrystusa w dziele stworzenia i w jego odnowieniu, dokonanym przez Odkupienie, jest sprawą podstawową dla zrozumienia zamysłu Boga i celu człowieka. Prawdą jest, że aniołowie i ludzie otrzymali naturę rozumną i wolną. Gdy słyszę, jak ktoś mówi – myląc wszechwiedzę Boga z przeznaczeniem – że Bóg z góry wie, kto się zbawi, a kto będzie potępiony i dlatego wszystkie wysiłki są daremne, zwykle przypominam mu cztery prawdy zawarte w Piśmie świętym:
  – Bóg pragnie, aby wszyscy ludzie byli zbawieni;
  – nikt nie jest przeznaczony na potępienie;
  – Jezus umarł za wszystkich ludzi;
  – wszyscy otrzymują łaski potrzebne do zbawienia
  Gabrielle Amorth „Wyznania egzorcysty” Tytuł oryginału: Un esorcista racconta

  • MariaPietrzak pisze:

   http://www.obory.com.pl/index.php?a=aktualnosc&typ=17&id_item=1027
   Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawionej w Sanktuarium Bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie dnia 18 kwietnia 2016 roku. Autor tekstu rozważań: pani Patrycja Hurlak. 

   Stacja I
   JEZUS SKAZANY NA ŚMIERĆ
   „Zachowaj mnie Boże”
   Naszym naturalnym odruchem, gdy ktoś robi nam krzywdę, fałszywie oskarża, mówi nieprawdę na nasz temat i to jeszcze taką, która może skutkować nieprzyjemnościami w naszym życiu, jest „oddać mu” i za wszelką cenę udowodnić swoją rację.
   Jeżeli ktoś nas kłamliwie czy złośliwie obmówi, wielokrotnie zamiast pójść do niego i zapytać czy to prawda, a jeżeli tak, to, dlaczego to robi, to odpowiadamy ciosem za cios, czyli obgadując tę osobę.
   (…)

   Pouczajace rozwazania na Drodze Krzyzowej w Oborach / samo zycie!
   Ktorys za nas cierpial Rany…

 3. ja pisze:

  STOP promocji homoseksualizmu w szkołach i domach kultury

  Czy wiesz, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej postanowiło przeznaczyć TWOJE PIENIĄDZE na wsparcie kampanii promującej homoseksualizm?

  74 270 zł
  To suma dofinansowania, które rządzący postanowili przeznaczyć na wsparcie programu realizowanego przez „Autonomię” – skrajnie lewicową organizację promującą feminizm i homo-ideologię.

  ZAPROTESTUJ
  Za te pieniądze nasze dzieci mają uczestniczyć w licznych spotkaniach z działaczami homolobby.

  Organizatorzy zapowiadają pokaz gorszących filmów m.in. kontrowersyjnego „Fucking Amal”, obrazu opowiadającego o nastoletniej Agnes, która „odkrywa” swoją lesbijską orientację.

  Spotkania mają odbywać się w ponad 20 miejscowościach takich jak: Kraków, Bydgoszcz, Zabrze, Wrocław, Łódź, Białystok, Lębork, Żywiec, Pisz, Śrem, Bielsko-Biała, Zgierz, Olsztyn, Zabierzów Bocheński, Opole, Czarny Dunajec, Sosnowiec, Warszawa.

  Jak widzisz, to naprawdę zmasowana akcja indoktrynacyjna uderzająca wprost w naszych najmłodszych.

  Jeśli nie zgadzasz się, aby za Twoje pieniądze, deprawowano Twoje dzieci PODPISZ PROTEST

  http://www.protestuj.pl/stop-promocji-homoseksualizmu-w-polskich-szkolach-,69,k.html

 4. beat pisze:

  Piekne przeslanie Bozy Poslaniec na dni Adwentu Blogoslawienstwo Dzieciatka i Maryji

 5. Ufająca Bogu pisze:

  Dziękuję za ten wpis. Ostatnio w środku nocy coś zaczęło mnie dusić. To było tak wyraźne, że obudziłam się z przeraźliwym lękiem.
  Dzień wcześniej byłam u spowiedzi…

 6. Paweł pisze:

  Chciałbym się z Wami podzielić ciekawą informacją, która niedawno do mnie dotarła. Otóż zgodnie z najnowszą edycją „Wykazu odpustów” z roku 1999, którego tekstu polskiego nie znalazłem, a którego oficjalny tekst łaciński znajduje się na stronie:

  http://www.vatican.va/roman_curia/tribunals/apost_penit/documents/rc_trib_appen_doc_20020826_enchiridion-indulgentiarum_lt.html

  – ODPUSTAMI CZĄSTKOWYMI są obdarzone WSZYSTKIE prawowicie zatwierdzone przez Władzę Duchowną modlitwy: do Najświętszej Maryi Panny (jest to udzielenie odpustu nr 17, paragraf 2, pkt 3), do św. Józefa (jest to udzielenie odpustu nr 19) oraz do Anioła Stróża (jest to udzielenie odpustu nr 18).

  W ten sposób Kościół w 1999 roku rozszerzył swoje nadanie odpustów cząstkowych w odniesieniu do tych Świętych, których opieka dotyczy KAŻDEGO człowieka i w związku z tym poświęca się tym Świętym nawet określone dni tygodnia na stałe: Matce Bożej – sobotę, św. Józefowi – środę, a śś. Aniołom Stróżom – wtorek.

  A zatem odpustami cząstkowymi są obdarzone nie tylko – jak to było do 1999 roku – jedynie niektóre najbardziej znane i ważne modlitwy maryjne (jak np. Różaniec, „Pod Twoją obronę”, „Salve Regina”, Modlitwa św. Bernarda, Litania loretańska, „Anioł Pański”, Magnificat), lecz WSZYSTKIE modlitwy maryjne prawowicie zatwierdzone przez Kościół.

  Tak samo: odpustem cząstkowym jest obdarzona nie tylko modlitwa „Do Ciebie, święty Józefie uciekamy się…” i nie tylko Litania do św. Józefa, lecz WSZYSTKIE modlitwy do św. Józefa prawowicie zatwierdzone przez Kościół [w nadaniu odpustu nr 19 jest to sformułowane po łacinie dosłownie tak: „Partialis indulgentia conceditur christifideli qui S. Ioseph, Sponsum B.M.V., prece legitime adprobata pie invocaverit (e.g. Ad te, beate Ioseph).”].

  I tak samo: odpustem cząstkowym jest obdarzona nie tylko modlitwa „Angele Dei, qui custos es mei…” (po polsku najczęściej swobodnie tłumaczona jako znana dzieciom rymowana modlitwa „Aniele Boży, Stróżu mój…”), lecz WSZYSTKIE modlitwy do własnego Anioła Stróża prawowicie zatwierdzone przez Kościół [w nadaniu odpustu nr 18 jest to sformułowane po łacinie dosłownie tak: „Partialis indulgentia conceditur christifideli qui proprium Angelum custodem prece legitime adprobata pie invocaverit (e.g. Angele Dei).”].

  • Paweł pisze:

   Ciekawe również, moim zdaniem, jest rozszerzone nadanie odpustów cząstkowych związanych z LITANIAMI, małymi oficjami i NOWENNAMI. Dotychczas (tzn. do roku 1999) odpustami obdarzone były np. tylko niektóre zatwierdzone litanie (w liczbie 6) i tylko niektóre publicznie odprawiane nowenny (a mianowicie jedynie trzy: przed Bożym Narodzeniem, przed Zesłaniem Ducha Świętego i przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia). Natomiast od roku 1999 obowiązuje następujące nadanie odpustu:

   „22
   Preces novendiales, litaniae, et parva Officia

   Partialis indulgentia conceditur christifideli qui,

   1°38 novendiali pio exercitio, publice peracto, devote interfuerit (e.g. ante sollemnitatem Nativitatis Domini vel Pentecostes vel Immaculatae Conceptionis B. M. V.);

   2°39 litanias adprobatas pie recitaverit (e.g. Ss.mi Nominis Iesu, Sacr.mi Cordis Iesu, Pretiosissimi Sanguinis D.N.I.C., B. Mariae V., S. Ioseph, Sanctorum);

   3°40 parvum officium legitime adprobatum pie recitaverit (e.g. Passionis D.N.I.C., Sacr.mi Cordis Iesu, B. Mariae V., Immaculatae Conceptionis, S. Ioseph). ”

   Oznacza to, że odpustem cząstkowym obdarzone są WSZYSTKIE prawowicie zatwierdzone przez Władzę Duchowną LITANIE i małe oficja oraz wszystkie publicznie odprawiane NOWENNY.

   • Paweł pisze:

    Ogólnie skomentowałbym zmiany zawarte w tym najnowszym „Wykazie odpustów” tak: DUCH ŚWIĘTY DZIAŁA W KOŚCIELE, ponieważ bardzo liczne przedsoborowe modlitwy odpustowe, które formalnie utraciły swoje odpusty na mocy decyzji bł. Pawła VI (wyrażonej w zakończeniu Konstytucji apostolskiej „Indulgentiarum doctrina”), teraz – na mocy rozszerzonych nadań odpustowych zawartych w „Wykazie odpustów” z 1999 roku – ponownie stają się modlitwami odpustowymi (i oprócz wyżej wymienionych modlitw maryjnych, do św. Józefa, do Anioła Stróża, litanii, małych oficjów i nowenn – to rozszerzenie zakresu nadania odpustów na WSZYSTKIE modlitwy danego rodzaju prawowicie zatwierdzone przez Władzę Duchowną dotyczy też: modlitw eucharystycznych, modlitw dziękczynnych po Komunii, modlitw wyrażających Komunię duchową, modlitw wyrażających żal za grzechy, modlitw o jedność chrześcijan, modlitw za papieża, modlitw dziękczynnych odmawianych na koniec dnia albo odmawianych po posiłku lub po spełnieniu obowiązku, a także modlitw błagalnych – „suplikacji” – odmawianych na rozpoczęcie dnia albo przed posiłkiem lub przed spełnieniem obowiązku).

 7. eska pisze:

  W nawiązaniu do treści wpisu:

 8. wobroniewiary pisze:

  ❤ Alicja "ŚWIADECTWO" cz. II śr. 14.05.1986, godz. 23.30

  – Skąd wzięło się we mnie to rozdrażnienie?
  † Jesteś za mało czujna i zło wciska się do twego serca. Wiedz, że szatan nieustannie krąży wokół ciebie i czeka na moment twej nieuwagi. Jeśli nie jesteś sercem przy Mnie, on ma dostęp do ciebie i szarpie cię i rozdrażnia. Jeśli chcesz się ratować przed nim, musisz być nieustannie przy Mnie, jak najbliżej.

  – Bolesne jest, że po tym, co mi, Ojcze, mówisz i czym obdarowujesz, ja nadal jestem roztargniona, nieuważna, i są chwile zapominania o Tobie. Nie potrafię się z tego wydobyć.

  † Za mało prosisz o pomoc. Wiesz przecież, że sama nie zrobisz nic. Proś często, jak najczęściej. Proś także Moją Matkę. Ona czeka na twe prośby.

  Powiedziałem ci, że będziesz Moim prorokiem. Musisz mieć odwagę przekazywać Moje Słowa. Musisz mieć pewność opartą o ufność. Musisz ufać, cokolwiek będzie i jakiekolwiek Słowa otrzymasz. Jeśli chcesz iść za Mną, musi być tak, jak mówię. Nie ma innej możliwości dla ciebie.
  Nadchodzą dni, w których nie będzie innej możliwości, jak być ze Mną i wypełniać Moją wolę albo być z szatanem i walczyć przeciwko Mnie. Ufność rozstrzygać będzie, gdzie kto się znajdzie – po czyjej stronie.

  – Siebie i wszystkie swoje sprawy oddałam Ci, Ojcze, całkowicie. Odpowiedzialność za innych jest znacznie trudniejsza…

  † A któż ci powiedział, że będzie łatwo? Będzie trudno, ucz się pokonywać trudności, umacniaj swoją wiarę, wołaj o pomoc, ucz się ciągłego wołania o wsparcie. Czy nie wiesz, że czekam na to, że cieszę się, gdy Moje dzieci biegną do Mnie ze swymi troskami? Każdy ojciec to lubi. O ileż bardziej Ja chcę takiego dziecięcego zawierzenia. O ileż bardziej Ja pragnę przygarnąć, pocieszyć i pomóc. Nie sądź, że żądam od ciebie samodzielności. Wiem, że jesteś słaba. Każdy z was jest słaby, o wiele bardziej niż przypuszcza. Dlatego Ja ciągle czuwam i troszczę się o was, i pragnę kierować wami, i kieruję. Nie trzeba Mi tego utrudniać. Trzeba pytać, prosić, ufać. Mam tyle łask do rozdania, a wasz brak ufności nie pozwala. Czas jest krótki. Chcę rozdać Moje łaski, chcę was wzmocnić i przygotować. Spieszcie się. Czerpcie ze Mnie dużo, jak najwięcej!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s